IBIS export Kies uit de 3 beste shagsoorten in 3 smaken Leidse Gemeentereiniging neemt afscheid van de heer H. de fong Eiste veel van personeel maar meer nog van zichzelf Prins Bernhard reikte de Zilveren Anjers uit Deelnemers aan ziekentriduum luisterden naar band-opname PRONONCE VRIJDAG 29 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Vandaag: laatste dag De deelnemers(sters) aan het Zie- kêntriduum in de Herensingelkerk te Leiden hebben gistermiddag kun nen luisteren naar een bandopname, PATER LEO DRIES SEN PRIESTER GEWIJD. Zondag 22 juli ats. zal frater Maria Leonardus Léon Louis Maria Dries- sen, monnik van de Cisterciënser Ab dij O.L.Vr. van Sion te Diepenveen in de kathedrale kerk van Utrecht de H. Priesterwijding ontvangen. Léon Driessen werd géboren op 29 augustus 1927 te Leiden. Na de H-B.S. afgelopen te hebben, studeerde hij twee jaar aan de Tech- nisohe Hoogeschool te Delft. Hij gaf gevolg aan de roeping priester te worden en volgde de cursus voor late priesterroepingen aan de „Schola Carolina" te Den Haag. Daarna trad hij in in het trappis tenklooster te Diepenveen, waar hij in november 1954 zijn eeuwige gelofte deed. In 1955 werd hij tot diaken ge wijd en thans volgt zijn priesterwij ding door de 'bisschop van Utrecht mgr. dr. Alferink. In de gastenkapel van zijn abdij hoopt hij 19 augustus zijn eerste H. Mis op te dragen. Het adres van de familie Driessen te Leiden is: De Sitterlaan 114. die door mgr. J. Buis was afgestaan. Op deze band is een priesterwijding in zjjn kathedraal te Jesselton vast gelegd. Het was voor mgr. Buis te vens een geschikte gelegenheid om te laten horen welk dankbaar ge bruik hij maakt van het geschenk van de parochianen van de Heren singelparochie, die hem klokken hebben aangeboden. Het ziekentriduum verloopt geheel volgens wens. Het transport van de deelnemers gaat uitstekend. De zieken en invaliden waren van morgen allen op tijd in de kerk. Om half tien ving de plechtige H. Mis aan, die werd opgedragen door deken W. P. M. Haring met assis- ten van de kapelaans J. A. M. van Adrichem en A. H. Schrama. Pastoor Auxentius van Schalen o.f.m. zette zijn troostrijke prediking voort rnet een beschrijving van het Hemelse geluk. „Heimwee naar het geluk is heimwee naar God", aldus de predikaht. „Daarom is het ware geluk niet van gezondheid afhanke lijk". Hedenmiddag volgde het plechtige sluitingslof van het "triduum, dat ge celebreerd werd door mgr. J. Buis, bisschop van Jesselton. Op deze plechtigheid komen wij morgen nog terug. Christelijk Lyceum Aan het Christelijk Lyceum te Lei den zijn geslaagd voor het toela tingsexamen: Adri Barnhoorn, Niek-jan v. Bem- mel, Jaap v. d. Berg, Frans Beukers, Bernard Bijleveld, Wim Bleijie, Lauw Boellaard, Maarten Boter, Piet Brou wer, Cornelis Brussee, Kees Buys, Hanneke Dane, Mathilde Diemer, Wim van Dijk, Cornelia Docter, Ja- hannes Drees, Alida van Duyn, Rudy v. Egmond, Dick Ens, Jerphia Fa- bery-de J., Nicolaas v. d. Gugten, Jaap Guyt, Piet v. d. Haak, Cornelis Haasnoot, Kees Hamelink, Lies v. d. Haspel, Corrie Hendriks, Marien Heyl, Kok v. 't Hoff, Arie de Hoog, Elbertus Huisman, Dingeman Jansen, Pieter de Jong, Tineke Klinkenberg, Eddy Knibbe, Frans Kors, Anneke Kromhout, Jan Kromhout, Maurits Kroon, Antonia v. Kuieren, Jan Kuit, Corrie Kuypers, Jan de Lange, Win nie v. d. Leeden, Cornelis Leenhouts, Dick' Meirik, Hans Mekking, Mardie v. d. Mey, Leen v. d. Niet, Kees van Nieuwkoop, Gé le Nobel, Nico Noort, Dimmie v. d. Oever, Everdina Ouwe hand, Rob v. d. Plaats, Cor v. d. Plas, Dickie v. d. Plas, Teunis v. d. Plas, Martin Prins, Johannes Quellhorst, "V Gistermiddag nam de Gemeente lijke Reinigings- en Ontsmettings- dienst van Leiden officieel afscheid van zijn directeur, de heer J. H. de Jong, die het bedrijf meer dan vijf en twintig jaar met vaste hand ge leid heeft. Tientallen belangstellenden waren bijeengekomen in de onlangs uitge breide garage aan de Noorderstraat, om de scheidende functionaris vaar wel te zeggen. De loco-burgemeester, de heer S. Menken, was, bij ontstentenis van burgemeester Van Kinschot, de eer ste, die namens het college van b. en w. de heer De Jong dankte voor al hetgeen deze in zijn ambtsperiode voor de gemeente heeft gedaan. Hij In Amsterdam heeft Z.K.H. prins Bernhard donderdagochtend voor de zevende maal zilveren anjers uitgertikt. De foto laat zien hoe Z.K.H. als stichter en regent van het "Prins Bernhardfonds mevrouw J. E. Westendórp- Osieck uit Amsterdam de zilveren anjer opspeldt Links op de voorgrond jhr. D. C. Roëll, hoofddirecteur van het Rijksmuseum te Amsterdam, geheel rechts mr. D. J. Th. N. Domela Nieuwenhuis, voorzitter van de Ver eniging van Vrienden van de Aziatische kunst t zei, dat dit afscheid voor de heer De Jong geen overgang behoeft te bete kenen van een actief leven naar iets passiefs. Er is, aldus spreker, in deze periode heel veel voortgekomen uit de hand van de heer De Jong, dat duidde op diens inzicht in de nieuwe methodiek, die kon worden toegepast. Wel stelde hij zware eisen aan het personeel en leek hij daardoor vaak lastig; >de heer De Jong, die stipte vervulling wenste van de taak en getrouwheid aan de gemeentelijke arbeid, was ook lastig voor zichzelf! Wie zó verbonden is met zijn werk, als de heer De Jong, kan men moei lijk kwalijk nemen, dat hij spreekt van „zijn" dienst. De heer Menken sprak de hoop uit, dat het de direkteur gegeven mag zijn, nog een lange reeks van jaren terug te zien op een werkzaam leven. Laatste wens vervuld. Wethouder A. J. Jongeleen herin nerde er vervolgens aan, hoe het direkteur De Jong gegeven was, een groot deel van de moeilijkheden te overwinnen, dié de uitgroeiende Leidse gemeenschap had met het op halen en afvoeren van het huisvuil. Slechts één van zijn verlangens was nog niet in vervulling gegaan. Hij zou zo graag de nieuwe zelfopnemen- de straatveger in ontvangst genomen hebben. Maar wat de direkteur niet gelukt was, had de wethouder, met een be roep op de sportiviteit van de fabri kanten, toch gedaan gekregen. Het was hem dan ook een genoegen, de wagen nog aan de heer De Jong te kunnen tonen. Nadat de fonkelnieuwe auto was binnengereden, sprak namens de Ne derlandse Vereniging van Reinigings- direkteuren de heer P. de Graaf. De heer M. P. van der Weijden, burgemeester van Nieuwkoop, de ge meente, die contractueel afnemer is van het Leidse stadsvuil, zei zich wel bewust te zijn, hoe prettig het is, je vuil aan een ander kwijt te kunnen. Wanneer Nieuwkoop meer vroeg voor het vuil dan Leiden er voor wilde geven, was het soms wel eens nodig geweest om te verwijzen naar het contract. Zo er ooit onenigheid was tussen de beide gemeenten, men vond steeds in direkteur De Jong een vakkundig voorlichter en een on schatbaar arbiter. Hij liet zijn ge schenk vergezeld gaan van de wens, dat de grondslag voor de samen wer king, zoals die nu is, behouden moge blijven. Hierna spraken het gemeenteraads lid, de heer J. van Iterson, die lid is van de commissie voor vuilverbran ding, en de heer H. Landaal als oud- personeelslid. De heer F. Verstegen, voorzitter van het rijksinstituut voor hoofden van dienst, prees de scheidende direk teur, die zelf zeven jaar voorz. is ge- Cellofaan-ver pakking garandeert constante kwaliteit Alle goede dingen bestaan uit drieën. Geen wonder dat steeds meer rokers over stappen op 1 van de 3 sma ken IBIS uit de bekende rood-wit-blauwe dozen. (Advertentie). weest van 't instituut, om zijn koers vaste navigatiebeleid. Wel kwam bij de vaart tegen de stroom in soms wat buiswater over. maar hij bracht zijn bootje toch altijd in veilige haven. De afgevaardigde van de ambtena ren van het bedrijf, de heer A. de Koning, gewaagde van de bewonde ring waarmee de ambtenaren heb ben gekeken naar inzicht en ijver, die de heer De Jong in zijn ambts periode aan de dag legde. Dr. mr. P. G. Knibbe, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, wenste, ook namens „Persgasstation Leiden", dat direk teur De Jong nog vele jaren zijn gaven en krachten in dienst zal mo gen stellen van de maatschappij. Tenslotte bood de heer C. Vermeer namens de personeelsvereniging een ets aan, vergezeld van de beste wensen. Dankwoord. Na een korte pauze beantwoord- de de scheidende functionaris de I speeches. Hij zei, dat het werk, dat hy had verricht tot stand was gekomen, om dat God hem veertig jaar lang de lust en de kracht had geschonken om op de plaats waar Hij hem gesteld had, de maatschappij te dienen. Hij dankte voor de voortdurende medewerking die hij genoten heeft van het college van b. en w. en hoopte dat zijn werk bereikt zou heb ben, wat hij erdoor heeft bedoeld. Het was voor de gehele Leidse bur gerij. Dat hij lang niet altijd even gemakkelijk geweest is, geeft hij graag toe, en hij zou, op het punt om afscheid te nemen graag nog alle scherpe woorden, die hem in de afge lopen vijf en twintig jaar ontvallen waren, terugnemen. Hij dankte achtereenvolgens alle sprekers voor hun samenwerking en belangstelling en besloot met alle ze genwensen voor „onze" dienst. Hierna werd de middag besloten door wethouder Jongeleen. Wethouder S. Menken drukt scheidende directeur de hand. rTTT Geetje v. Ravestein, Hans y# Riet, Gertjan Scholten, Hans Schoonen-1 berg, Ria Schrier, David Slijkhuis,, Gertjan Smelt, Marja Smit; Cöfrnejis Sneyders, Corrie Snijders, Hendrik' v. Steenbergen, Aad Timmers,. Aplo-, nia Tromp, Anne v. Veen, Frits Ver- bree, Leendert Verdoes, Arina Ver haar, Kees Verloop, Rob Visser, Sytse van Vliet, Margriet de Vries, j Tineke Wagenaar, Adri v. d. Walle,. I Liete v. d. Weerthof, Thijs Wolters, Regina Zimmerman, Willy de Kruyf, Dick v. Leeuwen. Afgewezen 23. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht. mevr. H. ten Kate-Cleveringa. te Leiden en de heer D. P. de Graaf te Leiden. Geslaagd voor het kerkelijk voor bereidend ex. de heer W. Baars te Rotterdam. UW ADRES VOOR BETERE NYLONS (Advertentie). Een laatste overzicht van het zieken triduum in de Herensingelkerk. De opname werd gemaakt van de preek stoel. (Foto's „De Leidse Courant"). In een rustig half uurtje treffen de helpers en helpsters elkaar in een I zaaltje waar koffie wordt gebruikt.1 Als het weer het toelaat bevolken de jongelui de tuin naast de kerk. ALPHEN AAN DEN RIJN Soldaat C. Goedhart bij oefening omgekomen De 21-jarige dienstplichtige soldaat C. Goedhart, wonende Oranjestraat 23 te Alphen a. d. Rijn, is Donder dagmiddag omstreeks kwart over 12 bij een militaire oefening in Soes- terberg dodelijk verongelukt. Hij is tijdens een rit met benzine tankwagens van een der wagens ge gleden, onder de rupsbanden geko men en overreden. De verongelukte was vrijwel op slag dood. De jongeman was te Alphen a. d. Rijn een gaarne geziene vriend in de R.K. Voetbalvereniging „Alphense Boys" en de K.AJ. Het stoffelijk overschot wordt dinsdagmogren te Alphen met mili taire eer begraven; te 10 uur de plechtige H. Mis van zielerust, waar na de teraardebestelling.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5