Oranjezwemmeisjes superieur in wedstrijd tegen Frankrijk Shirley Fry weer kampioen Leidse tenniskampioenschappen in de week van 16-22 juli Bleeker won het Nederlands Marathonkampioenschap O'Marijke won op Duindigt de Grote Prijs der Landen MAANDAG 9 TULI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Het gezicht van de voorzitter van de N.Z.B., de heer Jan de V»ies, die als voorzitter kamprechter optrad, bÜ de interlandzwemwedstrijd tus sen Nederland en Frankrijk, stond zondag heel wat vrolijker dan een week geleden, toen in Amsterdam de trainingswedstrijden van de olympi sche kernploeg zijn gehouden.' En geen wonder, want niet alleen dat de oranjeploeg (dames) de wedstrijd tegen de Franse zwemsters glorieus had gewonnen met 59-28 "punten, maar ook het Nederlandse waterpolo- team had een glansrijke 7-0 overwin ning behaald op het Franse zevental. De tijden, die gemaakt zijn. liggen ook veel beter dan die van verleden v/eek zondag. De tweede dag werd bovendien beinvloed door het prach tige zomerweer. Het water was op de tweede dag twee graden warmer dan zaterdag, maar voor toptijden leent het geïmproviseerde 50 meterbad zich niet. Geheel volgens de verwachtin gen moesten de Nederlandse heren het onderspit delven tegen de Franse ploeg. 52 Punten voor Franrijk en 35 voor Nederland wees het uitsla genbord aan. Maar de Fransen, die in hun gelederen de wereldrecordhou der Jean Boiteux en Europese re cordhouder Alex Jany telden, heb ben de overwinning echter niet ca deau gekregen. Zij hebben er strijd voor moeten leveren. De tweede dag werd begonnen met de 100 meter vrije slag dames die een ruime overwinning voor de Neder landse meisjes opleverde. Coekie Gas telaars, de wereldrecordhoudster op dit nummer, was reeds spoedig weg, en alleen Greetje Kraan kon haar nog het beste volgen. Maar op de laatste 25 meter werd de afstand tus sen Cockie en Greetje ook steeds groter, terwijl Heda Fronst sterker kwam opzetten en nu vlak achter Greetje lag. Het Hilversumse meisje wist toch als tweede aan te tikken, terwijl de 32-jarigie Josette Arene met de vierde plaats tevreden moest zijn. Dat de 400 meter vrije slag heren een overwinning zou worden voor ex-Europese recordhouder Boiteux, was reeds spoedig duidelijk. Met zijn mooie soepele slag legde hij de eer ste honderd meter in 1 min 5,1 sec af en hoewel Willemse de Fransman goed partij gaf, kon de Oranjeman toch het tempo van Boiteux niet bij houden. Jaap de Jong bezette de derde plaats en zegevierde daarmee over de tweede Franse zwemmer in dit nummer, Collignon. Op de 100 meter vlinderslag was A tie Voorbij, de excellerende figuur. Nöoh Corrie Schimmel, noch Odette Lucien of Anne Marie Eissenreisch bedreigden het weer veel beter dan een week geleden vlinderende Rob- benmeisje. Met ruime voorsprong tikte Atie dan ook als eerste aan, ge volgd door Corrie Schimmel van het Gooi en Odette Lucien en Anne Ma rie Eussenreich. De overwinning van de Fransman Bozon op dé honderd meter rugslag bij de heren was geen verrassing. Het is bekend, dat de Nederlandse zwemmers de wereld- en europese recordhouder op dit nummer niet zou den kunnen verslaan. Op de tweehonderd meter school slag zegevierde Broussard na een vinnig strijdende Bekkering van zich te hebben afgeschud. Klaas Koetse had het ongeluk om na de start onder de zijlijnen door te zwemmen en in de baan van Broussard terecht te komen. Dit kostte de Nederlander veel tijd. Toch wist hij zijn achter stand nog gedeeltelijk in. te lopen, maar hij kon het niet verder bren gen dan een vierde plaats achter Mag- nolon (Frankrijk). Ook de estafette 4 x 100 meter vrije slag was voor Frankrijk, hoewel Willemse als eer ste Nederlandse zwemmer de ploeg een voorsprong van 2,3 sec. had be zorgd op Collignon. Maar Schuyer moest in Monnoret zijn meerdere er kennen en daarmee wérd de basis voor de Franse overwining gelegd. Frankrijk lag nu 1,3 sec voor en deze voorsprong werd vergroot door Jany en Boiteux, waartegen een Jaap de Jong en Theo Hoogveld niet opkon den. Maar de estafette 4 x 100 meter wisselslag bij de dames werd een ge makkelijke Nederlandse overwinning, Waarbij Geertje Wielema uitblonk door haar mooie tijd op de 100 meter rugslag van 1 min. 13,3 sec. tegen Marie Helène André van 1,17,9 sec. Met Ada den Haan op de schoolslag Atie Voorbij op de vlinderslag en Cockie Gastelaars op de vrije slag, hadden de Franse dames Marie He- lene André, Frangoise Derommelaere, Odette Lucien en Heda Fronst geen schijn van kans. Hiermede hadden de Oranjemeisjes alle zeven num mers van het dames programma van deze landenwedstrijd tegen Frankrijk gewonnen. Nederlands waterpolo zevental verplettert Frankrijk. De insiders van de zwem- en wa- terpolosport keken met meer dan ge wone belangstelling naar de senio renwedstrijd tussen de zeventallen van Nederland en Frankrijk. Immers er stond voor Nederland heel veel op het spel. Het is de eerste inter nationale ontmoeting in de reeks, die op het programma staan, waarvan het straks als de resultaten bekend zijn, zal afhangen of ons land in het waterpolotoernooi te Melbourne ver tegenwoordigd zal zijn of niet. Het is een Nederlandse overwinning gewor den met grote cijfers, Met 7-0 is de Franse ploeg ingemaakt. Met deze ste vige overwinning is dus een goede basis gelegd voor een eventuele uit zending naar het vijfde werelddeel. De overwinning is zeker verdiend, want het Nederlands team, luide aan gemoedigd door de trainer Frans Kuyper speelde klassen beter dan de Fransen. Tegen de tactiek van de Nederlanders bleken de spelers uit het land van Marianne niet opgewas sen. De Oranjemannen wisten beter positie te kiezen en het bleek, dat zij in beter conditie verkeerden dan de Fransen, waarvan het merendeel in de afgelopen dagen deelgenomen heeft aan de internationale militaire zwemkampioenschappen te Wasse naar. Ook in snelheid, wat het zwemmen betreft, deden de Fransen onder voor de jongens van Kuyper. Luchs opende na enkele minuten spelen door een geheel onverwacht schot te score voor Nederland. Vlak daarop maakte Smol na mooi samen spel met Bijlsma het tweede Neder landse doelpunt. Na een gemiste vrije worp door Nederland, vergroot te van Dorp na een mislukte boogbal van Smol de stand tot 3-0. En voor de rust maakte Luchs er nog maar een tje bU (4-0). Na het verwisselen van doel werd het tempo in het begin iets gedrukt. Het was Smol, die rsa opzwemmen van Lamme de Franse doelman Faetibold verschalkte (5-0). Na toe spelen van Luchs bracht van Dorp de stand tot 6-0 en dezelfde speler zorgde door een mooie drukbal ook nog voor een zevende goal. De Amerikaanse Shelley Mann heeft tijdens de Amerikaanse zwem kampioenschappen te Tyler in Texas het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag, dat sinds 5 februari van dit jaar op naam stond vah de Hil versumse zwemster Atie Voorbij met 1 min. 11.9 sec. gevestigd te Vel- sen met 0.1 sec. verbeterd. Het nieuwe wereldrecord van Shelley Mann (1.11.8) kwam tot stand in een bad met banen van 55 yards (50.29 m.) en is in feite dus op de 110 yards ge maakt (100.58 m.). WIMBLEDON: Shirley Fry V.S.) won zaterdag het damesenkelspel om het kampioen schap van Wimlbledon door in de finale de Engelse Angela Buxton met 62, 61 te verslaan. Van dit duel, dat slechts 50 minu ten duurde, waren 18.000 toeschou wers, van wie honderden in de nacht van vrijdag op zaterdag voor de hek ken van Wimbledon in de rij hadden gestaan om een kaartje te bemachti gen, getuigen geweest. Hoewel de zeven jaar jongere An gela Buxton (21 jaar) agressiever was dan haar 2'8-jarige tegenstand ster, slaagde zij er niet in het juiste tegenspel te vinden. De Amerikaan se beschikt over een uitstekende bal- controle en heeft meer ervaring. De nieuwe kampioen in het heren enkelspel Lewis Hoad en zijn land genoot Ken Rosewall hebben niet veel moeie gehad om het kampioenschap in het heren dubbelspel op hun naam te brengen. Zij versloegen het Itali aanse Davis cup-paar Pietrangeli Sirola in drie sets: 7-^5, 62, 61. Angela Buxton en Althéa Gibson versloegen in de eindstrijd van het dames dulbbelspel het „ongeplaatste" Australische paar Fay Muller en Daphne Seeney: 61 86. Shirley Fry won haar tweede titel met haar landgenoot Viic Seixas in het gemengd dulbbelspel. In de eind strijd klopten zij met 26, 62, 75 Althéa Gibson en de veteraan Mulloy. En zo kwam er een einde aan het Wimbledontoernooi, dat twee weken grote belangstelling heeft getrokken. In de week van 1622 juli wordt op het tennispark „Roomburg" aan de Kanaalweg een open toernooi om de Leidse tenniskampioenschappen gehouden en als de tekenen niet be driegen, kan dit een sterk bezet toernooi worden. Het wordt georganiseerd door T. C. Roomburg op. verzoek van de Kring Leiden van het Distrikt Den Haag van de KNLTB. De Kring Leiden wordt sedert en kele jaren als een zelfstandige een heid binnen het Distrikt Den Haag onderscheiden. Onder haar ressorte ren alle bij de KNLTB aangesloten verenigingen in Leiden en omliggen, de plaatsen. 'Het doel van de organisatoren is in Leiden een sterk A, B en C-toer- nooi te introduceren, teneinde a. het Leidse publiek te doen kennismaken met goed wedtstrijdtennis en aldus b. propaganda te maken voor de ten nissport. Hierbij moge worden opgemerkt, dat de T.C. De Leidse Hout reeds een jaarlijks terugkerend open B en C- toernooi heeft, doch de ruimte voor een A, B en C-toernooi is daar te klein. Er wordt in 3 sterkte-klassen ge speeld: A, B en C. Men kan inschrij ven voor HE, DE, HD, DD, GD. In vrijwel alle toernooien wordt een hoofd, en een troostronde gespeeld. De wedstrijdleiding heeft echter een systeem van herkansing verkozen, waarbij de mogelijkheid bestaat, dat een speler, die in de eerste ronde verloor, zich er in een volgende ron de weer in-speelt. Het toernooi heet: „Leidse Kam pioenschappen" om daarmee aan te duiden, dat het uitgaat van de Kring Leiden en dat de Leidse clubs met elkaar verantwoordelijk zijn voor het welslagen ervan. Het is een open toernooi omdat de Kring Leiden te dun bezaaid is met goede spelers om hierop een toernooi te kunnen baseren. Spelers van bui ten kunnen dus ook inschrijven. Hiervan is reeds door meerdere zeer sterke spelers gebruik gemaakt ter wijl enkele topspelers in principe hun medewerking hebben toegezegdi Van de faktoren die kunnen wor den aangewezen als oorzaak van het betrekkelijk armetierig bestaan dat het Leidse tennis tot heden leidde, zijn te noemen: 1. gebrek aan banen: 2. gebrek aan een jeugd-kontingent van enige betekenis; 3. de grote zuig kracht, die van Den Haag, de sterk ste tennisstad in den lande, uitgaat naar goede en veelbelovende spelers en dientengevolge: 4. de geringe aandacht, die de pers aan de Leidse tennisprestaties schonk. T.a.v. punt 1 wordt gezegd, dat hierin een grote verbetering' komt, doordat: a. het tennispark Room burg vorig jaar in gebruik is geno men en vijf banen bevat; b. er in een ander stadsdeel 5 nieuwe banen zijn geprojekteerd. T.a.v. punt 2 wordt gezegd, dat hierin verandering komt doordat de T.C. Roomburg een zeer groot aantal jeugdspelers opleidt, welke opleiding bestaat uit tennistraining, conditie training en het organiseren van wed strijden. De resultaten wettigen de hoop, dat binnen niet al te lange tijd hier uit een aantal goede spelers voort komt. Het bestuur van de T.C. Room burg hoopt, dat het eerlang mogelijk zal zijn een groot Leids Jeugdtoer- nooi te organiseren. Punt 3 is alleen te ondervangen door een tegengesteld gerichte zuig kracht, d.w.z.: a. opvoering van het spelpeil in Leiden door alles in het .werk te stellen om in de tenniskom- petitie in een zo hoog mogelijke klasse te gaan spelen en door het or ganiseren van sterk bezette toer nooien, waartoe de Open Leidse Kampioenschappen een belangrijke bijdrage bedoelen te vormen; b. het publiek te interesseren voor de pres taties van de Leidse tennissers, het publiek meer tennis-minded te ma ken. In aanmerking nemende het feit, dat de punten 13 zich blijkbaar in positieve zin ontwikkelen, leek het de organisatoren gerechtvaardigd de pers te verzoeken mèt hen een of fensief in te zetten om het Leidse tennis nieuwe impulsen te geven, waardoor over enkele jaren een be hoorlijk tennispeil zal zijn bereikt. Deze medewerking wordt als een belangrijke, zo niet beslissende fak- tor beschouwd. Het bestuur van de Leidse Sport stichting staat met grote sympatie achter dit streven en stelt alles in het werk om, waar mogelijk, daad werkelijk steun te verlenen. Zo heeft het voor dit toernooi twee wisselprij- zen, één voor het dames-enkelspel A en één voor het heren-enkelspel A beschikbaar gesteld. DE DEMONSTRATIE WED STRIJDEN TE NOORD WIJK. De resultaten van de te Noordwijk gespeelde demonstratiewedstrijden, waaraan Fraser (Australië), Patty (V.S.), Drobny (Egypte), Davïson (Zweden en Rosewall (Australië) deelnamen luiden: Drobny (Egypte) versl. Fraser (Australië) 64 64; Rosewall (Australië) versl. Patty (V.S.) 63 63. De partij tussen Patty (V.S.) en Davidson (Zweden) werden wegens tijdgebrek niet uitgespeeld. De eerste set won Davidson met 64, en in de tweede set versloeg Patty zijn tegen stander met 6—2. Het dulbbelspel tussen Rosewall/ Fraser (Australië) en Drobny (Egyp te), Davidson (Zweden) werd door de Australiërs met 63, 79, 75, 64 gewonnen. KRACHTSPORT SUCCES VOOR STOKKEL In een internationale worstel en ge- wichtshefwedstrijd, te Den Haag in het zwaargewicht gehouden, behaalde de Leidenaar S. Stokkel, lid van LKV, een le prijs. POSTDUIVEN Het Oosten (Lelden) Wedvlucht met oude duiven vanaf Creil. In concours 44 duiven, om 10 uur gelost met n.o.-wind, aankomst eerste 13.49.40 uur, snelheid 1537.40 m. p.m., laatste 14.15.37 uur. snel- heid 1378.33 m. p.m. Uitslag: Jac. Marijt Sr 1. 3. 10; F. Breedijk 2, 11; J. C. v.-d. Weele 4. 6. 8; H. v. d. Vecht 5, 7; J v. Wezel 9. Kampioenschap Midfond: 1. H. v. d. Vecht met 131.46 p.; 2. J. C. v. d. Weele met 126.27 p 3. F. Breedijk met 104.75 p. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Roosendaal. In concours 173 duiven* om 13.30 uur met z.w,-wind gelost, aankomst eerste 14.20.04 uur, snelheid 1414.73 m. p.m., laatste 14.37.30 uur snelheid 1016.17 m. p.m. Uitslag: J. v. Wezel 1, 7, 31; J. Roest 2. 5. 9. 18. 20, 25, 26; J. G. R. Langhout 3, 15. 17. 19. 21. 28 29; H. v. d. Vecht 4, 13. 24; W. Hartevelt 6. 11.' 14; L. Burgers 8, 2$, 27, 32; B. Siflgeling TURNEN INT. WEDSTRIJDEN TE HAARLEM Onbedreigd heeft de Zaankanter Bleeker zaterdagmiddag het mara thonkaimpioenschap van Nederland bahaaild, waarbij hij de kampioen van het vorige jaar, de Hilversum mer van Ginkel, bijna 4Yi minuut aoh- ter zich liet. Maar Bleeker is er niet in geslaagd deze loop over 42,195 km. te winnen. De eerste plaats was voor de Duitser Engelhardt, een oude bekende van Janus van de Z&nde van de olym piade in Helsinki, toen de Duitser op de 30e plaats eindigde en op 2.2 sec. na dezelfde tijd liet afdrukken als 'hans in Amsterdam. Hij heeft Van de Zande niet ontmoet, want de kleine bakker uit Halsteren verscheen niet aan de start. Zesde op deze afstand werd de Alpihenaar Smiits (AAV '35). Door het ontbreken van Parlevliet, die in 1955 de titel op de 200 meter horden had behaald, hadden op papier de Amsterdammer Buys en de Rot terdammer Nedenhand de beste kan sen voor dit kampioenschap. Maar reeds in de series bleek, dat zij een geducht concurrent hadden in de Roosendaler Vlamings, die met 26.6 seconde de snelste tijd liep. In de finale nam Vlamings na het uitkomen van de bocht een vrij ruime voor sprong, die echter vijftig meter voor de eindstreep ernstig 'bedreigd werd door de snel naar voren komende Nededhand. Met inspanning van alle krachten sloeg Vlamings voor de laatste horde de aanval af en ging de omstandigheden in aanmerking genomen er stond een vrij sterke wind, die de lopers direct na de start tegen hadden in de redelijke tijd van 25.4 sec. als eerste over de streep. Kuyiper (HollandLeiden)werd derde in 25.4 sec. Lam kampioen 3000 meter hin dernisloop. Door slordigheid van de organisa tie is de Hilversummer Lam het Ne derlands record op de 3000 meter hin dernisloop ontgaan. Hij won dit num mer en het kampioenschap in de tijd van 9 min. 30.1 sec., waarmee hij dus ruim onder het bestaande record) bleef, dat met 9 min. 32 sec. op naam van Verhoekx en van de Veerdonk staat. Tot zijn teleurstelling bleek, dat de lopers slechts 34 in plaats van 35 hindernissen hadden overwonnen, zodat zijn prestatie niet in aanmer king komt om op de recordlijst te worden bijgeschreven. Maar zelfs al zou het aantal hindernissen juist zyn geweest, dan nog zou Lam geen nieuwe recordhouder zijn geworden. Bij een nader onderzoek bleek name lijk, dat ook de „sloot" niet de voor geschreven afmetingen had. Lam's zege is geen moment in ge vaar geweest. Halverwege de wed strijd had hij zich naar voren gewerkt met oud-kampioen Vergeer van de AV '47 te Boskoop op de tweede plaats en de Amsterdammer Wil van Zee land als derde. De laatste is een uit stekend loper op de middenafstand, maar had veel moeite met het nemen van hindernissen. Vergeer streed ook tevergeefs, want Lam liep steeds ver der uit en behaalde tenslotte met een voorsprong van 13.6 seconde de titel. Christiaanse van HollandLeiden werd vierde in 10.06.9. DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN ZUID-HOLLAND Zaterdag en zondag zijn te Rotter dam op de sintelbaan „Nenijto" de districts kampioenschappen van Zuid- Holland atletiek verwerkt. Door deelneming elders, en met het oog op de komende internationale wed strijden anderzijds, ontbraken vele bekende namen op het programma en was het verloop ditmaal minder inte ressant dan andere jaren. Bijzondere verrichtingen werden niet geleverd. Puck v. Duyne-Brouwer won de sprintnummers spelenderwijs en haar 24.1 sec. op de 200 m., zaterdag was meer het resultaat van de stormach tige wind, dan van een bijzondere krachtinspanning. Feskes werd die dag de matige bezetting op de 1500 m. noodlottig, want hij zag er te licht op neer en kon Blankesteyn op het laatste rechte eind net niet meer voor bij. Zondag liep hij de 5000 m. op normale manier en won onbedreigd in 15 min, 8. sec. Een der beste pres taties was de overwinning van de jeugdige Stien Scharleman op de 800 meter. Zonder enige concurrentie te ondervinden noteerde zij 2 min. 18.9 sec. De Bataven op de Zuidhollandse kampioenschappen. Aam de wedstrijden namen ook een 10-tal atleten van de Bata-ven deel, die de vereniigingskleuren zeer goed verdedigd hebben. Een buitengewoon goed geslaagd nummer is wel, dat een der dames, die na een jaar harde training een goed resuUaat wist te boeken op de 800 meter dames, met name mej. R. de Winter in de mooie tijd van 2.25.9 min., waarmee zij zich dit jaar op de 5e plaats van Neder land wist te rangschikken. In het bijzonder vermelden we hier nog de prestatie van H. Witteman op de 3000 meter Jun. A met de tijd van 9.32.4 min,, waarmee hij een 2e plaats en zijn begeerde minimum-tijd voor de a.s. Ned. kampioenschappen veroverde. Verder melden we hier een 2e plaats bij discuswerpen meis jes A van mej. R. Hensing met een worp van 25.44 meter, en een 2e plaats van mej. J. Dordlandt op de 60 meter horde met een tijd van 10.1 seconden. Tijdens Zuid-Nederlandse kam pioenschappen heeft Jan van Grins- ven van Prins Hendrik uit Vught een niefrw Nederlands record gelopen over de 1500 meter junioren. Hij maakte een tijd van 4 min. 1.9 se«. Het oude record staat op naam van A. H. Janssen (AAC) met 3.6 sec. en werd op 22 augustus 1954 te Antwer pen gemaakt. De Russische atleet, Mikael Krivo- nosov, die de laatste jaren 's werelds beste kogelslingeraar is geweest, maar enkele dagen geileden zijn recordprestaties overtrofen zag door de Amerikaan Cliff Blair, heeft het wereldrecord weer heroverd. Met een worp van 66.38 meter verbeterde hij het wereldrecord, dat door Cliff Blair op 5 juli te Needham (Mass) op 65,956 meter was gebracht PIET BLEEKERS Ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan, heeft de gymnastiekvereni ging „Bato" te Haarlem internatio nale gymnastiek wedstrijden gehou den. De door koningin Juliana en prins Bernhard beschikbaar gestelde me- daljes voor de beste algemene indruk, werden gewonnen door „Brunhilde" uit Leiden en „Thor" uit Rotterdam. Tsjechoslowakije heeft drie postzegels uitgegeven, waarvan deze foto een afbeelding geeft. Over de wielren- sport. De kleur is blauw op een rode waarde van 30 Heller. De kleur is blauw met groen. Naar aanleiding van de Euro pese korfbalkampioenschappen is een sportzegel uitgegeven over de korfbal sport. De kleure is blauw op een rode achtergrond. De waarde is 45 Heller. De derde postzegel wordt uitgegeven naar aanleiding van de komende Olym pische spelen in Austra.lië. Deze zegel heeft een waarde van 75 Heller. De kleur is goudoker en bruin, terwijl de grootte 30x49 mm. bedraagt. Ruim 10.000 enthousiaste toeschou wers zagen op de renbaan „Duindigt" zondagmiddag de 9-jarige vos „O'Ma- rijke" op verrassende, doch overtui gende wijze de „Grote Prijs der Lage Landen", een internationale prijzen- draverij over een afstand van 2550 m, winnen. Aan deze draverij werd door 9 paarden deelgenomen waar bij de twee Zweedse favorieten „Gay Noon" en „Tampiko". „Gay Noon" moest deze draverij winnen, wilde hij nog een bedreiging vormen voor het Franse paard „Gelinotte", dat 17 punten heeft in de strijd op het Eu ropese kampioenschap, waarin „Gay Noon" de tweede en „Tampiko" de derde plaats bezette. In totaal was een bedrag van 20.000.voor deze draverij ter be schikking, waarvan de eerste prijs 12.000 bedroeg. Tot grote verrassing won het Ne derlandse paard „O'Marijke", dat ge reden werd door de 26-jarige A. Th. Knijnenburg. „O'Marijke" was di rect na de start in de voorhoede te vinden. Dank zij het constante lopen wist de merrie een voorsprong van 10 m. te nemen. Na 1500 m zette „Gay Noon", die bereden werd door Gunnar Norin een enorm slotoffensief in, doch het mocht niet baten. Met ruim verschil won „O'Marijke" in de tijd van 3 min. 27.5 sec. Hoe hard „Gay Noon" heeft gelopen, mo ge blijken uit de kilometertijd vaik 1.19.2, de snelste tijd ooit in Neder land gelopen en de eerste maal, dat en onder de 1 min. 20 sec. bleef. De algemeen voorzitter van de Ne derlandse vereniging Draf- en Ren sport, de heer J. H. W. Pasman, reik te de prijs 'uit en huldigde daarbij te vens de eigenaar de heer Flip Knij nenburg. De totalisator had een totaalbedrag van 46.585,50 voor deze draverij omgezet. De volledige uitslag luidt: Grote Prijs der Lage Landen: Prij zen: 20.000,— 12.000,—, 4.000,— 2.250,—, 1.250,— en f 500,— 1, O'Marijke, eig. Gebr. Knijnen burg, ber. Th. Knijnenburg (2550 m.) totaaltijd 3.27.5, kmtijd 1.21.4; 2. Gay Noon, stel Bepe. ber. Gunnar Nor- din (2625 m.) 3.27.9 en 1.19.2; 3. Ro land, ir C. N. Silver, ber. P. A. Stroo- per, (2550 m.) 3.28.3 en 1.21.7; 4. Pe terhof, stal Westland, ber. W. H. Geersen (2550 m.) 3.27.7 en 1.21.8* 5. Tampiko, stal Anette, bor. Gösta Nordin (2625 m.) 3.29.1 en 1.19.7; Festival II, R. Chi, ber. J. Kruithof (25275 m.) 3.29.8 en 1.21.5; Fabien VL, La Richard, ber. Ch. Mills (2575 m.) 3.31.4 en 1.22.1; Gao B, mevr. F. Marsang, ber. A. Faure (2575 m.) 3.33.3 1.22.8; Padua, J. J. de Boer, ber. T. A. v. d. Veen (2550 m.), 3.55.3 1.24.4; Olga Pluto, J. Tuinier Hof man, ber. A. Siderius (2600 m.) 3.36.9 en 1.23.4. Totalisator: winnend 6.20., plaats: 1.70, 7.70, 1.50;covercal 6.50; groepskoppel: 7.80. De verdere uitslagen luiden: Nederland prijs: Sonja Belwln CA. S. Tesselaar) 1.29.2; 2. Ralph Erebus; 3. Ritmeester. Toto w: 2.60; pl: 1.40, 2.90, 1.60; gek: 14.40; cov: 9.60. Parijsprijs. le afd.: 1. Sunny Williams (A. G. Heskes) 1:25.9; 2. Robert Taylor; 3. Toomel D. Toto w: 5.40; pl: 1.90, 2.40, 1.60; gek: 8.20; cov: 7.40. Stockholmprijs: 1. Sita (H. W. Leeu wenkamp) 125.3; 2. Ruby Spencer; 3. Rentinus. Toto w: 2.90; pl: 1.40, 1.50, 2. gek: 7.80; cov: 6.50. Gelsenkirchenprijs: 1. Double Six M. (N. J. Blocmsaat) 1.22.8; 2. Pearl Spen cer; 3. Olivier B. Toto w: 1.80; pl: 1.30, 1.50; gek: 3.40; cov: 3.60. Milaanprijs: 1. Peter Spencer (F. J. Eerenberg) 1.24.-; 2. Quicksilver S,; 3. Nico the Saint. Toto w: 2.20; pl: 1.50, 2.20, 6.30; gek: 10.50; cov: 7.—. Derby proef: 1. Untrepid (J. van Leeu wen jr) 1.27.8; 2. Upie Scott P.; 3. Ulrica B. Toto w: 18.40; pl: 3.90, 3.40. 1.50; gek: 32.—; cov: 11.70. Parijsprijs, 2e afd. 1. Sammy Mars (J. de Vlieger 1.26.5; 2. Roulette Hanoer; 2. Tallero. Toto w: 2,60; pl: 1.50, 3.80, 5.—; gek: 4.20; cov: 13. De gouden zweep: 1. Swashbuckler (F. Delbrassine) zeker gewonnen; 2. Sans Valeur! 3. Sylvia. Toto w: 1.20 (stal); pl: 1.10, 1.20; gek: 1.70; cov: 2.—. Van Brienens memoriaal: 1. Le Turbu lent (H. J. v. d. Kraats) na hevige strijd; 2. Comet; 3. Colony Boy. Toto w: 1.80; pl: 1.30, 1.50; gek: 3.40; cov: 3.60. Totale omzet: 271.453. Op Duindigt is o.m. de Grote Prijs der Lage Landen verreden. Winnaar werd A. Th. Knijnenburg op O'Ma rijke, die wij hier juist over de finish zien gaan.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9