Zilver voor de heer F. Pison K.A.J.-sportdag in Voorhout Oud-Leiden bezocht „Oud-Gorcum" Aeratone-bad in Wassenaar 'n Foto-apparaat registreert verkeersovertredingen MAANDAG 2 JULI 1956 DE LEIDSF COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 Halve eeuw bij Van Wijk Vandaag is het precies een halve eeuw geleden, dat de heer F. Pison, thans werkmeester in de ververij van de N.V. Leidse Textielfabrieken v/h Gebr. Van Wijk, als dertig-jarig jongmaatje aan tïe hand van zijn va der de fabriekspoort binnenstapte. De heer Pison houdt in dit bedrijf een familietraditie hoog. Reeds zijn grootvader was in deze industrie werkzaam, terwijl thans ook een zoon van de jubilaris aan het pro- duktieproees deelneemt. Ter gelegenheid van dit gouden feest vond hedenochtend in de kring van de directie en een vertegen- de loop der jaren, aldus de heer He ringa, heeft hij de goede reputatie, welke Van Wijk allerwege geniet, niet alleen opgebouwd, doch ook we ten te handhaven. In deze halve eeuw, aldus spreker, hebt gij ook het vertrouwen van de directie en het personeel gewonnen, hetgeen o.a. blijkt in het zitting hebben in de on dernemingsraad. Een lichaam, waar in hij een werkzaam en nuttig aan deel heeft. .Als aandenken aan deze dag bood de heer Heringa de rubila- ris namens de directie een enveloppe met inhoud aan. Wethouder S. Menken, die dc ge lukwensen van het gemeentebestuur overbracht, stelde de bijzondere trouw en de grote plichtsbetrachting van de heer Pison in het licht. Spre ker wees er daarbij o.m. op, dat de woordiging van het personeel een hartelijke huldiging plaats. Eén der directeuren, de heer J. W. Heringa, had zeer veel waardering voor de arbeidsprestaties van de heer Pison, die de leiding over een afde ling heeft, waar eventuele fouten in het bedrijf gemaakt, steeds direct aan de dag treden. Mochten deze al voorkomen, dan heeft de jubilaris er slag van een onregelmatigheid tot volle tevredenheid op te lossen. In Burgerlijke Stand Geboren: Teunie, d. v. G. van Eijgen en M. van Soeren; Leendert Hendrik Jan, z. v. L. Parlevliet en H. J. Nijland; Jacobus Daniël, z. v. J. D. Pelgrim en C. M. J. van der Laan; Rudolf Willem Frederik, z. v. H. Devilee en M. T. de Groot; Johan nes Petrus Bernardus, z. v. F. V. J. v. d. Berg en H. M. v. d. Berg; Jo hanna Cornelia, d. v. J. Schaap en C. de Best; Elias, z. v. J. Sinteur en C. Benning; Leonard Paul, j. v. P. W. Kasteleyn en L. Boer. Leidse Agenda MAANDAG Avondmuziek. Pieterskerk. 8.30 uur DINSDAG 275-jaar St. Jacobshofje. Receptie Gulden Vlies. 10.30 nam. WOENSDAG Kath. Vrouwengilde. Bustocht. Vertrek. 8 uur nam. Stadhuisplein. Rozenkranskruistocht: St. Petrus- kerk. DONDERDAG: Cursus Doorleefd Geloof. 8.15 uur nam. Technische School Dor» Bosco. Oegstgeest. Kath. Vrouwengilde. Excursie naar West-Friese markt te Schagen. Vertrek 6.30 v.m-'per auto bus van pastorie. VRIJDAG Cursus Doorleefd Geloof. 8 uur nam. Technische School Don Bosco. ZATERDAG Cursus L.J.A. Slotavond. 3 uur nam. Leids Volkshuis. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. De avond- en naohtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt van maandag 2 tot en met vrij ciag 6 juli waargenomen door: apo theek van Driessum, Mare 110, tel. 2'.-406; Zuioer-apotheek, Lammen- scbansweg 4, tol. 23553; apotheek Oegstgeest Wiiheiminapa-k 8 tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Volxenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don der zaga vond 7.308.30 uur nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 29 juni tot 6 juli zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Een liefde in Parijs", vol wassenen. Lido: „rk stierf duizend doden", 18 jaar. Luxor: „Nacht der verschrikking", Trianon: „Tempel der verleiding" volwassenen. Rex: „Het laatste gevecht", 14 18 jaar. jaar. Donderdagcyclus Casino. „De dief". 18 jaar. jubilaris in deze vijftig jaar de zin van de arbeid heeft leren vertaan. Een arbeid welke voor de persoons vorming en 't gezinsleven van grote v/aarde is voor de Nederlandse sa menleving. Het deed de heer Menken een groot- genoegen te kunnen medede len, dat het H. M. de Koningin had behaagd de heer Pison de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verlenen. Namens de directie voegde de heer Heringa hieraan de draagmedaille toe, terwijl hij de jubilaris tevens in het bezit stelde van het vererend ge tuigschrift en het gouden insigne van de Ned. Mij voor Nijverheid en Han del. In gelijke geest voerden hierna het woord de heer J. E. Broug, die sprak namens het personeel van de verve rij, de heer S. Brouwer, collega werk. nieester, en L. Gijsman, voorzitter van de personeelsvereniging „De Spil". Enkele geschenken werden aangeboden. Nadat de heer Pison een dank woord had gesproken, bleef men nog enige tijd in feestelijke stemming bijeen. m GASTVRIJHEID GEVRAAGD. Ieder jaar vertrekt vanuit de Leidse St. Petrusparochie een grote groep jongeren met de befaamde „Club de Limetz" naar Frankrijk en deze wordt in de dorpjes rond de Seine- oever met al de gastvrijheid ont haald, waarover het charmante Frankrijk de beschikking heeft; ieder jaar worden weer de stevigste vriendschapsbanden gesmeed en de meest stellige verzekering gegeven, dat bij een mogelijke komst in Neder land de Fransen eenzelfde onthaal te wachten staat als de Nederlanders daar in Noord-Frankrijk. Hoe schoon is dit alles, maar min der gemakkelijk is het feit, dat kape laan De Jong de geestelijke vader en -leidsman van deze club een uitnodiging heeft verzonden aan een kleine groep Franse leraren met hun discipelen en dat thans nu de uit nodiging met beide handen aanvaard is het aantal slaapplaatsen in de Petrusparochie zo schaars zijn, dat een groot gedeelte van dit groepje nog dakloos is. Wanneer er voor 20 jongetjes nog een slaapplaats gevonden kan wor den, dan zullen de Fransmannetjes niet de indruk behoeven te krijgen, dat de Nederlandse toezeggingen, in Frankrijk gedaan, een weinig voor barig zijn geweest. Niemand behoeft zich over taal problemen het hoofd te breken, want na drie uren spreekt het Franse jon getje geen Frans en het Nederlandse gezin geen Nederlands meer, zodat men elkaar voortreffelijk gaat be grijpen. Wanneer u van donderdagavond 26 juli tot zaterdagmorgen 28 juli (dus precies 2 nachten) nog een plaatsje vrij kunt maken, dan zal een ver heugde kapelaan De Jong het briefje lezen, dat u met een éénregelige mel ding in de brievenbus aan de Lo- rentzkade kunt werpen en als uw schrijfblok juist leeg is, dan is een telefoontje aan onze krant (20015) of aan mej. Greet Walter (25716) ook meer dan voldoende. VRIJE PLAATSEN IN ST. LEONARDUSKERK. De parodhianen van St. Leonardos zijn „ter stembus" geweest om een uitspraak te doen over de kwestie kerkplaatsen verouren of vrije plaat sen. De parochie heeft de voorkeur gegeven aan vrije plaatsen, zodat men per 1 januari a.s. „kan gaan zitten rar men wil". Pastoor Van Schalen heeft gisteren de uitslag van dit referendum bekend gemaakt. Degenen, die geen eigen plaats 'bezitten hadden zich voor 100% achter het idee van de vrije plaatsen geschaard en de bezitters van eigen plaatsen spraken er zich voor 75% voor uit. NU TWEE DAGEN KEVELAER. Het bestuur van de Leidse Proces sie naar Kevelaer heeft op verzoek De deelnemers aan de excursie van de vereniging „Oud-Leiden" naar Gorinchem en Loevestein, die zater dagmorgen om 8 uur van de Garen- markt vertrokken en precies twaalf uur later aldaar in goede welstand terugkeerden,. kunnen ongetwijfeld terugzien op een geslaagde dag. Dar,» zij een perfecte organisatie, ideaie weersomstandigheden en de grote gastvrijheid van de Gork.umse auto riteiten, werd het een zeer interes sante excursie. Klokslag 10 uur arriveerde het ge zelschap in Arkei's oude veste. Na een kopje koffie te hebben gedronken werd onder leiding van bestuursle den van de vereniging „Oud-Gor cum" de stad verkend. Men kreeg een goede indruk van deze echt oud- Hollandse stad,nog omringd door eeh grote vestinggordel en liggende aan de onvolprezen Merwede. Te ruim 12 uur volgde een officiële ontvangst ten stadhuize, alwaar de deelnemers op zeer gastvrije wijze werden ontvan- g De burgemeester, mr. L. R. J- rid der van Rappard gaf op geestige en instructieve wijze een overzicht van de ontwikkeling van zijn stad. Tal rijke maquette waren opgesteld om het gesprokene te verduidelijken. Dat ook hier geworsteld wordt met problemen als daar zijn sanering oude stadskernen, onvoldoende bouw volume. stadsuitbreiding enz., werd de toehoorders al spoedig duidelijk. Dr Kessen, voorzitter van „Oud- Leiden" sprak 'n hartelijk woord van dank en overhandigde de burgemees ter een exemplaar van het in 1952 door „Oud-Leiden" uitgegeven kaste- lenboek. In zijn dankwoord betrok de heer Kessen ook de bestuursleden van „Oud-Gorcum", die deze dag hun onmisbare medewerking in zo ruime mate wilden verlenen. Omstreeks half twee verenigde men zich in „De Beurs" aan een ge meenschappelijke koffietafel, Als gasten van „Oud-Leiden" zaten aan mevrouw van Rappard, burgemeester van Rappard, mevrouw Huurman, wethouder van openbare werken, en het bestuur van „Oud-Gorcum". Om 3 uur vertrok een speciale boot naar Loevestein. Deze boottocht is op zichzelf reeds bijzonder aantrekkelijk. Aan boord bevond zich de slotvoogd van Loeve- stein, burgemeester van Rappard, die 77 alvorens het interieur van het slot te tonen de Leidenaren op een van de wallen een interessant historisch overzicht gaf waarbij uit de aard der zaak Grotius niet onvermeld bleef. Om ruim 5 uur scheepten de deel nemers zich weer in om nogmaals te genieten van de unieke boottoch over de rivier. Uitgeleide gedaan door het bestuur van „Oud-Gorcum" werd te 6 uur de terugreis naar Leiden aanvaard. Ging de tocht heen via Rotterdam, terug werd de route via Vianen genomen, welk stadje men nog even binnen reed. De leiding van deze zo geslaagde excursie berustte bij de heren Gillis sen en Hennes. Mooi geschenk voor 10-jarig „Ons Eiland" Als besluit van de feestelijkheden, die gehpuden werden ter gelegenheid van het tienjarig jubileum van de Leidse speeltuinvereniging „Ons Eiland" boden de leden en donateurs zaterdag in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal het bestuur een feestavond aan, die klonk als een klok. De voorzitter van het jubileumco mité, de heer J. Sieval sprak het welkomstwoord tot de geheel gevul de zaal. De ook aanwezige bescherm heer H. J. de Koster hield een gees tige korte speech, waarin hij zei, dat Ons Eiland niet moeilijk te bescher men was geweest, daar de vereni ging in die tien jaar zeer stevig op eigen benen was komen te staan. De voorzitter van de jubilerende ver eniging dankte hem en mocht daar na het geschenk van de leden en do nateurs in ontvangst nemen: een ge luidsfilmprojector. De verblufte heer B. Broers dankte de zaal, maar riep tegelijk een ieder op mede te helpen aan het afbouwen van het clubhuis opdat de projector in eigen huis ge bruikt kon worden. Het woord was hierna aan het re vue-gezelschap van Rens van Dorfh. dat onder de titel „Voor U" een programma bracht. Samen met het orkest „The Topli- ners" zorgden Ted Valerio, Cas Oost hoek, het Dicola Trio, Dick Binnen dijk en Sylvia Silverstra al spoedig voor een gezellige sfeer. Door de interdiocesane K.A.J. van de bisdommen Haarlem en Rotter dam was de jaarlijkse sportdag ge organiseerd, welke gehouden werd op de sportterreinnen van de B.N.S. Voor de deelnemers en deelneem sters had de B.N.S. wederom haar gastvrijheid gejoond, wat op hoge prijs werd gesteld. Deze sportmanifestatie was het sluitstuk van het winterprogramma en had de nodige voorbereiding ge kost. De organisatie berustte bij de diocesaan leider der K.A.J., de heer Fr. Overdijk. l$-tallen autobussen en vele luxe wagens, brachten de 1000 deelnemers en deelneemsters naar Voorhout. Het weer was prachtig, zodat dan ook door allen volop is genoten. Hier volgen enige uitslagen: Athletiek: 100 meter: 1. H. Boot, (Kenn. Zaan); 2. W. Jeursen, Den Haag; 3. C. v. d. Veen, O.-W. Fries land. 800 meter: 1. B. Kraan, Leiden; 2. A. v. Galen, Den Haag; 3. H. Koning, Amsterdam. 1500 meter: 1. L. Warmerdam, Rot terdam; 2. J. de Nijs, Kenn.-Zaan; 3. B. Kraan, Leiden. Hoogspringen: 1. A. v. Galen, Den Haag; 2. Mijnders, Kenn.-Zaan; 3. Verduijn, O.-W. Friesland. Verspringen: 1. A. Deulekom, Voorhout; 2. A. v. Galen, Den Haag; 3. C. v. d. Veen, O.-W. Friesland. Kogelstoten: 1. C. v. d. Veer, O.-W. Friesland; 2. A. v. Galen, Den Haag; 3. H. Lelieveld, Den Haag. 4 X 100 m. estafette: 1. Den Haag: 2. O.-W. Friesland; 3. Kenn.-Zaan. an velen besloten, dit jaar niet drie maar twee dagen naar Kevelaer te zullen pelgrimeren. De verzoeken om de bedevaart te 'bekorten kwamen vooral van de jongeren. Ook te Rot terdam is de wens om de pelgrimage naar Kevelaer tot twee dagen te be korten naar voren gekomen. De voor delen van deze regeling zijn de gerin gere kosten en winst aan tijd- Nu is het een kwestie van: s morgens weg de volgende avond thuis". De data zijn thans 13 en 14 augus tus. Inlichtingen verstrekt het secre tariaat: Maredijk 83, telefoon 31922. Geslaagd. De heer J. Sierat uit Leiden is ge slaagd voor het examen sociale wet geving van het Ned. Genootschap van Accountants. Voor het kandidaats-examen tand heelkunde slaagde te Groningen de heer Goei Joe Tik eveneens te Leiden. Crescendo. In verband met het blaatsen van lichtmasten op de speeltuin „Noor derkwartier" op woensdag, is de trai ning verzet op dinsdagavond om 7.30 luuir op de speeiltuin „Groenoord" aan de Haarlemmerweg. Dit is maar voor één keer. Volgende week weer op Noorderkwartier. KRONUS. UITGAANSDAG PERSONEEL N.V. LEIDSCHE APPARATEN- FABRIEK. Zaterdagochtend om half 8 vertrok ken drie bussen van N.V. Leidsche Apparatenfabriek, Os en Paarden- laan, voor een uitgaansdag van het personeel met de dames. Van Leiden naar Austerlitz, waar een kopje kof fie werd aangeboden. Vandaar ver trok men naar Arnhem waar gele genheid was voor een rondwande ling in het Ned. Openlucht Museum, onderbroken door een lunch in het restaurant „De Oude Bijenkorf" van 12.15 tot 13.45. In restaurant de „Kroon", Rembrandtplein, stond om 6 uur een diner klaar. Na afloop van het diner ging men gezamenlijk naar het De la Mar-theater om het blij spel „De ware David" te zien. OEGSTGEEST ANTI-ANNEXATIE-COMITé WERKT DOOR. Het destijds in Oegstgeest gevorm de anti-annexatie-comité heeft in zijn dezer dagen gehouden vergadering besloten de ondernomen actie tegen de grensverleggingen ten gunste van de gemeenten Leiden en Rijnsburg onverzwakt voort te zetten. Bespro ken is, welke verdere stappen zul len worden gedaan om van het Oegst- geester verzet blijk te geven. Het .comité heeft de beschikking over I een respectabel handtekeningen uit alle delen van de gemeente. In het bijzonder is het opgevallen hoe groot het aantal (handtekening is uit de z.g. „bedreigde" gebieden t.w. de Hoge Mors en het gedeelte tegen Rijnsburg, waaruit overduidelijk blijkt, dat de bewoners van deze dorpsgedeelten de voorkeur geven aan het burger schap van Oegstgeest boven dat ener andere gemeente. Geboren: Jan Cornelis Dingenis, zn. v. B. Vonk en A. Louwerse; Cornelia Johanna, dr. v. G. van Starkenburg en J. Nagtegaal. Ondertrouwd:: H. Evelein, 29 jr. en J. H. Bouma, 24 jr.; A. Th. M. T. Schroots, 28 jr. Schiedam en M. van Nood, 30 jr.; J. C. de Wit, 39 jr. en Q. A. M. Tetteroo, 36 jr.; G. Ouds- hoorn ,39 jr. Leiden en A. de Jong, 31 jr.; J. M. A. Hasselman, 28 jr. en E. L. A. M. H. Regout, 24 jr. Haarlem. Overleden: H. Betist, 93 jr.; M. Pol dervaart, geb. Hoftijzer, 77 jr.; G. v. d. Mey, 86 jr.; D. A. Treur, 91 jr. ALPHEN AAN DEN RUN Op de Kath. H.B.S. te Gouda slaagden B. Smit, Br. de Groot, D. Verwey en H. van Liempt. Zij wer den opgeleid door de St. Willibrordus- school, hoofd de heer W. H. v. Liempt. Volleybal: 1. Kenn.-Zaan, 2. Den Haag: 3. O.W. Friesland. Tafeltennist. Gerard Krabbe, Den Haag; 2. Wim Bruning, Rotterdam; 3. H. v. d. Poort, Rotterdam. Dansen: voor Foxtrott, Tango, Slow Foxtrot en Engelse wals: 1. paar Klauw-Rancuret, Leiden; 2. paar v. Diemen-v. Diemen, Amsterdam. Wedstrijd voor Bands en solisten: 1. Rotterdam; 2. Zaandam; 3. Castri- cum. Solisten: 1. Piano: H. v. Grinsven, Rotterdam; 1. Accordeon: J. Kee, Wormer; 1. Drums: J. Kok, Rotter dam. Voor de voetballiefhebbers viel er ook te genieten. Een op hoog peil staande vlotte en sportieve wedstrijd werd gespeeld tussen een elftal van het bisdom Haarlem en dat van Rot terdam; Haarlem zegevierde met 3—2. 0UD-ADE AUTO BOTSTE TEGEN MELKBUS EN REED TE WATER. In de nacht van zaterdag op zon dag is een luxe-auto even voorbij de Langebrug, tegen een melkbus ge botst, die door onbekende oorzaak midden op de weg was gekomen. De chauffeur verloor de macht over het stuur ep kwam in de sloot terecht. Gelukkig wist hij zichzelf uit zijn be narde positie te bevrijden. Met een taxi heeft hij enige tijd later de reis voortgezet. ROELOFARENDSVEEH Bridgeklub „D.V.H." De uitslag van de onderling gespeelde wedstrijd was als volgt: 1. mevr. Muskens en partner 53 m.p.; 2. echtp. J. v. d. Meer 51 m.p.; 3. P. Huigsloot en L. v. Berkel 39 m.p.; 4. echtp. J. Koek 39 m.p.; 5. Martien Bakker en Leo Klein 30 m.p.; 6. Eimert Koek en Cor. v. Haestregt 28 m.p. B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld de renteloze lening, die indertijd voor de bouw van het sportfondsen bad werd beschikbaar gesteld, met 104.000,tq verhogen in verband met een aantal nieuwe voorzieningen in het bad. In de eer ste plaats dient het aantal kleedhok jes te worden uitgebreid, omdat het aantal bezoekers aan het bad de nos- male verwachtingen verre blijkt te overtreffen. Gerekend was volgens elders geldende maatstaven, op een bezoek van 144.000 personen per jaar. De cijfers over de eerste maan den wettigen de verwachting, dat het aantal baden per jaar ruim 200.000 zal bedragen. Het aantal kleedhokjes kan worden uitgebreid door de vloe ren van de kelderruimten te betege len en daarin kleedhokjes aan te brengen. In de kelderruimte zal voorts een extra-bassin ingebouwd worden, dat gebruikt kan worden voor de zwem lessen aan de schooljeugd, voor het zwemmen door kleuters en voor «iet baden van door kinderverlamming getroffenen in extra verwarmd wa ter. De kleedhokjes en dit extra bas sin vragen een bedrag van 80.000, Voor het aanbrengen varn een stang langs het diepe bassin, waar aan kinderen zich zo nodig kunnen vastgrijpen, zal een bedrag van 4000,nodig zyn. Tenslotte wordt voorgesteld, in het zwembad een z.g. „Aeratone-bad" aan te laten brengen. Dit is een kuip van roestvrij staal, met een diameter van ongeveer 1 meter welke met water van 95 graden Fahrenheit wordt ge vuld. Door gaatjes in de bodem en de zijwanden worden luchtbellen door het water geperst, waardoor het wa- BOSKOOP Geslaagd. Voor het toelatings examen tot het St. Antonius College afd. HBS slaagden onze plaatsgeno ten: Rini Gloudemans, Gé de Gunst en Jan Streng. Met twee kandidaten werd het examen voortgezet. KATWIJK Jubileum. Zaterdag j.l. vierde de heer L. Lutgendorff het feit, dat hij 25 jaar bij het onderwijs werkzaam is, eerst te Beilen, daarna te Nieuw- lande, vervolgens te Rottevalle, daar na in Hazerswoude en sinds 1 sept. 1951 aan de school voor buitenge woon lager onderwijs in de Kerkstraat te Katwijk aan den Rijn. Het heeft de jubilaris j.l. zaterdag uit de kring van collega's, schoolbestuur, leerlin gen en burgerij niet ontbroken aan belangstelling. HAZERSWOUDE (Gr.) Harmonie houdt inzameling. De harmonie „De Ghroene Hazeliere" gaat dinsdagavond 3 juli haar jaar lijkse rondgang houden door de paro chie, ter inzameling van de finan ciële middelen tot het in stand hou den en de zo hoognodige uitbreiding van het instrumentenbezit. Mede naar aanleiding van de toespraak van prins Bernhard ten gunste van de culturele ontwikkeling van de be volking in verband met de vrije tijd besteding menen wij deze collecte wel zeer te mogen aanbevelen. Scheepsberichten AAGTEKERK 2 Suez. AALSDIJK p. 30 Malta n. Halifax. AKKRUMDIJK 29 v. Havanna n. Antw. ALCYONE 2 Rio dc Janeiro. ALIOTH 1 R'dam. ALNATI 1 R'dam. ALWAKI 1 v. Pt. Said n. Genua AMSTELVAART 1 New York ANDIJK 30 v. New Orleans n, Havre. ANKER 1 Hampton Roads. AVERDIJK 1 v. Antw. n. Houston. BANTAM 1 Bombay. BO NAIRE 3 Paramaribo verw. BOSKOOP 30 v. R'dam n. Hamburg. CALTEX DELFT p. 1 Kp Vincent n. R'dam. CAL- TEXPERNIS 1 v. Suez n. Bandarmashur. CALTEX ROTTERDAM p. 1 Gibraltar b. Sidon. CISTULA 1 Isle of Grain. CON- GOKUST p. 30 Las Palmas n. Havre. CORILLA 30 v. Simonoseki n. Mlri. CRADLE OF LIBERTY p. 30 Flores Az. n. Philadelphia. DONGEDIJK 30 v. Los Angelos n. Cristobal. DORESTAD 1 Fre- dericia. ESSO DEN HAAG 1 Antwerpen. ESSO ROTTERDAM 1 v. Suez n. Ban darmashur. GRAVELAND 30 v. Las Pal mas n. A'dam. HATHOR 1 R'dam. HIS- PANIA p. 30 Wight n. Bilbao. JAGERS FONTEIN 30 v. Southampton n. Las Pal mas. JUPITER 1 R'dam. KARIMUN 30 v. Baltimore n. Houston. KIELDRECHT 30 v. R'dam 1 Londen. KOTA GEDE 30 Colombo. LAWAK 2 Lor Marques. LOE- NERKERK 30 v. R'dam 1 Hamburg MAAS 30 Alexandric. MUIDERKERK 1 Port Said. NIGERSTROOM p. 1 Las Palmas n. A'dam. POLYPHEMUS p. 1 Gibraltar n. Alexandric POSEIDON 30 v. R'dam 1 Bremen. PRINS CASIMIR p. 30 Kp Race n. Montreal. PRINS WIL LEM IV 30 v. R'dam n. Chicago. PRINS WILLEM V 1 R'dam. RUYS 1 v. Santos n. Rio de Janeiro. RIJNDAM 1 Cobh. SCHELPWIJK 30 Port Said. SCHIE 2 Oran. SLAMAT p. 1 Sabang n. Aden. SLOTERDIJK 30 v. R'dam 1 Hamburg. ter gaat schuimen en het lichaam van de bader masseert. Zoals de ervaring in Engeland en in Rotterdam geleerd heeft,, heeft een dergelijk bad een gunstige uitwerking bij lichamelijke en geestelijke vermoeidheid en kan het uiteraard onder medische con trole dienstbaar worden gemaakt aan de bestrijding van reuma, ishias, jicht en spit. Bij de bouw van het bad is met de mogelijkheid van plaat sing van een Aeratone-bad rekening gehouden, zodat geen ingrijpende verbouwingen nodig zijn. De kosten van een dergelijke installatie worden begroot op 20.000, De stichtingskosten van het bad zo delen B. en W. de raad verder me de. zullen naar alle waarschijnlijk heid 1.056.165,89 bedragen, dat is ruim 200.000,meer dan destijds werd geraamd. Als de gemeenteraad geen bezwa ren heeft, zal de Wasscnaarsc ver- keei-spolitic binnen afzienbare tijd de beschikking hebben over een nieuw foto-apparaat, dat, aange bracht achter de voorruit van een politie-auto, goede diensten zal kun nen bewijzen bij het constateren van verkeersovertredingen en bij het vervolgen van overtreders. Het apparaat, dat in Duitsland werd geconstrueerd en dat de naam „Traffippax-apparaat" kreeg bestaat uit twee camera's. De ene camera fo tografeert niet alleen de verkeers situatie maar ook de snelheid, de da tum en de tijd, die op een z.g. tacho meter worden aangegeven. Een tweede camera met telelens maakt tegelijkertijd een opname van het kenteken van het voertuig, waarmee de overtreding wordt gepleegd. B. eh W. schrijven aan dc raad, dat commissaris Maandag en inspec teur Boven zich in Düsseldorf bij de Landespolizei hebben kunnen over tuigen van de mogelijkheden en de resultaten van het werken met een dergelijk apparaat. Het college ver wacht, dat er van het op deze wijze verkregen foto-materiaal oen bij zondere bewijskracht zal uitgaan bij de berechting van verkeerszondaars. Het onderzoek ter plaatse en de getuigenverhoren en de administra tieve voorbereiding van een gerech telijke vervolging zullen aanzienlijk kunnen worden vereenvoudigd. Het apparaat kan zowel bij dag licht als 's avonds en bij slecht weer gebruikt worden. B. en W vragen de raad een kre diet van 6000,voor het aanschaf fen van een dergelijke aopara'uur, die de eerste in Nederland zal zijn. VOORSCHOTEN INSTALLATIE VAN WETHOUDER v. OOSTEN TOT BURGEMEESTER VAN KLUNDERT. De gemeente Klundert maakt er een groot feest van als woensdag 4 juli a.s. de heer C. D. van Oosten, thans nog wethouder van Voorscho ten, geïnstalleev., za! worden tot bur gemeester van de gemeente Klundert. Om 1.45 uur wordt de nieuwe bur gemeester ingehaald bij Moerdijk, waarna hij per rytuig, begeleu' dooi de Niervaarts ruiters naar Klundert zal rijden, waar hij een zanghulde van de schoolkinderen in ontvangst zal nemen. Daarna volgt in de gym nastiekzaal de plechtige installatie. Van 6 tot 7 uur volgt daarop een receptie. Om half negen 's avond- wordt het programma voortgezet met een défilé van de plaatselijke ver enigingen op het marktplein, waar na om 9 uur de toespraak van de bur gemeester tot de bevolking zal volgen. Van 10 uur tot 10.45 uur wordt de prachtige voorgevel van het gemeen tehuis een openluchtspel opgevoerd, speciaal voor deze gelegenheid ge schreven en behandelende een huwe lijksverbintenis in Middeleeuwse trant, getitel: „Het huwelijk van Nier vaarts Stedemaagt met Ridder van Oosten". De feestelijkheden worden georganiseerd door KLunderts Oranje vereniging, dat dit uitgebreide feest programma heeft opgesteld, omdat bij de installatie van de vorige bur gemeester door allerlei omstandighe den een grootse inhuldiging achter- WARMOND Aan de bisschoppelijk kweek school te Den Haag slaagde de heer Th. van Leeuwen voor onderwijzer. Marktberichten ROTTERDAM. 2 juli. Vee. Aan- voer 2059; vette koeien 1154, var kens 905; vette koeien 3,10—3,45, 2,603,00, 2,502,60, varkens 1,84, 1,82, 1,80; vette koeien korter, kalm met staande pryzen, enkele prima's boven notering: varkens iets minder, vlug met omlaaggaande prijzen, zware varkens 1,64—1,67.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3