RIJNSTREEK Northgo-wandeltocht weer een succes Nieuwe marktterrein te Alphen in gebruik genomen GOLF MAANDAG 9 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 2 Het tovenaar sleerlingetje in actie Burgemeester Ed. C. Witschey i niseerd en daarvoor drie prijzen heeft zaterdagmiddag met een korte heeft beschikbaar gesteld, toespraak het nieuwe marktterrein De jury, bestaande uit de heren A. naast het Nutsgebouw te Alphen a. F. Ruijssenaars, W. Geerlof en Ph. H. d. Rijn in gebruik gesteld. Hiermede Roogaar, met de laatstgenoemde als is een lang gekoesterde wens van de voorzitter, allen leden van de ge- gemeente, de marktkooplieden en meenteraad, beoordeelde het werk van hun organisatie, maar evenzeer I van deze standwerkers, die allerwe- Vrijdagavond is in 's Hertogenbosch het driedaags nationaal congres voor de goochelkunst begonnen waaraan ruim 250 goochelaars deelnemen. Op deze foto ziet men de oudste deelnemer van het congres, mr. Ten Bokkel, en de jongste goochelaar, Ronaldo, die juist een konijntje uit de binnenzak van de heer Ten Bokkel heeft gehaald. van het kopend publiek in vervul ling gegaan. Er heerste bij deze officiële gebeur tenis een grote belangstelling van de zijde der kooplieden, die met elkaar een groter aantal stands hebben in gericht dan tot dusver het geval is geweest, n.l. 31, en er werd een le vendige belangstelling getoond door het publiek. De -beide plaatselijke muziekkorp sen „Arti et religioni" en „Crescen do" met haar fries tamboerkorps heb ben de plechtigheid een feestelijk cachet verleend. De marktkooplieden verstrekten aan kinderen van kopers gratis een luchtballon en gaven aan de kopers bonnen ten geschenke, waardoor men fraaie geschenken beschikbaar had gesteld. De uitslag hiervan zal zaterdag a.s. bekend worden ge maakt en dan zullen de prijzen wor den uitgereikt. De attractie van de zijde van de gemeente bestond hierin dat het een standwerkersconcours heeft georga- Geketend en bevrijd Deurwaarders-primeur Deurwaarder W. J. Blikbergen uit Den Haag heeft zaterdagavond de vakprimeur gehad om als eerste deur waarder in de geschiedenis beslag te leggen op een vliegtuig. Een reclame-vliegtuig was uit Duitsland gekomen om vanuit de lucht het Nederlandse publiek een bepaalde elixer aan te bevelen, maar toen het een landing op Ypenburg maalkte liet een Nederlands reclame bureau beslag leggen op het scheep je, omdat de directeur van het recla mebureau verklaarde, dat hij met Duitsland en Frankrijk overeenge komen was, dat alle reclame vanuit die landen boven Nederland door zijn bureau uitgevoerd zou worden. Een hevig meningsverschil ontstond over de aard van de overeenkomst, de eigenaar .van -het aan de ketting liggende scheepje ook dat stond niet vast en het materiaal van het Nederlandse bureau, dat volgens het Duitse bureau niet aan gestelde voor waarden voldeed. Het slot was, dat de heren tot een onderling accoord kwamen en zon dagmorgen kwam het scheepje weer los om de roem van de elixer boven Nederland te verkondigen. DUOZITSTER GEDOOD Motor remde plotseling. Bij de ingang van het R. K. Gast huis aan de Udenhoutseweg te Oister- wijk is zondagmiddag omstreeks half- vier een verkeersongeluk met dode lijke afloop gebeurd. Een motorrijder uit Oisterwijk, met op de duo zijn 24-jarige verloofde uit Tilburg, moest plotseling sterk remmen om een aan rijding te ontgaan met een voor hem uitrijdende bromfietser, die vermoe delijk van richting veranderen wilde. Het meisje vloog van de duo en kwam te vallen. Zij werd het gasthuis bin nengedragen, waar e enarts het eerste onderzoek verrichtte en daarna de patiente liet overbrengen naar het R. K. ziekenhuis te Tilburg, waar zij in d eloop van de avond is over leden. ALPHEN AAN DEN RIJN Tafeltennistournooi. Evenals het vorig jaar, organiseert de tafel tennisclub „Baronie" ook dit jaar een tafeltennistournooi voor niet-le- den van de N.T.T.B. Na toespraken van de heren P. van Es, die de absente voorz. van T.T.C. „Baronie", de heer de Veth verte genwoordigde en Barends, procura tiehouder der N.V. werden de twee wekelijkse wedstrijden ingezet. T.T.C. Baronie behaalde 27 pun ten, de Ned. Rotogravure Maatschap pij 23, de Alphense Tafel Tennis Club, de winnaar van de Baronie beker in 1955 behaalde 17 punten; Maarse en Kroon 16 en Rijnsburgse Tafeltennisclub 3 punten. De volgen de week valt de beslissing. Metaalbewerkersbond „St. Eloy". Het bestuur van de pl. afd. van de Kath. Metaalbewerkersbond St. Eloy recipieerde zaterdagmiddag in de Sint Josephzaal ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van zijn plaatselijke vakorganisatie. De heer H. Maas, voorz. heeft de receptie met een kort woord ge opend. Hij maakte daarbij een vluch tige vergelijking met de positie van de arbeider veertig jaar geleden en nu en zei, dat de bereikte resultaten alleszins wettigen o-m het bestaans- feest te herdenken. De heer A. Winhorst sprak woor den van felicitatie namens de Alge mene Nederlandse Metaalbedrijfs- bond en de heer C. Burggraaf na mens de christelijke Metaalbedrijfs- bond. De samenwerking tussen de drie metaalbewerkersbonden werd loffelijk vermeld. Dit is wellicht, zo merkte de heer Burggraaf op, omdat wij een gezamenlijke oprichter heb ben in de persoon van de heer Bern. Rombouts die destijds mede de groot ste stoot heeft gegeven aan de op richting. Namens de K.A.B. voerde de heer A. W. G. van Leeuwen het woord, die ook de gelukwensen van de N.K. G.B. aanbood. Mevr. Haus feliciteerde namens de K.A.V. De R.K. Metaalbewerkers bond, afd. Hazerswoude was verte genwoordigd door de heren P. Meijer, secr. en J. de Heij. De heer Rom bouts sprak namens de oud-leden. 40 Jaar geleden werd de afdeling met heel veel moeite opgericht voor 35 leden. Thans telt de afdeling ruim 120 leden. Maar dit werk was na de oorlog veel gemakkelijker dan toen. Vele sprekers lieten hun hartelij ke woorden vergezeld gaan door de aanbieding van bloemen. Er waren ook bloemen van die afdelingen wel ker besturen zelf niet konden ko men. Behalve deken L. H. M. Nieuwen- huizen en kapelaan J. v. d. Stap wa ren gelukwensen ook aangeboden namens de N.V. D. en Joh. Boot en de firma Ponsioen. KAV. De KAV maakte haar jaarlijkse uitstapje naar Borne, waar een bezoek werd gebracht aan de fa briek De Spanjaard, waar lakens en luiers worden vervaardigd. Om 8 uur werd vertrokken en ging de reis over Utrecht naar Amersfoort waar een kop koffie werd gebruikt. Daar na ging men over Apeldoorn-Deven- ter naar de plaats van bestemming. Om half vijf werd te Apeldoorn het diner gebruikt en om half acht keer de men huiswaarts. De eerw. zuster Theophila (Trees van Leeuwen) behaalde het staatsdiploma piano A. BODEGRAVEN UITBREIDINGSPLAN Hl Het ontwerp van plan Bodegraven III (1956) tot partiële herziening en uitbreiding van het bestaande plan in onderdelen BodegravenCentrum heeft bij een 8-tal adressanten bezwa ren ontmoet t.w. de heer B. Baars, fa. Baars, mej. v. Benten, mevr. B. v. Dam-Ruitenburg, de heer B. Heems kerk, de heer W. Hoogeboom, de heer M. Kruijk en mevr. E. Kooy- Barreveld. Op een enkele uitzonde ring na, waarin het gemeentebestuur een lichte tegemoetkoming heeft ge^- zijn de bezwaren ongegropd verklaard, althans door B. en W. voorlopig afgewimpeld. STRAATVERLICHTING Een nieuw plan voor de straatver lichting is gereed gekomen. Voor de buitenwijken is een paalafstand ge projecteerd van 50 m. en een licht punthoogte van 8 m. In de bebouwde kom zijn deze maten resp. 25 m. en 8 m. terwijl de masten kruislings ge plaatst worden. In diverse straten in de kom die druk verkeer hebben, zal de nieuwe verlichting volgens plan Philips voorlopig niet doorgaan, om het verkeer niet te bemoeilijken. De totale kosten zullen bedragen circa 1'50.000. In verband met de lange levertijd en personeelsgebrek zal een en ander eerst in 1957 en 1958 worden uitgevoerd. Mutaties. De heren G. Piket en J. de Wit, ambtenaren ter secretarie van onze gemeente, hebben een ver zoek ingediend om ontslag als amb tenaar van de burgerlijke stand, zulks tengevolge van wijzigingen in de in terne secretarie-organisatie en ver andering van hun werkzaamheden. Voor benoeming als ambtenaar der burgerlijke stand is thans voorgedra gen de heer J. Stokman, commies ter secretarie, alhier. RIJPWETER5MG - De heer J. Duivenvoorden slaag- De sultan kreeg versterking Het echtpaar Boesman heeft in de nacht van zaterdag op zondag in een ballon een tochtje langs de Theems gemaakt; straffe wind dwong hen tenslotte te midden van koeien nabij de monding van het Engelse ri viertje Bladkwater te landen. Tengevolge van een zware tro pische storm, die de Philippijnen vol komen onverwacht van de Stille Oceaan binnenviel, zijn 39 personen verdronken. Bovendien worden elf personen vermist. De meeste slachtoffers zijn vissers, die op zee met hun bootjes ten onder gingen. Te Nimes (Frankrijk) is een taxi, waarin een bruidspaar en twee getuigen, van het bruiloftsdiner naar huis gingen, tegen een boom gereden. Dé 20-jarige bruidegom en de twee getuigen werden gedood; de 19-jarige bruid werd met twee gebroken benen in het ziekenhuis opgenomen. Tijdens een voetbalwedstrijd die bij kunstlicht nabij Milaan werd ge speeld, is een tribune ingestort, waar door 16 kinderen en een volwassene werden gewond. De toestand van twee der kinderen is zorgwekkend. Boven Vosselaar in België is een pak kranten uit een vliegtuig ge vallen. Het kwam in een groep kin deren terecht. Een driejarig jongetje werd dodelijk gewond. Twee kinde ren liepen lichte kwetsuren op. Volgens radio-Moskou zullen meer dan 300 schilderijen, waaronder werken van Rembrandt, aan Polen worden teruggegeven. Deze schilde rijen, alsmede etsen en andere kunst voorwerpen, zijn afkomstig uit Poolse verzamelingen, die indertijd door de Duitsers zijn buit gemaakt en daarna door de Russen in Duitsland in beslag zjjn genomen. Volgens de „Daily Mail" heeft zich de vorige maand in het gebied van Hbifoeng (Zuid-China) een op- 200 Leiders van het Marokkaanse „bevrijdingsleger", de ongeregelde stand van boeren voorgedaan, die door militairen is onderdrukt. Tien opstandelingenleiders zouden zijn terechtgesteld. Er zouden bonderden arrestaties zijn verricht ge grote belangstelling trokken, naar welbespraaktheid, originaliteit, ver koopkwaliteit en beschaafdheid. Het resultaat van deze beoordeling was, dat de heer H. Komman uit A'dam met 87 punten de eerste prijs, een aktetas, verwierf, Van der Vliet met 82 punten de tweede plaats be zette en daarvoor als prijs een por tefeuille kreeg en dat C. de Vlieg de portemonnaie als derde prijs kreeg voor 79 punten. Als vierde en vijfde eindigden J. Kraak, A. v. d. Vorst, beiden met 69 punten. Zij kregen een prijs, aangeboden door de heer J. G. Verhoef, eigenaar van hotel „Centraal" en een prijs die werd be schikbaar gesteld door de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel, namens welke ver eniging de heer P. Schouten als se cretaris, aanwezig was. Het hoogtepunt van de attracties, het standwerkersconcours eindigde in hotel „Centraal" waar de heer Ro gaar de prijzen uitreikte, waarna dankwoorden werden gesproken na mens de standwerkers door de heer Komman en namens de standhou ders door de heer P. Schouten. Openingstoespraak. In zjjn openingstoespraak herin nerde burgemeester Witschey aan de herdenking van het marktwezen in het Belgische plaatsje Lokeren, wel ke herdenking door hem en de wet houders werd bijgewoond. Daar leef de in de ruimste zin iedereen mee met de markt en dat zou spr. zo gaar ne ook in Alphen willen zien ten aanzien van ónze markt. Die mede werking zou spr. met name gaarne hebben ondervonden van de plaatse lijke middenstand. Gezonde concur rentie is nuttig voor het maatschap pelijk leven. Een bloeiende markt werkt ook mee aan de sterke groei van Alphen a. d. Rijn als centrum gemeente voor de streek. Burgemeester Witschey adviseerde de middenstand hand in hand te gaan met de marktkooplieden en wat meer flèur en geur en gezellig heid te geven aan de Alphense week- goederenmarkt, opdat het een lang leven beschoren moge zijn in het be lang van de totale burgerij en dus ook van de middenstand. De heer Schouten onderstreepte de woorden van de burgemeester, spe ciaal dat gedeelte waarin deze ver klaarde, dat een bloeiende markt ook in het belang is van de midden stand. De heer Th. van Zanten vertolkte de dankbaarheid in het bijzonder van de „ambulante-middenstand" welke zelf als Standhouders aan de markt te Alphen aan den Rijn deel nemen. TER AAR De nieuwe instrumenten van Arti zijn aangekomen en nu eniger mate ingespeeld. De overdracht en officiële ingebruikneming zal op enigszins bij. zondere wijze plaatsvinden a.s. dins dagavond in het Parochiehuis. 's Avonds om kwart voor acht wordt een mars gehouden en daar na is er een korte bijeenkomst in het parochiehuis waar genodigden aan wezig zullen zijn, maar die voor iedereen toegankelijk is. Er wordt gerekend op een grote belangstelling. „De Brasem" hengelwedstrijd. Zaterdag middag hield de Hengel sportvereniging „De Brasem" te Ter Aar, een prijsviswedstrijd in de Leidse Vaart te Langeraar, waaraan De strijd in Algerië duurt onverminderd voort Al is de strijd in Algerië min of meer door andere dingen van de voor pagina's verdrongen, toch gaat zij onverminderd en onverbiddelijk voort. Bij een militaire operatie in het gebergte bij Mouzaiaville, een 50 km. buiten Algiers, werden vele opstandelingen gedood en werd een groot aantal rebellen gearresteerd. De foto laat zien hoe een groep Fellaghas, bijeen gebracht met helikopters, door soldaten van het Franse leger, naar het politie-hoofdkwartier wordt vervoerd. door 26 leden werd deelgenomen. j sprak, kon hij constateren, dat dit 1. B. van Heusden, Woubrugge, districtsweekend weer zeer goed ge- 500 gr.; 2. D. Koens, Leiderdorp, 440 slaagd genoemd mocht worden. Hij gr.; 3. G. J. Wijzenbroek, 240 gr.; 4. t had in het algemeen toch nog één J. v. d. Haven 110 gr.; 5. J. H. Kroon, Alphen aan den Rijn, 105 gr.; 6. P. Schijf, 95 gr.; 7. J. Spek, 90 gr.; 8. M. Rietveld, 75 gr.; 9. A. v. d. Haven Sr. 55 gr.; 10 B. Rietveld 50 gr.; 11 G. Vos 50 gr. Waar geen plaats naam staat, is Ter Aar. NIEUWKOOP Districtsweekend van verkenners Ongeveer 80 katholieke verkenners hebben het afgelopen weekend ge kampeerd op het terrein van de heer Th. Nieuwenhuizen. Zaterdagmiddag al begon de drukte met het binnen komen van de verschillende groepen uit de omgeving op hun, met zware pakken en lange stokken beladen fietsen. Ondanks de halve storm die er stond, rezen onder vaardige jongens handen de weerspannige zeilen om hoog en in minder dan geen tijd stond het tentendorp overeind en was alles gereed om de verkenners voor het weekend zo goed mogelijk comfort en huisvesting te verlenen. Strak stonden de vlaggen in de felle wind, maar de zon scheen en gaf aan het geheel een vrolijk gezicht. Nadat de inspectie alles ïn orde had bevonden, en er eerst voor de inwendige mens gezorgd was, gonnen in de avond de verschillende stunts en spelen, slie de volgende morgen werden voortgezet en welke moesten tonen tot welke prestaties de diverse groepen in staat waren. Ofschoon de opgaven niet eenvoudig waren, bracht men het er in het al gemeen toch goed af. Daar de aangezochte aalmoezenier op het laatste moment verstek liet gaan, had men pastoor Krachtwijk van Aarlanderveen bereid gevonden op zondagmorgen om 7 uur in de kapeltent de H. Mis op te dragen, waarvan de gezangen door eigen krachten onder bekwame leiding van de toevallig met vacantie aanwezige frater Ulrich Vergeer werden uitge voerd. Toen in de middag, nadat het kamp weer was afgebroken en allen ge pakt en gezakt waren voor de thuis reis, hopman Boekhorst als gastheer aanmerking op het hart en wel deze, dat bij de avondinspectie voor het slapen gaan, gebleken was, dat niet in alle tenten de vereiste stilte in acht was genomen. Zoiets mag in de toekomst natuurlijk niet meer voor komen, want een eerste vereiste voor een goede verkenner is, stipte gehoorzaamheid aan de leiding. Ten slotte gaf namens de jury commissa ris W. Eys verslag van de door de diverse groepen behaalde resultaten. Als nummer een kwamen met 199 van de te behalen 200 punten de Valken uit Aarlanderveen uit de bus. Aan hun patrouilleleider werd de totem overhandigd. De overige waar deringen waren: 2. Houtduiven uit Alphen a. d. Rijn, 195 pnt.; 3. en 4. Zeemeeuwen, Langeraar en Zwalu wen, Aarlanderveen, 192 pnt.; 5. en 6. Kieviten, Langeraar en Arenden, Nieuwveen, 183 pnt.; 7. Arenden, Nieuwkoop, 182 pnt.; 8. Vossen, Nieuwkoop, 180 pnt.; 9. Nachtegalen, Alphen, 179 pnt.; 10. en 11. Kieviten, Nieuwkoop en Valken, Nieuwveen, 172 pnt.; 12. Sperwers, Aarlander veen, 167 pnt.; 13. Tijgers, Nieuw koop, 164 pnt. NIEUWKOOP RECREATIEOORD. Een enorme stroom van vreemde lingen heeft op deze eerste zomerse zondag, per fiets, brommer, scooter of auto Nieuwkoop bezocht, hetzij om er te komen vissen, varen of er op andere wijze zijn amusement te zoeken. Op de plassen, het zwembad, bij het paviljoen „Plaszicht", overal was het even druk. Slechts de zei lers troffen het niet, want het was bijna bladstil. Bij de vissers begon de drukte al in de vroege ochtend. Spoedig was er geen boot meer te bemachtigen. Tegen de avond bij de algemene, geleidelijke uittocht weer hetzelfde drukke verkeer. Hengelsport. De hengelsport vereniging „Vitoge" hield in het ka der van de wisselbeker zijn eerste hengelwedstrijd in het Seizoen. Aan het water langs de Noordenseweg stond zaterdagmiddag wel een zeer hinderlijke wind, wat ongetwijfeld de vangst ongunstig beïnvloedde. De uitslagen waren: le pr. J. Verlooy 151 cm; 2. W. F. Verschuur 31 cm; 3. W. Verlooy 30 cm; 4. A. Slotboom 16% cm.; 5. H. Steenbeek 15 cm. De medaille voor de grootst gevan. voor het laatst een af scheids woord je1 gen vis ging naar J. Verlooy. Demonstraties van muziekkorpsen brachten heel NOORDWIJK op de been troepenmacht, die heeft gestreden voor de onafhankelijkheid van Marokko, hebben zich aangesloten bij het leger van Sultan Mohammed Ben Joessef. Na de eed van trouw te hebben afgelegd, werden zij een voor een voorge steld aan de sultan, die zich, zoals de foto toont, in zijn paleis te Rabat met de mannen onderhield. Voor de 4de maal heeft de sport- commissie van de Reservediensten Noordwijk de Northgo-wandeltocht georganiseerd en met vreugde kan geconstateerd worden, „met stijgend succes". Dit stijgend succes kan on derverdeeld worden in twee catego rieën en wel de massale deelname en de schitterende entourage, welke om deze, in de lange reeds overbekende, wandeltocht is geweven. Van een massale deelname kan toch wel gesproken worden, als men weet, dat ibijna 3600 wandelaars, onder wie wij zelfs opmerkten de burgemeester van Noordwijk, mr. G. F. W. van Berokel, bet prachtige parcours van 10'1'5 of 25 km. hebben afgelegd. Het parcours was weer bijzonder at tractief voor de duizenden deelnemers want naast de beide Boulevards en een gedeelte van de mooie aanleg in de Zuidduinen, ging de route voor een gedeelte over de mooie terreinen van de mr. dr. Wlillem v. d. Bergh- stichting. Als grote bijzonderheid j werd voor het eerst door het natuur monument „Nieuw Leeuwenhorst" gewandeld en vervolgens door de van het de wande laars hebben kunnen genieten van het vele natuurschoon van Noordwijk en directe omgeving. De schitterende entourage van deze tocht, waarover wij reeds schreven, bestond uit de deelname van 4 mili taire en 2 politiemuziekkorpsen en wel de Amsterdamse muziekkapel b.LV. de heer Pinkse, het trompetter korps van de Huzaren van Boreel, de muziekkapel van het Reg. Limburgse Jagers uit Venlo, de tamboerkorpsen van de Nat. Reserve, district Den Haag, van het depot veldartillerie Breda en van de Reservepolitie uit Leiden, terwijl meerdere particuliere groepen meededen met tromslag en fluit, waarbij vooral de groep uit Katwijk op de voorgrond trad. (Het défilé voor „Seinpost" op de Koningin Wilhelmina Boulevard door twaalf militaire-groepen en tien po- litiegroepen, ten overstaan van kolo nel D. Blanken, inspecteur van de Nat. Reserve, luit. kol. Gerth v. Wijk, garnizoenscommandant uit Leiden, mr. dr. D. E. P. Verkerk voorzitter van gewestelijk Steun Wettig Gezag, mr. J. v. Mechelen, secr. St. W. G., districts-coimmissaris van de rijks politie J. Gerritsen, commandant van de vliegbasis Valkenburg kapt. ter Zee-vlieger A. W. Witholt, mr. G. W. F. v. Berckel, burgemeester van Noordwijk, weth. G. Vogelaar, hoofd- - inspecteur van politie A. N. Berkel-1 zeebeker: Res. Gem. Politie Velsen; korpsen een schitterende taptoe ge geven, waarvan 5606 toeschouwers volop hebben genoten. De uitslag van de wandeltocht is als volgt: Burgergroepen: le prijs: Seinpost- wisselbeker: Amicitia groep I, Kat wijk; 2e pr.: Amicitia groep II, Kat wijk; 3e pr.: De Haagse wandelaars Den Haaig; 4e pr.: Chr. Gymn. Ver. IJmuiden; 5e pr.: Amacitia groep III Katwijk. Zeekant beker beste Noordwijkse groep: TOP Mr. Dr. v. d. Berghstich- ting. Pontiacbeker grootste groep: MSV Noordwijk (152 deelnemers). Groepen scholieren: Hotelzeerust- beker: Prinses Marijke school Noord wijk. Groepen kinderen: le pr. Parkhotel- wisselbeker: D«HW Den Haag; 2e pr.: Amicitia groep in Katwijk. Groepen B.B.: le pr. wisselbeker: B.B. Noordwachtsihof Utrecht. Groepen Politie: le pr. Hotel Noord- bach, inspecteur van politie P. Ver hoef voorzitter van de plaatselijke comm. St W. G., Int. Hoegen, comm. Reserve politie Amsterdam, Int. kol. Geldrop comm. Mar. Den Haag, kapt. Int. ter Zee Houwing, comm. van de 5e Luchtwacht groep Rotterdam, over ste MeuLman namens de comm. van het Rode Kruis in Ned., was deze keer tot in de puntjes verzorgd en maakte een machtige indruk bij de duizenden toeschouwers. Voor de start en finish had dit jaar de Noord wijkse Speeltuinver. haar prachtig ge legen tea-rein op het v.m. Golfterrein welwillend afgestaan, waarop ook de muzikale show werd gegeven. Na de prijsuitreiking in Seinpost, waarbij burg. Van Berckel vooral de muziekkorpsen hulde bracht, werd op het Palace-plein een door alle deelnemende muiziek- en tamboer. 2, pr.: Res. rijkspolitie Den Haag; 3e pr.: Res. rijkspolitie Leiden I (wmr. Vlaskamp); 4e pr.: Res. rijkspolitie Leiden II (wmr. Langeniheim). Leeuwenhorstbeker beste groep: Res. Gem. politie: Res. Gem. politie Velsen. Wisselbeker beste groep Res. Rijks politie: Res. rijkspolitie Den Haag. Groepen militairen, le pr.: Thijs- wijk-wisselbeker: Off. en kaderschool Kon Luchtmacht Breda. 2e pr. Korps Luchtwachtdienst Alkmaar; 3e pr.: Reserve Milva Den Haag; 4, pr.: Ma riniers Vliegkamp Valkenburg. Ereprijs: Terr. Bevelhebber West. Kolonel Van Hintsbeker beste groep reserve: 4-daagse detachement Den Haag. KLD-beker: Korps Luchtwacht dienst Alkmaar. Ereprijs défilé: Marine Valkenburg

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6