Dank zij 'n sprintfilmpje kwam Daan de Groot in de groene trui Nederlanders kregen hoofdartikel van Goddet Jeugd van de Oranjeploeg rukte overmoedig op tot 't haar groen en geel voor de ogen werd ZWAAR BEWAAKTE WAGTMANS BOEKTE TOCH WINST £iappe- Achterstand van Nolten groeit UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN Ch&plie Gaul SNIPPERS WOENSDAG 11 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Een beeld, dat ook ieder jaar weer eni ge malen te zien is: fietsen over de grond verspreid, ongelukkig kijkende renners en toeschietende helpers, die de gevol gen van de botsing zo spoedig mogelijk ongedaan trachten te maken. Deze op name werd gemaakt in het stadion te St. Malo; o.a. de Italiaan Bruno Monti was by de botsing betrokken. De ranke Vlaming, Fredje de Bruyne, is bezig de ster van deze Tour en dit wegseizoen te worden. De winnaar van de drie grote klassiekers, achter eenvolgens ParijsNice, MilaanSan Remo en LuikBastenakenLuik, die in de Ronde van Frankrijk de derde étappe van Luik naar Rijssel op zijn naam bracht, zegevierde vandaag ook op de wielerbaan van de oorlogs haven Lorient, het eindpunt van de zesde rit, die in St. Malo was begonnen en die 192 km. lang was geweest. Hij won met grote zelfverzekerdheid de eindsprint uit een groep van 18 man, die met ruim 5 minuten voorsprong de baan opstoof, en blies alleen maar verachtelijk in de lucht, toen hij werd uitgefloten door een deel van het publiek. Sommige toeschouwers waren namelijk in hun enthousiasme teleurgesteld, doordat De Bruyne hun grote regionale favoriet, André Picot had verslagen. Picot moest trouwens genoe gen nemen met de negende plaats. Ook Nederland kreeg vandaag weer alle aandacht, al liep het een beetje anders, dan we het ons hadden voorgesteld. Niet Van Dongen en Van de Brekel, die het zich aan de start vast hadden voorgenomen, maar Daan de Groot en Leo van der Pluym eindigden als onze vaandeldragers in de leidersgroep. De aktiviteit van de renners sloeg dinsdag alle records tot dusver. ploeg was er nog één meer. Die was ver tegenwoordigd door Caput, Le Ber, Audaire, Thomin en Picot. Twee renners had Frankrijk, Darrigade en Privat, Ita lië lag met Fantini en Monti in de strijd, de NOC-ploeg met Scodeller en Walko- wiak, en Nederland met De Groot en Van der Pluym. Verder zaten daar nog in de Zwitser Gret. Lampre van de Zuid west-ploeg en de Spanjaard Marigil. Zij hadden drie minuten voorsprong op het peloton, waarin Lahaye en Hinsen om beurten tevergeefs trachtten ook nog weg te komen. Zij lieten hun kans voor bij gaan toen vijf andere prijsbelusten in de buurt van Loudeac, 90 km., wel wegsprongen. Wagtmans kon ook niet meekomen. Hij kreeg een lekke band, maar Nolten reikte hem zijn wiel en dit was van grote waarde voor Wout, toen hij geruime tijd later wel de plaat poet ste en samen met de Spanjaard Poblet 4 minuten goed maakte van de 11 minu ten achterstand, welke het peloton na de ravitaillering in Pontivy, 124 km., bleek te hebben opgelopen. Gevaarlijke inspanning van Leo v. d. Pluym Reeds tijdens de vliegende start, die enkele kilometers voorbij het officiële vertrekpunt was gegeven, raasde de dra ger van de gele trui, de Fransman André Darrigade, die zich bepaald niet veilig voelde met zijn anderhalve minuut voor sprong in het algemene klassement, er in een afdaling tussenuit. Maar hij be hoefde zich niet te verbeelden, dat hij alleen op een etappezege aasde. De ge routineerde en rap-sprintende Belg Ray Impanis, volgde hem onmiddellijk, met de Zwitser Gret en Lampre van de Zuid- westploeg aan zijn wiel. De vluchtelingen pakten gevieren alras enkele honderden meters en na 13 km. bedroeg hun voor sprong 50 seconden. Een tussen-stoom- treintje kwam hen in Croix-du-Fresne, na 21 km., nog een beetje te'hulp, want het peloton verspeelde voor de gesloten spoorbomen 25 kostbare seconden. Het was de eerste keer, dat een trein roet in het eten van de Tour gooide. Razende stryd. In het peloton voerden De Bruyne, Pri vat van de tricolores, en de regionalen Quentin en Le Guilly een bikkelharde strijd om de schade, die na 29 km., kon worden uitgedrukt in 1 min. 40 sec., in te halen. Op de keien van enkele Bre tonse dorpen, waar de karavaan door heen trok, liepen verscheidene renners een lekke band op. Onze landgenoot Van der Pluym kreeg ook pech. Zijn ketting liep eraf en hij kon het ding slechts met veel moeite weer op de juiste wqze monte ren. waarbij hij in zyn nerveusiteit nog zijn vingers licht blesseerde. Met steun van Stolker en Van Dongen kon hy zich aansluiten bij een aantal andere pechvogels, onder anderen Brankart die het kader van zijn fiets had ge broken. Even viel alle concurrentie weg en eendrachtig samenwerkend be reikte de internationale groep de staart van het peloton. De grote groep had, toen 50 km. van het traject waren afgelegd, de achter stand op de vier leiders ingelopen tot slechts 20 sec. Men kan zich dus voor stellen, dat er in een razend tempo werd gereden. Weer uitlopers. Weer had het kopgroepje enig geluk. In het plaatsje Broons bevond zich na melijk een smalle kronkelende straat met een bijzonder scherpe bocht, waarin de huizen van weerszijden bijna tegen elkaar helden. Hier konden de vier weg lopers uiteraard veel sneller passeren dan het opeengepakte peloton, waarin alleen de voorsten snel uit de voeten konden komen. Nadat het obstakel in Broons eenmaal achter de rug lag, was het kopgroepje dan ook niet door het gehele peloton ingehaald, doch slechts door een tiental renners, onder wie drie Belgen en twee Frans-nationalen met wie de vlucht werd voortgezet. Maar de jacht was fel en opnieuw daagden zeven concurrenten op. die het gat tussen de eersten en de grote groep wilden over bruggen. Daarbij waren de Nederlanders Daan de Groot en Leo van der Pluym, die in de Franse pers gedurende de laat ste dagen al veel lof was toegezwaaid Van der Pluym wordt een openbaring genoemd en die dat kennelijk bijzon der prettig vinden. Zij beiden trokken het groepje na 78 km., even voorbij Mer- drignac, naar de frontlinie, waarin nu niet minder dan 20 man slag leverden. Ook Wagtmans weg. In de kopgroep zaten van België vier renners, De Bruyne. Impanis, Adriaens- sens en Vlaeyen. Maar van de West- Darrlgade vocht. Toen waren uit het 20 man tellende leiderspeloton de Italiaan Fantini, een gevaarlijk concurrent in de eindsprint en de Spanjaard Marigil juist door ma teriaal pech uitgevallen, zodat er nog 18 man overbleven. Zij hadden 2 min. 45 sec. voorsprong op een vertwijfeld jagend plukje renners, onder wie Fore- stier, en 7 min. 10 sec. op het grote pelo ton. Deze verschillen werden steeds gro ter en het peloton eindigde tenslotte op meer dan 11 minuten achter de winnaar. Voor Nederland was het een beetje spytig. dat behalve De Groot en Van der Pluym niet ook Gerrlt Voortlng acte de presence gaf; het zou een be tere kans op de overwinning in het ploegenklassement hebben geboden. Maar de Roosendaler kan zich nu een maal niet iedere dag afmatten en in ieder geval waren de vooruitzichten op de tweede en derde plaats in de algemene rangschikking voor onze ploeg al bijzonder verheugend. Voor de tweede maal in deze nog. jon ge Tour de France heeft de sterke Bel gische renner Fred de Bruyne een etap pe op zijn naam gebracht. Deze foto ge maakt op 20 km. voor Lorient, toont v.l.n.r. in actie: de Belg Jan Adriaens- sens, zijn landgenoot Fred de Bruyne, de Italiaan Bruno Monti, Fernand Picot van de Franse West-ploeg, Roger Walkowlak van de NOC-ploeg, de derde Belg, André Vlaeyen, en de Franse nationaal André Darrigade, nog steeds drager van de gele trui. Met nog een vijftigtal kilometers voor de boeg vocht Darrigade als een leeuw om alleen uit de kopgroep weg te ko men. Wel was hij Fantini als mededin ger voor de eindsprint kwijtgeraakt, maar hij vreesde terecht de kracht van Fred de Bruyne. En Fred en zijn drie sterke helpers zorgden er wel voor, dat zij de gele trui tussen zich hielden. Toen het erop aankwam werd Darrigade naar de achtste plaats op de baan te Lorient gedrukt, nog achter Daan de Groot, die als zesde eindigde. Leo van der Pluym kwam in dit milieu ervaring tekort om een kans te maken op een goede plaats. Zijn twaalfde stemde echter tot grote tevredenheid. De achterstand van Wout Wagtmans was, dank zij zijn vlucht uit het peloton, niet groter dan 7J4 minuut geworden. De overige Nederlanders ein digden allen in het grote peloton. PRIJSVRAAG; 'n Taart naar Bodegraven Drie lezers hebben de étappe winnaar van gisteren geraden, zodat het lot moest beslissen, wie de dubbele prijs kreeg. De win naar is geworden R. v. Niekerk, Prins Hendriklaan 27, Bodegra- ven. De winnaar is een „niet-roker". Noch Engelse importsigaretten, <j noch vorstelijke sigaren kunnen hem in verleiding brengen. We hopen echter, dat de taart, welke hij zaterdag thuis krijgt, hem en de verdere familie een gezel lig koffie-uurtje tijdens hetjj weekend zal bezorgen, n intussen zet het steeds groeiende leger profeten werkzaamheden voort. Iedere dag is een nieuwe verrassing. I want steeds wordt het aantal deelnemers groter. Degenen, die belust op een prijs zijn, moeten echter niet denken, dat hun kan- gen kleiner worden, want on- l danks de grote deelname zijn de goede oplossingen schaars. We kunnen dus nog meer pro feten in onze gelederen gebrui- ken. Een briefje of kaartje met^ de naam van de winnaar 's morgens om 9 uur op ons bu- reau en U dingt mee naar 50 sigaretten, 'n doos sigaren of iets anders. Indien men voorkeur heeft voor sigaren of als men „niet-roker" is, moet dit even vermeld worden. Wie niets ver- l meldt, dingt mee naar de siga- retten. Nogmaals een dringend ver zoek. Als men voor meer étappes tegelijk instuurt, dient dit op aparte briefjes te geschieden. ETAPPE-KLASSEMENT 1. De Bruyne 4 uur 39 min. 19 sec.; 2. Thomin (West); 3. Caput (West) 4. Mon ti (It.); 5. Le Ber (West); 6. De Groot; 7. Audaire (West); 8. Darrigade (Fr.); 9. Picot (West); 10. Vlayen (B.); 11. Im panis (B.); 12. Van der Plnym; 13. Gret (Zwits.); 14. Adriaenssens (B.)15. Wal- kowiak (NOC); 16. Lampre (ZW); 17. Scodeller (NOC); 18. Privat (Fr.), allen in dezelfde tijd als De Bruyne; 19. Fan tini (It.) 4.44.42; 20. Bergaud (Fr.) z.t.; 26. Wagtmans 4.46.55; 36. Van Dongen 4.50.35; 37. Stolker z.t.; 39. ex aequo een groot aantal renners bij wie Geminiani (Fr.), Defilippis (It.), Close (B.), Hinsen, Lahaye, Nolten, Van den Brekel en Voortlng, allen 4.50.44. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Darrigade (Fr.) 31.40.51; 2. De Groot 31.46.04 (op 5 min. 13 sec.)3. Van der Pluym 31.46.18 (op 5.27); 4. Vlayen (B.) 31.47.35; 5. Walkowiak (NOC) 31.48.09; 6. Picot (W) 31.49.31; 7. Scodeller (NOC) 31.51.02; 8. Privat (Fr.) 31.51.05; 9. Voor tlng 31.53.46; 10. Lauredi (ZO) 31.55.09; 11. Robinson (Lux.) 31.55.31; 12. Wagt mans 31.58.37; 13. Desmet (B.) 31.58.47; 14. Mahé (Fr.) 31.59.43; 15. Barbotin (Fr.) 31.59.58; 16. Poblet (Sp.) 32.00.16; 17. Ockers (B.) 32.00.25; 18. ex aequo: Bauvin (Fr.) en De Bruyne (B.) 32.00.40; 20. Rolland (Fr.) 32.01.02; 39. Nencini (It.) 32.12.19; 41. Gaul (Lux.) 32.14.00; 42. Brankart (B.)* 32.14.27; 45. Bahamon- tes (Sp.) 32.14.36; 62. Stolker 32.19.06; 70. Nolten 32.22.33; 73. Lahaye 32.23.31; 79. Van den Brekel 32.27.10; 85. Van Dongen 32.34.08; 89. Hinsen 32.35.13. ETAPPE-PLOEGENKLASSEMENT 1. België 13.56.57; 2. West 13.57.27; 3. ex aequo Noordoost Centraal en Frank rijk 14.03.20; 5. Nederland (De Groot, Van der Pluym en Wagtmans) 14.05.33; 6. Italië 14.14.45; 7. Spanje 14.18.32; ex aequo Zwitserland en Zuidwest 14.20.47; 10. Ile de France 14.26.10; 11. ex aequo Gem. Luxemburgse ploeg en Zuid oost 14.32.12. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1. Frankrijk 94.56.07 2. België 95.01.28; 3. West 95.01.40; 4. Nederland 95.04.00; 5. Noordoost Centraal 95.25.46; 6. Italië 95.37.57; 7. Gem. Lux.-ploeg 95.59.26; 8. Zuidoost 96.00.28; 9. Spanje 96.17.05; 10. Zwitserland 96.19.46; 11, Zuidwest 96.20.34; 12. Ile de France 96.36.08. PUNTENKLASSEMENT Na de zesde etappe heeft onze landge noot De Groot de leiding in het punten klassement. Het luidt: 1. De Groot 80 p.; 2. Picot 85 p.; 3. Darrigade 102 p.; 4. Rolland 109 p.; 5. Ockers 110 p.; 6. De smet 123 p.; t. ex aequo Voortlng en Lauredi 125 p.; 9. Bauvin 133 p.; 10. Hassenforder 149^2 p. De premie voor de strijdlustigste ren ner viel Darrigade ten deel met 75 pun ten en de premie voor de grootste pech vogel kreeg Marigil, omdat hij 500 meter voor de revaitailleringspost te Pontivy ten val werd gebracht door een agent van een der volgers. 5awi- De film van de etappe cat overigens glashelder in elkaar. Darrigade had dus het initiatief genomen onmiddeliyk de start te St. Malo en met hem wa Impanis, Lampre en Gret meegegaan. Zy lieten zich na 53 km. inhalen door tien man, onder wie zich geen enkele Ne derlander bevond. Pellenaars had het consigne gegeven: het is vandaag de beurt van Piet van de Brekel en Wies van Dongen om mee te gaan by een ont vluchtingspoging En van Wout Wagt mans, als hy de kans krygt. De kleine Brabander werd zwaar be waakt. En zo kon het gebeuren, dat twee andere Nederlanders, Daan de Groot en Leo van der Pluym, er onverwacht tus sen uit trokken. Van Daan de Groot, fel belust op de groene trui, was dat te be grijpen, maar over de man uit Dussen, die enkele tientallen kilometers aan het begin van de étappe hard had moeten fietsen om na een afgelopen ketting weer bij tekomen, schudden de deskundigen het hoofd. Te onbesuisd? Zal hij niet te roekeloos met zijn krach ten omspringen? Hoe het ook zij, een ieder bewonderde de moed en de ener gie van Van der Pluym om weer weg te vluchten in een groepje van zeven man, dat er inderdaad in slaagde de kop groep van 14 renners, nadat er 78 km. onder de wielen waren doorgegaan, te bereiken. Uit 20 man bestond deze kop groep, nu, want Bergaud had zijn wiel gegeven aan Darrigade, die met 'n lekke band langs de kant van de weg stond. Fantini en Marigil vielen voorts uit de groep van 20 man terug door pech en verder veranderde er niets in de situa tie, met dien verstande, dat het leiden de peloton zijn voorsprong op de hoofd macht, waaruit Poblet en Wagtmans 40 km. voor het einde nog waren ontsnapt, tot bijna 12 minuten opvoerde. In de sprint won Fred de Bruyne, maar Daan de Groot had 20 km. voor de finish reeds een achterwiel van Picot, die slechts 2 punten achter stond op Daan de Groot in het puntenklassement en zich ook onder de 18 vluchtelingen bevond, in de gaten gehouden. Op de baan passeerde de Amsterdammer de 26-jarige Breton n eindigde als 6e in de sprint. Groot was de verwondering Daan, toen werd omgeroepen, Picot derde was geworden, m.: e buitenlandse pers schenkt zeer veel aandacht aan de successen, welke de verjongde Nederlandse ploeg tot nu toe heeft be haald. Jacques Goddet, de directeur van het organise rend blad l'Equine, is er in een hoofdartikel nog eens op terug gekomen. „Mannen als Stolker. De Groot en Nolten. om Van der Pluym niet te verge ten, steilen hun machtige karkassen en sterke been spieren in dienst van een groot generaal. Kees Pelle naars", zo schrijft Goddet. „Die generaal heeft naast de geroutineerde Wagt mans. Nolten en Voorting nu een stel jonge knapen erbij, die hem. de ploeg leider. gehoorzamen op 'n teken met de vinger of een knipoog. De Bataven laten, nu de toer zich nog op vlak terrein afspeelt, het initiatief niet over aan hun concurrenten. Zij zorgen steeds, dat zij erbij zijn en voor hen is het peloton vaak in alarmtoestand. Nu zij in Normandië en Bre- tagne zijn aangekomen, hebben de oranjemannen de zee geroken". Goddet vergelijkt ver volgens Daan de Groot met Gerrit Schulte en con stateert dan. dat te St. Malo drie Nederlanders in het algemene klassement ren. „Als ik in een peloton aankom", zei de Amster dammer. die geen last heeft van zijn knieblessure, „dan zal ik het wiel van Stan Ockers proberen te houden, dan zit ik altijd goed voor het puntenklas sement". WORDT HUMEURIG stonden onder de eerste zes, voorwaar een niet alledaagse situatie. Toen Jacques Goddet dit artikel schreef, wist hij nog niet wat de mannen van Pellenaars vandaag, in de rit van St. Malo naar Lorient zouden doen. Want Daan de Groot was bii de start te St. Malo vast van plan de groene trui op Hassenforder te verove- De gemiddelde snelheid in deze étappe lag boven de 40 km/u. Elke dag hoort men in de grote ka ravaan de opmerking ma ken, dat deze Ronde van Frankrijk wel een heel wonderlijk verloop heeft. De oude favorieten zijn. met uitzondering van Stan Ockers, van het toneel ver dwenen en de jongeren krijgen de kans en komen naar voren, vechtend in elke étappe om tijdwinst en een goede positie. Charly Gaul. uitgespro ken favoriet uit een veld van zeker 20 kanshebbers, maakt reeds stekelige op merkingen. Hij staat nu meer dan 34 minuten ach ter op de gele truidrager en laat ondanks deze han dicap aan iedereen, die het maar horen wil. weten, dat hij mannen als Darri gade, Lauredi. Ockers. Rol land en Wagtmans om van de drie andere Hollanders Voorting, De Groot en Van der Pluym nog maar te zwijgen, dat hij al die ren ners. die zich nu op de vlakke etappes tot Bor deaux uitsloven om hem en Jean Brankart een ste vige achterstand te bezor gen in de Pyreneeën en later in de Alpen een dub bele afstraffer zal geven. Maar voorlopig maken de roüleurs en degenen, die over middelmatige klim- capaciteiten beschikken, zich geen zorgen over de dreigende woorden van de jeugdige Luxemburger. dat de man nit Bretagne de groene trui had veroverd. Protesterend wilde De Groot naar de jury lopen, maar ver standige lieden vertelden hem dat de fotofilm binnen enkele minuten worden ontwikkeld en dat dan wel biyken, dat De Groot vóór Picot geëindigd. „Ik ben toch niet gek", liet hij zich ontvallen. „Ik weet zeker dat ik hem in de sprint achter me heb gehouden", en hij maakte een gebaar naar zijn hoofd, alsof hij zeggen wilde, dat hij ze heus nog wel bij elkaar had.... Hy had geiyk. De film wees zonneklaar uit, dat de jury zich had vergist en dat Picot niet derde maar negende was geworden. Toen aangekondigd werd, dat Daan de Groot de drager was geworden van de groene trui als symbool van het leiderschap in het puntenklassement, was de lange Am sterdammer al op de fiets gestapt en naar zijn hotel gereden. Over deze dag kan Daan de Groot dubbel tevreden zyn. Want hij steeg van de vijfde plaats in de Individuele rangschikking naar de tweede, waar Voorting tot nu toe had gestaan en Leo van der Pluym volgde hem op de hielen en staat In Lorient, na 6 étappes, derde in de algemene rangschikking. Onze beide landgenoten hebben resp. 5 min. 13 sec., en 5 min. 27 sec. achter stand op Darrigade, die zijn positie Intussen danig heeft verstevigd. Omdat de Oranjeploeg slechts twee man in de kopgroep had zitten zouden wij elf kostbare minuten in het ploegen klassement hebben verloren, als niet Wout Wagtmans houdt zich in deze Tour erg op de achtergrond. En toch heeft hij er zin in en toch stapt hij iedere dag fris op de fiets. Voor de Nederlan ders, die grote wapenfeiten behalen, hebben de favorieten weinig oog. Al leen op Woutje hebben ze 't niet. Hij is een man met verrasingen, die ook in bergetappes nog al goed voor de dag kan komen. En daarom wordt hij zwaar bewaakt. Toch wist hij gisteren te ontsnappen en boekte nog een aar dige winst op zijn concurrenten. „Houd die man in de gaten", zegt men in de karavaan. „Hij sluipt stiekum naar vo ren in het klassement en als hij van daag of morgen de kans krijgt, grijpt hij de gele trui". De woorden van Sylver Maes: „We gaan de Tour winnen" beginnen in de kara vaan meer indruk te maken. De Belgen doen het goed en Silver weet wat een Ronde van Frankrijk is, want hij was de laatste Belg, die deze klassieke rit won. in 1939. Hassenforder heeft zyn zin. Hij is op de voorpagina's gekomen. Eerst omdat hij de tijdrit niet uitreed en toch gehand haafd werd en later omdat hij een etappe won. In Frankrijk neemt men deze rijdende filmster, zoals hij spot tend genoemd wordt, niet serieus. Iedereen is er van overtuigd, dat hij zijn traditie zal handhaven en voor zijn verjaardag, 23 juli, al lang weer bij moeder de vrouw in Mulhouse zal zitten. Wout Wagtmans er een tijdwinst van 4 min. op het grote peloton had weten af te halen. Zo verloor Nederland slechts 7 minuten en kwam op de vierde plaats terecht met slechts luttele minuten op West Frankrijk (derde) en België (twee de) in de algemene ploegenrangschik- king, met Frankrijk als leider met bijna 8 min. voorsprong op het Nederlandse team. Voorlopig blijft de strijd in dit klassement gaan tussen deze vier ploe gen, want Noord Oost-Centraal Frank rijk staat vijfde geklasseerd met ruim 21 minuten achterstand op de Oranje mannen. Gerrit Voorting, die te St. Malo nog tweede stond in het algemene klasse ment, zakte enkele plaatsen tot de negen de met 12 min. 55 sec. achterstand op Darrigade en Wout Wagtmans klom van de 18e naar de 12e plaats. Hij heeft nu 17 min. 46 sec. tijdverlies op de gele trui drager, maar intussen mannen als Des met, Mahé, Poblet, Ockers, De Bruyne, Rolland, Fornara en ook Gaul en Bran kart ruim achter zich gelaten. WATERPOLO DE ZIJL—HZC 64 Terwijl de Zijl nog geen overwinning had geboekt moest gisteravond met en kele invallers worden gezwommen en juist door deze snelle zwemmers werd een prachtige overwinning behaald. HZC nam vlug de leiding (0—1) en even later werd het door een dubieus doelpunt 02. Prevoor moedigde zijn mannen aan en na een heftige doelworsteling voor het HZC-doel werd de bal door een eigen speler ingeschoten (1—2). Dit gaf de thuisclub moed en na vele gemiste kan sen werd het door v. Tol 22. Nog voor rust zorgde Prevoo fraai voor 3—2. De tweede helft was geheel voor de thuis club. Prevoo zorgde voor 42 en nadat twee spelers het water werden uitgezon den kon Van Tol de stand tot 5—2 op voeren. Nadat een Zijl-speler naar de kant ging en de strafworp werd gemist werd het toch 5—3. Direct hierop maak te Prevoo 63 en met een snelle aanval bracht HZC de eindstand op 64. De Zijl 3—Swift 2 4—3. CWP—DE ZIJL (DAMES) 1—2 Ondanks een Zijl-speelster direct naar de kant ging, bleef de stand tot rust 0—0 In de tweede helft nam CWP de leiding (0l)r maar doelpunten van mevr. On derwater en D. Wolring brachten de emdstand op 12. Donderdag worden in de zwemin richting De Zijl gespeeld: Sleutelstad 1— RFC 1; Sleutelstad 2—Zwip; Sleutestad 1—De Zijl 1 (dames). Wint Sleutelstad dan volgt een week later de kampioens wedstrijd.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5