Pauselijke richtlijnen uit 1891 werken onmiskenbaar RIJNSTREEK Bespreking over verbindingsweg naar zee bij kilometerpaal 75 WOENSDAG 11 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 De C.A.O. in het Horecabedrijf De bijeenkomst, welke de afd. Lei den van de R.K. Bond van hotel-, café-rest.-geëmployeerden „St. An- tonius" hedennacht hield in restau rant „De Kroon" aan de Nieuwe Rijn, was natuurlijk geheel gewijd aan de brandende vraagstukken van deze tijd: de regeling der arbeids voorwaarden en de geadviseerde uit kering van 3 pet. op het loon over het afgelopen jaar. De bondsvoorzitter, de heer J. J. v. d. Veer, heef het verloop der onder handelingen, die geruime tijd in be slag namen, in korte trekken weer gegeven en daarbij op de tussen werkgevers en werknemers getroffen overeenkomst inzake de uitkering ineens van 3 pet., waarover de rege ring het facultatief uitsprak. De niet-uitkering in vele bedrijven heeft de gemoederen der betrokken werknemers nogal in beroering ge bracht, doch na verschillende bespre kingen zijn er steeds meer werkge vers, die tot uitbetaling overgaan. In het eerstvolgende werkgeversor gaan zal de heer Meijer, voorzitter van de Horeca, hieromtrent nog een nadere toelichting geven. Natuurlijk werden ook mededelin gen gedaan over de ziekengelduitke ring, welke van 80 tot 90 pet. is ver hoogd, terwijl het werktijdensbeluit eveneens een ruim onderwerp van bespreking was. De 55-urige werk week was ook voor het Horeca—be drijf reeds sinds de oorlog van kracht, gelijk voor andere bedrijven het geval is, maar hier is et mogelijk deze regeling tot 48 uur terug te brengen. Ook voor het Horecabedrijf werd deze vermindering van werk tijd gevraagd, doch dat komt neer op een vermindering van inkomsten. De werknemersbesturen hebben daarop een regeling voorgesteld van 10-2 uur in 2 weken, doch in het voorontwerp van wet is de uurtij d thans voorgesteld op 106. De werk- BOSKOOP Gymnastiekdemonstratie G.D.S. Door de r.k. gymnastiek ver. GDS werd op het terrein van de voetbal vereniging de jaarlijkse gymnastiek demonstratie gegeven onder leiding van de directeur de heer J. J. J. Vos uit Rotterdam. Voorafgegaan door de harmonie Concordia werd te zeven uur afgemarcheerd vanaf het school plein. Tijdens de mars bleek dat GDS zich in nieuwe geheel witte, uni formen had gestoken, hetgeen een fraaie aanblik bood. Na aankomst op het terein sprak de voorzitter, de heer G. v. d. Erf een kort welkomstwoord tot de genodigden en de talrijke andere belangstellenden. Vervolgens werd op vlotte wijze het kort gehou den programma afgewerkt. Het was een goede gedachte geweest om de toestelnummers tot een minimum te beperken. Op een open veld komen de vrije oefeningen beter tot hun recht. Op keurige wijize demonstreerden de leden zowel aan de toestellen als in de vrije oefeningen hun kunnen hetgeen een goede propaganda voor de gymnastieksport inhield. "Vooral het slotnummer, een vrije oefening door alle leden gezamenlijk, viel bij zonder in de smaak. De muzikale be geleiding tijdens de oefeningen werd verzorgd door de heer T. Kemp uit Reeuiwijk. Te negen uur werd weer huiswaarts gemarcheerd waarbij de harmonie Concordia weer de muzikale medewerking verleende. Inderdaad kan GDS weer op een zeer geslaagde avond terugzien. HAZERSWQUDE (H. R.) Geslaagd aan de Leidse Univer- siteit voor het kandidaats examen Wis- en Natuurkunde de beer A. J. Fennings. NIEUWKOOP Brugwachter. Eindelijk hebben Dijkgraaf en Heemraden van de pol der Nieuwkoop Noorden kunnen voorzien in de vacature van brug wachter aan de Teuntjesbrug, ont staan door het bedanken van Ant. v. d. Voorn. Benoemd is nu Adr. Balvert, Achterweg 18. Bescherming Bevolking. De red derscursus gegeven door de heer Snel werd gisteravond besloten met een grote, plaatselijke oefening, waarbij de gemeentelijke vrijwillige brand weer en de blokploegen van Nieuw koop en Noorden werden ingezet, ter wijl de mobiele reddingsploegen uit Alphen aan den Rijn assistentie ver leenden. Er werd verondersteld, dat een ramp van tamelijk grote omvang had nemersorganisaties zijn hierover weer in de pen geklommen en af wachten is nu de boodschap, aange zien de Kamer hierover te beslissen heeft. Inzake de invoering van de beroeps- kaart wekte de secretaris, de' heer Joh. v. Asperen, de leden op hieraan hun volle medewerking te geven ter bescherming van het beroep. De bondsvoorzitter, de heer J. J. v. d. Veer, wees er tenslotte nadat over de verschillende punten uitvoe rig van gedachten was gewisseld op, dat, nu a.s. maandag de» CAO of ficieel zal worden getekend, hier mee een prachtig stuk werk wordt afgesloten. En als men dit alles na der beschouwt ziet men in dat alles pauselijke encyclieken Rerum Nova onmiskenbaar de doorwerking van de rum en Quadragesimo Anno, want hetgeen nu bereikt is, werd door Paus Leo XIII in 1891 reeds voorbereid. Dit pauselijk schrijven is tenslotte de grondwet geworden voor alle rege lingen, welke thans worden aange gaan tussen werkgevers en werkne mers en die samenwerking heeft de paus bedoeld. Tenslotte wees spr. er op, dat men bij alles wat men doet, niet teveel materialist moet zijn, niet alleen maar moet eisen, eisen, doch ook moet letten op de gevolgen, welke daaruit voortvloeien. De geest, adviseur, kapelaan De Jong, wees in zijn vijf minuten- preek eveneens op de materialistische inslag van de huidige tijd en herin nerde er aan, dat de mens niet leeft van brood alleen, maar op zijn tijd ook bezinning en rust nodig heeft in deze jagende en jachtende tijd. De secretaris vroeg hierna nog eens de volle aandacht der leden voor de jubileumbijdrage voor het komen de jaar en tot slot werd uitvoerig van gedachten gewisseld over verschil lende misstanden in het bedrijf, waarbij zeker ook tot misnoegen van de werkgevers zelf door kin derexploitatie getracht wordt bedrij ven in stand te houden. De bonds voorzitter gaf hierover als zijn me ning te kennen, dat het zeer moeilijk is deze overtredingen te constateren, mede door de terughoudendheid van het personeel, dat slechts met klach ten komt, indien èr een ontslag ge vallen is. Deze kwestie heeft echter de aandacht van de besturen. HIILEGOM AANRIJDINGEN IN SERIE. Het is deze week zeer druk met aanrijdingen. Maandagmorgen wilde een chauffeur van de N.Z.H.V.M. een truck passeren aan de linker zijde, terwijl de bestuurder van deze truck, G. K., duidelijk te kennen gaf dat hij daar ter plaatse, Hoofdstraat hoek Vinkelaan, de Vinkelaan wenste in te slaan en daarvoor reeds de juiste voorbereidingen had getroffen. Het gevolg was dat bus en truck met elkaar in botsing kwamen. Beide voertuigen zagen er deerlijk geha vend uit. De passagiers van de bus en de bestuurders kwamen er met de schrik af. Namiddag van die dag had er op de Van de Endelaan-hoek Hoofdstr. de Martinuskerk een botsing plaats tussen een personen- en een vracht auto; dit liep echter zonder ernstige schade af. Ook dinsdag begon het al vroeg met een ongeluk. Deze aanrijding die plaats had tegenover de St. Joseph- kerk betrof een 10-jarig meisje, M. v. d. Zanden, dat zonder te letten op het verkeer met haar fiets de weg overstak met het gevolg, dat zij werd aangereden door een luxe wa gen bestuurd door de heer H. i. 't V. uit 's Gravenhage, die in de vaste overtuiging was dat het meisje zou stoppen en een aanrijding niet meer kon voorkomen. Des namiddags van deze dag om kwart voor vijf reed de heer H. J. Bakker uit Lisse met zijn auto op de hoek van de Prinses Marijkestraat toen uit de tegenovergestelde rich ting uit de Prins Bernhardstraat een bestelwagen, bestuurd door A. de Graaf uit Haarlem, naderde. Deze merkte de andere wagen te laat op, waardoor een botsing onvermijdelijk was. Daar beide bestuurders met een nog al matige gang de hoek nader den was de botsing niet groot en de schade gering. OEGSTGEEST Voor het prop. examen bouwkun dig ingenieur slaagde te Delft de heer J. H. Hoogenberk. De heer F. H. Beern slaagde voor het prop. examen na tuurkundig ingenieur. L. H. v. Leeu wen slaagde te Rotterdam voor het kandidaatsexamen economie. VEILIG VERKEER GEMEENTERAAD NOORDWIJK Ter behandeling van twee agenda punten kwam gisteravond de raad van Noordwijk in openbare zitting bijeen, waarbij de heren van Riems dijk en Sedelaar met kennisgeving afwezig waren, terwijl weth. J. van Leeuwen wegens ziekte verhinderd was. Als punt 1 kwam in behandeling: Onttrekking aan het openbaar ver keer van de Halfwegse Schulpweg gelegen in het Langeveld. Ged. Sta ten hadden aan B. en W. mededeling gedaan, dat op 12 juli a.s. de open bare behandeling zal plaats vinden van een door het gemeentebestuur van Amsterdam ingediend beroep schrift d.d. 5 juli 1951 betreffende het niet beschikken van de raad van Noordwijk op een door genoemd ge meentebestuur gedaan verzoek tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van de Halfwegse Schulp weg. Naar aanleiding van vorenbedoeld schrijven brachten b. en w. in her innering, dat aanvankelijk het col lege het standpunt had ingenomen, dat aan het streven van het gemeen tebestuur van Amsterdam om de Halfweyse Schulpweg aan het open baar verkeer te onttrekken, geen medewerking kon worden verleend, zolang de recreatieplannen van de provincie geen vastere vorm had aangenomen en geen volledige over eenstemming zou zijn bereikt ten aanzien van de totstandkoming van een nieuwe toegangsweg tot het strand ter hoogte van kilometerpaal 75. De besprekingen welke sedert dien gevoerd zijn met Ged. Staten en de directeur hoofdingenieur van de Prov. Waterstaat, hadden tot re sultaat, dat van het provinciaal be stuur bij schrijven van 16 juni 1953 de toezegging werd verkregen, dat ter vervanging van de Halfwegse Schulpweg vanwege de provincie een nieuwe slag zou worden aange legd, waarbij gedeeltelijk gebruik zou worden gemaakt van het tijdens de bezetting aangelegde oorlogsweg je tussen het bestaande rijwielpad en het van Limburg Stirumkanaal. In de kosten van deze weg, welke een verhardingsbreedte zou hebben van 3 meter en een voetpad over de gehele lengte, werd van de gemeen te Noordwijk gevraagd een bijdrage van 2500.De raad der gemeente Amsterdam had in de totale kosten', geraamd op 51000.een bijdrage toegezegd van 41000.terwijl de provincie zich bereid verklaarde een ALPHEN AAN DEN RIJN MET MOEITE EN PIJN WERD NIEUW CREDIET VOOR AVIFAUNA TOEGESTAAN De gemeenteraad van Alphen heeft gisteravond gediscussieerd over een voorstel van B. en W. om weer een crediet voor verbeteringen aan Avi fauna ter beschikking te stellen. In tegenstelling tot de grote feest vreugde, die over Alphen aan den Rijn is gekomen door de negende Alphense RijVielvierdaagse, heerste in de raadszaal van dezelfde gemeen te dinsdagavond allesbehalve een feeststemming. Er heerste ontevre denheid bij de raad over het nieuwste voorstel van het college om in Avi fauna opnieuw een bedrag van rond 61.000,te investeren, waarvan 25.000,geheel voor rekening van de gemeente zal komen en 36.000, geheel of gedeeltelijk door haar aan de huidige exploitant, de heer M. C. v. d. Valk zal worden vergoed, ver minderd met aflossingen volgens overeenkomst, indien partij Van der Valk de exploitatie van het pand Hoorn 65 als restaurant beëindigt. Deze investeringen zijn bestemd om bedoeld pand jn te richten als res taurant dat zomer en winter geopend zal zijn. Van de ontevredenheid, die hierover heerste was de heer W. S. v. d. Meent (V.V.D.) de voornaamste vertolker. De heer Van der Meent (VVD) gaf tijdens de behandeling van het voor stel tot beschikbaar stellen van een crediet ad 25.000,en het aangaan van de verplichting om de heer Van der Valk, de huidige exploitant van „Avifauna" 36.006,of zoveel minder als aflossingen werden gedaan te vergoeden, indien deze binnen tien jaar na het gereedkomen van de nodige veranderingen en voorzienin gen (onderhoudswerken) aan en Jn het pand Hoorn 65, dat als zomer en winter restaurant dient te worden ingericht, op duidelijke wijze te ken nen, dat hij de gang van zaken ron dom „Avifauna" nog steeds met argus ogen volgt. Zijn bezwaren gelden niet de ca paciteiten van de huidige exploitant met betrekking tot het restaurant plaats gevonden in de in aanbouw wezen, maar wel de telkens weer op' zijnde woningen van het bejaarden centrum aan de Roerdomplaan. Brand en brisantbommen waren gevallen, die de nodige branden en instortingen hadden veroorzaakt, terwijl een 7-tail gewonden op hulp lagen te wachten. De oefening verliep zeer vlot, terwijl de brandweer, na zich eerst serieus met de brand te hebben 'bemoeid, tot groot vermaak van de omstanders, een stelletje jongens op een stortbad tracteerde, die er overi gens zelf het grootste plezier in had den. Burgemeester Van der Weyden woonde een deel der reddingswerk zaamheden bij, terwijl ook de heer Ros, districtshoofd in Zuidholland ni op het terrein aanwezig was. Het mag vermeldworden, dat de B.B. onder leiding van de heer W. J. de Jong zijn taak wel ernstig opvat in deze gemeente. Na afloop werd bij de Koker nog een nabeschouwing aan de oefening gewijd. nieuw aan de dag tredende verrassin gen, welke de gemeente grote bedra gen kosten. Toen het park met alle toebehoren, inclusief het paviljoen en het woonhuis aan de heer Van der Valk werd verpacht, was het college en de raad en misschien ook wel de burgerij opgelucht. De ontstellend slechte financiële resultaten tijdens het eigen beheer, waren er oorzaak van dat zich van velen een gevoel van bekremming had meester gemaakt Hij noemde het vogelpark „Avifauna" van die dagen een wankel en geldver. slindenid bezit. Het lag voor de hand dat er onder deze omstandigheden tussen de heer Van der Valk en de gemeente een overeenkomst tot stand zou komen, met voorwaarden die nu niet bepaald gunstig zouden zijn voor de gemeente. Er zijn intussen enkele maanden verstreken en het laat zich aanzien, dat de heer v. d. Valk het wel zal klaren met de exploitatie van het park en het restaurant, wilde de heer v. d. Meent erkennen. Iedereen is verheugd over dit succes en men mag hopen, dat het bestendigd blijft. Geen nieuwe lasten. Echter, met wat het onderhavige voorstel behelst, lean de heer v. d. Meent zich niet verenigen. Hij is van mening, dat wat hier op het punt staat te gebeuren, niet ten laste van de gemeente mag komen. De in de voor de raad ter inzage i gelegde lijst opgesomde voorzieningen behoren naar zijn oordel ten laste te komen van de huurder i.e. de heer v. d. Valk. Voorts acht de heer van der Meent het een hoogst vreemde figuur, dat de gemeente erin toe stemt, dat dit onderhoudswerk door eigen krachten van de ex ploitant wordt uitgevoerd. Wij weten dat de heren Van der Valk meesters zdjn op het gebied van het restaurantwezen en dat zeer bekwame koks en charmante diensters in hun bedrijven werk zaam zijn, doch dat zij ook be kwame metselaars, timmerlie den, behangers, schilders en men sen die parketvloeren kunnen- leggen in dienst hebben, daar heb ik werkelijk van opgezien. Met de voorwaarden van afschrij vingen enz. voor dergelijk werk, kan hij zich niet verenigen. Hij is van mening, dat het grootste gedeelte van dit soort onderhoudswerken voor di recte afschrijving in aanmerking komt. Het plan van de heer v. d. Valk om de villa te vergroten door het aan bouwen van een serre zou de heer v. d. Meent zelfs kunnen toejuichen, mits het geen financiële consequen ties voor de gemeente met zich bracht. Na aandacht te hebben geschonken aan de voorwaarden waarop de ge meente het een en ander wil finan cieren merkte de heer v. d. Meent op dat de gemeente hierbij een groot risico draagt, terwijl daartegenover niets staat vermeld wat er gebeurt als de gemeente zich genoodzaakt zou zien de overeenkomst binnen 10 jaar op te zeggen. Waarom is de mo gelijkheid die er schijnt te hebben be staan, toen de heer v. d. Valk bereid was het woonhuis te kopen raet aan gegrepen om van dit pand af te ko men? wilde spr. weten. Medestander. De heer J. v. d. Lee (sgp), wiens standpunt en godsdienstige motieven voldoende bekend geacht kunnen wox-den, voegde bij deze behandeling ook nog een financieel bezwaar toe. Hij vindt, evenals de heer v. d. Meent, het financieel risico te groot en beloofde daarom zijn steun aan' het voorstel niet te kunnen geven. In tegenstelling tot de vvd-afge- vaardigde was de heer Duin (p.v.d.a.) van oordeel dat de villa (toekomstig zomer- en winter-restaurant) niet verkocht behoort te worden. Zij vormt één geheel mat het gehele complex. Dan heeft de gemeente geen enkele zekerheidsfactor in han den meer. Hij merkte voorts op, dat in het voorstel wel enkele bedenkin gen zitten. De voorz. antwoordt op de ver schillende opmerkingen: hij vindt het geen vreemde figuur om werken in eigen beheer uit te voeren. Dit is wel de goedkoopste vorm van uit voering, mits de werken goed wor den uitgevoerd. Hij verzekerde dat hierop toezicht zal worden uitge oefend. Het gebouw en Avifauna zijn niet te splitsen. De heer v. d. Valk investeert zelf al reeds een aanzienlijk bedrag in Avifauna, o.a. met de inrichting van een restaurant-keuken in het woon huis. Noch de raad, noch het college heeft in een roes van vreugde om de verlossing gehandeld, rectificeerde de voorzitter. Over de exploitatie kunnen wy tevreden zijn. De ge meente mag ook tevreden zijn over de overeenkomst als in het onder havig geval wordt voorgesteld. De heer v. d. Valk was hierover geens zins voldaan. Het toekomstig restau rant aan de rijksweg is nuttig voor het behoud van Avifauna en dus voor de gemeente. Dit is een redelijk voorstel. Toch aangenomen. Het concern v. d. Valk heeft over al de zwakke plekken or jezocht en van tal van verlopen zaken een ren derend bedrijf gemaakt. Het ligt niet in de verwachting, dat de heer v. d. Valk voor enkele jaren hierin is in gestapt en zelf grote investeringen voor eigen rekening blijkbaar toch verantwoord acht. Wij mogen en kunnen nu geen voorstellingen ma ken over tijden als het weer eens beroerd mocht gaan. Het voorstel behelst in verhouding tot het geheel een kleinigheid. Spr. wekte de raad op de hand te reiken aan de man die het alleszins waard is. Het voorstel werd hierna z. h. st. aangenomen, met de stemmen van de heren v. d. Meent en v. d. Lee tegen. HAZERSWOUDE Jacobus Michaël, zn. v. C. J. M van Rooijen en H. M. van der Geer. Oornelis, zn. v. N. de Gelder en J, Zandstra; Willemijntje, dr. v. K. Tom en N. van der Vegt. Ondertrouwd. A. Reijm. 24 jr. en M. van Elsiwijk, 24 jr. Getrouwd: G. den Hertog en M. J. Verkerk; B. G. van Of wegen en J. Ruis; P. Kraan en A. P. M. van der Haas. Overleden: Geertje van Vliet wed. van: L. Dorsman, 73 jaar. ZOETERWOUDE HERVERKIEZING VAN PRIOR SCHNABEL. Hedenmorgen is de zeei'eerwaarde heer Y. Schnabel herkozen als prior van 't klooster van de Orde van het H. Kruis te Zoeterwoude. De beves tiging van deze keuze moet nog door Z.H. de Paus geschieden. bedrag van 7500.—- voor haar re kening te nemen. In de vergadering van 9 nov. 1953 werd besloten met het voorstel van Ged. Staten accoord te gaan, in dier voege, dat geen bezwaar zou worden gemaakt tegen opheffing van m.g.n. weg, mits zij werd vervangen door een nieuwe toegangsweg naar zee vanaf de Duinweg, zoals deze door Ged. Staten was geprojecteerd. In het verslag van de tweede ge wone zitting 1955 der Staten van Zuid-Holland wordt vermeld, dat de voorbereidingen van de nieuwe toe gangsweg naar het strand zoveu ge vorderd zijn, dat in 1956 met de aan leg kan worden begonnen. Bij nade re informatie ter provinciale griffie is b. en w. gebleken, dat de aanvang van het werk tengevolge van een te kort aan arbeidskrachten is gestag neerd, maar redelijkerwijze verwaent mag worden dat de weg in het voor jaar van 1957 zal zijn voltooid. Bo vendien is aan b. en w. te kennen gegeven, dat de gemeente Amster dam zich contractueel heeft verbon den tot de aanleg van de nieuwe weg haar medewerking te verlenen, terwijl ook de toestemming van de eigenaresse van de grond, Staatsbos beheer is verkregen alsmede de no dige toestemmingen van Rijnland. B. en w. zijn echter van oordeel dat zolang de aanleg van de nieuwe ver bindingsweg niet is totstand geko men, de onttrekking van de Half wegse Schulpweg prematuur moet worden geacht en stelden de raad voor aan Ged. Staten te berichten, dat de gemeente Noordwijk het in genomen standpunt van 9 nov. 1953 wensen te handhaven. Het advies van b. en w. werd door de raad aan genomen en tevens werd besloten dat mr Heling als gemachtigde voor de gemeente zal optreden. Het tweede agendapunt behelsde een voorstel b. en w. te machtigen tot het aangaan van geldleningen tot een gezamenlijk bedrag van ten hoogste 1.500.000.benodigd voor de kapitaalsbehoefte van dit jaar, ongeacht de woningbouw. Na enkele besprekingen werd de ze machtiging verleend, waarbij de heer de Witt wenste aangetekend te zien, dat hij tegen dit voorstel was. Hierna ging de raad in comité gene raal over. LEIDSCHENBAM K.A.B. in feestelijke stemming. Het bestuur van de plaatselijke KAB heeft gemeend een feestelijke bijeen komst te moeten beleggen ter vie ring van de geslaagde bondsactie „Naar de 400,000". Het ledental ging hier met 13 omhoog en de afdeling kan verwach ten dat het hoofdbestuur van de K.A.B. aan de koplopers van de com petitie de uitgeloofde K.A.B.-vlag binnenkort aan Leidschendam zal uitreiken. Met respect dankte de heer Langeveld de propagandisten die voor de toename van het ledental hun inspannend werk hebben ver richt. Na de gezamenlijke zang van het strijdlied trad de accordeonnist Henny Langeveld op, die landskam pioen in de amateurklasse is gewor den. De heer Th. Meester, hoofdbestuurs lid van St. Deus Dedit sprak over het succes dat de K.A.B. met haar ledenwerving heeft behaald. Door dit welslagen heeft de katholieke arbei dersbeweging bewezen dat zij een toonaangevende plaats in de samen leving inneemt. SASSENHEIM K.V.P. LEDENVERGADERING. Gisteravond werd de ledenverga dering van de K.V.P. gehouden. Bui ten het bestuur, was nog een flink aantal van de leden aanwezig. De voorzitter, de heer J. Roozen, opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom. Over de op komst was de voorzitter tevreden. Hij had echter wel gehoopt, dat er meer leden van de J.O.K.V.P. aan wezig zouden zijn. Daarna volgden enkele mededelin gen. Een mededeling was speciaal bestemd voor stemdistrict III „De Oude Post", in genoemd district is nl. met de verkiezingen een fout ge maakt, verschillende leden hadden tegen de avond de mededeling ge kregen, dat zij nog niet gestemd had den, door een fout is echter achteraf gebleken, dat de betrokken leden reeds gestemd hadden. Het bestuur van de K.V.P. biedt haar verontschuldigingen aan, aan de leden van stemdistrict III. Tevens werd er een dringend verzoek aan de leden gedaan, om de aangeboden raambiljetten bij eventuele verkie zingen ook op te plakken en niet weg te gooien. Over de afdracht van de contributie was de voorzitter zeer tevreden. Na de mededelingen volgde een verslag van de secr., de heer J. A. L. Schrama. Spr. wees vooral op 2 hoogtepunten nl. „de K.V.P. bliksem actie" en de verkiezingen. Door de bliksemactie in 1955 is het leden aantal gestegen van 500 leden tot 950 leden. Ook het resultaat van de ver kiezingen was niet onbevredigend te noemen, van de 2157 kath. kiesge rechtigden hebben er 2096 op de K.V.P. gestemd, waaronder 140 vol machten en 44 personen hebben in een andere gemeente gestemd. De voorzitter bedankte de secr. voor alles wat hij in het afgelopen jaar voor de K.V.P. had gedaan. Hierna volgde een kort verslag van de penningmeester de heer P. Ruig- rok. Ondanks de vele onkosten van de verkiezingen, was er toch nog een batig saldo. Daar er geen tegencandidaten ge meld waren, werden het bestuur en de afgevaardigden voor de kringver gadering herkozen. De rondvraag leverde enige zeer belangrijke vragen op. Voorzitter dankte de aanwezigen voor hun op komst en drong er speciaal nog op aan de kinderen naar de J.O.K.V.P.- bijeenkomsten te sturen. ST0MPWIJK De heer F. Cappendijk is te Den Haag geslaagd voor het staatsexamen muziek, theoretisch gedeelte, afd. solozang. WASSENAAR Y. G. Alons slaagde te Delft voor het prop. examen mijningenieur. Th. A. v. d. Spil slaagde te Rotterdam voor accountant. Laatste Berichten DE VLEESPRIJZEN. De situatie op de rundermarkten is rustig, er is geen sprake van zgn. topprijzen. Maandag was er op de Rotterdamse markt wel iets mindere aanvoer, maar ook hier lagen de prijzen ta melijk rustig. Ook de verhouding tussen de in- en de uitvoer van rund vlees geeft geen onrustig beeld. Vol- J gens de mening van het Produkt- j schap voor Vee en Vlees, dat vandaag in Utrecht de marktsituatie besprak, wettigt deze situatie niet tot het ne men van enige maatregel. De varkensmarkt is op het ogen blik wel in beweging. De varkens- prijzen zijn in stijgende richting. Het produktschap besloot daarom de overnameprijs voor baconvarkens te verhogen, ingaande a.s. maandag, van 2,35 op 2,40. Ofschoon er mis schien wel aanleiding zou zijn deze verhoging tot 10 cent per kg. te ver dubbelen, werd het beter geacht de ontwikkeling eerst nog aan te zien. In het binnenland is er grotere af name van varkens, doch dit is een normaal seizoen verschijnsel. Zou de aanvoer van baconvarkens terug lopen, dan zal de overnameprijs als nog worden verhoogd, zonodig tus sentijds. Over veertien dagen zal het pro duktschap opnieuw in openbare ver gadering bijeen komen. WEER EEN ONDEUGDELIJKE BUS De Haagse verkeerspolitie heeft bij een controle op de Laan van Nieuw Oost-Indië vanmorgen een bus van een Haagse onderneming voor on derzoek naar het hoofdbureau van politie gebracht. Het bleek namelijk, dat de bus, die met een gezelschap onderweg was naar Lelystad, een remweg had, die bijna drie maal gro ter was dan toegelaten. Het gezel schap is in een andere bus van de onderneming naar Lelystad gereisd. Tour de France Woensdagmorgen half tien zijn 108 renners gestart voor de zevende étappe van de Ronde van Frankrijk van Lorient naar Angers, een afstand van 244 kilometer. Het voltallige peloton is Lande- vant (20 km.) gepasseerd met 4 min. voorsprong op het tijdschema. Ongeveer 20 renners zijn de con trole van Vannes (53 km.) gepas seerd onder aanvoering van Nencini (It.), Fantini (It.), Mahe (Fr.) en Picot, Quentin en Thomin (allen van de W.-ploeg). Het peloton volgde op 1 minuut. De Spanjaard Botalla had 3 1/2 miniuut achterstand op de kopgroep. Bij de bevoorradingspost van La Roche Bernard (94 km.) passeerde 'n groep renners met een kwartier voor sprong op het tijdschema. Hiertoe be hoorden o.m. Bauvin (Fr.), Picot (W.-ploeg), Wagtmans en Hinsen (Ned.), Caput (W.-Ploeg), Anpile (N. O. Centrum), Adriaanssens (B.), Gay (Z.W. Ploeg), Dotto (Z.O. ploeg) en Defilippis (It.). Het peloton, aangevoerd door Dar- rigade (Fr.), volgde op 1 min. 10 sec. Een groepje van zeven Spanjaarden had 4 min. 40 sec. achterstand op de leiders. Een groep van ongeveer 30 renners, aangevoerd door Coletto en Baffi (It.) Skerl (lie de France), Lauredi (Z.O. ploeg) en Picot (W. ploeg) is met een winst van 35 min. op het tijdschema de bevoorradingspost van Nort sur Erdre (160 km) gepasseerd. Het grote peloton, onder leiding van Barbotin en Darrigade (Fr.) had 6 min. ach terstand. Een groepje renners van de Z.O. ploeg kwam 1 min. later voorbij. Enkele Spanjaarden hadden 12 min. achterstand op de kopgroep. Marktberichten WOERDEN. 11 juli Kaas. Aan voer 215 partijen. Notering: eerste kwaliteit ƒ2,15—2,20, 2e kw. 2,06— 2,13, extra kw. tot 2,44. Handel matig. LEIDSCHENDAM. 10 juli. Groente. Komkommers A 1622, idem B 1419, idem C 1113, idem krom 1214 ct. per kg; tomaten A 6.00 6.40. idem B 5.40—6.30, idem C 4.20— 4.80, andijvie 10—18, sla 5.40—10.90, idem B 3.005.30, spinazie 612, postelein 715, bloemkool A 2841. idem B 1826, tuinbonen 2022, princessebonen 1.461.54, bospeen 1424, snijbonen 1.14—1.18. TER AAR, 10 juli. Groente. Kas- snijbonen 6.20—8.80, idem B. 5.60— 6.00, idem stek 2.404.40, peulen 4.205.60, idem B. 1.40, doppers 2.604.00, capdoppers 2.60—3.70, krombekdoppers 3.70, witte capucii- ners 2.60—4.40, tuinbonen 185—2.50, alles per 10 kg; aardbeien 2.70 per slof; augurken DA 0.56, idem D 0.48—0,51. idem CD 0.46, idem E 0.30. VINKEVEEN, 9 juli. Groente. Andijvie 15—21 ct. groene kool 11— 15 ct, postelein 1014 ct, rabarber 12—14 ct, spitskool 22—25 ct, toma ten 7884 ct, waspeen 27—31 ct, ro de kool 1314 ct, aardbeien 2.10 2.46, doppers 3250 ct, kassnijbonen 6276 ct, peulen 3368 ct, stambo- nen 1.141.24, tuinbonen 1420 ct.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3