RANG Kiest de smiujde DE BRULLENDE BERG De dochter Algemeen onderzoek niet uitvoerbaar geacht Mgr Jansen celebreert pontificale Hoogmis KOLENHANDEL kan NIET VLOT AFLEVEREN Wederom spoorlijn van Apeldoorn naar Zwolle? Aan MORFINE verslaafd Voorbarig „IN M E M 0 RIA M" ICS ÜQ DINSDAG 3 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Onregelmatigheden zuiveringsdossiers De ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie achten een alge meen onderzoek naar onregelmatig heden met zuiveringsdossiers niet uitvoerbaar. De dossiers worden be waard in de archieven van de depar tementen. De kans dat afschriften daarvan alsnog in handen van onbe voegden zouden komen is tot een mi nimum gereduceerd. Dit antwoorden de ministers op vragen van het Eerste-Kamerlid de heer De Vos van Steenwijk. Vastgesteld is dat stukken uit het zuiveringsdossier en het politieke strafdossier van de opperwachtmees ter H. Koren (waarin o.a. gegevens vermeld waren over de arrestatie van het Joods gezin in Hazerwoude, zich bevonden in het archief van het bureau zuivering van de afdeling politie en van het bureau bijzondere rechtspleging van het .ministerie van Justitie. Vermoedelijk in het begin van 1952 zijn de stukken ter inzage verstrekt aan de in 1952 ontslagen hoofdcommissaris van politie te Den Haag. De laatste heeft van een dezer stukken (de verklaring van de burge meester) fotokopieën laten vervaar digen. Verder is gebleken, dat een figuur uit het voormalig verzet een uittrek- „Durf edelmoedig te zijn" Voor de eerste maal na zijn wij ding heeft de bisschop van Rotter dam, mgr. M. A. Jansen, zondagmor gen kerkenhpuwzondag een pon tificale hoogmis opgedragen in zijn kathedraal van de H.H. Laurentius en Ignatius. Assistentie verleenden mgr. H. J. J. van Hussen, voorzitter van het fonds voor kerkenbouw in de bisdommen Haarlem en Rotterdam, vier Rotter damse bouwpastoor: J. Loeraker, dia ken, J. Groenen, subdiaken, G. Lam- pe O.P. en T. Thoen O.F.M., beiden troondiakens, deken J. H. Niekel en de vicaris-generaal mgr. A. C. Schaa- per. Mgr. Jansen hield een toespraak tot de vele parochianen die de kerk vul den. Hij sprak er allereerst zijn vreug de over uit, dat hij thans voor het eerst na zijn H. Wijding tezamen met hen op luisterrijke wijze de H. Eucha ristie mocht vieren. Hij was God dankbaar, dat hy zo spoedig na zijn onfortuinlijke val was hersteld; nu was hij geheel gereed om zich te ge ven aan de hem opgedragen taak. De bisschop sprak daarna, zeer con creet wordend, over de toestand in Rotterdam op het gebied van de ker kenbouw, die hij ronduit bedroevend noemde. Wat moet er, zo vroeg hij zich af, van het godsdienstig leven terecht komen, als men ter kerke moet gaan in een stationskoffiehuis, een theehuis of een boerenschuur? Mgr. Jansen stelde zich de vraag, wanneer men eigenlijk wèl in staat is kerken te bouwen, als dat in deze tijd van hoogconjunctuur niet lukt. Op deze situatie past voor iedereen, van wie een offer gevraagd wordt ter leniging van de nood, een volmondig: ja als antwoord. Durf edelmoedig te zijn, zo besloot de bisschop zijn toe spraak. Zelf reikte mgr. Jansen de H. Com munie aan de gelovigen uit. Tot slot van de plechtigheden trok hij, in vol bisschoppelijk ornaat, en gevolgd door de gehele assisterende geeste lijkheid, zegenend door de kerk. Aan allen die tijdens de H. Mis ge communiceerd hadden, werd met Pauselijke goedkeuring een volle af laat verleend. Prinses Wilhelmina heeft giste ren, vergezeld van enkele dames, een bezoek gebracht aan de Rembrandt- tentoonstelling in Museum Boymans te Rotterdam. De contributie van de A.N.W.B. is, ingevolge een besluit van het za terdag j.l. gehouden congres, ver hoogd van 6.— tot 7.50; de con tributie van de wegenwacht steeg van 10.tot 12. sel van de beide door de burgemees ter afgelegde verklaringen ter inzage heeft verstrekt aan een toenmalig redacteur van een weekblad. Het is niet gebleken dat- de ge noemde hoofdcommissaris fotokopiën aan derden heeft verstrekt of op an dere wijze aan de inhoud daarvan bekendheid heeft gegeven. Gezien het grote aantal personen, dat destijds uit hoofde van hun func tie rechtstreekt of zijdeling bemoei ing heeft gehad met de behandeling van zuiveringsaangelegenheden, kun nen de ministers de vraag, of reke ning moet worden gehouden met de mogelijkheid dat nog meer dossiers uit de zuiveringstijd in verkeerde handen zijn gekomen, helaas niet ontkennend beantwoorden. Vragen van prof. Romme Wat zei schout-bij- nacht Kruys? Het Tweede Kamerlid de heer Rom me (KVP) heeft aan de minister van Marine en aan de staatssecretaris van Marine schriftelijk gevraagd of het juist is, dat bij de tewaterlating van de mijnenveger „Sneek", de schout bij-nacht W. J. Kruys in een amb telijke toespraak de kabinetsforma teur dr. W. Drees verweten heeft, zich een voorstander te hebben betoond van inkrimping der marine-uitgaven. Ook zou de schout-bij-nacht daar bij de hoop hebben uitgesproken, dat de geest van onafhankelijkheid, de uitlating van de kabinetsformateur ten spijt, vaardig zal blijven over het Nederlandse volk. Indien deze vraag bevestigend zou worden beantwoord, zijn de minister en de staatssecretaris dan bereid hun oordeel over dit optreden te geven, alsmede mededeling te doen van de stappen, waartoe dit optreden hun aanleiding heeft gegeven en/of zal geven?, aldus de heer Romme. Zomerprijzen oorzaak van grotere vraag De verkoop van kolen tegen spe ciale zomerprijzen is geen succes ge weest. Men had destijds deze rege ling gemaakt om een spreiding van de werkzaamheden te verkrijgen. De regeling was tot 1 juli j.L van kracht. Inderdaad heeft het publiek meer be stellingen gedaan in de maanden mei en juni, maar de handelaren waren niet in staat deze vlot af te werken. Allerlei factoren hebben zich hierbij doen gelden. Zo was er bij de mijnen een achterstand bij de aflevering ont staan. Er zijn kolenhandelaren, die him juni-kwantum nog niet in huis hebben. Soorten. Ook het vraagstuk van de soorten BOERDERIJ AFGEBRAND Gistermiddag is een kapitale boer derij in de buurt van Makkum in de gemeente Wonseradeel in Friesland afgebrand. De oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld, maar zal ver moedelijk kortsluiting zijn; hooibroei wordt onmogelijk geacht. 's Morgens was de temperatuur van het hooi nog gecontroleerd en deze kwam toen niet boven de 60 graden. De boerderij is in een kwar tier ty'ds totaal afgebrand; van het huisraad kon vrijwel niets worden gered. Tweederde van de hooioogst ging eveneens verloren of kreeg water schade. De boerderij werd bewoond door de heer B. Hoekstra en was het eigendom van de heer Bakker uit Wieringermeer. 1 De brandweer van Makkum was spoedig ter plaatse aanwezig maar kon slechts nog wat nablussingwerk verrichten; persoonlijke ongelukken deden zich niet voor en er is ook ■geen vee omgekomen, daar dit niet in de schuur was. De gemeentebesturen van Hattem, Heerde, Epe en Apeldoorn hebben zich tot Ged. Staten van Gelderland gewend met het verzoek mede te wil len werken, dat de spoorwegverbin ding ZwolleApeldoorn, die in 1950 vervangen werd door een busverbin- dig, wederom ingesteld wordt. De spoorwegen verklaren, dat de lijn slechts met exploitatie-verlies onderhouden kan worden, maar de gemeenten stellen, dat de belangstel ling voor de lijn voor 1950 zo gering was, omdat het tr£j"nmateriaal op de lijn uitermate slecht was en de fre quentie zeer laag. Hun bezwaar tegen de bussen geldt de altijd onzekere tijden van aan komst en vertrek, benevens het feit, dat geen fietsen of handbagage mee gevoerd kunnen worden. Het econ.-technologisch instituut te Arnhem zal een rapport over deze aangelegenheid uitbrengen. heeft een belangrijke rol gespeeld. Het publiek wil gaarne zo goedkoop mogelijke antraciet. Die is echter zeer schaars. Op Amerikaanse huis brand is het publiek niet erg gebrand. De import van Amerikaanse kolen, waarop ons land is aangewezen om zijn tekort aan te vullen, komt eerst in de komende drie maanden goed op gang. Van belang is ook, dat de indu strie enorme hoeveelheden vraagt. De situatie is voor de kolenhande laar niet zo eenvoudig als het publiek sofris wel denkt en men zal er dan ook goed aan doen geen al te hoge eisen te stellen. DOODSHOOFD GEVONDEN. Jongetjes, die hun vrije tijd zoek- brachten met het omspitten van een terreintje bij de Schapenstraat te Leeuwarden, deinsden gisteren ge schrokken van hun arbeid terug, toen een van hen plotseling op een doods hoofd stootte. De gewaarschuwde politie stelde een onderzoek in en vermoed wordt, dat het doodshoofd ongeveer 15 jaren in de grond gelegen heeft. Men acht het niet uitgesloten, dat men hier te maken heeft met een drama uit de bezettingstijd. Al eerder zijn in de omgeving van deze plaats delen van een geraamte gevonden. Arts veroordeeld De rechtbank te Amsterdam heeft vanmorgen een aan morfine ver slaafd geraakte arts uit de hoofdstad, die zich ter verkrijging van narcoti cum aan diverse misdrijven schuldig had gemaakt, veroordeeld tot tien maanden, waarvan zes voorwaarde lijk en aftrek van de preventieve hechtenis. Gedurende de proeftijd van drie jaar moet de arts zich onder toeszicht stellen van de dr. Meyes- vereniging te Utrecht en, voor zo lang als deze toezichthoudende ver eniging het noodzakelijk acht, wor den opgenomen in de sanatorium afdeling van de St. Willibrordus- stichting te Heiloo. Dit vonnis, hem opgelegd wegens diefstal meermalen gepleegd, en het aanbieden van valse recepten, wai overeenkomstig de eis van de offi cier van Justitie. De arts, die vorig jaar wegens diefstal van ampullen morfine tot twee maanden voorwaardelijk was veroordeeld, werd toen hij zich op nieuw op ongeoorloofde wijze mor fine verschafte, gearresteerd. Hij heeft drie maanden in voor arrest gezeten; zijn praktijk heeft hij verkocht. „Na zaterdagmorgen hebben we hem niet meer gezien!", vertelde de kapitein van het motorschip „Antares", dat momenteel in de Harlinger Zuiderhaven ligt, gistermorgen aan de politie, en daarop kwam het vlet je van de rivierpolitie op het water om met een dreg naar de vermiste te zoeken. „Zonde van die Swart!", zeiden de mannen aan boord van het schip, die met ernstige blikken de verrichtingen van de rivierpolitie gadesloegen en het eerste loflijke „in memoriam" van de 23-jarige matroos A. J. de Swart, die verdwenen was en vermoedelijk de dood in de golven gevonden had, werd aan de railing geboren. Het groepje toeschouwers, dat aan de wal de pogingen van de politie met huiverende belangstelling bekeek, groeide geleidelijk aan en een politie man, die moest zorgen, dat niet nog meer mensen in het water rolden, vertelde uitvoerig, hoe het drama volgens hem gebeurd moest zijn. „Wie zoeken jullie feitelijk?", werd hem op zeker moment gevraagd. „Een zekere Swart, de ongelukkige kerel is van de loopplank afgegleden zonder dat iemand het bemerkt heeft", deelde de politieman mede. „Zoek dan maar niet verder", zei de onbekende". Ik ben De Swart!" Tegelijk met het politiebootje, staakten ook de medelevende maats van de railing hun beschouwingen over de goede eigenschappen van De Swart en toen de kapitein tijdens een intiem onderhoud vernam, dat matroos De Swart zonder dit te melden een weekendje verlof naar Terschelling had t gemaakt, bleef er van het loffelijke „in memoriam" maar bitter weinig over. van zijn verdediger, op vrije voeten. U kocht wel eens drups of populair gezegd „zuurtjes". Als u echter naar RANG vraagt, kunt u veel meer genieten, maar....let op dat u werkelijk RANG ontvangt. Dc naam RANG staat duidelijk op het be schermend omhulsel van elk „Rangetje" en OP IEDERE ROL RANG. *t>g itètsttapetüq. twidtatdétaftf. (Advertentie) Legionair weer vrij Hij kwam te vroeg thuis De Maastrichtse rechtbank heeft gisteren een 26-jarige Maastrichte naar, die onlangs uit het Franse vreemdelingenlegioen terugkeerde, wegens verduistering van een rijwiel in 1950 tot zes dagen gevangenisstraf veroordeeld, hetgeen overeenkwam met zijn voorlopige hechtenis. De man had in juni 1950 bij een rij wielhandelaar te Maastricht een fiets gehuurd, waarmee hij toen, via Bel gië, naar Frankrijk reed, waar hij zich voor het vreemdelingenlegioen meld de. Gedurende zes jaar heeft hij toen als legionair in Afrika en elders rondgezwalkt. Enkele weken geleden, toen zijn diensttijd om was, kwam hij over de Nederlandse grens terug en werd aangehouden. Slechts enkele dagen zou het nog duren, of het feit der verduistering was zes jaar gele den, en dus wettelijk verjaard. De officier van justitie betekende direct in het huis van bewaring, een dag vaarding voor dat bijna verjaarde misdrijf. Ter zitting, veertien dagen geleden, had de officier van justitie een maand met aftrek geëist, maar de rechtbank stelde de man op verzoek (61) Maar Tante en]eroen?1sergeen spoor te zien m de reus?) Ifeb/iven dsn in mkgnptotde reus komt! tA de top, en als daar niemand is, keer ik dadelijk om!^ QfimfKztTDiBFnmim VERDER. ZtMCB DEWS ONTDEKT TE HEBBEN J? VERZUCHTENDE OMSTTJNDtOHEiD 'MiST. [en vreemdeling beklimt de top Haat voor één keerde Monttadsu eens niet Wiske, pns op! Vssrm de berghokken weer! '.Verhip, min soep shot net op het vuur!) Toen er niemand in de kerk was, is gisteren het 50-kilo wegende .toren-uurwerk van de katholieke kerk te Soest door verscheidene to- renvloeren heen, in de doopkapel ge vallen; van de kokken en van de doopkapel bleef niet veel- meer over. Aetherklanken WOENSDAG. Televisieprogramma. VARA: 17.00 Voor de kinderen. VPRO: 20.00 Gesprek aan de schrijftafel. 20.10 Wij zijn oprecht, blijspel. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.-meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Ten toonstellingsagenda. 13.18 Instr. Trio. 13.45 De wereld werd ontdekt, lezing. 14.00 Operettemuziek. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.30 Instr. kwint. 17.50 Rege- ringsuitzend.: Rijksdelen overzee: Jeugduitzend.: Correspondentieklub. o.l.v. Regina Zwart. De brievenbus gaat open. 18.00 Nieuws en commen taar. 18.20 Pianospel. 18.35 Act. 18.50 Hammondtrio. 19.10 Gram. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Gram. 20.45 Drees wordt zeven tig, klankbeeld. 21.15 Concertgebouw orkest. 21.50 Sport. 22.00 Jiddische liederen. 22.20 Medische kron. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.50-24.00 Soc. nieuws in Esperanto. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.ber. 7.10 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 8.30 Salonork. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Lichte muz. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.35 Lichte muz. 12.55 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Mi litaire kapel. 13.45 Gram. 14.00 Ka merorkest en orgel. 15.00 Gram. 15.30 Meisjeskoor. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Or gelspel. 18.15 Blaasensemble. 18.45 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Vocaal ens. en soliste. 19.30 Buitenl. overzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Philh. orkest en soliste. 21.00 Geestelijke liederen. 21.30 Muz. luisterwedstrijd. 21.50 Gram. 22.00 Wonderlijke we tenswaardigheden. 22.15 Volksmuz. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. VAN DE PRESIDENT door E. PHILLIPS OPPENHEIM 28) HOOFDSTUK XXI Het geweerschot in de schemering. Een enkel geweerschot knalde door de vaalgrijze schemering. Het rolde voort langs de helling tot in het dal van Beau Desir en het trof het oor van ten minste één man in de kleine kolonie. Gregory Dene opende de deur van zijn huis en staande op de houten vloer van de galerij, keek hij uit naar de heuvels. Een kleine witte rookwolk kwam naar beneden drij ven. Duidelijk hoorde hij de hoefslag van een galopperend paard, dat langs de kronkelende weg in zijn richting naar beneden kwam. Half aange kleed en met 'n ernstig gezicht kwam Angus naast hem staan. Hij was een vredelievend man en Dene's woorden hadden hem verontrust. De hele nacht had hij wakker gelegen, zich afvra gende wanneer de eerste klappen zouden vallen. Het was alsof dit schot in de vroege morgen een antwoord was geweest op zijn vragen. Dene en hij wisselden blikken. „Het is waarschijnlijk een bood schapper van San Marino" zei Dene. „Ik begrijp echter dat schot niet. Luister." Het gedreun van paardehoeven werd nu duidelijker hoorbaar. Wel dra kwam er een man om de hoek galopperen. Hij had geen hoed op. Hij wankelde enigszins in het zadel. Hij bereed een klein inlands paard en droeg de gele uniform van een stafofficier in president Rimarez' leger. Toen hij zijn paard inhield en afsteeg, zag zijn gelaat bleek van angst. Dene stapte naar voren om hem te begroeten en op hetzelfde ogenblik herkende hij hem met een kreet van verbazing. „Kapitein Rimarez! Wat is er ge beurd? Geen slecht nieuws, hoop ik?" Rimarez, die op de grond stond en veilig was, begon langzaam zijn zelf beheersing terug te krijgen. „Geen slecht nieuws, althans niet van San Marino. Doch het scheelde maar weinig of ik was op uw grond gebied vermoord, mijnheer Dene! Op nog geen mijl vani hier heeft iemand uit een hinderlaag op me geschoten. De kogel ging door mijn hoed. Het was een gemene aanslag." „Heeft u de man, die schoot ge zien?", vroeg Dene kalm. „Zou u hem kunnen herkennen?" Kapitein Rimarez schudde 't hoofd. „Neen. Hij had zich verstopt ach ter de bosjes. De lafaard! Hij durfde alleen maar te schieten uit een dek king. Hij dorst zich niet te vertonen. Mijn paard steigerde; anders zou ik er alles op gewaagd hebben en op hem afgegaan zijn." „Kunt u de juiste plek aanwijzen, vanwaar het schot werd afgevuurd?", vroeg Dene snel. Rimarez wees met zijn vinger en zei: „Ziet u in de bocht de aanplan ting daar?", vroeg hij. „De man moet daarin hebben gezeten of anders achter een van de grote rotsblokken, vlak bij de weg." Dene's gelaat stond donker van kwaadheid. Hij greep het paard bij de teugel en zei: „Angus, breng kapi tein Rimarez in mijn huis en wek Brown. Laat hem. voor een ontbijt en wijn zorgen. Ik ben binnen een uur terug." Hij besteeg het paard en draafde de steile weg op. Binnen een paar minu ten bereikte hij ,de aanplanting, die Rimarez had aangeduid. Hij stapte af en drong met zijn revolver in de hand door tot in het midden van de don kere, dicht opeengegroeide pijnbo men. „Als de vent slechts half zoveel moed had als,zijn zuster, zou hij deze plek doorzocht hebben. Ze is maar enkele meters diep", mompelde hij in zich zelf. Hij had nauwelijks vijf minuten nodig, om zich ervan te overtuigen, dat daar niemand meer op de loer lag. De sporen van iemands aanwe zigheid waren duidelijk genoeg. Er hing zelfs nog een zwakke kruitdamp die zich vermengde met de geur der harsachtige pijnbomen en veler wel riekende struiken in de frisse mor genlucht. Na een zorgvuldig onder zoek van de plek stond Dene verbaasd hoe zijn aftocht mogelijk was ge weest. Van de plek waar hij was af gestegen, had men een ruim uitzicht op de open vlakte en hoger op in de bergen was ook al geen beschutting te vinden. Het andere eind van het bosje liep uit op een steile, ogen schijnlijk ontoegankelijke afgrond. Hij keek overal rond naar een weg om erin af te dalen. Hij kon er geen ontdekken. Het was absoluut onmogelijk naar beneden af te dalen. Dene verliet aarzelend en in gedach ten verzonken deze plek. Hij reed de helling weer af en ging terug naar de kolonie. In plaats van zijn eigen huis binnen te gaan, gaf hij het paard over aan de jongen Pietro en klopte aan de deur van Dom Petro's huisje. Na ongeveer een minuut deed Pedro zelf open. Dene had eerst al aan de deurknop gedraaid, maar de deur bleek van binnen gesloten. „Je bent vroeg op. Pedro", zei Dene. „Niet zo vroeg als u", was het sne dige antwoord. „Ik werd gewekt door een geweerschot". Dene knikte en zei: „Ga even mee naar de Plaza, Pedro; ik moet je wat vragen." Pedro volgde zonder aarzelen. Dene wachtte tot het bosje 'goed te zien v/as. Toen wees hij er naar. „Het schot werd daaruit afgevuurd. De man, die het loste moet tussen die bomen verborgen hebben gelegen. Nu heb jij de reputatie, dat je elke duim grond hier in de streek kent, Pedro. Kun je me ook zeggen, waar de man die schoot, zich binnen een kwartier kan hebben verstopt?" Pedro keek naar alle kanten en schudde het hoofd. „Ik zie geen schuilplaats", ver klaarde hij. „Is er geen pad naar beneden tot in de kolonie?", vroeg Dene. „Alleen met vleugels of een val scherm", antwoordde Pedro. „Dus je weet geen andere weg?" „Het zou er dan een door de lucht moeten zijn", antwoordde Pedro grimmig. .„Neen, er is geen pad naar beneden dan met groot gevaar van je nek te breken." „Weet je, wie onze vroege bezoeker is?", vroeg Dene. Pedro antwoordde niet, maar even was er een vreemde blik in ziin ogen. „Het is kapitein Rimarez", ging Dene voort. „Hij schijnt op het nip pertje ontsnapt te zijn. Pedro, wat zijn je schoenen nat! Ben je van mor gen al eerder buiten geweest?" „Naar mijn aardappelland", ant woordde Pedro. „De planten waren nat van de dauw." Dene dacht diep na. Toen sprak hij ernstig: „Pedro, ik zal niet verder vragen. De jonge man is ongekwetst; anders zou ik binnen vijf minuten ieder geweer hier bij mij laten bren gen, om het te onderzoeken. Luister! Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6