Kritiek op Dn Drees bij de tewaterlating van de ,Sneek' Tjatda van Starkenboryh Minister van Staat Nederland blaakt van reislust In 15 jaar zal 't Nederlandse motorverkeer zich verdubbelen Onderzoek door KVP en PvdA KOFFIE DUURDER Faillissement aangevraagd van de „Linnaeushof" i-S De Nederlandse huisvrouw wekt bewondering! Roomboter Magisch congres in Den Bosch Nog geen verbetering in de tweedehands autohandel VRIJDAG 29 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Tegen inkrimping van de marine Schout bij nacht W J. Kruys, vlag officier materieel van de Koninklijke Marine heeft gisteren in 'n toespraak, die hij bij de tewaterlating van de mijnenveger „Sneek" hield, kritiek hoeve van de Nederlandse Marine worden gebouwd. Van bevoegde Haagse zijde heeft men de uitlatingen van schout-bij - nacht W. J. Kruys „merkwaardig" ge- uitgeoefend op de kabinetsformateur noemd. Hierbij werd er op gewezen, dr. W. Drees. Volgens schout bij nacht Kruys heeft dr. Drees zich een voor stander betoond van inkrimping der marine-uitgaven". De vlagofficier sprak de hoop uit, dat „de geest van onafhankelijkheid, de uitlating van de kabinetsformateur ten spijt, vaar dig zal blijven over het Nederlandse volk". De „Sneek" werd gisteren bij Ver- schure en Co te Amsterdam te water gelaten; de echtgenote van de burge meester van Sneek, mevr. G. B. Ras- terhoff-Tinga verrichtte de doop plechtigheid. De mijnenveger werd, in tegenstel ling tot de meer gebruikelijke manier van tewaterlating langsscheepse stapelloop van de helling door twee drijvende bokken te water gezet. Het schip is 46.62 meer lang, 8.78 meter breed en heeft een waterverplaatsing van 425 ton. De bemanning zal uit 44 koppen bestaan. De „Sneek maakt deel uit van een serie van 32 kustm ij nenvegers die op veertien Nederlandse werven ten be- Voorstel gedaan voor verhoging van de topsalarissen Minister Beel heeft bevestigd, dat de regering voorstellen tot herziening van de salarissen van enkele groepen van hoger rijkspersoneel aan de cen trale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken heeft voorgelegd. In antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Burger (Arb.) heeft de bewindsman voorts medegedeeld, dat op dit ogen blik nog niet kan worden bepaald in hoeverre de loonbeslissing van 19 maart j.l. op de ambtenarensalarissen zal worden toegepast. Naar de minister verwacht zullen pas tegen september alle gegevens, die voor het nemen van deze beslis sing van belang zijn, bekend zijn. Het ligt evenwel in de bedoeling 'om zodra deze gegevens bekend zijn, deze aangelegenheid in de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken aan de orde te stellen, aldus de heer Beel. Aetherklanken ZATERDAG I TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journaal en weerbericht. KRO: 20.15 „Ballade van de bus", een zomerreis je voor mensen, die geen auto bezitten. 21.00 Gevarieerd programma. 22.3022.45 De verras sing van het jaar! HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ge wijde muziek. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 11.00 Voor de zieken. 11.45 T.T.-races 1956. 10.25 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 T.T.-faces 1956. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (Om 12.3012.33 Land- en tuinb. meded.). 12.50 T.T.-races 1956. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Lichte muziek. 13.40 Gram. 13.55 Boekbespreking. 14.05 T.T.-races 1950. 14.15 Gram. 14.40 Gemengde zangvereniging. 15.00 Gr. 15.10 Harmonie-ork. 16.00 Gr. 16.10 T.T.-races 1956. 16.30 Gram. 17.00 T.T.- races 1956 17.10 Voor de jeugd. 17.50 T.T.-races 1956. 18.00. Int. tenniskam pioenschappen te .Wimbledon. 18.10 Gram. 18.15 Journ. weekoverzicht. 18.25 Gram. 18.30, Parlementair over zicht. 18.40 Dansmuziek. 19.00 Nieuws. 19.10 Omroeporkest en soliste. 20.00 Lichtbaken, caus. 20.20 Act. 20.35 Gr. 20.40 Muzikaal programma. 21.30 Ca baret. 22.00 Gram. 22.35 Religieus pro- pramma. Daarna: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2524.00 Gram. HILVERSUM H. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Gram. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.30 Instrumen taal Kwartet. 12.00 Gram. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Or gel en zang. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Jazzmuziek. 14.30 Voor de jeugd. 15.05 Gram. 15.35 Van de wieg tot het graf, caus." 15.50 Kamerorkest en solist. 16.35 Evergreens. 17.05 Radio- weekjournaal. 17.35 Hammondorgel en zang. 18.00 Nieuws en commen taar. 18.20 Lichte muziek. 18.45 Re geringsuitzending: Atlantisch Aller lei: Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „De Bijbel in het Kerkelijk Jaar", caus. 19.55 „Deze week", caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Metropole orkest en instrumen taal trio. 21.00 Voordracht en muziek. 21.20 Gram. 21.30 Socialistisch com mentaar. 21.45 „Leert uw landgeno ten kennen". 22.15 Gram. 22.40 Schimmenspel op zee, hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. dat van de zijde van de formateur geen enkele verklaring is afgelegd, die leidt tot de conclusie, waartoe schout-bij-nacht Kruys is gekomen. „Hij heeft zich gebaseerd op specula ties, die nergens enige officiële be vestiging vinden", voegde men hier aan toe. DE „LUCHTHAVEN ROTTERDAM" Op het ogenblik wordt met man en macht gewerkt aan het vliegveld, dat in de polder Zestienhoven tien minuten rijden van het centrum van Rotterdam aan het verrijzen is en dc naam „Luchthaven Rotterdam" draagt. In september a.s. zullen reeds de diensten van twee Engelse lucht vaartmaatschappijen beginnen en zal een voorlopig gebouw met verkeers toren gereed zijn, evenals de 1300 m. lange en 45 m. brede verharde start baan. NOG DIT JAAR PER HELIKOPTER VAN ROTTERDAM NAAR PARIJS De Belgische luchtvaartmaatschapt pij „Sabena", die in Westeuropa o.m'. verscheidene helikopterluchtlijneu exploiteert, zal waarschijnlijk nog dit jaar een directe verbinding ope nen tussen Rotterdam en Parijs en terug. Men zal hiervoor toestelleri gaan gebruiken, die plaats bieden aan twaalf passagiers, dus grotere dan de tot nu toe in gebruik zijnde. Het landingsterrein te Parijs komt in de nabijheid van de Eiffeltoreni. In Rotterdam kan, ondanks de gro tere toestellen, het tegenwoordige helekoptervliegveld aan de Katshoek gehandhaafd blijven. Wel wordt overwogen aan dit veld in de toe-' komst uitbreiding te geven. Aangezien Jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer enige tijd geleden de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, heeft hij eervol ontslag uit de buitenlandse dienst verzocht. Wegens de uitzonderlijke diensten, die hij in velerlei functies den lande heeft bewezen, heeft het Hare Mejesteit de Koningin behaagd hem bij besluit van 28 juni te benoe men tot minister van staat. De reislust groeit in Nederland hand over hand. Dit blijkt uit het aantal verstrekte reisinlichtingen door de ANWB. Een op de tien vragers verlangt inlichtingen over het eigen land. De meeste belangstelling is op Duitsland gericht daarna op Frankrijk en Italië. Oostenrijk, Zwitserland en België zijn de drie volgende op de ranglijst. Opvallend vindt de ANWB de toe genomen belangstelling voor Spanje en Engeland, doch ook voor Noord en Zuid-Afrika. Het kamperen blijkt nog steeds de meest voorkomende vorm van toerisme te zijn. Het aantal voetreizigers, zowel als (brom)fietsende en scooterende kampeerders groeit jaarlijks aanzienlijk. Ook de auto-kampeerders, die een woonwagentje meenemen, zien hun kring ieder jaar aanzienlijk uitgebreid. De ANWB heeft voor deze categorie speciale gegevens, voor caravanners heeft ze nu ook technische routegegevens verzameld. Bovendien is ten behoeve van excursies en dagtochtjes een speciale lijst van voordelige logeer- en eet-etablissementen opgesteld. In 1970 2,5 miljoen voertuigen Wegenbouw eist aandacht In 1970 zullen ongeveer 2,5 mil joen motorvoertuigen, inplaats van de huidige 1,2 miljoen, de Nederland se wegen bevolken. Deze verwachting van de ANWB is gebaseerd op de he dendaagse ontwikkeling, die impli ceert, dat over 14 jaar 520.000 perso nenauto's 210.000 vracht- en bestel auto's, 260.000 motorfietsen en an derhalf miljoen bromfietsen, alsme de 25.000 autobussen de Nederland se wegkilometers zullen vreten. In het eerste kwartaal van 1956 werd in ons land 33 percent perso nenauto's meer verkocht, dan in het voorjaar van 1955. Dit zijn, aldus de ANWB, beangstigende cijfers in ver band met de te trage gang van za ken in de wegenbouw. De afgelopen Pinksterdagen gaven ongeveer een beeld van de drukte, zoals die in 1970 het gehele jaar door normaal zal zijn. Verkiezingsincidenten Het bestuur van de KV1P is bereid in te gaan op een voorstel van de PvdA tot instelling van een onpartij dige commissie tot onderzoek van in cidenten bij de verkiezingsstrijd. Het bestuur van de KW heeft dit in een brief aan het bestuur van de PvdA doen weten en aan dit bestuur verzocht, zijn inzichten ter zake van de samenstelling, de taakbepaling en de werkwijze van een dergelijke com missie mee te delen. METSELAARS HOUDEN ZICH AAN RECHTELIJKE UITSPRAAK Het overgrote deel van de 112 Am sterdamse metselaars en opperlieden, die van de bouwvakken wegliepen toen drie patroons weigerden langer „zwarte lonen" te betalen, hebben zich gehouden aan hetgeen negen hunner gisteren bij vonnis van de president van de rechtbank te Am sterdam werd opgelegd, n.l. werk hervatting bü deze patroons. Aangehouden wegens flessentrekkerij In Den Haag is aangehouden, ter zake van poging tot oplichting en om koping van een ambenaar, de 43- jarige accountant W. H. J. S. Een dag later vond de aanhouding plaats van de ambtenaar, de 27-jarige M. V. M. van O., die ten tüde van de omkoping werkzaam was oij het departement van Wederopbouw. De accountant had van de ambte naar namen en adressen gekregen van mensen uit de Betuwe, die in aan merking kwamen voor uitkeringen op grond van de wet materiële oorlogs schade. S. zou als bemiddellaar optreden voor deze mensen en beloofde aan Van O. hem de helft te geven van de tien procent vergoeding, welke hij zou vragen voor zijn bemiddeling. Op deze voorwaarde werden de namen en adressen verstrekt. Een kennis van de accountant, die inmiddels naar Canada geëmigreerd is, bewerkte de personen in de Betuwe om de bemiddeling van de accoun tant te aanvaarden. Hoewel zij op het aanbod ingingen, betaalden zij na het ontvangen van de uitkering, om dat zij inmiddels argwaan gekregen hadden de tien procent niet uit. Zowel de accountant als de kan- oorbediende heeft bekend Men beveelt in dit licht bezien zeer spoedige uitbreiding van het bouwen van autosnelwegen aan, als ook het bevorderen van parkeer ruimte bij nieuwe, verkeer aantrek kende gebouwen, het aanleggen van ruime parkeergelegenheden in ste den, het verbeteren van snelver- keers-verbindingen door de steden en wetenschappelijke berekening van parkeerbehoefte in de, betrekke lijk, naaste toekomst. UITREIKING EINDDIPLOMA AAN R.K. HOTELSCHOOL.. Gistermorgen zijn aan de katholie ke middelbare hotelschool te Maas tricht, dié gevestigd is in kasteel Bethelhem, voor de vierde maal de einddiploma's van deze driejarige op leiding uitgereikt, Er zijn plannen bij de regering in gediend voor de bouw van een nieuw groot internaat met school voor ge middelde 135 mannelijke leerlingen, waart>ij een kapel en ontspannings gelegenheden zullen komen. Verder zal het kasteel Bethlehem worden ge restaureerd voor het toekomstig ver blijf van maximaal 90 vrouwelijke leerlingen, die de cursus van de ho telschool voor vrouwen, die in de ko mende jaren zal worden ingesteld, zullen gaan volgen. De prijzen van sommige soorten koffie zullen met ingang van vandaag verhoogd worden tengevolge van de stijging der grondstoffen. Het pakje van 2.38 zal 20 cent in prijs stij gen en dat van ƒ2.08 met 10 cent. Het pakje van 1.72 zal echter niet duurder worden. Hoewel aanvankelijk de koffie- overschotten in de producerende lan den de verwachting rechtvaardigden, dat er geen prijsstijging in zicht was, is de kwaliteit der overschotten van dien aard gebleken, dat het geringe kwantum goede koffie de prijzen juist deed stijgen. Tenslotte heeft de kleine oogst, welke voor 1956 en 1957 ver wacht wordt, ook invloed uitgeoefend on de stijging der koffieprijzen op de wereldmarkt. KOFFIE IN TOERISTEN- EN GESCHENKZENDINGEN. Met ingang van 1 juli wordt, bij uitvoer van geschenk- en toeristen zendingen, de gewichtslimiet voor koffie verhoogd van 1 kg tot 5 kg. Voor het artikel koffie geldt derhal ve dan dezelfde gewichtsgrens als voor de overige levens- en genotmid delen, aldus deelt de centrale dienst voor in- en uitvoer ons mede. Steeds moet echter rekening worden gehou den met de invoerbepalingen inzake geschenk- en toeristenzendingen van het land van bestemming, die la gere limieten kunnen inhouden. Naar wij vernemen heeft een der crediteuren van de „Linnaeüshof" te Bennebroek via zijn raadsman beslo ten het faillissement van deze bloe mentuin aan te vragen. Deze aan vraag zal nog vandaag bij de Haar lemse Rechtbank worden ingediend. De directie heeft echter een com muniqué uitgegeven, waarin zij be vestigd, dat er reorganisatieplannen gaande zijn, die een rustige voortzet ting der exploitatie van de „Linnaeus- hof" beogen. In dit communiqué wordt toegegeven, dat er op het ogenblik in de „Linnaeushof" geen bloemen te bezichtigen zijn. De directie acht dit een normaal verschijnsel in het overgangstijdperk tussen voorjaar en zomer. Verschillende schuldeisers begin- GALGENHEUVEL IN HET BALLOëRVELD. Kinderen uit de gemeente Rolde, die in het militaire oefenterrein, het Balloërveld, aan het spelen waren, hebben bij het graven beenderen ge vonden. Naar aanleiding hiervan is een onderzoek ingesteld door dr. W. Glasbergen, te Groningen, conserva tor van het Provinciaal Museum voor Oudheden in de provincie Drente te Assen, die constateerde dat het hier om menselijke overblijfselen gaat. Gevonden werden een aantal been deren en een in tweeën gebroken schedel. In het Balloërsveld bevindt zich een heuvel, die de Galgenberg wordt genoemd. Eeuwen terug vonden op deze plaats de tereohtstellinge plaats, nadat de rechtszittingen hadden plaas gevonden in de Balloërkuil in Rolde. Waarschijnlijk gaat het hier dus om de stoffelijke, resten van mensen, die zich aan de een of an dere misdaad hadden schuldig ge maakt en daarvoor waren veroor deeld tot de dood door de strop. Ver moedelijk zal de gehele heuvel waar in de beenderen zich bevonden, wor den afgegraven, om te trachten nog meer aanwijzingen uit vroeger eeuwen te verkrijgen. De 82-jarige bewoonster van een woning aan de Bontekoestraat te Am sterdam, werd woensdag dood in de' keuken aangetroffen. Waarschijnlijk heeft ze zelf een lekke gasslang wil len repareren, waarbij ze verzuimd heeft de gastoevoer af te sluiten. nen nu 'hun geduld te verliezen. Aan de andere kant zijn er personen en groepen die menen, dat er een nieuwe financiële grondslag kan worden ge vonden, en ook bij de crediteuren zijn er, die het hun belang achten in de een of andere vorm de onderne ming voort te zetten. Zij suggereren oprichting van een groot restaurant, dat, gelegen in een prachtig park, bij een deskundige exploitatie levensvat baar zou kunnen blijken. De voor naamste crediteuren zijn voor enjge tienduizenden guldens per crediteur bij het bloemenpracht geïnteresseerd. Onder hen bevindt zich ook de aanne mer van het restaurant, die het werk enige tijd geleden heeft gestaakt, in afwachting van een betere financiële basis. Op het ogenblik bestaat van het toekomstige restaurant alleen nog de bouwput. Dikwijls moet men grote bewondering hebben voor de verstandige wijze, waarop de Nederlandse huisvrouw zorgt voor haar gezin. Met overleg besteedt zij haar huishoudgeld, opdat ieder gezinslid het zijne krijgt en kan genieten van smakelijke, gezonde maaltijden. Steeds meer Nederlandse huisvrouwen komen bij de bereiding van die maaltijden weer tot de ontdekking, dat zij roomboter nodig hebben. Zij willen profijt trekken van de natuur-vitaminen voor een goede gezondheid en van de fijne smaak voor een betere eetlust. Zij weten hun huishoudgeld zodanig te verdelen, dat er plaats is voor roomboter. In het buitenland heeft men ook reeds onder vonden, dat dit mogelijk en nodig is. Daar gebruikt men zelfs 2 tot 4 maal zoveel*) roomboter als in Nederland. De moe ders, die dit voor beeld navolgen, ver dienen zeer zeker bewondering voor hun goede zorg! Eet lekker met Spaar de Rijksboter- merken. In ruil daar voor krijgt u circus plaatjes voor het prachtige roomboter- album. Vraag uw leve rancier inlichtingen. De nauwkeurige cijfers zijn: in Zweden3,64 x zoveel België. 3,63x Duitsland2,3 x Frankrijk 2,45 x Zwitserland 2,13 x als ia Nederland per hoofd Publikatie: Het Nederlands Zuivelbureau, 's-Gravenhage (Advertentie» „Miss Magie" Het jaarlijks nationaal congres voor goochelkunst, zal onder auspi ciën van de Nederlandse Magische Unie op 6, 7 en 8 juli worden gehou den in het Casino te 's Hertogen bosch, waar het wordt voorbereid door de ring „Okito" van 's Herto genbosch en omstreken. Aan dit congres zullen ongeveer 300 beroeps- en amateur-goochelaars deelnemen, en 40 beoefenaars van de magische kunst zullen hun krach ten meten op het concours, dat aan het congres wordt verbonden. Hoewel het congres nationaal ge noemd wordt, zijn er toch ook ver scheidene buitenlandse deelnemers aan het concours en wel uit Canada, Italië, België, Duitsland, Zweden, Engeland, Frankrijk en Zwitserland. Het concours omvat de verscheide ne soorten van goochelkunst, zoals manipulatie, presentatie, uitvinding, illusionisme, kindergoochelen, men tale magie, micromagie en kartoma- gie. Overleg lussen Bovag en Boga In berichten omtrent de oprichting van een bond van ondernemers in gebruikte automobielen Boga is ook enige malen de naam van de Bovag genoemd. Daarin zijn alle wettelijk gevestigde automobiel- en garagebe drijven verenigd. De Bovag aldus meldt deze organisatie, heeft reeds ge ruime tijd door middel van haar „commissie gebruikte motorvoer tuigen" dezelfde doeleinde nage streefd, die ook de Bovag als doel worden gezien. In verband daarmede acht het Bovag-bestuur het ongewenst dat een tweetal organisaties op het zelfde terrein zou optreden en heeft daarom een onderhoud gehad met de heef J. van der Marei uit Wassenaar, van wie het initiatief tot oprichting van de Bovag is uitgegaan. Deze heeft -zich, bereid verklaard aan de Bovag- plannen, die geheel in zijn geest zijn, medewerking te verlenen, waartoe 't overleg met de Bovag wordt voort gezet. Een en ander zou derhalve in Bovag-verband, vorm en gestalte moeten verkrijgen. Dat daarbij aan de Boga-leden een zekere exclusivi teit zou worden verleend, moeten vooralsnog prematuur worden geacht aldus het Bovag-secretariaat. Men kan pas voor 90 percent zeker zijn een behoorlijke ge bruikte automobiel te kopen, in dien deze gekeurd en geschat is door een onpartijdig deskundige, aldus menen ervaren experts van de A.N.W.B. Van de 200.000 verhandelde wagens per jaar wordt zeker één percent willens en wetens onder bedrieglijke voorwaarden verkocht. Dit is, bij een gemid delde prijs van 1000 gulden per wagen, toch altijd nog een zwen del van twee miljoen gulden per jaar. De AJM.W.B. acht de bestaande ga ranties in de tweedehandshandel van wege daarin vervatte „slagen om de arm", juridisch voor kopers door gaans vrijwel waardeloos. Keuring en schatting worden als remedie aange raden. Van een mogelijke verbete ring van de situatie in de handel in gebruikte automobielen voor samen werking van de Bovag(autohandel) en Boga (gebruikte auto's) is aan Nederlands grootste organisatie op verkeersgebied officieel nog niets be kend. Moeilik. Omdat het kindergoochelen juist ten aanzien van het jeugdige publiek, dat zich niet gemakkelijk om de tuin laat leiden, een bijzondere instelling van de goochelaar vraagt, is dit deel van het concours georganiseerd in de vorm van een kindermatinee. Voorts is er tijdens deze dagen een magisch bal, waar de goochelaars zich tussen het publiek zullen men gen om hun kunst te vertonen en waar ook „miss Magie 1956" gekozen zal worden. Goochelende burgemeesters. Voor de deelnemers is er een „dealer show", waar zij hun num mers onder elkaar kunnen verhande len. Op de zaterdagmiddag van het congres zullen de congressisten door burgemeester Loeff, dis zelf een ver dienstelijk amateurgoochelaar is, of ficieel op het stadhuis ontvangen worden. Een gala-avond zal het congres be sluiten. Daar zullen de prijswinnaars van het concours en enkele befaam de buitenlandse goochelaars optre den en zal Bob Driebeek een deel van het repertoire van de roemruch te Okito vertonen. Een gouden dag in het leven van een bedelaar Theofiel van de Veire, die het eer zame beroep van voddenraper uit oefent, vond dezer dagen tijdens het uitoefenen van zijn beroep op een vuilnisbelt te Evergen aan de Bel gisch-Nederlandse grens een klein ijzeren kistje, dat zijn beroepsnieuws- gierigheid opwekte. De droom van iedere vakkundige voddenraper om het nog eens zover te brengen als de grote vakman, de Voddenraper van Parijs, scheen bij het openen van het kistje bewaar heid, want het kistje bevatte 25 gou den ringen, een gouden armband en een gouden kunstgebit. Het aestetisch gevoel van de vod denraper werd door het kunstgebit gekwetst en daarom smeet hij dit weer terug op de vuilnisbelt, maar met de ringen ging hij naar een hem vertrouwde inrichting, v/aar hy er tot zijn grote vreugde enkele flinke glazen bier voor kreeg. Een kwartier later h^d de royalu kastelein al spijt van de ruil, want toen was de politie er achter gekomen en werd de "buit in beslaggenomen. Men speurt nog verder naar 6 rin gen, die verdwenen blijken, alsmede paar de eigenaar.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6