TUSSEN BALIE en tralie Voormalig Herensingelstation blijft staan tot 1965 $lm£lgat Werden aan „Helaf" toezeggingen gedaan? Leidse Raad sterk verdeeld RIJNSTREEK DINSDAG 10 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 1 Na een langdurige zitting met gesloten deuren heeft de Leidse raad zich gistermiddag van de kwestie Haarlemmerstraat snel bevrijd. Het was toen half zeven. Besloten werd het antwoord op de vragen van de heren Meester en De Kier in de volgende zitting te behandelen. De sluiting op zaterdag middag blijft nu voorgoed gehandhaafd. Er bleven twee agenda-punten over, die de raad uitgebreid bezig hebben gehouden. Op de eerste plaats de kwestie-Oude Elferink, op de tweede plaats de uitkering van de garantie aan de Jubel-Vebo, die in de afgelopen zomer met de tentoonstelling aan de Aalmarkt-Stadsgehoorzaal een financiële strop leed. Wat het eerste betreft. Ten aanzien van het voormalige Herensingel station en zijn huurder, de heer Oude Elferink, directeur van de Helaf, ontwikkelde de raad twee bezwaren. „Laat", zo vroegen o.m. de lieren Kortmann (K.V.P.) en Meester (P. v. d. A.) zich af, „de verkeerssituatie van nu en vooral van de toekomst toe, dat een sta-in-de-weg als het Heren singelstation, dat voor de sloop werd aangekocht, het uitzicht en de goede gang van het verkeer blijft belemmeren. Zoals bekend werden deze bezwaren de vorige raadsvergadering ook al aangevoerd. Het voorstel is toen aangehouden. ter het verkeer voldoende ruimte geeft. Mep streeft tegenwoordig naar het remmen van het verkeer, opdat snelheden niet tot in het absurde worden opgevoerd. Hier heeft men zo'n mogelijkheid het verkeer op te vangen. Sprekende over de onderhande lingen met de „Helaf" stelde de wet houder, dat er geen sprake is van een dwangpositie. Het pand is aan huur der voor de tijd van vijf jaar aange boden, met medeweten van de raad. De heer Oude Elferink heeft nooit een „toezegging" gehad van de ge meente. Hij vond de behandeling van dit alles in de raad zeer onzakelijk. Dokter Kortmann (K.V.P.) merkte op, dat het voormalige spoorwegsta tion absoluut geen enkel uitzicht aan het verkeer van beide kanten biedt. Het gebouw heeft architectonisch ge zien geen enkele waarde. Het heeft dus geen zin dit verkeersobstakel te laten staan. Ook de heer Woudstra (Pr. Chr.) vond de kwestie van de toezegging duister. De woorden van de heer Meester vond hij zeer aannemelijk. Hij drong bij de wethouder aan op nader commentaar. De heer Van Weizen (C.P.N.) meende, dat het college vast moet houden aan het plan, waarvoor het gebouw destijds was gekocht: voor de sloop. De tweeledigheid van dit vraag stuk, waarvan de onderdelen met el kaar in strijd waren, veroorzaakte een uitgebreide discussie in de raad, die re- en dupliek noodzakelijk maakte. De heer Ravenstein (Prot. Chr.) versterkte de indruk, dat er toezeg ging door de gemeente waren gedaan door op te merken, dat het gebouw destijds aan het kerkbestuur werd aangeboden om het tot kerk om te bouwen. Wethouder Jongeleen bleef er bij, dat de gemeente geen toezegging heeft gedaan. Het gebouw zal in 1965 afgebroken worden. Voorlopig, aldus de wethouder, brengt het slechten van het brandspuithuisje voldoende Jubel-Vebo werd een financiële strop Daarnaast hielden dè raadsleden zich intens bezig met de vraag of aan de directeur van de Helaf, de heer Oude Elferink, geen onrecht werd aangegaan. Hoe lagen immers de feiten? De heer Oude Elferink heeft in 1955 een contract met de ge meente voor vijf jaar aangegaan. Hij heeft diverse kostbare voorzieningen in het bedrijf (zoals centrale verwar ming) laten aanbrengen en tenslotte was hij nog onlangs van plan in het bedrijf een woonhuis te bouwen. Daartoe had hij aan b. en w. verlen ging van het contract tot 1965 aan gevraagd. Toen de raad echter gistermiddag met overwegende bezwaren kwam de tekeningen, die waren overge- gelegd bevredigden sommigen niet werd de vraag van kracht of de gemeente geen morele verplichtingen heeft ten aanzien van de eigenaar van de Helaf. De heer Meester meende van wel. Hij had van de heer Oude Elferink gehoord, dat de gemeente in 1955 al van een verkeerscircuit had gespro ken, in het midden waarvan de fa briek een langdurig bestaan bescho ren was. Uit het feit, dat b. en w. m ook bij de raad met de tekening var een verkeerscircuit kwamen, ontleen de hij de bewering, dat er destijds toezeggingen aan de heer Oude El- ferink zijn gedaan. Deze industrie, die naar elders wenste te vertrekken had niet gepaaid mogen worden met een belofte, die de gemeente niet ge stand zou kunnen doen. De oplossing, die de gemeente aan de hand deed ten aanzien van de verkeersontwik- keling ter plaatse wees hij van de hand met een: „zo bouwt men geen stad." De toezegging aan de heer Oude Elferink heeft de gemeente echter in een dwangpositie gebracht. Het bedrijf moet de kans krijgen zich el ders in Leiden te ontwikkelen. De gemeente zal moreel verplicht zijn het bedrijf in een schaderegeling te gemoet te komen. Verkeer remmen. Wethouder Jongeleen vond het jammer, dat de heer Meester, de te kening van het verkeerscircuit niet duidelijk had gevonden. Men had echter na de laatste raadszitting wei nig tijd over gehad om het plan van b. en w. met een tekening toe te lichten. De wethouder was van me ning, dat een plein van 30 x 40 me- POTLOOD en GEEST No. 515. Horizontaal: 1. potlood erts, 6. deel van een schoen, 7. niet vast, 9. rund, 10. voorzetsel, 12. af- Leidse Agenda DINSDAG. St. Antonius. Contact-avond. Café „De Kroon", 12 uur nam. 3 October-optocht. Inschrijving deelnemers. Oud-Hortuszicht, 7.30 u. nam. WOENSDAG. Rozenkranskruisticht. St. Petrus- kerk. Cursus Doorleefd Geloof. Techn. School Don Bosco. 8.15 uur nam. Leidse Middenstands Centrale. Uit eenzetting over winkelcentrum Lei den Zuid West. Zomerzorg. 8 uur nam. DONDERDAG. Rembrandtherdenking. Pieterskerk 3 uur nam. Tocht verlichte vaartuigen. Vanaf 9.45 nam. Vertrek Kort Galgewater. Districts opleidingscommissie. Di ploma-uitreiking zetters en drukkers, jonggezellen. Gulden Vlies, 8 u. nam. VRIJDAG. Toneelspel „Rembrandt" van Ge rard van Veen. Door leden van „Lit- teris Sacrum", Leids Studentento neel, e.a. Grote Pers Lakenhal. 8 uur nam. - Kamer van Koophandel. Vergade ring. Stationsweg 43. 10 uur v.m. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. Apotheken. De avond- en nacht ruimte voor het verkeer. „Evenals de raadsleden kan ik ook met met zekerheid zeggen, hoe het verkeer zich rond de Herensingel in 1965 ont wikkeld zal hebben. Van besprekin gen met het kerkbestuur had hij geen duidelijke herinneringen meer. Motie. De heer Meester (P. v. d. A.), die tenslotte betoogde, dat dit alles ont stemming naar buiten zal wekken, vooral onder de industriëlen, dien de een motie in, waarin werd voor gesteld te trachten de Helaf in een ander industriepand te doen vesti gen. De kosten van investering en verplaatsing dienen in het overleg met de Helaf opgenomen te wor den. De heer Woudstra (Prot. Ohr.) die nogmaals stelde, dat hij onvoorwaar delijk aannam, dat er toezeggingen zijn gedaan, vroeg zich af, wat de ur gentie is van dit geval. Moet dit ge bouw werkelijk in 1960 verwijderd worden? De heer De Hosson (k.v.p.) sprak ten aanzien van het betoog van de heer Meester van een waterdichte argumentatie. De motie van de heer Meester noemde hij consequent, er spreekt bezorgdheid uit voor het lot van het slachtoffer. Ook bij hem gold echter de vraag is het slopen van dit gebouw urgent? De heer Jongeleen sprak tenslotte de mening uit, dat hij getracht heeft de belangen van de gemeente zo goed mogelijk te behartigen. De op lossing van het verkeerscircuit is een tussengedachte, die zeker tot 1965 een redelijke oplossing biedt. De mo tie vond hij het toppunt van onzake lijkheid. „Het stelt de huurder tot en met vrij". Wethouder van Schaik legde er in laatste instantie de'nadruk op, dat het standpunt van de heer Jongeleen, uiteraard het standpunt van het col lege is. Ook het college weet niets af van een bindende afspraak. Het college meent, dat het verwijderen van dit gebouw niet dringend is. was van mening dat men de beden kingen van de heer Van Dijk, die een verwarming-deskundige is, niet mocht negeren. Wethouder Van Schaik stelde voor het agendapunt aan het eind van de vergadering te behandelen. VERSIERING VOOR DE WACHTKAMER. Bij het besluit een krediet beschik baar te stellen van 136.000,voor de verdere voltooiing van de bouw van het stadhuis en van ff 7.500, voor het aanbrengen van een wand versiering in de wachtkamer van de trouwzaal op de begane,grond, vroeg de heer De Bree zich af of de door de heer Tweehuyzen ontworpen af beelding voldoende tot het publiek zal sjpreken. Het ontwerp op zich zelf vond hij wel aannemelijk. Hij zou echter liever de ontwerpen van méér Leidse kunstenaars willen zien ter vergelijking. De heer Stolp vroeg of het niet beter was voor beide besluiten ver schillende credieten aan te vragen Wethouder Jongeleen meende, dat beide onderdelen van het voorstel bij elkaar horen. Wethouder Van Schaik zei tot de heer De Bree, dat men nu eens een andere weg gevolgd heeft. Dit ont werp is in overleg met de Commis sie voor beoordeling van kunstwer ken gemaakt. De kunstenaar heeft een opdracht gehad. Er is overleg geweest met de kunstweefster mevr. Van Oerle. Over de duidelijkheid van het ontwerp kan verschil van inzicht bestaan. De gemeente heeft echter een solide weg gevolgd door overleg met deskundigen te plegen. De heer De Bree betwijfelde of het publiek de bedoeling van de ontwer per zou vatten. Hij bleef op het in schakelen van méér kunstenaars aandringen. Het voorstel werd ver volgens aangenomen. Alle overige reeds gepubliceer de voorstellen werden tijdens deze raadszitting aangenomen; behoudens het voorstel tot de bouw van 28 boxengarages ten noorden van de Bernhardkade, dat tot de volgende zitting werd aangehouden. i WINKELCENTRUM ZUID-WEST Zoals bekend wordt binnenkort een aanvang gemaakt met de bouw van het winkelcentrum in het uit breidingsplan Zuid-west. De Leidse Mid'denstandsicentrale heeft de bouw ondernemer-eigenaar bereid gevon den voor de leden van de Centrale een uiteenzetting te geven over het bouwplan met eventuele mogelijk heden tot aankoop) of huur van de te bouwen winkels. Ook worden op deze avond inlichtingen over de kre- dietmogelijkheden verstrekt. De toekomstige ontwikkeling van dit stadsdeel zal tevens onderwerp van het gesprek zijn. De bijeenkomst is vastgesteld mor genavond te 8 uur in „Zomerzorg", Stationsweg 35a. Aanvulling Rembrandt- tentoonstelling. Aan de tentoonstelling „Rembrandt als leermeester" in de Lakenhal te Leiden is dezer dagen toegevoegd een zelfportret van Carel Fabritius, dat afkomstig is uit het museum Boy mans te Rotterdam. L.W.S. viste. De leden van de Personeelsvereni ging „L.W.S." hebben zaterdagmid dag hun eerste viswedstrijd gehouden van dit seizoen. Er werd gevist in de Does (Hoogmade) uit bootjes. De vangst was slecht. De uitslag was: 1. J. Mulder, 2. P. GEVAARLIJK AMATEURTJE Een kantoorbediende uit Sassen- heim had op 23 april, hoewel hij niet rijden kon en dan ook geen rijbewijs 'e£ W^her h^UI- bezat, een auto gehuurd om in de 1 r* t\ t rv.j» omgeving van Sassenheim een ritje korting van tantalium, 13. verstote-1 dienst van de apotheken te Leiden ling, 15. water in Limb., 16. genoeg I en Oegstgeest wordt waargenomen ooirnnW 17 iinncr v»r»iiwwork IQ cIp. door: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, gekookt, 17. hoog bouwwerk, 19. sle de, 21. zot. 22. foei, 23. meisjesnaam, 25. boom, 26. handelsmachtiging, ver gunning. Verticaal: 1. ontbrandbare stof, 2. godsdienst (afk.), 3. hooghartig, 4. oude lengtemaat, 5. voorzetsel, 6. Europeaan, 8. landvoogd in Oud-Per- zië, 10. stok bij het kaartspel, 11. ri vier in Midden-Afrika, 13. in de grond gegraven diepte, 14. voorzet sel, 18. vreemd, 20. rivier (Spaans), 22. Turkse titel van een landvoogd, 24. in het jaar voor Christus (afk. Lat.), 25. in oprichting (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 514. Horizontaal: 1. no, 3. teer, 7. Neer, 9. eva, 11. eed, 12. Osei, 14. Ernst, 16. as, 11. lila, 20. eest, 22. te, 23. aalt, 25. tolk, 27. eel, 29. esp, 30. eens, 32. aard, 33. To. Verticaal: 2. one, 3. te, 4. Eros, 5. ree, 6. ha, 8. edel, 10. vlas, 11. eelt, 13. stel, 15. maal, 17. stal, 19. iets, 21. eten, 24. aker, 26. opa, 28. Est, 29. eg, 31. ed. telefoon 21313; apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, telefoon 20523; apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, telefoon 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don derdagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). BIOSCOPEN. De films in de week van 613 juli zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Zes vrouwen en één man',' 14 jaar. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Op de drempel der onein digheid", 14 jaar. Trianon: „The swan", alle leeftij den. Rex: „Speelduivel en metgezel",, contract met de heer G. D. J. Oude Elferink tot 1965 te verlengen werd vervolgens in stemming gebradht. Het werd met 19 tegen 15 stemmen aan genomen. Tegen waren de fracties van de P. v. d. A. en de C.P.N. en de heer Kortmann (k.v.p.). De motie van de heer Meester ver viel hiermede. Vebo was duur. Het voorstel van b. en w. de subsi die aan de Leidse Vebo te Leiden voor de in 1955 gehouden tentoon stelling te bepalen op 20.256.wek te de verbazing en ontsteltenis van de heer Kortmann (k.v.p.), die ove rigens vertelaarde, dat hij de Vebo geen kwaad hart toedraagt. Hij stelde vast, dat men de subsi die voor 1955 al verhoogd had. Hij meende, dat gebleken was, dat de Vebo-tentoonstelling niet in een be hoefte voorziet. Het bestuur heeft de belangstelling slecht getaxeerd. Op grond van de gegevens mag men wel zeggen, aldus de heer Kortmann, dat het Vebo-bestuur niet met omzichtig heid te werk is gegaan. Dit moet uit drukkelijk gesteld worden. Tenslotte vroeg hij zidh af of er wel ieder jaar behoefte is aan zo'n tentoonstelling. De heer Van Weizen (c.p.n.) onder schreef de woorden van de heer Kortmann. Hij stelde echter vast, dé* in het afgelopen jaar een jubel- Vebo werd gehouden. Deze tentoon-* stelling komt slechts eens in de vijff jaar. Hij vond het verkeerd, dat het bestuur zonder nader overleg de be groting verhoogd heeft. Wethouder van der Kwaak zei, dat het college het altijd betreurt, als een garantie-subsidie of crediet wordt overschreden. Hij heeft in een onder houd met de voorzitter van de Vebo al over zijn teleurstelling gesproken. De garantie was samengesteld uit ge gevens van de Leidato, aldus de wethouder, *en ik heb al meer ge steld, dat men niet op deze successen mag afgaan. Hij sprak van de moei lijkheden, die het bestuur ondervon den had. Zo werd op het laatst nog de komst van een model-boerderij uit Friesland afgezegd. Het móet ge zegd worden, dat het Vebo-bestuur actief is. De activiteit van de Vebo is de moeite waard. Dank zij de Vebo, zo sprak de heer Van der Kwaak, is de Leidse markt nu T.B.C.-vrij. Hij vond dan ook dat de raad de Vebo de helpende hand moest reiken. De heer Kortman betoogde in tweede instantie, dat het tactischer van de voorzitter van de Vebo was geweest, indien hij van tevoren met de wethouder over het overschrijden van de begroting gesproken had. Het voorstel werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Hierna werden de deuren van de raadzaal gesloten. Verwarming. Eén van de punten, die achter de gesloten deuren behandeld werden, betrof het aanschaffen en plaatsen van een oliestook-installatie ten be hoeve van de verwarming van het stadhuis. De heer Van Dijk (K.V.P.) was ge schrokken van de hoge kosten, die dit voorstel begeleiden. Vanwaar die grote bedragen? Het rapport bij de stukken geeft geen duidelijk inzicht in de installatie. Hij zou het op prijs stellen in de gelegenheid te worden gesteld in een geheime zitting van de raad zijn bedenkingen toe te lichten te maken. Met ruim 95 km snelheid was hij de Rijksweg te Sassenheim opgereden en bij de afrit van het via duct had hij zo'n snelheid gekregen, daar hij inplaats van op de rem op de gaspedaal trapte, dat hij enkele malen over de kop sloeg. Hij en de inzittenden kwamen er beter af dan de auto, (waarvan niet veel overbleef. Het O.M. eiste voor het rijden zon der rijbewijs 25 boete of 10 dagen en het roekeloze rijden 80 boete of de dagen. Het vonnis luidde 15 boete of 10 dagen, en 53 boete of 20 dagen{ SLACHTOFFERS VEROORDEELD Een koopman uit Leiden, stond te recht, omdat hij op 27 maart zijn auto op de rijweg bij de Zilverfabriek te Voorschoten, niet tijdig geremd had, en een voetganger uit Voorschoten had aangereden. Nadat een groot aan tal getuigen verklaard had, dat de voetganger, nadat hij uit de tram was gestapt zeer vlug de rijweg was overgestoken, vroeg het O.M. voor de koopman vrijspraak, en eiste tegen de voetganger f 75 boete of 10 De kantonrechter kon zich met beide eisen verenigen. Een los werk man uit Voorschoten, was op 26 maart te Voorschoten een voorrangsweg onvoorzichtig overge stoken, waarbij hij zeer ernstig ver wond werd en verpleegd moest wor den. Het O.M. wilde er rekening hou den, dat de man bij dit ongeval zeer zwaar getroffen was en eiste 20 of 8 dg. De kantonrechter hield nog meer rekening met de omstandighe den en veroordeelde hem tot 15 boete of 5 dagen. DURE DANS. Een restaurateur,, dansleraar, diens echtgenote en een musicus, allen uit Oegstgeest, moesten zich verantwoor den, omdat in de nacht van 7 april na twaalf uur zonder vergun ning van B. en W. van Oegst geest, in een zaal nog gedanst v/as. De gedaagden ontkenden dit, wel waren zij nog na 12 uur aanwe zig geweest, maar dit was geweest om af te rekenen en op te ruimen. Het O.M. wees er op, dat zij reeds meermalen gewaarschuwd waren en dat de politie geconstateerd had, dat van opruimen geen sprake was ge weest; men zat nog rustig te drinken. Het O.M. eiste tegen de restaurateur 15 boete of 5 dg en tegen de dans leraar en diens echtgenote ieder 10 boete of 5 dg en tegen de musicus 8 boete of 2 dg. De kantonrechter ver oordeelde de restaurateur tot 7,50 boete of 2 dg. en de overigen allen tot 3 boete of 1 dg. Wilt U iets weten? Vraag: Correspondentie met Fran se gymnasiast. Antwoord: Leiden is een Franse club rijk, die zich speciaal toelegt op contacten met Frankrijk, n.l. de Club de Limetz" in de St. Petrus parochie, waaraan mej. G. Walter, Zeemanlaan 34 de secretaresse is; hier zullen ongetwijfeld ook wel der- HET WAREN LIEVE DIEREN Een Leids werktuigbouwkundige en zijn echtgenote stonden terecht, om dat zij in maart j.l. zonder vergunning van B. en W. in hun woning twee honden en een aantal katten hadden gehuisvest. De echtgenote verklaar de dat zij last van de buren heeft ge had; er werd met vuil gegooid en rui ten ingedrukt om de lieve dieren op te jagen. Dit vond het O.M. niet fraai maar dit maakte de afwezigheid van de vergunning niet goed. De eis luid de tegen ieder 25 boete of 10 dg., maar omdat zij de dieren 7 april naar Wassenaar overgebracht hadden maakte de kantonrechter er tegen ieder 10 boete of 8 dagen van. De heer Van Iterson (Prot. Chr.) gelijke adressen te krijgen zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN VOORZIENINGEN IN AVIFAUNA. B. en W. vragen van de raad een crediet ad 25.000 voor voorzienin gen in het pand Hoorn 65, de voor malige villa van wijlen de heer G. v. d. Brink. Dit pand maakt thans deel uit van het vogelpark „Avifau na". De huidige toestand van dit pand maakt het treffen van voor zieningen, om het pand, dat laatste lijk werd bewoond door de voorma lige directeur van Avifauna, de heer A. J. v. Geffen, weer in goede staat van onderhoud te brengen, dringend nodig. De kosten van deze voor rekening van de gemeente komende nood zakelijke onderhoudsvoorzieningen worden geraamd op f 29.500.De heer M. C. v. d. Valk, de huidige ex ploitant van Avifauna, wil daarnaast nog enkele voorzieningen in 't pand aangebracht hebben, i.v.m, de be stemming van het gebouw als restau rant. Deze zijnerzijds nodig geachte voorzieningen en die van de gemeen te, biedt hij de heer v. d. Valk aan met eigen krachten te verrich ten tegen betaling van een bedrag van 25.000. B. en w. achten dit aanbod niet on belangrijk voordeliger en stellen de raad voor, de in deze zin voorlopig getroffen overeenkomst met de heer v. d. Valk te aanvaarden. 8STE LUSTRUM „ST. ELOY" Nadat het 40-jarig bestaan van de pl. afd. van de R.K. Metaalbewer- kersbond „St. Eloy" zaterdagmiddag was herdacht met een druk bezoch- receptie in de Sint Josephzaal, werd dit feit zondagmorgen kerkelijk herdacht met een H. Mis, die om kwart over acht werd opgedragen door kapelaan J. Schrama, geestelijk adviseur. Kapelaan Schrama hield tijdens de H. Mis een herdenkingstoespraak, waarin hij het leven van St. Eloy, de patroonheilige van de bond, allen ten voorbeeld stelde. Tijdens het gezellig samenzijn met gezamenlijk ontbijt in de St. Joseph zaal wees kapelaan Schrama op de taak van de katholieke metaalbewer ker in dienst van de patroon en in het maatschappelijk leven. De districtsbestuurder, de heer P. J. Berbee belichtte de noodzakelijk heid en het nut van de organisaties. Hij gaf een kort overzicht van de voornaamste resultaten welke in de loop van de laatste veertig jaren werden behaald. De kinderen van de leden werden des middags in de Sint Josephzaal verrast met een gezellige bijeen komst, tijdens welke het Jeugd Caba ret o.l.v. Harry Meijer de kinderen prettig bezig hield. De feestavond welke voor de le- Blikman, 3. L. Boom, 4. P. Bakker, 5. D. Brandt, 6. A. W. v. Rossen. Een extra prijs voor de grootste vis viel ten deel aan de heer J. Mulder. Geslaagd. Te Utrecht is geslaagd voor het kandidaats-examen veeartsenijkunde de heer H. Klaassen uit Leiden. GEEN KONINKLIJK BEZOEK TE LEIDEN Van de Rijks-voorlichtingsdienst vernamen wij dat het niet in de be doeling ligt, dat een lid van het ko ninklijk gezin de Rembrandt-herden- king donderdag a.s. in de Pieterskerk te Leiden zal bijwonen. JEUGD EN REMBRANDT VOOR DE RADIO. Over de tentoonstelling „Jeugd en Rembrandt" zal op donderdagmid dag 12 juli a.s. in het programma van de Jonge Golf (4.455.30 uur) door Minjon Jeu-gdomroep afd. Lei den een reportage worden uitge zonden. Burgerlijke Stand Gëb.: Jacqueline Allegonda Caro lina Wilhelmina Maria, d. v. A. A. J. van der Bol en M. Spronk; Hendricus Nicolaas, z. v. B. v. Gelder en C. C. Verkerk. Hendrica Antonia Maria, d. D. Wessendorp en T. de Knegt; Elisabeth, d. v. S. H. Corsel en E. J. Stam; Cornelis Jan Theodorus, z. v. J. G. W. Scholten en A. E. T. Ver- sluijs; Margaretha Agatha Maria, d. v. G. P. v. Haasteren en G. M. P. Berk; Henman/us, z. v. H. Colpa en C. M. Neuteboom; Cornelis, D. Bavelaar en A. M. Paauw; Gijsbertie Johanna, v. C. J. de la Rie en J. Kroese- meijer; Sonja, d. v. E. F. Koning en P. Rosbergen; Elizabeth Maria, d. v. P. Ooijendijk en H. H. P. van der Geer. Pieter, z. v- P. Theunisz en T. J. Waalkes; Gabriël, z. v. P. Theunisz en T. J. Waalkes; Catharina Jantina, v. G. D. de Jong en G. Faber: Auigustinius, z. v. A. H. Dijkstra en M. E. v. Tol; Peter Ghrisuaaa, z. v. L. Banning en A. M. de Ruiter, Barry Wiim Patrick, z. v. W. B. Ten Cate Brouwer en C. Verhoog; Jacobus Franciscus Antonius, z. v. J. A. Weijers en A. G. van den Berg; Wil helmina Alida, d. v. L. van der Spek en A. P. A. v. Rosmalen. Getr.: H. H. Bres en L. Labord-us, G. Tijsen en E. E. Lucas; C. Schouten en A. C. den Os; P. T. Mizee en C. v. Putten. F. A. Otgaar en A. E. van der Mark; W. C. A. v Kerkhof en J. Fen- wick. Overl.: Y. van der Berg, dochter 2 jaar; W. J. van der Meer, man 69 jr.. J. J. Simons, wed. van Numans, 73 jr.; L. Eradus, man 56 jr.; P. Smelik, man 37 jr.; E. v. Buiuren, huisvr. van Bor- gerding 73 jr.; M. I. Derobert Masure, huisvr. van Dubat 67 jr. den en hun huisgenoten, eveneens in de Sint Josephzaal was georgani seerd werd door de districts-bestuur- der de heer Berbee tevens benut om de drie pioniers en mede-oprichters van de afdeling, de heren B. Rom- bouts, P. J. v. d. Aar en M. van Gils voor hun grote verdiensten te huldi gen. Hij reikte aan ieder van hen het gouden verbonds insigne uit en bood de echtgenoten bloemen aan. Tot slot citeerde de heer Berbee de laatste regels uit het strijdlied, welke in bij zondere mate van toepassing wer den geacht op de onderscheiden me de jubilarissen van de Alphense af deling. Het Haarlems Radio cabaret heeft voor de gezelligheid gezorgd. PUZZLERIT VAN „MOTORCLUB RIJNLAND". De Motor- en Autoclub „Rijnland" heeft maandagavond een puzzlerit georganiseerd voor motoren en auto's. De route bedroeg 50 km. Zij leidde via Woubrugge, Leimui- den, Ter Aar, Aarlanderveen en te rug naar de finish hotel „Toor" waar ook gestart werd. De deelname bedroeg 19 motoren en 24 auto's. De prijzen werden be haald, in de klasse motoren: 1. J. Goedhart, Alphen (kaartlezer J. Kroon) 5 strafpunten: 2. B. Verdonk, Nieuwkoop (mej. Verdonk) 7 straf punten; 3. J. Versluis, Bodegraven (J. v. d. Aalst) 8 strafp.; 4. P. Koet sier, Boskoop (Van Gelderen) 14 strafp., In de afdeling auto's werd 1 Jac. Kroon Alphen (mevr. Kroon) 6 strafp.; 2. W. Kastelein. Leiden (Knorringa) 11 strafp.; 3. J. Th. Wurzer Leiden (Van Leeuwen) 12 strafp.; 4. J. Mesman, Leiden (mevr. Mesman) 21 strafp. De routes werden uitgezet door de heren J. Reijneveld, K. Tensen en Fr. van Deuren. De prijzen werden uitgereikt door de heer A. Verbree, voorzitter van „Rijnland". A.s. woensdag wordt een brom- fietsen-puzzle-rit gehouden. Start om zeven uur bij „Toor". LANGERAAR PASTOOR HALKES. Gisteren is pastoor J. M. Halkes wiens gezondheid al geruime tijd te wensen overlaat, ter observatie op genomen in het St. Elisabeth Zieken huis te Leiden.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2