K WAT TA DUINSTREEK Scherp Bouwvereniging gaat 90 huizen bouwen in „De Koestal" Vliegtuig boven Bonn ontploft Kath. Onderwijzers bespraken het voortgezet onderwijs TELEVISIE Uw OVERALL Uw OVERALL 13.50 VRIJDAG 29 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 LISSE „LISSE" KAN ZONDAG 3e KLASSER WORDEN Nu ook Delft voor de tweede maal werd verslagen, zij het dan onder protest, is voor Lisse de promotie heel dichtbij. Wanneer Delft jl. zon dag niet had geprotesteerd, was Lisse al verzekerd van een plaats in de derde klas. Voor a.s. zondag komt G.S.V. Gou da) op bezoek. Ook zij zijn nog on geslagen en zullen zich niet gemak kelijk gewonnen geven. Toch is de kans groot dat Lisse a.s. zondag zal promoveren naar de derde klasse. De opstelling is: Doel: J. Baak. Ach ter: Fr. Arrachart; Jac. v. d. Zwet. Midden: A. v. Diest; J. v. d. Poel; P. Wassenaar. Voor: P. v. Ruiten; A. Bon; J. v. Kesteren; A. Vrijburg'; A. v. Leeuwen. NOORUWIJK JONGETJE ONDER AUTO GELOPEN. Gistermiddag stak de 2 -jarige Nico Glasbergen plotseling de Boe- renburgerweg over toen juist een personenauto naderde, bestuurd door de 27-jarige heer Neelissen. Hoewel de bestuurder uit alle macht remde kon hij toch niet voorkomen, dat de kleine door de auto gegrepen werd. Het jongetje tuimelde enkele malen over de straat en bleef liggen. Hij werd bij de fam. Vink binnengedra^ gen. Dr. de Beer verleende geneeskun dige hulp. Behalve een grote buil bij het rechteroog bleek het kind geen letsel te hebben bekomen, zodat dit ongeval nog goed is afgelopen. Zilveren jubileum. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer J. F. v. Winsen in dienst trad bij de P.T.T. te Noordwijk. Dat de jubilaris na zijn schooljaren een baan zocht bij de „post" spreekt als het ware vanzelf, want hiermede zette hij ene merk waardige familietraditie voort. De grootvader en een oom van de heer Van Winsen waren jarenlang dienst van het staatsbedrijf, terwijl zijn vader, die dit voorjaar werd ge pensioneerd, bijna aan zijn gouden jubileum toe was. ExamensDe heer Th. J. van der Meer slaagde voor het accountants examen van het Nederlènds Instituut van Accountants, na verdediging van zijn stellingen inzake het onderwerp: „De betekenis van tussentijdse resul- tatenberekeningen voor de bedrijfs leiding en de controlerende public- accountant". NOORDWIJKERHOUT Pro Ecclesia voor J, van der Slot De heer Jan v. d. Slot is door Z. H. de Paus onderscheiden met het gou den erekruis „Pro Ecclesia et Ponti- fice". Pastoor L. Brink reikte op de verjaardag van de heer Van der Slot deze onderscheiding uit, waarbij hij zijn persoonlijke dank nog eens uit sprak voor alles wat de heer v. d. Slot op sociaal en charitatief terrein heeft gedaan. CAMERAS POTLOOD en GEEST No. 508. Horizontaal: 1. jenever (volkstaal), 5. café, 6. vordering, 8. pers. en bezittelijk voornaamwoord, 9. deel van het gelaat, 11. slede, 13. gravin uit het Holl. Huis, 15 couran tenjongen, 16. wijnglas, 17. bout van een varken, 19. ik (Lat.), 21. afkorting van tantalium, 22. zwaardvis, 24. at mosfeer (afk.). 25. oude lap, 27. figuur in het kaartspel, 29. bekend dier. Verticaal: 1. bevestiging, 2. vaar tuig, 3. telwoord, 4. muzieknoot, 5. slaapt men op, 7. japon der 18de eeuw, 8. vaartuig, 10. altoos, 12. kunst mens, 14. lichaamsdeel, 15. vlakte maat. 18. vis, 20. ontbrandbare stof, 22. bid (Lat.), 23. voertuig, 26. voor zetsel, 28. in het jaar onzes Heren, (afk. Lat.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 507. Horizontaal: 1. löss, 3. spek, 5. arm, 7. kraag, 9. por, 11. talon, 13. dol, 15. kar, 16. Seoel, 18. nar, 20. teems, 22. sta, 23. pont, 24. krab. Verticaal: 1. lomp, 2. sar, 3. smaak, 4. keen, 6. rat, 7. kroot, 8. glans, 10. ode, 12. ora, 41. leest, 16. stip, 17. Let, 19. Raab, 21. mak. SASSENHEIM DIPLOMA-UITREIKING HANDELSAVONDSCHOOL Het was gisteren voor de tweede maal dat aan een aantal leerlingen der r.k. Handelsavondschool een diploma kon worden uitgereikt. Hier toe waren de leraren gecommiteerden examinandi en ouders gisteravond bijeen gekomen in het Bruine Paard. De heer W. Weersten heette alle aan wezigen van harte welkom en felici teerde de geslaagden met him sue ts. De gecommiteerden mochten de dank der leraren in ontvangst nemen voor de prettige doch nauwkeurige correctie der examens. Niet aan allen kon een diploma worden uitgereikt. Spreker hoopt, dat het diploma dat door het bedrijfs leven zeer gewaardeerd wordt voor allen een middel mag zijn om hoger te komen op de maatschappelijke ladder. Hierna nam de voorzitter der Rijks gecommiteerden voor de 5 jaar cur sus de burgemeester van Sassenheim het woord. Spreker deelde eerst mede, dat het werk zeer prettig was gegaan, ter wijl de voorzitter zelf ook nog een examen heeft meegemaakt. Het feit, dat het hele college van B. en W. aan wezig is, bewijst wel dat het gemeen tebestuur deze school hoog aanslaat. De gemeente in trots op deze onder wijs instelling. Spr. wenst de school geluk met het behaalde succes. Hierna reikte de burgemeester de diploma's uit aan de geslaagden der 5 jaarscursus t.w. aan Fl. Berg; R. Elsgeest; M. v. d. Geest; G. Juffer mans; T. Laxaris; J. v. Leeuwen; R. Schrama; E. v. Tol; D. Zonneveld; J. v. d. Wel; Th. Zwetsloot; C. Zui derduin. De heer Jonkman voorzitter der gecommiteerden bij de 3 jaar cursus nam daarna het woord. Hij feliciteer de de gediplomeerden en gaf hun de raad in handel en wandel een voor beeld te zijn voor -anderen. Daarna werden de diploma's uitgereikt aan: J. v. d. Berg; J. v. Dijk; W. Drost; J. Kuiper; J. Noordermeer; R. Noor- dermeer; E. Pastma; R. Prins; J. v. d. Vlugt; D. v. d. Voort. Namens de leerlingen dankte mej. R. Schrama en de heer Noordermans de leerkrachten waarbij sigaren aan de heren werden aangeboden. Tenslotte dankte de heer Weursten nogmaals allen die aan het welslagen van de examens hebben megewerkt. VALKENBURG VRACHTAUTO BOTSTE TEGEN PERSONENAUTO. Gistermiddag, omstreeks kwart over twaalf, had er aan de Voorscho terweg een aanrijding plaats, die ge lukkig nog al goed is afgelopen. Uit de richting Valkenburg kwam een vrachtwagen met oplegger van Van Gend en Loos. In de bocht bij het benzinestation van het vliegkamp stond een personenauto met twee in zittenden. De trekker van de vracht auto was ongeladen, terwijl de op legger vier en een halve ton vracht bevatte. In de bocht wilde de chauffeur van de vrachtauto wat afremmen, maar mede dóór de gladheid van het weg dek het motregende ietsschoof de vrachtauto tegen de personenauto aan. Deze werd zwaar beschadigd. De chauffeurs van beide wagens kwamen er goed af, maar de mede- inzittende van de personenauto kreeg een lichte zenuwschok. Met een an dere auto werd hij naar zijn woon plaats, Rhoon, vervoerd. De politie heeft het onderzoek naar de schuld vraag in handen. KATWIJK K.R.V. Het programma voor zondag: het combinatie-elftal speelt om 12 uur tegen Foreholte 3. Voor het eerste elftal staat een wedstrijd op het programma tegen het naar de 4de klasse K.N.V.B. gepromoveerde Foreholte. Aanvang om half drie. chocolade verwekt geen dorst Gemeenteraad Katwijk Gisteravond vergaderde de raad lijkheden. Spr. vraagt wijziging Het blijft vechten in Algerië Franse troepen hebben in het ge bied van Oran gedurende de afgelo pen 48 uur honderdvijftig opstande lingen gedood. De troepen worden gesteund door tanks en artillerie. De gevechten duren nog voort. In de provincie Constantine zijn donderdag 25 opstandelingen gesneu veld bij diverse schermutselingen. In de buurt van Bougie werd een ploeg wegarbeiders aangevallen door ongeveer twintig opstandelingen. De ploegbaas en drie van zijn mannen werden met afgesneden keel gevon den. Een Britse Gloster-Meteoor-straal- jager is donderdagmiddag op geringe hoogte boven de Westduitse hoofd stad, Bonn, ongeveer 800 meter van het parlementsgebouw, ontploft. De drie bemanningsleden konden met hun valschermen het toestel verlaten. Twee van hen hebben bij het neerko men verwondingen opgelopen. Door de in het rond vliegende wrak stukken zijn verscheidene gebouwen, waaronder de Britse ambassade, licht beschadigd. Een burger liep lichte verwondin gen op. Een vleugel van de Meteoor trof een vrachtauto, doch de chauf feur bleef ongedeerd. van Katwijk onder burgemeester H. Duiker. Voor aan de agenda begon nen wordt deed de voorzitter een mededeling. In verband met 'n even tuele subsidie door de Povinciale Staten voor het recreatieoord „De Pan" willen Ged. Staten van de raad weten, of dit college er geen bezwaar tegen heeft dat in „De Pan" kam peergelegenheid gegeven zal worden aan z.g. „trekkers", die een kampeer - paspoort hebben en voor ten hoogste 3 overnachtingen en op beperkte schaal op een door B. en W. aangege ven plaats. Enkele leden doen nog vragen en schijnen niet erg toeschietelijk, doch de voorzitter merkt op, dat het voor lopig alleen gaat om een principe be sluit. Mochten de voorwaarden van Ged. St. en van het Rijk bezwaren opleveren, dan blijft de raad vrij in haar besluit, doch dan staat de sub sidie op het spel. De raad besluit dan met ja te antwoorden. Op voorstel van B. en W. zal op de plaats waar de noodwoningen gestaan hebben op •het St. Andreasplein, een parkeerter rein worden aangelegd, kosten 2500. Een voorstel om de straten in het uit breidingsplan „De Koestal" en „Over- duin" een naam te geven, in Overduin vogelnamen en de Koestal namen van hooggeplaatste personen wordt na een opmerking van Dr. Overdijking over de naam „De Koestal" met alge mene stemmen aangenomen. Aankoop percelen. De percelen in „Clein Duin" en aan de Valkenb.weg, zullen worden aangekocht voor 83.861,60, groot 4.63 H.A. Besloten wordt het pand van de Erven W. Stijger in de Tram straat, inhoud 1400 m3, oppervlakte 192 m2, prijs 12.00,- aan te kopen. Een en ander is nodig in verband met eventuele sanering van Haven straatTramstraat. Aan de directie van „De C.A.R." wordt een strookje grond verkocht gelegen bij het fabrieksterrein, groot 100 m2, prijs f 5,per m2. Op voorstel van B. en W. wordt besloten een lening aan te gaan groot 500.000,tegen de koers van 100% en een rente van 4]4% per jaar. Bij dit punt dringen de heren Haasnoot en Overdijking er op aan, iets waar over al meerdere malen gediscuieerd is in de raad, om een financiële com missie in te stellen. De voorzitter doet de toezegging zulks in de ver- gadefing van B. en W. te zullen be spreken. De woonhuizen in de buurt schap „De Pan" zijn nog steeds van waterleiding uitgesloten. B. en W. stellen voor, alhoewel het een onren dabele zaak is, hiertoe te besluiten door vanaf de leiding naar het vlieg veld een waterleidingbuis aan te leg gen. Het betreft 9 woningen onder de gemeente Katwijk en 6 onder Was senaar. De gemeente Wassenaar is bereid hierin 300.bij te dragen, opdat ook deze 6 woningen zullen kunnen worden aangesloten. Na op merkingen van de heren Grimbergen, Overdijking en Pronk wordt het voorstel z.h.st. aangenomen. Zonder besprekingen wordt beslo ten vobr 66 in aanbouw zijnde wo ningen in „Het Molenblok" electri- sche boilers aan te kopen, waarvoor de huurders 2,60 per maand moe ten betalen, waarvoor een crediet van 35.500,nodig is. De raad geeft toestemming. Rioolzinker. Een voorstel tot het verlenen van een crediet van 41.500 t.b.v. de aan leg van een rioolzinker in het Prins Hendrikkanaal doet de heer Nasveld de vraag stellen, of dit indien tot stichting van een streekrioolzuive- ringsinstallatie wordt besloten, wel verantwoord is. Wethouder Bloot antwoord dat, indien geen gemeen telijke zuiveringsinstallatie wordt gesticht, dan toch in „Cleijn Duin" een pompinstallatie moet worden ge bouwd. Hierna wordt het voorstel met alg. st. aangenomen. B. en W. stellen voor de ontrui mingstermijn van enkele onbewoon baar verklaarde woningen te verlen gen, omdat nog geen betere wonin gen beschikbaar zijn. De heren Was senaar, Jac. van der Plas en H. Haasnoot zajn van oordeel dat dit1 systeem niet het juiste is. Telkens j moet de termijn weer worden ver- j lengd voOr de ontruiming. De heren zijn van oordeel dat het juister zou zijn om deze mensen eerst een woning te geven en dan pas onbewoonbaar te verklaren. Het bestaande systeem wekt illusies en de betrokkenen wachten, en blijven wachten. Het voorstel wordt aangenomen. De Kat- wijkse Bouwvereniging heeft het plan in „De Koestal" 90 woningen te bou wen. en vraagt hiervoor medewer king van de raad. De stichtingskos- ten worden begroot op 1.482.800, t.w. 160.054,09 voor grond en 1.322.745,97 voor bouwkosten. De huur zal bedragen 10.45 per week. Besloten. De heer Grimbergen wijst er op dat de Sportverenigingen voor een vriendschappelijke wedstrijd op het gemeentelijke sportterrein 3 dagen te voren permissie moeten aanvra gen. Deze korte termijn geeft moei- hiervan. Aangezien de trambrug aan de Santlaan veelal gesloten is, moe ten schepen hier dikwijls lang wach ten. Door schroefwater wordt aan de eigendommen dikwijls schade berok kend. Spr. vraagt dat van gemeente wege hierin zal worden voorzien. Volgende vergadering krijgen de he ren Grimbergen en Nasveld ant woord. WASSENAAR concert burchtplein. Vandaag vrijdag geeft de muziek vereniging Excelsior in de tent op het Burchtplein een concert, ter ge legenheid van de verjaardag van prins Bernard. Aanvang 8 uur n.m. de residentie van de ambassadeur van india. Er wordt hard gewerkt aan de plannen voor de wederopbouw van de residentie van de ambassadeur van India, Huize „Meyland" aan de Backershagenlaan, dat enkele maan den geleden door brand werd ver woest. De ambassadeur die tot nu toe tij delijk zijn intrek genomen had in Kasteel Oud-Wassenaar, zal vermoe delijk binnenkort verhuizen naar het gebouw van de kanselarij van Iran aan de Buitenrustweg 2 te Den Haag. WARMOND lustrumtocht ouden van dagen.. Dit jaar is het tien jaar geleden, dat een comité in het leven werd ge roepen om de ouden van dagen in deze gemeente eens per jaar een ge zellige uitgaangsdag te bezorgen. De spontane medewerking, die het co mité toen uit alle rangen en stan den dor bevolking mocht ondervin den, was voor het comité een spre kend bewijs, dat het hiermede een 'hoogst gewaardeerde daad had ge steld. In de afgelopen tien jaren is de belangstelling voor dit jaarlijks evenement niet het minst verflauwd en steeds heeft het comité zonder enige moeite de gewenste medewer king verkregen. Zo was het ook weer vandaag. Meer dan 40 automobilis ten hadden hun wagens en meestal zichzelf beschikbaar gesteld om de ouden van dagen weer een gezellige en aangename dag te bezorgen, om hen weer eens *en mooi stukje Ne derland te laten zien, waartoe zij in normale omstandigheden praktisch nimmer in de gelegenheid zijn. Des morgens om negen uur werd ver trokken vanaf het gemeentehuis en werd gereden naar de Pyramide van Austerlitz, waar de bejaarden een heerlijk kopje koffie met gebak werd aangeboden. Vandaar werd over Maarn gereden naar Ouwehands Die renpark te Rhenen, waar een wel verzorgde lunch gereed stond. Van Rhenen liep de tocht naar de Lage Vuurscfhe waar wederom een verver sing werd aangeboden. Bij de lunch te Rhenen bracht de burgemeester namens de biirgerij van Warmond 't comité een woord van bijzondere dank voor hetgeen het voor de ouden van dagen doet. Namens de ouden van dagen bracht de heer Hogen- boom dank aan allen,' die op eniger lei wijze telkens weer hun mede werking verleenden om de tochtge noten eenmaal per jaar een onverge telijke dag te bezorgen. Spreker me moreerde, dat het nu de tiende maal was, dat velen van zo'n mooie dag hebben kunnen genieten en de be jaarden hebben dit tweede lustrum niet zonder meer voorbij willen la ten gaan. Namens hen bood hij ieder van de leden van het comité een mooi boekwerk aan, een geste, die door de leden van het comité op ho ge prijs werd gesteld. Vooral de De St. Augustinus-vereniging van de kath. onderwijzers besloot het winterseizoen moge het inderdaad het einde van het winterseizoen zijn! met een causerie van de heer J. H. M. Derksen uit Amsterdam over: „het onderwijs na de lagere school". De heer Derksen is, behalve voor zitter van het Kath. Onderwijzers- verbond, ook lid van de Eerste Ka mer. Hij behandelde het onderwerp meer van de wetgevende kant. Bij de maatschappelijke revolutie van de laatste eeuw is de onderwijs-wetge- ving achterop gekomen, waardoor een verwarde groei ontstond. Het voortgezet onderwijs is in belang rijkheid sterk toegenomen, zowel door de verandering in de maat schappelijke verhoudingen als door de eisen, welke aan de jeugd worden gesteld. De wettelijke structuur daar van is echter nog zeer onvolledig. Bij de oplossing van het probleem van het voortgezet onderwijs valt de bijzondere aandacht op de jeugd van 1215 jaar. In sommige kringen wordt gestreefd naar een z.g. scha- kelschool in navolging van het En gelse type van de „comprehensive school", op welke school Alle leerlin gen van 1215 jaar bijeen zouden blijven, om daarna geselecteerd te worden voor het overgaan in de ver schillende richtingen van middelbaar 1 ulo- en nijverheidsonderwijs; deze richtingen zouden gevolgd worden binnen het vertrouwde verband van de schakelschool. Terloops wees spr. hierbij" op ook in ons land aanwezige symptomen de keuze van de richting, welke de leerlingen volgen, aan de ouderlijke bevoegdheid te onttrekken. Deze verwerpelijke situatie doet zich hier en daar reeds voor in Engeland en enkele Duitse landen. De schakelschool heeft enige voor delen, wat betreft een kalmere voor opleiding van de leerlingen ,geen „af richting" als op de opleidingsscholen van thans) en een selectie-mogelijk heid op later leeftijd. Een nadeel er van is het oponthoud, dat leerlingen, welke de gymnasiale of middelbare richting ,gaan volgen, in hun studie ondervinden. Blijkens de regerings nota's over het onderwijs wordt toch wel aan een wettelijke doorvoering van de schakelschool gedacht, doch spr. is van opvatting, dat deze wet telijke regeling in de praktijk niet te verwezenlijken is over de gehele linie. Zijn voorkeur ging uit naar afzon derlijke wetgevingen voor voorberei dend hoger, middelbaar en u.l.o.-on- derwijs, en daarnaast de instelling van een 2-jarige schakelschool voor alle leerlingen die het nijverheids-, huishoud- of landbouwonderwijs kie zen. Bij zulk een wettelijke regeling van het voortgezette onderwijs be pleitte hij: 1. dezelfde oprichtings- en exploitatie-mogelijkheden; 2. gelijke bevoegdheid van het onderwijzend personeel. De waarnemend voorzitter, de heer N. B. M. Vreeburg, dankte de spre ker voor zijn uiteenzetting. De vergadering werd, behalve door vele onderwijzers en onderwijzeres sen, bijgewoond door deken Haring en het bestuur van de Raad van Cul tureel en Maatschappelijk Overleg. Laatste Berichten de slachtoffers van poznan De bloedige onlusten in Poznan hebben 38 doden en 720 gewonden geëist, zo meldt het officiële Poolse persbureau „PAP". Verscheidene militairen en func tionarissen van de staatsveiligheids dienst zijn om het leven gekomen. Het persbureau meldt voorts, dat de meeste arbeiders in Poznan vrij dagochtend weer gewoon aan het werk zijn gegaan. Trams en autobus sen rijden weer. voorzitter van het comité, de heer H. W. Nijman, had een bijzonder woord van dank in ontvangst te ne men als zijnde de grote stuwkracht van deze mooie onderneming. Des avonds werden de bejaarden aan het Warmonderhek opgewacht door de beide muziekkorpsen, waarna nog een rondgang werd gemaakt door het bevlagde dorp. Het behoeft geen betoog, dat in de diverse huiskamers nog lang werd nageboomd over deze zo schitterend geslaagde tocht. Z0ETERMEER R.K. Ontwikkelingsvereniging. De r.k. Ontwikkelings vereniging hield gisteravond in haar klublokaal bij de heer van Fraassen, een buiten gewone ledenvergadering ter bespre king van het jaarlijks uitgaansdagje van de klub, de klubtoer genaamd. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer J. Duinisveld me de. dat het aantal aanmeldingen voor het lidmaatschap van de klub alle verwachtingen verre overtreft. Reeds enige maanden voor de aan vang van het klubseizoen hebben zich reeds 32 adspirantleden aange meld en het laat zich aanzien, dat dit aantal nog aanmerkelijk zal stijgen. De aanmeldingen zijn uit Zoetermeer en wijde omgeving, hetgeen bewijst, dat de faam van de Ontwikkelings vereniging wijd en zijd bekend is. Het ziet er naar uit, dat het nieuwe seizoen met honderd leden begon nen zal worden, een hoogtepunt in de vereniging. Na langdurige gedachtewisseling werd besloten de klubtoer op 19 augustus te doen plaats vinden. Er wordt op deze dag een bezoek ge bracht aan de Oisterwijkse vennen en'de Efteling. Getracht zal worden alsnog een excursie aan dit uitstapje te verbinden. Het gebruikelijk diner, 'dat aan Wit i i Onderwijzer verkoopt z'n Fiat 500-1947 in prima staat. Geen han delaren. Te zien vrijdag na 6 u. en zaterdag Joh. de Wittstraat 16. dat aan dit uitstapje verbonden zal plaats vinden in het klublokaal. Zoals te verwachten viel. was de viering van het eerste lustrum me de onderwerp van gesprek De fees- T. JP-00 JjH| telijke herdenking zal plaats vinden ct, jeterselie 5.60—6, op 25 september a.s., juist de dag, waarop de klub werd opgericht. Voor zover dit mogelijk was werd de uiterlijke viering van dit feest bekend gemaakt. Rest ons nog te vermelden, dat de animo voor deze vergadering groot was. Marktberichten LEIDEN, 29 juni. Vee. Aanvoer: stieren 5, melkkoeien 76, vette koeien 300, varekoeien 72, vette kalveren 63, nuchtere kalveren 138, vette schapen 100, weideschapen 100, vette lammeren 213, zuiglammeren 431, weidelammeren 980, varkens 38, schrammen 274, biggen 1000, geiten 19, totaal 3808. Notering: melkkoeien 7901165, vette koeien geslacht 2,503.30, varekoeien 625905, vette kalve ren (leven-d) 22,70( nuchtere kal veren (levend) 1,701,90, vette schapen 100120, weideschapen 100125, vette lammeren 110 140, zuiglammeren 96107, weide- lammeren 7090, Texelse lamme ren 7090, guiste zeugen 260 370, schrammen 65115, biggen 40—55. Handel: voor melkvee en vare koeien stil, voor vette kalveren en runderen slepend, met dalende prij zen: voor schapen en lammeren iets williger; voor varkens redelijk bij grote aanvoer. LEIDEN, 29 juni. Kaas. Aanvoer 63 partijen Goudse en 3 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra kwaliteit tot 2,37, eerste kwaliteit 2,152,20,, tweede kwaliteit 2,07 tot 2,14. Leidse eerste kwaliteit tot 2,30. Handel kalm. LEIDSCHENDAM, 28 juni. Eieren. Op de weekmarkt van „het Wa pen van Veur" waren aangevoerd 53500 kipeieren. De prijzen waren voor: 3500 eieren no. 0 f 1645 16.95, 7400 eieren no. 1 f 14.7515.20, 7800 eieren no. 2 f 13.6014.20, 10500 eieren no. 3 f 12.6013.50, 500 eieren no. 4 11.1511.70, 8200 eieren no. 5 9.5510.00, 10000 eieren no. 6 8.459.00, 600 eierfeil no. 7 7.30 7.65. Tevens werden verkocht: 25 kippen 1.80—3.20, 10 hanen 2.60— 2.70, 15 duiven 0.55—0.85, 5konij- nen 5.959.90. Groente. Komkommers A 2732 ct, idem B 2227 ct, idem krom 3437 ct, per kg; sla 2.50 5.60, tomaten A f 11.20—11.60, idem B 10.80—11.30, idem C f 10.00— 10.90, spinazie 2538 ct, andijvie 9 17 ct, postelein 3338 ct, rabarber 7—9 ct, selderij 5.60—6.80, bloem kool A 47—58 ct, idem B 30—42 ct, tuinbonen 30—35 ct, bospeen 25—44 1.25 dames- sweaters. boothals 4.60 7.50 In doktersgezin met 7 kin deren van 212 j. waar van 6 schoolgaand, wordt gevraagd per 1 sept^ een aardig r.-k. meisje die tezamen met mii de verzorging der kinderen op zich neemt. Mevr. C. Langezaal-Wiitenburg, W. Singel 30. Leiden, telef. K1710-24855. <2* Pracht bankstellen. dressoirs, clubstellen, arm- stellen. rijwielen, bedstel- len, wringers, kantelbed- den, ledikanten, opklap- bedden, vloerkleden, tafels, babytafelstoel, clubfau teuils. grote uitgchuiftafel. Alles zeer modern en kost weinig. Nieuwenburg. Hooigracht 55 (geen win kelhuis). 2* Kapstokken, geschikt voor hotels en restaurants, bankstel, kasten, divans, ameublementen, fauteuils, bureaus, boekenkasten, grote en kleine tafels, le dikanten. matrassen, op- klapbedden, spiralen, enz. Pluym, Hogewoerd, koopt inboedels, zolderopruimin gen, Tel. 21266. 2? Gevraagd net meisje pl.m. 16 jaar voor halve dagen of 3 dagen p. week. Burgemreeklaan 7, Oude Wetering. 2* Spoed. Vertrek. Erres radio. pr. spelend ƒ37.50; Ruton sleestofzuiger, 125 V., compl. 35.Erres sleestofzuiger. 220 V. com pleet 30,electr. gram., 78 toeren, 220 V., merk Perpetum 25.kam- peertent 16 pers. 125, Hoogl. Kerkgracht 42. GANGETJE 12 - LEIDEN 2* Dubbelstuk huishoud zeep 11 ct. Prima kwaliteit van de bekende zeepfabr. „Bousquet". Alleen met in levering van deze adver tentie voor 11 ct. Geldig tot 7 juli. I.V.A.. Haarlem merstraat 48: Nova, Noord einde 43, Leiden. moei GOED zijn! moet een PANTSER OVERALL ZIJN Alleen overalls welke beslist GOED zijn zijn PANTSER-overalls Alle sooften worden dan ook met garantie verkocht. Prijzen reeds vanaf

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2