Een Record Parochie van de H. Kruisverheffing vierde haar zilveren jubileum N.KJ.B.-sterrit Zoeterwoude Feestdag in Zoeterwoude Jeugd van de Veenstreek hield sporttournooi in Langeraar Toelatingsexamens Rijnlands Lyceum Wassenaar-Oegstgeest MAANDAG 9 JULI 1956 DE LEIDSF COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 „PM ECCLESIA" W. J. v. MEKERK Op dinsdag 4 mei 1932, tien maan den na de oprichting van de paro chie van de H. Kruisverheffing te Zoeterwoude werd de nieuwe paro chiekerk geconsacreerd. Op die dag sprak mgr. Aengenent bij de zege ning der kerkmuren de woorden uit de liturgie die zq prachtig helder en beknopt de waarde en het wezen van de kerk en het kerkgebouw aange ven: „Hier mogen de priester offe ren, het gelovige volk zijn smeek beden storten, de zondaren van hun lasten bevrijd en de gelovigen die gevallen zijn, genezen worden. Hier mogen door de genade van de Heilige Geest de zwakken hun kracht her krijgen, de blinden verlicht en de duivelen uitgeworpen worden. Zo'n liturgische tekst alleen al mo tiveert de viering van een parochie- feest, nog afgezien van de tastbare resultaten, zoals die zich manifeste ren in een hechte parochieband, een mooi sacramenteel leven en een goede samenwerking tussen gelovi gen en zielzorgers. De pontificale Hoogmis. Mgr. dr. W. van Hees, magister- generaal van de orde der Kruisheren was speciaal naar Zoeterwoude ge komen om,als hoogtepunt van de kerkelijke viering, een pontificale H. Mis te celebreren. De kerk, vol met gelovigen, was bijzonder fraai ver sierd en de luister van de pontificalia verhoogde de feestelijke sfeer. Voor afgegaan door een grote stoet gees telijken, het gehele convent van het Kruisherenklooster en vele eerwaar de gasten, werd mgr. van Hees naar het altaar geleid, waar de pontificale H. Mis opgedragen werd, geassis teerd door pastoor Bakker als diaken en kapelaan van Beurden .als sub diaken,' prior Y. Schnabel en oud pastoor G. Klaverweyden als troon- diakens en deken Juffermans als presbyter-assistens. Pater J. Nijman O.S.C. fuseerde als ceremoniarius en de lagere functies, werden be diend door de acolythen die de paro chie sinds enkele jaren rijk is. In het priesterkoor hadden nog plaats geno men pastoor Fleskens O.S.C. uit Rot terdam, pastoor M. Nelissen O.S.C. uit Amsterdam, de zeereerw. heer Mulders O.S.C., oud pastoor van Rot terdam-Zuid en Rector Theunissen uit Bussum. De predicatie. Tijdens de pontificale Hoogmis hield de jongste priesterzoon, kape laan C. Paardekooper uit Middelhar- nis de feestpredicatie over de tekst uit de introïtus van de zevende zon dag na Pinksteren: „Jubelt voor God met een stem vol 'blijdschap". In schone woorden ontvouwde de pre dikant het gehele scala van gunsten en genaden aan de parochianen toe gestroomd door de aanwezigheid van deze parochie met kerk en zielzor gers. Daarom is deze dag te verge lijken met een zilveren bruiloft die in blijde dankbaarheid gevierd wordt, om dat rijke verleen te re leveren. In een parochie valt het eerst op hoe de priester door het huisbezoek zijn belangstelling en of fervaardigheid toont voor de paro chianen, hoe de priester in allerlei organisaties, vooral in het jeugdwerk, met de mensen tezamen is om er aan mee te werken hen naar Christus te brengen. Maar vooral hoe hij in de bediening van de sacramenten op treedt als bemiddelaar tussen God en de mensen, hoe hij b.v. in de bieoht- stoel de mens weer met God verzoent en hem weer naar Christus brengt, de Christus waar alles om draait. De priester staat aan het altaar waar hij met de gelovigen het Kerkelijk Jaar viert, het jaar dat geheel gericht is op Christus' leven. Als dus dank ge bracht wordt aan de priester wordt er dank gebracht aan Onze Lieve Heer die met ons was en is. Maar hoe scherp wij ook de gebeurtenissen in een parochie analiseren altijd blijft er een moeilijk te vatten factor over: het onnaspeurbaar diepe parochiele ven, een moment dat voor ons even moeilijk te bepalen is als de figuur van Christus indertijd voor de Joden was. Het is niet op te noemen hoe wij waren ten opzichte van Christus, hoe bijvoorbeeld zijn gestalte leefde in de gezinnen. De receptie. Tijdens de receptie om twaalf uur in de kloostergang sprak als eerste d« voorzitter van het feestcomité, de heer N. van den Akker. Spreker sohetst hoe het kerkbestuur vijf en twintig jaar geleden met grote ver wachtingen en klein optimisme de toekomst tegemoet zag. Hoewel de parochie juist gesticht werd om een eventuele uitbreiding van het dorp „op te vangen", liet die uitbreiding op zich wachten en is er nu nog niet. Ondanks deze handicap die de uit groei van de parochie onmogelijk maakte is het toch -een mooie ge meenschap geworden: een diep gods dienstig leven en een fijne samen werking tussen de pastoor en zijn pa rochianen. Wij zijn daarom dankbaar voor de zegen van God die op het werk rustte en die dit alles tot stand deed komen. Het comité, samengesteld uit de ge hele parochie, bereidde dit feest voor en werkt ook aan de buitenkerke lijke viering die in het najaar zal plaats vinden wanneer dan ook het vijftigjarig priesterfeest van oud pastoor Klaverweyden gevierd zal worden. De parochianen brachten meer dan 2500 bij elkaar waarvoor een wit vijf-stel (kazuivel, dalmatie- ken en koorkap) kon aangeschaft worden. De spreker besluit de aan bieding van het cadeau met de wens dat het bij mag dragen tot de luister van de liturgische vieringen en zo tot de geestelijke belangen van de gehele parochie. Toespraak burgemeester. Burgemeester Smeets biedt namens de gemeente gelukwensen aan en brengt n^r voren dat het vrucht bare parocmewerk tot heil geweest is van de gehele gemeente, met name de activiteiten op het gebied van jeugdwerk, onderwijs en sociale zorg. Naar alle waarschijnlijkheid wordt in de toekomst in deze parochie een huizencomplex gebouwd waarin twaalfduizend mensen komen wonen, waarmee pastoor Klaverweyden's wens vervuld zou worden. Dit zal echter een veeleisende omschakeling vergen, waarbij de samenwerking tussen de parochie en het gemeente bestuur noodzakelijk is. De spreker •besluit met te wensen, dat de goe de samenwerking gedurende de afge lopen vijfentwintig jaar op dezelfde voet voortgezet zal worden tot geluk van de gemeente. Deken Juffermans zegt niet te spreken als deken van het dekenaat Zoeterwoude, maar als pastoor van de parochie van St. Jan Onthoof ding, de parochie waaruit de jubile- V.l.n.r.: N. van den Akker, L. C. van der Poel, W. J. van Niekerk, G. P. van der Krogt, mgr. W. van Hees, pastoor G. Klaverweyden. rende parochie ontstond. Spreker is dankbaar voor het vele goede werk, dat de Kruisheren voor Zoeterwoude gedaan hebben. De kleine „doohter" zal in de toekomst uitgroeien tot vol wassenheid maar deze volwassenheid zal het lot van geheel Zoeterwoude op het spel zetten. Om aan dit toe komstig verloop een goede wending te geven is een samenwerking tus sen de beide parochies gewenst. De heer Q. Onderwater biedt na mens de Katholieke Raad van Over leg felicitaties aan en spreekt de hoop uit dat de prettige samenwer king tussen de parochie-geestelijkheid en de verschillende organisatiés zal blijven bestaan. Mgr. W. van Hees O.S.C., bracht hulde aan oud-pastoor G. Klaverwey den onder wiens leiding de parochie groeide en bloeide en herdacht één der eerste kerkmeesters de heer G. van der Krogt. Er is levensvatbaarheid gedemon streerd in zo'n kleine gemeenschap die ,op het eerste gèzicht, zo weinig levenskansen biedt. Dat was moge lijk door de hechte samenwerking tus sen alle parochianen die daardoor die religieuse gemeenschap een goede basis gaven. Dank daarom aan allen die met pastoor Klaverweyden in de organisaties werkten, bijvoorbeeld ii het jeudwerk. De beginmoeilijkhe den zijn overwonnen met de hulp van het energieke kerkbestuur, waarvan drie leden, n.l. de heren W. J. van Niekerk, N. van der Akker en L. van der Poel, eveneens hun zilveren jubileum vieren. Het ontbrak hen zich bewust van de brenzen der mo- zich bewust van de grenzen der mo gelijkheden in de parochie maar wist toch in groter perspectief te werken. Dit kerkbestuur wordt geëerd in zijn secretaris-penningmeester die tevens penningmeester is van de jeugdcom missie: de heer W. J. van Niekerk. Toen deed de hoogwaardige heer de blijde mededeling,, dat het de H. Va der behaagd had aan de heer Van Niekerk de onderscheiding ,,Pro Ec clesia et Pontifice" te verlenen. Het spontane applaus gaf uiting van iéders \-waardering. Nadat mgr. van Hees de bijbehorende versierselen had opgesteld sprak hij de wens uit dat dit feest een stimulans mocht zijn tot een rijk geestelijk leven in de hele parochie. Op kenmerkend be scheiden wijze dankte de heer van Niekerk en betrok het gehele college van kerkmeesters in de hem ge brachte hulde. Dankwoord. Tot slot sprak pastoor Bakker een hartelijk dankwoord, speciaal tot de heer N. v. d. Akker, de voorzitter van de feestcommissie en tot alle pa rochianen die het mooie cadeau aan boden. Pastoor Bakker dankte ook kapelaan Van Beurden die door zijn waardevolle adviezen geholpen had dat de kerk een zó artistiek stel para menten verworven had. Hierna be antwoordde de spreker de toespra ken tot de parochie, het kerkbestuur en hem gericht, waaruit zo'n diep meeleven met de Kruisherenparochie gebleken was. De Kruisherenparochie want al die resultaten werden ook bereikt door de offervaardige bereid- zaamheid van het gehele convent om steeds de parochie van dienst te zijn. Na dit officiële gedeelte van de re ceptie maakten velen, ja bijna alle parochianen van de gelegenheid ge bruik het kerkbestuur te feliciteren. Plechtig Lof. De kerkelijke viering werd beslo ten met een plechtig Lof waarbij ka pelaan C. Paardekooper geassisteerd werd door kapelaan Benschop uit IJsselmonde en kapelaan van Beur den. Pastoor Bakker sprak nog een kort woord om nogmaals uiting te geven van de dankbaarheid voor wat in die vijf en twintig jaar ver kregen werd en richtte zich speciaal tot de vaders en moeders met het ver zoek om te pogen in de gezinnen de christelijke geest te handhaven, de gezinnen die weer de cellen zijn van de parochie. Het prachtig geslaagde feest werd besloten met de opdracht van de pa rochie aan Maria. Gisteren heeft het op het sportter rein van Altior gedaverd van jeugdig sportenthousiasme. Uit Roelofarends- veen, Nieuwveen, Leimuiden en Lan geraar waren de leden van de jon- gensklubs uit de genoemde parochie in Langeraar bijeengekomen om te dingen naar de hoogste eer, n.l. de wisselbeker in bezit te krijgen. In verschillende takken van sport kon de jeugd laten zien wat zij kon den presteren. En allen hebben zich gegeven tot het uiterste. Zo kon men genieten van prachtige spannende wedstrijden. Soms was de strijd min der spannend omdat ongelijke krach ten het tegen elkander moesten op nemen. In dit opzicht was Leimuiden in het nadeel maar we hébben slechts lof voor wat ook deze kleinste soms liet zien. Het geheel is bijzonder goed geslaagd dank zij vooral het prachtige weer, en de spontane medewerking die werd gegeven. Ook de goede be langstelling van het publiek droeg 'bij aan de sfeer die op zo'n sportmiddag moet heersen. Het sportfeest begon met een kort Lof in de paroohiekerk te Langeraar. Daarna stelde de jeugdige sport- enthouisasten zich op, op het kerk plein. Ook Arti was aanwezig en met prettige, vrolijke marsmuziek werd de stoet van deelnemers, aalmoezenier en leiders naar het Altior-sportter- rein gébracht. Arti marcheerde nog met een pittige mars over het veld, gaf nog een shownummer, en toen was het begin goed geweest. Br was direct een feeststemming en er was ook die bijzondere sfeer die men niet gemakkelijk onder woorden brengt, maar die toch aanvoelt als de nabuur plaatsen in wedstrijden hun krachten gaan meten. Kapelaan Lagerberg dankte Arti voor het verlenen van deze medewer king en de deelnemende jeugd onder streepte dit met een driewerf hoera voor Arti. Daarna begonnen direct Voor het toelatingsexamen voor van Amerom, Warmond; Jeroen Bal, het Rijnlands Lyceum te Wassenaar l Noordwijk; Jan de Best, Katwijk; zijn geslaagd: Ruud Beunderman, Sassenheim; Jan Marian van Altena, Yvon van der0£f^Ree^Huib Bol.Lei- Ark, Marijke Altema, Mary Jos Au- kes, Marijke van den Berg, Chrisjan te Boekhorst, Peter de Bruijn, Els Burgemeister, Wieneke Deelen, Fen- na Dekking, Mieke Diedrich, Ellen Enthoven, Erni Gerst, Björn Goos- sens, Henk Gaulooze, Rien de Groot; Marijke Groot veld, Jan Car el van Haeften, Janny Hazelaar, Friso Hey- broek, Marian Hillen, Sandra de Hoop, Ariane Hornstra, Rineke Huy- gens, Carla Jaarsma, Annelien de Josselin de Jong, Arie Kammeraat, Maarten Kerdel, Jan Klein, Ellen Kolff, Marjan Kramer, Marijke Kut- tering, Paul Labohm, Marion Op 't Landt, Piet de Lange, Grietje Lan- ting, Peter Leef lang, Jos Leijerzapf, Guus Lubsen, Edward Maitland, El len Mees, Joop Meyboom, Rein Meijer, Anita Molenbroek, Bob Mo- ret, Eefke Nikkels, Leo Kolff van Oosterwij k, Marion Ostwald, Kees den Otter, Kees van der Pool, Ellen Reidt, Evert jan Riedstra, Reinier Scheeres, Huib Schouten, Georg Schram, Peter Schreve, Peter Eyken Sluyters, Wij a Smit, Peter Spaenhuer Hans van der Stok, Yolanda Treep, Jan Willem Vredeveld, Marijke Waalkens, Annemarie Wakkie, Lily Waayer, Jan Wenneker, Ankie van Wessel. Ina Wiersma, Hendrik Jan van Steenbergen, Gijs Vriesman. Voor het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest legden de volgende leer lingen met goed gevolg het toela tingsexamen af: Stella Admiraal, Noordwijk; Anne marie van Alphen, Leiden; Marian Dit jaar organiseerde de NKJB te Zoeterwoude voor de vijfde keer haar jaarlijkse sterrit, die begunstigd werd door een weersgesteltenis, die we ons niet meer konden voorstel len! Dit heeft wel invloed gehad op het aantal inschrijvingen dat dit jaar 268 bedroeg, dit is haast twee keer zoveel als vorig jaar. De bekwame leiding met aan het hoofd Koos van der Geest staat echter voor niets en zo liep alles weer op rolletjes. Ge blakerd en verbrand kwamen de meisjes en jongens terug van de ge animeerde fietstocht.. Met pijnlijke huiden, vertelde de expert. Maar wat doet dat er toe om eens een keer kris kras door Zuid-Holland te toe ren met de (late) lente-kolder in het hoofd? De deelnemers kwamen van vele plaatsen uit de omgeving en ook de Zoeterwoudse jeugd liet zich niet onbetuigd. Ondanks het warme weer is er behoorlijk gefietst: de meeste deelnemers reden dan ook harder dan de voorgeschreven veer tien kilometer per uur. Elke minuut te kort over de afstand gedaan lever de één strafpunt op. Als nu nog be kend is dit er totaal 72 kilometer te (ver) rijden viel moet je wel tot de conclusie komen dat de „maniakken" met meer dan 200 strafpunten geen snelheidsmeter bij zich hadden Enfin als je maar leut hebt. Dat er leut was, moest zelfs de kniesoor toegeven als hij de jolige troep bij de prijsuitreiking gezien had. De uitslag is: 1. Alie Poel en Gré Verste gen, 11 strafp. Zij kregen de grote wisselbeker door de fa. Heemskerk beschikbaar gesteld, twee persoonlij ke bekers en voor 5.00 aan foto-ma teriaal van de heer J. van Bemme- ler).; 2. de heer en mevrouw A. Berg- Hulst, 12 strafp., 3. Piet Turk en Bar- rie van Klink, 18 strafp., 4. Ben van Klink en Thomas van Veen 18 strafp 5. Pim 'van Leeuwen en Kees de El zen, 19, strafp., 6. H. Buytendijk en Lepie "Lelieveld 20 strafp., 7. J. 'van der1 Geest en P. van Leeuwen, 22 strafp.. 8. Plonie Bensdoip en Ria Sep, 22 strafp., 9. Gré Pieterse en Rie Pieterse 25 strafp. den; Jan Paul Robert Bouland, Oegstgeest; Erik Bouwmeester, Voor hout; Loekie Crama, Noordwijk; Kees van Dobben de Bruyn, Noordwijk; Ineke van Dobben de Bruyn, Noord wijk; Jan van Driel, Oegstgeest; Ma rijke Feenstra, Katwijk; Vinnie Fre- deriksen, Leiden; Herman Gorter, Leiden; Maarten Goslings, Oegstgeest Hans den Haan, Rijnsburg; Simone den Heeten, Leiden; Jan Heidsma, Oegstgeest; Marijke Heringa, Leiden Henk Hoogenberg, Oegstgeest; Ada Houweling, Warmond; Léon Hueting, Katwijk; Liasbeth de Jong, Leiden; Gerben de Jong, Oegstgeest; Harry Keegstra, Oegstgeest; Nellie Kettner, Noordwijk; Martha Kohlmeijer, Noordwijk; Rogier Kuiper, Leiden; Hilde van der Laan, Rijnsburg; Ger- rit Leenheer, Rijnsburg; Gerard Loe- nen, Katwijk; Henk Haan, Oegst geest; Lies Martono, Leiden; Rudi Mast, Leiden; Jan Menses, Oegst geest; Rob Morée, Valkenburg; Ton Mul, Rijnsburg; Ernst Nagel, Leiden; Hans de Niet, Leiden; Herman Nor- tier, Leiden; Liesje Pel, Oegstgeest; Tanny de Roode, Leiden; Rob Rotte veel, Leiden; Margoleen Ruhaak, Leiden; Gerrie de Ruyter, Noord wijk; Marian van Rijssel, Oegstgeest; Nelke van Rijssel, Oegstgeest; Birgit- ta Schaedtler, Leiden; Marijke Spaar garen, Leiden; Henriëtte Teding van Berkhout, Leiden; Jacques Timmer mans, Katwijk/Rijn; Jitske van Too- renburg, Oegstgeest; Lodewijk van de Ven, Leiden; Dietje Vreeken, Oegstgeest; Fokkelien Weening, Noordwijk; Greet v. 't Wout, Noord wijk. Voorts zijn nog geslaagd: Els van Arkel, Den Haag; Hans Blanken, Ha- zerswoude: Kees Nix, Leiden; Jan Vermeulen, Leiderdorp; Peter Junge, Leiden doch dezen zijn niet geplaatst wegens plaatsgebrek. De geslaagden Marijke van der Stoel, Leiden; Mimy van Driel, Was senaar; Liedemij van Driel, Wasse naar, verhuizen naar elders en zullen de school dus niet bezoeken. LEIDERDORP GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: kinderzakdoekje; paar se sjaal; sleutel rso 22942; bruine wollen das; grijze wollen want; enige pakjes babygoed; dekzeiltje van kin derwagen; houten speelgoed wagentje; bruine sjaal; rijwielsleutel met sleu telring, sleutel (gemerkt M) kinder schoentje; speelgoedhaasje; bankbil jet van 10,—; rozenkrans met hou der, bruin lederen portemonnaie; etui met vulpen en schroevendraai er; kaartentang speelgoedautootje; groen gevlamde vulpen. Verloren: bruine linnen actetas, inh. voetbalschoenen, broekje en rij wielgereedschap; sleutelbos (drie sleutels); fototoestel, merk Kodak; zakmes; portemonnaie met ritsslui ting inh. 1,—rj gr. linnen tas inh. k. overjas, sjaal, handschoenen enz.; zilveren broche (Zeeuwse knop); paarsrood vulpotlood, boek bedrijf - machinehandel; zonnebril; rode kin- derstep; bL gr. geruite wollen sjaal; rood Marokkaanse led. portemon naie m. inh.; bruin led. portemonnaie m. inh.; paar bruine kinderschoen tjes bruin led. portemonnaie m. inh. Weggelopen: zwartwit poesje U nadert een weg versmalling de wedstrijden die de volgende uit slagen hadden. Voetbal: LangeraarRoelofarepds- veen I0; NieuwveenLeimuiden 31. Verliezersronde: Roelof arends veenLeimuiden 10. Finale Lange raar'Nieuwveen 05. Eindstand: 1. Langeraar; 2. Nieuwveen; 3. Roelof- arendsveen, 4. Leimuiden. Verspringen1. Loe Hoogervorst, Langeraar 4.65 m.. 2. H. Huigsloot, Roelof arendsveen 4.56 m.; 3. Kees Bakker, idem 4.52 m.; 4. H. Schouten, idem 4.49 meter. Hoogspringen: 1. Leo Hoogervorst, Langeraar; 2. Hans v. Capel, Nieuw veen; 3. Ton Venne, Nieuwveen; 4. H. Schouten, Roelofarendsveen. Hardlopen: 1. Kees Bakker, 2. Theo l'Ajmii, beiden Roelofarendsveen; 3. Arie Ouwerkerk, Langeraar; 4. Ton Venne, Nieuwveen; 5. Hans v. Capel, Nieuwveen. Wagenrennen: 1. Leimuiden. 2. Nieuwveen; 3. Nieuwveen; 4. Leimui den. Estafetteloop: 1. Roelofarendsveen; 2. Nieuwveen; 3. Leimuiden; en 4. Langeraar. Balgooien: 1. Martin v. Zaal, Roe lofarendsveen. 2. Hans v. Capel, Nieuwveen; 3. Piet Langeslag, Lei muiden; 4. T. Mastwijk, Nieuwveen. Veldloop: 1. K. v. d. Zwet, Roelof arendsveen; 2. J. v. Capel, Nieuw veen; 3. K. Bakker, Roelofarends veen; 4. K. Keijzer, Leimanden. Touwtrekken: 1. Langeraar; 2. Roe lofarendsveen. 3. Nieuwveen, 4. Lei muiden. Een interessant extra nummertje gaf Langeraar gelegenheid zich een waardig touwtrekkampioen te tonen toen dit ploegje, aalmoezenier en lei ders dwong in hen ook de sterkste te erkennen. Na de uitslag van ieder nummer was er een plechtig ogenblik. Dan verschenen de overwinnaars als ech te kampioenen op het schavotje en werden de volksliederen gezongen. En zo beleefden we ook nog 'n pre mière van het Roelofarendsveense, het Leimiuidense, het Nieuwveense en het Langeraarse volkslied. De eer voor de prachtige organisa tie van deze middag komt toe aan Leimuiden, en de heer J. v. d. Meer bij wiens de leiding berustte, gaf blijk van een goed organisator te zijn want alles verliep keurig volgens het geplande tijdschema. Aan het einde van de dag heeft ka pelaan Kutschütter, aalmoezenier van de jongensklub Leimuiden de eind stand bekend gemaakt en de prijzen uitgereikt. 1. Roelofarendsveen 56 punten, wisselbeker; 2. Nieuwveen 55 punten; 3,.Langeraar 4'5 punten en 4. Leimuiden 31 punten. Verdler bracht hij dank voor d.e on dervonden medewerking die Leimui den heeft gekregen bij de organisatie. Bijzonder dankte de aalmoezenier de heer J. v. d. Meer algemeen leider. Verder werd ook dank gebracht aan Langeraar, voor de ontvangst en alle- medawerkenden die deze middag had den mogelijk gemaakt. En dit was dan het einde van een zeer geslaagde eerste Jodo-toernooi. Aetherklanken DINSDAG TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS.: 20.30 Journ. en weerber. 20.45 Filmprogr. 22.1522.30 Euro visie: Filmoverz. v. d. Ronde van Frankrijk. 'HILVERSUM I. 402 m. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym, 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 9.00 Gym v. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Twee piano's. 11.30 Piano recital. 12.00 Gram. 12.15 Regerings- uitz.: Landb.rubriek schade door late nachtvorst. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.35 Theater- ork. en soliste. 13.55 Koersen. 14.00 Jeugdkoor en -orkest. 14.50 Gram. 15.00 V. d. vrouw. 15.45 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Dr. H. Feriz: Oude kunst in Midden- Amerika. 19.00 Paris vous parle. 19.05 V. d. jeugd. 19.20 Lichte muz. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.55 Radiojourn. 21.05 Omr.ork. en solp- 22.10 Klaver Vier. hoorsp. 22.45 Amus.muz. 23.00 Nieuws 23.15 Koersen en New York Calling. 23.20 Act. of gram. 23.30—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit.kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 9.40 Lichtbaken. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Instr.octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath.nieuws. 13.20 Dans muziek. 13.45 Gram. 14.00 Metropole ork (Tussen 15.00 en 18.00 Rep v. d. Ronde v. Frankrijk). 14.40 Limburgs symf.-ork. en soliste. 15.40 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. kleuters. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Fra ter M. Arnaldo: Plantengroei op de ABC-eilanden. 18.00 V. d, jeugd. 18.20 Rep. v. d. Ronde v. Frankrijk. 18.35 Dansmuz. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.10 Rep. v. d. Ronde van Frankrijk. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Kamerkoor. 21.15 Gram. 21.35 Gram. 21.50 Kamerork. en so liste. 22.45 Avondgebed en lit.kal.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 10