RIJNSTREEK DUINSTREEK Aan oostkant van Alphen gaat men ook étagewoningen bouwen NASSER heeft grote macht ie EGYPTE Scheep DINSDAG 26 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Als nu niets meer de uitvoering van de plannen in de weg komt te staan, zal Alphen aan den Rijn over ongeveer een jaar weer 84 nieuwe woningen rijker zijn. Zij zullen wor den gebouwd aan de lage zijde, aan de oostelijke op- en afrit van de Ko ningin Julianabrug. Het wordt éta- gebouw. En hiermede doet de eerste hoogbouw zijn intrede aan de oost kant der gemeente. Aan de westkant kent men reeds sedert enkele jaren étagewoningen. Tegelijk met de bouw van deze woningen zullen een drie tal straten worden aangelegd, waar van er één een rechtstreekse verbin ding zal gaan vormen met de Ruijs- daelstraat. Als deze tot stand zal zijn geko men zullen de bewoners van de Hooft- straat en omgeving een belangrijke en jaren lang gekoesterde wens in vervulling zien gaan, n.l. een verbin ding met de Koningin Julianastraat. Tot dan toe moet men nog een te gro te afstand afleggen, eer men de brug kan bereiken met een voertuig. Belangrijk is ook, dat onmiddellijk achter deze étage woningen, welke in de vorm van een drie-zij dig vier kantje zullen worden opgetrokken, een gemeenschappelijke speelweide zal worden aangelegd ten behoeve van de 'bewoners. Voorbereidingen begonnen. De woningen worden door de ge meente gebouwd naar het ontwerp van de heer A. Verrij, tekenaar bij de dienst van gemeentewerken. De bouw is ondershands opgedragen aan de plaatselijke aannemer, de heer J. van Wieringen, voor de som van 1.101.000,De totale grondkosten worden gesteld op 144.408,15 en de totale bouwkosten op 1.161.546,75. Het voor de bouw benodigde bouw volume wordt geput uit het produc tieplan van de commissie bouwcon- tinuiteit in het bouwdistrict „Gouda" voor het eerste halfjaar van 1956. Mondeling is reeds de vereiste goed keuring van de overheid verkregen. De firma Van Wieringen is inmid dels al met de voorbereidende werk zaamheden begonnen. Het worden drie blokken van drie étages. Het grootste blok van 36 wo ningen zal verrijzen aan de noord oost kant van de Koningin Juliana brug, evenwijdig met de oprit naar genoemde brug. Haaks hierop zal een blok van 30 woningen verrijzen aan een aan te leggen straat, welke even wijdig zal lopen met de Oranje Nas- sausingel. Het kleinste blok van 18 woningen wordt gebouwd aan een nieuw aan te leggen straat haaks op de oprit naar de brug. Het ligt in de bedoeling dat deze straat in noorde lijke richting de verbinding tot stand zal brengen met de Ruijsdaalstraat en via deze straat met de Hooft- straat en in de zuidelijke richting contact zal leggen met de Bloemstr. de Rhenanialaan, Bloemweg en in de omgeving van Bink's Garagebedrijf met de Thorbeckestraat. Aldus krijgt men aan de zuidkant van de brug verschillende mogelijkheden om de oprit te bereiken zonder een grote omweg te moeten maken. Waar deze nieuwe weg straks de oprit naar de brug zal kruisen, komen de nodige verkeersgeleiders. Vanaf het noor delijkste punt van deze nieuwe weg, waar deze zich afsplitst naar links naar de Ruijsdaelstraat, zal een arm naar rechts de Vermeersstraat ver binden en zal dezelfde afsplitsing naar rechts een aansluiting tot stand brengen met de parallel met de Oranje Nassausingel geprojecteerde nieuwe straat Dezelfde straat zal eveneens over de toegangs weg naai de brug in zuidelijke richting worden doorgetrokken. Indeling. De woningen krijgen op twee pun ten een achterom. Het aanzicht van de woningen zal gericht zijn naar de genoemde straten, in tegenstelling tot de étagewoningen aan de hoge zijde, welke volgens het ontwerp van de heer J. Visser werden ge bouwd. Aan de voorzijde krijgt elke woning een klein balkon en aan de achterzijde een flink werkbalkon. De helft van het aantal woningen krijgt twee, de andere helft drie slaapka mers. De grote slaapkamer wordt 3.50x3.40 m. groot, de tweede slaap kamer 2.87x3.60 m. en de derde 2.21x3.40. De keuken in elke woning 3.52x1.80 m. Voorts krijgt elke wo ning een badcel en een berging in sousterrain. De bewoners van de bovenste verdieping kunnen tevens beschikken over enige bergruimte onder de kap. De bewoners van de onderste verdieping beschikken over een rechtstreekse achteruitgang, via een trap vanaf het werkbalkon. Op elke drie woningen zal bovendien in het sousterrain een afzonderlijk ver huurbare werkruimte beschikbaar zijn van plm. 3.50x8.30 m. De woon kamers krijgen voor alle woningen dezelfde afmeting, t.w. 4.87x5.50. De woningen krijgen pannen daken en aan de voorzijde een tuin; achter scheidt een breed tegelpad de wonin gen van de gezamenlijke speelweide, die aan de andere zijde door hekwerk wordt omzoomd. Markt per 7 juli meer naar centrum Op zaterdag 7 juli a.s. des namid dags om twee uur zal door burge meester Ed. C. Witschey het nieuwe Laatste besluit van revolutionaire raad Premier Nasser van Egypte is gister middag officieel tot president uitge roepen. Geweldige menigten juichende be togers richtten hun schreden naar het paleis om de verkiezing van ko lonel Gamal Abdei Nasser als eerste president van Egypte te bejubelen. De nieuwe grondwet geeft de pre sident een invloed op de politiek, die aanzienlijk groter is dan in Europe se republieken gebruikelijk is en veeleer gelijkend op die, welke de POTLOOD en GEEST No. 505. Horizontaal: 1. kookvat, 3. zwemvogel, 5. muzieknoot, 6. vo gel, 7. muzieknoot, 9. heilige (afk.), 10. maanstand, 12. drinkt men uit, 14. bloeiwijze, 15. gem. in Overijsel, 16 bezweringsformule, 17. tevens, 19. welaan, 21. voegword, 22. muziek noot, 24. buitenhaven, 25. aardrijks kundige aanduiding (afk.), 26. rand boven de gezichtseinder, 27. heeft een haan. Verticaal: 1. rivier in Italië, 2. te genstelling van droog, 3. vis, 4. leng temaat (afk.), 5. bedekking van een gebouw, 8. Europeaan, 9. dierlijk zeegewas, 11. stuk geschut, 13. fami lielid, 16. bundel, 18. heks, 20. lichaamsdeel, 21. eikenschors, 23. pers. voornaamwoord, 25. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 504. Horizontaal: 1. standje, 7. en, 8. Ee, 10. ed, 12. ten, 14. do, 15. cel, 17. are, 18. orgel, 19. tol, 21. eed. 23. es, 24. alk, 26. sr, 27. al, 28. re, 30. kastoor. Verticaal: 2. te, 3. ant, 4. den, 5. je, 6. rechter. 9. toendra, 11. de, 13. en gel, 14. Dr, 16. lol, 17. ale, 20. os, 22. es, 24. als, 25. Kro, 27. Aa, 29. e.o. Amerikaanse president heeft. President Nasser zal een parle ment met één kamer naast zich heb ben, dat in geval van conflict met de president de bevoegheid heeft be sluiten te nemen tot vernietiging van het presidentiële veto. Doch het par lement zal niet bevoegd zijn wijzi ging te brengen in besluiten, die de revolutionaire regering in de afge lopen vier jaar heeft genomen. De aftredende revolutionaire raad van Egypte heeft op zijn laatste bij eenkomst de minister van Binnen landse Zaken volmacht verleend om alle personen, tegen wie de raad de afgelopen vier jaar uitspraken heeft gedaan, in hechtenis te nemen. Het besluit betekent, dat in weerwil van de bekendmaking van premier Nasser dat de staat van be leg is opgeheven de regering 10 jaar lang de macht heeft om oude politici zoals de vroegere leider van de Wafdpartij, Moustafa Nahas, en de vroegere president, generaal Mo hammed Naguib, in hechtenis te ne men. De raad heeft de president met het recht bekleed om personen, die door gerechtshoven veroordeeld zijn of krachtens de staat van beleg worden vastgehouden, volledige amnestie te verlenen. Vader zoekt z'n zoon Een 55-jarige Franse accountant, Ed gar Maufrais, is vandaag uit Le Havre vertrokken in een hernieuwe poging om zijn zoon te vinden in het'Ama zone-gebied. In 1950 verdween Raymond Mau frais, die toen 24 jaar oud was, tijdens een ontdekkingsreis in de wouden van het noordelijke Amazone-gebied, aan de grens van Brits-, Frans- en Nederlands Guyana. Van 1i9i5i2 tot 1055 heeft zijn vader in deze streek rondgezworven in de hoop zijn zoon terug te vinden. Hij gelooft, dat deze nog leeft en mogelijk bij een primitieve Indianenstam woont. Deze stam, die der Ovaricoe- lets (Langoor-Indianen), is voor zo ver bekend nog nooit met blanken in aanraking geweest. Men gelooft dat zij in een ontoegankelijk moerasgebied wonen. Edgar Maufrais acht het mogelijk, dat zijn zoon in 1050 ziek geworden is en toevallig bij de Langoor-India nen terecht is gekomen. Hij zou sinds dien bij hen gebleven zijn, omdat de terugtocht door de jungle voor een man alleen zelfmoord zou betekenen. De moedige Fransman is van plan te trachten contact met de stam op te nemen om zodoende nadere inlich tingen over zijn zoon te krijgen. marktterrein naast het Nutsgebouw officieel in gebruik gesteld worden. Uiteraard zal dit gepaard gaan met enkele bijzondere attracties. Zo zal er van half drie uur tot half vijf een standwerkersconcours gehouden wor den, waarvoor het gemeentebestuur een aantal fraaie prijzen beschikbaar gesteld heeft. De jury zal bestaan uit de heren Ph. Rogaar, A. F. Ruijsse- naars en W. Geerlof. Ook de marktkooplieden zullen voor de nodige attractieve nummers zorgen, waardoor deze eerste markt dag op het nieuwe terrein een ware feestdag beloofd te worden. Het wil ons voorkomen, dat de be wonei's van de Toussaintstraat en het Toussaintplein met vreugde kennis zullen nemen van dit bericht, terwijl aan de andere kant ook de markt kooplieden zowel als de bezoekers met de nieuwe omgeving, die toch nog weer in het centrum der gemeente is, stellig tevreden zullen zijn. De plaat selijke muziekkorpsen zullen dit ver- plaatsingsfeest opluisteren. KOPEREN JUBILEUM VAN R.K. GEMENGD KOOR „ST. BONIFACIUS". Naar wij vernemen heeft mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, aan het r.k. gemengd koor „Sint Bo- nifacius" te Alphen aan den Rijn, dat onder leiding staat van de heer Chr. v. d. Mark, bij wijze van bijzondere gunst, toestemming verleend, om ter gelegenheid van de herdenking van het 12H-jarig bestaansfeest van dit koor, de kerkelijke viering tijdens de plechtige Hoogmis en het Lof, in de dekenale kerk met eigen koorzang op te luisteren, op het kerkkoor. De kerkelijke viering is bepaald op zondag 1'6 september. De datum van de buitenkerkelijke herdenking, in de vorm van een groot concertavond, is nog niet bepaald. 40-Jarig dienstjubileum. Op 2 juli hoopt de heer H. Binnekamp zijn 40-jarig dienstjubileum te vieren bij „Het Tegelhuis", industrie van sier- tegels én aanverwante artikelen te Alphen aan den Rijn. De heer Binnekamp kwam op 2'2- jarige leeftijd ten kantore van dit bedrijf in dienst. Sedert 10123 vervult hij de functie van procuratiehouder. ALKEMADE Geb.: Elisabeth W. M„ d. v. H. C. Opdam en W. J. v. d. Fits; Antonie P. M., z. v. G. J. Loos en E. C. Korte- kaas; Jölanda J. M., d. v. A. H. Bol len en C. I. M. Rodewijk; Jacobus J., z. v. L. H. Spring in 't Veld en M. v. Tongeren; Jacobus H., z. v. J. A. v. Leeuwen en E. Turk; Carolina J. M., d. v. N. P. Heemskerk en C. L. v. d. Poel; Antonius, z. v. H. M. v. d. Holst en H .v. Haestregt; Louisa C. M., d. v. J. J. v. d. Meer en C. M. I. Hogen- boom; Rudolf us M., z. v. J. E. Koek en C. A. Volwater; Paulinus A., z'. v. P. W. Straathof en C. J. Zaal. Geh.: A. A. Jonkman en A. F. Wesselman; R. W. Turk en J. M. M. Feit Zoet. Overl.: Anna Wortman, 74 j.; Th. M. van Duuren e. v. C. Pouw, 86 j.; Maria van Vaan, 82 j. BOSKOOP BEZOEK VAN DE COMMISSARIS DER KONINGIN. Maandag bracht de commissaris der koningin, mr. J. J. Klaasesz, verge zeld van zijn echtgenote en de wnd. kabinetschef, mr. J. C. Sillevis, een werkbezoek aan de gemeente Bos koop. Te kwart over tien arriveerde het gezelschap aan het gemeentehuis, waar in verband met het hoge be zoek de driekleur wapperde. Ter be groeting waren aanwezig burgemees ter Verkerk en zijn echtgenote, be nevens de beide wethouders, mr. dr. J. F. Taat en de heer A. P. van Nes en de secretaris de heer W. Trap man. In de hal van het raadhuis was een fraaie plant- en bloemversiering aangebracht. Na de ontvangst ver trok mevr. Verkerk met mevr. Klaasesz naar de ambtswoning van de burgemeester, alwaar met de ver tegenwoordigsters van de verschil lende vrouwenbewegingen in Bos koop werd geconfereerd. De heren woonden een vergadering van b. en w. bij, waarna het brandweermate riaal van de vrijwillige brandweer in ogenschouw werd genomen. Ver volgens begaf het gezelschap zich naar Mulder's fabriek van rollend materiaal en landbouwmachines, al waar de direkteur de gasten ontving en hen rondleidde door het uitge breide complex van gebouwen. Voorts werd het Guldemondplant- soen en het Viforpark bezichtigd. Alvorens de lunch te gaan gebruiken in hotel Neuf werd het gezelschap met de hefbrug omhoog gebracht vanwaar men een prachtig uitzicht over Boskoop heeft. In de middag uren werd een rondrit door het oos telijk deel van Boskoop gemaakt, waarbij het Proefstation voor de Ned. Boomkwekerij werd bezicht. Intus sen hadden de dames een bezoek ge bracht aan het bejaardenhuis in Den Ham, welk bezoek ten zeerste op prijs werd gesteld. De thee werd ge serveerd ten huize van burgemeester Verkerk, waarna men zich weer naar het raadhuis begaf voor een besloten vergadering, waarin kennis werd ge maakt met de leden van de gemeen teraad. Tot slot werd een receptie gehouden. Oliestookapparatuur voor verwar ming gemeentehuis. Blijkens het prae-advies van b. en w. is de tijd gekomen om de installatie voor de centrale verwarming in het ge meentehuis te voorzien van een olie brander. De tegenwoordige kolen- stookinrichting vergt uit de aard der zaak veel tijd en zorg, waardoor de concierge, die de installatie bedient, in de wintermaanden veel te lange dagen moet maken. Een voordeel van het stoken met olie is ook de gemak kelijke bediening. Enige verminde ring van de exploitatiekosten kan wel worden verwacht. Ook de steeds ongunstiger wordende cokespositie in ons land gêeft aanleiding tot de om bouw. Indien nodig is met geringe kosten de ketel weer geschikt te ma ken voor het stoken met vaste brand stoffen. De totale kosten voor olie brander, het ingraven van de olie tank en de bekabeling tussen de installatie en de elektrische huis installatie met het nodige breekwerk komen op ongeveer 6200, Subsidie Poloclub. Door het be stuur van de Boskoopse reddings-, zwem en poloclub is een subsidie aangevraagd in verband met het in gereedheid brengen van een nood- zwembad, zodat de polosport kan worden blijven beoefend. De meest goedkope oplossing is gevonden in de aankoop van een bestaand gebouwtje waarbij dan nog de kosten van ver plaatsing en verbouwing komen. Nu het enige zwembad ter plaatse is op geheven en een nieuw voorlopig nog niet gebouwd zal zijn, achten b. en w. het streven van de vereniging alleszins te waarderen, waarom zij wel genegen zijn. de gevraagde sub sidie voor éénmaal te verlenen. DE KWAKEL JACHT UITGEBRAND. Zaterdagavond is 'n jacht eigen dom van de familie N.T. uit Uithoorn, dat in de richting Amstel door de Ringsloot voer door een onsploffing in brand geraakt en gezonken. Om kwart over acht werd de Kwakel op geschrikt door het geloei van de sire ne van de Brandweer en ieder die maar een vervoermiddel te pakken kon krijgen, reed er achteraan. Door dat de eigen brandweer afwezig was, wegens deelname aan een demonstra tie te Zaandam, was de hulp inge roepen van de Mijdrechtse brandweer Deze was spoedig in de Kwakel, waar vooral wegens onbekendheid ter plaatse en de moeilijke bereik baarheid van de brand, duurde het een en ander te lang om het vaar tuig voor ondergang te redden. Er werd na veel heen en weer gereden te hebben, een weg gevonden door 't land van de Fam. v. Doorn, hierna moest men nog langs een bijna on berijdbaar stuk dijk rijden, en toen men eindelijk ter plaatse verscheen, was het vonnis reeds voltrokken. Er werd wel is waar nog wel water ge geven, doch het scheepje was redde loos verloren en niet lang hierna be gon het reeds te zinken. De eigenaar kon zich met veel moeite redden, door in het water te springen. Hij werd bij de familie V. van droge kleren voorzien. Zijn twee metgezellen wis ten zich te redden, door op de wal te springen. De heer T. was verze kerd. R.K. Turnvereniging D.W.S. De reeds vorige week uitgestelde demon straties van bovengenoende vereni ging, moesten wegens de slechte weeromstandigheden worden afge last en aanvankelijk zag het er nu ook niet erg rooskleurig uit, maar tegen de middag liet de zon zich toch van zijn goede kant zien, en kan deze middag als goed geslaagd worden be schouwd. Voor de demonstraties had eerst een kleine rondgang door het dorp plaats, voorafgegaan door de plaatselijke muziekvereniging T.A. V.E.N.U. Op het terrein aangekomen werd dadelijk begonnen met het pro gramma. Dit werd in een vlot tempo, D.W.S. eigen, afgewerkt. De oefenin gen werden op een enkele uitzon dering na, goed uitgevoerd. De even- wichtsbalk voor dames, en het num mer „Knotsoefeningen" voor dames viel bij iedereen zeer goed in de smaak. Bij het „springen" pres teerde Nic. Hoogeboom Azn. het om driemaal foutloos, door de steeds nauwer gemaakte hoepel te springen, hetgeen voor hem een luid applaus opleverde. Na afloop dankte kape laan Laan voor het gebodene en wenste D.W.S. nog veel succes. Handbal K.D.O.—N.S.V. 6-1. De K.D.O.-dames speelden met enige in valster een goede wedstrijd tegen de dames van N.S.V. uit Noorden. Zij wisten deze ontmoeting met 6-1 te winnnen. Na de afworp ontwikkelde zich een vlot spel met K.D.O. iets in de meerderheid. Na een goed opge zette aanval krijgt Thea Voorn de bal te pakken en zij geeft K.D.O. met een mooie worp de leiding 1-0. De dames van Noorden zetten alles op alles, om zo spoedig mogelijk de balans in evenwicht te brengen, doch de hech te verdediging van K.D.O. weet van geen wijken, ook de doelverdedig- ster is in een goede vorm en weet zelfs nog een vrije worp onschadelijk te maken. Tot de rust blijft de stand j ongewijzigd. Na de thee krijgt K.O.D. het voordeel van de straffe wind en komt N.S.V. er bijna niet meer aan te pas. Truud van Diemen weetf 1 maal te doelpunten en haar zuster Sjaan niet minder dan 4 maal. Te gen het einde weet N.S.V. de eer te redden en wordt de eindstand 6-1 voor K.D.O. Zaterdagavond werd een uitwed strijd gespeeld tegen Altior in Lan- geraar. Ook deze wedstrijd werd ge speeld met diverse invalsters. Zij verloren met 5-2. HAZERSWOUDE (H. R OP GEPARKEERDE AUTO GEBOTST. De heer K. A. de Bruin uit de Raad huistraat te Alpihen aan den Rijn is gisteravond laat tegen een geparkeer de auto gereden ter hoogte van de katholieke kerk van 't Zwaantje. De auto van de heer de B. werd zwaar beschadigd, maar de bestuurder zelf kwam er goed van af. Na onderzoek in het Academisch Ziekenhuis kon hij naar huis terugkeren. R0EL0FARENDSVEEN Bridgeclub „D.V.H." In de ge speelde onderlinge wedstrijd was de stand als volgt: 1. Ant. Koek en Mart. Bakker, 4 7m. p., 2. C. v. Haestregt HILLEG0M BADHUIS 25 JAAR EN CEES v. EIJK 25 JAAR BADMEESTER. Maandagmorgen om half elf werd in een intieme bijeenkomst het feit herdacht, dat 't badhuis vijf en twin tig jaar geleden op plechtige wijze werd geopend. Tevens werd de heer Van Eijk gehuldigd omdat hij gedu rende vijf en twintig jaren zijn func tie als badmeester had vervuld. De raadzaal van het Hillegomse gemeentehuis was rijk versierd met bloemen en een groot aantal nota belen had zich in deze zaal verenigd, toen maandagmorgen om half elf de heer Cees van Eijk, vergezeld van zijn echtgenote, kinderen en familie er binnentrad en plaats nam naast de burgemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H, van Nispen tot Pannerden. Nadat de koffie was gepresenteerd nam de burgemeester het woord en begon met zijn vreugde en voldoe ning uit te spreken over het feit, dat er in Hillegom reeds vijf en twintig jaren een badhuis bestaat. Hillegom is niet rijk aan monumenten, aldus spr maar als een bescheiden monument mag gerust gelden het Hillegomse badhuis. Zich daarna richtend tot de heer Van Eijk, verklaarde de burgemees ter dat deze van genoemde inrich ting gemaakt had wat er van te ma ken was. Met grote toewijding en zorg heeft hij dit badhuis beheerd. Spr. bood mevrouw van Eijk een prachtige bloemenmand aan namens het gemeentebestuur en aan de jubi laris werd daarna de gebruikelijke enveloppe overhandigd. De secretaris, de heer J. J. M. Punt, sprak namens de ambtenaren der secretarie en prees de jubilaris als een harde werker en als een man waar men op aan kon. Als blijk van waardering bood spr. hem een etui met vulpen en potlood aan. De heer Fr. C. van Lierop, sprak als raadsnestor en prees in het bij zonder de wijze van werken van de jubilaris. Namens het personeel van Open bare Werken bood de directeur van dit bedrijf, de heer de Jong aan de jubilaris een prachtige rooktafel, met daarbij behorende attributen, aan, omdat er een bijzondere vriendschap pelijke verstandhouding bestond tus sen de heer van Eijk en het person neel van O. W. Na de ere wijn sprak de jubilaris een dankwoord. Gemeenteraad. De gemeenteraad komt vrijdagavond om 8 uur bijeen. De agenda vermeldt enkele onder wijszaken. Verbetering Stationsweg. B en W. stellen de raad voor om de Stations weg te verbeteren en wel door vol ledige herbestrating en waar nodig vernieuwing van de verbindingen met deze weg, vervanging van de straat- kolken door trottoirkolken, welke groepsgewijze zullen worden aange sloten op de aanwezige sloten .Eerder werd reeds besloten tot het verbete ren van de straatverlichting, zodat deze straat na de uitvoering van deze verbetering, die 63.500.zal kosten aan redelijke eisen zal voldoen. Voor het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan „Weerestein" werd indertijd een crediet van 206.000. door de raad ter beschikking gesteld. De vereiste goedkeuring van G,S. kwam echter niet af. Thans is gebleken dat Ged. Staten vermoedelijk wel een beperkter plan zullen goedkeuren. Daarom stellen B. en W. voor om voor dit plan een nieuw crediet vast te stellen en wel van 255.400. Geb.: Cornelis, z. v. K. M. Lischer en A. Balkenende; Loesje, d. v. J. Stroombergen en A. A. A. Kranen- berg; Helena, d. v. G. van der Mey en P. A. Waasdorp; Hendrika, d. v. P. W. van der Reep en H. E. Spie- rings; Joannes, z. v. C. J. Akerboom en P. A. M. Pijpers; Petronella, d. v. A. C. Seysener en C. J. J. Stijnman; Patricia, d. v. S. de Roo en L. de Roode. Getr.: A. Beerendonk en A. Broek hof; A. B. Willems en P. Kamp; A. Zwiep en C. Wisse; P. Smit en P. Bruinenberg. Overl.: W. Dansen, echtg. van D. Dubbis, vr. 69 jaar. en E. Koek 44 m.p., 3. Jac. Termeu- len en Leo Klein 39 m.p.. 4. Echtp. J. Koek 38 m.p., 5. mevr. Muskens m. partner 36 m.p., 6. P. Huigsloot en W. Casper 36 m.p. TER AAR Rectificatie. In het verslag van de voetbalwedstrijd voor de reis ouden van dagen, is een drukfout geslopen N00RDWIJKERH0UT Het bureau van gemeente-werken zal op donderdag, 28 juni de gehele dag gesloten zijn. Advertentie. N00RDWIJKERH0UT Geb.: Martinus Johannes Maria, z. v. J. Geerlings en J. J. Pijpers; Theo dora Johanna Maria, z. v. T. J. de Groot en A. W. Pijpers. Ondertr.: H. L. Brinkhof, 29 j., en P. Wesseling,'34 j. Getr.: A. G. Langelaan, 25 j., en C. J. J. den Elzen, 22 j.; J. J. v. d. Meer, 30 j., en A. C. v. d. Burg, 32 j.; J. H. J. Nederstigt, 23 j., en J. J. C. Ede laar, 22 j.; G. J. Obdeijn, 23 j., en E. J. M. J. T. van der Meer, 21 j. SASSENHEIM Mej. M. J. van Nes slaagde te Amsterdam voor het tweede gedeelte van het kandidaatsexamen genees kunde. Geboren: Agnita Wilhelmina, dr van Abr. Stikkelorum en Ag. v. d. Haak; Willibrordus Gerardus zn van P. M. Grimbergen en M. C. Driessen. Ondertrouwd: Willem van den Eijkel 27 jr en Teuna van der Spijk 22 jaar; Pieter Jurrien Delhaas 24 jr en Louise Cornelia van Starkenburg 26 jaar; Daniël Hendrik van der Meij 27 jaar en Derkje Zeissink 23 jaar. Getrouwd: J. Ravensbergen en W. v. Egmond; B. Hoegen en P. Bogerd; P. Rous en A. Lindhout. Overleden: Johanna Aangeenbrug 82 jr; Teunis Vos 94 jaar. VOORSCHOTEN TENTOONSTELLING VOOR OUDERS IN HET GEZONDHEIDSCENTRUM. Voorschoten heeft een primeur, vertelde gisteravond dr. M. v. d. Stoel in het Gezondheidscentrum zijn toehoorders, toen hij de reizende ten toonstelling over moederschapszorg en kinderhygiëne opende. De ten toonstelling trekt rond in een trailer met oplegger en gaat uit van het Prov. Groene Kruis. Wegens het mooie gebouw en de goede samen werking tussen de kruisverenigingen was de eerste standplaats Voorscho ten geworden, waar bovendien een geschikte ruimte was om het mate riaal ten toon te stellen. Dr. v. d. Stoel wees op het succes dat de kin dersterfte vorig jaar beneden de 2 bleef, in 1900 was dat nog 20 en in 1907 stierven nog 32 van de flessen-kinderen. Als oorzaken zag hij de sociale vooruitgang en de voor uitgang van de medische wetenschap. De kruisverenigingen hebben een groot aandeel gehad in de versprei ding van de nieuwe opvattingen. Dr. J. F. C. Steyling van het prov. bestuur van het Groene Kruis wees op het belangrijke werk door de kruisverenigingen verricht en de re sultaten, die door dit particuliere initiatief zijn behaald. Er staan nog meer plannen op stapel die tot een modernisering van de werkwijze van de kruisverenigingen zullen leiden. De samenwerking in Voorschoten werd door hem geprezen en hij hoopte tevens dat de tentoonstelling op zijn tournee veel nuttigs tot stand zal kunnen brengen. De korte openingsplechtigheid werd bijgewoond door de wethouders Schrama en Van Oosten, de burge meester is met vacantie, door de be sturen van de kruisverenigingen en door velen, die op een of andere wijze met de gezondheidszorg in ver band staan. In de hall van het Gezondheids centrum kan men alles vinden wat met babies en kleuters te maken heeft. Men ziet er o.m. een zeer prak tische trappelzaak, een inschuifbaar traphek, diverse modellen boxen en potjes waar kleine jongetjes ook netjes op kunnen blijven, verschil lende soorten speelgoed afwijkend van wat men in de speelgoedwinkels pleegt te zien en verder een ruime sortering kleine boekjes waarin ieder iets van waarde kan vinden. De ten toonstelling is hedenavond nog ge opend. Geen schoolreisjes. In overleg met de schoolarts hebben de hoofden van de scholen besloten dit jaar geen schoolreisjes te organiseren. Ook de schoolsportdag zal niet doorgaan. Deze maatregelen zijn getroffen in verband met een geval van kinder verlamming, dat zich vorige week bij een vijfjarig meisje heeft voorge daan. Hoewel er sedertdien geen nieuwe gevallen zijn, wenst men elk risico te vermijden. WASSENAAR VET3RANENT0ERN00I S.V. WASSENAAR. In het kader van de jubileumvie ring van de S.V. Wassenaar werd vermeldde. 174.15.—. Het juiste bedrag is .e.j?.e,j°?bre"?!t r1--aV5?..ho0:?;'ondae aan het Kerkehout een vete- ranen-voetbaltoernooi georganiseerd. In een gezellige en geanimeerde sfeer werden een dertigtal wedstrij den gespeeld die het volgende resul taat als eindstand gaven: 1. Lugdunum (Leiden), 2. Archipel (Den Haag), 3. Wassenaar, 4. VCS (Den Haag), 5. Scheveningen, 6. De Jagers (Den Haag). Voor de nederlaagserie werd zater dagavond de eerste wedstrijd ge speeld tussen Wassenaar en het tweede elftal van UVS uit Leiden. De rust ging in met blanke stand 00. Maar na de thee sprak het uithou dingsvermogen een woordje mee, en konden de Leidenaars zich een 40 voorsprong verschaffen, met welke stand ook het einde van een span nende en aantrekkelijke wedstrijd kwam. Zaterdagavond wordt de neder laagserie voortgezet met de wedstrijd WassenaarADO 2. De aanvang is gesteld op 7.15 uur. Daar het tweede elftal van de Hagenaars vele goede spelers telt, is een interessante strijd te verwachten. Z0ETERW0UDE Gemeenteraad. De raad komt vrijdagavond te kwart voor acht bij een. Op de agenda staat: voorstel van b. en w. tot aanvulling van de Algemene Politieverordening dezer gemeente; Als voren om in principe medewerking te verlenen aan de Stichting Algemeen Waarborgfonds voor de Middenstand met betrekking tot de gewijzigde regeling inzake hy potheekverlening aan de midden stand; Het verhogen van het crediet voor het maken van een stortplaats voor huis- en straat vuil aan de Om- medijkseweg; Enkele schoolkwesties; Het verlenen van een subsidie aan de R.K. Jeugdbeweging in de Parochie van de H. Kruisverheffing; Het toe kennen van een renteloos voorschot aan de R.K. Jeugdbeweging in de pa rochie van de H. Kruisverheffing; Het toekennen van een subsidie aan de R.K. S.V. Meerburg over 1956.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2