Overgangsexamens r.-k. lyceum te Leiden jn nrotten Scherp Bevorderingen Stedelijk Gymnasium Leiden (wordt thans een illusie vermoord Slotavond jeugdleiderscursus van de Leidse jeugdactie Bevorderingen aan de gemeentelijke HBS aan de Burggravenlaan te Leiden MAANDAG 9 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Aan het R.K. Lyceum „St. Bona- rens Zwetsloot, Juul Simonis, Frans der Putten (met lof), Nico Vink (met ventura" te Leiden zijn de volgende leerlingen verhoogd: afdeling A. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas: Niek v. Dijk, Maurits Flapper, Leo van der Ham, Adri van der Hoeven, Ronny Koe- voets, Chris Langezaal, Laurens Neefjes, Wim van Rhijn, Bart van Rooden, Niek van Vliet, Hans van Zijl, Jacques van der Born, Koos Warnau, Dick van der Eerden. H.B.S., afdeling B. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas: Dick Berg man, Peter Boerman, Kees van der Eerden, Ben Oude-Alink, Kees Schuur, Jan Stierum, Jim de Wit, Joop Arts, Wim Steijn (met lof), Piet Blom, Hans Goerres, Piet Jan sen, Anton de Vroomen, Jan Elder- horst, Louk van Gestel. H.B.S., afdeling A. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: Tonny l'Ami, Hein Fles, Rinus Groenewegen, Piet Kempen, Jan van der Kooy, Louk Menken, Gerard van Niekerk, Kees Paauw, Hans Rundepkamp, Gerrit Schavemaker, Ben Walekamp, Wim Stolwijk, Wim van Zanten, Jan Blom, Kees van der Drift, Marijke Helsen, Piet de Jong, Joop de Ridder, Theo Versteegen, Gerard van de Wijgert, Joop Zonneveld, Ton Vollebregt, Al- bert van Dijk, Joop Smit, Wil Ver berg, Huug van Leeuwen, Rinus van Kesteren, Leo Senne. H.B.S., afdeling B. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: Bernt Brandt, Ton van Brussel, Dick Houthoff, Koos Janson, Joop Kettenis, Bas van Beukering, Jan Duynisveld, Aad Her- l mans, Ton van Kesteren, Nico van Oudenhoven, Nico Schoonderwoerd, Adri Barnhoorn, Hans van den Berg, Louis Bosman, Leo Groenewegen, Sachie van Kesteren, Harry Kleijs, Hans de Kruyf, Adse Leijen, Wim Mieremet, Adi'i Ruigrok, Jacques Ruigrok, Piet Verhoef. H.B.S., van de 2e naar de 3e klas: Rob Barendsen, Hein van Buul, Wim Duynisveld, Hans Gubbens, Pim de Jong, Kees Koreman, René Monfils, Adri Pieterse, Louk Roozen, Simon van Ruiten, Jos Vreeburg, Al- bert Winninghoff, Frans Luyten, Harry Akerboom, Kees Cremer, Wim Driessen, Robby Fallaux, Eddy 't Hart, Kees Heemskerk, George Hotze, Piet Hulsebosch, Piet van der Kamp, Paul Kerckhoff, Tonny Kooien, Adri van der Kraan, Nico van der Vaart, Ricus Vogelaar, Jos Vreeswijk, Peter Witteman, Jules Tjen a Loi, Jacques v. d. Voort, Hans Alkemade, Hans v. Eisen, Hans Jansen, Frans Larde- noye, Johan van Mil, Frans Rem merswaal, Hans de Rooy, Ben Schenk, Bernhard Sleumer, Hans Stiekeman, Eddy Stierum, Bert Vane man, Henk Veraart, Guus Zandber gen, Nico Meiman (met lof). H.B.S., van de le naar de Ze klas: Jos van den Bosch, Joost van Bre men, Leo de Graaf, Flip Grimber gen, Leendert van Helemond, Wim van Hoorn, Jozef van Oudenhoven, Frans van Remundt, Jos Runder kamp, Theo Verhaar, Nic. Brederode, Eugène Hageman, Kees Hoogduin, Jacques de Kleine, Egbert Lange, Wil Laurs, Hans Lourier, Wim Pie terse, Hans Scheerder, Leo UI jee, Theo Vermeij, Harm Wasser, Tonny van Wely, Simon Crone, Jan Roozen (met lof), Wim Bunnik, Louk Cuve- lier, Mike van Hulsen, Eugène de Jong, Ferdie Lausberg, Leo van Pa ridon, Louk Pommée, Rudie Roozen, Piet Schrama, Kees Verweij, Wim Westgeest, Peter de Wit, Frans van der Zon, Jan van der Berg, Joop Burgers, Roel Daru, Jan v. Doorn, Jan van Dijk, Hans Hartwijk, Joop Kampert, Michaël Karsten, Wim Kroone, Huub de Kruyf, Rudie Laim- böck, Ronny Nolens, John Peters, Jos Westen, Rob Winnubst, Hans Leijen, Hans de Graaf, Ben van Beek, Piet Duynisveld, Herman Fasel, Jan de Klerk, Ben Muusers, Louis Nou- wens, Theo Raaphorst, Gerard van Ruiten, Joop Singeling, Rob Ver- steege, Jan Wouters. Gymnasium: Afdeling A, van de 5e naar de 6e klas: Adri Gillissen, Ton van Jaars veld, Adri Pannebakker, Kees Prins, Henk Scholte, Jan van Uulden, Lau- Fornara (met lof). Afdeling B, van de 5e naar de 6e klas: Peter Alkemade, Hans Bonnet, Leo de Jong, Adri van der Kleij, Martie Kramp, Hans Lagas, Rob Louwe, Willy Runderkamp, Louk Voermaps, Hans van der Voort. Afdeling A, van de 4e naar de 5e klas: Kees Doove, Rob Janson, Ad Koelemey, Jaap Meijer, Hans Tiele- mans, Ben Topper, Hans Uljee, Piet van der Voort, Jan de Wit. Afdeling B, van de 4e naar de 5e klas: Herman Allart, George Doffer- hoff, Harry Heeman, Theo Hooge- boom, Piet Janson, Wim Koelemeij, Barry Louwe, Wim van der Meel, Klaas van der Poel, Ton van der Putten, Har Walenkamp, Ko Zuyder- vliet, Frans Zwartjes, Henk van der Lans (met lof). Van de 3e naar de 4e klas: Hans van Aalzum, Frans Bloem, Ton Brou wer, Ton Goddijn, Harry Hermans, Kees Janson, Dick de Jong, Ad van Keulen, Har Meijer, Tonny Peters, Wim van Steenbergen, Harry Vlas veld, Evert van der Werf, Ben Zon neveld, Wim van Beek (met lof), Jan Klink (met lof), Paul van Dorp, An- toon Eibers, Peter van der Geest, Jan-Willem de Haan, Leo Hooger- vorst, Jan Kok, Hans Pijnacker, Evert van der Spek, Frans Tonino, Lode- wijk van Uulden, Arnold Urban, Jan Vreeburg, Jeroen Chorus (met lof), Leo v. Leeuwen (met lof), Jan van lof). Van de 2e naar de 3e klas: Henk Blom, Wilbert Blom, Kees van den Bosch, Winfried Flapper, Kees Frij- ters, Hans de Graaf, Ton Kohlbeck, Henk Kortekaas, Theo Kret, Piet Kroft, Piet van der Lans, Adri van der Meer, Kees Pinxteren, Wim Ros- dorff, Adri Rotteveel, Huub van Rijn, Hans van der Spek, Simon Stolwijk, Nico Verwer, Hans Brands, Leo Bisschops, Jan Brandt, Jan van der Geest, Wim Hartog, Eddy Hes- lenfeld, Leo Hoogeveen, Roy Klerks, Tonny Korenhoff, Frits Meijer, Adri Pijl, Piet Rotteveel, Fons Tonino, Frank Walenkamp, Pim Walenkamp, Kees van der Zalm, Guus Zwartelé, Klaas Hay de Ruyter (met lof). Van de le naar de 2e klas: Peter Simonis, Jan Sommeling, Jacques van der Krogt (met lof), Aad van Ulden (met lof), Piet van der Aart, Willy Alkemade, Robert Dormeier, Gilbert Monod. de Froideville, Kees Pleij, Luciano Spadon, Bert v. Zeist, Rogier Chorus (met lof), Rob Brands, Ben Sloothaak, Jos van Niekerk (met lof), Han Hoogervorst, Chris van der Klugt, Leo van der Poel, Jan Sips, Con Verboom, Hans Blom, Ton Duy- vestein, Henny ter Haar, Simon Hiep, Paul Manshande, Frans Slobbe, Flip Stembert, Hans Smeets, Nico Venne, Guido Vosters, Piet Kouwenhoven (met lof). POTLOOD en GEEST No. 514. Horizontaal 1. ontken ning (Eng.), 3. zwak, 7. water in Lim burg, 9. morsdoekje, 11. plechtige ge lofte, 12. eiland van Estland vóór de Golf van Riga, 14. dorp onder Epe, 16 spil van een wiel, 18 kleur, 20. droogoven tot het roosten van graan korrels, 22. voorzetsel, 23. koemest vocht, 25. vertaler, 27. bastaarduit gang, 29. boom, 30. eenmaal, 32. ka rakter, 33. meisjesnaam. Verticaal: 2. telwoord (Eng.), 3. voorzetsel, 4. god der liefde, 5. soort van hert, 6. uitroep, 8. nobel, 10. grondstof van het linnen, 11. verdik king der opperhuid, 13. bij elkaar behorende voorwerpen, 15. keer, 17. plaats voor dieren, 19. onbep. voor naamwoord, 21. voedsel, 24. putem- mertje, 26. familielid, 28. Europeaan, 29. landbouwwerktuig, 31. bekende afkorting. Oplossing morgenavond Aan het stedelijk gymnasium te Bas Jan Demenint, Flip Huges, Wim Leiden zijn bevorderd naar de twee de klasse: Guido Bakema, Wander van den Berg, Phineke den Boer, Harm Drewes, Ariane Feitkamp, Gerrit-Jan Flim, Marian Foeken, Jan-Willem Gast, Theo Geels, Coot- je Gosses, Tineke Hartman, Floris Herfst, Rudy Kuyt, Wim Leenen, Robby van der Linden, Eddy Lou- rens, Maarten Meijering, Joke Rie- mersma, Addy Rigters, Jan-Pieter Roos, Irene Staverman, Ans Vrie- link, Margriet Drewes, Baja van Oven, Marbeth Beukema- toe Water, Herman de Liagre Böhl, Els van der Bijl, Rob Booij, Jooke van Doorn, Marco van den Ende, Jaap Goekoop, Sandra de Haan, Petra Herweyer, Dick Hofstee, Corrie van der Horst, Loeske Korthals, Piet Kruyt, Jan Kuperus, Henka Niessen, Nena Oost hoek, Arie Remmelzwaal, Willem Storm van Leeuwen, Roelf Tiele- man, Albert Vossepoel, Sera Vreden, Marjolijne Beumer, voorw. 1 her men. 6 afgewezen. Bevorderd naar de derde klasse: Hanneke Blindenbach, Rinske Bou- man, Jan Brouwer, Gege Callenbach, Het overlijden van v. Heuven Goedhart Tijdens tennistoernooi. De heer Van Heuven Goedhart is overleden op de tennisbaan van Van- doeuvres 'bij Genève, waar hij gister avond aan een vriendschappelijk ten nistoernooi deelnaim. Hij kreeg een hartaanval, toen hij speelde met de Amerikaanse plaats vervangende hoge commissaris voor de vluchtelingen, de heer Read. Een arts, die binnen een kwartier arri veerde, kon niets meer doen. De heer Read vertelde aan Reuter, dat zijn dhef in een uitstekende stem ming was geweest, maar kennelijk zeer vermoeid was. Hij leefde voor zijn werk en gunde zich vrijiwel nooit werkelijke rust. De heer Van Heuven Goedhart was gehuwd met een Noorse en had twee dochters. Zijn stoffelijk overschot zal naar Nederland worden overgebracht. Bij zijn leven heeft hij de wens geuit, in alle eenvoud begraven te worden. Hogere hotelprijzen in Frankrijk Volgens de te Parijs verschijnende „France-Soir" zullen de autoriteiten toestemming geven voor verhoging van de prijzen van hotelkamers in Frankrijk met 5 a 20 procent. Naar het blad mededeelt zullen de tarieven van goedkope hotels met 5%, die van middelmatige tot goede hotels met 10 a 15% en die van luxe hotels met 20% worden verhoogd. De hotels, die zijn aangesloten bij de Federation des Logis de France, zullen hun tarieven waarschijnlijk niet verhogen, daar zij hun tarieven voor dit jaar reeds hebben vastge steld. Volgens „France-Soir" is het waar schijnlijk, dat in alle hotels de tarie ven van reeds gereserveerde kamers onveranderd zullen blijven. Roofoverval werd gefilmd Een groep Amerikaanse toeristen was er dezer dagen in Marseille ge tuige van hoe gemaskerde bandieten een overval pleegden op een geld transport. De Amerikanen dachten dat zij toe schouwers waren bij de buitenopna men van een gangsterfilm en sloegen ijverig aan het fotograferen. De vier overvallers hielden een wagen aan die van een bank kwam en loonzakjes naar een grote fabriek vervoerde. Zij bedreigden de chauf feur en de begeleiders met machine pistolen en revolvers en maakten zich met 2.300.000 francs 23.000) uit de voeten. De overvallers zagen een bedrag van 1.700.000 francs over het hoofd en lieten dit in de auto achter. De politie zoekt nu de Amerika nen, omdat de genomen foto's waar devol zullen zijn bij het onderzoek. Huizinga, Alida de Jong, Eveiine Kleyngeld, Rosemarie Koningsber ger, Wybo Oosterhoff, Rik Meyer, Lenie Mussert, Jaap van der Sande, Jikke Schouten, Han Tesselaar, Greet je Werner, Ansje de Wilde, Niek de Wolf, Kees Berg, Dorine Duyverman, Floris van Ginkel, Eve line Goekoop, Wietske Haarsma, Adri Hoelen, Annemargreet de Jong, Marijke de Jonge, Ineke de Knecht, Henk Nijeboer, Jan Oosterhoff, Bea trix Scheffer, Nelleke Turion, Jon Ubbink, Annemarie Uhlenbeck, Suus Verhoekx, Ria Verhoogt, 3. herexa men. 6. Afgewezen. Bevorderd naar de vierde klasse: Eric Binsbergen, Nico Booij, Tineke de Bruin, Tilly Dinger, Marien van den Ende, Marian Flim, Marijke Haantjes, Ad Harteveld, Arend Huus- sen, Ilonka Kruts, Gijs Kuenen, Siet- se Lefeber, Mimi van Luyn, Werner Staverman, Jip van der Wind, Wim van Evert, Jan Casper Hartman, Laura Huizinga, Joost Kuiper, Frits Lahr, Ko de Meyere, Jan Nicaise, Bart Punt, Conny Saris, Tysk van der Schilden, Tiddo Hofstee, Ronny Veenstra. 1 herexamen, 4 afgewezen. Bevorderd naar de vijfde klasse: Marijke Assinlc, Al wine Drewes, Lex Duyverman, Niek van Ginkel, Caró- lien Han, Maarten Hofstede, Kiki Huijding, Diek Koningsberger, San- der Kreukniet. Elly Leenen, Tony Meckmann, Ulrika Oosterhoff, Mare Spijker, Dini Vijlbrief, Nico Volkers, Loesje Bakx, Trijntje Brouwer, Hans Dresden, Emmy Fischer, Gerard de Groot, Fredy Hoogewerff, George Junge, Jan Karstens, Marijke Kok, Rob van der Plas, Lydia Versteeg, Peter Waasdorp, Aschwin Egter van Wissekerke. 1 Herexamen, 8 afgewe zen. Bevorderd naar de zesde klasse: Ida van Regteren Altena, Michiel Boeke, Ineke van Heerde, Joost Hu- beek, Wus Kloeke, Anneke de Ko ning, Aad Kosto, Ed Kuypers, Paul Waszink, Gerhard Cadée, Cees Fas- seur, Adri Majolée, Ed van Ooy, Carla Pieper, Else Planteydt, Tonny Tieleman, Duco van Weerlee, Tine Zunderman. 1 Herexamen, 5 afgewe zen. VAN CRO-MAGNON Wanneer het kleine groepje Franse weten schapsmensen, dat begin deze week in de grotten van Cro-Magnon is gaan leven, over enkele maan den zün rapport te boek zal stellen, zal er waar schijnlijk voor goed een einde gekomen ziin aan de vele illusies, die de mens heid van de twintigste eeuw koestert over het ro mantische leven van de oermens. Hoe schoon lijkt het niet om zijn dag vissend en ja gend door te brengen, be vrijd van belastingambte naren en stijgende melk prijzen; tegenwoordig moet ben. je voor die evenementen lid zijn van clubs en moet je daar je vrije tijd voor gebruiken, maar vroeger vulde je daar heerlijk je dag mee! De Franse wetenschap, die enige tijd geleden in de weinig betreden grotten van Cro-Magnon enige verbleekte beenderen van gemaakt worden en ..ter plaatse" bevinden zich slechts kale rotsen met een simpel stroompje, waar zich vis in moet schuilhou den en wat schaarse be bossing, waar soms wei eens vogels komen en slak ken te vinden zijn. In Frankrijk vat men zo'n experiment geweldig ernstig op en daarom wer den de grotten en de „jachtgebieden" door de politie afgezet, die eens 5 er dag de mannen komt ontroleren, of zii niet stiekum iets van de twin tigste eeuw naar hun oer- bestaan gesmokkeld heb- er niet zo heel veel roem te behalen. Nadat een hunner met veel geduld een aarden pot gemaakt had. een tweede een verzameling slakken had vergaard en een derde vuur had ge slagen, meende men ein delijk weer eens een war- *ie maaltijd te kunnen ge- ÜHlimi nieten, doch, op het vuur oermens verenigd te wor- wilde het risico van de springende aarden pot lo pen. Iedere dag komen twee doktoren, argwanend be waakt door de politieman nen, naar de oermensen kijken om te zien hoe lang zij het nog vol kunnen houden, zonder op korte termijn met de werkelijke geplaatst, klapte de aar den pot uit elkaar en de zo moeizaam verworven slak ken verdwenen in het lus tig knappend vuurtje. Vogels vangen is prak tisch uitgesloten, want de bogen, die de mannen ver vaardigd hebben, schieten Toen de ploeg zich maan dag 2 juli j.l. barrevoets en in dierenvellen gehuld naar de grotten begaf. zo'n gelukkig oermens aan- werd zij door een nieuws- trof, besloot nu eens pre cies uit te zoeken, hoe zo'n oermens zich nu wel ge- van negen man. in dieren huiden gehuld, gedurende drie weken het leven van de oermens te gaan leven. Niets uit het leven van de 20ste eeuw mocht mee genomen worden: eten, vuur en warmte, huishou delijke benodigdheden en wapens moesten ter plaatse gierige Parijse journalist vergezeld, maar deze kwam na drie dagen al tot de ger kon schrijven, als hij alles op een afstand mee maakte en daarom keerde hij terug naar de 20ste eeuw. De wetenschapsmannen poogden inmiddels de strijd om het dagelijks brood zo roemvol mogelijk te strij den, maar voorlopig valt de pijlen zo langzaam weg. dat de vogels als bijna weer gerustgesteld terug vliegen, voordat de pijl zijn doel bereikt heeft. De laatste hoop was ge- den. En de berichten van deze doktoren uit het praehis- torische tijdperk zijn nogal somber. De dagelijkse worsteling van de wetenschapsmen sen om hun dagelijks hapje bij elkaar te krijgen, zijn zo vermoeiend, en de re sultaten zijn zo karig, dat zij een uitgeputte indruk maken. Nog veertien dagen zul len zij thans echter nog in de grotten moeten blijven, wil het experiment ten minste voleind worden. Maar als deze negen man dan weer in de van alle gemakken voorziene vestigd op de vissen: maar 20ste eeuw zullen zijn te- hengels met haakjes ken- ruggekeerd, zullen zij met pogen met de hand een vis de, zo dicht bij de natuur te verschalken, hetgeen meestal bij een dapper po gen blijft. heerlijk ongecompli ceerd zijn dag mocht door brengen met jagen om na Een paar kleine visjes, afloop zijn vrouw aan haar die tussen de vingers ble ven steken, werden rauw verslonden, want niemand lange haren over de grond te slepen, omdat deze dat leuk vond. ESTAFETTE VAN BURGERZIN. In de actie voor de door de brand getroffen familie Kleyn-Verhoog te Leiden organiseert het actie-comité hedenavond .een telefoon-estafette. Van half acht hedenavond kan men de nummers 21168 of 24805 bellen. Eén van de leden van het actie comité komt dan bij u thuis uw gift voor de familie halen. Een bekend Leids Accountants kantoor zorgt belangloos voor de ver antwoording van de giften. Ook de reeds bestaande adressen blijven ge handhaafd t.w. Fa. Zandvliet, Haar lemmerstraat; Fa. Belt, Korte Mare 30, en de heer Spierings, 3de Binnen vestgracht 12. Ook het gironummer van de penningmeester: G. Zwet sloot te Leiden is nog 468037. REMBRANDT-CANTATE. Eén van de hoogtepunten van de Rembrandt-herdenking donderdag a.s. te Leiden, zal worden de opvoe ring van de Rembrandt-cantate, die Herman Strategier in opdracht van de gemeente Leiden heeft gecompo neerd. De tekst van deze cantate stelde de componist samen in over leg met de dichter Jan Engelman. De cantate wordt gezongen door ongeveer 100 leden van vijf Leidse koren, t.w. het Alma Materkoor, het Madrigaalkoor, De Stem des Volks, Ex Animo en Con Amore. Het geheel staat onder leiding van Willem Mizee. Solisten zijn Annie Hermes en Leo Ketelaers. Het Residentie orkest zorgt voor de begeleiding. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doct.-ex. God geleerdheid de heer F. H. J. Knetsch te Leiden. Goed spel van tonelisten De Leidse Jeugd Actie heeft haar winterseizoen besloten met een uitste kende slotavond verzorgd door eigen krachten die zaterdag in de grote zaal van het Leidse Volks huis werd gehouden. De voorzitter van de LJA, ds. P. L. Schooinheim opende de avond met een kort wel komstwoord, waarin hij zijn grote dankbaarheid uitte voor de steun in velerlei vorm, die de LJA van ge meentebestuur, verenigingen en in stellingen heeft ontvangen. Gebleken is nu wel, dat de LJA het vertrouwen gewonnen heeft. Mede door de uit stekende docenten waren de georga- Koningin donderdag in Leiden? De koningin heeft de uitnodiging voor de nationale Rembrandt-herden king, die donderdag a.s. te 3 uur in de Pieterskerk te Leiden wordt ge houden, aanvaard. Het is échter nog niet zeker of koningin Juliana zélf zal komen of dat zij één of meer afgevaardigden zal sturen. Aan de Gemeentelijke H.B.S. Burggravenlaan 2 te Leiden zijn be vorderd naar de 2e5klasse: Sonja Bak ker Nico van Beurden, Jan Blan ken, Lisse, Jacques Boon, Voorscho ten, Frans van den Broeke, Oegst- geest, Anneke Crama, Hans Dibbetz, Oegstgeest, Dickie Flaman, Dick de Graaff, Oegstgeest, Maarten Hoogen- doorn, Zoeterwoude, Bram de Jong, met lof, Henk Koemans, Noordwijk aan Zee, Henri Oosterhof, Leen Rijns burger, Leider-dorp, met lof, Eddy Schudel, Oegstgeest, Rein Sirre, Was senaar, met lof, Jaap Veltman, Gre ta van Venetiën, Aagje Versnel, Leiderdorp, Koos van Weizen, Yke Bakker, Koos Cornelisse, met lof, Hans Diehl, Bert Erades, Kees Fluyt, met lof, P,eter Heijkoop, Frank Jager, Voorhout, Han Kapsenfoerg, met lof, Johan Kwestro, Han van der Laan, met lof, Rob Moolenbeek, met lof, Hans Oudshoorn, Freddy van Staden, Henk Blote, Henk de Bruin, Roel Crabbendam, Emmy Dekker, Kees Geuze, Leiderdorp, Jan Hensen, Bert Keuning, Oegstgeest, Tommy Laden- dorff, Alphen-Rijn, Harry de Lange, Den Haag, Jaap van der Lelie, Kou- derkerk-Rijn, Klaus Matze, Leider dorp, Wim Metselaar, Oegstgeest, met lof, Freek Nekeman, Noortje le Pair, Ellen Plesman, Leiderdorp, Rob. Rui tenberg, Henk Schaart, Katwijk aan Zee, Rob Vegter, Jaap Visser, Kat wijk aan Zee, met lof, Wim v. Wijk. Niet bevorderd; 34. Herexamen: 1. Bevordering van de 2e naar de 3de klasse: Maarten Belonje, Ronny Bil- derbeek, Voorschoten, Rob de la Court Oegstgeest, Karei Dekker, Hazers- woude, Kees Herweijer, Wim de Jongh, Zoeterwoude, Ludy Knegtel, Wim Lubbers, Oegstgeest, Hugo Over- meer, Wouter Sirach, Sassenheim, Walter Steevensz, Den Haag, Tom Struiok, Oegstgeest, Carol Birnie, Koos Taconis, Beppy Veerman, Oegstgeest, Willeke Veerinan. Oegst geest, Joop van Tubergen, Noord- wijk aan Zee, Jan Arbouw, Jaap Broersma, Jan Bronder, Voorschoten, Bram David, Max Haalebos, Niek Moonen, Simon Ouwerkerk, Leider dorp, Annemarie Quartel, Ter Aar, Kees Rijnsburger, Leiderdorp, Piet Taf fijn, Gerard Versluis, Leiderdorp, Marjan Wilschut, Mantri Zwarts, Aad v. Rhee, Noordwijk-Zee, Lou Barrau, Noordwjjk-Zee, Hans Bink, Gerrit Ezendam, Jean Grandjean, Lida van Groningen, Karei Hage- mans, Pieter de Herder, Koudekerk- Rijn, Wim van den Hoven, Wiert Komdeur, Leo Kommer, Voorschoten, Mary Ann Monkhorst, Oegstgeest, Henk Mulder, Thijs Ouwerkerk, Anthon Slangen, Jacques de Vink, met lof, Chris Wendt, Erna Wichers, Leidschendam, Joop van der Zwart. Niet bevorderd: 15. Herexamen: 4. Bevordering van de 3e naar de 4e klas^ef Werry Balf. v. Burleigh, Oegstgeest, Koos Bazuin, Jan Beun- derman, Sassenheim, Hans Havers, Hendrik Hoogstraten, met lof, Her man Jager, Voorhout, Sjaak Onder water, Gerrit Renes, Dolf van der Reyden, Leiderdorp, Paul Slikker veer, Sassenheim, Corry Versluis, Leiderdorp, Gerard Voorvelt, Theo Warns, Katwijk, Henk Koster, Erik Bakker, Oegstgeest, Wim Bossard, Zoeterwoude, Hidde Brongersma, Hans van Dam, Kees van Duyn, Nico den Hoed, Pieter Hoekstra, Voorscho ten, Jan van den Hoonaard, Noord wijk-Zee, met lof, Gert Jan Hoope, Arie de Jong, Katwijk, met lof, Aart Ligthart, Oegstgeest, Rudo Luinen- burg, Oegstgeest, Manfred Mauritz, Katwijk, met lof, Wim Oosterhof, Paul Pieper, Lisse, Liesbeth Rietber gen, Oegstgeest, Albert Snelleman, Tonny Voorma, Leiderdorp, Bauke Swanenburg, Bernard Bonnet, Frits Chaudron, Hans Dik, Oegstgeest, Frans Engelenburg, Leiderdorp, Ge rard de Graaff, Hans Haak, George van Hoogeveen, Henk Korswagen, Ronald van Loo, Jan Ooststroom, Oegstgeest, Loek Spierenburg, Har- men Stolte, Ben van Ulden. Niet bevorderd: 18. Herexamen: 3. Bevordering van de 4e naar de 5e klasse A: Ruud Aalbersberg, Toos Booy, Noordwijk-Zee, Wout Boudrij, Henk van Buren, Rudy Hoek, Ineke de Kruis, Bob Lasschuit, Ingrid Munch, Katwijk-Zee, Alex Rotti, Kees Smit, Oegstgeest, Janny Veer man, Oegstgeest, Ruud Witteveen, Zoeterwoude, Dinie Wolring. Niet bevorderd: 2. Bevordering van de 4e naar de 5e klasse B: Arend Bazuin, Wim Beun- derman, Sassenheim, Guus Blöte, Hans Hoogendijk, Ton Mulder, Onno Noorduyn, Oegstgeest, Marius de Water, Bert Drejer, Oegstgeest, Sjors van Eyl, Voorschoten, Irene Gayke- ma, Piet Karduks, Lex de Koning, Jan Sjouke Kuindersma, Leiderdorp, Ab Sandberg, Sassenheim, Ben Vis, Adri Wijtkamp, met lof, Jack Zand- voort. Niet bevorderd: 15. Waar geen plaatsnaam vermeld staat, is bedoeld: Leiden. MULO-EXAMENS. Voor het Mulo-diploma A zijn ge slaagd: J. B. van Osnabrugge, Leiden, F. J. Sieval, Leiden, E. I. J. Veerman, Leiden, M. W. Knuppe, Leiden, A. Kromhout, Rijnsburg, A. L. Kimpel, Leiden, H. Schmohl, Noordwijk-Bin- nen, J. W. van der Kaay, Oegstgeest, P. E. Oudshoorn, Oegstgeest, R. J. C. Haven, Leiden, J. C. A. Krul, Was senaar en L. Delmeer, Leiden. Voor het diploma B slaagden. P. S. D. van Ommen, Voorschoten, M. Reij- r.eveld, Leiderdorp, J. Stam, Voor schoten, N. Tol, Leiden, A. A. Veer man, Leiden, A. Zuij derduin, Voor schoten, J. W. Vodegel, Leiden, G. den Hollander, Bodegraven, K. Zwijnen- burg, Bodegraven en J. H. Wassenaar, Leiden. niseerde cursussen een succes gewor den, wat ook tot uitdrukking is ge komen in de resultaten, die de cur sisten behaalden. Ds. Schoonheim dankte in het bij zonder de actieve secretaris-penning meester, de heer G. Steinbach. Dit werd door de geheel bezette zaal met een daverend applaus onderstreept. Hierna reikte de voorzitter de diplo ma's uit aan de geslaagden van de cursus „handenarbeid in vrije expres sie. Het waren: mej. J. Bekooy, ae heer C. Bonnet, mej. B. Gillissen, mej. H. W. v. d. Heyden, mej.M. Kievit, de heer R. Kop, mej. M. M. Lagen dijk, mej. Th. A .Lemmers, mej. A. G. Paarlberg, mej. J. Roos, mej. W. Rozendaal, mej. M. O. de Ruyter, mej. F. E. Veldhorst, mej. L. P. Verboom, de heer A. Verlind, m^j. E. E. G. de Vries, mej. J. Wiersinga en mej. A. C. M. van Zijp. Onder leiding van Henk Brier werd daarna de cantate „Der Schulmeister" van Telemann uitgevoerd, met mede werking van leden van de jongens- kluib Levendaal CJMV en Molenwijk UKS, die het koor vormden, strijkers van het Toonkunstorkest en de bas- solist Aart de Jong.' Brier slaagde erin met deze ama teurs een muzikaal volledig verant woorde opvoering van dit grappige stuk te geven. „Wees jeugdleider en leidster op een menselijke wijze" was de titel van een inleiding, die een van de docenten,, dxs. J. A. Stalpers hield. Op boeiende wijze wist de spreker de kern van het probleem van een jeugd, aan de ene kant aangelokt en gepaaid door een maatschappij vol beloften, aan de andere kant door de hoge eisen, die die maatschappij stelt, te isoleren. De grote taak van het jeugdwerk is, zonder gebruik van goedkoop succes en stunts bij die ver warde jeugd orde in de chaos te bren gen en haar te leiden tot liefde voor het gewone leven, het accepteren van het alledaagse bestaan. Joop Stokkermans zorgde hierna voor een muzikaal tussenspel. In de pauze was er in de benedenzaal ge- regenheid werk te bezichtigen van handenanbeid-oursisten. Verschillen de voorwerpen waren hier tentoon gesteld, bijna zonder uitzondering van getuigend van groot tecbnish kunnen en creatief vermogen. Een experiment was het optreden van een groerp cursisten vrij toneel, die onder leiding van de heer J. Chr. Bartelsman een door de zaal gegeven opdracht op uitstekende wijze uit werkte. Werkelijk uitstekend was het op voeren van enkele fragmenten uit het stuk van de Amerikaanse schrij ver Thornton Wilder „Ons Stadje". Ook dit stond onder leiding van de heer Bartelsman, die de fragmenten op een sobere wijze inleidde en en kele bijrollen speelde, zodat veel ge ïmproviseerd moest worden. Naast gevoelig spel in het tweede fragment was het derde, de confrontratie van het dode meisje met de wereld van de levenden en haar aanvaarden van de werkelijke rust een climax. Vooral het spel van mej. A. Alting stond op zeer hoog peil. Burgerlijke Stand Geboren: Claudia Adriane, d. v. F. Dijkstra en A. A. Crommelin; Elbert Johannes, z. v. H. M. de Koning en S. C. C. van Dorp; Clasina, d. v. C. Kuijvenhoven en C. de Best; Gerrit Jansen Adrianus Maria, z. v. W. van der Steegt en E. M. van den Berg; Johannes Carolus Maria, z. v. W. van der Steegt en E, M. van der Berg; Thomas Reinier, z. v. J. J. A. van Iersel en J. C. Knüppe. Overleden: D. J. Lucas, man, 63 j.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2