VROOMHEID Mr. SCHOKKING MOET BLIJVEN uw VERBIJSTERENDE met melk meer mans SCHERPER TOEZICHT OP TOERBUSSEN Laat de bromfietsen niet onbeheerd staan ZATERDAG 30 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 ANTWOORD VAN REGERING Zaak is beëindigd De regering is van oordeel dat mr. F. M. A. Schokking als burgemeester van Den Haag dient te worden ge handhaafd. Zij heeft zich gerefereerd aan de conclusie van de commissie van advies, die haar oordeel heeft gegeven over de vraag „Welk stand punt in verband met de publicaties omtrent een optreden destijds als burgemeester van Hazerswoude van de tegenwoordige burgemeester van Den Haag te dien aanzien door de re gering valt in te nemen." Met de conclusie van de commis sie van advies: „Voor enigerlei stap ter bevordering, dat mr. F. M. A. Schokking zijn functie als burge meester neerlegt, bestaat geen aan leiding", beschouwen de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie, prof. dr. L. J. M. Beel en prof. mr. J. C. van Oven de zaak-Schokking als afgedaan. Zorgvuldig overwogen. Het advies van drie commissie le den, mr. dr. Donner president van de Hoge Raad dr. E. H. Ebels oud-commissaris der Koningin in Groningen en dr. L. Neher, oud directeur-generaal van de P.T.T. is, zo zeggen de ministers in de me morie van antwoord aan de Tweede Kamer, na zorgvuldige overweging van alle factoren tot stand gekomen, Hoewel minister Beel het onjuist acht om nadere mededelingen te doen over de daden van verzet van mr. Schokking in de bezettingstijd, stelt hij er evenwel prijs op om te verwij zen naar de gisteren verschenen beschikking van de Hoge Raad, waarin wordt gezegd, dat aan de goedevaderlandse gezindheid van mr. Schokking geen twijfel is gere zen, maar dat hij met gevaar voor eigen veiligheid, de vaderlandse zaak heeft gediend." Veel facetten. De minister Van Oven merkt in de memorie van antwoord op, dat hij de beslissing van de officier van Justitie op de klacht van mej. Pina, geen vervolging tegen mr. Schokking in te stellen, met overtuiging kan eerbie digen. Hoewel kamerleden er in het tegelijkertijd verschenen voor lopig verslag, anders over denken, kan minister Van Oven deze leden niet volgen. „Een zaak als die van burgemeester Schokking heeft zo veel facetten, dat niet de door hen veronderstelde publieke opinie de doorslag mag geven." Bovendien sloot dit afwijzende oor deel geenszins de mogelijkheid van vervolging uit, aangezien beklag bij de Hoge Raad mogelijk was." Op dit beklag is inmiddels zoals bekend door de Hoge Raad afwijzend beschikt. Over het gesprek dat minister-pre sident dr. W. Drees met de hoofdre dacteur van het Haagsch Dagblad zou hebben gehad, zeggen de ministers: „dat op vrijdag 27 februari jl. de hoofdredacteur van het Haagsch Dag blad de minister-president telefonisch om een onderhoud verzocht i.v.m. het voornemen, een artikel over mr. Schokking te publiceren, waarvan naar het oordeel van de hoofredac- teur het gevolg zou kunnen zijn, dat diens positie onhoudbaar werd. De minister-president heeft minister Beel medegedeeld het gevraagde on derhoud te hebben toegestaan. Bij dit onderhoud heeft dr. W. Drees de hoofdredacteur geraden zich te wen den tot minister prof. dr. L. J. M. Beel, die als minister van Binnnen- landse Zaken in de eerste plaats be trokken is bij aangelegenheden be treffende burgemeesters, terwijl deze bovendien in januari 1952 medede lingen had ontvangen dat de politie te Den Haag vermoedelijk beschik te over stukken welke betrekking hadden op handelingen van de bur gemeester tijdens de bezetting en de minister-president tevoren nooit van deze zaak had gehoord. De hoofdre dacteur voelde daar echter niet voor. Bezwaar. Dr. Drees heeft hem toen geadvi seerd in elk geval te trachten met burgemeester Schokking te spreken, opdat deze gelegenheid zou hebben de zaak van zijn kant te belichten. Ook daartegen had de hoofdredacteur bezwaar. Hij deed wel de toezegging mr. Schokking het artikel zo tijdig te zul'len toezenden, dat deze desge wenst nog vooraf kon reageren, of in elk geval een dadelijk te publiceren verweer voorbereiden. Hij merkte op, dat hij zo nodig ook telefonisch be reikbaar was voor eventueel contact over zijn voornenmen. Een telefonisch onderhoud met de minister van Bin nenlandse Zaken is hem niet toege zegd. Aan de minister-president is inder daad medegedeeld, dat publikatie achterwege zou blij ven, indien de bur- gemeeste ontslag, zou nemen, dat was een reactie op de vraag zijner zijds, die voortvloeide uit de omstan digheid, dat, naar de hoofdredacteur liet uitkomen, als resultaat van de publikatie het aftreden van burge meester Schokking werd verwacht en het artikel zich ook zou richten tegen het beleid van mr. Schokking in het algemeen. Na het gesprek met de hoofdredacteur van het Haagsch Dagblad heeft dr. Drees prof. Beel ingelicht. Conclusie. Minister Beel heeft de volgende dag de burgemeester bij zich ontbo den en hem mededeling van het een en ander gedaan. Daags daarna heeft er een gesprek plaatsgehad tussen minister-president Drees en de bur gemeester. In de ochtend van de 31-ste januari zijn de artikelen, die op 1 februarie zouden worden gepubliceerd, bij mr. Schokking bezorgd. Aldus besluiten de ministers de memorie van ant woord, waarin zij tot het eindoordeel komen, dat mr. F. M. A. Schokking, burgemeester van Den Haag, in zijn ambt dient te worden gehandhaafd. Zulvclburoou. G. NEEM PER MAN DRIEKWART KAN (Advertentie) KAMERS OP RECES. Daartoe gemachtigd door H.M. de Koningin heeft de minister van bin nenlandse zaken, prof. dr. L. J. M. Beel, vanmiddag op een verenigde vergadering van de beide Kamers in het gebouw van de Eerste Kamer de huidige zitting van de staten-ge- neraal gesloten. Een korte redevoe ring van minister Beel sloot dit zit tingsjaar, dat teven het einde bete kent van een 4-jarige regeringspe- riode. VAN OVEN VERVANGT MINISTER BEEL. De demissonaire minister van Ju stitie, mr. J. C. van Oven zal, naar in Haagse politieke kringen verluidt, als opvolger van minister prof. dr. L. J. M. Beel, d'ie tegen 7 juli ontslag ge vraagd heeft, het departement van Binnenlandse Zaken waarnemen, wanneer, gelijk te verwachten valt, de kabinetsformatie op 7 juli nog niet haar beslag zal heben gekregen. Dc portefeuille van Overzeese Rijksdelen, welke prof. Beel reeds ge- ruimte tijd ad interim beheert gedu rende de ziekte van minister prof. dr. W. J. A. Kernkamp, zal dan worden waargenomen door minister ir. C. Staf. Regeling in voorbereiding: Driemaandelijkse keuring? Op het ministerie van Verkeer en Waterstaat wordt gewerkt aan een nieuwe regeling die de excessen met autobussen moet beteugelen. Zoals bekend zijn in de afgelopen weken reisjes van schoolkinderen afgelast of met vertraging ondernomen, door dat bleek dat de bussen, waarin de kinderen zouden reizen, ondeugdelijk waren. Het is nog niet bekend wanneer de nieuwe regeling van kracht zal wor den en wat zij precies zal inhouden. Het is niet onmogelijk dat de regeling weer een driemaandelijkse keuring, die vroeger verplicht was zal voor schrijven of wellicht zal zij nog stren ger voorschriften geven. Men in geneigd om schande te spreken van touringcar-ondernemers, die kinderen, door hen te vervoeren in ondeugdelijke bussen blootstellen aan gevaren. Toch doet men er goed aan deze zaak van verschillende kan ten te bezien. Vaak gebeurt het immers dat een school zich tot een kleine onderne mer wendt, niet alleen omdat de grote in deze tijd van het jaar druk bezet zijn maar ook vanwege het prijsver schil. Vol vertrouwen wordt een af spraak gemaakt en meestal gaat het onderwijzend personeel of de reis leider niet na of de eigenaar van de gehuurde bus in het bezit is van een geldig keuringsbewijs. De ondernemer is weliswaar alleen verplicht aan de politie zulk een be wijs van de Rijksverkeersinspectie te tonen maar we kunnen ons niet voor stellen dat hen inzage zou weigeren indien een onderwijzer, die toch een grote verantwoordelijkheid draagt, even naar dit bewijs zou vragen. Geen ongerustheid. Anderzijds dient er de aandacht op gevestigd dat de recente gevallen van inbeslagneming van bussen nog geen reden tot ongerustheid geven. Dit wordt trouwens ook door het mi- AFSCHEID DIRECTEUR CENTRALE COÖP. L.T.B. Met ingang van morgen, 30 juni, is aan de heer Fr. C. H. Schrijnemakers, na een meer dan 35-jarige verdien stelijke arbeid, voorheen als direc teur van het In. en Verkoopkantoor L.T.B. en sinds 1 januarie 1956 als directeur van de Centrale Coöperatie L.T.B.wegens de pensioengerechtig de leeftijd, op de meest eervolle wijze ontslag verleend. Na zich bekwaamd te hebben bij de zusterinstelling in Limburg en Bra bant, werd hij in 1921 benoemd tot directeur van het In- en Verkoopkan toor L.T.B. Haarlem. Zijn taak was niet gemakkelijk, doch bezield met een vast voornemen te slagen, heeft hij van een verlopen standje een goed renderend bedrijf weten op te bou wen. Met een zeldzame toewijding en energie, welke zijn verdere leven steeds heeft gekend, gaf hij zich met al zijn krachten aan deze zware en verantwoordelijke taak. Het werd de gedachte, die zijn hart en ziel ver vulde, de zaak, die hem bezig hield, onafgebroken, dag en nacht. Ook daarmede was hij nog niet te vreden. Hij wenste zijn taak niet eer der neer te leggen voor aleer zijn ideaal „De Handelsraad" op te wer ken en uit te bouwen tot één Centra le Coöperatie, naar het voorbeeld van de andere gewesten, zou zijn vol bracht. Na de oorlog heeft hij ook het ini tiatief genomen om te komen tot de oprichting van een Zaaizaad en Poot- goedtelers-Vereniging in Katholiek verband. Voort gaf hij zijn beste kracht als Commissaris van de N.V. Zaad- handel Zaadteelt van de L.T.B. te Alkmaar en was hij mede-oprichter en vele jaren bestuurslid van het C.I.V. te Rotterdam (Centrale In- en Verkoop Organisatie) en van de Stichting, het C.I.V. Kweekbedrijf te Ottersum en heeft hij zich vele vrien den weten te verwerven Zijn vele verdiensten voor de land bouw in het algemeen werd dit jaar door H.M. de Koningin gewaardeerd met het verlenen van een Ridder orde. Op een nader te bepalen datum zal er gelegenheid gegeven worden van deze scheidende functionnaris afscheid te nemen. nisterie van Verkeer en Waterstaat bevestigd. In de vakarutietijd zien vele kleine busondernemers hun kans schoon, maar wie zich de afschuwelijke onge lukken van de laatste jaren herinnert zal begrijpen dat velen van die onder nemers toch wel voorzichtig te werk gaan. Bovendien is de politie en rijksverkeersinspectie thans dubbel waakzaam. Het behoeft geen betoog dat de bona fide busondernemers tegen een verscherpte controle geen bezwaar hebben. Verder is het te hopen dat, zolang de nieuwe regeling nog niet van kracht is, ook de kleine exploi tanten niet lichtzinnig te werk gaan en geen mensenlevens wagen aan on deugdelijk materiaal. Weer schoolreisbus in beslag genomen De technische dienst van de Am sterdamse politie heeft gisteren bij de Hartveldsebrug te Duivendrecht na een grondige inspectie een schoolreis bus in beslag genomen, en tegen de eigenaar, een autobusondernemer uit Egmond aan den Hoef, proces-verbaal opgemaakt. In de bus bevonden zich 33 Alk- maarse schoolkinderen en twee on derwijzeressen, die op weg waren naar de speeltuin „Oud-Valkenveen" bij Bussum. De bus vertoonde ernstige tech nische gebreken: De handrem werkte niet meer, het Ibrandblusapparaat was defect, de remmen waren ongelijk afgesteld en de stuurkolom zat los. Bovendien constateerde de politie een veel te grote speling van de wiel- lagers en de fusees. Politie hielp. Voor de schoolkinderen zag het er verdrietig uit. Zij hadden e en jaar lang voor dit uitstapje gespaard, dat nu door de nalatigheid van een auto busondernemer in het water dreigde te vallen. De Amsterdamse politie heeft zich echter onmiddelijk over de jeugdige Alkmaardertjes ontfermd, en ze, na een gastvrij onthaal op het hoofdbureau van politie, overgedaan aan Artis en Cineac. Verdér charterde de Amsterdamse politie een nieuwe, gebrekenloze autobus, waarmee de kinderen in de middag de thuisreis hébben aanvaard. Waarschuwing van de politie De Haagse politie heeft besloten, in het vervolg streng op te treden bij het aantreffen van onbeheerd staande bromfietsen. Indien niet onmiddellijk de eigenaar kan worden opgespoord, wordt de bromfiets meegenomen naar het politiebureau. Volgens de bepa lingen van de algemene politiever ordening is het onbeheerd laten staan van bromfietsen strafbaar. Dit o.m. naar aanleiding van de aanhouding van een vijftal Haagse scholieren, 15 en 16 jaar oud, die zich in de afgelopen tien dagen schuldig hebben gemaakt aan het wegnemen van veertien bromfietsen, welke alle door de eigenaren niet afgesloten op de openbare weg waren neergezet. De jongens maakten op de brom fietsen pleziertochtjes en nadat de benzine was opgeraakt, zetten zij de bromfiets ergens neer om hun weg op een andere te vervolgen. ONEERLIJKE PENNINGMEESTER De rechtbank te Amsterdam heeft gisterochtend een 33-jarige, voorma lige employé van de vliegtuigfabriek Fokker uit Amsterdam wegens meer malen gepleegde verduistering ver oordeeld tot 1 jaar en 3 maanden ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest; er was 1 y. jaar tegen hem geëist. De verdachte was penningmeester geweest van Fokker's personeelsver eniging en heeft bekend enkele jaren lang telkens geld uit de verenigings kas te hebben weggenomen, in totaal voor vele duizenden guldens. Straaljager neergestort Vlieger ongedeerd Gistermiddag omstreeks twaalf uur is, vermoedelijk tengevolge van een motorstoring, een „Sabre"-nachtjager van de koninklijke luchtmacht tijdens de landing op de vliegbasis Soester- berg verongelukt. De vlieger, majoor-vlieger-waarne mer L. van den Akker, heeft, naar men ons van de zijde van de lucht machtvoorlichtingsdienst bij de na vraag meedeelde, het wrak ongedeerd verlaten. De „Sabre" kon, doordat de motor storing in de landing optrad niet meer de landingsbaan bereiken; het toestel kwam achter de Kampweg té Soesterberg aan de grond en werd zo zwaar beschadigd dat het als af geschreven kan worden beschouwd. De koninklijke luchtmacht heeft sedert december j.l. de beschikking over deze North American f 86 k „Sa bre'-straal jagers, die geschikt zijn om onder alle weersomstandigheden te vliegen. Het is voor zover bekend het eerste ongeluk met vliegtuigen van dit type bij de koninklijke lucht macht. Ook in Nederland Mozartherdenking Evenals in vele andere landen zal ook in Nederland van officiële zijde aandacht worden geschonken aan het feit, dat Wolfgang Amadeus Mozart tweehonderd jaar geleden werd ge boren. Op verzoek van de Neder landse regering zal het Concertge bouworkest daartoe als onderdeel van het Holland Festival op 9 juli een herdenkingsconsert geven in het Con certgebouw te Amsterdam. Aan dit galaconcert, dat zal worden gediri geerd door Edward van Beinum, wordt solistische medewerking verleend door de pianist Hans Henkemans. Het progTamma omvat de volgende werken: Vier delen uit de Posthoorn- serenade k.v. 320 pianoconcert in c kl^ t, k.v. 491 en symphonie in es gr. DRIE TOT ZES PROCENT BIJ WEGVERVOER. Werkgevers en werknemers in het wegvervoer zijn tot een akkoord ge komen over een loonsverhoging van drie procent, een uitwijkmogelijk van drie procent op de basisionen vol gens de zogenaamde franchise-bepa- hng) en invoering van de werkclas- sificatie). De werkgevers wensen met de loonsverhoging, die zij met vergun ning (van 19 maart) mogen geven, niet verder te gaan, dan drie procent. Zij staan op het standpunt, dat zij deze moeten doorberekenen in hun tarieven. Over de juistheid van hun standpunt moeten de ministeries van Verkeer en Waterstaat en van Eco nomische Zaken nog een oordeel uit spreken. De werknemers, die geen econo mische medezeggenschap hebben, kunnen, volgens hum zeggen, deze eis van de werkgevers niet op zijn juist heid beoordelen. Waar evenwel de werkgevers him bereidheid tot deze loonsverhoging afhankelijk stellen van de vergunning tot doorberekening in de tarieven, hopen de arbeiders op een spoedige beslissing van de be voegde instanties. WEER BRAND IN DIESELTREIN Op de lijn 's-HertogenboschOss is gisteravond een dieseltrein, kort na het vertrek uit 's-Hertogenbosch te 20.54 uur, in brand geraakt. Het vuur ontstond in het laatste deel van de motorwagen en sloeg over naar een eerste klas compartiment. Bij aankomst in Oss sloegen de vlammen reeds fel naar buiten. De nevel-tankwagen van de gemeente lijke brandweer heeft geruime tijd werk gehad om het vuur te blusSen. Er hebben zich geen persoonlijke on gelukken voorgedaan. De materiële schade is aanzienlijk. Oneerlijke chauffeur De Haarlemse recherche heeft als verdacht van verduistering in dienst betrekking bij de Noord-Zuidholland se Vervoer Maatschappij aangehouden een 28-jarige buschauffeur W. P. N. Begin december verloor verdachte 170 gulden, maar door onregelmatig af te rekenen kwam hij weer in het bezit van dit bedrag en daarna is hij doorgegaan met het plegen van mal versaties. Wanneer controle uitge oefend werd, dan bleek dat de chauf feur regelmatig kaartjes verkocht en de staten invulde. Bij onderzoek kwam aan het licht, dat hij de dagsta- ten niet inleverde bij de verscheidene kantoren in Haarlem, Amsterdam of Den Haag. Hij -was speciaal werkzaam op de lijn AmsterdamDen Haag, waar grote bedragen o.a. door ver koop van abonnementen geïnd wer den. De chauffeur leidde de laatste tijd een luxueus leven, hetgeen niet zo verwonderlijk is, daar van de f 8.776 verduisterde gelden, praktisch niets over ven is. Donderdagavond verkeerde geheel Hilversum en ver daar buiten in grote spanning, omdat twee kleine meisjes van 8 en 1 jaar op onnaspeur lijke wijze verdwenen waren. Toen de kinderen, die na schooltijd 'n eindje waren gaan wandelen, op de gewone tijd niet thuiskwamen, stel den de ouders een onderzoek in, dat gejaagder werd naarmate de tijd ver streek. Toen het donker werd en de kin deren om 8 uur nog niét gevonden waren, werd de politie in kennis ge steld, omdat kort bij het woonhuis van de kinderen een uitgestrekt heideveld is, waar soms duistere dingen plegen te gebeuren. De politie trok onmiddellijk op on derzoek uit en buurtbewoners vorm den patrouilles, die de parken van de stad en andere plaatsen, waar kinde ren naar toe plegen te gaan, aan een nauwgezet onderzoek onderwierpen. Militairen ingezet. Het resultaat bleef nihil en tenslotte ging de politie tot noodmaatregelen over. Het militairen kamp werd ge waarschuwd, waarvandaan onmiddel lijk 300 militairen vertrokken en de radio gaf een S.O.S.-bericht. Urenlang trokken de militairen cirkels door de heide; met lichtgra- naten en mistkogels werden telkens stukken heideveld in licht gezet, maar hoe men ook zocht, de twee kinderen bleven spoorloos. Toen kwam een van de politie mannen, die de kinderen kenden, op de reddende gedacht. Hij had wel eens gezien, dat de meisjes een kort bezoekje aan de St. Jozefkerk brach ten en achtte het niet onwaarschijn lijk, dat de kinderen daar ingesloten waren. De vrijheid. De pastoor werd uit bed gebeld en enkele minuten later vlogen twee meisjes met betraande wangetjes in de armen van hun moeder, die van pure opluchting ook maar wat water- Conductrice krijgt haar fooien terug Vonnis Hoge Raad Bij een Nederlandse busonderne ming bestaat de gewoonte, dat de con ductrices voor iedere honderd kaartjes die zij verkopen, 80 cent extra moe ten betalen aan de maatschappij, om dat men veronderstelt, dat de meisjes zoveel fooien krijgen, dat zij dit be drag gemakkelijk kunnen missen om de chauffeurs in hun fooien te laten delen. Een conductrice, die zich met dit stelsel niet kon verenigen, omdat zij verklaarde, dat het niet zo'n vaart liep met de fooien, zodat zij er soms op toe moest leggen, kreeg moeilijk heden met de maatschappij, nam ten slotte haar ontslag en eiste het ge hele bedrag aan ingehouden fooien terug. Het kwam tot een rechtzitting en in hoger beroep werd de maat schappij veroordeeld haar over de twee jaar, die zij bij haar werkzaam was egweest, het ingehouden bedrag van 80 cent per honderd kaartjes terug te betalen. De maatschappij legde het vonnis voor aan de Hoge Raad, die thans de conductrice in het gelijk heeft gesteld, overwegende, dat de bepaling, welke een werknemer dwingt 'n gedeelte van zijn loon aan d werkgevers af te staan, valt onder de „verboden be dingen". Dure dronkenschap Een 20-jarige monteur uit Amster dam, die na een in dronkenschap ge pleegde inbraak door zijn eigen moe der naar de politie werd gebracht, is door de rechtbank, die gisterochtend uitspraak heeft gedaan, wegens dief stal door middel van braak en in klimming veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met afrek van de 3 maanden voorarrest, die hij heeft on dergaan, en met de bepaling, dat 3 van de resterende 5 maanden voor waardelijk zullen zijn met een proef tijd van 3 jaar; tevens onder toezicht het medisch consultatiebureau voor alcoholisme. De officier van justitie had veer tien dagen geleden bij de behandeling van deze zaak eveneens een gecombi neerde, zij het iets hogere, straf ge- eist. Verd. had op 24 maart jl. een in braak gepleegd in een warenhuis aan de Lninaeusstraat te Amsterdam en daar op vreselijke wijze huis gehou den voor hij tenslotte met een gesto len koffer vol met bijeengegaarde ar- landers vergoot. De kinderen hadden inderdaad in de na-middag een bezoekje gebracht aan de kerk en de koster had, zonder hen op te merken, de keik gesloten. Toen zij tot de ontdeking kwamen, dat de deuren dicht waren, hadden zij eerst luide geroepen, vervolgens een poging ondernomen om de klok te luiden, waar hun krachten voor te kort schoten en tenslotte hadden ze zich juist mpt bange hartjes vertrouwd gemaakt met de gedachte, dat zij de nacht in de kerk moesten doorbren gen, toen zij het slot hoorden kraken en de weg naar de vrijheid open gebroken werd. Priesterwijdingen in Mill Hill Kardinaal Bernard Griffin, aarts bisschop van Westminster, dient op zondag 8 juli in de kapel van het moederhuis de priesterwijding toe aan de volgende wijdelingen: J. Aker, Zwaagdijk; T. Beemster, Hoogkarspel; J. Dijkman, Castricum; A. Geerts, Ulekoten; T. Goessens, Gronsveld; J. v. d. Klugt, Voorhout; F. Kwik, Den Bosch; H. Melis, Roer mond; E. Roebroeck, Maastricht; F. Ros, Groningen; J. v. d. Salm, Zoe- terwoude; W. Tuerlings, Tilburg; F. V.ester, Doesburg; F. Wessels, Gro ningen; D. Wolbers, Den Haag en J. Zonneveld uit Lisse. Op zaterdag 7 juli worden de sub- diaconaatswijdingen toegediend aan: J. Borst, Ursen; W. Bos, Oudorp; W. Bourgonje, IJsselmuiden; H. v. 't Hoff, Alkmaar; E. Karhof, Goes; C. Key, Roosendaal; L. Kiggen, Maar- heeze; P. Kok, Heerhugowaard; P. Koreman, Lage Zwaluwe; E. Kou ters, Dongen; P. Kunst, Lutjebroek; G. Lebbink, Eindhoven; A. Linsen, Driel; W. Meys, Tilburg; J. N'ielen, Wormerveer; G. Overbeek, Hoorn; J. Spruit. Zoetermeer; J. Vaneman, Zoeterwoude; B. Veenhof, Amster dam; J. Vijn, Bergen; N. Wester, Oudorp. MR. DRS. M. V. POLAK WIJST BENOEMING IN INDONESIë AF. Mr. drs. M. V. Polak uit Oegst- g'eest, die door de Indonesische rege ring was benoemd tot professor aan de economische en juridische facul teiten van de Indonesische universi teit in Makassar heeft aan het be stuur van de faculteit medegedeeld, dat hij de benoeming'niet aanvaardt en in Nederland zal blijven. VOOR LUSTRUMFEEST TE UTRECHT. Het ligt in het voornemen van H. M. de koningin, van Z.K.H. prins Bernhard en van H.K.H. prinses Beatrix om op dinsdag 3 juli a.s. op het concours hippique-terrein te Utrecht de galavoorstelling bij te wonen van het openluchtspel „Xer xes", dat het hoofdnummer vormt van het lustrum van het Utrechts studentencorps. LANDBOUWER VERDRONKEN TE LOPIK. De 67-jarige landbouwer D. B. van Elk te Lopik, is gistermorgen met zijn rijwiel in een sloot gereden en verdronken. De man had met zijn kleinzoontje een koe naar de weide gebracht, maar op de terugweg miste de kleine jongen plotseling zijn grootvader. Hij keerde terug cn zag hem in de sloot liggen. Daarop heeft de jongen hulp gehaald, doch deze kwam te laat. DOOR BUS OVERREDEN EN GEDOOD Gistermiddag omstreeks kwart voor vier is de 16-jarige K. Kleinloog te Kaatsheuvel door een autobus van de B.BA. overreden en gedood. Hij reed naast een bromfietser en is vermoedelijk iets te ver naar links uitgeweken, waardoor hij met het stuur van zijn fiets de rechter voor zijde van de bus raakte en kwam te vallen. Het rechter-achterwiel van de bus reed over zijn hoofd, tengevolge waarvan hij onmiddellijk overleed. DODELIJKE AANRIJDING ,TE EIBERGEN Een 76-jarige wielrijder gaf, toen hij gistermiddag de Vossenbergwcg te Beltrum onder Eibergen wilde oversteken, geen voorrang aan een bestelwagen, die vrij snel naderde. Hij werd tegen de grond gesmakt en liep een hevig bloedende hoofd wonde op. In de loop van de avond is hij, zon der tot bewustzijn te zijn gekomen, in het R. K. Ziekenhuis te Groenlo

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6