$LM£LGAT ZéyjMsw LEIDEN HERDENKT REMBRANDT r F r F mm L F Wat is er aan de hand-wagen? Holland Festival in Leiden besloten WOENSDAG 11 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 TM U- aC HUIFKARREN-LEED. Een soort huifkarretjc, dat ge bouwd kon zijn in de tijd, toen de „grote trek" zijn bloeiperiode voorbij was, begaf zicli vanmiddag rond een uur stoutmoedig tussen het verkeer op de Breestraat. De gevolgen van deze euvelmoed bleven niet uit en precies voor het Stadhuis gebeurde er iets geheim zinnigs onder het wagentje, zodat meteen het verkeer in beide richtin gen werd stopgezet. De voerman kroop bedaard van de bok, spande zijn paardje uit, haakte de disselbomen af en legde zijn petje op de grond om eens onder de wa gen te zien, wat er precies aan de hand was. 's Mans nij verheid ontsnapte inmid dels niet aan het alziend oog van de Leidse politie, die in volle galop aan gerend kwam om de voerman duide lijk te maken, dat de auto's bij het Kort Rapenburg en bij het Gangetje aan het dringen waren om vooruit te komen. De voerman legde be daard uit, wat er aan de hand was en kroop onder zijn huif karretje. De tram had al opgehouden met ze- nuwspannend te tingelen en de con ducteurs kwamen tezamen met de toenemende politiemacht belangstel lend rond het huifkarretje staan. Toen zij het karretje met man-en- macht op zij wilden duwen, legde de voerman verontwaardigd uit, dat dit niet ging en omdat hij de enige huif karspecialist was, zetten politie en conducteurs, bijgestaan door enkele behulpzame belangstellenden de schouders onder het wagentje om het van zijn as te lichten, zodat de voer man de schade kon herstellen. Na een klein kwartiertje was het huifkarretje alweer tot rijden be reid, de voerman gritste nog vlug zijn met verplettering bedreigd petje voor het wiel weg en onder aanmoe digend gejuich werd het karretje naast het geduldig wachtende paardje aan de voet van de Stadhuistrappen geplaatst. MYTYL. De collecte voor de Mytyl-stichting heeft opigebradht ƒ1 2.989.38, een record. Crescendo. ste vertoning in Nederland van de ontroerende Italiaanse film II Ferro vieri (De machinist), die de grote ver rassing van het laatste filmfestival in Cannes is gebleken. De copieën van deze film zijn zo juist in Nederland aangekomen en het voorrecht van deze eerste vertoning in Leiden, die zal plaatsvinden in een speciale avond-voorstelling in het Lido-theater, heeft het bestuur van de stichting „Kunstmanifestaties Leiden" te danken aan de zeer gewaardeerde medewerking van de directeur van de N.V. Standaard Films, die deze uitzonderlijke film in Nederland im porteert. Op de betekenis en inhoud van „De Machinist" hopen wij nog in een speciaal artikel terug te komen. Uit de Staatscourant. Bij Koninklijk Besluit is, gerekend van 1 fe'bruarie j.l., aan H. C. M. van dier Schoot, wetenschappelijk ambtenaar aan de Leidse Universi teit, opdracht verleend om in de fa culteit der geneeskunde onderwijs te geven in de pathologie. Afscheid. Hedenmorgen nam de seinhuis wachter F. Verwoerd, wonende te Lei den na 40 dienstjaren bij de N.S., af scheid. Hij werd in het stationsge bouw toegesproken door de stations chef de heer A. Swiers, die hem schet ste als een ijverig man pp een ver antwoordelijke post. Namens het personeel bood hij de heer F. Verwoerd een reistas aan. Mevrouw Verwoerd kreeg bloemen aangeboden. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proef schrift getiteld „Kunst als cultuur element, in het bijzonder in Neger- Afrika", de heer A. A. Gerbrands geboren te Menado (Ind.) en thans wonende te Oegstgeest. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Influence of littice defects on the electrical properties of cold- worked metals" de heer H. G. van Bueren, geboren te R'dam en thans wonende te Eindhoven. Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht mej. J. C. Hebert te Scheve- ningen, mej. H. J. D. de Voogd te j Dordrecht, mej. W. M. Overmars te Op vrijdag 13 juli a.s. wordt in de Den Haag en de heren J. J. Boreel te bovenzaal van „De Kleine Burcht" de jaarlijkse Algemene ledenvergade ring gehouden. Om 8 uur (niet later) worden alle leden van 15 jaar en ouder verwacht. De training is hedenavond weer als gewoonlijk op de speeltuin van Noor derkwartier aan de Anna van Sak senstraat. Het bestuur van de stichting „Kunst manifestaties Leiden" deelt ons mede, dat de reeks zomer-uitvoeringen, het concert van het Nederlands Kameror kest o.l.v. Simon Goldeberg, de uit voering van het Gemengd Toonkunst koor o.l.v. Iskar Aribo, het concert van het Concertgebouworkest o.l.v. Ediuard van Beinum en de opvoering van Vondels „Lucifer" door de Ne derlandse Comedie op zeer waardige wijze zal worden besloten met de eer- POTLOOD en GEEST 1 2 3 6 7 8~~ 9 fiTj ii TT" Ï5~ 16 18 W ja 2! [22 23 2T TT TT No. 516. Horizontaal: 1. zeepwater, 3. soort, 8. lengtemaat (afk.), 9. vroe ger, 10. vlug, bedreven, 12. familie lid, 13. bastaarduitgang, 14. lidwoord, 15. wortel, 17. akker, 19. deel van de bijbel (afk.), 20. flauw, 21. landbouw werktuig, 22. gem. in N.Brab., 24. gem. in Limb., 26. muzieknoot, 27. beneden, 28. afval van stro. Verticaal: 1. plank in een keuken kast, 2. familielid, 3. viervoetig dier, 4. arbeidseenheid, 5. na dato (afk.), 6. vlaskam, 7. tijdrekening, 9. lust hof, 11. klinknageltje, 14. Europeaan, 16. nauwer maken, 17. turfland, 18. smalle laan, 20. eelt, 21. ik (Lat.), 22. water in Z.H., 23. spoedig, 25. adel lijke titel in Engeland (afk.). Oplossing -morgenavond. Oplossing no. 515. Horizontaal: 1. grafiet, 6. hak, 7. los, 9. os, 10. ten, 12. Ta, 13. paria, 15. Geul, 16. gaar, 17. toren, 19. ar, 21. nar, 22. ba, 23. Ria, 25. iep, 26. octrooi. Verticaal: 1. gas, 2. R.K., 3. fier, 4. el, 5. tot, 6. Hongaar, 8. satraap, 10. talon, 11. Niger, 13. put, 14. aan, 18. raar, 20. rio, 22. bei, 24. A.C., 25. Scheveningen, P. ter Haar te Heem stede, W. Frankel te Curasao, H. F. Aeyelst te Dordrecht, F. N. Meyer te Den Haag en G. L. R. Kelder te Eind hoven. Geslaagd voor het Cand. ex. Ge schiedenis de heer C. Huilmand te R'dam. Geslaagd voor het Doet. ex. Ge schiedenis de heren C. A. J. Salman te Haarlem, H. W. Harten te Den Haag en H. P. van Manen te Sche veningen. Geslaagd voor het Doet. ex. Schei kunde de heren G. v. d. Breggen te Zwammerdam, A. A. van Heurn te Leiden, R. S. Buriks te Leiden, R. Deen te Den Haag en P. J. van Duin te Leiden. Geslaagd voor het Cand. ex. F Wis- en Natuurkunde mevr. M. B. Oude- mans-Rolff te Leiden en de heren J. L. Verbeek te Leiden, J. M. van Zeyl te Leiden en J. A. Peper te Rijswijk. Geslaagd voor het Cand. ex. L Wis- en Natuurkunde mej. H. C. D. Kolff te Leiden. Geslaagd voor het Cand. ex. K Wis- en Natuurkunde mej. Ch. Kue- nen te Leiden. Geslaagd voor het Doc. ex. Biolo gie de heer A. C. van Bruggen te Leiden. Geslaagd voor het Cand. ex. A Wis- Natuurkunde mej. T. Epskamp te Leiden en de heer J. J. H. Berlijn te Den Haag. Geslaagd voor het Doet. ex. Wis kunde de K. A. Post te Leiden. Geslaagd voor het Doet., ex. Na tuurkunde de heer M. Swenker te Leiden. Auditie in Leiden van Radio Luxemburg 253 Amateurs melden zich Niet minder dan 253 Leidse ama teurs op vocaal en instrumentaal ge bied hebben zich gemeld voor de auditie van Radio-Luxemburg op za terdagavond a.s. in de Stadsgehoor zaal: 27 solisten, 3 instrumentalisten, 6 duo's en trio's en 12 orkestjes en koren. De organisatoren zijn over deze grote deelname bijzonder te vreden, want zij overtreft die, althans verhoudingsgewijs, in andere plaat sen. 'Als de voorstelling zaterdag avond om 8 uur begint, is er al een voor-selectie geweest. Personen en groepen, die „door de zeef" zijn ge komen, krijgen drie en een halve minuut gelegenheid zich te laten ho ren, wat op een bandje wordt opge nomen. In Luxemburg wordt dit ma teriaal geselecteerd, waarna uitzen ding van het beste volgt op nader aan te kondigen dagen tussen 1 uur en half twee. Zoals men weet zullen degenen, die top-prestaties hebben geleverd, persoonlijk naar Luxem burg worden uitgenodigd om daar voor de radio op te treden. BEDEVAART NAAR BEAURAING. De deelnemers aan de bedevaart naar Beauraing worden eraan herin nerd, dat morgen donderdag de novene begint. Novene-gebeden zijn desgewenst verkrijgbaar bij de heer D. F. Devilee, Gasstraat 70, Leiden. St.-Jacobshofje stond één dag leeg Bustocht als vervolg op 't feest Gisteren had de autobustocht plaats, die de regenten van het St. Jacobshofje te Leiden de bewoners beloofd hadden, als vervolg op het feest bij het 275-jarig bestaan van dit hofje. Om half negen stond in de Douzastraat de bus voor. Voor het eerst sinds 275 jaar stond het hofje leeg, al was het ook maar voor één dag. Ook de bewoners van het Salva- torhofje waren voor deze tocht uit genodigd. Allen maakten een gretig gebruik van het aanbod. De reis ging onder leiding van mr. A. J. Sormani en dr. C. R. Zijerveld over Oude Wetering en Schiphol naar Amsterdam waar het nieuwe monu ment op de Dam veel bekijks trok. Daarna trok men over het U en ver volgde men de toer in noordelijke richting. Men reed naar Volendam, waar een kopje koffie in het café Spaander best smaakte. Om één uur bereikte het gezelschap de „Rustende Jager" te Bergen-binnen. Hier stond een uitstekende koffiemaaltijd gereed. Een der bewoners van het Hofje, de heer Van Remund vergastte het gezelschap op de voordracht van een lied op het hofje, dat door allen werd meegezongen. Men trof het in Ber gen-binnen; er was juist kermis, die door de bejaarden met jeugdig élan bezocht werd. Na een rondrit door Bergen aan Zee werd de terugtocht aanvaard naar Beverwijk, waar de dochter van de oudste regent die werkzaam is aan de r. k. leeszaal aldaar, bezocht werd. In Velzerheide werd de thee ge bruikt. De regen, die na het vertrek hier begon te vallen, mocht de feest vreugde niet storen. Om 7 uur be reikte men restaurant „Treslong" in Hillegom, waar het diner klaar stond. De uitstekend verzorgde maaltijd werd afgewisseld door een voordracht van een van de reizigers en door een dagoverzicht in dichtvorm door dr. Zijerveld. De portier van het hofje de heer Kettenis, bedankte aan het slot van de maaltijd in een speech de regenten voor deze onvergetelijke dag. n de beste stemming bereikte men Leiden en het hofje, waar allen nog een rondedansje door het hof maak ten. BIOSCOPEN. De films in de week van 613 juli zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Zes vrouwen en één man',' 14 jaar. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Op de drempel der onein digheid", 14 jaar. Trianon: „The swan", alle leeftij den. Rex: „Speelduivel en metgezel" ALS BESLUIT VAN DE DRIE concerten in het kader van het Holland Festival speelde het Con certgebouw-orkest gisteren voor een stampvolle Gehoorzaal een program ma in weidse verscheidenheid onder leiding van Eduard v. Beinum. Om mede aan te vangen dan de Sympho- nie ip D gr. t. van Joseph Haydn, behorend tot de Londense sympho- nieën. Hoe ervaren en knap de diri gent van dit prachtige orkest ook moge bewezen, hij heeft de eenvou dige onbevangenheid, die tegenover dit pracht stuk past, geen ogenblik uit 't gezicht verloren, tevens demon strerend welk een uitmuntend be heerser van de orkestklank hij is. Zingende speelse muziek, met stijl vol inzicht en glanzende nuances uit gevoerd. Een virtuoos solospel van de hobo klonk intens tegen, terwijl violen en blaasinstrumenten hun waardevolle bijdrage tot de juiste stemming gaven. Dan volgt Debussy's impressionistische symphonie „La Mer". Dit geweldig meesterstuk geeft een volmaakt eigen timbre, een nieuw orkestgeluid te horen. Een wonder geluid, een prachtige tegen stelling van climax en anti-climax, een ongeëvenaarde instrumentatie, een ongekend tenisonoklinken van solo-instrumenten, een werpen van stralend licht en diepe donkerte. Het was luisterrijk, zoals de drie delen werden vertolkt. Onvergetelijk vol van feestelijke klanken en melodisch schoon in pure vorm. Ten slotte de van 1877 daterende 2e Symphonie in D. gr. t. van Johan nes Brahms; de meest toegankelijke, zo men wil, 't eerste deel, van een meer lieflijk karakter, verloochent toch niet de aard van de componist. Het Adagio is meer elegisch, het Al legretto is gracieus en laat Brahms grote variatiekunst bewonderen. De Finale in majeur-stemming leidt tot het daverend slot, doordrenkt van zang en geluk. De dirigent was één en al energie. Zyn vertolking gespannen, klinkend leven, aangrijpend. Men heeft Van Beinum aanschouwd in zijn grote mogelijkheden als dirigent. Zijn ver tolkingen behoren tot dat wat men in z'n hart sluit, wat niet dof wordt, glanzend, mooi en poëtisch blijft. Mét de dirigent heeft het orkest een prachtig klankrijke en plastisch zeer klemmende vertolking gegeven. Voor de vele uiterst dankbare toehoorders is 't een weldaad geweest de adel dom van zulk musiceren in zich te kunnen opnemen. J. KORTMANN. Stille getuigen van meningsverschil in Van der Waalsstraat Nooit hadden wij gedacht, dat we nog eens van de „handwagen-twist" melding zouden mogen maken. De ge schiedenis van ons goede vaderland is rijk aan twisten en meningsver schillen, daar hoeft u slechts de ge- schiedboekjes van de lagere school voor op te slaan, u vindt er twisten in vele soorten en uitvoeringen, een handwagen-geschil zult u er echter niet in aantreffen. Leiden is sinds kort een dergelijk geschil rijk. Een groentehandelaar in de Van der Waalsstraat, plaatste tot voor enige maanden de aanhangwagen van zijn Tempo voor zijn deur. Er waren ech ter klachten van buren over het uit zicht, met het gevolg, dat de verkeers politie vaststelde, dat de aanhang wagen niet in de bocht van de Ka- merlingh Onneslaan en de Van der Waalsstraat mocht blijven staan. De desbetreffende groentehandelaar heeft echter een probleem, waar hij geen oplossing voor weet te vinden. Hij kan zijn kisten niet kwijt. Hij toonde ons de beperkte ruimte in en achter rijn winkel. Daarom heeft hij destijds het advies van een agent ge volgd en zijn kisten op zijn aanhang wagen geladen. De groentehandelaar parkeerde dus nu zijn wagen aan de overkant van d>e straat tot ongenoegen voor de bewoners van de huizen aan de over zijde. De politie moest wederom een Salo- mons-oordeel vellen. Zij meende, dat er voor de bewoners van de belem merde huizen geen andere weg over bleef dan zelf een handwagen voor de deur te parkeren. Zo staan ér thans op het plein aan de Van der Waalsstraat vier zwaar- geketende vrachtwagens, de stille ge tuigen van een ingrijpend menings verschil. Burgerlijke Stand Geboren: Maarten, zn van A. van der Zwan en P. van Duijvenvoorde; Monique Johanna Gertie, dr van T. P. Stikvoort en J. W. van Ben ten; Jeroen Cornelis Hubertus zn van J. C. Fles en J. M. G, Overdijk; Leen- dert zn van C. Kraijenoord en W. Barnhoorn; Petrus zn van A. J. P. Schrama en A. Lepelaar; Theodora dr van J. P. Smittenaar en J. G. Bos- ker; Carolina dr van J. Anholts en J. Ravensbergen; Hilke zn van H. van der Wal en M. Dokter; Arnold zn van L. G. J. Giesbergen en M. P. de Groot; Huig, zn van P. den Hol lander en M. Hoek; Hendrik Johan nes zn van H. J. Sloos en J. Kriek- jes; Maria Catharina dr van P. C. van der Lucht en S. C. Bodrij. Overleden: W. Wallaart wedn. 82 jaar; T. Holvoet, man 79 jr; J. Web bers, man 54 jr; J. C. M. van der Steegt, zn 1 dag. KAR DOOR SPIEGELRUIT Deze morgen stond voor de redactie in het teken van de handkarren.... Kent thans de Van der Waalstraat haar handkarren-vraagstuk, vanmor gen bereikte ons het bericht dat een handkar door de ruit van de kunst handel Bonte aan de Breestraat is ge reden. Twee spiegelruiten werden vernield om ongeveer half elf. Op ongeveer dezelfde tijd botsten twe-e auto's op de Rijnsburgerweg tegen elkaar. Er was schade, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Leidse Agenda DINSDAG. St. Eloy. Advieszitting in gebouw voor Chr. Soc. Belangen, Oude Sin gel 236, 7.30—8.30 u. nam. St. Antonius. Contact-avond. Café „De Kroon", 12 uur nam. 3 October-optocht. Inschrijving deelnemers. Oud-Hortuszicht, 7.30 u. nam. WOENSDAG. St. Petrus- Cursus Doorleefd Geloof. Techn. School Don Bosco. 8.15 uur nam. Leidse Middenstands Centrale. Uit eenzetting over winkelcentrum Lei den Zuid West. Zomerzorg. 8 uur nam. DONDERDAG. Rembrandtherdenking. Pieterskerk 3 uur nam. Tocht verlichte vaartuigen. Vanaf 9.45 nam. Vertrek Kort Galgewater. Districts opleidingscommissie. Di ploma-uitreiking zetters en drukkers, jonggezellen. Gulden Vlies, 8 u. nam. VRIJDAG. Toneelspel „Rembrandt" van Ge rard van Veen. Door leden van „Lit- teris Sacrum", Leids Studentento neel, e.a. Grote Pers Lakenhal. 8 uur nam. Kamer van Koophandel. Vergade ring. Stationsweg 43. 10 uur v.m. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. Apotheken. De avond- en nacht dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, telefoon 21313; apotheek Nieuiwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, telefoon 20523; apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, telefoon -26274. TENTOONSTELLINGEN. Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 10—5 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.30—8.30 uur nam. Rijksmuseum voor Vohcenkunde; Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Overzicht van feestelijkheden ]i/forgen beginnen in Leiden feestelijkheden naar aanleiding van de 350ste geboortedag van Rem brandt. Zoals wij reeds vermeld hebben wordt de stad op verschillende pun- nen verlicht. In de Pieterskerk be gint donderdagmiddag om drie uur de plechtige nationale herdenking die uitsluitend toegankelijk is voor genodigden. De Leidse burgerij zal dus van dit evenement niet veel meer merken dan een verhoogde activiteit van het vierwielig verkeer rond Gravensteen en Pieterskerk, die beide in de avond uren met schijnwerpers worden ver licht. Anders is het gesteld met het spel „Rembrandt", dat geschreven is door Gerard van Veen en dat oorspron kelijk als wagenspel opgevoerd zou worden. Een commissie, die dit spel moest beoordelen heeft hiervan af gezien. Men vond het beter indien dit spel in een zaal opgevoerd zou worden en voor de première 'heeft men zelfs een historische achtergrond gevonden. De eerste voorstellingen vinden plaats in de Grote Pers van de Lakenhal, vrijdag a.s. te acht uur en kwart over negen. De eerste voorstelling is voor ge nodigden, de tweede voorstelling kan elkeen bezoeken. Kaarten voor deze opvoering en voor die van vrijdag 20 juli in „De Lakenhal" zijn aan de zaal verkrijgbaar. Voorts geeft het gezelschap, dat ge vormd wordt door tonelisten van het studententoneel, „Litteris Sacrum" en anderen, opvoeringen op maan dag 16 juli in speeltuinvereniging „Oosterkwartier", Borneostraat, dins, dag 17 juli in de Professorenwijk in de aula van het gymnasium en op woensdag 18 juli in het clubgebouw van de speeltuinvereniging „Wester kwartier" Ten Katestraat. Bij vol doende belangstelling worden op één avond twee voorstellingen gege ven, één te acht uur en één te 9.15 uur nam. I-Iet spel „Rembrandt" is opge- bouwd uit een aantal belangrijke scènes uit het leven van de schilder: de periode van opkomst, het toppunt van zijn roem en de neergang. De regisseur, de heer Hageman, heeft voor dit spel het open toneel ingevoerd. Er zijn althans in de Lakenhal geen toneelgordijnen en er worden ook geen décors gebruikt. Dit brengt natuurlijk in de regie aparte moeilijkheden. De gestorven Rembrandt bijvoorbeeld moet met een toneeltrucje van de scène verwijderd worden. De belichting zal van één zijde ge schieden om „het Rembrandtieke" licht te verkrijgen. Daarom heeft men nu de mimiek weinig betekenis heeft de nadruk gelegd op de rijke kleding. „Rembrandt" wordt gespeeld door dr. J. Foudraine, bekend van het Leids Studententoneel en studenten cabaret, de heer Nagel van het L.S.T. speelt de rol van Banningk Cock. De overige rollen zijn als volgt ver deeld: vertelster: mevr. C. Hageman Verhagen; Hendrickje Stoffels: mevr. Truus Hogewind—1 Oortmersen; Willem v. Ruytenlbergh; de heer A. van Leeuwen, Saskia: Tineke de Wit; Philips Koninck: ir. B. Hageman; Gerbrandt v. d. Eekhout: mevr. Joke Bartelsman-v. d. Lans; Titus de heer A. M. P. v. Aelst en Becker: de heer J. C. Bartelsman. Kaarten voor de opvoeringen in de wijken zijn verkrijgbaar bij de por tiers van de speeltuinverenigingen te Leiden. Voorts 's avonds aan de zaal. VERLICHTE VAARTUIGEN. Over de tocht van verlichte vaar tuigen vernamen wij nog, dat de deelnemers zich kwart over negen dienen op te stellen bij de Stads- timmerwerf aan het Kort Galgewa ter. De route wordt: Beestenmarkt, Oude Vest, Haven, Herengracht, Nieuwe Rijn en Waag. Indien u nog aan deze tocht wilt deelnemen, kunt u zich om kwart voor negen aanmelden bij de Stads- timmerwerf. Lampions zijn hier verkrijgbaar. De versiering mag niet hoger dan twee meter boven de waterlijn uit steken. Dit is de hoogte van de Gans- oordbrug. Twee muziekkorpsen: de R.K. Har monie en Werkmans Wilskracht va ren mee. Kunst en Genoegen maakt de tocht in omgekeerde volgorde. In verband met de Rembrandt-her-heeft sinds lang niet meer van het denking wordt Leiden verlicht. We verlichtingsprogreu-ma deel uitge- maakten een foto van het proefbran- maakt, den op het Gravensteen. Dit gebouw (Foto: „De Leidse Courant").

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2