DUINSTREEK Nota-Schokking" voor kennisgeving aangenomen PRIJSTOP SltifAataag- Jllet de Cenó de taan uit ZATERDAG 7 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 TWEEDE KAMER Twee socialistische moties werden verworpen In de hedenmiddag gehouden ver gadering van de Tweede Kamer is de behandeling van de nota naar aan leiding van de publikaties in verschil lende bladen betreffende de burge meester der gemeente 's-Gravenhage voortgezet. De minister van binnenlandse za ken, de heer BEEL, vervolgt zijn gis termiddag aangevangen rede ter be antwoording van de in eerste termijn door zeven sprekers gemaakte op merkingen. Hij spreekt zijn deernis uit met het overlijden van de familie Pino. Wanneer men thans nagaat of anders gehandeld had kunnen worden 'Komt men in het gevaar, dat gevoelsargu menten de overhand krijgen. Spr. herinnert er aan, dat de hee/ Schokking te 's-Gravenzande door de Duitsers is ontslagen. Hij gaat vervolgens na wat er ten aanzien van zijn herbenoeming al daar en zijn benoeming te 's-Graven- zande is geschied en herinnert er aan, dat de publikaties eerst in 1956 zyn geschied. In de zaak-Koren is de houding van mr. Schokking nadrukkelijk naar voren gebracht. Er werd geen zuive ring nodig geacht en bij de bijzonde re rechtspleging is de kwestie gese poneerd. In een rede van 21 sept. 1945 heeft ■pr. gewezen op de moeilijkheid, wel ke rijst bij het pogen om omstan digheden, waarin een daad werd ge steld, te reconstrueren. Dat was aanstonds ra de bevrijding. Hoeveel moeilijker is een reconstructie thans. Dat is zijn grote bezwaar. Spr. is van oordeel, dat velen wel eens bang zijn geweest en ieder zal wel eens anders hebben willen han delen dan hij gedaan heeft. Het oordeel bij de heer Scheps is naar sprekers mening hard en onver diend. Spr. betoogt, dat de heer Scnokking zich als goed vaderlander heeft gedragen. Hij heeft velerlei hulp verleend en moest tegen het eind van de oorlog onderduiken. In dit verband herinnert hij aan de uit spraak van de Hoge Raad. Er is geen sprake van, dat de regering haar be toog heeft opgehangen aan de conclu sie van de procureur-generaal en de uitspraak van de Hoge Raad. De toenmalige commissaris der Koningin mr. Kesper was vóór de herbenoeming op de hoogte van de feiten, maar hij was toen niet meer in functie. Als ingegaan moest worden op al le klachten, dan zou telkens tot nieu we zuivering moeten worden overge gaan. Ten aanzien van mr. Schokking was er te minder reden voor zuivering nu er geen klacht was. Er waren voor spr. geen zwaarwichtige redenen om een zuivering te gelasten. Hier moet men ook het oog ouden op het be ginsel der rechtszekerheid. Spr. meent, dat de regering ervan overtuigd is, dat de zaak thans tot afsluiting moet komen. Civiele pro cedures blijven steeds mogelijk. Tenslotte bespreekt de minister de menselijke zijde. De heer Schokking heeft zich meermalen afgevraagd of zijn optreden niet anders had moeten zijn. Hij is ervan overtuigd, dat de heer Schokking, die een hoogstaand man is, niet licht over de kwestie is heengegaan. Het leed, dat de publi- katie hem en de zijnen heeft gebracht is moeilijk te beschrijven. De regering is van oordeel dat het opnieuw treden in een zuiverings- onderzoek uitgesloten moet worden geacht. De zuiveringsprocedure is niet op de voorgeschreven wijze ge schied; de heer Schokking is daarvan zelf de dupe geworden. De regering betreurt het, dat de wetenschap, die de commissaris der koningin had niet te harer kennis is gekomen. Met de rechterlijke instan ties is spr. van oordeel, dat de thans voorliggende feiten geen strafvervol ging wettigen. Het benoemings- en .herbenoe- mingsbeleid is naar sprekers oordeel verantwoord geweest. Hij handhaaft de conclusie van zijn rapport en ver trouwt, dat de Kamer zich daarmede zal verenigen. De minister van justitie, de heer VAN OVEN gaat in op het leven in dé bezettingstijd. Het idee van „de spons over wat er gebeurd is" is hem een gruwel. Men kan wel zeggen verge ven en vergeten, maar spr. meent, dat we veel mogen vergeven, maar niets vergeten. Ingaand op de ge voelens van onderduikers betoogt hij, dat het overleveren van Joodse mede burgers een afschuwelijk misdrijf is. Hij zet nader uiteen, dat naar zijn oordeel de heer Schokking niet mocht* worden vervolgd en niet tot aftreden mocht worden gedwongen. Spr. is ervan overtuigd, dat het verweer van mr. Schokking met betrekking tot de valstrik, welke hij veronderstelde, subjectief juist is. De heer Schokking heeft z.i. niet een afschuwelijk mis drijf gepleegd, maar een fatale mis greep gedaan. Spr. gaat nog in op de betrekkelijk heid van getuigenverklaringen. Wat moet men verwachten van getuigen verklaringen over feiten, die 14 jaar geleden zich hebben voorgedaan. Er zijn sindsdien zoveel publicaties ge weest, dat er in die verklaringen veel verwarringen moeten optreden. TWEE MOTIES De heer BURGER (arb) zegt niet te willen spreken over de kwestie- Schokking. Bij de beleidsbeoordeling die geen zuivering is, noch een plaatsnemen op de rechtersstoel, blijkt, dat ge gevens hebben ontbroken, die van doorslaggevende betekenis zouden kunnen zijn gewéest. Hij dient een motie in teneinde te bereiken, dat een voorziening zal worden getroffen tot het ter beschikking hebben van gegevens, die nodig zijn bij een bur gemeestersbenoeming. De heer BEERNINK (c.h.) ver klaart, dat zijn fractie na de bevre digende rede van de minister van binnenlandse zaken, geen behoefte heeft aan de motie-Scheps. De frac tie zal ook tegen de motie-Burger stemmen, omdat h.i. het uitgangs punt ervan onjuist is. De heer VAN RUCKEVORSEL (k.v.p.) zegt zich te kunnen vereni gen met de rede van minister Be si. (Bovenstaande is reeds geplaatst in een gedeelte van vorige editie). De heer VAN RUCKEVORSEL (K.V.P.) zegt zich te kunen vereni gen met de rede van minister Beel. Hoe zachtaardig ook gesteld, de motie-Scheps is niets anders dan een afkeuring van het beleid der regering. De heer Van Rijckevorsel zegt, dat voor zover hij heeft kunnen nagaan, de meeste leden van zijn fractie er tegen zijn. Ook de wenselijkheid van de motie-Burger zien zij niet in. De heer ROOSJEN (A.R.) acht de motie-Scheps een motie van afkeu ring. Hij kan zich er niet mee vereni gen. Voor de motie-Burger gevoelt hij wel. De heer OUD (V.V.D.) meent, dat het niet het demissionaire kabinet zal zijn waarop de heer Scheps .in zijn motie doelt. In de motie zit een ele ment van afkeuring van beleid. Zo'n motie heeft geen ander karakter dan de minister, die morgen heengaat, persoonlijk onaangenaam te zijn. Spr. gevoelt er niets voor minister Beel persoonlijk onaangenaam te zijn. Daarom verklaart hij zich tegen de motie. De motie-Burger is z.i. bedenkelijk, gezien de toelichting. Wat verwacht men van die motie? Zijn fractie zal tegen de motie-Burger stemmen. De conclusie van het rapport moet z.i. voor kennisgeving worden aange nomen. Dat zal het beste einde van het debat zijn. Minister BEEL is van oordeel, dat de heer Scheps de feiten vertekent. Uit de „verantwoording" blijkt niet, dat de zaak zo hoog zit. Er zat deze tendens in: Wij zijn met het beleid van de burgemeester niet tevreden en dat is er vroeger ook nog gebeurd. Men moet het niet zo stellen, dat de bom tenslotte is gebarsten. Niemand heeft ooit aangedrongen om een ver volging. De motie-Scheps wordt verworpen met 47 tegen 28 stemmen. Voor: p.v.d.a. en c.p.n., tegen: k.v.p., c.h., a.r. en v.v.d. De motie-BurgeH|wordt verworpen met 41 tegen 33 stemmen. Voor: p.v.d.a., a.r., en c.p.n., tegen: k.v.p., c.h. en v.v.d. (De demissionaire ministers- en staatssecretarissen-kamerleden zijn bij de stemming niet aanwezig). Op voorstel van de voorzitter wordt de nota voor kennisgeving aangeno men. Tegen vier uur wordt de vergade ring gesloten. Alle leden gaan de heer Beel, die in deze vergadering voor de laatste maal als minister optrad, de hand drukken. Tijdens de Tweede Kamerzitting van hedenmiddag zijn 2 moties inge diend met betrekking tot „de zaak Schokking". De heer Scheps dient een motie in, waarin de regering wordt uitgenodigd haar standpunt in de kwestie mr. Schokking in nadere getr overweging te nemen. i nende v KATWIJK AAN DEN RIJN Voor wat betreft de patiënten van de doktoren Hueting, Bergman en E. E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de zondagse dienst waar genomen door dr. H. M. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2152. NOORDWIJKERHOUT In Noordwijkerhout is een geval van kinderverlamming geconstateerd. B. én w. hebben aan de hoofden van scholen verzocht in het belang van een goede volksgezondheid, te bevor deren, dat in de naaste toekomst bij het geven van gymnastieklessen slechts lichte oefeningen worden ge geven. Eventueel te houden schoolreisjes zullen enige tijd worden uitgesteld. In verband hiermede heeft de R.K. Gymnastiekvereniging „Gios" niet aan de Nortgho-wandeltocht van he denmiddag deelgenomen. Ook zullen alle gymnastieklessen tot na de va- cantie worden stopgezet. Verkeersexamen schooljeugd. Aan de donderdag gehouden ver- keersexamens hebben in totaal 208 leerlingen van de verschillende scholen in Noordwijkerhout deelge nomen. Van de 17 leerlingen der Neder lands Hervormde School met de Bij bel „Irene" werden 2 leerlingen af gewezen. Van de St. Jozefmeisjesschool de den 64 leerlingen mee. Hier werden 7 leerlingen afgewezen. De leerlinge Tineke Broekhof slaagde voor het examen niet nul strafpunten. Van de 56 leerlingen van de St. Jozef jongensschool, die aan het examen deelnamen werden er 7 af gewezen. Hier slaagden de leerlingen Ben van Aken en Jan van den Berg met 0 strafpunten. Van de R.K. School „De Voorzie nigheid" onderwierpen zich 71 leer lingen aan het examen. Vijf van hen werden afgewezen. De leerlingen Jan Hulsebosch, Ria Hermans, Jeanne van den Burg, Riet Kuipers, Willy Kortekaas, Mar- tien Oostdam en Corry Oostdam slaagden met 0 strafpunten. AANHANGER OP DRIFT. Door het losraken van de koppe ling schoot vrijdagavond de aanhan ger-tankwagen van de fa. Th. L. Heemskerk uit Noordwijkerhout een meter door de leuning van de be ruchte brug in de Dorpsstraat over de Guldemondsloot. De achter de tankauto rijdende touringcar van de fa. Beuk kon de automatisch remmende aanhanger niet helemaal ontwijken en werd aan de voorkant ingedeukt. Wonder boven wonder bevonden zich geen andere weggebruikers in de nabijheid en de inzittenden van de touringcar kwamen met de schrik vrij. In Haarlem slaagde mej. M. Lin- ders, leerlinge van het R.K. Meisjes lyceum Sancta Maria, voor het eind examen middelbare meisjesschool. Gedurende dit week-einde wordt de medische dienst waargenomen door dokter K. A. van Praag, Heren weg 17, tel. 385. VOORSCHOTEN Grote Kortebaan Draverij. 28 juli Voorschotense paardenmarkt zal ook dit jaar ondanks dat de paardenmarkt zelf niet veel meer om handen heeft weer in het teken van het paard staan. Het Comité Paardensport orga niseert op deze dag des namiddags om 2 uur een kortebaan draverij op de Prins Bernhardlaan. Dit jaar zal er in Voorschoten om het kampioen schap van Zuid-Holland worden ge reden. Het publiek kan er van ver zekerd zyn dat de beste kortebaTi- dravers aan de rt^'f 7-',~n v- - nen. Voorsrb van zijn tv VOORHOUT Medische dienst op 8 juli wordt waargenomen door dr. H. Walen kamp, Warmond. Tel. K1711—220. dr. J. v. Nes, Sassenheim, Tel. 7119. WARMOND Medische dienst op 8 juli wordt waargenomen door dr. H. Walen kamp, Warmond. Tel. K1711220. dr. J. v. Nes, Sassenheim, Tel. 7119. WASSENAAR ECHTPAAR SCHOORL—VAN DIJK 50 JAAR GETROUWD. Woensdag heeft het echtpaar C. Schoorl en S. Schoorl-van Dijk het gouden huwelijksfeest gevierd tè- midden van hun 9 dochters, 5 zoons en 35 kleinkinderen. Een van de dochters, die in het najaar het 25- jarig kloosterfeest zal vieren, was voor deze gelegenheid overgekomen uit het huis van de Zusters van Lief de te Tilburg. 's Middags werd er in het vereni gingsgebouw een drukbezochte re- reptie gehouden. Loco-burgemeester mr dr J. Hazenberg kwam de ge lukwensen van het gemeentebestuur aanbieden en verschillende plaatse lijke katholieke verenigingen waren op deze receptie vertegenwoordigd. De nu 80-jarige bruidegom is in vroe ger jaren een bekende figuur ge wees in het plaatselijk verenigingsleven. Hij was de oprichter van de vroege re R.K. Volksbond, een van de op richters van de R.K. Kiesvereniging en van de R.K. Coöperatie. En ook thans nog heeft de heer Schoorl het verenigingsleven nog niet vaarwel gezegd. Hij is n.l. de enthousiaste voorzitter van de plaat selijke afdeling van de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensionneerden. AFSCHEID VAN BRIGADIER KOOISTRA. Gisteren is op het politiebureau hartelijk afscheid genomen van de brigadier L. S. A. Kooistra, die na 36 jaar politiedienst, met pensioen is gegaan. In de theoriezaal van het bureau, waar het grootste deel van het korps bijeen was, werd de schei dende brigadier, die vergezeld was van zijn echgenote, toegesproken door de waarnemend commissaris, hoofdinspecteur C. B M. Wolf. Hij dankte hem voor hetgeen hij in zijn 26 Wassenaarse dienstjaren voor het korps heeft gedaan en prees zijn eer lijkheid hij meende wat hij zei, en zei ook wat hij meende en het so ciaal gevoel, dat hij aan de dag ge legd heeft o.m. met betrekking tot het jubileumfonds en de commissie onderlinge band en de politie-sport- vereniging. Namens het korps bood de heer Wolf de scheidende politieman een reistas aan en aan mevr. Kooistra bloemen en een plant namens de po- litie-sportvereniging. Loco-burgemeester mr dr. J. Ha zenberg zeide in zijn toespraak, dat van de waardering, die het gemeen tebestuur heeft voor het Wassenaar- se politiekorps een belangrijk deel toekomt aan de heer Kooistra, die er zo lange tijd deel van heeft uitge maakt. De politie-loopbaan van bri gadier Kooistra heeft altijd gestaan in het teken van het willen dienen, aldus de heer Hazenberg. Brigadier A. van Delft herinnerde aan de verdiensten van de heer Kooistra voor de plaatselijke afde ling van de Politiebond. Een vulpen en bloemen voor de echtgenote ge tuigden van de waardering voor de persoon en het werk van de oud voorzitter dezer afdeling. Nadat de heer Kooistra een woord van dank gesproken had, en in dat dankwoord ook zijn echtgenote be- i trokken had, was er gelegenheid per soonlijk afscheid te nemen. HOOFD OPENBARE SCHOOL BLOEMCAMPLAAN r^TFL'JK GEHULDIGD. 5ag de leerlingen van 'tol aan de Bloehi- -i gelegenheid van het voor MELK aangekondigd In de Staatscourant van vandaag hebben de ministers van Economische Zaken en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening een prijsstop af gekondigd voor melk. Deze prijsstop houdt in, dat de maximale verkoop prijzen voor losse melk en melk in flessen, karnemelk, yoghurt, vla, pap pen en chocolademelk worden be paald op die van 30 juni 1956. De ministers hebben deze maatregel getroffen, nadat de algemene ver eniging voor melkvoorziening te Den Haag heeft geadviseerd met ingang van 8 juli 1956 voor West-Nederland de prijzen van consumptiemelk met één cent per liter te verhogen, ten einde de slijtersmarge te verruimen. De noodzaak van deze verhoging is de ministers niet aangetoond, omdat aan dit advies tot prijsverhoging door de A.V.M. geen overleg met het mini sterie van economische zaken is voor afgegaan, zoals is toegezegd in de verklaringen, die de centrale organi saties van het bedrijfsleven begin februari ter ondersteuning van de prijsstabilisatie hebben afgelegd. De minister van Economische Za ken heeft de A.V.M. dringend ver zocht het advies terug te nemen en alsnog het overleg te beginnen. Deze vereniging meende dit verzoek niet te kunnen inwilligen, waardoor de ministers zich genoodzaakt zagen tot uitvaardiging van de prijsstop over te gaan. 25-jarig bestaan een onvergetelijk feest hadden gevierd, met een toneel voorstelling door het Nieuwe Jeugd toneel onder leiding van Cruys Voor- bergh, met onderlinge wedstrijden, een gemeenschappelijke lunch en 's avonds een lampionoptocht met muziek van Excelsior, gevolgd door een vreugdevuur, werd gisteravond in de bovenzaal van de school een receptie gehouden, niet alleen ter ge legenheid van het jubileum dei- school, maar ook ter ere van het hoofd, de heer W. F. de Bree en van de onderwijzeres mej. F. M. Hune- man, die beiden sedert de oprichting aan de school verbonden zijn. Namens het gemeentebestuur bood de loco-burgemeester de jubi laris een fauteuil aan. Ook mej. Hu- neman kreeg een geschenk: een boe kenbom Akela Kools vertolkte de dankbaarheid van de Wassenaarse padvindersgroepen, die gebruik mo gen maken van het veldje bij de school en namens de oud-leerlingen verrasten de heren B. F. van Ditmar en H. Englebert de heer de Bree met een gouden polshorloge en mej. Hu- neman met een zilveren bonbonière. Nog vele andere sprekers voerden 't woord en boden geschenken aan. Voor de r.k. jonggren staat a.s. zondag een boottocht op 't program ma naar de Kaag en omgeving. De deelnemers en deelneemsters ver trekken om 11 uur per fiets en ne men een lunchpakket mee. De eerstvolgende samenkomst van de gramofoonluisterclub zal plaats vinden op dinsdagavond 10 juli in het verenigingsgebouw. Er staan lichte platen op het programma. Eindexamens Rijnlands Lyceum. Na voortgezet examen behaalden aan het Rijnlands Lyceum het einddiplo- gymnasium-b mej. Y. Hollander en de heren S. H H. Haaksma, J. A. E. Koning en M. G. Vosmaer. Damnieuws. In de strijd om het Wassenaars damkampioenschap wer den de volgende resultaten geboekt: GijsbertseLodewijks 20; Noort- Vermeulen 20; C. van Dijk van Doorn 11; A. Vermeulen—C. Kool 2—0: W. Steffhaan—J. Veer man 11; Mulderv. d. Berg 02. Ik vind. dat die kerel ontzettend slecht speelt". Amateurtje. Zij: „Koop even een nieuwe muizenval, als je van kantoor komt!" Hij: „En gisteren heb ik er pas eon gekocht." Zij: „Ja, maar die is al vol". Tacticus. Directeur: „Maar bes te man, hoe kan je zo'n kerel nou aannemen als kassier. Drie grote litte kens en een bos haar, die je nergens anders ter wereld zal tegen komen. Mooi gezicht voor de klanten." Procuratiehouder: „Maar u zal moe ten toegeven, dat hij gemakkelijk te identificeren is, als hij er met de kas vandoor gaat." De mens. Dienstmeisje: „Ja, en alle gasten kwamen in grote auto's en hadden prachtige kleren aan met de duurste diamanten." Tuinman: „Zo, zo, en waar praatten ze over?" Dienstmeisje: „Over ons". Hartelijk. Na de lezing kwam de secretaris van de literaire club met een chèque naar de spreker toe, maar deze wees het bedrag af. „Geef het maar een een liefdadig doel", vond hij. „Mag ik het in ons Bijzondere Fonds storten", vroeg de secretaris. „Natuurlijk", antwoordde de spie ker, „waar is dat voor?" „Óm het volgend jaar betere spre kers te kunnen aantrekken", ant woordde de secretaris. Mij ook. - Student: „Uw werkmetho de is ontzettend verouderd, 't Zal mc meevallen, als u vijf kilo pruimen van die boom haalt!" Boer: „Mij ook! Want 't is een pe renboom." Nog sterker. „Onze grote koning Charles sloeg mijn grootvader met een zwaard op de schouder en maak te een ridder van hem", zei de En gelsman. „Nou", antwoordde de Amerikaan, ,,'n doodgewone Indiaan sloeg mijn grootvader met een tomahawk op zijn hoofd en maakte een engel van hem". „M'n kop eraf, als ie snapt, wat de bedoeling is". ZGE7ERW0UEE- LEIDEROORP K.A.V. Voor de vacantietijd kwam de KAV Zoeterwoude'Leider dorp nog eenmaal bijeen, ter bespre king van enkele plannen en mede delingen, o.m. over het weduwen- fonds, waarvoor men zich bij de wijk- leidsters kan opgeven. Besloten werd een excursie te hou den naar de zilverfabriek te Voor schoten, hiervoor hadden zich reeds 18- dames opgegeven, opgave voor deelname is nog mogelijk bij het be stuur. Pastoor Kouwenhoven gaf niet al leen een geestelijk puntje, maar ook een vertelling en leefwijze van de bewoners van Noord- en Zuid-Neder land. In de pauze met een onafschei delijke verloting gaf de toneelgroep enige aardige stukjes, waar de KAV- ledën nog een hartelijk hebben ge lachen. Na enige mededeli'^en over de te houden uitgaansdag werd de verga dering gesloten. ZOETERWOUDE N.K.J.B. Sterrit. Aan de voor avond van de sterrit volgen hier de laatste bijzonderheden. Gezien de bij zonder grote deelname hebben de or ganisatoren moeten besluiten te ver huizen van het Don Boscohuis naar het grotere parochiehuis. De start en finish zijn dus in het parochiehuis aan de Schenkelweg. Daar is 's avonds om negen uur ook de prijsuitreiking. Alleen als het weer zondag bijzonder slecht is, wordt de rit uitgesteld tot zondag 22 juli. Deelnemers van buiten Zoeterwoude kunnen daar zondag morgen telefonisch inlichtingen over verkrijgen onder K 1715—229. De start is dus 's morgens vanaf half elf. De afstand is ±75 km. wat dus be tekent dat bij een gem. snelheid van 14 km. en een rustpauze van een uur al een flink aantal deelnemers voor zes uur in Zoeterwoude terug is. De gratis consumptie bij gelegenheid van het eerste lustrum wordt niet in het tweede maar tijdens het eerste ge deelte uitgereikt. Zij die nog niet in geschreven staan gelieven dit uiterlijk heden zaterdag te doen. Ook zondag morgen bestaat hier nog de gelegen heid voor maar dit is uitsluitend voor hen die absoluut niet eerder in staat waren dit te doen. Het deelnemen op een rijwiel, dat voorzien is van een kilometerteller, is verboden. Z0ETERMEER Voor het v.g.l.o.-diploma slaag den J. Bierman, B. Bos, A. v. Dijk, G. v. d. Helm, F. de Jong, H. Koot, B. Kneppers, L. Luiten, R. Vonk, A. v. Swieten, G. Tetteroo, R. in 't Veen, W. Veltman, L. Vonk, allen leerlin gen van de r.k. meisjesschool alhier. Er werden geen candidaten afgewe zen. De medische dienst wordt mor gen waargenomen door dokter P Vegt, Stationsstraat 49. telefoon 35 en voor de Kruisverenigingen door zuster U. Jonker. Groene Kruisge- bouw. Dorpsstraat, telefoon 230. Zo ziet de Dorpsstraat van een bloeiende Hollandse gemeenten er uit. Geen wonder, dat de buiten lander, van zulk een stad in haar ■olie zomerrijpheid uitroept: „Een rijk land, dat Holand". De vorige week De vorige week plaatsten wij een foto van de ruine van Dever te Lissc. Tal van inzenders spraken van het slot van Jacoba van Beieren, van het Teyiingerslot en van de .-uïne van Brederode. De prijs is deze week voor de heer Jan Ruygrok, Rijksstraat 71 te Sassenheim. H(j ontvangt een waardebon van vijf gulden. Wat U moet doen Adresseer een kaart, brief of briefje aan de puzzle-rcdactie van de Leidse Courant, Papengracht 32. Leiden. Schrijf onder het motto: „Met de lens de laan uit". De foto stelt voor: De inzendingen worden ingewacht tot en met donderdag a.s. Onder de goede oplossers wordt een waarde- X bon van 5.— verloot.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5