Beantwoording van vragen in de Oegstgeester raad ZATERDAG 16 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Binnen een tijdsbestek van twee uur heeft de gemeenteraad van Oegst. geest gisteravond een agenda afge handeld van achttien punten; over een dezer punten is nog geruime tijd in geheime zitting vergaderd en ten slotte werd nog de beantwoording aangehoord van een hele serie schrif telijk ingediende vragen. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de heer G. W. Driessen, dat hij zijn benoe ming tot hoofd van de tweede open bare lagere school aanneemt. Uiteraard werd niet overgegaan tot herstemming over het voorstel tot aankoop van grond van de fa. de Raad Zn, aangezien deze berichten, clat de prijs niet was goedgekeurd en het voorstel derhalve door B. W. werd ingetrokken Goedgekeurd werd het voorstel om de ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woningen een jaar op te schorten. Mevr. Kramers (Arb.) vroeg in dit verband of B. W. al andere woningen voor deze mensen op het oog had. Dit was gezien de precaire woningtoestand nog niet het geval, doch er werd naar gestreefd zc spoedig mogelijk tot een oplossing te komen. Volgens de heer v. d. Hulst (K.V.P.) was het mogelijk voor deze onbewoonbaar verklaarde woningen bouwvolume te krijgen. Dit was in derdaad het geval, zo zeide de voor zitter, doch in de praktijk was dit erg moeilijk te realiseren. Het co mité Rijnsburgs bloemencorso zal 500,van de gemeente krijgen. Dit verheugde mevr. Smits (V.V.D.) om dat onze gemeente „er meestal naast zit". Hamerstukken waren vervolgens de verhoging van de uitkering interim regeling ziektekosten ambtenaren 1956, beschikbaarstelling van een crediet voor de aansluiting van wa terleiding van de percelen Boter- huispolder 1 en 2, en de opzegging van de overeenkomst met de polder Oudenhof. Grond aankoop. Meer stof tot spreken gaf het voor stel tot aankoop van enige percelen grond. De heer van Nieuwkoop (Pr. Chr.) stelde een vraag waarvan het antwoord niet voor ieders oren be stemd was en bur gem. Du Boeuff men. Vervolgens besloot de raad de daarom de vergadering schorste. Na heropening had niemand be hoefte er nog een woord over te zeg gen en werd het voorstel aangeno men. Vervongens besloot de raad de gevraagde garantie voor rente en af lossing t.b.v. het bouwen van een voorlopig schoolgebouw van het Rijn lands Lyceum te verlenen. Gaat anders de voorlopige vaststel ling van eeii gemeenterekening met stilte gepaard, ditmaal hadden enige raadsleden een opmerking over een en hetzelde advies in het rapport van het verificatiebureau inzake de instelling van een apparte tak van gemeentedienst. B. W. hadden ge noemd bureau met een eenvoudig briefje medegedeeld, dat zij er niet voor voelden, zo zeide de heer Veen (Arb.). Enige raadsleden waren van oordeel dat de hogere kosten zouden opwegen tegen de meerdere effi ciency.. B. W. waren van oordeel, zo merkte de voorzitter op, dat de omvang van de gemeente een derge lijke tak van dienst niet rechtvaar digt, hoewel zij de maatregel op zich zelf niet ongunstig gevonden wanneer de gemeente groter zou zijn. Nu bleek dat de raad er anders over dacht zul len zij deze zaak nader onderzoeken en de raad inlichten. De rekening van het grondbedrijf over 1955 werd ver volgens aangeboden. Een hamerstuk was voorts de verlening van voorschot ten ingevolge de kleuteronderwijswet, terwijl tenslotte de aanvrage om me dewerking voor diverse aanvragen van schoolbehoeften door een drie tal scholen werd verleend. Beantwoording vragen. De beantwoording, der schriftelijk ingediende vragen nam nog geruime tijd in beslag. De heer van der Hulst (K.V.P.) had er op gewezen, dat men de woning Hoge Morsweg 32, die vol gens de voorzitter was verkocht, ten tijde van het stellen van de vraag (18 april) nog steeds aan hét op knappen was. Thans werd medege deeld dat op 7 februari j.l. een woon vergunning voor dit perceel werd af gegeven. Toen werd door do eigenaar een premie aangevraagd ingevolge de regeling woningsplitsing. De pre mie werd 16 maart toegewezen. De vergunning om de woning te verbou wen werd 5 april aangevraagd en verleend op 17 april. Nadien mocht pas met de werkzaamheden worden begonnen, zodat het begrijpelijk was dat op 18 april deze woning nog niet bewoond kon worden. De heer Van der Voort had gein- formeerd naar een uitkering die aan een kweker zou zijn gedaan, waar voor door de raad geen crediet werd verleend. B. W. antwoordden dat bij de uit voering van het stratenplan Hofdijck II, de aandacht er op werd geves- rigd, dat door de onttrekking van grondwater schade aan de gewassen ontstond. 2 Deskundigen brachten rapport aan de gemeente uit en de schade bleek ruim 9000 te zijn. De betaling geschiedde uit het reeds door de raad verleende crediet voor de uitvoering van het gehele straten plan Hofdijck II. Enige raadsleden, die het met de betaling wel eens wa ren, vonden het niet prettig dat zij van niets wisten. Nu hebben enige inwoners gevraagd of zij wisten dat genoemde kweker 9000 had gekre gen en waarom. Daarop moesten zij het antwoord schuldig blijven. De heren zouden in den vervolge gaarne vooraf enige inlichtingen krijgen om niet met een mond vol tanden te sta'an. Op zijn vraag wat voor de minst draagkrachtige in de afgelopen win ter werd gedaan kreeg de heer Veen het hem bevredigende antwoord dat 54 personen extra brandstoffentoe- slagen kregen tot een totaal bedrag van 887,95. Woningbouw De heer Oosterom had gevraagd of er reeds nadere perspectieven wa ren voor de bouw van 55 woningen door „Buitenlust" aan de Wijtten- bachweg. Daarop kreeg hij ten ant woord dat, indien het raadsbesluit tot verkoop van de gronden waarop deze woningen zullen worden ge bouwd door G.S. wordt goedgekeurd, de gunning kan plaats vinden. Het was mevr. Kramers opgeval len dat in de maand mei driemaal het huisvuil niet was opgehaald op de dag volgende op een feestdag. Nu reinigingsrechten werden geheven, zo was haar mening, hebben de inwo ners minstens recht op de behande ling, zoals deze was voor het invoe ren dier belasting. Uit het antwoord kwam vast te staan dat gebrek aan personeel de oorzaak was. Op een vraag van mevr. Kramers hoe het stond met het bejaarden-centrum kon worden geantwoord, dat een premie was toegekend, zodat de uitvoering der plannen voortgang kan hebben. De premie voor de Nillmij-flat die aan de Karei Doormanlaan zal ver rijzen zal zeer waarschijnlijk in de loop van deze maand afkomen, waar na met de bouw kan worden begon nen. In een plaatselijk blad had de heer Veen gelezen dat de bouw van een dubbele woning langs de Rijn was geweigerd omdat deze grond in het uitbreidingsplan industrieterrein is. Acht U het dan niet nodig, zo vroeg de heer Veen, dit terrein voor dit doel dan ook te ontsluiten? Deze vraag zal schriftelijk door B. W. worden be antwoord. De heer Oosterom vestigde nog de aandacht van het college op de in de Staatscourant opgenomen beschikking inzake de gemeentelijke medewer king bij particuliere woningbouw. Dit was volgens de voorzitter een inge wikkelde materie, waarop de heer Oosterom repliceerde dat hij het col lege capabel genoeg achtte om deze materie te doorgronden. De heer Blansjaar vroeg tenslotte nog hoe het zat met zijn verzoek om trent intensiever schoolartsenonder- zoek. Dit verzoek was door gegeven aan de dèsbetreffende commissie, doch er was nog geen antwoord op. Er zal worden gerappelleerd. Dé heer Veen verzocht tenslotte nogmaals het uit 1850 daterende re glement ambtenaren te herzien. Daar zal aan worden gewerkt. 3-DAAGSE TOCHT NAAR ECHTERNACH. HAARLEMMERMEER Ondertr.: L. Overbeek, 25 jr. en J. Qualm, 25 jr.; L. J. v. Balen, 28 jr. en J. A. M. van der Maas, 23 jr.; J. Rol, 23 jr. en D. H. Kemper. 22 jr.; J. van der Maart, 28 jr. en L. van der Weele, 22 jr.; J. J. Oudshoorn, 20 jr. en L. Wesselius, 19 jr.; W. F. Delissen, 31 jr. en C. Willemstein, 27 jaar. Rectificatie opgave 2431 mei 1956: Es Hoogendam, 23 jr. en Agiena Wil- hellemijnsje Gehrels, 23 jaar. Deelnemers aan de driedaagse tocht naar Echternach, die zal plaats vin den op 30 juni, 1 en 2 juli a.s., kun nen zich nog opgeven tot uiterlijk maandag 13 juni a.s. bij de zeereer- waarde heer pastoor J. J. C. M. Looyaard, r.k. pastorie Oegstgeest, telefoon 24604 en bij de heer A. Schlatmann, Juffermansstraat 17, te lefoon 25460. KATWIJK AAN DEN RIJN JUBILEUM BRIGADIER BOOT. Voor de heer T. P. Boot, brigadier bij de politie te Katwijk a. d. Rijn, is het maandag a.s. 18 juni een be langrijke dag. Dan zal het n.l. 25 jaar geleden zijn, dat hij bij de politie te Katwijk werd geplaatst. Boot werd geboren te Kedichem op 15 mei 1899. Direct'na zijn .militaire dienstplicht ving zijn politionele loopbaan aan. Aanvankelijk te Nieuwersluis, later in Limburg volgde overplaatsing naar Den Haag, vanwaar hijvervol gens naar Katwijk ging, aanvankelijk belast met de bewaking van ,,'t Waerle" waar prinses Juliana woon de tijdens haar studietijd in Leiden. Op 18 juni 1931 volgde overplaatsing naar Katwijk aan den Rijn, waar hij de tweede agent was. Na de instelling van een politiepost in Katwijk a. d. Rijn werd agent Boot aangewezen als postcommandant voor Katwijk a. d. Rijn, waarna in 1948 zijn bevorde ring tot brigadier volgde. Na de op heffing van de gemeentepolitie en de instelling van de rijkspolitie ging Boot in rijksdienst over. In 1947 werd de oude toestand her steld. De heer Boot heeft onder drie burgemeesters gediend, te weten bur gemeester mr. dr. J. Schokking, mr. W. J. Woldringh van der Hoop en sinds een paar weken onder burge meester H. Duiker. Zijn eerste korps chef was inspecteur Van de Wijn gaard. Bij zijn benoeming naar Kat wijk had Katwijk aan den Rijn slechts 3000 inwoners, thans ruim 6000. Het politiekorps breidde zich onder Boot uit van 1 tot 4 man. Boot heeft bij de burgerij een goede naam, de verstandhouding is uitstekend dank zij zijn tactvol en verstandig optreden. De heer Boot houdt niet van uiterlijk vertoon, maar we me nen zeker te weten dat maandag a.s. velen blijk van belangstelling zullen geven. Aanrijding. Mej. v. d. Bosch De Mooy wonende Cornmandeurspad werd te 's Gravenhage aangereden door een luxe auto. In zeer ernstige toestand is zij naar het ziekenhuis aan de Zuidwal overgebracht. De zondagsdienst wordt voor wat betreft de patiënten van de dok teren H. M. Hueting, J. Bergman en E. E. van der Laan te Rijnsburg, voor Katwijk en Valkenburg,' waargeno men door dokter H. M. Hueting, Rijn straat 33, telefoon 2102. LISSE De heer G. T. B. Maas, commies A bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Lisse, is bevorderd tot hoofdcom mies. NOORiïWIJK CONCERT VAN EXCELSIOR Hedenavond a.s. zal „Excelsior een uitvoering geven op het Kerkplein aan de Hoofdstraat. In haar pro gramma zijn de concoursstukken op genomen. Het luidt als volgt: 1. Calando (mars); 2. Sirius Suite in vijf delen van Frank Wright (ver plicht concourswerk); 3. Florida (mars); 4. Dorpsdansen in vijf delen van Jos. Moerenhout (vrij werk); 5. Zomerland Suite in vijf delen van Piet van Me ver (vrij werk op het concours); 6. Sambre et Meuse (ver plichte mars in de marswedstrijd). Stellig een programma, dat vele muziekliefhebbers zullen gaan be luisteren. Het concert begint te 8.15 uur. VIERBENIGE MOORDENAAR Bij een bewoner van de Van Pan- huysstraat heeft gisternacht een hond huisgehouden in het kippenhok. Wijd in de omtrek lagen veren en andere resten van de kippen verspreid. Een sloot noch prikkeldraad bleken een belemmering voor deze bloeddorstige hond, die de achtervoging van het pluimvee over verschillende erven voortzette. Niet minder dan zes kip pen ontbraken op het appel. Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw- en Plantkunde. Gisteravond verga derde de plaatselijke afdeling van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw- en Plantkunde in het Hof van Holland te Noordwijk-binnen onder leiding van de heer P. de Groot. Een inge komen stuk van het hoofdbestuur werd voor nader advies in handen van het bestuur gesteld. Uitvoerig werd ingegaan op de voorgenomen excursie naar Enkhuizen op donder dag 21 juni, waarvoor zich reeds 47 deelnemers hebben aangemeld. Het programma werd tot in bijzonderhe den vastgesteld en de voorzitter sprak er zijn grote voldoening over uit, dat de fa. Beuk voor dit doel een gloednieuwe bus, die nog maar en kele dagen geleden werd afgeleverd, beschikbaar heeft gesteld. Het be looft weer een gezellige excursie te worden, zoals de leden van haar af deling ste.cds gewend zijn. Daarna werd overgegaan tot de prijsuitreiking voor het punten stel sel van het vorig jaar. De heer Berg- Smit verwierf de eerste, de heer J. Schipper de tweede en de heer P. Ooms de derde prijs. De vaste keuringscommissie kweet zich vervolgens van haar taak door het meegebrachte materiaal te keu ren. Na de pauze vertoonde de se cretaris een zeer fraaie collectie kleurendia's, gedeeltelijk vervaar digd door een plaatselijk fotograaf, die duidelijk de grote vakbekwaam heid van de maker aan het licht bracht en anderzijds bewondering afdwong over de stand van de hui dige techniek op het gebied van kleurenfoto's. Een fraaie collectie van een plaatsgenoot, allen opnamen uit de Zwitserse wintersportcentra, deed de aanwezigen de lust bekruioen om volgend jaar zelf eens naar Zwitser land te gaan. Een grote collectie vaste planten uit de kwekerij „Zeldenrust" passeer, de daarna de revue, toegelicht door het jongste lid der vereniging en daarna door de heer Van Bohemen. De vele nieuwigheden trokken zeer de aandacht. Bij de verloting van het meege brachte materiaal werden o.m. een collectie overblijvende Lathyrusplan- ten en fraaie afgesneden bloemen van twee soorten Dimorfotica, allen ingezonden door de heer J. Schipoer, naast vele andere bloemen en olan- ten, van eigenaar verwisseld. Hierna volgde de sluiting. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. de Beer. De Duinrandapotheek is geooend van 121 uur en 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. De apo theek aan Zee is geopend van 11.30 18 uur. Geboren: Johanna M. d. van P. v. Duuren en C. M. Mulder; Maarten P. z. van P. Hoos en L. Hazenoot; Neeltje d. van G. Plug en A. C. v. d. Zwart; Jan C. F. z. van C. M. v. d. Reep en J. M. Bulk; Martien H. z. van H. Hoek en J. Korbee. Ondertrouwd: J. C. Ockeloen en C. M. Kóeleman. Getrouwd: KI. Huizinga en M. Korbee. Overleden: Huibertje Verloop 76 j.. wed. van Exter; Hendricus J. Remmerswaal 57 j., geh. met C. v. d. Meer; Jacobus L. M. v. Nobelen 7 jaar. RIJNSBURG Leningen voor enkele grote werken Onder voorzitterschap van burge meester P. N. Höweler kwam gister avond de raad van Rijnsburg bijeen voor het behandelen van een korte agenda. Na de opening werden de agenda punten, voorstel tot aangaan van een geldlening en de algemene machtiging" tot het opnemen van kasgeldleningen gelijktijdig behandeld. Door de ge meente secretaris de heer J..J. v. Dijk werd een uitvoerige toelichting ge geven over de diverse kapitaalsuit gaven van de verschillende kapitaals- werken die reeds in uitvoering zijn of binnenkort in uitvoering komen t.w. grond en bouwkosten 28 woningwet woningen 380,845. O.L. school en gymnastieklokaal 234,560. Ned. Herv. school (zonder inrichtingskos ten) 136,159 idem Kleuterschool 248,370. Vernieuwing bestrating ge deelte Sandtlaan ƒ20.000, verbetering gedeelte industrieweg 9.600, aanleg sportterrein 80.000, bouw brand weergarage. garage gem.-werken en 2 dienstwoningen 122,700, riolering en trottoiraanleg Brouwersstr. 55.000 aanschaffing roltrommelauto en vuil nisemmers 45.000, demping, bestra ting en riolering Dubbele buurt 182.000 totaal ƒ1514,234. Voor al deze uitgaven zal lang en kort geld moe ten worden aangetrokken. Voor de meeste kapitaalswerken zal het nood zakelijk zijn enkele langlopende geld leningen aan te gaan, terwijl het mis schien mogelijk zal zijn sommige (kleinere) werken met kasgeld, of in afwachting van een gunstige aanbie ding, voorlopig met kasgeld te finan cieren. Gezien het momenteel geen eenvoudige zaak is om leningen te sluiten en het moeilijk zo niet on mogelijk is op het ogenblik een accep- i tabele aanbieding te verkrijgen, ter wijl de rente op de kapitaalsmarkt in de laatste tijd gestegen is, ver heugt het B. en W. dat de coöpera tieve Boerenleenbank, bereid is aan de gemeente een lening te verstrek ken van 500.000, tegen een rente van 3 7/8 gelijktijdig af te lossen in 30 jaren. Daarnaast staat de gemeente bij twee instellingen genoteerd voor een tweede vaste lening. Tenslotte leek het B. en W. gewenst een alge mene machtiging te ontvangen gedu rende de komende maanden van 1956 ter voorziening in de behoefte aan kasgeld, naar gelang van de behoefte. Beide voorstellen werden aangenomen Voor de te bouwen kleuterschool werd tenslotte nog de goedkeuring gegeven aan een verhoging van het crediet tot een totaal bedrag van 246.370. Bloembollencultuur: Bloembol lencultuur hield gisteravond in de kantine van veiling Flora een buiten gewone ledenvergadering onder voor zitterschap van de tweede voorzitter, de heer J. Schoneveld. In een kort openingswoord wees spreker op het doel van deze vergadering, n.l. het bespreken van teelt vergunning voor jonge kwekers. Over dit zeer moei lijke probleem werd lang gediscu- sieerd, doch men kwam tot besluit de uitvoerige studie af te wachten van de afd. Bloembollenteelt van het landbouwschap. Hierover zal 'n voor- te bouwen. Hiervoor zal een voor bereidend rapport worden samenge steld. Staande de vergadering werd 'besloten de resultaten hiervan af te wachten. Mochten deze echter niet naar wens verlopen, dan zal men weer een vergadering beleggen om een motie samen te stellen, welke ingedien zal worden op de algemene vergadering in december. Na de rond vraag waar weinig animo voor was, sloot de voorz. deze vergadering. Uitstapje bejaarden. De auto tocht van ouden van daggen is vastge steld op IS juli a.s., doch evenals ieder jaar brengt dit kosten met zich mee. De dames van het comité zullen daar om bij de ingezetenen van Rijnsburg a.s maandag een bezoek komen bren gen om een bijdrage voor dit mooie doel. SASSENHEIM Prijzen en diploma's van ziektebeeldenwedstrijd In de Sassenheimse „Oude Post" za ten de bollenziekzoekers uit de ge hele streek. Toen werden n.l. de diploma's uitgereikt en de prijzen van de onlangs gehouden ziektenbeelden- wedstrijd. Tevens veranderde de grote wisselbeker van eigenaar. De heer W. B. v. d. Krogt uit Sasenheim ontving de beker uit handen van de ere-voor- zitter der afd. Sassenheim van de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, de heer Vlasveld. Deze herinnerde in zijn welkomst woord aan de openingspeech, die ir. Vlag destijds uitsprak. Deze had ge wezen op de wenselijkheid om in meer plaatsen een dergelijke wed strijd te organiseren. Voor zo'n ziek- tenbeeldententoonstelling op stapel staat, komt er echter heel wat kij ken. Het is om te beginnen al een omvangrijk werk de door verschillen de ziekten aangetaste bollen bij el kaar te krijgen. Dat is „geen mandje konijnenvoer zoeken", aldus de heer Vlasveld, want sommige ziekten ko men nog maar zeer weinig voor. Spr. wees er op, dat het al tien jaar gele den is dat men de eerste wedstrijd" in .Sassenheim op de kalender zette. Hij zelf stond met de vorzitter van de Unie van Landarbeidersbonden, de heer Wiering, aan de wieg van deze leerzame reeks van shows. De heer Vlasveld bracht dank aan de heer Limburg, de directeur van de Keu- ingsdienst en de heren van de Plan- tenziektenkundige Dienst, die vee«l tijd aan deze wedstrijd hadden be steed. Hij wees nog op het gevaar van de buitenlandse concurrentie, wanneer men hier geen kwaliteitsartikel meer kan afleveren. Het gaat niet om een dikke bol alleen. Er moet ook wat „in" zitten. Bij degenen, die een diploma had den veroverd bevond zich ook C. v. d. Beek uit Hillegom, die pas16 lentes achter de rug heeft en een ap plaus in ontvangst te nemen kreeg. Na de uitreiking der prijzen men had naast de diploma's nog een ta fel vol gebruiksvoorwerpen, van een overhemd tot een koffiepot en wat ge daartussen nog maar aan varianten weet te bedenken sprak de heer Wiering nog enkele woorden van ge lukwens tot de prijswinnaars. Aan het slot voerde de directeur van de Keuringsdienst, de heer Limburg, nog even het woord. Ook hij feleci- teerde de prijswinnaars en sprak de hoop uit, dat men volgend jaar een even groot aantal deelnemers aan deze wedstrijd zou hebben. Met een woord van dank aan de afd. Sassenheim van de Unie van Landar beiderbonden sloot de heer Vlasveld deze druk bezochte bijeenkomst. In het begin der week ging de droevige mare door Sassenheim van het overlijden van dokter A. A. Hue ber. Het is passend even stil te staan bij de dood van een zo gezien en geacht man als de overledene was. Geboren Leidenaar, voltooide hij zijn doktersstudie in zijn geboorte stad. Na zijn militaire dienst vestig de hij zich 6 jaren in Kaatsheuvel, j waarna hij naar Sassenheim kwam, waar hij 28 jaren zijn praktijk uit- I oefende. Zijn 25-jarig jubileum was een imponerende gebeurtenis. Toen bleek welk een plaats dokter Hueber in de gemeenschap innam. De H. Vader verleende hem bij die gelegen heid het erekruis: Pro Ecclesia et Pontifice. Dokter Hueber is heengegaan. Hij, die zo dikwijls de degen kruiste met de dood om het leven van anderen te redden, is geraakt door diezelfde I dood. Drommen patiënten en vrien- i den vulden de kerk bij „Rozenkrans" en uitvaart om Gods barmhartigheid j af te smeken voor hun overleden i dokter. Dokter Hueber was dokter bij roeping. Hij was een wijs man, met een zacht hart, wiens vreugde het was anderen te helpen als dokter en als medemens. Nooit was hem iets te veel als het ging om zijn j zieken. j Van ganser harte had Sassenheim j hem nog een rustiger levensavond gegund in zijn nieuwe woning, waar- in hij zich blijde, met veel plannen, gevestigd had. Het heeft niet zo mogen zijn. Gods roepstem klonk en dokter Hueber ging heen. Hij de rusteloze zorger, de steun van zovelen in zware da gen, de vrome katholiek, die hij ty dens zijn leven was, rust nu bij God, waar hij zijn loon zal ontvangen zijn zwoegen en nooit aflatende zorg. Voor de groten worden prachtige standbeelden opgericht. Een dorps gemeenschap doet dat niet. Maar de faam van dokter Hueber is tot een monument geworden en de dankbare harten van de bevolking, die hem eerde en beminde als een bekwame, toegewijde, zich niet en nooit ont ziende geneesheer. God trooste en sterke zijn weduwe en kinderen en schenke Zijn dienaar de beloning van de goede en ge trouwe dienstknecht. W. WEUSTEN. De medische dienst wordt waar genomen door: dr. v- Nes, Sassenheim telefoon 7119 en dr. Walenkamp, Warmond, telefoon K 17T1220. VOORHOUT Het behaalde kampioenschap van Foreholte zal a.s. zondag worden ge vierd. 's Morgens om 9 uur zal de Hoog mis worden opgedragen tot intentie van bestuur, leden en supporters waarna in het Parochiehuis een ge zamenlijk ontbijt is, waarbij ook vele genodigden zullen tegenwoordig zijn. Door enige sprekers zal het woord worden gevoerd ook namens de sup porters. Des namiddags half drie heeft de officiële ingebruikneming plaats van het nieuwe sportveldencomplex, waarna om 3 uur een wedstrijd zal gespeeld worden tegen Warmunda. De aftrap zal worden gedaan door burgemeester P. Smolders. Vanzelfsprekend zullen vele Fore- holtevrienden hun club aanmoedigen bij deze eerste wedstrijd in de 4e kl. K.N.V.B. KERKBOLLENVEILING BRACHT BIJNA 18.000 OP. De jaarlijkse kerbollenveiling is een steeds terugkerend Parochiefeest, wat ook gisteravond weer bleek, toen de grote zaal van het Parochie huis tot in de uiterste hoek gevuld w&s. Pastoor Bresser heette allen wel kom, speciaal ook notaris de Haan uit Noord wijk en het veilingbestuur van de H.B.G., die zich weer belangloos bereid hadden verklaard deze verkoop te doen slagen. Ook de gevens werd hartelijk dank gezegd en de kopers reeds bij voorbaat, v/ant het is toch wel bekend dat men in Voorhout zeer veel voor kerk en armen over heeft. Burgemeester P. Smolders gaf ook blijk van zijn medeleven. De veiling bracht op de enorme som van 17.707. VOORSCHOTEN Gisteren herdacht de heer M. van der Hoeven de dag, dat hij 25 jaren machinist is van het gemaal in dienst van dc Duivenvoordsche-Veenzijd- sche Polder, gelegen onder de ge meenten Voorschoten, Leidschenadm en Wassenaar. In de ochtenduren bracht het be stuur van deze polder, met uitzon dering van de heer D. Nell, die door ziekte verhinderd was, een bezoek aan de jubilaris, om hem, te midden van zijn gezin en familie, met dit feit geluk te wensen. De voorz., de heer A. van Santen, prees in zijn toespraak de plichtsge trouwe en ijverige vervulling van de taak aan de jubilaris opgedragen, die steeds gezorgd heeft, dat het over tollige water op tijd uit de polder wordt verwijderd. Ook zijn vakbekwaamheid als monteur komt de polder ten goede, aldus spr., omdat bij de geringste af wijking van de motor het bestuur wordt gewaarschuwd. Vele herstel lingen worden door de heer v. d. Hoeven verricht, alleen bij grote re paraties wordt vreemde hulp inge schakeld. Door op tijd te waarschu wen worden grote onheilen en kos ten voorkomen. In deze 25 jaren heeft het bestuur wel veranderingen ondergaan, aldus spr., want thans zijn zonen van hen, die u destijds benoemden, lid van het polderbe stuur. Onder het uitspreken van de wens, dat de jubilaris nog vele jaren oo dezelfde aangename wijze zijn taak zou mogen vervullen overhandigde de heer A. van Santen hem een en veloppe met inhoud. Nadat de heer M. v. d. Hoeven met een enkel woord zijn dank had ;euit, werden oude herinneringen •pgehaald, waarbij de moeilijke ja ren 19401945 en dc wandaden van de militaire bezetter niet werden ver geten. Op 1 juli a.s. is er weer een jubi leum voor de heer M. van der Hoe ven en zal ook dan de vla,; aan het gemaal worden uitgestoken. Hij is dan 25 jaren hoofdseingever bij het Hoogheemraadschap van Rijnland. Gistermiddag hebben 194 leerlingen van de hoogste klassen van de la gere scholen weer hun praktische ver- keersexamen afgelegd. Door de Ver. voor Veilig Verkeer, of beter nog door de heer Robbertscn, was een zeer goed parcours uitgezet, waarin diverse moeilijkheden waren opge nomen, als een verplicht fietspad, verkeerslichten, een verkeersagent, enz. Bij deze punten stonden dames te controleren. Het examen nam door de grote deelname ongeveer drie en een half uur in beslag. De uitslag worden binnenkort bekend ge maakt, nadat alle gemaakte fouten en het resultaat van het schriftelijk examen (dat dit jaar goed gemaakt is) berekend zijn. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven kwam zich reeds in het begin van de middag op de hoogte stellen en reed met de heer Robbertsen het gehele parcours, om nauwkeurig op de hoog te zijn van de eisen, die aan de kan- didaatjes gesteld werden. De dienst der doktoren wordt gedurende dit weekeinde voor spoed gevallen waargenomen door: dokter Th. J. Thies, Leidseweg 51, tel. 2520; voor wijkverpleegster Gezondheids centrum, tel. 2177. WASSENAAR Gisteren slipte op de rijksstraatweg ter hoogte van de Klein Persijnlaan een auto van de Tsjecho-Slowaakse ambassade, doordat de chauffeur, A. K., snelheid moest verminderen. De auto kwam op het voetpad terecht, ramde een verkeersbord en kantelde door het rasterwerk in een voortuin. De chauffeur en. een vrouwelijke in zittende bleven ongedeerd. Ook de auto werd nagenoeg niet beschadigd De enige schade werd toegebracht aangebracht aan het rasterwerk en aan planten in de tuin. De heer W. P. H. A. Rijnders slaagde te Rotterdam voor het semi- arts-examen. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN, 15 juni. Groente. Sla 2.5—6.00: bos- peen 41.0063.00; waspeen 41.00 56.00; spinazie 27.0029.00; princes- sebonen 220.00—230.00. postelein 19.00 21.00; rabarber 6.509.60; radijs 13.30—13.50; sjalotten 23.00—25.00; peterselie 3.40—6.10; krulpeterselie 16.3016.50; selderie 4.606.10; ker vel 3.305.10; bosuien 7.50—7.7% slauien 17.0019.00; aardbeien 0.62 0.64 per doosje van 200 gram. LEIDSCHENDAM, 15 juni. Groen te. Komkommers A 3543; idem B 3340; idem C 2535. idem krom 4048 per kg.; tomaten A 154159; idem B 146—151; idem C 144—154; idem CC 103142; spinazie 250—300; andijvie 716; postelein 26—33. bos- peen 40. TER AAR, 15 juni. Groente. Kas- snijbonen 1.75—2.05; idem stek 1.15 1.65. peulen 0.901.20; idem B 0.50 0.85; doppers 0.951.05; capdoppers 0.851.20; tuinbonen 1.001.10; an dijvie 0.07O.ll; aardappelen 0.05 0.14; tomaten A 1.50—1.70; idem B 1.60—1.70; idem C 1.40—1.50; idem OC 1.001.10; idem afw. 0.80; idem kriel 0.60; waspeen 0.370.52; idem B 0.25. nieuwe aardappelen 0.39; spitskool 0.23—0.25; postelein 0.14— 0.22; rabarber 0.08; spinazie 0.37; idem afw. 0.09 alle per kg.; sla 2.50—3.60 per 100 stuks; bloemkool A 0.40-r- 0.83; idem B 0.22—0.49; idem C 0.07— 0.22. komkommers A 0.350.46; idem B 0.240.29; idem C 0.16 alles per stuk; bospeen 0.300.46; idem B 0.13 0.25; bosprei 0.050.10; selderij 0.05 0.06; boskroten 0.120.19; radijs 0.10; peterselie 0.04 alles per bos. stoofsla 0.40 per kist; aardbeien 0.51—0.81 per doosje. ROELOFARENDSVEEN, 15 juni. Bloemen. Pyrethurm 28—65; Mar grieten 1850; Bruidsanjers 12—35; Anemonen 2034; Duizendschoon 50 71; Violieren 391.08; Campanula 48—91; Papaver 33—1.28. Irissen 27— 75; CoLvillies 4889; Esther Read 38 79; Latyrus 1652; Dhoronictim 22 —34 ppr bos; Pioenrozen 621; Le lies 1620; Am. Anjers 1216. Hor tensia 901.27 per stuk. Groente. Aardbeien ingelegd 70 83; idem 2 ons doos 731.16; idem afw. 5583; kropsla 2.504.50; bos peen 22.00—48.00; bloemkool 19.00— 58.00; rabbarbe 9.00—14.00; peulen I 100.00—130.00, idem II 80.00—105.00; idem dik 80.0090.00; doperwten 80.00100.00; capucijners 85.00-115.00 tuinbonen 90.00; kassnijbonen 180.00 —205.00; idem stek 125.00—165.00 per 100. VINKE VEEN, 15 juni. Groente. Andijvie 7—22; groene kool 13; kas snijbonen 178—218; peulen 35—117; postelein 15—21; rabarber 10—14. spinazie-1438; spitskool 2i2—24; kas- stam'bonen 256282; tomaten A en B 162164 cent per kg.; bloemkool 23 63. komkommers 1(357; sla 2]/26 cent per stuk; peen 2854; radijs 9— 10; kroten 1718; peterselie 411; selderij 616 cent per bos; aardbeien 128'147 per pond.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3