Voltooiing van het stadhuis Nieuw tennispark aan Haariemmertrekvaart Voetverwarming in de Pieterskerk Agenda van de Leidse raad Overgangsexamens van het Chr. Lyceum Leiden PINDA-KAAS DINSDAG 3 JULI 1956 EERSTE BLAD PAGINA 3 Zoals bekend is, was het nieuwe stadhuis bij de vrij overhaaste inge bruikneming in het eind van 1940 nog niet voltooid. Direct na de be vrijding zijn b. en w. bedacht ge weest op de afwerking van het ge bouw. Zo zijn, ondanks de toen heer sende omstandigheden, de marmer- werken van de Burgerzaal vrij spoe dig voltooid. Na het overlijden van de bouw meester van het Leidse stadhuis, de architect C. J. Blaauw te Haarlem, is het werk voortgezet door Prof. Ir H. T. Zwiers, eveneens te Haarlem. Prof. Zwiers heeft het college enkele rapporten uitgebracht over de terza ke nog uit te voeren werken. In 1954 werd met 't oog op het koninklijk be zoek vooruitlopende op bedoelde rap porten, besloten de belangrijkste on derdelen van de Burgerzaal reeds tot uitvoering te brengen: hiervoor werd een krediet van 110.000.beschik baar gesteld. Met het uitvoeren van de in het rapport van prof. Zwiers opgenomen werken kunnen b. en w. zich ver enigen. Zij zijn evenwel van oordeel, dat de na te noemen werken niet zó urgent zijn, dat zij niet kunnen wach ten tot 1957; te weten: aanschaffing meubilair voor de vergaderkamer achter de trouwzaal (2e verdieping); bewerking van de achterwand van genoemde trouwzaal; beeldhouw werk (in- hout) voor de raadzaal (consoles onder de gewelfribben; 2 stuks onder de balkonbalustrade van de publieke tribune en 4 stuks vrij staande op de balkonbalustraden) en de daarvoor nodige bouwkundi ge werken; beeldhouwwerk op het terras; bloembakken. Met de overige genoemde werken zal zo spoedig mogelijk een aanvang worden ge maakt. Voorts dient in herinnering te wor den teruggeroepen, dat de provincie Zuid-Holland de verlichting voor de Raadzaal, waarvan de kosten op 4.800.— geraamd worden, zal schen ken. De totale kosten van alle uit te voeren werken kunnen globaal ge steld worden op 136.000.welk AFSCHEID AAN DE LICHTFABRIEKEN VAN DE HEER W. F. DOOVE. De heer W. P. Doove, werkzaam aan de Lichtfabrieken, nam gisteren na een diensttijd van bijna 40 jaren afscheid van directie, chefs en colle ga's wegens het bereiken van de pen sioenleeftijd. Zoals gebruikelijk werd de scheidend ambtenaar in de direc tiekamer ontvangen en aldaar toe gesproken door de directeur, de heer Ir. Y. Ykema. Deze wees in zijn af scheidswoord op de nauwgezette wijze van plichtsvervulling door de heer Doove, waarvoor de directeur mede namens het gemeentebestuur hartelijk dank zegde. De heer Ykema wenste de heer Dove tenslotte een aangename levensavond toe. De overige aanwezige chefs sloten zich gaarne aan bij de woorden van waar. dering van de directeur. „SANCTA VERONICA'' „Sancta Veranica" houdt a.s, don derdag van half drie tot vijf uur in de Vrolijke Ark zitting. Omdat er in de vacantiemaand augustus geen zit ting wordt gehouden, wordt er deze keer op een grote opkomst gerekend. Leidse Agenda DINSDAG 275-jaar St. Jacobshofje. Receptie Gulden Vlies. 10.30 nam. St. Eloy. Advies-avond. Geb. Soc. Belangen. 7.308.30 uur nam. WOENSDAG Kath. Vrouwengilde. Bustocht. Vertrek. 8 uur nam. Stadhuisplein. Rozenkranskruistocht: St. Petrus- kerk. DONDERDAG: Cursus Doorleefd Geloof. 8.15 uur nam. Technische School Don Bosco. Oegstgeest. Kath. Vrouwengilde. Excursie naar West-Friese markt te Schagen. Vertrek 6.30 v.jn. per auto bus van pastorie. VRIJDAG Cursus Doorleefd Geloof. 8 Uur nam. Technische School Don Bosco. ZATERDAG Cursus L.J.A. Slotavond. 8 uur nam. Leids Volkshuis. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest v/ordt van maandag 2 tot en met vrij dag 6 juli waargenomen door: apo theek van Driessum, Mare 110, tel. 29406; Zuider-apotheek, Lammen- scbansweg 4, tel. 23553; apotheek Oegstgeest Wiiheiminapa'k 8 tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Vohtenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don derdagavond 7.308.30 uur nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 29 juni tot 6 juli zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Een liefde in Parijs", vol wassenen. Lido: „rk stierf duizend doden", 18 jaar. Luxor: „Naoht dêr vèrschrikking", Trianon: „Tempel der vérlêiding", volwassenen. Rex: „Het laatste gevecht", 14 18 jaar. jaar. Donderdagcyclus Casino. „De dief", 18 jaar. bedrag in 40 jaren kan worden afge schreven. Omtrent de geluidsinstallatie in de Raadzaal, die los staat van de on derhavige voltooiingswerken, hopen b. en w. binnenkort een afzonderlijk voorstel in te dienen. Zij achten het voorts gewenst in de wachtkamer van de trouwzaal op de begane grond enige versiering aan te brengen. Ze hebben hieromtrent het advies ingewonnen van de heren M. H. Zaalberg en J. N. van Wessem. Zij adviseren tot het aanbrengen aan de lange wand van een wand kleed van 2 bij 9 m, naar het ont werp van de Leidse kunstenaar Will H. Tweehuyzen en uit te voeren door mevrouw R. van Oerle-van Gorp. De hieraan verbonden kosten kunnen gesteld worden op 7.500.B. en w. vragen hiervoor de goedkeuring van de raad. Restauratie pand Rapenburg 6 De eigenaresse van het pand Ra penburg 6, de Stichting „Het Leids Universiteitsfonds", heeft B. en W. verzocht te bevorderen, dat haar een tegemoetkoming wordt verleend in de kosten van de uitwendige restau ratie van dat pand. Het pand,, dat is vermeld op de voorlopige lijst der Nederlandse Monumenten van Ge schiedenis en Kunst, bezit een berg stenen onderpui en een brede gevel met een gebeeldhouwd fronton over de drie middenvakken. De pui met haar verdiepte voegen, de pilasters, die de beide verdiepingen omvatten en de architraaf van het hoofdgestel zijn van zandsteen. Vermoedelijk da. teert het pand en daarmee de voor gevel van kort na de uitgifte der bouwterreinen in 1667, terwijl het omstreeks 1760 a 1770 zowel in- als uitwendig op vrij ingrijpende wijze werd gemoderniseerd. Daar de be timmeringen in 1908 alle zijn ge sloopt en in 1941 de indeling van het pand is gewijzigd, bevat het inwen dige nog slechts geringe overblijfse len van de rijke uitmonstering in late rococovormen. De waarde van het pand als monument is dérhalve vrij wel uitsluitend te ontlenen aan het uitwendige. Het architectenbureau ir. J. Kru- ger en ir. R. L. de Vries, te Voor burg, welk bureau met de restaura tiewerken is belast, heeft een restau ratieplan met bijbehorende begro ting ontworpen. De kosten zullen, volgens een nadere door de Minister goedgekeurde begroting, bedragen 82.428,40. De Minister heeft zich bereid verklaard in de kosten van deze restauratie een rijkssubsidie te verlenen van 50 pet van de te ver werken bedragen tot een maximum van 41.214,,terwijl,, 'naar kan worden verwacht, de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland aan de' Staten zullen voorstellen de provinciale bijdrage te bepalen op 15 pet van het geraamde restauratie- ONDERLINGE JEUGDWEDSTRIJDEN „PEERKE DONDERS" Bij de, in de aula van de Techni sche school „Don Bosco", gehouden Jeugdwedstrijden vielen alle prijzen ten deel aan de Leidse jeugdafdeling. Ten dele was dit niet te verwonde ren, daar de andere ploegen, afkom stig uit Dordrecht en Zoeterwoude nog géén jaar bestaan en dus niet over voldoende routine kunnen be schikken. Niettemin werd het een ge. slaagde wedstrijdmiddag en ondanks de fouten, die hier en daar Kleefden, was er toch heel veel goed E.H.B.O.- werk te zien. Klokslag 3 uur opende de Jeugd-leidster var» Zuiden, Mej. W. P. M. Pleij de wedstrijdmiddag. Negen ploegen van jongens en meis jes namen aan de wedstrijd deel en wel 5 uit Leiden, 2 uit Dordrecht en 2 uit Zoeter woude. De le, 2e en 3e plaats vielen alle ten deel aan de Leidse ploegen. Van de kommandan ten, wisten de Leidenaren beslag te leggen op de le, 2e, 3e en 4e plaats. De volledige uitslagen van de wed strijden zijn: 1. Leiden II 221 p. max 256 p.; 2. Leiden III 221 p.; 3. Leiden IV 184 p.; 4. Dordrecht I 175 p.; 5. Leiden V 169 p.; 6. Leiden I 163 p,; 7 Zoeterwoude I 153 p.; 8. Dordrecht II 136 p.; 9. Zoeterwoude II 113 p. j Kommandanten: 1. mej. Corry Juffermans, Leiden 82 p., max. 90 p.; 2. Ton Verzuu, Leiden, 78 p.; 3. Fien van Zandwijk, Leiden 68 p.; 4. Peter De fabrieksbrand bij de firma Krantz (Vervolg). Bij de brand aan de Langegracht is de woning met inboedel van de por tier van de firma Krantz en Zoon N.V., die tussen de fabrieken van Krantz en Clos en Leembrugge gele gen was, in vlammen opgegaan. In dit pand woonde het echtpaar Verhoog en de familie KleynVer hoog met hun zoontje. De bewoners moesten in allerijl in nachtgewaad het huis verlaten, om het leven te redden. De heer Verhoog lag sinds enige weken ziek te bed. Hun beider inboedel ging geheel verloren. het Nagtegaal. Leiden p-; verlies van de inboed GELD GEVONDEN. De Leidse brandweer heeft morgen in de verbrande woning van de fam. Verhoog aan de Langegracht het geld gevonden dat verloren werd gewaand. Het aantal tennisbanen in Leiden is ontoereikend om voldoende gele genheid te bieden voor de beoefening van de tennissport. De drie banen in 5. M. VethJde Leidse Hout en de vijf banen in Dordrecht 67 p.; 6. Wim van Meegen, I het sportpark „Roomburg" zijn vol- Leiden 65 p.; 7. v. Aalsum, Zoeter- lec"g bezit. De Royal Typewriters (Holland) N.V. behoeft ten dienste van haar bedrijf, gevestigd in het pand Oos terkerkstraat 11, dringend uitbrei ding van fabrieksterrein. Dit kan worden verkregen door een terrein, dat eigendom der gemeente is, aan de naamloze vennootschap in gebruik te geven. Bedoeld terrein is thans in gebruik bij de Rijkswerkplaats. Het Rijk is bereid het terrein af te staan in ruil voor een ander terrein. Hierdoor is nodig een gedeelte van de. le Looierstraat aan het openbaar verkeer te onttrekken. Het overblijvende gedeelte van de le Looierstraat, waarin slechts één wo ning aanwezig is, heeft dan nog aan sluiting aan de 6e Groenesteeg, waar van de bewoners van de bedoelde woning voornamelijk gebruik maken. woude 54p.; 8. Hans Kortmann, Zoe terwoude 39 p.; 9. Janmy v. d. Pol, Dordrecht 38 p. Het college van Kerkvoogden der Hervormde Gemeente, is voornemens over te gaan tot het aanbrengen van een elektrische voetverwarmingsin- stallatie in de Pieterskerk. De hier aan verbonden kosten worden ge- raamd op 54.700. Aangezien de Pieterskerk op ver schillende hoogtijdagen de functie van openbaar gebouw vervult en als cultuurschat met vele historische banden aan Leiden verbonden is, komt het b. en w. jredelijk voor het verzoek in te willigen. Burgerlijke Stand Geb. Wilhelmina Johanna Martina, d. v. M. H. v. Rhijn en M. C. Bel; Johannes Adrianus, z. v. S. B. Strijk en C. de Kruiff; Wimpje, d. v. C. V. Egmond en G. Noppen; Cornelis, z. v. C. G. Spierenburg en E. H. Kwestroo; Antonia Sibilla, d. v. H. v. d. Kaaij en J. M. M. Teunissen; Jannetje Hen- drina Christina, d. v. H. K. Arends en J. C. G. v. d. Linden; Ronald Joan nes, W. v. d. Vlugt en J. Vermeij; Petrus Wilhelmus, z. v. C. Faas en C. H. J. Bik; Hendrik Aart, z. v. H. v. Weizen en C. Stravers; Eduard Pie- ter, z. v. J. v. Reeuwijk en W. v. Vos sen; Eveline, d. v. W. v. Tilborg en J. Hellendoorn; Bobelinus Lambertus, z. v. C. J. Overdijk en R. H. T. Owel; Arendje Cornelia, d. v. C. Hus en K. v. d. Plas; Pieter Hendrik, z. v. P. Nie- vaart en J. A. de Nooijer; Immetje, d. v. C. v. d. Plas en J. v. d. Bent; Robertus Johannes Maria, z. v. P. v. Hofwegen en J. M. Krauwer. Getr.: A. B. Bekker en A. Smolders; P. de Roode en G. G. Vermond; L. O. van der Pas en E. J. Moes; D. van der Vak en G. Marijt. Overl.: D. J. Stoop, man 63 jr.; A. Soer, wed. van Kop, 86 jr."; J. Es- wilder, wed. van v. Nobelen, 77 jr.; H. C. van der Horst, man 71 jr.; S. Stolker, vrouw, 86 jaar. De gemeenteraad van Leiden komt bijeen op maandag 9 juni te 2 uur 's middags voor de behandeling van de volgende agenda: Benoeming van een onderwijzer aan de openbare opleidingsschool voor Gymnasium en H.B.S. 'aan de Aalmarkt. Voorstel tot het verlenen van-eer vol ontslag aan dr. J. B. Ubbink uit zijn betrekking van leraar aan de Ge meentelijke Hogere Burgerschool voor Meisjes. Voorstel inzaxe het beschikbaar stellen van gelden voor het aansohaf- fen van een draaibank en een gra- mofooninstallatie met platen ten be hoeve van het Stedelijk Gymnasium. Voorstel inzake het vaststellen van de vergoedingen der bijzondere scholen. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de' inrichting van Lief dadigheid voor Roomsch-Katholieken om medewerking voor de aanschaf fing van leesboeken voor een school bibliotheek ten behoeve van de school voor uitgebreid lager onderwijs aan het Vrouwenkerkhof 1. Voorstel tot het beschikbaar stel len van gelden voor de aanleg van een tennispark c.a. op een terrein, ge legen tussen de Haarlemmerweg en de Broekweg. Voorstel inzake het verlenen van een bijdrage ten behoeve van de uit wendige restauratie van het pand Rapenburg 6. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaf fen en plaatsen van twee ketels en het maken van een oliestookinsta'la- tie met 'bijkomende werken ten be hoeve .van de centrale verwarming van het Stadhuis. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de verdere voltooiing van de bouw van het Stad huis en voor het aanbrengen van een wandversiering in de wachtkamer van de trouwzaal op de begane grond. Voorstel tot het aan het openbaar verkeer onttrekken van een gedeelte van de le Looierstraat, gelegen tus sen de 6e Groenesteeg en de Wever straat. Voorstel inzake wijziging van de huurovereenkomst betreffende de be gane grondverdieping c.a. van het voormalige stationsgebouw aan de Herensingel. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de bouw van' 28 boxengarages op een terrein ten noorden van de Bernhardkade. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, houdende wijziging van die, regelende de heffing en de vordering van leges- en expeditie- gelden te Leiden. Voorstel om B. en W. te machtigen tot. 1 januari 1962 vergunningen tot het plaatsen en exploiteren van hoog spanningslijnen voor de gemeente te aanvaarden. Voorstel inzake het toekennen ^an een bijdrage aan het College van Kerkvoogden der Hervormde Ge meente in de kosten van aanleg van een elektrische verwarmingsinstai- latie in de Pieterskerk. Voorstel tot het nemen van enige besluiten inzake toepassing van de Geldschieterswet in verband met de instelling van de Gemeentelijke Dienst voor Kasbeheer en Krediet wezen. Voorstel inzake subsidiëring van de door de Vebo in 1955 gehouden tentoonstel iingen. Voorstel inzake het verlenen van subsidie aan de Vereniging Consulta tiebureau vor Alcoholisme te 's-Gra- venhage in de kosten van te Leiden te houden spreekuren met eventue'c behandeling van Leidse ingezetenen. Voorstel inzake de verkeerssitua tie op de Haarlemmerstraat. De Provinciale Staten van Zuid- ROTTERDAM 3 juli. vee. Aan I voer 2893 stuks vee. Weektotaal 4952 stuks. 500 vette koeien, 506 gebruiks- HniinnrJ hahhon v»nmnrïpn dr R vee' 220 vette balveren. 170 graskal- /tr tnf huiten veren, 575 nuchtere kalveren. 148 Eijsink (K.V.P.) benoemd tot buiten- varkens 147 biggen, 104 paarden, 25 gewoon hd van Gedeputeerde Staten I velUe 472 scKhKap^n ot lammeren, van Zuid-Holland, als hednel d in ar- i a van Zuid-Holland, als bedoeld in ar tikel 89 van de Provinciale Wet. Hij verwierf veertig stemmen. Dr. B. van den Tempel (Arb.) kreeg dertig stemmen; twee stemmen waren blanco. Als gevolg van de steeds groeiende belangstelling voor deze tak van sport zal het reeds bestaande tekort aan banen naar verwachting nog toenemen. In verband daarmede hebben b. er w. nagegaan, in hoeverre in de be hoefte aan tennisbanen op korte ter mijn kan worden voorzien. Geble ken is, dat de aanleg van een uit vijf banen bestaand tennispark mogelijk is op een terrein, gelegen tussen Haarlemmerweg en de Broekweg. De kosten daarvan zullen, met inbegrip van die voor de grond, naar raming 53.624 bedragen. Het zal aanbeveling verdienen op Het park een klubhuis te bouwen, dat ongeveer overeenkomt met het klub huis bij de tennisbanen van 't sport park „Roomburg". De kosten voor de bouw en de inrichting daarvan worden geraamd op 31.000 In het plan voor de aanleg van een tennispark is voorts opgenomen het maken van een parkeerplaats en een rijwielstalling. Het treffen van deze voorzieningen is niet alleen van be lang voor het aan te leggen tennis park, maar ook voor de in de onmid dellijke nabijheid liggende sportvel den. De kosten zullen ongeveer 35.628 bedragen. BENOEMING VICE-VOORZITTER „R.K. SCHOLEN". In de vergadering van de „Inrich ting van Liefdadigheid voor Rooms- Katholieken. (R.K. Scholen) te Lei den is tot vice-voorzitter gekozen dr G. W. M. Kallenberg, wetenschappe lijk hoofdambtenaar van de Techni sche Hogeschool te Delft. Het is de bedoeling, dat de heer Kallenberg het voorzitterschap zal bekleden. Zolang echter geen statu ten-wijziging heeft plaats gehad volgens welke statuten een priester het voorzitterschap bekleedt zal pastoor Bernefeld deze functie blij ven waarnemen. Spoedig is ook de benoeming te verwachten van een algemeen advi seur voor de sociale verenigingen. Tot deze benoeming plaats heeft, blijft pastoor Bernefeld het adviseur schap behartigen. 25-JAAR ONDERWIJZERS JUBILEUM HEER A. VAN SCHIE Vandaag viert de heer A. v. Schie, onderwijzer aan de R.K. v.g.l.o.-school Boommarkt zijn 25-jarig onderwijzers jubileum. Op uitdrukkelijk verzoek van de jubilaris, wie hem kent begrijpt dit, wordt dit feest in zeer intieme kring gevierd. Moge het onderwijs in Leiden nog lang genieten van zijn zorg en toe wijding waarmee hij reeds vele jaren dit onderwijs heeft gediend. Bevorderd tot de tweede klasse: P. S. Anes, J. Assies, S. J. Barke man, J. v. cT. Berg, J. A. A. v. Bie zen, J. P. Blok, H. Bos, A. Boter, J. Buys, J. J. Carstens, J. J. Cusell, H. J. Dane, J. W. Dubbeldam, J. van Duyvenbode, N. K. Eikerbout, T. Y. J. Fu, H. C. de Gruil, J. Saveur, A. v. d. Bent, E. F. C. Blok, T. Boer, P. v. d. Broek, L. v. d. Eist, G. W. v. d. Gugten, M. Heemskerk, G. C. Ho- gewoning, W. C. Kranenburg, C. Kruik, J. v. d. Mey, A. Ravestein, S. Siljeé, J. H. van Tongeren, M. Bak ker, A. Vreeken (na 26 november), P. Boon, J. P. D. van Dijk, M. K. v. Duyvenvoorde, R. Goudeket, H. M. d. Haan, J. Helmus, M. Houtman, H. J. de Jonge, G. A. Kedde, J. v. d. Kwaak, R. J. Kolderman, J. de Leeuw, H. v. Maanen, W. A. Min- naard, B. v. d. Nagel, J. D. v. Oosten, J. C. v. Osnabrugge, G. Pranger, J. C. K. v. Toorenburg, T. van Dijk, G. A. den Haan, H. Harmsen, L. C. v. Holtz, G. v. d. Kwaak, H. Overduin, L. H. Rietveld, B. v. Rijswijk, M. J. Rittersma, J. v. Schravendijk, T. Veldhuyzen, J. de Vente, W. Vlas blom, M. M. Vöge, J. M. Vogel, J. Vo gelaar, G. v. Zwieten, A. M. H. Brunsting. Afgewezen 24. Afdeling H.B.S. Bevorderd tot de derde klasse: A. Baalbergen, Th. J. de Bakker, W. J. v. Biezen (Sass). M. N. B. Blonk, E. Boonstra, S. Boonstra, E. J. Bos, G. J. Boter, H. Brinks, W. A. de Bruyn, J. A. Capel, K. J. P Haasnoot, J. Pit, B. Roberti, J. van Vreedendaal, A. L. W. Walop, C. W d. Wiel, W. J. Arentzen, G. Boe- kee, C. M. Boekkooi, T. v. Dorp, P. C. de Hoog, S. Knibbe, N. J. Kroon, W. M. C. van Nes, G. Oudshoorn, C. Overbeeke, E. M. v. d. Perk, M. Ren- sink, H. G. de Ruig, B. E. G. Tim- mers, P. M. Tromp, A. Vlasblom, P. Arentshorst, E. v. d. Broek, A. L. Dekker, O. J. H. Haspers, H. Hoek, A. S. Jansen, E. de Jong, J. J. Klijn- hout, F. P. v. d. Mark, H. K. Mat ters, J. H. Mulder, A. C. Steketee, H. J. J. Terburg, L. Meyer, M. van Rijn, Ph. F. Meyer. Afgewezen 22. Bevorderd tot de vierde klasse: J. Bakels, J. Beukers, A. Brouwer, M. J. van Dam, L. G. Dekker, J. Fa- vier, E. C. v. Heurn, D. H. Jansen, R. F. Knibbe, C. L. Matze, T. P. Mei rink, H. P. den Otter, J. Oudshoorn, P. Passchier, P. M. v. d. Plas, G Schouls, T. R. Seinstra, B. J. Verdoes, J. W. Verhaar, N. de Vreugd, W. C Willemse, P. H Admiraal, S. Barn- hoorn, J. Bekooy, P. Bos, H. A. Braakhekke, G. J. R. Dijkstra, W. I. Dijkstra, M. L. E. v. Eybergen, A. Everaars, R. D. Ginsel, G. Holtrust, A. T. M. C. de Nooyer, A. E. 26 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 3.103.40, 2.60--2.90, 2.50—2.60; vette kal veren 2.90—3.00, 2.70—2.80. 2.30 2.50; graskalveren 475375275; nuchtere kalveren 806852; big gen 685650; slachtpaarden 2.40—2.30—2.00; veulens 450—400 —300; schapen 140—120—100; lam meren 1009070; kalf koeien 1175—950—750; melkkoeien 1175 950750; vare koeien 900750 600; vaarzen 880750600; pinken 650—500—400. Handel: vette koeien aanvoer kor ter, handel traag, niet geheel prijs houdend, enkele prima's boven no tering; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel goed, ruim prijs houdend; graskalveren aanvoer iets minder, aanvoer stil, niet geheel prijshoudend; nuchtere kalveren aan voer korter, handel vlot, ies hoger in prijs; biggen aanvoer groter, han del redelijk, wat stijver in prijs; slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel lui, vooral niet lager in prijs; veulens aanvoer tamelijk, han del willig, prijshoudend; schapen aanvoer minder, handel kalm, prij zen onveranderd; lammeren aanvoer minder, handel kalm, prijzen onver anderd; kalfkoeien aanvoer minder, handel kalm, prijshoudend; melk koeien aanvoer minder, handel kalm, prijshoudend; vare koeien aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen on veranderd; vaarzen aanvoer kleiner. Perk, E. R. Plaatzer, M. Pluimgraaff, W. S. Post, A. C. Smaal, C. W. Stee-1 handel flauw, niet geheel prijshou neveld, E. W. D. Versteeg, J. Warners) dend; pinken aanvoer kleiner, han- A. A. v. Weelden, P. v. 't Wout, A. del flauw, niet geheel prijshoudend. Kuyt. Afgewezen 10. Bevorderd tot de 5e klasse A (Lit. Ec.). J. C. v. Duin, C. G. v. d. Horst, J. A. Hubregtse, H. J. Kleer, C. H. Lock C. v. Nood, D. C. v. Rijn, G. Sierat, J. G. Smit, P. J. Stortenbeek, P. M. Tibboel, C. Vogelaar, P. v. d. Wolf, A. Kooien. Afgewezen 5. Bevorderd tot de 5e klasse B (math. phys.). J. H. C. de Bruyne, N. A. v. d. Na gel, H. J. Roelofs, C. Schmal, W. M. Star, B. J. v. d. Tang, N. J. v Wave- ren, W. Bakker, C. J. T. Bos, C. Bou- man, P. Ph. v. d. Broek, A. K. Cig- gaar,D. Jansen, W. Jansen, G. M. v. Maanen, K. J. Roberti, H. R. Rooden- burg, P. H. Schram, P. v. 't Zelfde. Afgewezen 11. Afdeling gymnasium. Bevorderd tot de derde klasse. W. A. v. d. Berg, W. J. v. Biezen (Kw.), J. Bijleveld, P. Bogaards, K. N. Ciggaar, M. v. Buyn, G. L. Gilhuis, H. v. Hartingsveldt, D. J. C. Heijl, M. Knibbe, J. M. Knotter, P. Koelewijn, A. A. A. v. d. Laan, J. v. d. Linde, K. Maas, J. W. Oosting, H. L. Oudshoorn, A. W. A. Pijlman, W. Rietkerk, J. Rittersma, P. J. C. Stolp, W. H. J. B. Wang, J. G. v. d. Windt Afgewezen 5. Bevorderd tot de vierde klasse: B. Blom, D. de Bruyn, A. Brun- ing, J. Dompeling, J. Flinterman, G. Hekster, F. R. Ketting, N. v. d. Kooy, v .d. Laan, M. Maas, A. Moeren hout, G. Ch. Mulder, J. A. Mulder, T. A. Pierhagen, J. Spierenburg, C. J. Vercouteren, T. M. Wijntjes, N. J. Zimmerman, W. M. v. d. Veur. Afgewezen geen. Bevorderd tot de vijfde klasse. A. v. d. Berg, C. J. Bleighrodt, R. v. Eijk, L. Guyt, M. Hokster, H. K. s'Ja cob, L. J. Kedde, P. Kralt, W. Moe renhout, M. Nagel, P. Olivier, T. C. Z. Pieterse, H. J. A. Zwitser, B. M. v. Rhee, Tj. Segaar. Afgewezen 4. Bevorderd tot de zesde klasse: A. v. d. Bos, R. Kattenberg, A. v. Rijn. Afgewezen geen. Bevorderd tot de zesde kl. B: BODEGRAVEN, 3 juli. Kaas. Aangevoerd 172 partijen. Eerste soort 2.132.19, tweede soort 2.06 2.12. Extra f 2.42. Handel kalm. F. J. Kedde, Scheffer, C. Smit. Afgewezen 1. A. Maaskant. J. WIELRENN 7 WEGWEDSTRIJD AMSTERDAM—ARNHEM V.V. Sterke deeln:ming Nimmer zag de -co....nissie wielrennen van de sport.veek Amsterdam zo'n langrijke deelneming aan de jaarlijkse grote klassieke wegwedstrijd voor ama teurs, ditmaal >k voor onaf hank"* "ken. als voor deze van mo":n, welke dan voor de tiende maal wordt gehouden en wel voor de zesde maal het traject AmsterdamArnhem v.'"dat i:-. d< jaren 1948 BredaAntwerpenAmster dam en in de jaren 1953 en 1954 in Tiel het keerpunt was en de afstand toe niet minder dan plm. 260 km. was. Nu is het weer zo ongeveer 200 km., waarvan beginpunt op de NassaukaH« ter hoogte van de Raampoort ligt waar om 3 uur gestart zal worden c aankomst des avonds acht uui verw '-t kan worden. Tot de deelnemers, in totaal 164 ren ners (amateurs en onefhankclijken) be horen: Jan Rol (winna-»'- 1955 en thans eerste in het klassement van de amateurs in klassiekers 1956, met totaal van 65 pnt.). Piet de Jongh (Made1), Steen voorde (Heemstc*-'1 Mahn (Am sterdam). kampioen van Nederland 1956, Dirk de Ruiter (Beverwijk), M, Snijder (Halfweg), C. Niesten (Beverwijk), J. Groot (Beverwijk), Van Uden (Oss), A. v. Houwelingen (Sassenheim), H. Cu- velier (Nieuw Vennen) Van Vliet (Rot terdam), Gc' Rabe (Amsterdam). Joop Captein (Amsterdam). G. Blr hem), C. Plasmeijer (Voorhout). A. van Sluijs (Vlissingen). Van Wetten (Noord- wijkerhout). Bloedjes (Alkmaar). H Ehlen (Broek-Sittard) L. Stevens (Els- loo), M. v. d. Borgh (Etten), Damen (Lieshout), Stoete (Amsterdam) en Ver hoef (Rotterdam). Marktberichten LEIDEN, 3 juli. Vette varkens. Aangevoerd 381 vette varkens. No tering in centen per kg. levend ge wicht: zware varkens 168172. Lich te varkens 178184. Slagersvarkens 178185. Handel vlug. Enkele bo ven notering. 3 Nuchtere kalveren, geen notering. MMBIEMMEBSTPAAT 164-166 PANSPONZEN. 3 stuks PUDDING. 2 pakken ATWASBORSTEL met steel MACARONI, 500 gram KANTKOEK, 500 gram Sprit skransen, blik met 12 stuks BESCHUIT. 2 rollen Tomatenpuree, 3 blik SOEPGROENTE, 2 blik ZACHTE ZEEP, beker 500 gram CANDY KOEK, groot stuk Zelfw. Wasmiddel OZIL, 2 pak Holt. bruine bonen TOELETZEEr, 3 stukken HH. STROOP, beker 500 gram SPINAZIE, literblik HH. ZEEP, pak 10 stuks AUGURKEN, schijfjes, 2 pot DOPERWTEN MII, literblik SLASAUS, grote fles SUIKER, kilogram MARGARINE, 3 pakken PRE, het was middel, 2 pak Derde V ——Ms. EIEREN 10 st. nr. 3 133 ZURE ZULT, 200 gram VETTE HAM, 200 gram Korstloze KAAS, 200 gram HAMKAAS, 150 gram Boterhamworst, in dikke plakken. Voordeliger dan vlees. 500 gram Jonge Goudse KAAS. 500 gram 39 45 45 59 109 119 BISCUIT, 250 gram SPRITS, 250 gram BIESJES, 250 gram BABBELAARS, 200 gram IJSBONBONS, gevuld, 200 gram Zachte Caramels, 200 gram PASTILLES, melk, 150 gram Aan de Cassa bij f3.- 58 de bekende grote pot, van 79 NU

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3