DUINS REEK DINSDAG 10 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT ,JT JE BLAD PAGINA Vakschoolmeisjes behaalden zwemdiploma De Vakschool voor Meisjes aan het Rapenburg heeft tegenwoordig even als de andere scholen een deel van de lessen in dé zweminrichting en met veel succes zijn op 14 juni en 5 juli de examens voor geoefend zwemster afgelegd. Voor het zwemdiploma A zijn 97 meisjes geslaagd, slechts één moest worden afgewezen. De geslaagden zijn: Ans Bij, Tinie Eikelenboom, Mar griet Glasbergen, Tiny v. d. Hoo naard, Marijke van Houten, Lenie Mieloo, Rietje Scheltens, Ansje Siet- sema, Agatha v. d. Sleet, Sarina Tijssen, Truus Immink, Aafke Hert man, Nelly Deegenaars, Map v. d. Heden, Riek v. d. Horst, Bep v. d. Kwaak, Margriet v. d. Kwaak, Tinie de Lange, Nelly de Munnik, Corrie Tol, Joke Verhaar, Dikkie Verschoor, Bep Wittebol, Corrie Visser, Janny Kooyman, Annemieke Bloemendaal, Rietje v. Blitterswijk, Joke Boom, Greetje Hoexum, Marri v. d. Meer, Trientje Pison, Rietje Selier, Janny Visscher, Truus van den Berg, Ria Burger, Germa de Jong, Paula Jong man, Janny Kanbier, Tonny v. Kla veren, Dinie Ponstein, Pleunie Ra- vensbergen, Plonie v. d. Reyden, Janny Schuster, Rietje v. Weeren, Elze Siepert, Thea Sanders, Alie Azier, Lenie v. d. Buusse, Conny Cramers, Ria de Knegt, Geertje van Kuyvenhoven, Rietje Passchier, Ineke Potters, Paulien Sandberg, Betsy Schiphorst, Willy Thelen, Ger- rie v. Vliet, Adie Kikkert, Bep Brons geest, Sinie Arbouw, Anneke Hassel- bach, Anneke Kramers, Marita La- court, Joke Lardé, Corrie v. d. Lubbe, Janny Vlasveld, Ans Ouwer- kerk, Henny v. d. Vet, Janny Lips, Willy Klinkhamer, Janny v. Strater, Janny Brouwer, Anneke Esderts, Tiny v. Heuzen, Corrie Jansen, Ria Piket, Betsy Piekaar, Elly v. Leeu- wen, Anneke Naves, Anneke Neke- man, Cobi Otto, Henny v. d. Bos, Janny Hemerik, Gerrie v. Os, Annie den Outer, Nelly Siera, Lenie Fis- seur, Jetty Turenhout, Clara de Wolf, Sari v. Leeuwen, Clara Erades, Nini Sanavro, Lenie Molenaar, Greetje Korenhof, Christian Cosse en mej. E. Vrijenhoek. Voor het diploma B slaagden 71 leerlingen, terwijl er 4 werden afge wezen: Mar ja Bedijn, Ria v. d. Bent, Marian Binken, Ansje Bij, Tinie Eike lenboom, Dea Haasnoot, Marijke van Houten, Lenie Mieloo, Ansje Sietse- ma, Agatha v. d. Sleet, Sarina Tijs sen, Anneke de Tombe, Truus Im mink, Rietje Scheltens, Hanny Ba- velaar, Joke Boom, Rietje Duffels, Greetje Hoexum, Jopie van Houten, Suze Leget, Marri v. d. Meer, Trientje Pison, Rietje Selier, Truus v. d. Berg, Nel Haneveld, Map v. d. Heden, Riek v. d. Horst, Janny Kooyman, Bep v.' d. Kwaak, Nel de Munnik, Henny Vastenburg, Joke Verhaar, Bep Wit tebol, Corrie Visser, Ria Burger, Germa de Jong, Paula Jongman, Tonny v. Klaveren, Corrie Nieuwen- burg, Pleunie Ravensbergen, Plonie v. d. Reyden, Rietje v. Weeren, Alie Azier, Bep Bronsgeest, Lenie v. d. Buusse, Conny Cramer, Ria de Knegt, Willy Thelen, Gerrie v. Vliet, Sinie Arbouw, Anneke Hasselbach, Marita Lacourt Corrie v. d. Lubbe, Henny v. d. Vet, Janny Vlasveld, Ria Zaal berg, Ans Ouwerkerk, Anneke Es derts, Anneke Naves, Anneke Neke- man, Clara Erades, Janny Hemerik, Lenie Molenaar, Gerrie v. Os, Annie den Outer, Nini Sanavro, Nelly Sira, Lenie Tisseur, Jetty Turenhout, Clara de Wolf, Sarie v. Leeuwen. V erkeersexamens In de grote zaal van de Leidse Burcht, waar gistermiddag de stem ming evenredig was aan de tempera tuur, werd aan 92 leerüngetijes van de Leidse lagere scholen, die het ver- keersexamen foutloos hadden afge legd, een gezellige middag aangebo den door de Vereniging Veilig Ver keer. Tevens waren ruim 200 ver- keersbrigadiertjes uitgenodigd, die de „dienst gaan verlaten" omdat zij de school dit jaar vaarwel zeggen. De iheer J. Maichielsen, de voor zitter der Leidse V.V.V., dankte in zijn welkomstwoord de heer Voor man voor zijn instructie aan de leer lingen en de leeraren voor 'hun geest drift op de scholen. Enkele tekenfilmpjes werden af gewisseld door verkeersliedjes, ge-' zongien door meisjes van de R. K. school aan de Lorentzkade, onder lei ding van zuster Margarebha Maria Alacoque. Van de pauze maakte hoofdinspec teur Cornelisse gebruik om aan de 200 met-groot-verlof-(gaande briga- diertjes een oorkonde uit te reiken en een speldje aan de kinderen, die foutloos 'het examen hadden afgelegd. Toen hierna de oibers met grote bla den vol glazen ranja binnenkwamen, werd er door de jeugdige zaal vulling eei. toegewijde poging ondernomen om de historische Burcht van het voetstuk te verwijderen en de aan kondiging daarna, dat de middag ge sloten zou worden met een film van Stan Laurel en Olivier Hardy ver oorzaakte wederom een niet onver dienstelijk aardbevinkje. Aan de volgende kinderen werd een verkeersspeldje uitgereikt: LEERLINGEN MET NUL FOUTEN School Oosterstraat 16 Piet Lange- ^aal, Jaap de Leeuw; Oude Vest 35 V.G.L.O. Erik van Weerlee Damlaan 1 Leo Barning, Annie Plomp; Hoge Morsweg 12 Hans Diepenbach, Johan na de Geus, Johannes Verhoeven, Maria Brah, Marijke Michels, Eliza beth Uithoven, Catharina v. d. Berg; Lusthoflaan 4 Klaas Martijn; Middel stegracht 119 Jacob S'chellingerhout, Adriana Beekman, Paulina Smit, Hen drik Dreef, Marinus Lepoeter, Abra ham Schouten; Stadhouderslaan lb Marinus Os se voort, Roelof je de Leeuw; Maresingel 54 Willem Sjar- dijn; Levendaal 54 Pauline Ahsmann, Leny Kukler, Marian v. Noort, Rina Develing, Truus Schneiders; Noord einde 1 Robert v. Diest, Willem v. Diest, Helma Kroon; Caeciliastraat 1115 Hans Tempelaars, Bard Bak ker, Bert v. Brussel, Frans Diepstra ten, Leo de Ronde; Krauwelsteeg Cornelia v. Breukelen, Pelikaanstraat 20 Toos Otgaar, Drie Octoberstraat 27 Jan Lips, Henny v. d. Laan, Piet Bak ker, Koos Bakker, Ton Dubbeldam, Hetty Philipsen; Rapenburg 48 Jo hannes Aalibersberg, Johannes Duin dam, Henk Beerenfenger; Asserstraat Cobie Karstens, Pieter v. Seventer; Kernstraat Anton Nieuwenhuis, Bart Sohellekiens; Potgieterlaan 7 Jean Poort, Jacob v. Wely, Frans Schuur - rnans; Langebrug 62a Jan- Struik, En- gelina Bonte; Langebrug 62b Dick Riel; Franchimontlaan 20 Petrus Bots, Nicolaas Neuwahl, Adolfus Witte; Haarlemmerstraat 240 Johannes Pijn- acken, Wilhelmus de Does; Haarlem merstraat 32 Agatha v. Diest, Jacoba Droog, Maria v. Eisen, Dorothea Mar tijn, Caecilia Rebus, Johanna Topper, Cornelia Bentvelzen, Thea Witselaar, Bep Mulder, Philomena Koumans, Margriet v. d. Spek; Roodenburger- straat Kees Piena, Bert Martijn, Kees Walter; Da Costastraat 104 Willem Bouwman, Jacques Kieft, Freddie Pet, Adri Jonasse, Wilima v. Heel; Leidse Houtschool Ischa v. d. Horst, Adri Kurpershoek, Jacob Bol; Noord einde 40 Cornells de Haan, Margriet de Vries, Rudolf Zandbergen, Elisa beth 't Hart; Montessorischool Rijns- burgersingel 22 Corry Franke, Sari v. d. Lelie; Lusthoflaan 2 Anny van Staden; Munnikenstraat 1 Abraham Groen eweg, Jacobus Mark. EINDEXAMEN H.B.S. VOOR MEISJES TE LEIDEN. Voor het eindexamen H.B.S. B aan de H.B.S. voor meisjes te Leiden zijn geslaagd:: I. N. Bakx, Leiden; A. M. Bot, Leiden; C. E. Brandt, Lei den; N. J. Bruin, Oegstgeest; J. C. Hageman, Leiden; D. Hogendoorn, Noordwijk aan Zee; C. de Kier, Lei den; S. Knapper, Voorburg; E. H. de Roock, Noordwijk aan Zee; G. S. de Vries, Leiden; M. K. Young, Voor schoten. Afgewezen 1. KIND STAK ONVOORZICHTIG DE STRAAT OVER. Een zesjarige scholier J. B., wo nend in de Leuvenstraat te Leiden, liep gistermorgen in de Leuvenstraat een lichte hersenschudding en een sleutelbeenbreuk op, toen hij zonder op het verkeer te letten de straat overstak. Hij werd door een motor bakfiets aangereden en de E.H.D. moest hem naar het Acad. ziekenhuis overbrengen. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Acid-catalyzed decomposi tions and reactions of some azides", de heer J. Hamer, geboren te Gom- bong (Ind.) en thans wonende te Oegstgeest. Gepromoveerd tot doctor in de Wis. en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Over structuur en eigen schappen van enige styreenderiva- ten", de beer O. J. Matray, geboren te Den Haag en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Het oedeem van de arm na radicale Mastectomie", de heer H. L. Kals- beek, geboren en wonende te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift geti teld „Resultaten van long en pleura- resecties wegens tuberculose", de heer G. A. M. van Assen, geboren te R'dam en thans wonende te Utrecht. Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heren J. W. Ort te Alkmaar. P. E. Kloots te Den Haaf, J. J. Brou wer te Rijen en G. J. Ploos van Am- stel te Loosduinen. Geslaagd voor het cand. ex. Franse taal- en letterkunde Mej. A. A. Kauer te Der) Haag en de heer S. H. van der Mei te Amsterdam. De heer W. Zwart SPRAK VOOR „De Natuurvriend" Zeer geanimeerd vergaderden de leden van de Leidse aquarium- en terrari'umhoud'ersver. „De Natuur vriend" gisteravond in gebouw Steen- schuiur 6. Na ballotage van enkele nieuwe leden en afhandeling van huishoudelijke zaken deed de voor zitter mededeling van bet vertrek van de eerste secretaris, de heer W. Fukken, die genoodzaakt is, zijn functie neer te leggen wegens- vesti ging in Den Haag. Hierna behandel de de heer W. Zwart, verbonden aan de Leidse Hortus Botanicus, planten- kenner bij uitstek, met de leden het plaatsen en inrichten van een aqua rium. Spr. noemde als eerste eis voor het goed functioneren van het aqua rium de goede en juiste belichting. Als tweede vereiste belichtte de heer W. Zwart het aanbrengen van een juiste bodemsamenstelling. Hij is per>- soonlijk van mening dat het leggen van een voedingsbodem nog steeds de beste groeiresultaten der planten geeft. Dat hier een plantenkenner bij uitnemendheid aan het woord was, bleek uit de vlotte en ter zake kun dige 'behandeling van grote groep cryptocaryne-planüen waarvan spr. alle bijzonderheden tot in de funesses 'besprak. Vervolgens liet de heer Zwart verschillende plantengroepen o.a. diverse soorten Myriophillums en sagittaria's de revue passeren. Na de pauze gaf spr. een interessante uit eenzetting over het zaadwinnen van verschillende Aponogetons; naar aan leiding hiervan ontstond een prettige en gezellige discussie. Na afloop van deze zeer leerrijke en interessante avond keerden 'alle leden verrijkt inet waterplanten naar huis. GEWESTELIJKE SOCIALE SCHOOL VAN DE K.A.B. Men schrijft ons: Zaterdagmiddag a.s. zullen tien cursisten van de Gewestelijke So ciale School der K.A.B. afdeling Lei den hun mondelinge eindexamen doen. Het schriftelijk gedeelte heb ben zij dan reeds achter de rug. Wij hopen van harte dat allen hun inspanning van drie jaar met een gunstig resultaat mogen bekronen. De feestelijke uitreiking der di ploma's voor de geslaagden zal plaats vinden op maandag a.s. des avonds acht uur in het gebouw voor Chris telijk Sociale Belangen aan de Oude Singel. Ieder, die onze vrienden met het behaalde resultaat wil compli menteren, is van harte welkom. Tevens is dit een mooie gelegen heid eens op een prettige wijze met de school kennis te maken. Daarom zijn dan ook welkom op deze avond de mensen, die er wel eens over gedacht hebben om zich op sociaal economisch gebied te scho len. Ook de kaderleden van K.A.B., K.A.V., K.A.J, en V.K.A.J. hebben nu een gelegenheid om iets over een van onze jongste instellingen te' we ten te komen. De Leidse hengel-competitie De stand na de 2e Competitiedag der Leidse hengel-competitie luidt als volgt: 1. Zaalberg; 2. De Bliek; 3. V.I.O.S.; 4. D.V.S.; 5. De Voorn; 6. De Ruis- voorn; 7. Hengelsport; 8. D.V.V.; 9. Onder Ons; 10. S. en G.; 11. DeGu- Vo; 12. De Forel; 13. De Zinker; 14. De Leede. Zoals U ziet, is er enige verande ring gekomen in de stand op de rang lijst. Dit neemt echter niet weg, dat er op dit moment nog van alles mo gelijk is. Het weer was, in tegenstelling tot de vorige wedstrijden, ditmaat be paald goed te noemen, zodat alle hen gelaars zowel over het weer als over de vangst goed te spreken waren. De derde Competitiedag zal plaats' vinden op 12 aug. a.s. Tijd en plaats v/aar deze wedstrijden zullen plaats vinden, worden nader bekendi ge maakt. Wilt U iets weten? Vraag A. v. d. Z.: Hoeveel rookar tikelen mag men medenemen naar West-Duitsland? Antwoord: 1 x per kalendermaand, bij eerste inreis, 200 sigaretten of 25 sigaren of 250 gr. tabak. Koffie moogt u niet vrij medenemen, ook niet voor eigen gebruik. U zult der halve invoerrechten moeten betalen. Het bedrag is ons niet bekend, dat stelt het land van ontvangst vast. Vraag G. J. K.: Waar ligt de plaats „Aarfurt" in Duitsland? Welke kran ten verschijnen daar? Antwoord: Er bestaat wel een kleine, nog geen duizend mensen tellende plaats Arfurt (an der Lahn) HILLEG0M J. BIJLO 25 JAAR BIJ DE P.D. Vrijdag 13 juli a.s. zal het een kwart eeuw geleden zijn, dat de heer J. Bijlo, ambtenaar van de planten- ziektenkundige Dienst te Hillegom, bij dit instituut in dienst trad. Reeds vanaf zijn schooltijd heeft de heer Bijlo met bollen te maken ge had, toen hij in dienst trad van de fa. Kieft te Limmen, voor welk be drijf hij ook in Engeland werkzaam was. Daarnaast studeerde hij aan de Tuinbouwschool te Lisse en begon in 1931 zijn ambtelijke loop,baan. In 1947 werd de heer Bijlo bevorderd tot kringambtenaar. Zaterdag 14 juli zal er tijdens een receptie in Treslong te Hillegom van 46 uur gelegenheid zijn de jubila ris te complimenteren. KATWIJK Bridge-drive badgastenDe brid ge-drive, georganiseerd voor de bad gasten door V.V.V., is een groot suc ces geworden. De uitslag was: 1. J. G. SpieringPoot, 2. C. J. Hüsker Wamsteker, 3. de heer en mevr. Bar- telings, 4. mevr. Cleveringamevr. Becker. In het dankwoord droeg een van de badgasten op een wekelijkse drive aan. KATWIJK AAN DEN RIJN Oranjevereniging. Het bestuur van genoemde vereniging heeft voor 195-6 weer grootse plannen op stapel staan. Men is nl. voornemens even als voor drie jaar, ook nu een groots feest te organiseren en wel van vrij dag 3<1 augustus tot en met donder dag 6 september. Alle inwoners her inneren zich.nog wel dat toen het feest dat tegelijk een jubileumfeest van de Oranjevereniging was, uit stekend geslaagd is, dat zelfs de Bra derie waarvoor men aanvankelijk vreesde dat dit een tegenvailer zou worden, een succes is geweest. De deelnemers voor de Braderie kunnen zich nu reeds hiervoor opgeven bij een der bestuursleden. LEIDSCHENDAM De heer D. Schulte Nordholt slaagde aan de M.T.S. te Rotterdam voor werktuigbouwkundig tekenaar. N00RSWIJK ZOMER-EVENEMENTEN. Het program van de evenementen is voor de maand juli als volgt sa mengesteld. Donderdag 12 juli grote modeshow GEM. AANKONDIGING GESLOTENVERKLARING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de navolgende wegen en wegge deelten met ingang van 10 juli 1956 voor de duur der aldaar plaatsvin dende bestratingswerkzaamheden ge sloten zijn verklaard voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in beide rich tingen: a. de Kortenaerstraat, voor zover ge legen tussen de Trompstraat en de Evertsenstraat; b. de Tasmanstraat; c. de Koninginnelaan, voor zover be treft de zuidelijke rijweg; d. de Doelengracht, voor zover ge legen tussen de Doelensteeg en de Groenhazengracht; e. de Mandenmakersteeg. en verder de stad Erfurt, gelegen in de oostzone. Plaatselijke kranten zijn er niet in Arfurt. Ter plaatse leest men o.a. de L^hn Post, Verlag Fritz Nohr Söhne K.G. Bad Ems en de Lahn Zeitung, Schloszstrasze 18, Koblenz. Vraag mevr. S.: Wat is dit voor een beest? Ze zitten in de vitrage en vooral boven op de slaapkamer, in de keuken, gang en kamer. Wat zijn dit voor beestjes en hoe moet ik die bestrijden? Antwoord: voor zover wij de stof felijke resten van de kevers hebben kunnen identificeren zijn het z.g. „huisbokken" (Hylotrupes bajulus L.) die in de maanden juni en juli veel in woningen voorkomen. De lar ven leven in palen, planken en deu ren, balken en meubelen en zijn zeer schadelijk. U kunt ze het beste bestrijden met de in de handel be kende bestrijdingsmiddelen o.a. door spuiten. Hebt u hier geen succes mee, wendt u dan tót de gem. reinigings dienst van de plaats uwer inwoning. Vraag J. S.: Waarom wordt de tijd in Nederland niet meer verzet? Antwoord: Nederland heeft thans middeneuropese tijd, omdat deze 40 minuten voorligt op de zonnetijd van Amsterdam en dus al een soort zo mertijd is. Het is ook meer om prak tische redenen, dat hij gehandhaafd wordt, daar die tijdverzetting voor al in landbouwkringen steeds tegen kanting ondervonden heeft. Vraag G. M. v. Z.; Hoe staat het met vacantieregeling huispersoneel, doorgaan salaris, vacantiegeld, kost geld, hoeveel vacantie- en snipper dagen enz. Antwoord: Voor huispersoneel be staat geen andere regeling dan die welke tussen werkgever en werkne mer is overeen gekomen. Wettelijk is hieromtrent niets beslist. AU nadert een wegversmalling in Ihet Grand Hotel Huis ter Duin te 20.30 uur. Woensdag 18 juli 14.00 uur strandfeest voor de kinderen en 19.30 uur rolsohaatsshow op het speelter rein aan de Hoogwakersbosstraat. Donderdag 19 juli 20.00 uur concert met lampionoptocht. Zaterdag 21 juli 16.00 uur demonstratie Noord-Zuid- Hollandse Reddingsmaatschappij met medewerking van de „Curt Carlsen" en een helikopter van Aero Ypen- burg. 19.30 uur Evangelisatie kerk plein—Hoofdstraat. 20.30 uur water ballet in het Golfbad. Woensdag 26 juli poppenkast voor kinderen en te 20.00 uur Revue Noordd. Reddings brigade in Lido. Geboren: Clasina G d. van G. Rolers en Cath. Smit. Marianna J. J. d. an J. P. v. d. Hoek en M. Smits. Eimbertus P. z. van R. J. de Groot en M. v. Dijk. Dorkje d. van P. Zwaan en G. Aandewiel. Getrouwd: Th. B. F. Kret 50 jaar en M. J. Steenvoorden 42 j. L. v. Duyn 39 jaar en J. S. Willebrant 32 jaar. N00RDWIJKERH0UT Te Leiden slaagden voor het examen Nederlandse handelscorres pondentie van de r.k. Bond „Sint Ge- nesius" „Grote" schrijvers, mej. A. van der Werf en de heren J. Romijn en C. Nulkes, leerlingen van de ka tholieke avondschool. Geboren; Yvonne Johanna Ma rie d. van A. J. M. Koot en G. M. Warmerdam; Anna Maria Geertrui- da d. van S. L. van Hensbergen en A. A. Heemskerk; Gijsbertus Johan nes z. van H. M. Ruigrok en M. C. van Dam; Boudewijn Jozef z. van A. A. van Elzakker en A. J. J. van Pelt; Michel z. van B. de Haan en L. ter Wolbeek; Johanna Maria d. van C. A. van der Aart en J. M. Klinken berg; Maria Helena Hendrika d. van J. A. van der Voort en E. M. van Schooten; Cornelia Maria d. van N. de Groot en M. C. Warmerdam. Ondertrouwd: C. A. A. Zonneveld 21 j. en W. A. Thomasse 29 j.; J. R. van Elk 26 j. en I. G. Vermast 2 2j Overleden: Theodorus de Boer 79 j., echtg. v. C. v. d. Lelij. OEGSTGEEST J. D. den Ouden slaagde voor het ingenieursexamen civiel ingenieur te Delft. RIJNSBURG Geboren: Antonette dochter van Casper Driebergen en Alida Lepelaar. Maria Alida dodhter van Leendert Pieter van Egmond en Diderika Mar tina Binnendijk. ST0MPWIJK ST. BOYS—SJZ (VETERANEN) 4-0. Bleef de strijd tussen de oude voet balglorie van St. Boys en SJZ vorige maal onbetwist nu werd overduide lijk een overwinning behaald door St. Boys en de uitgeloofde beker in handen van St. Boys. Het was voor het vrij goed opgekomen publiek een aardige wedstrijd, waarin som tijds vermakelijke situaties zich voor deden. "Dok al door het warme weer was het tempo laag. Nt de rust kwa men de St. Boys-oudjes er beter in en verhoogden de 10 voorsprong tot 4—0. ST. BOYS—DSO 3—4. Met het kleinst mogelijke verschil heeft St. Boys de uitgeloofde beker moeten afstaan aan het bezoekende DSO. Met 43 wist DSO te winnen in een wedstrijd die vooral na de rust spanning bracht. Na het einde van de lste helft had St. Boys een voorsprong van 21, doch 11 min. waren nauwe lijks verstreken van de 2e helft toen DSO in een bliksem-offensief de ba lans naar haar kant deed overslaan door 3 doelpunten en de stand op 24 kwam. Een tegenoffensief van St. Boys bracht 3 corners op, doch ver der kon de St. Boys-voorhoede het niet brengen. Invaller Knijnenburg smaakte 't genoegen een 3e St. Boys- doelpunt te scoren, doch de beker kwam niet meer in gevaar voor DSO. VOORSCHOTEN INBREKER AANGEHOUDEN In de nacht van zaterdag op zondag 9 juni is nabij he Haagsche Schouw een inbraak gepleegd, waarbij 1U0 werd ontvreemd. Thans zijn aangehouden do 27-jarigen R. M. en J. G. H. W. v. W. uit Am sterdam, die bekend hebben deze en nog een dertigtal andere inbraken te hebben gepleegd. De buit was nooit groot. Het hoogste bedrag was 1500 bij een inbraak in Het Gooi. Van W. is tot zijn misdrijven ge komen, nadat hij een aanrijding had gehad met de auto van de radio- artist M. v. P. Van W. was niet ver zekerd. Zijn vriend M. schynt toen het plan tot de inbraakjes op touw gezet te hebben. Zo raakten de beide jongemannen, die van goede familie zijn, al verder in de ellende. Zij zijn thans in bewaring gesteld in Am sterdam. Uitslag hengelwedstrijd. De hen gelsportvereniging „Ons Genoegen" te Voorschoten organiseerde een wed strijd in het vissen in de Vliet bij „Allemansgeest". Van de 186 inge schrevenen verschenen er 180 aan de start voor de visvangst. De wind deed veel afbreuk aan de uitslag. In het geheel werdien 28 vissen met een totaalgewicht van 3050 gram aan de schaal gebracht. 2'6 prijzen konden worden uitgereikt. De lste prijs o.a. de heer L. v. Va- rik met 250 gram, terwijl de heer C. Jongeleen met 45 gram de 26e prijs kon incasseren. Nadat de beer G. Sohraima, loco-burgemeester, die we gens uitstedigheid van de burgemees ter deze verving, waarderende woor den had gesproken tot de Commissie en uiteindelijk de vissen gefeliciteerd had, omdat zo weinig vissen zich had den laten verschalken, ging de voor zitter van de Hengelsportvereniging de heer J. H. Schoonbeek tot prijs uitreiking over. Aangezien nog enige prijzen over waren werden deze on der de deelnemers verloot. De Hen gelsportvereniging „Ons Genoegen" kon op een zeer geslaagde wedstrijd terugzien, terwijl het U.V.V. blij is met de baten, die werden overgedra gen. WASSENAAR De heer J. W. N. v. Es uit Was senaar is te Utrecht geslaagd voor het kandidaats-examen tandheelkun de. Z0ETERMEER Tegen auto gelopen. Terwijl de expediteur Eeden-Petersman gister morgen met een zeer matige snelheid op de Zegwaartse weg reed is het vijfjarige kindje van Sentel tegen de laadbakken opgelopen. Dr. Ver- kaaden, die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging van de kleine naar de Ursulakliniek te Wassenaar gewenst. Geboren: Ronald zn van B. Westhoek en T. A. Coorn; Eduard zn van J. van Reeuwijk en W. van Vos sen. Ondertrouwd: C. de Bruyn 25 jr en M. Geerts 18 jr; J. C. A. Straathof 24 jr en M. W. Vollebregt 23 jr; A. N. Vollebregt 28 jr en C. M. Spruit 24 j. OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: blauwe trui; tasje met zonnebril; plastic halssnoer (alle kleuren); damessjaal; bruin-lederen herenhandschoen; ballpoint merk Ballograaf, groen-grijs; rolletje wit rijggaren- grijs kinderjack met rits sluiting; damesrijwiel; snoeischaar; bruine pet met ritssluiting; plastic kinderportemonnaie. Verloren: groene damesportemon- naie inh. 35 ct., militaire baret; zil veren armband met rode steentjes; zwarte vulpen; zak spijkers, bouten en moeren; lichte regenjas met ge blokte voering; huisdeursleutel; donkerblauwe jas; ceintuur; sleutel. Laatste Berichten UITSPRAAK SCHMIDT IN OKTOBER? Naar de correspondent van A.N.P. in Djakarta van welingelichte zijde verneemt, kan het nog twaalf weken diuren voordat rechter Rochjani uit spraak zal doen in de zaak-Schmidt. De laa-tste neigen getuigen zijn van- oohtend op de 54e zitting van 't thans 22 'maanden lopende proces gehoord. Aangezien de rechter de officier van justitie drie weken tijd heeft ge geven ter voorbereiding van het requisitoir, kan worden verwacht, dat de verdediging dezelfde tijd ter voorbereiding van het pleidooi zal worden toegewezen. Re- en dupliek zullen waarschijn lijk vier weken in beslag nemen. Daarna zal het nog wel twee weken duren, voordat de rechter zijn vonnis zal uitspreken. TIJDENS PASSEN BESTOLEN. Gistermiddag is een dame, die in een modemagazijn aan de Kalver- straat in Amsterdam bezig was een regenmantel te passen, een tas ont stolen. In de tas bevond zich een rood lederen portemonnaie, me on geveer 300 gulden. IN DOOSJES OPGEBORGEN GELD GESTOLEN. In een woning aan de Amstelveen- seweg in Amsterdam is een diefstal gepleegd, waarbij een bedrag van f 2800,werd ontvreemd. Het geld was in verschillende doosjes in de laden van een bureau opgeborgen. ONGELUK BIJ EEN ONGELUK. Een 56-jarige Hagenaar, die gis teren een kind te hulp wilde schie ten, dat onder een omgevallen brom fiets was geraakt, heeft daarbij een gecompliceerde beenbreuk opgelo pen. Toen de man, een hoofdboek houder, die werkzaam is op een kan toor aan het Kaapseplein, het kind onder de bromfiets zag, wipte hij snel uit het raam van de parterre waar hij werkte. Hij kwam daarbij echter zo ongelukkig te vallen, dat hij een been brak. DODELIJK ONGEVAL. Gisteren is de 33-jarige havenar beider C. J. Koning, aan boord van een aan de Javakade te Amsterdam gemeerd liggend Nederlands zee schip, in een ruim gevallen. De man is aan de gevolgen van zijn val over leden. Het ongeluk gebeurde toen bij het openleggen van dat ruim een aantal luiken omlaag stortte. Een an dere arbeider die zich genoodzaakt zag in het ruim te springen, liep nau welijks letsel op. Marktberichten LEIDEN, 10 juli. Vette varkens. Aanvoer 408 vette varkens. Notering zware 172172, grossiers-varkens 175190, slagersvarkens 187192, zeugen 160165. Handel vlot. Drie nuchtere kalveren. Geen notering. BODEGRAVEN, 10 juli Kaas. Aanvoer 160 partijen. Eerste soort 2.152.20; tweede soort f 2.08 2.14, extra kwaliteit tot 2.42. Han del kalm. ROTTERDAM 10 juli Vee. Aan voer 2629 stuks vee. Weektotaal 4539. 350 vette koeien en ossen; 541 ge- bruiksvee; 210 vette kalveren; 214 graskalveren; 565 nuchtere kalveren 114 varkens; 53 biggen; 117 paarden; 31 veulens; 405 schapen of lamme ren; 29 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien f 3.153.40; 2.65—3.00; f 2.55—285; vette kal veren 2.90—3.05; 2.75—2.85; 2.30 2.55; graskalveren 475375275; nuchtere kalveren 806852; big gen 6856—55; slachtpaarden 2.45—2.30—2.00; veulens f 475—400 —300; schapen 140—120—100; lam meren 11010080; kalfkoeien 1175—950—750; melkkoeien 1175 950750; varekoeien f 875J750 600; vaarzen f 880750600; pin ken 650—500—400. Handel: vette koeien aanvoer klei ner, handel vlot, iets stijver in prijs, enkele prima's boven notering; vet te kalveren aanvoer als vorige week, handel willig, iets stijver in prijs; graskalveren aanvoer groter, handel kalm, prijzen constant; nuchtere kal veren aanvoer minder, handel wil lig, vast in prijs; biggen aanvoer klein, handel goed, vooral niet lager in prijs; slachtpaarden aanvoer ge woon, handel lui, ruim prijshoudend; veulens aanvoer groter, handel wil lig, iets stijver in prijs; schapen aan voer iets kleiner, handel kalm, prijs onveranderd; lammeren aanvoer iets kleiner, handel kalm, ruim prijs houdend; kalfkoeien aanvoer als vo rige week, handel kalm, prijzen sta biel; melkkoeien aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen stabiel; vare koeien aanvoer iets minder, handel goed, prijshoudend; vaarzen aanvoer als vorige week, handel re delijk, prijzen onveranderd; pinken aanvoer als vorgie week, handel re delijk, prijzen onveranderd. RIJNSBURG, 10 juli. Bloemen. Iris Engels gemengde 28—36, rose 3040, queen o. t. bleu 4053, gele Griet Seg. 918, bonte 2028, La thyrus zomer 3045, Flox 2030, Duizendschoon 1219, alles per bos; Lelie: Regale 200—350, wit 15—17, per kelk; Am. anjers Elisabeth 68, Sim rood 68, wit 69 per stuk; Ranonkel 800700, Thalma 80100, Campanula 200300, Convilli: nymnh 600—800. Soitfire 260—350. The Bride 200330. Pac Blossom 200 400. Vuurbaak 250360. Gladiolen: Red Signaal 8001100. Allard Pier- son 800—1000. Mem. Day 1000—1100. Redfok 9001100. Sneeuwprinses 900—1100. Strauss 1000—1300. Acca 1000—1200. Bleu Herald 900—1100. Gold Dust 80—1000. Nelly 1000— 1100. alles per 100. TER AAR, 9 juli Groente. Kas- snijbonen 6.4011.50, idem B 4.60 6.50, idem stek 2.505.90, stamprin- sessebonen 12.0018.50. stamsnijbo- nen 4.20, peulen 4.30—8.60, idem B. 1.001.70, capdoppers 2.503.70, witte capcijners 3.904.50, blauw schokkers 6.306.70, tuinbonen 1.75 2.25 alles per 10 kg., nieuwe aard- appeen 1113, idem kriel 7—9, an dijvie 1017, tomaten A 5494, idem B 65—95, idem C 38—80, idem CC 20 45, spitskool 2025, postelein 16 21, waspeen 1522, kroten 814, sjalotten 89, spinazie 812, prei 8. rabarber 17, zilveruien 38 ct. alles per kg., augurken 28 ct. per kg., sla 3.107.90 per 100 stuks, bloemkool A 20—29, idem B. 14—21, idem C 10 13, komkommers A 2229, idem B 1822, idem C 13, idem krom 19 c. alles per stuk, bospeen 1222, bos- kroten 5—13, bosprei 7—8 ct. p. bos. aardbeien 5461 ct. per doo6je, bloe men 6 ct. per bosje.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3