RIJNSTREEK! Chefarine „4" DUINSTREEK Uitbreidingsplan nabij „Meerrust" niet goedgekeurd door G. S. Scherp Ernstige val van auto WOENSDAG 27 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 «JAAI u/AnnorAd ALPHEN AAN DEN RIJN Been gebroken. Mevr. de wed. A. v. d. Velden-Broer, wonende in de Van Genderenstraat te Alphen a. d. Rijn, kwam dinsdagavond bij het verlaten van een autobus van de on derneming „Citosa" bij halte Sam- som zo ongelukkig te vallen, dat zij haar linker enkel brak. Dr. H. van Kooten verleende eerste hulp, waar na het slachtoffer per auto is over gebracht naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden. Godsdienstdiploma A. Voor het Godsdienstdiploma A van de Neder landse Kerkprovincie zijn dinsdag avond te Alphen a. d. Rijn geslaagd mej. M. M. J. Vermeulen te Ter Aar, de heren B. J. J. v. d. Pijl, Chr. G. A. Kleinegris, L. Rombouts, zuster Prisca (mej. J. H. M. Smook), me vrouw B. Odijk-Rombouts, mej. J. M. H. Scheerder en mej. F. W. Q. Borst, allen te Alphen a. d. Rijn. Af gewezen geen. Rector Burcksen uit Rotterdam, die als Bisschoppelijk gecommiteer- de optrad en de leider van de cur sus, kapelaan L. M. G. Biemans wensten de geslaagden geluk met het behaalde succes. KOUDEKERK Agenda voor de gemeenteraad. De raad der gemeente komt op vrij dag 29 juni a.s. in openbare verga dering bijeen in het raadhuis. De voornaamste agendapunten zijn: on derhandse aanbesteding van de op haling huisvuil; vaststelling vergoe ding voor de Ned. Herv. Schaal; id. voor het handwerkonderwijs aan die school; vaststelling interimregeling ziektekosten gemeente-personeel '56; wijziging van de voorschotten aan de wonngbouwvereniging „Goed Wo nen" over 14. 4 en 6 woningwetwonin gen; enige begrotingswijzigingen. Geboren: Ar ie zoon van R. de Jong en A. Oudshoorn. DE KWAKEL Postduivenver. ,,Ons Genoegen". Uitslagen wedvlucht St. Quentin met oude duiven, deelname 12)1 stuks. Los 6 uur met z.w. wind, donkere regen lucht. Zeer snelle vlucht, afstand 288 km. Tjjd snelste duif 1016.04 meter per minuut, tijd laatste duif 1310.17 meter per minuut, v. d. Berd 120 24; Visser 2; Rekelhdf-Zaal 35 9'10; Woerde 12—18; v. d. Sluis 13. Q. Ouiper 4815: SchippersKop pend 7; Verkerk Tl; de Horde 14; Pijnenburg T6; Brouwer 19; De Groot 21. Winters 22; v. Vliet 23. Uitslagen wedvlucht Chateaurouse met oude duiven, deelname 65 duiven. Los 6 uur met sterke n.n.w. wind met donker bewolkte lucht, zware vlucht. Afstand 644 km. Tijd snelste duif 940.24 meter per minuut, tijd laatste duif 760.37 meter per minuut, v. Vliet 1—14; Rekelhof—Zaal 23'6810; Q. Kuiper 4; Winters 57'11; Kra- nenbur 915; Verkerk 12; Woerde 13; De Groot 16. HAZERSW0ÜDE Tc Den Haag slaagde voor het politiediploma AA de heer Th. Wijf jes. De standplaats van de heer Wijf jes is Delft. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De raad komt vrijdag a.s. des nam. te 8uur in open bare vergadering uijeen. Agenda: wij ziging begroting dienst 1955 en 1956. Vaststelling gemeenterekening 1954. Grote Heilige Geestpolder. Stem gerechtigde ingelanden van de Gro te Heilige Geestpolder kwamen on der voorzitterschap van de heer A. H. Straathof in vergadering bijeen. De voorz drukte er zijn blijdschap over uit, dat er zoveel ingelanden aanwe- POTLOOD en GEEST No. 506. Horizontaal: 1. vreemd, 4. keukengerei, 7. beroemd Frans beeld houwer, 9. vertelling, 11. onderricht, 12. nauw. 14. emeritus (afk.), 15. wandversiering, 16. voornaamwoord, 17. badplaats in Duitsland, 19. boom, 20. toekomend deel, 24. tuchtroede, 26. bekend Nederl. dichter, 27. grond- balk van een schip. Verticaal: 1. deel van de mast, 2. oorlogsgod, 3. vis, 4. metaal, 5. einde, 6. muzieknoot, 8. bijwoord, 9. devies, 10. hemelgeest, 11. water in Z. H., 13. eerste boek van Mozes (afk.), 18. palmimeel, 19. landschap op de oost kust van Sumatra, 21. keurig, 22. eikenschors, 23. voorzetsel, 25. aard rijkskundige aanduiding (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 505. Horizontaal: 1. pan, 3. alk, 5. do, 6. ara, 7. mi, 9. St., 10. L. K., 12. kop, 14. aar, 15. Ommen, 16. ban, 17. ook, 19. sa, 21? en, 22. si, 24. ree, 25. o.l„ 26. kim, 27. kam. Verticaal: 1. Po, 2. nat, 3. aal, 4. km., 5. dak, 8. Ier, 9. spons, 11. kanon, 13. oma, 16. bos, 18. kol, 20. arm, 21. eek, 23. ik, 25. om. zig waren. Aan de orde komt de vaststelling van de rekening dienst 1955. Op voorstel van de commissie wordt deze vastgesteld als volgt: in komsten ƒ7879,84, uitgaven 3050,93. Batig slot ƒ4927,91. De secretaris deelt mede, dat 't batig saldo wat ge flatteerd is. De grootboekinschrijvin gen tot een bedrag van ƒ2100 (twee duizend een honderd gulden) zijn niet aangekocht, terwijl de werkzaamhe den aan de molen die in 1956 moes ten gebeuren nog niet zijn uitge voerd. Deze werkzaamheden en de aankoop van inschrijvingen zullen nu in 1956 plaats hebben. De begroting voor 1956 wordt ontvangsten en uitgaven sluitende met ƒ11384,42 vastgesteld. De las ten worden evenals vorige jaren we der bepaald op 22 per ha. De heren W. Timmers, J. van Ommering en J. A. Molkenboer worden benoemd tot leden van de commissie belast met het onderzoek der rekening 1956 en tot plaatsvervangende leden de heren N. P. Koot, J. Keijzer en F. Hulsebosch. De heren J. Keijzer en F. Hulsebosoh wijzen er op, dat de dijkophoging op sommige plaatsen niet tot volle tevredenheid stemt. De voorzitter zal de techni. hoofdamb tenaar van Rijnland hierop attent maken. De heer L. C. van Poelgeest die als bestuurslid aan de beurt /an aftreden is, wordt met bijna alge mene stemmen herkozen. Overleden Jacoba de Wit 77 j. weduwe van H. Kort. d Geboren: Cornelis Hermanus z. v. C. J. van Berkel en Petronella J. M. van den Broek. Gehuwd: Johan de Vos 24 j. en Adriana J. van Lienden 21 j. NIEUWKOOP Reis Ouden van Dagen. Begun stigd door naar omstandigheden zeer goed weer, de zon scheen ondanks de koude wind een groot deel van de dag, hadden Nieuwkoops ouden van dagen voor de achtste maal hun uitgaans dag. Met ca. 190 mensen vertrok het gezelschap in twee bussen'om kwart voor negen via Bodegraven en Woer den langs de kronkelende Rijn naar Utrecht, waar men verscheidene be zienswaardigheden o.a. de Dom kon bezichtigen. Tussen Utrecht en de Bilt in de uitspanning „het Kalfje" werd de koffie gebruikt. Via de Bilt en Soestdijk om het mooie gedeelte van oostelijk Utrecht ging het naar Hil versum, waar natuurlijk ook allerlei het bekijken waard was, zoals de stu dio's en het bekende stadhuis. In de Annahoeve werd geluncht en in de speeltuin, die bij de uitspanning hoort, herinnerden de bejaarden zich hun jeugdjaren en de diverse attracties hadden heel wat aftrek. Langs fraaie weigen werd de tocht voortgezet naar Amsterdam. Vanaf het Damrak is men toen een tocht gaan maken door de havens en grach ten en vervolgens ging het weer naar huis toe, naar het sporthotel de Koker voor het diner. Mevrouw Van der Wleyden heeft de gehele tocht meegemaakt. Haar echtgenote, de burgemeester, had als hoofd van de gemeente zijn belang stelling te verdelen daar ook ge heel toevalig de Noordense ouden van dagen hun uitgaansdag hadden en nog toevalliger ongeveer dezelfde route hadden uitgekozen. De burgemeester heeft onderweg zowel in het gezelschap van de Nieuw- koopse als in dat van de Noordense ibejaarden vertoefd. Mevrouw Bremer Steinder was voor eventuele medi sche assistentie meegegaan, evenals zuster de Wit. Gelukkig werd op hun hulp slechts een enkele maal een be roep gedaan. Het diner bij de Koker v/as als van ouds prima verzorgd. De beide predikanten ds. Van Lent en ds. De Jong prezen de organisatie onder leiding van mevr. Bourguignon en haar assistenten en trachten brach ten namens de deelnemers dank voor het gebodene van deze dag. Alvorens zich naar Noorden te begeven om ook nog een gedeelte van de avond bij de Noordense bejaarden te vertoe ven, bracht burgemeester Van der Weyden in een geestige toespraak dank aan allen, die hadden meege werkt om deze dag voor de bejaarden tot een niet gauw te vergeten genoe gen te maken. Tenslotte had de heer A. Rijnbeek weer zijn berijmde reisverhaal, waar in al het beleefde werd gememoreerd waarvan de aanwezigen het refrein meezongen. Onder muzikale begeleiding van de fanfare besteeg men om negen uur /eer de bussen om thuis te kunnen uitrusten van de prachtige dag, waar over nog lang zal worden gepraat. NIEUWVEEN De Witpcn (Nieuwveen) Wedvlucht •anaf Chateauroux over een afstand van 135 km. De duiven werden gelost te 6 u. Aankomst eerste 19.57 uur, snelheid 764 m. p.m. Uitslag: J. Hoogervorst 1. H. Burggraaff 2. J. de Groot 3, C. van Leeuwen 4. C. van Bemmelen 5; RIJNSATERWOUDE Gemeenteraad. De raad komt donderdag a.s. des nam. te 8 uur bij een. Agenda: wijziging begroting '55 en '56. Vaststelling van de gemeen terekening 1954. Voorstel van b. en w. tot aankoop van gronden voor wo ningbouw. T0ETERW0UDE EINDLES VAN DE KAASCURSUS Van de vierde kaascursus, in Zoe- terwoude gehouden werd de laatste gegeven ten huize van de familie _j. Rijn in de Geerpolder. Tijdens de cursus werden drie leerlingen reeds tot kaasmaaksters bevorderd en moest zelfs een der practische lessen voltallig in Rijpwetering wor den gegeven. Op de laatste les zetten de leerlin gen onder toezicht van mevr. Adema, en de heren J. de Vries en J. Nussel- der, rijkszuivelconsulenten en de L.T.J. bestuursleden Van Veen, Paar- dekooper en Van der Poel hun beste beentje voor. Het getuigschrift ontvingen de da mes R. F. Castelein-Van der Poel, Rijpwetering; A. M. M. de Jong- Straathof; P. A. v. Meurs-Van Velsen; E. H. v. d. Salm-Van Velsen; C. C. M. v. Rijn-Ammerlaan en de heren G. A. G. de Jong en J. P. Ballering. Na de uitslag van de getuigschrif ten wees de heer De Vries op het grote belang van het maken van een prima product en vestigde de heer Nusselder vooral de aandacht op een goede melkwinning. De heer Van Veen dankte de heer Adema voor het leiden van deze cursus en de heer De Jong richtte zich tot mevr. Adema voor de belangstelling po meerdere lessen. Bij deze vriendelijke woorden werden geschenken aangeboden, waarna het gezelschap nog geruime tijd gezellig bijeen bleef. S.J.Z. HIELD VERGADERING De R .K. Sportvereniging S.J.Z. hield op het einde van het sportsei- zoen, als een plichtvolle nabetrach ting, een jaarvergadering waarin de voorzitter de heer L. van der Geest niet alleen de successen heeft bespro ken maar ook, onomwonden de feiten en fouten die irv de vereniging zijn gemaakt heeft gelaakt en ter verbete ring voorhield met de intentie de sport beter dienstbaar te maken aan de geestelijke en lichamelijke belan gen van de leden. Hieruit blijkt, dat het bestuur zich op de eerste iplaats tot taak stelt de vereniging op een hoger peil te bren gen. De financiële verantwoordelijk heid is daarbij, gelukkig, niet over heersend want het kassaldo was ge stegen van 195.60 tot 395.67. De kas- commissie had dan ook een zeer gun stig rapport uitgebracht omtrent het beheer van de penningmeester, de heer Th. Zandbergen. Het zeer volledig jaarverslag van de secretaris de heer J. Lelieveld gaf een overzicht van de eindstand van de competitie. De drie senioren elf tallen plaatsten zich allen op de derde plaats. De junioren A moesten met de laatste plaats genoegen nemen en het B elftal met de 6e. De adspiranten A kwapien op de 4e plaats, de B op de 6e. Zeer teleurstellend spreekt het ver slag over de strafzaken. Het ledental is tot 126 gestegen. Tot terreincommissaris werd be noemd de heer C. Kleweg Sr. aan wie een staf van medewerkers werd toegezegd. De voorzitter hield nu zijn nabe schouwing over het laatste speelsei zoen, getiteld: Voetballen we nog voor ons plezier? In deze nabeschouwing werden de te betreuren feiten ge noemd de heer C. Kleiweg Sr. aan bestuur, afgezien van de uitspraak van de straicommissie, 'n strenge hou ding tegen leden die zich misdragen zal aannemen en er niet tegen op zal zien tot schorsing of ontslag over te gaan. De goede geest, ondanks de ge maakte fouten, bleek uit de grote in stemming die op de "woorden van de voorzitter werd gegeven. Bij de rondvraag kwamen vele be- langrijke huishoudelijke zaken naar voren. Vooral de training werd ern stig besproken en tenslotte deed de voorzitter de mededeling dat op 5 augustus een athletiekdag zal gehou den worden, waaraan ook door dames kan worden deelgenomen, terwijl ook weer een aankondiging werd'ge daan van plannen om tot damessport, geen „voetbal" te komen. Na afloop van de vergadering moch ten wij vernemen, dat het bestuur grote verwachtngen koestert van de totstandkoming van een gemeentelijk sportveld met een behoorlijke acco- modatie opdat aan de ongewenste toe standen, zoals het ontbreken van wasgelegenheid en toiletten, spoedig een einde zal komen. W0UBRUGGE DE OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: sportriem, haarkam, sjaal, regenjas. Verloren: zilveren armband, sjaal Inlichtingen bij de postcommandant van de rijkspolitie.» Voor het examen melken slaag den de heren C. Kroes, K. van der Lubbe, H. Angenent, T. Verboon en mej. G. Verboon. De diploma's wer den uitgereikt door de heer G. Elings van het rij'kszuivelbureau t< Gouda. HAARLEMMERMEER Geboren: Marion, dr. v. J. Heke\ en J. F. Lingeman; Helen Ann, dr. v. W. C. Snowd^n M. I. Cuion; Jo hannes Cornelis, zn. v. P. C. de Rooij en A. M. Smit; Kathleen, dr. v. T. J. Boijeng en E. M. Eujen; Clasina He lena, dir. v. J. J. B. Dam en M. Uit hol; Maria Petronella, dr. v. K. van Bladeren en M. P. van Liempt. Jo hannes Petrus, zn. v. J. P. Verbrug- gen en G. Verdegaal; Beatrix Catha- rina Maria, dr. v. F. Lucke en J. G. Nihbering; Hans, zn. v. N. van An- del en H. C. M. Griekspoor; Adriaan Alfred, zn. v. M. Hermans en W. Storm; Willem, zn. v. J. Sobutte en W. Meijll; Klaas Arie zn. v. K. A. Kniltobe en A. Siebma; Josina, dr. v. A. J. van der Schilden en M. J. Mid delkoop; Peter, zn. v. A. Schneider en J. E. Wouterse; Cornelis Hendrik, zn. v. C. IH. Kattenberg en E. Schutte. Franciscus Arie Cornelis, zn. v. A. C. Blij leven en C. Imanse. Ondertrouwd: K. van der Wolf, 29 jr. en Chr. de Regt, 24 jr.; M. Joustra, 21 jr. en M. E. Hofman, 19 jr.; E. Weststeijn, 25 jr. en S. Marbus, 23 jr.; P. Aloijsius, 26 jr. en E. F. Lauret, 21 jr.; C. C. van der Zwet, 30 jr. en M. C. Jansen, 23 jr.; W. Maarse, 24 jr. en M. Ackers, 23 jr.; G. Karman, 31 jr. en A. M. van Veen, 26 jr.; K. Hoo- geveen, 34 jr. en G. de Vos, 24 jr. Getrouwd: J. Koelman en A. Oude- kerk. J. de Vente en H. van den Ban; D. Jacobus Kruijff en R. Fieman; A. van Wirdum en N. Café; M. H. M. van der Vlugt en A. M. Bank; H. J. Schuurman en B. W. Borghoff; J. H. W. Kroon en M. Th. Zegstroo; L. Overbeek en J. Qualm; G. A. Krijger en S. Beers. Overleden: Cornelia Verwoerd', wed. van: P. D. Bos, 87 jr.; Jacob Bij echtgenote van: W. J. Gijsberti Ho- denpijl, 84 jr.; Pieter Franzen echtge noot van: M. Uithol, 69 jr. KATWIJK - Voor het examen machineschrij- ven van de Koninklijke Nederl. Pit- manschool slaagde te 's Gravenhage mej. L Varkevisser. De heer C. de Mooy behaalde te 's Gravenhage het politiediploma. Voor het diploma gemeentefinan- ciën slaagde te 's Gravenhage de heer C. J. Vroege, werkzaam op de ge meentesecretarie alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN Autotocht ouden van dagen. De dag, waarnaar de bejaarden al zo ïang hadden uitgezien, was dan gis teren weer aangebroken en, hoe was het mogelijk, wat het weer betreft was het wel een zeer bijzondere dag. Reeds bij 'het vertrek te half negen liet de zon zich zien om verder de gehele dag tot een zonrijke te maken. Met 30 luxe-auto's, gratis met be stuurders ter beschikking gesteld, plus een autobus, ging de tocht naar ,.Het Kopje" te Bloemendaai, waar de koffie gebruikt werd. Vervol gens naar Bussum en Hilversum, waar door een rondrit het Gooi be- z;en werd. In de hei buiten Bussum werd een pauze gehouden en vooral hier bij kwam het zonnige weer goed te stade. Vervolgens ging de tocht naar Valkeveen met al z'n vermakelijkhe den. Volop werd hier genoten, waar na via Zeist-Utrecht de terugrei/ ^eer werd aanvaard. Te 7 uur was de grens van Katwijk aan den Rijn bereikt waar de Harmonie Katwijk gereed stond om aan de feestelijke tocht nog meer kracht bij te zetten. Na een rondrit door de gemeente mee de harmonie voorop arriveerde de stoet tegen half acht aan net Missie college aan het Overrijn, waar in de aula het diner plaats had. De har monie gaf voor de variatie enkele pittige marsen en toen allen gezeten wsren, nam de voorzitter var- het co mité „Ouden van dagen" her woord. Spr. heette allereerst welkom burge meester, K. Duiker met echtgenote, die zo vriendelijk was geweest hier tegenwoordig te willen zijn. Spreker dankte de rector van het Missiecol lege voor de spontaneïteit om deze prachtige zaal voor deze gelegenheid te willen afstaan en niet alleen de zaal, doch alle hulpmiddelen die voor dit diner nodig waren. Het was, zo zeide spr., wel een uitgelezen dag zoals we die al 19 jaar hebben meegemaakt, altijd mooi weer, zo ook nu. Spr. dankte de burgerij die ook <Jit jaar weer zo schitterend had mee- gewerk door ƒ1160,bij te dragen. Nadat er nog dankwoorden gespro ken waren werd het diner voortgezet en het was al laat in de avond, toen de deelnemers voldaan over deze dag huiswaarts keerden. LEIDSCHENDAM Het 8-jarig zoontje van de G., die met een paar vriendjes op een bestel auto was geklommen, is er af geval len en met het hoofd op de straat te recht gekomen. De jongen liep daar bij een ernstige hersenschudding op en daar zijn toestand! zich heel ern stig liet aanzien is hij dadelijk naar de St. Ursula-kliniek te Wassenaar overgebracht. Zijn toestand is van dien aard, dat voor zijn leven wordt gevreesd. JAARVERGADERING R.K.A.V.V. De katholieke voetbalvereniging R.K.A.V.V. heeft in de jaarvergade ring de problemen onder het oog ge nomen, zowel wat betreft de uitge speelde competitie als de voorzor gen welke genomen moeten worden voor de competitie 19561957. De voorzitter, de heer J. Maiburg, bracht op de eerste plaats hulde aan het eerste elftal voor de prestaties welke het in de nieuw gevormde tweede klasse K.N.V.B. heeft geleverd. De clubs waartegen gespeeld moest wor. den hadden een goede reputatie. Vooral tegen de oud eerste en tweede klassers moest dapper gevoetbald worden. Met goede moed kan de vol gende competitie tegemoet gezien worden. Van groot belang zal de trai ning zijn en spr. vertrouwde er op dat de leden deze als een eerste ver eiste voor succesvol voetbal zullen blijven waarderen. Hulde bracht de heer Maiburg aan de trainer, de heer J. v. d. Dool die alles in het werk stelt om R.K.A.V.V. een waardige plaats te doen behouden. Het jonge Gemeenteraad Warmond Onder voorzitterschap van de bur gemeester jhr. mr. L. M. E. von Fi- senne kwam de raad van Warmond in voltallige vergadering bijeen. Me dedeling werd gedaan van het be sluit van Ged. Staten, waarbij goed keuring is onthouden aan het besluit van deze raad tot vaststelling van het partiële uitbreidingsplan, rege lende de bestemming in onderdelen van gronden gelegen nabij „Meer rust, niet op grond van het feit van de door belanghebbenden ingedien de bezwaren, maar omdat geen vol doende aansluiting bestond aan het geprojecteerde plan bebouwde kom. B. en w. ^stelden voor van dit be sluit niet in beroep te gaan bij de Kroon, doch aan het instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland op dracht te geven een nieuw ontwerp plan terzake op te stellen, waarbij met de voornoemde beslissing van Ged. Staten wordt rekening gehou den. De heer van Vliet vraag zich af, wat het resultaat zal zijn van het nieuwe plan en of dit in de toekomst te realiseren zal zijn, gezien de vele bezwaren, die hieraan vastzitten. Of dit plan in de toekomst te realiseren zal zijn kon de voorzitter zonder meer ook niet bepalen. Conform het voorstel van b. en w. werd besloten. Besloten werd aan het bestuur van het Christelijk Verenigingsgebouw, bij de opening van dit gebouw 'n pas send geschenk aan te bieden, waar voor een crediet beschikbaar werd gesteld van 150. Met betrekking tot de in de vorige vergadering door de heer Willemsen gestelde vraag over het bepalen van een sluitingsuur van de zaak van de heer P. v. d. Drift, deelde de voorzitter mede, dat deze aangelegenheid een ingewikkelde materie betreft. Het betreft hier een dienstverleningsbedrijf met een ver lof B. In deze gemeente bestaat geen verordening, die de sluitingstijd van dergelijke zaken regelt. De heer Van der Drift heeft een schriftelijke verklaring overgelegd dat hij zijn zaak een uur na de offi ciële sluitingstijd van de café's zal sluiten en er voor zorg zal dragen, dat tengevolge van het openhouden van zijn zaak aan anderen geen overlast zal worden bezorgd. B. en w. willen gezien deze ver klaring even afwachten met het in het leven roepen van een sluitings verordening. De heer Willemsen wil liever geen onderlinge afspraak zien, maar de zaak reglementeren door het vast stellen van een verordening. Nu bestaat er bij het veroorzaken van last of hinder geen enkele sanc tie. Na nog enige bespreking wordt besloten eerst eens af te wachten, hoe de zaak zich in de toekomst ont wikkelt. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot wijziging van de status van ambtswoning voor de ge meente-secretaris van de aan de ge meente in eigendom toebehorende woning Sweilandstraat 41. Deze wo ning werd aangewezen als dienstwo ning, uitsluitend bestemd voor be woning door één der in dienst van de gemeente zijnde ambtenaren. Bij het voorstel van b. en w. tot wijziging van de gemeentebegroting dienstjaar 1955 deelde de heer Van Vliet als voorzitter van de financiële commissie mede, dat deze commissie heeft, moeten constateren, dat ver schillende posten belangrijk waren overschreden, waardoor de waarde van de ramingen geheel teniet wor den gedaan. Omtrent de oorzaken dezer overschrijdingen zou hij gaar ne worden ingelicht. De voorz. lichtte de oorzaak dezer overschrijdingen uitvoerig toe en deed de toezegging dat de raad, wan neer de posten belangrijk overschre den moeten worden hiervan tijdig op de hoogte zal worden gesteld. Besloten werd medewerking te verlenen aan de aanleg ener centra le verwarming in de „St. Niolaas- school". Omtrent het voteren van de hiervoor benodigde gelden zullen nadere voorstellen worden ingediend. Eveneens werd besloten medewer king te verlenen aan de eerste in richting van het vak handenarbeid bij de school met de Bijbel, waarme de een bedrag gemoeid is van 891. Besloten werd te garanderen twee door de N.V. Bouwkas Nederlandse Gemeenten te verstrekken hypothe caire geldleningenten behoeve van de heren C. Th. Bogaards en A. W. Coert. Als waarnemend gemeente-orfc- vanger werd benoemd de heer M. M. B. Pieterse, die tevens werd aange steld als onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Goedgevonden werd het verlenen van een premie voor de woningverbetering van het pand van de heer P. D. v. Wissen. De heer Weijer wees nogmaals op 'het gevaar, dat bestaat door het ril den van bromfietsers op het rijwiel pad en vroeg of terzake al een po litierapport was binnengekomen. De voorzitter antwoordde ontkennend, doch zal op afwikkeling van deze aangelegenheid aandringen. zevende elftal en het junioren-e-elf- tal hebben het tot het clubkampioen- schap weten te brengen, waarvoor spr. een extra woord van hulde bracht. Wat betreft de plannen voor de toekomst deelde de voorzitter mede, dat de tribune vergroot zal worden tot minstens 500 zitplaatsen, terwijl tevens naast het clubhuis een be stuurskamer gebouwd zal worden. In verband met deze uitbreidingen zullen na 15 juli a.s. tot aan het be gin van de competitie geen wedstrij den gespeeld kunnen worden. Het jaarverslag van de secretaris en van de penningmeester was daar na aan de orde. De ontvangsten had den bedragen 10.390,56, de uitga ven 10.805,45, alzo een nadelig sal do van 414.89. Dit negatieve resultaat leidde er toe dat de contri butie en ook de entree-gelden ver hoogd zijn. Van de destijds opgeno men geldlening is in het afgelopen seizoen 2.000,— afgelost z-odat nog een schuld achterblijft van 1.000. De bestuursverkiezing had een vlot verloop. De aftredende heren Heems kerk, v. d. Hulst. Kappetein en G. Schuyt werden herbenoemd, terwijl in de vacature G. Hagen gekozen werd de heer P. v. d. Berg, die het secretariaat zal verzorgen. De samen stelling van de elftalcommissie had echter veel voeten in de aarde. De herhaalde stemmingen brachten uit dat in de commissie gekozen waren de heren J. Janssen, C. van Kampen, J. C. Kouwenhoven, W. Spigt en G. Wortman. GEEN VERBOD BIJEN HOUDEN. Het bestuur van de Coöp. Tuin bouwveiling „Veur en Omstreken" heeft aan het gemeentebestuur van Voorburg verzocht om uitvaardiging van een verbod tot het houden van bijen in het gedeelte van die gemeen te gelegen ten noorden van de spoor lijn Den HaagRotterdamHofplein Als motief voor dit verzoek wordt aangevoerd, dat de tuinders in Leid- schendam belangrijke schade lijden wegens waardevermindering van komkommers. Het Voorburgse ge meentebestuur heeft zich omtrent schade door btfen laten voorlichten, De directeur van het ministerie van landbouw en voedselvoorziening deelt mede, dat bijen in belangrijke mate bijdragen tot de bestuiving van komkommerbloemen. Dientengevol ge ontstaan vruchten welke met zaad zijn gezuld (z.g. zaadkomkommers). Deze krijgen daardoor een afwijkend model en dalen daardoor sterk in waarde. Daarom acht deze deskundi ge het wel verantwoord het gevraag de verbod uit te vaardigen. De vereniging tot Bevordering der Bijenteelt brengt naar voren het ad vies van prof. Dr. J. de Wilde te Wa- geningen, volgens wie het allermist vaststaat, dat de honingbij een rol speelt 'bij de vorming van zaadkom kommers. Daarbij komt nog dat de honingbij niet de enige bloembezoe- ker is. Diverse wilde bijen en andere insecten kunnen in de voorzomer en in de zomer even talrijk zijn en deze dragen ook bij tot de bestuiving van komkommerbloemen. Daar het voorts in de bedoeling ligt een nader onder zoek in te stellen omtrent het aandeel dat de wilde bijen en andere insec ten in genoemde bestuiving hebben, zijn B. en W. van Voorburg van oor deel, dat er thans nog geen termen aanwezig zijn om aan het verzoek van de Veurse Tuinderveiling te voldoen te meer omdat dit voor de betrokken imkers een zeer ingrij pende maatregel zou zijn. Geb.: Gerdine d. v. W. Geuchies en W. J. Voogd; Arnoldus G. M. z. v. A. T. Roeling en C. G. Olsthoorn; Hen drik W. z. v. M. van Dijk en C. M. V. d. Akker; Leonardus M. z. v. J. E. v. d. Salm en E. M. Bierhuis; Catha- rina M. d. v. G. Roos en G. K. Ver laan; Carola M. G. d. v. J. C. J. van Haastert en C. P. M. 's-Gravendijk; Wilhelmina F. G. d. v. J. Snelleman en W. J. Camerling. Ondertr.: Wiebe R. Klarenberg en Hendrika C. Blauw te Voorburg. Getr.: Marinus A. van der Westen te Raamsdonk en Catharina P. H. van der Drift; Lambertus G. Ver- heij te Amsterdam en Hendrica E. Willemse. Overl.: Johannes van Genderen oud 78 jaar, echtgenoot van C. den Besten. N00R0WIJK Geboren: Cornelia dr van S. v. d. Haak en Chr. A. Zandbergen, Jan C. zn van C. J. Hoogstraten en D. v. d. Haak; Cornelis G. J. dr van B. P. Steenvoorden en G. M. Kortekaas; Jeanette dr van Sj. ter Schuur en B. Koster; Sietske dr van D. J. Her waarden en T. Boersma; Arie zn van J. v. d. Niet en J. v. d. Wiel; Adria- nus J: zn van A. M. Salman en G. A. v. d. Weijden; Maria J. dr van P. Groenewoud en S. C. de Haas; Paul zn van D. P. Barnhoorn en J. A. Christ; Johanna C. dr van J. W. L. Vink en W. A. Zonneveld; Christina Th. M. dr van L. G. J. Alkemade en Chr. Th. M. v. d. Werf. Getrouwd: B. P. Lancel en Tr. v. d. Tang. Overleden: Alida v. Be veren 50 j., geh. met v. d. Meulen; Johanna M. Heemskerk, 66 jr geh. met P. Eijmer; Petronella Kromhout 81 jr geh. met P. Roerade; Johannes Konijnenburg 84 jr ongehuwd. 0EGSTGEEST De dames W. Brouwer en B. de Hollander slaagden te Utrecht voor het examen costumière. VOORHOUT Geboren: Johannes A. Th., zn. v. Th. J. J. Ulee en M. H. A. Kret. Ja cobus W., zn. v. E. H. Kalkman en I. Nieuwenhiuizen; Lucas H. M., zn. v. H. C. J. Bakker en P. C. van der Togt; Anna M., dr. v. J. A. Angevare en J. C. van den Berg. Getrouwd: C. de Jong (Assendelft) en W. M. Ruijgrok. Overleden: Jacobus J. Borst, 80 jr.- Gerardus van der Lans, 77 jr.; Joseph N. G. Naessens, wed. van: L. van Ree?, 85 jr.; Pieter van der Voort, 80 jr.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2