Kasstortingen duur van afbetaling werd voorlopig bij de wet geregeld Tegen de Apeldoornse moordenaar werd gistermiddag de maximum straf geëist Positie bollenvak moeilijker door cultures in Zuid Europa Afbetalingssysteem aan banden Dienstplicht onderwijzend personeel Verklaring der CRN ZATERDAG 16 JUNI 1956 DE LEIDSE COUR ".NT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Bromfietsen: 30 pet ineens bij aanschaffing In de staatscourant van gisteren is gepubliceerd de afbetalingsbeschik king 1956. Deze beschikking, die op 18 juni in werking treedt, is gebaseerd op de onlangs door de Staten-Generaal aanvaarde wet houdende een tijdelijke regeling betreffende afbetalingsovereenkomsten. Zij geeft een opsomming van de goederen, waarvoor bij het sluiten van een afbetalingsovereenkomst een aangegeven minimum, de z.g. kassastorting, als eerste betaling door de verkoper moet worden bedongen en aanvaard. Zij regelt tevens de maximumduur, welke bij het sluiten van bedoelde afbetalingsovereenkomsten in acht moet worden genomen. De beschikking is van toepassing bij verkoop van de desbetreffende goe deren onverschillig of zij voor particuliere of zakelijke doeleinden worden gebruikt. Met de vertegenwoordigers van belanghebbenden in industrie, groot handel en detailhandel is, met inschakeling van de organisaties van het bedrijfsleven, alsmede van de vakcentrales en de verbruikers, over de inhoud van bovenbedoelde maatregelen uitvoerig overleg gepleegd. DE ARTIKELEN. Hieronder staan vermeld de goede ren die in de beschikking zijn aange wezen met daarachter het percen tage dat dadelijk als minimum-kassa- slorting moet worden betaald en de duur van het contract, die maximaal mag worden overeengekomen. 1. Personenauto's (met uitzonde ring van autobussen): 35 pet., 24 maanden. 2. Motorrijwielen al dan niet met zijspan (met inbegrip van scooters) 35 pet., 18 maanden. 3. Bromfietsen en losse hulpmoto ren voor rijwielen: 30 pet., 18 maan den. 4. Radio- en televisieontvangtoe stellen (al dan niet met inbegrip van antenne), gramofoons en platen spelers, accordeons, koelkasten met inhoudsmaat van ten hoogste 200 li ter, haarden en kachels voor huis houdelijk gebruik, elektrische en gas fornuizen voor huishoudelijk ge- ibruik, warmteapparaten voor huis houdelijk gebruik, waschmachines voor huishoudelijk gebruik al dan niet voorzien van wringer of cert- triguge, centrifuges voor huishoude lijk gebruik voor het drogen van tex- tielgoederen, rijwielen: 20 pet., 18 maanden. Prinses op vakantie Wapenstilstand met de persfotografen Een horde Italiaanse en buitenland se fotografen achtervolgde prinses Beatrix gedurende de eerste dagen van haar bezoek aan Rome, maar na dat de prinses erin had toegestemd voor hen te poseren, hebben zij vrij dag beloofd haar verder met rust te laten. Overigens hebben de fotografen zich niet onbescheiden gedragen: na dat zij uitgevonden hadden in welk pension de prinses incognito woonde, hebben zij haar een beleefd verzoek doen toekomen om zich te laten foto graferen. De prinses ontving de fotografen allen tegelijk. Na geposeerd te hebben verzocht zij hen vriendelijk haar tij dens de rest van haar verblijf in Rome met rust te laten, hetgeen de fotografen plechtig beloofden. Prinses Beatrix zal formatie inspecteren Prinses Beatrix zal dinsdag 3 juli vergezeld door prins Bernhard, een bezoek brengen aan het depot der ko ninklijke marechaussee te Apeldoorn, waar zij Voor het eerst in haar le ven een militaire formatie zal inspec teren. Zoals bekend is de marechaussee helast met de zorg voor de veiligheid van de koningin en de leden van haar huis. Ter inspectie zullen opge steld staan marechaussee uit de dis tricten, van de brigades en van het depot. Bij gelegenheid van dit bezoek zal haar door de commandant der Kon. Marechaussee en mede als geschenk voor haar 18de verjaardag namens het wapen een kleine, in goud en dia manten uitgevoerde, broche worden aangeboden, waarvoor alle offi cieren. onderofficieren en manschap pen der marechaussee hun bijdrage hebben gegeven. Eerste Motel in Nederland geopend Gistermiddag heeft de burgemees ter van Rijswijk, drs. A. Th. Bo- gaardt, het eerste Nederlandse motel, dat in Rijswijk is gebouwd, geopend. Dit hotel voor automobilisten bestaat uit drie blokken met één verdieping met in totaal 60 fats, voor vier of vijf personen, die voorzien zijn van opklapbare- en divanbedden, en een ijskast, gevuld met levensmiddelen en dranken. Voorts bevatten de flats radio, telefoon, een keuken, douche cel en toilet. Achter de flats bevinden zich gara ges, die plaats bieden aan 200 auto's. Bij het motel is een restaurant „Hoornwijk" met een overdekt terras gebouwd, dat plaats biedt aan onge veer 500 personen. Ook vindt men er winkels. De opening werd behalve door de wethouders van Rijswijk, bijgewoond door vertegenwoordigers van het ge meentebestuur van 's-Gravenhage, de burgemeesters van Voorburg en van Leidschendam. en de eerste secretaris van de Amerikaanse ambassade, de heer John Hoare. 5. Stofzuigers, naaimachines voor huishoudelijk gebruik, meubelen, wo ningtextiel, bedden, matrassen, alle soorten vloerbedekking: 15 pet., 18 maanden. 6. Huishoudtextiel, heren-, dames- of kinderkleding, 15 pet., 12 maan den. UITZONDERING. Ten aanzien van afbetalingcontrac ten, waarbij de totale kooprijs der daarin vermelde goederen minder bedraagt dan 125,gelden de in bo vengenoemde beschikking gestelde verplichtingen inzake de kasstorting en de duur van het contract niet. Deze kunnen in dat geval zelfstandig door de winkelier worden vastgesteld. Voor deze transacties zijn echter wel van kracht de administratieve voor schriften. POSTORDERS. De kasstorting moet berekend wor den over de contantprijs plus de ver schillende kredietopslagen, derhalve over de totale koopprijs. In de beschikking zijn eveneens opgenomen enige administratieve voorschriften, die de verkoper moet nakomen. Ook de zg. postorderbedrijven val len onder de werking van de be schikking. Bij deze vorm van verkoop is het gebruikelijk, dat de aspirant koper een termijn van vier a vijf da gen heeft, waarin hij het goed „op zicht" heeft en waarbinnen hij het recht heeft, het goed zonder verplich ting zijnerzijds te retourneren. Uit de aanbieding in advertentie of brochure van het postorderbedrijf dient duide lijk te blijken, dat de koper, indien hij het goed wenst te behouden, na het verstrijken van de zichttermijn terstond de verplichte kassastorting dient te betalen. De postorderbedrij ven zullen daarbij op de nakoming hebben toe te zien. De controle op de naleving van de beschikking is opgedragen aan de economische controledienst. 900 KAB-ERS ONDER WIE 350 ZIEKEN NAAR LOURDES. Gistermiddag zijn 2 extratreinen niet ongeveer 900 leden van de KAB in Nederland, onder wie 350 zieken vanaf het station Maastricht naar I Lourdes vertrokken. De algemene leiding van de bedevaart berust bij I mgr. K. Roncken uit Heerlen, hoofd- I aalmoezenier van de arbeid. Onder de pelgrims bevinden zich ook de Maastrichtse mgr. Paulissen van de Sociëteit der Afrikaanse Missiën. SIMON DE WIT: 7 PCT. In de gisteren te Zaandam gehou den algemene vergadering van aan deelhouders van Simon de Wit N.V. is beslolen 7 procent dividend uit te keren. De gang van zaken gedurende de verstreken periode van 1956 werd bevredigend genoemd en gunstiger dan het vorige jaar. In afwachting van het definitieve .accoord omtrent een loonopslag voor 1956, werd over 1955 een toeslag op het loon van 3 .procent toegekend. Voorbedachte rade zonder ernstig motief Na een rechtszitting, die tot ver in de namiddag duurde, .heeft de offi cier van Justitie bij de Zutfense rechtbank gistermiddag tegen de Apeldoornse boekhandelaar. ,die in de nacht van 26 op 27 juni 1955 zijn tante met bijlslagen van het leven beroofde, de maximum straf, levens lange gevangenisstraf, geëist, wegens moord met voorbedachte rade. Onder het voorwendsel, dat zijn vrouw ziek was en hulp behoefde, had verdachte zijn tante, die in Cu- lemborg woonde, verzocht naar Apeldoorn te komen. Toen de be jaarde vrouw daar aankwam en de echtgenote van verdachte niet thuis vond, vertelde de boekhandelaar haar, dat de toestand van zijn vrouw plotseling verergerd was en dat op name in het ziekenhuis noodzakelijk was gebleken. Meningsverschil. Terwijl de tante zich klaarmaakte om met haar neef naar het zieken huis te gaan, heeft de boekhandelaar haar met bijlslagen van het leven beroofd. Zoals verdachte later bekende, was het plan om zijn tante van het leven te beroven enkele dagen daar voor bij hem opgekomen, toen hij tijdens een bezoek aan haar. verschil van mening met haar kreeg over een door hem van haar geleend bedrag. Ten tijde van de moord verbleef de echtgenote van verdachte, die in het geheel niet ziek was. met zijn twee kinderen in Noordwijk. Opzet mislukt. Nadat de boekhandelaar de moord Aan hen, die hebben deelgenomen aan de spoedcursussen voor het beha len van de lagere akte als onderwij zer en die op die grond uitstel van eerste oefening hebben gekregen, zal op hun verzoek verlenging van dit uitstel worden verleend voor het schooljaar 1956'57, mits zij vóór 1 oktober een betrekking vervullen aan een 2- of 3—mansschool. Zij die reeds een oproep tot opkomst in werkelijke dienst hebben ontvangen en nog geen betrekking vervullen aan een 2- of 3-mansschool, kunnen een verzoek indienen om uitstel tot 1 ok tober 1956, teneinde alsnog naar een dergelijke betrekking te kunnen sol liciteren. Na het schooljaar 19561957 zal, mede gelet op de moeilijkheden van de scholen, worden nagegaan, in hoeverre verder uitstel kan worden verleend voor het schooljaar 1957 1958. De onderwijzers, aan wie in 1955 uitstel van eerste oefening is ver leend voor het schooljaar 19551956 kunnen onder dezelfde voorwaarden verlenging van dit uitstel krygen, voor zover zij niet reeds eerder ge durende meer dan een schooljaar uit stel ten behoeve van het onderwijs hebben gekregen en voor zover zij zijn geboren in de jaren 1935 of 1936. Hieronder vallen niet degenen, die sedert 1954 als gevolg van hun betrekking bij het lager onderwijs van jaar tot jaar vrijstelling hebben gekregen. Deze laatste categorie blijft de vrijstelling houden, mits overizens wordt voldaan aan de voorwaarden, waaronder zij is verleend. bedreven had, heeft hij' het lijk in zijn auto geborgen en is een nach telijke tocht gaan maken, die ein digde bij een spoorwegovergang in de omgeving van Rotterdam. Daar heeft hij het lijk op de spoorlijn ge legd, in de hoop, dat het door een trein overreden zou worden en zo een ongeluk zou suggereren. Vervolgens is hij naar huis gegaan en heeft zijn zaak in brand gesto ken. Toen het onderzoek nog gaande was, heeft hij zich na enkeie dagen bij de politie gemeld. Levenslang. Uit het daarna door de politie in gestelde onderzoek bleek, dat ver dachte niet in financiële moeilijkhe den verkeerde. De vermoorde tante, die het familievermogen beheerde, was gedurende zijn gehele leven zijn weldoenster geweest. Alles had hij aan haar te danken en als vaststaand kan aangenomen worden, dat hij bij haar dood het gehele vermogen zou erven. In de tijd, die aan de moord voor afging, hadden zich echter tussen tante en neef moeilijkheden voorge daan, omdat de tante niet te spreken was over de leefwijze van haar neef; o.m. had zij haar misnoegen te ken nen gegeven over een door hem aan haar geleend bedrag van 33.000, dat hij niet terugbetaalde. De officier, die in het reclasse- ringsrapport las, dat verdachte geen berouw of wroeging over zijn daad schijnt te hebben, meende, dat voor deze ijskoude moordenaar de maxi mumstraf op zijn plaats was. Een masker. De verdediger betwijfelde of er sprake is van moord met voorbe dachte rade. Ten aanzien van de strafmaat zei hij op grond van de rapporten, dat men hier te maken heeft met een man, die een moeilijk verleden heeft gehad. Van het begin heeft hij gestaan onder de voortdu rende controle van zijn tante. Hij heeft een neurose en. is verminderd toerekeningsvatbaar. De verdediger ging ook in op de term in de rap porten: Een man, die een masker draagt. Geld was niet de diepere grond voor het delict, aldus spreker. Vol gens verdachte heeft hij alles te dan. ken aan zijn tante, doch zij is ook degene geweest, die hem totaal kapot heeft gemaakt. De eis van de officier achtte spre ker te zwaar. Hij hoopte dat de LANDBOUW MOET NOG WACHTEN OP 2 PROCENT. De toekenning van de extra vakan tietoeslag van twee procent in de landbouw is thans zeer wankel komen te staan. Minister Mansholt heeft het landbouwschap meegedeeld, dat de ministerraad het niet juist acht de verruiming van de secundaire arbeidS' voorwaarden in de garantieprijzen door te berekenen. Bovendien acht de regering het onjuist een zo verstrek kende beslissing te nemen, terwijl het kabinet demissionair is. Zoals bekend, heeft het landbouw schap in zijn vergadering van 18 april besloten deze aangelegenheid bij de minister te bespreken. Men acht de toekenning van de extra twee procent sociaal wel maar economisch niet ver antwoord, tenzij hij mag worden doorberekend. De kwestie zal nu op nieuw worden besproken in de ver gadering van het landbouwschap op 20 juni. rechtbank dieper zal ingaan op de persoon van de verdachte en tot een vonnis komt, dat ook door de ver dachte is tb accepteren. Spreker vroeg, verdachte te zijner tijd nog een kans te geven. „Geld 't motief". De officier bleef erbij, dat van voorbedachte rade sprake is. Zijns inziens is verdachte een moordenaar, die tot herhaling in staat is en het zelf bekent. Er waren geen directe moeilijkheden, die hem tot zijn daad dreven en psychische spanningen konden op andere wijze opgelost worden, want verdachte had een lieve vrouw en lieve kinderen. Vol gens de officier was geld het motief voor zijn daad. De uitspraak werd bepaald op 22 juni a.s. „TWAALF PROVINCIEN-HUIS" TE ROTTERDAM GEEN WINKELCENTRUM MEER Naar wij vernemen is besloten het „Twaalf Provinciën-huis" te Rotter dam niet meer als winkelcentrum te exploiteren. Aan het gebouw zal een andere bestemming worden gegeven. De directeur van de „Twaalf Pro vinciën", de heer A. Arkenbout, heeft in een brief aan een vijf en twintigtal middenstanders dat winkelruimte in het „Twaalf Provinciën-huis" had ge huurd o.a. medegedeeld, dat er een passief is van enige tonnen. De heer Arkenbout heeft dit hun bericht, om dat zij aan de vorige directeur, de heer van de Meulen, hadden opge geven hoeveel schade zij zeiden te hébben geleden en te zullen lijden als gevolg van de gang van zaken met het huis. De directie zal een accountants rapport laten opmaken en de midden standers een afschrift van dit rapport zenden. Zij ontkent uitdrukkelijk een juri dische verplichting tot schadevergoe ding, maar meent dat bij wijze van schikking de N.V. Wereldhaven hun een bedrag ter beschikking zal willen stellen teneinde hen enigszins in de „beweerde schade" tegemoet te ko men. Verwacht wordt dat het accoun tantsrapport binnen tien dagen zal zijn uitgebracht. Minister Mansholt zal op 27 juni te Alkmaar het nieuwe gebouw van het proefstation voor de groenteteelt in de volle grond in Nederland openen. Bij deze gelegenheid zal, behalve de minister, o.m. de burgemeester van Alkmaar, mr. H. J. Wytema, het woord voeren. Zoetermeerse koopman gevonnist tot 3'/2 Jaar Dc schilderijenbrand De 39-jarige koopman uit Zoeter- meer is gisteren door het Haagse ge rechtshof veroordeeld tot 3 J4 jaar ge vangenisstraf wegens moedwillige brandsichting en poging tot oplichting van een verzekeringsmaatschappij. Zoals men zich zal herinneren, liet de koopman het vorig jaar maart en kele schilderijen zeer hoog verzeke ren en tijdens het vervoer ontstond brand in zijn auto. Het politie-onderzoek voerde al spoedig naar opzet en nog dezelfde dag werd de koopman in arrest ge steld. ,De positie van het bollenvak zal er in de toekomst niet gemakkelijker op wofden. De cultures in het Zuiden van Frankrijk, Italië en Spanje gaan steeds meer produceren; krijgen een voortduernd toenemende voorlich ting en leveren als gevolg daarvan ook steeds betere producten. Door het gunstige klimaat kunnen ze in de wintermaanden goedkoop produceren en vormen een bedreiging voor de broeiers van bolgewassen in West- en Noord-Europa. Dat zei de voorzitter van de Ver. Proefstation voor de Bloembollencultuur, de heer M. Veld- huijzen van Zanten, donderdagmid dag in „De Witte Zwaan'" te Lisse toen daar de jaarlijkse ledenverga dering werd gehouden. Een vergade ring, die druk was bezocht en waar de heer G. Papendrecht, leraar aan de Rijkstuinbouwschool te Lisse, sprak over het bewaren van narcissen. In zijn openingswoord belichtte de heer Veldhuijzen van Zanten niet al leen het gevaar van de culturen in de Rivièra, Spanje en Italië, maar wees ook met veel nadruk op dé noodzaak van het leveren van een kwaliteits product. Door ons wisselvallige kli maat, zo zei hij, kunnen de afnemers in het buitenland grote schade lijden. Dergelijke dingen kan het vak niet hebben. De klanten moeten niet alleen gezonde bollen hebben, maar ze moe ten ook aan de hoogste eisen van bloei en broei voldoen. Ze moeten uit onze bollen een goede bloem kun nen halen op de juiste tijd. Aan dik ke bollen, waaruit ze geen bloem krij gen, heeft men ginds niets!" Bij de volgende bestuursverkiezing werd de heer J. Heemskerk, de se cretaris der vereniging, herkozen. De heer Papendrecht ging aller eerst even de geschiedenis van het narcissen bewaren na. Vroeger rooide men ze eenvoudig in de paden; liet ze door zon en wind drogen en schep te ze vervolgens op om ze in kisten of rennen te storten. Lang bleven ze daar niet in zitten, want vrij vlug na het rooien werden ze weer ge plant. Het Engelse narcissen-jaarboek schreef in de laatste uitgave trou wens, dat deze methode nog steeds de Het proefstation heeft sinds 1948 echter proeven genomen om te we ten te komen hoe de narcis reageert op een schuurbehandeling. En in de afgelopen jaren is wel duidelijk ge worden, dat wanneer men een zacht najaar heeft, men de narcissen toch beter in de schuur kan hebben. Men plant dan later de ontwik keling van de bol wordt dan ook ge remd en de kans op vorstbeschadiging in het voorjaar is minder. In zulke jaren gaven de bollen die men bij 20 gr C. in de schuur tot half -oktober had bewaard betere uitkomsten dan de narcissen die buiten waren opge- Het dagelijks bestuur van de Com munistische Partij Nederland heeft na een gisteren gehouden bespreking van de verkiezingsuitslag een com muniqué gepubliceerd, waarin het zich bereid verklaard de Partij van de Arbeid te ondersteunen bij de vorming van een regering „waarvan de Romme-krachten buitengesloten zullen zijn". H.T.M. leed bijna 2 miljoen verlies De aandeelhouders van de Haagse Tramwegmaatschappij hebben in het jaarverslag '55 de mededeling gekre gen, dat het verlies over dit boekjaar beperkt is gebleven tot 1.873.385,44 gulden, iets lager dus dan de raming In verband met stijging van lonen en lasten alsmede met kapitaalslasten ten behoeve van de aanschaffing van nieuw materieel, verwacht de directie dat het tekort op de exploitatie in 1956 tot rond 4 miljoen gulden zal oplopen. Het tekort over 1955 wordt geheel door de gemeente Den Haag gedra gen. Het aantal vervoerde passagiers steeg in 1955 in vergelijking tot 1954 met 6 procent tot ruim 131 miljoen; de stijging van het aantal passagiers heeft in de eerste vijf maanden van 1956 doorgezet. Bijna 26 miljoen kilometers wer den afgelegd. Ernstig klaagt de directie over tekort aan personeel, speciaal chauf feurs. De H.T.M. heeft thans 229 motor wagens, 187 gesloten, 27 open aan hangwagens en 200 autobussen. Hon derd nieuwe motorwagens (P.C.C.- model) zijn in bestelling benevens 160 autobussen, waarvan de aflevering grotendeels dit jaar zal geschieden. slagen en eind augustus de grond in aren gegaan. In jaren, waarin men een koele herfst had, rooide men meer bollen uit de bedden, waarvan de bollen niet waren behandeld. De proeven hebben uitgewezen, dat het bolrot door de genoemde schuur behandeling bij 200 gr. C. niet toe neemt. In tegendeel. Maar de heer Papendrecht wilde ook vaststellen, dat het in geen geval vaststaat, dat de hogere kosten van de schuurbehande ling men moet stoken en door het latere planten krijgt men een opeen hoping van werk, daar men half okto ber ook aan het tulpen planten gaat goed gemaakt worden door een ho gere opbrengst. De broeicapaciteit wordt door de behandeling niet be nadeeld. Zijn conclusie trekkend meende de heer Papendrecht te moeten zeggen, dat het zeer moeilijk is in het alge meen een advies te geven. Ieder be drijf zou eigenlijk apart bekeken moeten worden: welke soorten wor den er gekweekt hoe is de arbeidsbe- zetting, hoe het bedrijfstypen, wat is de grondsoort waarop wordt ge kweekt, enz. Na een korte rondvraag werd de bijeenkomst gesloten en trok men naar de tuinen van het proefstation teneinde te zien hoe de gewassen er daar bijstonden. Groninger staking verloopt Politie verhinderde lijstcollecte Het ziet er naaT uit dat de staken de bouwvakarbeiders in Groningen geen enkele financiële tegemoetko ming zullen krijgen, want de hulp, die het communistisch georiënteerde stakingscomité hun had willen geven, is thans door de politie verhinderd. Er is n.l. voor de stakers met lijsten langs de huizen gecollecteerd en aan gezien de daarvoor vereiste vergun ning niet was aangevraagd heeft de politie tegen enkele collectanten pro ces-verbaal opgemaakt, terwijl de reeds ingezamelde bedragen in beslag zijn genomen. De staking in Groningen loopt ove rigens op haar einde. Van de 500 arbeiders die maandag het werk neer legden waren er vrijdagmiddag nog een kleine 100 over. Waarschijnlijk zal de staking in Groningen maandag geheel beëindigd zijn. Veertien dagen voor een huis! Nieuw systeem In Wychen bij Nijmegen hebben enkele architecten en timmerlieden een nieuw wcr.ingbouw-experiment verwezenlijkt, dat dezer dagen door de minister van wederopbouw waar dig bevonden is voor de rijkspremie. De woningen worden voor het grootste deel opgetrokken uit hout; dp onderdelen kunnen practise!! in alle timmerfabrieken vervaardigd worden, zo dat de huizen als blokken dozen in elkaar gezet kunnen wor den. De fundamenten en de bouw wan den worden vervaardigd van sintel- beton. Het nieuwe procédé bekort niet al leen de bouwtijd op aanzienlijke wijze binnen veertien dagen kun nen de huizen gereed zijn maar te vens zijn de kosten belangrijk lager dan van gewone huizen. Enkele huizen, die reeds enige tijd in gebruik zijn, voldoen zeer; zij zijn geriefelijk en zelfs sierlijk om te zien. De groep ontwerpeers en bouwers, die dit nieuwe systeem ontworpen en uitgevoerd hebben, verwachten veel van de vinding. NIEUWE INDUSTRIE IN AALSMEER. Vrijdagmiddag is het nieuwe be drijfspand van Leyland Holland N.V. in Aalsmeer in gebruik genomen. De burgemeester van Aalsmeer, de heer G. G. Loggers, verrichtte de officiële opening, nadat de heer W. Smit, di- lecteur van Leyland Holland, de gas ten had verwelkomd. In zyn openings woord belichtte de burgemeester de geschiedenis van Leyland Motors Ltd. in Engeland en haar activiteit in Ne derland, die ten slotte geleid heeft tot oprichting van de dochteronder neming onder de naam Leyland Hol land N.V., die sedert 1954 zelfstandig optreedt. Het gemeentebestuur beschouwt de vestiging van de Leyland Holland in Aalsmeer als een verbreding der economische mogelijkheden van de plaats.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6