DE BRULLENDE BERG „HET KLAVERBLAD" Bosbranden in Canada f 1.55 f 0.75 Adverteert in dit blad Gemeente Ter Aar dienstmeisje WOENSDAG 20 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 OEGSTGEEST Auto-tocht ouden van dagen. Het jaarlijks terugkerende evene ment voor de oudere generatie zoals de autotocht onderhand wel genoemd mag worden, werd dit jaar niet be gunstigd door stralend zomerweer. Integendeel, het was de gehele mid dag triestig en de regenbuitjes ble ven ook niet uit op de terugweg. Om een uur waren de 61 particuliere auto's in de Oranjelaan aanwezig om de 160 deelnemers en deelneemsters een goed plaatsje in hun wagen te ge ven, nadat ze van huis waren afge haald. Het comité onder de bezielende lei ding van de heren De Bruin en Els- hof zorgden er voor, dat alles keurig bij het vertrek verliep. De plaatselijke adjudant der rijks politie, de heer Koerten, verzocht o.a. de auto-bestuurders de onderlinge afstand der auto's op ongeveer 20 m. te houden en ook tijdens het in co lonne rijden de verkeersregels goed in acht te nemen. Niet onnodig links rijden of claxoneren. Bij het vertrek waren vele belang stellenden om allen een goede reis en pret ge middag toe te wensen. Van Oegstgeest ging det ocht over Lei den, Leiderdorp, Alphen, Bodegraven, Reeuwijk, Gouda, waar werd gepau zeerd en o.a. genoten van de Goudse stroofwafels. De terugweg ging over Zoetermeer, Stompwijk, Zoeterwoude, Voorschoten en nog nog een toch dooi de gemeente te hebben gemaakt, ein digde de tocht bij de Marine Electr. Bedrijven, waar in de kantine de ta fels gereed stonden. Hier was ook aanwezig burge meester Du Boeuff, die zijn oudste gemeentenaren hartelijk toesprak en dank bracht aan het comité voor zijn zorgen. Ook de heer Elshof voerde namens het comité het woord en dankte al len die tot het welslagen en organise ren van deze tocht hun medewerking gaven. Dankbaar gestemd werden de „oudjes" wederom thuis gebracht. VOORHOUT ONGEVAL MET BROMFIETS. De 22-jarige P. v. d. Hulst S.zn., wonende Jac. v. Beieren weg, ging Zondagavond in de stromende regen naar zijn meisje te Lisse. Op de v. d. Bergh van Heemstedeweg ter hoogte van perceel Franken, is de heer H., die op een bromfiets reed een onge luk overkomen, dat tot op heden nog niet is opgelost. Volgens verklarin gen van een heer, die de ouders van het slachtoffer en dr van Es van Sassenheim waarschuwde, vond hij de jongen langs de weg liggen met diverse hoofdwonden en klaarblij kelijk met een hersenschudding. Hij was n.l. niet bij machte te vertellen wat er eigenlijk precies gebeurd was. Dr. v. Es gelastte overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden.- Een volledig verhoor kon nog niet wor den afgenomen. Wel vertelde v. d. H., dat hij van achteren was aange reden door een auto, merk Fiat en dat deze was doorgereden. Van eni ge bevestiging hieromtrent is mo menteel nog niets te zeggen. Zijn toestand is redelijk. De jongen is in militaire dienst en was met verlof thuis. Het kwam door een kinderenruzie. Het is een van ouds bekend feit, dat kinderen wel eens ruzie rnaken onder elkaar. Na zo'n herrie van kleine mensen, nodigde een zekere buurvrouw de moeder van de tegen partij uit, even bij haar aan huis te komen. Aan dit verzoek werd door buurvrouw 2, welke niet heeft ver moed dat dit verkeerd voor haar zou aflopen, gevolg gegeven. Zij was maar enkele passen binnen, toen zij door buurvrouw 1 werd aangeval len op krachtdadige wijze. Zij kwam te vallen en ging met haar éne arm door een ruit. Met diepe snijwonden aan haar pols en arm is zij naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. RECHTZAKEN KOP OP DE PRIJS. Overeenkomstig de eis veroordeel de de Haagse rechtbank de voor malige procuratiehouder van de Ned. margarine- en spijsvetfabriek Zwam- merdam, tot vier maanden gevange nisstraf voorwaardelijk. Verdachte had erkend zich in het eerste kwar taal van 1951 te hebben schuldig ge maakt aan verduistering van 12.000. Verdachte had. n.l. bij de verkoop van een partij reuzel een ,,kop" op de prijs gezet en dit geld in zijn eigen zak gestoken. STEUNFRAUDE. Wegens valsheid in geschrifte ver oordeelde de Haagse Politierechter een niet verschenen losarbeider uit Hazerswoude overeenkomstig de eis tot 10 boete of twee dagen. Het betrof hier een geval van steunfraude. Bij 't vonnis hield de rechter er reke ning mee, dat het een zielig geval was, dat de schade van 65, inmid dels was betaald en dat de zaak uit 1954 dateerde. HELER EN STELER. Voor de Haagse Politierechter ver schenen een 24-jarige stoffeerder uit uit Alphen aan den Rijn en een 39- jarige papiersorteerder, eveneens uit Alphen aan den Rijn. De eerste had als stoffeerder diverse malen bekle- dingsstoffen e.d. bij zijn patroon ge stolen en dit voor uiterst lage prijzen verkocht aan de papiersorteerder. Dit had vorig jaar augustus plaats ge vonden. Beide verdachten bekenden. De sorteerder zei van de eerste stuk ken niet geweten te hebben dat ze ge stolen waren; later had hij het wel vermoed. De verdachten waren nog niet eerder veroordeeld. De officier van Justitie vorderde tegen de stof feerder wegens verduistering in dienstbetrekking twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar toezicht van de Prot. Chr. re classering en 50 boete of 25 dagen. De eis tegen de sorteerder luidde 40 boete of 20 dagen. De rechter veroor deelde de steler tot twee maanden voorwaardelijk met drie jaar toezicht van de Prot. Chr. reclassering en 40 boete of 20 dagen. De heler werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot 40 boete of 20 dagen. DIE REKENING LIEP OP. In de nacht van 29 februari op 1 maart j.l. had een 26-jarige koopman uit Leiden na een ruzie met een kas telein over een rekening van 4.80 een ruit stukgetrapt. Hiervoor had hij zich thans te verantwoorden bij de Haagse Politierechter. Verdachte gaf de vernieling toe. Hij had in drift gehandeld. Overeenkomstig de eis werd hij veroordeeld tot 10 boete. Dat kon er nog wel bij, want door zijn daad was de rekening van 4.80 toch al verhoogd met de schade van de ruit, t.w. 239.79. Examen Rustig denken Mljnhardt's jwt a bIe 11 e n (Advertentie) KORTE golf De mijnopruimdienst te Barne- veld moest ijlings worden gealar meerd toen men in de z.g. „Wielwijk" te Dordrecht 'n scherpgestelde Duitse tankmijn opgroef. Het scheelde niet veel, of de dragline, die het gevaar lijke apparaat ophaalde, was in de lucht gevlogen. Een brand verwoestte gister avond te Vroomshoop, onder Almelo, een boerderij, omdat de brandweer, bij gebrek aan water, geen hulp kon verlenen. Een brandweertankwagen bleef, op de weg naar de brand, ste ken. Van de boerderij, die bewoond werd door twee gezinnen, kon met moeite nog enig huisraad gered wor den. Een ongeval kostte het leven aan de 65-jarige kleermaker P. J. M. Op de bromfiets wilde hij gisteravond om zeven uur de Segbroeklaan over steken, waadbij hij geen voorrang verleende aan de 25-jarige automobi list C. L. H. van H. uit Wateringen. M. werd door de auto gegrepen en op slag gedood. In de plannen voor een televisie toren in Appelscha waarin op grote hoogte een café-restaurant is gecon strueerd, begint enige voortgang te komen. Er is thans een plan in over weging, dat uitvoerbaar lijkt en waar bij gesteld dat de P.T.T. het accep tabel acht een zekere garantie van de gemeente zal worden gevraagd be treffende de jaarlijkse opbrengst. Dit werd gisteravond medegedeeld door de burgemeester van de gemeen te Ooststellingwerf, die de raad tevens zeide dat hij het mogelijk achtte dat de raad voor een spoedvergadering bijeen zal worden geroepen. Het centraal bureau van de tuin bouwveilingen heeft besloten ook dit jaar voor verschillende kleinfruit- produkten weer minimumveilingprij- zen vast te stellen. Beneden deze mi nimumprijzen zullen in de komende seizoen geen produkten worden ver kocht. Een oude chirurgijnskamer, die een plaats heeft gekregen in het museum „Het Catharinagasthuis", werd gisteren door de Goudse apothe kers aan de gemeente Gouda aange boden. Men wilde het feit herdenken dat driehonderd jaar geleden in het Catharinagasthuis, toen nog zieken huis, een apotheek gevestigd werd. De historische apotheek, naar oude trant hersteld, is de eerste in ons land, die in een museum is opgenomen. Bij de verwezenlijking van de restauratie werd alle medewerking verleend door de lector in de historie van de pharmacie aan de Utrechtse universi teit, dr. D. A. Wittop Koning. De royale SJEPILOF De nieuwe Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sjepilof, heeft aan premier Nasser van Egypte een lening van vier miljard gulden aan geboden om de bouw van de veelbe sproken dam in de Nijl bij Assoean te finansieren. Maar premier Nasser is op het ogenblik niet van plan dit aanbod te aanvaarden, daar hij het eerst een een nauwkeurige studie wil onder werpen. Dit heeft een Egyptische di plomaat in Cairo meegedeeld. Vliegramp aan de Amerika's Oostkust Een Venczolaans passagiersvlieg tuig is vannacht om 1.30 uur aan de Oostkust van Amerika ter hoogte van New York in zee gestort. Het vliegtuig, een „Super-Constellation" van de Linea Aeroportal Venezola- na", was 's avonds om kwart over 11 van het vliegveld Idlewild vertrok ken, doch het kreeg motorstoring en keerde terug. Het had nog slechts 10 minuten te vliegen om het vliegveld Idlewild te bereiken, toen het onge luk gebeurde; het vliegtuig stortte in zee en vloog in brand. De piloot meldde om 0.44 uur plaatselijke tijd, dat hij in moeilijk heden was. Om 01.25 berichtte hij dat hij benzine afwierp, als voor zorgsmaatregel voor een noodlanding op zee. Om 01.30 waren zijn laatste woorden over de radio: „Benzine in brand geraakt". Kort na zonsopgang bereikten een sleepboot van de kustwacht en een transportvaartuig van de marine de plaats, waar het vliegtuig neerge stort was. Er werden wrakstukken en enige lijken waargenomen. Het stoffelijk overschot van één der pas sagiers is reeds geborgen. Het kantoor van de luchtvaart maatschappij heeft gezegd de passa gierslijst niet vrij te zullen geven vóór de zekerheid bestaat, dat er geen overlevenden zijn. Men vreest, dat dit het ernstigste ongeluk uit de geschiedenis van de Amerikaanse burgerluchtvaart is. Het kantoor van de Venezolaanse luchtvaartmaatschappij heeft bekend gemaakt, dat er twintig Amerikaanse burgers aan boord van het veronge lukte vliegtuig waren. Er waren vier Europese passagiers. De 22-jarige stewardess, mej. de la Croix, was een Frangaise. De rest van de passagiers waren Venezola- Het blijft vechten in Algerië In hevige gevechten tussen Fran se troepen en opstandelingen in Zuidoostelijk Algerië, aan de rand van de Sahara, zijn dinsdag 45 op standelingen gedood, aldus blijkt uit berichten die in Algiers zijn ontvan gen. Ook de Franse troepen hebben „enige verliezen" geleden. Volgens ontvangen berichten trek ken grote groepen opstandelingen naar het zuiden van Algerië als het gevolg van de grootscheepse zuive ringsacties in het noordelijke deel. Dieren vluchten voor het vuur Duizenden wilde dieren, waaronder honderden olifanten, leeuwen, anti lopen en bavianen, vluchten op het ogenblik voor een reusachtige brand, welke woedt in het Zuidwestelijk deel van de Ruindi-Rutshuru gras vlakte van het nationale Albertpark, in de Belgische Congo. De brand, die ontstaan is door blikseminslag, is erger dan men in vele jaren heeft meegemaakt. Reeds meer dan 100 vierkante km van de reusachtige grasvlakte in dit reser vaat is zwartgeblakerd door de felle brand, die nu reeds een week woedt en die men, ook in verband met de grote droogte, onmogelijk meester kan worden. De dieren zijn, voorzover zij niet in de vlammen zijn omgekomen, naar het resterende deel van de grasvlak te gevlucht, waar nu zeker tweemaal zoveel dieren hun voedsel moeten vinden dan normaal het geval is. Een grote bosbrandcnplaag teistert thans Canada. Op 103 plaatsen be streed men gisteren al 24 uur lang liet, in de kurkdroge bosgebieden voortwoekerende vuur. Bijna veertig branden grepen zo snel om zich heen dat men er vrijwel machteloos tegenover staat. Het gevaar voor nieuwe bosbran den 7.al nog toenemen omdat volgens de weerberichten het droge weer zal aanhouden Wilt U iets weten? Vraag: Over Sint Jansprocessie te Laren. Antwoord: De Sint Jansprocessie te Laren wordt a.s. zondag gehouden, vertrek omstreeks 10 uur. Vraag: Route per fiets Hazerswoude Vught, enz. Antwoord: Hazerswoude, Boskoop, Gouda, Schoonhoven, Gorinchcm, Woudrichem, Neer Andel, Hcusden, Vlijmen. Deuteron. Vught; afstand 85 km. Vught. St. Michelsgestel. Schijn- del, St. Oedenrode, Goes, Gerwen; afstand 37 km. Gerwen, Stiphorst, Helmond, Deurne. Liessel, Meijel; af stand 30 km. Meijel, Roggcl, Haclen, Roermond, Sittard. Nuth, Valkenburg; afstand 65 km. Vraag: Route HazerswoudeHoog- karspel. Antwoord: Hazerswoude. Leiden, Haarlem, Beverwijk. Alkmaar, Oudorp Hoorn, Westerblokker, Hoogkarspel; afstand 110 km. Vraag: Route per fiets Loosduinen Blaricum en terug via Arnhem EistReeuwijk. Antwoord: Loosduinen, Zoetermeer, Boskoop, Bodegraven, Utrecht, Hil versum, Blaricum; afstand 93 km. Blaricum. Amersfoort, Putten, Gar deren, Stroe, Otterlo, Arnhem; af stand 80 km. Arnhem, Wageningen, Eist, Amerongen, Zeist, Utrecht, Woerden, Bodegraven, Reeuwijk, Bos koop, Zoetermeer, Loosduinen; af stand 125 km. Vraag: Route per bromfiets Lange- raarWijk a. Zee, Bergen, Sassen heim. Antwoord: Langeraar, Leimuidcn, Hillegom, Haarlem, Wijk a. Zee; af stand 47 km. Wijk a. Zee, Castricum, Egmond, Bussum, Bergen; afstand 25 km. Bergen, Alkmaar. Castricum, Haarlem, Sassenheim; afstand 45 km. Vraag: Route per fiets Roelofarcnds- veenHelenavecn. Antwoord: Roelofarcndsveen, Al phen, Woerden, Utrecht, Culemborg, Den. Bosch, Vughel, Gemert, Deurne, Griendtsveen, Helenavecn; afstand 170 km. Marktberichten LEIDSCHENDAM, 19 juni. Groente. Komkommers A 4247; idem B 3841; idem C 3437; Idem krom 42 47; tomaten A 18101870. idem B 17701810; idem C 1800—1830; bloem kool A 53——'70; idem B 4457; andij vie 1225; sla 330640; spinazie 35 44; postelein 3743. tuinbonen 75 84; bospeen 5061; rabarber 811; komkommers geel A 4953; idem B 4549; idem C 3943. TER AAR, 19 juni. Groente. Kas- snijbonen 1.451.75: idem stek 1.15 1.30; peulen 0.901.15. idem B 0.75 0.85; doppers 0.550.80; capdoppers 0.55; tuinbonen 0.500.80 alles per kg. Slechts tijdelijk! EXTRA AANBIEDING! Bij aankoop van 250 gram Klaverblad KOFFIE of 100 gram Klaverblad THEE ontvangt u dit prachtige mes voor slechts ontvangt u deze prachtige lepel of vork voor slechts Door en door vlekürij 1 3 FIRMA WED. B. N. J. T. MOLKENBOER LEIDEN Het hoofd van het ge meentebestuur van Ter Aar maakt bekend, dat vanaf 20 juni 1956 op de secretarie der gemeente, gedurende 4 weken, ter in zage ligt het ontwerp par tiële herziening 1956 van het uitbreidingsplan rege lende de bestemming in onderdelen van gronden, gelegen nabij het veiling- terrein aan de Kromme Aar. Binnen genoemde termijn kunnen belanghebbenden bij de raad hun bezwaren kenbaar maken. Ter Aar, 20 juni 1956. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. B. J. HOGENBOOM. Gevraagd net zelfst. kunnende werken. Aanmelden: Gelderblom Noordeinde 37. fg B.z.a. r.k. brood en/of banketbakkersbediende. Intern. Voor begin augus tus. Br. onder no. 918 bur. van dit blad. Te koop gevr. 1 paar berg- of skischoenen, grote maat. Br. onder no. 945 bur. van dit blad. BODEGRAVEN Abonnementen en adver- tentiën worden aangeno men door I. VAN WIJK OUD-BODEGRAVEN 9 RIJKSPOSTSPAARBANK! RIJKSPOSTSPAARBANK! RIJKSPOSTSPAARBANK Inleggers tegoed: Inleggers tegoed Inleggers teerv»ri. I 815 000 000.—O Rente 2A%. i- Spaarb; RIJKSPOSTSPAARBANK Inleggers tegoed: f I 815 000 000,— Rente 2,4 tot 6 000,— Spaarbanklokctten in alle postkantoren RIJKSPOSTSPAARBANK Inleggers tegoed: I 815 000 000.— Rente 2.4% tot ƒ6 000.— Spaarbanklokctten in alle postkantoren RIJKSPOSTSPAARBANK Inleggers tegoed I 815 000 000,— Rente 2,4% tot 6 000.— Spaarbanklokctten in alle postkantoren RIJKSPOSTSPAARBANK Inleggers tegoed: I 815 000 000.— 6 000,— postkantoren RBANK Rente Spaar

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3