RIJNSTREEK Bouw van dertien woningen en vier winkels in Valkenburg Chefarine 4 Scheep Commissaris van de koningin bracht bezoek aan Bodegraven Meisjes-studenten willen Beatrix' jaargenote zijn Gemeenteraad Woubrugge WOENSDAG 20 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN 'n Valhelm redde zijn leven Op de Oranje Nassausingel, de Pro vinciale weg nr. 7, vond dinsdag middag omstreeks kwart over twee, ter hoogte van de Nieuwe Sloot te Alphen a. d. Rijn een verkeersonge val plaats, dat de motorrijder P. K. uit Leimuiden zeer zeker niet meer zou hebben kunnen navertellen, in dien hij geen valhelm op had gehad. Het staat onomstotelijk vast, dat hij aan deze hoofdbedekking, waarin na de val een grote deuk zat, zijn leven te danken heeft. Hij kwam er nu zonder lichamelijk letsel vanaf. De materiele schade aan 2906 pnt.; De 13e, de heer J. v. Gils kreeg een troostprijs voor het laagst aantal punten van 2274. De prijzen voor het sjoelen werden i gewonnen: 1. mevr. Haverkamp; 2. mevr. Killenstein; 3. mevr. Verkerk; 4. mej. Nieuwland; 5. mevr. de Bruin; 6. J. v. Tellingen; 7. mej. Zeijerveld. BOSKOOP Film over boomkwekerijproduc ten. Door de stichting onpersoon lijke reklame voor de afzet in het binnenland van boomkwekerijpro- dukten, is besloten een film te doen l vervaardigen over het gebruik van 1 boomkwekerijprodukten in tuin en plantsoen. Voor de verzorging van de vaktechnische kant is een com missie gevormd. De vervaardiging van de film is intussen opgedragen aan de cineast, de heer J. Nieuwen- huis te Enschedé. De film, welke in zal geveer 25 minuten en van een ge sproken commentaar worden voor zien. Aangezien reeds een begin is gemaakt met het maken van opna men verwacht men dat de film be gin 1957 gereed zal zijn. Tournee van Excelsior. De Bos- koopse harmonie Excelsior zal op de auto waartegen hij opbotste en kleuren zal worden opgenomen aan zijn motorrijwiel, is groot. een vertoningsduur hebben van on Het ongeval vond plaats toen de motorrijder een voor hem rijdende personenauto, béstuurd door de L. W. v. D. uit Amsterdam wilde inhalen en passeren, toen deze op zijn beurt een truc met oplegger wilde passeren. Alle drie voertuigen reden in de richting van de Herenweg. De eerst rijdende truc met oplegger welke be stuurd werd door de heer J. v. d. H. uit Koudekerk a. d. Rijn, wilde zijn combinatie links de Nieuwe Sloot op rijden. Hiervan gaf hij bijtijds een teken door het uitsteken van zijn richtingwijzer. De personenaute zat al vry kort achter de truc. Toen de bestuur der hiervan de bedoelingen van de voor hem rijdende bestuurder had begrepen, remde hij zo schielijk, dat de motorrijder, die niet zo krachtig zijn motor kon afremmen, met een hevige kracht achter op de luxe auto inreed. De motorrijder sloeg hierbij eveneens tegen de autowand en ver volgens tegen het plaveisel van de weg, met het bovenvermelde gevolg. Bejaarden kaart- en sjoelwedstrijd. O.l.v. de heer A. F. de Korte wer den dinsdagmiddag in de Sint Joseph- zaal voor de leden van de R. K. bond van bejaarden en gepensioneerden wedstrijden georganiseerd in kruis jassen en sjoelen. Voor het eerste waren de resulta ten: 1. L. Straver, 3258 pnt; 2. P. v. Zeijl, 3215 pnt.; 3. mevr. Noorder- meer, 3187 pnt.; 4. mevr. Huik, 3111 pnt.; 5. J. v. Klink, 3101 pnt.; 6. S. v. Leeuwen, 3079 pnt.; 7. G. Redeneker, 3079 pnt.; 8. P. Vermolen, 3076 pnt.; 9. Mevr Nieuwland, 3038 pnt.; 10. mevr. Redeneker, 3027 pnt.; 11. mevr. Van Doorn, 3010 pnt.; 12. C. Lelieveld, 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen f Een belangrijke ontdekking op geneéskun» dig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Chefarine „4"- elk afzonderlijk al beroemd- werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen- ff POTLOOD en GEEST Horizontaal: 1. vaatwerk, kisten waarin "koopwaren worden verzon den, 7. pers. voornaamwoord, 8. lelie- chtig gewas, 9. korte degen, 10. strookje, 11. afkortig van idem, 12. traag van begrip, 13. divier in Enge land, 14. munt in Portugal (afk). 15. zeepwater, 16. jong varken, 18. bloedluis, 20. foei, 21. terstond. Verticaal: 1. fris, gezond (Eng.), 2. klein kind, 3, wat gesproken wordt, 4. wiersoort, 5, ga (Eng.), 6. gem. in Drente, 9. waterkering, 10. viervoe tig dier, 11. boom, 12. ineengedrilde vezels, 13. sort hond, 15. aanspreekti tel van koning of keizer, 16. slaapt men op, 17. bedekking van een ge bouw, 19. afkorting van Dona, 20. in sect. Oplossing morgenavond. Oplossing N. 539. Horizontaal: 1. nor, 5. set, 1. dek, 9. Geneve, 11. st, 13. panter, 16. ale, 17. esp, 19. kot, 20 tol. Verticaal: 1. nes, 2. rite, 3., hede, 4. rekel, 6. egaal, 8. evers, 10. net, 11. spaak, 14. nest, 15. eelt, 18. pol. zaterdag 7 juli bij een in Soestdijk te houden bloemencorso muzikale medewerking verlenen. Op 18 augus tus wordt een bezoek gebracht aan Rotterdam, waar dan eveneens me dewerking aan een bloemencorso wordt verleend. Tenslotte zal op 17 juli worden deelgenomen aan een concours te Hierden, bij Harderwijk, ring werden volledig in orde bevon den en in dank aanvaard. De pen ningmeester bracht het dit jaar tot een batig saldo van 208,41, waar- HAZERSW0UDE Ondertrouwd: Johannes v. Gent 25 jr en Geertje Groen 25 jr; Jan H. de Peinder 26 jr en Maatje Laban 24 jr; Albertus Gunsing 27 jr en Adriana H. Zonderop 26 jr; Gerar- dus H. v. Nierop 29 jr en Cornelia J. T. Jacobs, 26 jr. 0UD-ADE Jaarvergadering van V. V. O. A. Maandagavond hield de R.K. Sport vereniging „V.V.O.A." haar jaarlijk se vergadering in café J. v. d. Poel. In zijn openingswoord toonde de voorzitter de heer G. v. d. Fits zich verheugd over de grote opkomst. Hij verwelkomde de nieuwe g.a. de zeer- eerw. heer pastoor Verkleij en ging uitvoerig in op het vele werk door pastoor Lampe voor V.V.O.A. ver richt. Bovendien spoorde hij de leden aan tot gebed voor hun vroegere herder. De notulen van de vorige vergade- Dinsdag bracht de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaassesz, met zijn echtgenote een be zoek aan Bodegraven. Het gemeentebestuur had voor deze dag een programma samenge steld, dat tot in de kleinste onderde len perfekt was verzorgd. Ter gelegenheid van dit hoge be zoek werd, vooral in de kom van het dorp, rijkelijk gevlagd. Prompt 9 uur arriveerde 's mor gens het gezelschap aan de woning van de burgemeester, waar het werd begroet door burgemeester mr. J. J. Croles, zijn echtgenote en hun drie jarig dochtertje Liesje, die mevr. Klaassesz bloemen aanbood. Vanzelfsprekend gold het eerste bezoek de kaasmarkt, die inmiddels in volle gang was en waar men werd rondgeleid door de voorzitter en de secretaris van de vereniging van kaashandelaren, de heeren C. F. de Me ij ere en II. Göbel. Op de kaas- beurs in het beursgebouw werden de gasten rondgeleid door de heren M. Hak en W. Windhorst. Het lag dus ook al weer in de lijn, dat de heer en mevr. Klaassesz bij het verlaten van het beursgebouw namens de ver eniging van kaashandelaren door El- ly Bakker en Joke Veerman als her innering aan deze dag een echte vol vette boerenkaas werd overhandigd. Twee programma's. Na dit bezoek scheidden de wegen van de commissaris en zijn echtge note. De commissaris bracht met de burgemeester een bezoek aan de grootste bedrijven in het dorp, o.a. de N.V. Mij. tot Expl. van kaasfa- brieken „Oud-Holland", Turken- burg's Kon. Zaadhandel N.V. en Hero de Groot N.V., fabriek voor hout- en metaalbewerking. Daartussen door werd het gemet en tevens werd kennis gemaakt met de verschillende hoofden van dienst, het groepsbureau der Rijkspolitie, ter wijl voorts een bespreking werd ge houden met 't dagelijks bestuur van de gemeente, gevolgd door een sa menkomst in intieme kring met de leden van de raad. Intussen brachten mevr. Klaassesz met mevr. Croles een bezoek aan de Chr. Industrie- en Huishoudschool, aan de chemische fabriek „Andrelon", terwijl de dames zich voorts op de hoogte stelden van het leven en werken op de boeren kaasmakerij van de vennootschap C. J. Koot c.s. Tijdens de middagpauze werd met de voltallige gemeente raad en vele vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven de lunch gebruikt in hotel Van Haaften. Gedurende de eerste middaguren werden gescheiden verschillende be zoeken afgelegd, o.a. naar het zwem bad, waar enige demonstraties wer den gegeven door de reddingsbrigade, het consultatiebureau der T.B.C.-ver eniging, waar een ontmoeting plaats had met afgevaardigden van de on derscheidene instellingen voor de volksgezondheid en voor sociale zorg. Voorts werd een bezoek gebracht aan de proeftuinen van de fa. Tur kenburg, terwijl een autotocht werd gemaakt naar de buitenwijken van de gemeente, De Meije en Nieuwer- brug. Kaaspaleis. Het laatste bezoek van deze zeer drukke dag gold het binnenkort te openen hyper moderne kaaspaleis van de fa. F. Noordhoek en Zn. De commissaris zijn kabinetschef, de burgemeester en zijn beide wethou ders werd in het fraaie laboratorium een prachtige Delftsblauwe kaasstolp met een Edammerkaas aangeboden, waarna het gezelschap gehuld in hagelwitte kaasjassen een rondgang door het enorme kaaspakhuis maak ten, begeleid door de directeur dezer firma, de he er A. Noordhoek. Door de directies der overige be drijven waar de heer en mevrouw Klaassesz een bezoek hadden ge bracht, werden als herinnering aan hun bezoek geschenken aangeboden. Onder enorme belangstelling der bevolking, waaronder vanzelfspre kend veel jeugd, werd op het terrein van het oude laboratorium der fa. Turkenburg een grote demonstratie gegeven van de bescherming bevol king waaraan de volledig bemande blokploeg deelname o.l.v. het hoofd der zelfbescherming van de vrijwil lige brandweer en de dienst van de sociale verzorging. dag was een ongedwongen ontvangst in hotel Van Haaften, waarbij wa ren uitgenodigd, vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven, afgevaardigden van vrijwel alle verenigingen en or ganisaties, welke er in Bodegraven zijn. de plaatselijke geestelijkheid en raadsleden. De brug. In zijn slottoespraak noemde de commissaris nog de „beroemde brug". Iiij had wel terdege gemerkt, dat hierin spoedig verandering moet ko men en hij hoopte eerst dan terug te komen in Bodegraven als de eerste steen voor de nieuwe brug zou wor den gelegd. Nu begreep hij des te be ter, dat hij juist was uitgenodigd op een dinsdag, de drukste verkeersdag voor Bodegraven. Hij hoopte, dat de provincie er spoedig iets aan zal kun nen doen. mee de kascommissie accoord was gegaan. De secretaris belichtte nu enkele gebeurtenissen uit het afgelopen veren igingsj aar. Betreurenswaardig was het vertrek van pastoor Lampe, die zoveel voor de vereniging gedaan heeft, met als zichtbaar bewijs daar van de schitterende kleedgelegen heid op het sportterrein. Tevreden was de secretaris over de prestaties in de competitie. De junioren behaal den een mooie plaats in hun afde ling. Het 2de senioren-elftal eindig de, ondanks het gebrek aan grens rechters, in het midden der ranglijst, terwijl het 1ste elftal zich na een slechtë start keurig herstelde en een hartig woordje meesprak in de eind strijd. Hoogtepunten vormden de uitwedstrijden tegen Stompwijkse Boys en Weter. Boys, de thuiswed strijd tegen S.J.Z., terwijl die tegen Weter. Boys een financieel succes werd. De samenwerking met de Handbalvereniging verloopt sportief en goed. Na alle medewerkers, ook de stille, bedankt te hebben, sprak de secretaris de wens uit, dat Gods zegen op de stoffelijke en geestelijke belangen van de leden en de vereni ging mocht rusten. De voorzitter dankte nu seer. P. A. v. d. Geest voor het vele administra tieve werk, dat hij verricht. De ver eniging kan deze persoon, die al zijn vrije tijd opoffert aan zijn taak in het verenigingsbestuur, niet dank baar genoeg zijn. In de nu volgende pauze genoot men van een consumptie op kosten van de kas. Na de pauze prees Pastoor Ver kleij de prettige sfeer in deze verga dering, roemde Oud-Ade cn zijn -be woners en hoopte dat V.V.O.A. ook in de toekomst goede resultaten mocht blijven boeken. Mocht het be stuur ooit een beroep doen op de pas toor, dan kon het ten volle op zijn medewerking rekenen. Na een zeer uitgebreide discussie werd de elftallencommissie opgehe ven bij gebrek aan personen, die de tijd vrij kunnen maken voor dit werk. De secretaris zal het werk overnemen, terwijl Gerard v. Leeu wen en Leen v. d. Geest zich spon taan aanboden hem bij het admini stratieve gedeelte te helpen. Van de rondvraag werd druk ge bruik gemaakt. In verband met het 10-jarig bestaan van V.V.O.A. werd besloten tot oprichting van een com missie ter voorbereiding van dit feest. De heer P. v. Leeuwen stelde zich als jeugdleider beschikbaar, waarvoor de vergadering zijn dank baarheid betuigde. Om tot overeen stemming te komen omtrent het te volgen systeem in dc competitie gaat het eerste elftal zaterdagavond ver gaderen. Nadat de voorzitter de beker, be schikbaar gesteld door de heer J. C. v. d. Poel Dz. voor het V.V.OvA. tour- nooi, getoond had, werd deze leven dige, plezierige vergadering besloten met de christelijke groet. Personalia. Aan de R.K. Econo mische Hogeschool te Tilburg slaag de de heer J. v. d. Poel Az. voor het candidaatsexamen ir. de sociologie. TER AAR Geboren: Willy, zn. v. G. Groenhof en M. Hunink. Hermanus C. A., zn. v. H. C. A. Broer en C. van Leeuwen; Petrus H., zn. v. J. P. v. d. Laan en C. v. Tol; Joseph A. M., zn. v. Th. A. Hijdra en P. J. v. d Meer; Carolina G. A., dr. v. H. A. Egberts en C. E. Campens. Getrouwd: J. N. M. Dobbe, 27 jr. en C. M. Keijzer, 24 jr. j Overleden: H. C. den Brave, 83 jr. j M. J. v. Tol, e. van: M. v. d. Jagt, 58 jr.; Th. J. M. v. Rossenberg, 4 jr.; P. C. v. d. Laan, 59 jr. WASSENAAR Aan de economische hogeschool te Rotterdam is bevorderd tot accoun tant de heer F. L. M. Haring. Het getal meisjes-studenten, dat zich te Leiden heeft laten in schrijven voor het nieuwe stu diejaar van de sociologische stn- die is dit jaar ruim tweemaal zo groot als het vorig jaar. Het feit, dat prinses Beatrix als studie richting de sociologie heeft geko zen, is hier niet vreemd aan. Veel meisjes stellen er prijs op jaargenote van de kroon-prinses te zijn. Deze extra-toeloop bracht ech ter voor het sociologisch insti tuut, dat toch al met ruimtege brek te kampen heeft, grote moeilijkheden mee. De colleges moeten herhaald, worden, omdat men niet de ruimte heeft alle studenten tegelijk te ontvangen. Men wacht nu maar af in hoe verre het propaedeutisch examen selectief zal werken. De gemeenteraad van Woubrugge Daar de ligging van de waterleiding- kwam dinsdagavond in openbare zit- buizen en de elektrischekabels hoofd zakelijk berust op plaatselijke kennis en geheugenwerk, waardoor vaak piisrekeningen ontstaan, stellen B. en W. voor, aan het ingenieursbureau Steenis te Utrecht de opdracht te verlenen tot het vervaardigen van 2 plattegronden, schaal 1:500 en vier andere kaarten met een gedetailleerde kartering van de 200 aangeslotenen te Hoogmade. De kosten bedragen 1900 gulden, de uitvoering zal geschieden half augustus. De raad voteerde dit bedrag, benevens 200 gulden extra- arbeidsloon voor de betrokken ge meentebeambte. ting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. C. v. Wageningei). De heer A. Boon was wegens ziekte afwezig. Bij de ingekomen stukken was de goedkeuring van de gemeen schappelijke regeling der Technische Dienst tussen de gemeenten Wou brugge en Koudekerk. Door het R. K. Kerkbestuur te Hoogmade was een verzoek ingediend om subsidie te ver krijgen voor de uitbreiding van het kerkhof aldaar, hetgeen 8000 gulden zal kosten. B. cn W. stelden voor hier op afwijkend te beschiken. ten van de Ned. Herv. kerk te Wou brugge en' de R. K. kerk te Hoogmade, waarmede eerdaags een aanvang ge nomen zal worden. Het R. K. Kerk bestuur deelden in een schrijven mede, accoord te gaan met de dooi de gemeente voorgestelde financiële regeling over het onderhoud van deze verlichting. Kleuterschool. Een wel zeer stijlvol slot van deze later terug. Voorts was een verzoek binnen gekomen van het bestuur der C. N. Sch. om subsidie voor de bouw van een Bijz. Kleuterschool aan tie Bate- weg, begeleid van een lijst van 31 kleuters. B. en W. zullen zorgen voor de verdere voorbereidingen. De heer Venhuizen vroeg, waarom het ge meentebestuur het pand Vrouwgeest- weg 86 had laten afbreken, zonder daarin eerst de raad te kennen. De voorzitter betoogde, dat dit pand met goedkeuring van de raad is afgebro ken, aangezien dit pand destijds was aangekocht met de bedoeling het later af te breken. Voorts deelde hij mede, dat aan de heer J. den Ouden de gebruikelijke gratificatie was uitgereikt, daar hij 35 jaar bij het gemeentelijke water leiding- en elektriciteitsbedrijf in dienst was geweest. De onlangs aangebrachte nieuwe riolering onder de middenstandwo ningen aan de dr. Lothlaan is thans voltooid, waarmede een bedrag van rond 3009 gulden gemoeid was. Ten slotte werden enkele .subsidie-aan vragen van onderwijs instellingen in gewilligd. Door het bestuur van de C. N. Sch. was op grond van art. 72 der L. O.-wet een aanvraag ingediend voor de aan schaffing van een nieuwe verlichting drie nieuwe bordstellingen en nieuw sanitair. B. en W. zullen na overleg deze zaak verder afwikkelen, waar mede resp. 1390, 1190 en 1390 gulden gemoeid is. Na de inwerkingtreding van de kleuteronderwijswet op 1 jan. j.l. wordt de financiële regeling met de drie Bijz. Kleuterscholen in de ge meente geheel gewijzigd. Het Rijk verleent rechtstreekse bijdragen voor de salariëring der kleuterleidsters en de stichtingskosten, doch de gemeente betaald bij voorschot het onderhoud, verlichting, verwarming, schoonhou den, leermiddelen en schoolbehoeften. Hiermede is een bedrag gemoeid van 650 gulden per lokaal en 8.50 per leerling. De raad keurde het verzoek, om in totaal 2800 gulden voorschot te erlenen, goed. Het Rijk betaalt dit Alarminstallatie. Het is tot op heden onmogelijk ge bleken, alle 32 leden van de beide vrijwillige brandweercorpsen allen aan te sluiten op een alarminstallatie. B. en W. stelden daarom voor, door de PTT een combinatie van aanslui tingen te doen aanleggen. Hierdoor zullen vanuit één centraal punt 5 wo ningen tegelijk gealarmeerd kunnen worden, die dan op weg naar de brandweergarage de overige adressen alarmeren. De aanlegkosten bedragen in totaal 240 gulden, terwijl voor de jaarlijkse huur 'n bedrag van 477,60 gerekend moet worden. Nadat de heer Den Hertog er nog op aan. had ge drongen met deze installatie regel matig te oefenen en de apparatuur te controleren, gingen alle raads- eden met het voorstel accoord. Uitbreidingsplan. Tenslotte werd een wijziging van het uitbreidingsplan, onderdeel Wou brugge, ter tafel gebracht. Tussen de voorzitter en de heer Venhuizen ont spon zich een langdurige discussie. Het raadslid achtte de geprojecteerde ligging van het bejaardencentrum te excentrisch. Wat het plan Zuidhoek betreft had hij kritiek op de ligging van de woningen ten opzichte van elkaar. Spreker zag deze grond liever bestemd voor de bouw van particu liere landhuizen wegens de bijzonder fraaie ligging aan het Braassemer- meer. Doch de voorzitter bleef bij het plan, deze grond te bestemmen voor de daar reeds woonachtige tuinders. Het voorstel van de heer Venhuizen, het plan Zuidhoek voorlopig in be raad te houden, vond geen onder steuning. waarna de overige leden er mee accoord gingen het gehele plan ter goedkeuring toe te zenden aan de Prov. Planografische Dienst. Sinds de verhoging van de tuinen rond de woningen aan het Noord einde te Hoogmade, hebben de be woners van de Van Poelgeestlaan veel overlast van water. Daarom vroegen B. en W. de raad een krediet te ver lenen van 1300 gulden, teneinde de tuinen en 4 schuurtje, behorende bi,i laatstgenoemde woningen, circa 40 cm. op te hogen, waarmede de leden zich konden verenigen. Op een desbetreffende vraag tijdens de rondvraag, deelde de voorzitter aan de heer Venhuizen mede, dat van gemeentewege geen onteigenings proces is begonnen over de tuingrond van de heer Oudshoorn, m.a.w. er is niet buiten de raad om geld beschik baar gesteld voor deze kosten. Dinsdagavond kwam de raad van Valkenburg onder voorzitterschap van de nieuwe burgemeester M. A. v. d. Have bijeen. De heer S. Poot was met kennisgeving afwezig. Alvorens de vergadering te openen dankte de burgemeester de raad voor de prettige en sympathieke manier, waarop hij met zijn gezin in de ge meente ontvangen is. Een voorsted tot verlenging van de verordening op het beheer van hec woningbedrijf, alsmede een voorstel tot ijziging der brandpreventie verordening werden zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De To- renvlietwatering zal deze winter uit gediept worden tot voldoende vaar- diepte. De onkosten hiervan wor den vergoed door de stichting tot het beheren, van landbouwgronden. De politieverordening werd met enkele artikelen uitgebreid. Punt 7 behelsde de benoeming van de voorzitter tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Het parkeerverbod (thans wacht- verbod) aan de oostelijke zijde van de burgemeester Lotsystraat blijft ge handhaafd. Woningbouw. Het belangrijkste punt van de agen da was wel het voorstel tot verkoop v. bouwgrond. De N.V. bouw- en aan- nemings-maatschappij Bakhuizen, ge vestigd te Hilversum, is n.l. bereid gevonden, de bouwgronden aan te ko pen voor de prijs van 13,resp. 29,per m2, prijzen die dezer zijds zijn becijferd, rekening houden de met het bouwrijp ma'ken van de betreffende terreinen, inclusief straat aanleg, riolering enz. en die naar me degedeeld is, geaccepteerd worden door het pr ij zenbureau voor onroe rende zaken. Deze maatschappij is voornemens op de kortst mogelijke termijn over te gaan tot bouw van 13 woningen en. 4 winkels onder ga rantie, dat bij verkoop een absoluut voorkeursrecht zal worden gegeven aan gegadigden uit de gemeente of aan de gemeente economisch gebon- denen. De heer G. v. Leeuwen brak een lans voor de plaatselijke midden stand, die zich terecht bedreigd ge voelt met de bouw van vier nieuwe winkelpanden. De wethouder van openbare werken voelde dit ook wel aan. Men had dan ook oog op zaken, die nog niet in de gemeente gevestigd KATWIJK AAN DEN RIJN Aquaria voor zieken. Gedurende het afgelopen jaar heeft de aquarium- vereniging „De Minor" door middel van een verloting gelden bijeenge bracht voor de aankoop van aquaria voor chronische zieken. Als resultaat hiervan was men in staat gisteravond het eerste aquarium, dat van de op brengst van deze loterij was aange kocht, aan te bieden aan de heer R. Sinon, Wassenaarseweg 34, alhier. Deze aanbieding ging gepaard met |n korte plechtigheid, waarbij aanwezig waren de heren J. Zijerveld en W. J. Nugter, respectievelijk voorzitter en secretaris van de aquariumvereniging. De heer Zijerveld liet de aanbieding vergezeld gaan vanTh' korte toespraak, waarin hij zeide dat het doel van de plaatsing van aquaria b zieken was, om deze, hoewel gekluisterd aan het ziekbed, mede te laten genieten van iets van het mooie, dat de natuur biedt. Dit kleine stukje natuur, aldus de heer Zijerveld, zal u, wanneer u er in meerdere of mindere mate studie van maakt, zeer veel vreugde ver schaffen en u misschien meer laten zien dan menig gezond mens in staat is zich eigen te maken. Van de zijde van het bestuur van de aquarium vereniging werd ons voorts nog medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt nog in de loop van deze week meerdere aquaria aan zie ken aan te bieden. Wanneer echter het uit de loterij verkregen bedrag zal zijn uitgeput, zullen er nog vele chronische zieken zijn, die nog niet in de resultaten van dit werk hebben kunnen delen. Het bestuur heeft daarom besloten door middel van een j oud-papier-inzameling te trachten, nog meer gelden in te zamelen, totdat het uiteindelijke doel, het verstrekken van een aquarium als alle chronische zieken in Katwijk aan den Rijn, Val kenburg en Rijnsburg, zal zijn ver wezenlijkt. De inzamelingsactie ten bate van het Rode Kruis bracht in totaal 2018 gulden op. zijn, zoals bv. een schoenmakersbe drijf. Voorts zullen de winkels dan ook zo gebouwd worden, dat als ze niet alle aan de man komen, wat wel de verwachting is, ze zonder onnodige verbouwing tot dubbele woningen omgezet worden. Hierna werd dit voorstel aangenomen. Punt 13 be helsde aankoop van het overzetveer. Daar dit veer echter inmiddels ver kocht is aan de heer T. Kooy te Sas- senheim, werd dit voorstel ingetrok ken. In de rondvraag vroeg de heer T. v. d. Mey hoe het stond met de plannen voor de bouw van de Chr. School. De bestaande toestand, aldus spreker is hopeloos. Hij opperde de gedachte om als het moest over te gaan tot de bouw van een noodge bouw. Daar de oude school de be stemming zal krijgen van een dorps huis was spreker bang dat om dit plan te verwezenlijken de bouw van de Chr. School vertraagd werd. De wethouder van openbare wer ken kon de spreker echter hierover gerust stellen daar alles gedaan wordt om de bouw van de nieuwe school er door te krijgen. Over de slechte toestand van de Hoofdstraat en de Voorschotenseweg werd tenslotte nog het woord gevoerd door de heren K. Postmus, H. v. d. Mey en G. van Leeuwen. Geboren: Janna, dr. v. B. Zandber gen en M. van Duijn; Remundus Mar- tinüs Maria, zn. v. B. N. van Stijn en E. J. Weshorst. LISSE Kerkveiling. De kerkveiling in de Engel heeft ruim ƒ16.000 opge bracht. SASSENHEIM KERKVEILING BRACHT 17.428,— OP. De gisteren gehouden kerkveiling is een geweldig succes geworden. Was het vorig jaar het bedrag onge veer 13.000,met 400 nummers thans haalde men met 250 nummers bovenstaand resultaat. De opening geschiedde door de voorzitter van het comité, de heer J. Wesseling. Waar sociale verzekerin gen e.d. niet in alles kunnen voorzien (ouderdomswet) wordt nog veel goed gedaan door de Christelijke Charitas. Spreker hoopt, dat men hiermede doorgaat. Het moet geen wedstrijd worden wie van de omliggende pa rochies het hoogst wordt. Dit jaar staan grote werken op het spel. Een nieuwe kosterswöning en herstel van het dak der pastorie. Dit werk is niet bestemd om op de schouders van enkelen gedragen te worden, doch is voor allen. Er waren verschillende koopjes bij die behoorlijke bedragen opbrachten De verrassing van no. 200 waren Vo- lendammer costuums voor man en vrouw. Bij opbod en afslag brachten zij 200 op. Tegen het einde van de veiling waren de prijzen hoger. Na de verloting dankte de heer Wesseling de verschillende medewerkers o.a. notaris Houtzagers voor de admini stratie en afwikkeling, en de heren Plug en van Ruiten voor de regeling van deze avond. De pastoor dankte de aanwezigen voor het enthousiasme waardoor een totaalbedrag van 17.428 werd bereikt. Z0ETERÜEER Gekostumeerd voetbal. Op het DSO-terrein vond een gekostumeerd voetbalwedstrijd plaats. Dit was een originele inval van de Brinker's chauffeurs en het P.D.F.-personeel, die op deze wijze geld wilden inza melen voor het comité ouden van dagen. Dat er voor deze humoristische wedstrijd veel belangstelling bestond, is te begrijpen, temeer daar er zowaar een zonnetje scheen. De heren hadden er wel iets leuks van gemaakt. Def tige heren, nufjes, bakkers en vissers, een bont allerlei van vreemdsoortige wezens, die ook nog voetbalden. Hoe men de twee partijen uit elkaar wist te houden zal wel een raadsel blij ven. In ieder geval zweefde de bal van doel tot doel en zo nu en dan werden er doelpunten gemaakt. Als we het goed begrepen hebben, zijn de Brinkers' chauffeurs over winnaar geworden met maar liefst een 64 eindstand. De sympathieke geste is gelukt en de kas voor de uitgaansdag van de ouden van dagen is 143.50 rijker ge worden. De heren B. v. d. Schaaf en J. Knep- pers Jz. slaagden te Den Haag voor het examen bedrijfscontroleur.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2