Bk VRIJ ROKEN Wederom werd bus afgekeurd Int. militaire kampioenschappen te WASSENAAR begonnen Leidse Volleybalbond kreeg weinig steun van zijn leden On se étappe-prijsvraag WIE starten er in de Tour de France? „De Braassem" telt meer dan 200 inschrijvingen voor 7-8 |uli DINSDAG 3 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Bij ontvangst van Hongaren Politie verscheurde spandoeken Bij een ontvangst van zeventien Hongaarse gasten door het gemeen tebestuur van Zaandam is het zon dagmorgen tot ongeregelheden geko men met een aantal demonstranten. Op het moment dat de wagens met de Hongaarse bezoekers bij het stad huis voorreden, drongen leden van de Katholieke jongeren Contactraad naar voren met spandoeken, waarop de vrijlating van kardinaal Minds- zenty werd bepleit. Rechercheurs in burger grepen in, waarop het tot een lichte botsing kwam. De Katholieke Jongeren Contact- raad wilde het bezoek der Hongaren een tegenbezoek voor dat van bur gemeester W. Thomassen, onlangs aan Budapest gebracht ter gelegen heid van de opening der nieuwe KLM-lijn aangrijpen om de vrij lating van de Hongaarse primaat te bepleiten, aldus meldt „Trouw". Men wilde zich beperken tot het zwijgzaam onthullen van spandoe ken. Toen enkele jongeren bij het arri veren der gasten bevreesd werden, dat de Hongaren de spandoeken slecht zouden zien, kwamen zij naar voren. Twee rechercheurs in burger grepen in en verscheurde het span- oek. Hierbij ontstond een lichte botsing tussen demanstranten en politie, ongevallen deden zich hier bij niet voor. Auto-nacht-express Rotterdain-Rivièra? Om autobezitters, die per trein naar hun vakantie-oord willen rei zen, doch aldaar hun wagen willen gebruiken, in de gelegenheid te stel len hun voertuigen mee te nemen, heeft de Union Internationale des Chemins de Fer een „auto-nacht- express" ingesteld. Zaterdagnacht is de eerste trein, die auto's vervoert, van Oostende (België) naar München vertrokken. Ingevolge een besluit, dat de vo rige maand te KopeWhage genomen is, zal het volgend jaar de „auto nacht-express" ook vanuit Brussel naar de Rivièra vertrekken en mo menteel worden besprekingen ge voerd om deze express door te trek ken naar Rotterdam. Een autobus van een opdernemer uit Gelderland, die gistermorgen een groep leerlingen van de Montessori school aan de Laan van Poot in Den Haag naar een kamp te Lochem zou brengen, is door de verkeerspolitie afgekeurd. Het bleek dat de hand rem niet voldoende remvertraging •gaf, terwijl de uitlaat niet gasdicht was. Het keuringsbewijs vanv de rijiksverze'keringsinspectie was ver lopen. Tegen de ondernemer is pro ces-verbaal opgemaakt. De kinderen hebben met een an dere bus hun reis toch nog kunnen maken. Bacchus bewoog broers tot roof Drie Utrechtse broers, die steeds de bijzondere belangstelling van de stedelijke politie genieten, wisten zondagnacht even aan deze aandacht te ontsnappen en braken de studen- tenbar aan de Oude Gracht open, waar zij zich meester maakten van 7 flessen wijn. Besloten werd om deze buit in een woonschuit door het keelgat te laten glijden en op weg naar de waterwo ning ontmoetten de drie broers een vriend, die al zoveel aan Bacchus ge offerd had, dat er nog best 'n beetje bij kon. Zolang als de flessen voorraad ver schaften, bleef de stemming uitste kend, maar toen de zevende bodem zich liet zien, begonnen de broers de vriend te verwijten, dat hij wel meedronk, maar niets tot de vreugde bijgedragen had. Toen de vriend vond, dat hij door zijn aanwezigheid de vreugde al vol doende verhoogd had, grepen de broers hem beet en ontfutselden hem 25.waarvoor een nieuw voor raadje werd ingeslagen. De vriend liep kwaad naar de po litie en deze heeft de broers thans vlak bij zich, zodat zij niet meer aan haar wakend oog kunnen ontsnap pen. Ned. waterpoloteam versloeg Amerika; 12-1 Een paar honderd enthousiaste toe schouwers onder wie de voorzitter van de KNZB, de heer Jan de Vries, zijn gistermiddag naar het nieuwe moderne sportfondsenbad in Wassenaar getogen, waar na de officiële opening van dit 50- meter bad, waarvan het water 18 graden aanwees, door de burgemeester van Wassenaar, dr S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen, een aanvang is gemaakt met de internationale militaire zwemkam- pioenschappen, welke tot en met vrijdag zullen duren. Op de eerste dag stonden twee waterpolo-wedstrijden op het pro gramma, die van Nederland tegen de Verenigde Staten en van België tegen Frankrijk, alsmede de series van de 1500 meter vrije slag. Het zwemnummer kon echter geen doorgang vinden, daar zich slechts 6 deelnemes hadden aangemeld, zodat deze zwemmers direct in de finale komen. De wedstrijden werden dus geopend met de polowedstrijd NederlandVer enigde Staten. De ontmoeting leverde, zoals te verwachten viel, een ondubbel zinnige overwinning op voor onze land genoten: 121 was de uitslag, terwijl de rust met 40 voor Nederland was inge gaan. Ongetwijfeld zou men over deze uitslag geestdriftig kunnen zijn, ware het niet, dat hier twee volkomen ongelijk waardige ploegen tegen elkaar in het water lagen. Immers het Amerikaanse zevental is een nog volkomen nieuwe ploeg. Zeven weken geleden kwamen de le den van dit zevental bij elkaar voor de eerste training. Het was dr De Groot een Nederlands klinkende naam die het initiatief heeft genomen om een mi litair Amerikaans zevental samen te stellen. Het behoeft dus geen verwonde ring te wekken, dat dit gloednieuwe team volkomen „ingemaakt" werd. Maar van een roemloos einde kan men niet spreken, want de Amerikanen hebben verbeten gevochten. Eenmaal gelukte het dit team het doel van Voortman te vinden, maar bij dit ene doelpunt van Getty bleef het. Door de superieure bal en zwemtechniek van onze landgenoten waren de doelpunten voor het Neder landse team niet van de lucht. Twaalf maal juichten de Nederlanders, toen de bal in het Amerikaanse net belandde. Uitblinkers in het Nederlandse team wa ren Verra en Molhuyzen, die beiden 4 maal scoorden. Ruimschotel nam twee De Nederlandse waterpolozeventallen. die op zaterdag 7 en zondag 8 juli te Tiel tegen Frankrijk zullen spelen, zijn als volgt samengesteld: Senioren: Doel: Kniest fAZ en PC). Achter: Bijlsma (Haarlem), Luchs (Robben) en Lamme (Robben) Voor: Muller (Dolfijn), F. van Dorp (AZ en PC), Smol (HZ en PC). Reserves: Mosterd (AZ en PC), Van Gejder (HZ en PC) en W. Waalewijn (HZ en PC). Junioren: Doel: Hermsen (Robben). Achter. Muller (Dolfiin), De Boer (Robben) en Vriend ('t Y). Voor: F. van Dorp (AZ en PC). Aal- berts (DZV) en A. Swijghuisen ('t Y). Reserves: Uitentuis (Robben). Boden- staff (AZ '82) en Trimp (AZ '70). KORTE golf „Uw huis geheel van plastic", is de naam van de tentoonstelling, die de belangstelling van iedere Franse huisvrouw al gewekt heeft en thans onderweg is naar Nederland. Van 28 september tot 9 oktober zal dit plastic-huis in de Houtrusthallen te Den Haag tijdens de Damesbeurs tentoongesteld worden. Door het losraken van het loop- vlak van een nieuwe band, botste vorige week de auto van de familie Brenninkmeyer uit Hilversum te Keulen tegen 'n brug; mevr. Bren- ninkmeyer-Schmutte en haar 8-jarig zoontje kwamen onmiddellijk om het leven; de chauffeur, de heer J. de Roo werd levensgevaarlijk gewond in een ziekenhuis opgenomen, waar hij gisteren is overleden. Een hond, die te Amsterdam de straat overstak, bleek geen heer in het verkeer te zijn en een automo bilist, die dit wel wilde zijn en des wege een bochtje om de hond heen wilde maken sloeg over de kop en bekeek even later lichtgewond de puinhoop, die eens een auto was ge weest. WIMBLEDON De vier voor de halve eindstrijden De favoriet voor de heren enkelspel- titel. de Australiër Hoad heeft zich niet zonder moeite in de halve eindstrijden geplaatst. Hij verloor zelfs de eerste set van zijn landgenoot Anderson, die in de kwart finale zijn tegenstander was. met 6—4. Met 6—1, 6—1, 13—11 bracht hij evenwel de volgende sets op zijn naam. Schmidt ondervond, dat Ken Rosewall in een uitstekende vorm stak. De grote rivaal en landgenoot van Hoad was met uitzondering van de service in alle on derdelen de Zweed de baas. Hij was het die het spel in handen had. Met 61, 63, 62 won Rosewall de partij. De kwart finale-partij tussen Seixas en de 24-jarige speler uit de Amerikaanse stad Atlanta, Allen Morris, had weinig om het lijf, ondanks het feit, dat Seixas in de eerste set het vuur na aan de sche nen werd gelegd. Een beenblessure in de tweede set bij het serveren opgelopen hinderde Moris danig en veel tegenstand bood hij daardoor niet meer. De cijfers waarmede Seixas zegevierde waren: 13—11, 6—0, 6—3. De vierde semi-finalist Richardson won van de Australiër Fraser in vier sets. In de halve eindstrijden verschijnt Hoad tegen Richardson en Seixas tegen Rosewall op de baan. In het dames enkelspel is gisteren slechts een kwartfinale gespeeld en wel die tussen de Engelsen Pat Ward en An gela Mortimer. Pat Ward, finaliste van de Amerikaanse kampioenchappen 1955, die voor dit toernooi niet geplaatst werd. schakelde de „derde seeded" Angela Mor timer, met 63 60 uit en zij was daar mede sinds 1939 de eerste Engelse, die de halve finales bereikte Op de foto zien we een beeld uit de waterpolostrfjd tussen Nederland en Amerika: het moment, waarop Neder land een van de (vele) doelpunten maakt. doelpunten voor zijn rekening en Wever en Klaassen beiden één. Van geheel ander gehalte was de on- moeting tussen de ploegen van België en Frankrijk Deze zeer levendige wedstrijd en bracht een verdiende 62 overwin ning voor de Fransen, die bij rust met 32 de leiding hadden genomen. De beslissingwedstrijd voor het korf balkampioenschap van Nederland tussen Rohda en Het Zuiden zal zondag 8 juli op het sportpark „Roomburg" te Leiden worden gespeeld onder leiding van scheidsrechter L. Ledemeycr uit Dor drecht De ontmoeting begint om 14.00 u. VOETBAL Lugdunum Voor de morgenavond om 7 uur te spelen promotiewedstrijd LugdunumHollandia komt Lugdunum als volgt uit: Doel: Planjer. Achter: N.N. en Ligtvoet Midden: Van Pijlen. Hoekstra. De Roo. Voor: Teeuwen, Filippo, Verhoeven, Krijgsman. Mizee. 25% Van de netto-rectte zal worden afgestaan aan het Kleuterdagverblijf „Margriet". PAARDENSPORT Behalve mevr. F. BenedictusLieftinck (Putten) met „Kobolt" en de heer A. Schram (Laren) met „Jeep" zullen in de dressuurwedstrijden van het internatio naal concours hippique dat van 11 tot en met 15 juli a.s. in Aken wordt gehou den tevens voor Nederland uitkomen de dressuurruiters A. Pantchoulidzew (Die- penheim) met „Lascar' en dr. P. C. Ot- jens (Den Bosch) met „Mouchette". „EMDEN" NAAR HAMBURG In de internationale draverij om de prijs van Duitsland, welke op zondag 8 juli a.s. op de banen van de Altonaer rennclub in Hamburg wordt gehouden, zal voor Nederland starten het paard „Emden" van stal Erna uit Amsterdam. M Vergay zal in de sulkey zitten. De draverij gaat over 2600 meter en is gedo teerd met 25.000 mark (ruim 22.000 gul den) aan prijzen, waarvan 14.000 mark 12.500.voor de winnaar. Ot TOUR OE FRANCE REED STEEOS SNELLER Voortreffelijk volleybal werd weinig' op prijs gesteld De jaarvergadering van de afd. Leiden van de Ned. Volle'ybond, gisteravond in de Jacobazaal van „Den Burcht" gehou den, werd door de voorzitter, de heer J. van Egmond, geopend met een terugblik op het afgelopen jaar, dat in het teken van het eerste lustrum stond. Het be stuur was evenwel niet bijster te spreken over de geringe medewerking van ver schillende verenigingsbesturen bij de or ganisatie van diverse grote wedstrijden en evenmin bij de gehouden feestavond. Het bestuur was daarover hevig teleur gesteld, omdat het vele werk niet de dank kreeg, dat 't ongetwijfeld verdiende. Het was sportief gezien een buitenge woon prettig jaar, niet in het minst door het feit, dat het bestuur Locomotiva uit Joego Slavië hier kon laten optreden en door het gehouden viersteden-toernooi, terwijl ook de competitie een geanimeerd verloop had. Spr. vond het Jammer dat de vereni- gin Salvo (Waddinxveen) de afdeling gaat verlaten, aangezien thans ook in Gouda een afdeling is opgericht, doch ge lukkig kQn spr. een nieuwe gast welkom heten, nl. de politievolleybal-vereniging uit Wassenaar. Verder is er op het ogen blik enig contact met Noordwijk en spr. hoopte, dat de onderhandelingen succes mogen hebben, zodat Noordwijk, Lisse en Sassenheim tot de afdeling Leiden zou den kunnen toetreden, hetgeen een aan merkelijke versterking zou betekenen. Notulen en jaarverslagen werden vlot afgewerkt. Het financieel verslag lokte diverse besprekingen uit. Het financieel verslag gaf een bedrag aan inkomsten en uitgaven van ruim 5900. De wnd. secretaris, de heer J. A. van Elburg en de penningmeester, de heer J. F. v. d. Blom. werden door de voorzitter bedankt voor hun vele werkzaamheden, hetgeen de vergadering door applaus on derstreepte. De begroting 1956—1957 maakte de tongen evenwel goed los en over ver schillende posten werden inlichtingen ge vraagd. Zo o.a. over de voorgestelde ver loting, welke nodig is om diverse kosten op te vangen. De voorz. riep in verband hiermede de medewerking der vereni gingen in om prijzen voor deze verloting ter beschikking te stellen, hetgeen al da delijk succes had. Zo werd o.a. een aquarium toegezegd. Nadat de begroting „was goedgekeurd werden door de voorzitter de kampioens medailles en de prijzen van het Wimpel- toernooi uitgereikt. Alvorens de bestuursverkiezing plaats vond. bracht de voorz. dank aan de heer Th. Ph. Stikvoort, die als sceretaris zeer veel opbouwend werk voor de afdeling heeft verricht. Ook tot de. aftredende A. Favier richtte de "voorz. woorden van hartelijke dank. De verkiezing had tenslotte tot resul taat. dat de heren J. Klinkhamer (aftr.), T. A. van Elburg (wnd. secretaris) en A. loting werden gekozen. De leden der T.C., de *n A. de Weyert, J. Hoppenbrouwcr. G. Kikkert en J. Klinkhamer werden herkozen. De heer A. Sieval stelde zich niet voor een herverkiezing beschikbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer W. Serdijn (LDM) De aftredende leden der scheidsrech- terscommissie werden herkozen, terwijl de commissie werd uitgebreid met de he ren J. Bakx (LD) en W. Walop (Oranje Groen). Verder werden de leden der straf- en protestcommissie en van de zaalcommissie herkozen. Over de het vorig seizoen ingevoerde proef-hoofdklasse werden hierna door de voorzitter enige mededelingen gedaan, die verre van aardig waren voor de Leidse Volleybalbond, aangezien men er blijkbaar in het H.B. erl de Nationale den ten achter te stellen bij Den Haag. Dit althans menen we te moeten opma ken uit het feit, dat Leiden volgens het H.B.-plan slechts één vereniging in de hoofdklasse zou krijgen. Men wilde hier voor Prof.wijk laten uitkomen, die vorig jaar eveneens in de hoofdklasse speelde. Maar Sleutelring is kampioen en heeft als zodanig recht om in de Hoofdklasse te spelen. Langdurig werd over deze kwestie het woord gevoerd, waarbij de voorz. aanried zich tot het H.B. te wen den. Wat de hoofdklasse dames betreft zal getracht worden de proef een jaar ver lengd te krijgen. Bij de rondvraag maakte een der aan wezigen een opmerking over de enigszins verwijtende toon in het openingswoord van de voorz. t.a.v. de belangstelling en medewerking van de leden bij het eerste lustrum. Hij meende, dat de herdenking hiervan veel te groots van opzet was ge weest. De voorz. wees deze opmerking reso luut terug en vroeg de vergadering te recht, of men niet meer belangstelling had mogen verwachten bij een toernooi, waarbij de beste volleybalteams uit Europa betrokken waren. Aangaande de feestavond zeide spr. dat indien slechts 200 leden van hun belangstelling hadden blijk gegeven, er geen tekort zou zijn geweest. Van andere zijde werd het bestuur alle hulde gebracht voor hetgeen gedaan was om goed volleybal in Leiden te bren gen. Het was sluitingstijd toen tenslotte sluiting volgde. tijdens de „Tour de France" De eerste aflevering inzendingen op onze Tour-prijsvraag is reeds binnen en wij zijn ervan overtuigd, dat Nolten zou blozen als hij hoorde, wat de lezers van de Leidse Courant allemaal van hem verwachten. De populaire Wout Wngtmans is minder in de running, maar dat korat nog wel, want we geloven, dat veel profeten de kat nog even uit de boom willen kijken. Dat kan. als men er maar voor zorgt, dat de voorspellingen uiterlijk maandag a.s. met de eerste post binnen zijn. Op de enveloppe of briefkaart vermelden „Tour- prijsvraag". Maar nu iets anders. Deze prijsvraag hebben wij zaterdag jl. reeds aangekondigd en zij bestaat hierin, dat onze lezers gedurende de gehele Tour de France dagelijks de étappe-winnaar kunnen aanwijzen Wie 't goed bekeken heeft, ontvangt de andere dag een doos met vijftig sigaretten of een doos sigaren. Indien men een bepaalde voorkeur heeft, kan dat op de enveloppe of op de briefkaart vermeld worden. Wie niet rookt, moet even „niet-roker" vermelden en ontvangt dan iets anders. De inzendingen moeten binnen zijn op de ochtend, dat de étappe wordt verreden. Uiterlijk donderdagochtend moét uw kaartje dus' binnen zijn, waarop de winnaar van de eerste étappe (ReimsLuik) staat vermeld. Van de tweede étappe, die vrijdag wordt gereden, op vrijdagochtend enz. Als er meer goede inzenders zijn, wordt de dagprijs verloot. Wijst niemand de winnaar aan dan zijn er de andere dag twee dozen sigaretten beschikbaar, want alle prijzen komen er ook uit. En nu maar aan het voorspellen! Naast de Nederlandse ploeg, die wU reeds publiceerden, zijn thans ook de volgende Tour de France-ploegen be kend: Frankrijk: Nationale ploeg: Pierre Bar- botin, Gilbert Bauvin, Louis Bergaud, André Darrigade. Jean Forestier, Rafael Geminiani, Francois Mahé, Jean Malle- jac. René Prlvat en Antonin Rolland. Ploegleider Marcel Bidot. Ile de France: Nicolas Barone, Jean Dacqua, Seamus Elliot, Pierre Gouget. René Fournier, Raymond Tonello. Ploeg leider Lulien Pranier. Noord-oost-centrum: Hugo Anzile, Emi- lio Bertolo, Jean Marie Cieleska, Max Cohen, Adolphe Deledda, Camille Huyg- he, Raymond Reisser, Gilbert Scodeller, Scribbante en Roger Wailkowiak. Ploeg leider Sauveur Da Caxaux. West: Arthur Bihannic. Bihouee, Al- bert Bouvet, Louis Caput, Letendre, Claude le Ber, Fernand Picot, Frangis Pi- pelin, Maurice Quentin en Joseph Tho- min. Ploegleider Leon de Calvez. Zuid-west: Philippe Agut, Louis Ber gaud. Pierre Beuffeuil, Jacques Dupont, Georges Gay, Robert Gibanel, Marcel Guitard, Valentin Huot. Maurice Lam- pre en Tino Sabbadini. Ploegleider Paul Maye. Zuid-oost: Chaussabel. Jean Dotto, Ray mond Elena. Lucien Fliffel, José Gil. Nello Lauredi, Jean Lerda, Raymond Meyzenq. Joseph Mirando en Vincent Vitetta. Ploegleider Marius Guirimand. België: André Vlayen. Jan Adriaens- sens, Jean Brankart, Alexander Close, Alfred de Bruyne, Richard van Genech- ten, Raymond Impanis, Marcel Janssens, Constant Ockers en Gilbert Desmet. Ploegleider Sylveer Maes Zwitserland: Hollenstein, Traxel, Bo- vay, Arnold, Grêt, Schaer, Pianezzi, Schellenberg. Lurati. Voor Rudolf Graf moet nog een renner worden gezocht. Ploegleider Alex Burtin. Italië: Pasquale Fornara, Agostino Co- letto, Nino de Filippis, Allesandro Fanti- ni, Bruno Monti, Arrigo Padovan, Pietro Giudici, Pieroni Baffi, Guido Conterno en Gastone Nencini. Luxemburg: Gaul, Ernzer, Schmitz, Kemp, Bolzan, Jean Schmit. Moren en Jacobs. De ploeg zal worden aangevuld met de Engelsman Robinson en de Por tugees Barbosa. Spanje: Poblet. Bahamontes. Lorono, Bernando Ruiz. Serra, Botella. Company. Chavon, Marigil en Morales. Ploegleider Luis Puig. In een gesprek met een verslaggever van het Zweedse blad „Afton Tidingen" heeft de Fin Nikkinen, die op 24 juni jl. het wereldrecord speerwerpen van Bud Held met niet minder dan 181 meter verbeterde door een afstand van 85.56 meter te bereiken, verklaard, dat hij be gin juni 1"d«ns de training te Pajulahti de peer 87.62 meter ver wierp. Hij zei: „Het nieuwe wereldrecord van Sidlo <83.66 meter) op 30 juni gemaakt zal geen lang leven hebben, want ik ben er zeker van dat Sidlo zelf, de Fransman Macquet, de Noor Danielsen of ik grotere afstanden kunnen halen". Reeds meer dan dertig jaren houdt dc watersportvereniging „Braassemermeer" in begin juli haar nationale wedstrijden. Als overal en met elke vereniging het geval is, was het begin van deze thans alom bekende vereniging zeer beschei den. De wedstrijden vonden in die eer ste jargn alleen op zondag plaats, doch al spoedig bleek de behoefte ook de za terdag daarbij te betrekken en thans behoren de nationale wedstrijden op de ze mooie plassen tot de meest geliefde onder de talrijke zeilliefhebbers, zodat het geen verwondering behoeft te wek ken, dat het aantal inschrijvingen ook ditmaal de tweehonderd ruim gepasseerd is. En dat ondanks de hevige concurrentie, welke de vereniging dit jaar te verduren heeft, en dat nog wel van de Verbonden Watersportverenigingen zelf. Door de or ganisatie immers van de oefenwedstrij den op het IJsselmeer in de Finnjollen- en 12 m2 Sharpieklasse heeft de toplei ding in de zeilsport lelijk roet in het „Braassemermeer-eten" gegooid. De na tionale zeilwedstrijden van deze vereni ging immers steunen jaarlijks op vele deelnemers uit deze klassen en de beste daaruit moeten thans op de Braassemer verstek laten gaan, omdat zij do selectie wedstrijden niet mogen overslaan. Na tuurlijk weten we wel. dat hetgeen het zwaarst is het zwaarst moet wegen, maar de Braassemermeer-zeilvereniging is daar toch de dupe van. De deelname voor de Finnjollenklasse was nu slechts twee inschrijvingen groot en daardoor was het bestuur genood zaakt deze klasse te laten vervallen, het geen temeer jammer is, daar de belang stelling voor de verrichtingen der Finn- Technische Commissie naar streeft Lei- jollenzeilers na de Kieler Woche aan merkelijk is toegenomen. Ook de „groten" uit de Drakenklasse zullen na de prestaties in Duitsland ze ker hier gemist worden. Er blijven wel iswaar nog tien deelnemers in deze klas se over, die wel voor een spectaculair geheel kunnen zorgen, maar liever was ons ook de deelname van Van Duyl, S. de Wit, Van de Stadt en Cor Groot ge weest. De Regenboogklasse geeft gelukkig weer een behoorlijk veld van schepen te zien. Vijftien in totaal zullen er weer van de partij zijn en daar kan de strijd weer als altijd hard en enerverend zijn met mannen als Cor v. Staveren, Hans v. d. Velden en zovele andere bekenden, die al jaren voor de grote attractie op allerlei zeilwedstrijden hebben gezorgd. De Flying Dutchmannklasse is met twaalf deelnemers lang niet slecht ver tegenwoordigd. Roodenhuis, Laagwater, Schooneveldt. Schipper en Blok zullen hier weer een strijd op leven en dood voeren, want zij zijn allen aan elkaar gewaagd. Voor de rest heeft men niet te klagen over de inschrijvingen, want hun aantal len spreken voor zichzelf: Olympiajollen 16. Valkenklasse A 20 en B 8. Vrijheids klasse A 24 en B 21, 12 Voetsjollenklasse A 20 en B 18, Pampusklasse 12. 16 m2 Streepklasse 13, Jeugdklasse 16 en inge wijden weten wel hoeveel strijd in de opsomming van deze aantallen verborgen ligt. Alles bijeen geloven we te kunnen zeggen, dat de Braassemermeer-vereni- ging ont' nks de verschillende tegensla gen toch wel een interessant toernooi tegemoet gaat, indien tenminste het weer wat medewerking wil verlenen. WIM VAN EST KOPMAN IN DE RONDE VAN NEDERLAND Wim van Est zal in de Ronde van Ne derland. die van 6 tot en met 13 augus tus wordt gehouden, starten als kopman van één van de drie Nederlandse ploe gen. Gerrit Schulte werd reeds eerder aan gewezen als kopman van een team. De aanvoerder van dc derde Nederlandse ploeg moet nog worden aangewezen. POSTDUIVEN Het Oosten (Leiden) Wedvlucht met oude duiven vanaf Chateauroux. In con cours 37 duiven, welke om 6 uur met n.w.-wind werden gelost, aankomst eer ste vrijdagavond 18.13.38 uur, snelheid 855,96 m. p.m.. laatste zaterdagmorgen om 8.50.30, snelheid 513.36 m p.m. Uit slag: H. v. d. Vecht 1 en 2 vrijdagavond. 5 en 8 zaterdagmorgen; L. Burgers 3, 6 en 12; W. Hartevelt 4: J. v. Wezel 7; J. Roes 9; A. van Gennip 10, alle za terdagmorgen. Fondclub Leiden en omstr. Wedvluch- met oude duiven vanaf Chateauroux, af stand 625 km., gelost te 6 uur met sterke n.o.-wind, aantal vogels 350. Ie duif op zaterdag te 17.45.07 uur. Uitslag: H. v. Vegten (9) 1-6; J. v. Leeuwen (4) 2; A. Sira (4) 3-4; G. v. Klaveren (9) 5-14-16- Gebr. de Wit (9) 7; Hoek-Dc Vries (10) 8-17; J. Beekman (1) 9; H. de Haas (4) 10; Chr. v. d. Pluym (2) 11-24; Otten- Dekker (5) 12; J. Rakhorst (10) 13; P. G. Borgers (9) 15; P. J. Fasel (5) 18; E. Smit (10) 19; M. v. d. Wiel (10) 20; C. Zwaan (8) 21; H. W. Martens (9) 22; G. v. Albada (5) 23; P. v. d Drift (11) 25. Vriendenclub (1); LPC (2); Blauw- kras (3); Reisduif (4); Bonte duif (5); Columba (6); Rijnklievers <7); Voor schoten (8)Warmond (9)Wassenaar (10); Noordwijk (11); Noordw.hout (12). Op 4 juli zullen voor dc Haarlemse bond 5000 duiven in vrijheid worden gesteld, De lossing heeft plaats op het terrein aan de Haagweg van de Ned. Spoorwegen bij de Ambachtsschool, des morgens te 6 uur. Leidse Concourscommissie Wed vlucht met oude duiven vanaf Chateau roux. Aantal vogels 744, gelost 6 uur met n.w.-wind, afstand plm. 630 km. Ie duif te 17.46.33. Nulpunt 628.57. Uitslag: H. en J. van Lee (4) 1; dr J. Vink (9) 2; A. Sira (4) 3-4; D. v. d. Niéuwendijk (2) 5; G. Grebel (3) 6; F. Bink (5) 7; J. Ro- zier (3) 8; P. v. Klaveren (8) 9; J. War mond (2) 10; J. Beekman (1) 11; H. de Haas (4) 12; S. Koster <4) 13; Hoek-Dc Vries (11) 14; C. v d. Pluym (2) 15; A. Kop (3) 16; Otten-Dekker (5) 17; J. Rakhorst (11) 18; P. Fasel (5) 19; W. Hoogervorst (7) 20: L. Bax <1) 21; F. v. Heusden (8) 22; O. Nekcman (1) 23; R. de Graaf (6) 24; E. Smit 11 (25). Wedvlucht met oude duiven vanaf St. Quentin. aantal vogels 1209, gelost te 6.15 uur met z.w.-wind, Nulpunt 271.92. afstand plm. 278 km. Ie duif te 9.07.19 u. Uitslag: N. Bemelman 1; B. v. d. Roij- den 2; P. v. Wissen 3; C. Zwaan 4-7; Chr. v. d. Pluym 5; J. Schlimmer 6; J. de Weerd 8-17; St. Jan'9; D. Barendse 10 F. Bink 11; J. v. d. Niet 12; H. Looyen- stein 13; D. Bey 14; N. Hoogervorst 15; C. van Dam 16; C. v. d. Berg 18; J. v. d. Assen 19; J. Plug 20; S. Kosler 21; M. v. d. Wiel 22; J. de Ridder 23; D. v. d. Nieuwendijk 24; Gebr. Kok 25. De Vooruitgang (Nieuwkoop) Wed vlucht Pont St. Maxcencc. afstand 351 km. om 615 gelost, aankomst eerste duif om 10.06 uur. Uitslag: Gebr. Oosterman 1-2-3-4-5-6-11-14; H. Tuithof 7-10-L3; J. Griffioen 8; A. v. Leeuwen 9. Dc Wilpen (Nieuwveen) Concours vanaf Pt. St. Maxcencc, afstand 358 km., gelost te 6.15 uur met z.w.-wind. aan komst eerste duif 10.35 uur. snelheid 1362 m. Uitslag: J. van Leeuwen 1-2; J. Hoo gervorst 3-7; Me'ior-v. d. Leden 4; C. v. Bcmmelen 5; Bijl-Soring in 't Veld 6; C. van Leeuwen 8; Mevr. RooversAbels 9-10. Dc Blauwband (Alphen) Wedvlucht vanaf Pont St. Maxcencc met 107 duiven, gelost om 6.15 uur. bij z.w.-wind. aan komst eerste duif 9.57.3 .snolheid 1562.3 m. p.m., laatste 10.26.5 uur. snelheid 1381 m. p.m. Uitslag: E. van Egmond 1-7; G. v. Klaveren 2; P. G Borgers 3-6; A. Boesveld 4-20: Gebr. De Wit 5: K Ver- gunst 8-12; D. v. Eijk 9-11-21; C. van Ofwegen 10. Vrijdag had lossing plaats voor dc nationale vlucht vanaf SI. V;af stand 1042 km. Te Alphen werden voor deze vlucht 49 duiven ingekorfd. Dc eer ste werd zaterdag reeds gemeld om 9.15 uur. door de heer S. Blauw. Het con cours was zaterdagavond gesloten. 't Centrum (Alphen) Wedvlucht v.a. Chateauroux 630 f.iri 6 u,.- bij n.-wlnd. aankomst le duif zondag 7.29 uur. Uitslag: T. Domburg 1; A. Joha 2-4; H. C, Woerde 3; A. Vernes 5-6. Wedvlucht vanaf Maxcencc, om 6.15 uur gelost bij z-wind, aankomst eerste 10.11 uur Uitslag: A. Joha 1; P. Sneeuw 2; H. C. Woerde 3-5; T. Domburg 4-6; A. Vernes 7-8; C. Heemrood 9-10-11. Vlucht vanaf St. Vincent, afstand plm. 1043 km.. A. Vernes 1-2; G. G. R. Dool 3; A. Joha 4. Alphensc Vi-iend'-n-hib Vlucht v.a. Chateauroux bij on"' n w.-wind. Uitslag:M. Bi.jstervcid 1; J Rooda 5;

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7