B. en W. namen de suggesties van straatnamen-commissie over BE LEIDSE Leidse jeugd verbeeldde het leven van REMBRANDT Gevechten in Algerië laaien weer op Strijd om bezit van kind RK Lyceum St. Bonaventura Radio Luxemburg gaat naar Leidse dilettanten luisteren Diploma's E.H.B.O. werden „Roman holiday" van twee tijgers Paniek in circus te Rome ZATERDAG 16 JUNI 1956 DE LEIDS^ f'V" 'TT EERSTE BLAD - PAGINA 2 'T MAG EEN NAAM HEBBEN Omgeving 5 Mei-laan buur t van het verzet Nu Leiden zich naar alle zijden uitbreidt, krijgt de Sleutelstad er ook een aantal nieuwe straten bij. Zodra een bouwplan in één der wijken de finitief is vastgesteld, wordt met de stratenaanleg begonnen. Thans is dit het geval in de omgeving van de 5 Meilgan en de Burggravenlaan. Hoewel nog niet alle straten in deze wijken zijn aangelegd, heeft de Com missie, die het College van B. en W. adviseert inzake de straatnamen, in middels haarrapport uitgebracht. Met de suggesties van deze Commis sie, die als volgt is samengesteld: dr. A. Kessen, voorzitter, mr. E. Breder- veld, secretaris, mej. A. J. van Nie- nes, mej. mr. A. J. Versprille, mr. J. Bool en de heren L. C. J. Roozen en L. Questroo, is het College van B. en W. thans akkoord kunnen gaan. Zoals bekend lag het reeds lang in de bedoeling om een aantal straten in Leiden Zuid-West (omgeving 5 Mei laan) naar mensen uit het verzet te vernoemen. Zo zullen de straten tus sen de 5 -Meilaan en de bestaande be bouwing (Meerhof, Weidehof e.d.) worden vernoemd naar personen uit het plaatselijk verzet. Naast de reeds bestaande Telderskade, waaraan reeds de nieuwe openbare aula-school is gebouwd, komen hier de Gerrit Kasteinstraat, Muldersstraat, Segaar- straat en Diemeistraat. De straten aan de andere zijde van de 5 Meilaan zullen de gedachte levendig houden aan personen, die bekend zijn uit het landelijk verzet, zo komen hier de Kuipers-Rietbergstraat, Gerrit v. d. Veenstraat, Johannes Poststraat, Ti tus Brandsmalaan en de Wiarda Beckmanstraat. Deze straten komen in de toekomst te liggen tussen de Rooseveltstraat en de Montgomery- straat. Tenslotte krijgen wij hier ook nog een Churchill-laan, een brede verkeersweg, welke straks de verbin ding zal vormen tussen de Haagweg en de Voorschoterweg. Het winkelcentrum, dat in deze omgeving is geprojecteerd, komt te liggen aan het 5 Meiplein, een plein- vormige verbreding van de 5 Mei laan. Professorenwijk „is vol". In de als zodanig bekend staande Burgemeesterswijk (omgeving Burg gravenlaan) zal nog een aantal Leidse hoogleraren worden vernoemd. Ter wijl de huidige Professorenwijk is volgebouwd, zocht de Commissie bij haar uitgebracht advies aansluiting op reeds bestaande straten, die de naam van een hoogleraar dragen (b.v. De Goejestraat, Cosijnstraat, Fruinlaan). Komende van De Sitter- laan, treft men rechts van de Burg gravenlaan thans de volgende straten aan: Asserstraat, Schollenstraat, Mod dermanstraat en Oppenheimstraat, Even voorbij deze laatste straat is een waterpartij geprojecteerd, waar langs straks ook woningen zullen worden gebouwd. Deze huizen komen resp. te liggen langs de Meijerskade en de Uhlenbeckkade. Een grote verbetering in deze om geving is zo juist tot stand gekomen met de bestrating van de Roombur gerlaan, eertijds 'n zeer smal pad, dat aansluiting gaf op de Kanaalweg. Het gereed komen van deze laan, geeft de de bewoners van de Rijndijkstraat, Cosijnstraat, De Goejestraat etc. een rechtstreekse verbinding met de Bur gemeesters- en de Professorenwijk. In de toekomst zullen ook nog en kele zijstraten op de Roomburgerlaan uitkomen, t.w. de Colenbranderstraat de Duyvendakstraat. Tenslotte komt er ook nog een aftakking van de Kanaalweg langs de te bouwen to renflat naar de Van Vollenhovenkade Deze laan zal naar de Leidse hoogle raar prof. mr. H. Krabbe worden ver noemd. In de toekomst, zo deelde men ons van de zijde der commissie mede, zal het niet zo veelvuldig "meer voorko- Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Leiden voor Ge^aorteaankondiginyen men, dat de naam van een Leidse hoogleraar aan een dér straten wordt gegeven, omdat de buurt, waarin deze namen passen zijn de bouwplan nen eenmaal verwezenlijkt is vol gebouwd. Op onze „wandeling" door Leiden, moeten wij nog even naar Leiden- noord. Ook hier is een nieuwe straat bijgekomen, t.w. de Bernhardstraat, die de verbinding vormt tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Bern- hardkade. GEM. AANKONDIGING GESLOTENVERKLARING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat het Rapenburg, oostzijde, voor zover geiegen tussen de Houtstraat en de Breestraat, van 18 tot en met 23 juni 1956, in verband met de uit voering van werkzaamheden aan de Langebrug zal zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee in de richting Breestraat. De door het verkeer te volgen route zal ter plaatse met verkeersborden worden aangegeven. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris W. S Jongsma te Leiden is heden te Lei den geveild: Winkelhuis, pakhuis er erf met afzonderlijke bovenwonin gen Drie Octoberstraat 1, Herenstr. 43d en 43e in bod: 40.000,koper Th. M. W. Bergers te Leiden, prov. voor: 40.000, Nadat het enige dagen betrekkelijk rustig is geweest in Algerië, zijn vrij. dag opnieuw hevige gevechten uitge broken. Nabij Beni Saf, in West-Algerië, sneuvelden 20 opstandelingen en 8 franse militairen. In hetzelfde gebied (nabij Tlem- cen) werden 200 personen gearres teerd. In de provincie Constantino in Oost-Algerië vielen troepen, ge steund door vliegtuigen, een groep opstandelingen aan. Er sneuvelden 25 opstandelingen. Bij gevechten in andere delen van de provincie Con- stantine vielen er 15. Opstandelingen hebben kort voor middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag aanvallen gedaan op Franse militaire posten in de buiten wijken van Tlemcen. Deze stad in West-Algerië is sedert enige weken in staat van sterke ver dediging gebracht, omdat men ge looft dat de gewapende opstandelin gen, die zich in de naburige heuvels ophouden, van plan zijn de stad te veroveren. Er zijn echter zoveel Tegen de dertigjarige Jan Heyn uit Oostzaan is door ziin gescheiden Italiaanse vrouw te Milaan een aan klacht ingediend, omdat hij zoals wij in het begin van de week reeds berichtten gepoogd heeft hun doch tertje mee naar Nederland te nemen. Ook tegen de broer van de heer Heyn is een aanklacht ingediend, Franse troepen in de stad aanwezig, dat men niet geloüft in een frontale aanval van de opstandelingen. Een krijgsraad in Oran heeft vrij dag zeven mannen ter dood veroor deeld wegens het deelnemen aan moordpartijen, brandstichting en plundering. Sommigen van hen verklaarden onder dwang bij de opstandelingen dienst genomen te hebben, anderen verklaarden „een heilige oorlog" te voeren. Trouwen zonder bruid en bruidegom In Bagdad is gisteren het huwelijk voltrokken van de 41-jarige erfop volger van de jonge koning Feisal II van Irak, kroonprins Abdoel Ilah, en Hoeyam, de 23-jarige dochter van sjeik Mohammed Alhabid Amir Ra- bia. Maar bruid noch bruidegom woonde het huwelijk bij. Premier Noeri trad op als verte genwoordiger van Hoeyam, terwijl de vice-premier Achmed Moektar Baban de prins vertegenwoordigde. De enige gasten waren leden van de koninklijke familie en van de familie van de bruid Beveiliging van taxi-chauffeurs Een taxichauffeur uit Dusseldorf heeft patent gevraagd op een vin ding, die bedoeld is de collega's te gen overvallen te beschermen. Door één enkele hand- of voetbe weging kan de chauffeur traangas Tentoonstelling in Boerhaavezaal deelt ons Van 22 juni tot 15 juli zal in de Boerhaavezalen in het kader van de Rembrandt-herdenking een tentoon stelling „Jeugd en Rembrandt" wor den gehouden. Deze tentoonstelling waarbij de inzenders ook mee deden in een wedstrijd wordt sa mengesteld uit werk van jeugd van alle typen scholen en jeugdwerk in Leiden; de leef tij .'.en variëren van 6 t ep met 22 jaar. De bedoeling van het organiseren van deze tentoonstelling is, de jeugd zich te laten uiten in onderwerpen, die ook reeds de belangstelling had den van Rembrandt. Daartoe gingen de wedstrijdbepalingen vergezeld van een verhaal, waarin het leven van Rembrandt in grote lijnen werd verteld en waaruit 14 onderwerpen ontstonden t.w.: 1. de Molen, die het eigendom was van zijn vader; 2. de Moeder, die voor Rembrandt zoveel heeft betekend; 3. de Bijbel waaruit I hij steeds heeft geput; 4. de Stads- I timmerwerf, die in 1612 werd ge bouwd toen Rembrandt 6 jaar was; I 5. de geveltjes, die hij heeft gezien Iop zijn wandelingen; 6. de schilder, die hij zélf wilde worden; 7. het ver voer van die dagen; 8a. de dokter, die het ondewerp vormde van zijn eerste grote opdracht in Amsterdam (de anatomische les); 8b. de kwak zalver, die hij op de markten trof; 9. de bruiloft, die hij met Saskia vierde; 10. het interieur, waaraan Rembrandt veel zorg besteedde (het kopen van kunstvoorwerpen); 11. de bedelaars, of zwervers, die in Hol land (in de 80-jarige oorlog) over de landen en door de steden zwerven; 12. de schutters, die Rembrandt tot zijn grootste doek inspireerde (de Nachtwacht); 13. het stoute kind, Titus zal ook wel eens stout geweest zijn; 14. het zelfportret, waarvan Rembrandt er zoveel eeft geschil derd. Tenslotte werd hieraan toegevoegd het onderwerp: Rembrandt Herden king 1956. De deelnemers mochten hiervoor alle mogelijke technieken gebruiken, zoals tekenen, schilderen, boetseren, vrij cmdat hij de dienstbode van de moe-1 laten uitstromen, terwijl gelijktijdig j j i een sjrene overige verkeer op de overval attent maakt. Dezer dagen zullen honderd taxi's met de instal latie worden uitgerust. der, die met het kind wandelde, zou hebben mishandeld. Dit werd mee gedeeld door de advocaat van de vrouw, Allessandro Migliazzi. De heer Heyn verklaarde, dat hij tegen de heer Migliazzi een aan klacht wegens laster zal indienen. Hij meende het volste recht te heb ben zijn dochtertje mee te nemen, omdat het kind hem door een Neder lands vonnis is toegewezen. Hij zal dan ook trachten dit vonnis .in Italië te doen erkennen. Dat zijn broer de dienstbode zou hebben geslagen, is volgens de heer Heyn niet waar. „De vrouw gaf het kind bijna in mijn handen", zei hij. De heer Heyn zal oo 27 juni naar Italië terugkeren om een proces voor de Italiaanse rechtbank bij te wonen. POTLOOD en GEEST Oplossing no. 537. Horizontaal: 1. logger, 5. are, 6. blaker, 8. nu, 9. adé, 10. oma, 13. el, 14. alweer, 17. een, 18. kerker. Verticaal: 2. gal, 3. gram, 4. eek, 6. Budel, 7. emmer, 8. na, 11. al, 12. peer, 15. wee, 16. enk. karton etc., scheuren-knippen-plak- ken, het maken van foto's, kijkdozen en plakboeken. Het werd van de jeugd naar keuze gemaakt over één der onderwerpen is gegroepeerd om hetzelfde .onder werp uit Rembrandt's tijd, dat weer gegeven is in een grote reproductie. Het bezien van het verschil van zijn kijk op die tijd en die van onze jeugd op dezelfde onderwerpen zal onge twijfeld een leerzame en boeiende ervaring zijn. De tentoonstelling zal door de wet houder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik die ook de prijzen zal uitreiken worden geopend. Geslaagd voor eindexamen Gymna sium: diploma A: J. van der Hoorn, Leiden, G. van Leeuwen, Hazerswou. de, P. van Leeuwen, Leiden, J. Mooy, Voorschoten, W. van Velzen, Leiden, J. van der Westen, Leiden. Diploma B: A. van den Berg, Noordwijk, P. van der Voort, Sas- senheim, H. de Vrind, Leiden. Afge wezen één candidaat. Het examen wordt met één candidaat voortgezet. Leidse Universiteit voor het doet. ex. Socio logie de heer H. P. M. Goddijn te Leiden. Geslaagd voor het doet. ex. Gen. II mej. J. C. baronesse v. d. Feltz te A'dam (cum laude), mej. B. Mens te Den Haag, mej. S. H. Wijbregt te Voorburg en de heren P. Buijs te Sliedrecht, A. H. M. v. d. Maas te, Leiden, R. J. Meijer te Leiden en R. v. d. Wilde te Den Haag. Geslaagd voor het semi-artsex. mej. J. A. Breukink te Den Haag, mej. L. ten Raa te Voorburg en de heren J. Blankespoor te Den Haag, W. L. I. Bogaartz te Den Haag en F. F. van Haeften te Wassenaar. Geslaagd voor het artsexamen de heren Jhr. J. M. de Beijer te A'dam, R. W. M. Buers te Leiden, D. A. Buijs te Den Haag, J. C. J. Lodder te Lei den, B. C. L. Starmans te Breda en met papier, ijzerdraad, W. Wesseldijk te Santpoort. Weer een kans om beroemd te worden 14 juli in de stadsgehoorzaal Iedereen heeft op ieder moment de kans beroemd te worden. Neem de beroemde chansonnière Patachou, die in haar Frans eethuisje aan het be gin van haar vuurpijl-carrière een paar liedjes zong, omdat dit op de Montmartre zo hoorde. En daarom zijn er ook duizenden, die diep in hun hart de hoop koeste ren, dat zij nog eens op een goede morgen beroemd wakker zullen wor den. Radio Luxemburg geeft al deze dagdromers uit Leiden een kans om de eerste trede op de ladder van de roem te beklimmen. Op zaterdag 14 juli houdt een tegenwoordiger van deze i-eclame- omroep in de Stadsgehoorzaal-te Lei den een auditie waartoe een ieder, dié zich in staat acht met stem of in strument het publiek bezig te hou den wordt uitgenodigd. De beroemd- heid-in-spe behoeft hiertoe niets an ders te doen, dan bij het V.V.V. kantoor aan de Steenstraat te Leiden een invulformulier te halen en dit ingevuld terug te brengen. Ook gehele orkesten, fanfare- Prof. Suermondt erelid Genoeglijk verenigd in het St. An- tonius-clubhuis hebben de leden van de Leidse afdeling van de Nederland se E.H.B.O. de uitreiking der diplo ma's gevierd. De E.H.B.O.-ers geven deze bekroning van een lange studie tijd altijd een feestelijk tintje. De voorzitter, de heer H. D. Sleg- tenhorst verwelkomde de aanwezi gen, onder wie de docent, dr. H. J. van Scherpenberg en vertegenwoor digers van zusterverenigingen. Hij maakte bekend, dat prof. dr. W. F. Suermondt het lidmaatschap van ver dienste, dat de vereniging heeft aan geboden, heeft aanvaard. Vóór en na de diploma-uitreiking zorgden „The Music Masters" o.l.v. de heer Kamerman, een accordeon bandje met rhythmische begeleiding en verdienstelijke zang, voor feeste lijke verstrooiing. De tweede voor zitter, toonde onder zijn toneelnaam „Varona", dat hij even goed met de goochel- als met de verbanddoos kan omspringen. Tenslotte klom men in de mast. De geslaagden waren: L. Groene- weg, A. v. Ginkel, mej. L. Ciggaar, mej. A. Ciggaar, J. Bos, P. Arbouw, mej. v. Vilsteren, J. H. Landkroon, A. Verbiest, M. G. Tros, A. v. d. Hei den, mej. C. C. J. Kettenis, C. Th. v. Leeuwen, mej. A. den Ouden, mej. T. M. v Seggelen, C. J. A. Meyer, A. Mentink, mej. C. J. Lomeyer, W. C. Geradts, mej. I. v. Gent, mej. E. Trap, mej. W. Heyns, mej. D. de Lange,, mevr. S. Mulderv. Buuren, A. W. v. Steenbergen, mej. M. C v. d. Holst, H. J. Kleer. WAT BRENGEN Casino. Sommige films, die „mis standen bloot leggen", maken ons wantrouwen gaande. Meestal lijkt het of het meer om de misstanden dan om de moraal gaat. Dit dachten wij ook gisteren, terwijl wij de Franse film: „Meisjes zonder beroep" aanschouwden. Het gaat over een z.g. call-girls, meisjes, die na een telefonische oproep aan een eenzame wat verstrooiing komen bieden. De manier, waarop het onderwerp in deze film is uitgerafeld, wettigt ons vermoeden. Een jonge man, die uit de gevangenis wordt ontslagen, komt in de loop van de film er ach ter, dat de flat van zijn grootvader gebruikt wordt voor zeer merkwaar dige praktijken. Hij rolt een „cal- girl"-complot op en sluit tenslotte één van de girls, die alleen maar aan de rand van de gifbeker geproefd heeft, in zijn armen. K.F.C.-keuring: volwassenen. Twee tijgers, die waren ontsnapt uit hun kooien in een circus, hebben gisteren in Rome een paniek veroor zaakt onder de honderden mensen die het circus bezochten. Politieman nen en brandweerlieden manipuleer den een uur lang met geweldige net ten cm de twee roofdieren te van gen, maar na dat uur hadden zij er pas een. Nadat een tijger in de netten was gevangen, verloor de politie haar ge duld en trok zij met automatische pistolen en stenguns op de overge bleven tijger af. Met afgrijzen zagen zij hoe de tijger een klein aapje met een slag van zijn machtige klauw doodsloeg en het begon te verscheu ren. Na de maaltijd sprong de tijger als een geelzwarte flits naar het dak bewaarden. van een hooiberg, vanwaar hii, als Lij gewild had, kon genieten van het u'tzicht op het Colosseum, dat vlak bij het circus ligt. Daarbij had hij kunnen bedenken, hoe de oude Ro meinen zijn familieleden eeuwen ge leden gebruikten voor hun afschu welijke vermaken. Het was de dierentemmer Togni, die aan alle spanning een eind maak te, al werkte hij wel naar een climax toe. Er werd een kooi naar het dak van de hooiberg geschoven en de tijger, die alle mogelijkheden van ontsnappen zag afgesneden, schveed do kooi binnen, nadat enige politie^ - mannen nog de moed hadden kun- h'aar leven te verbeteren,^ want dan nen vinden om het roofdier met hooi- 1 vorken te bewerken. Tegen de tijd, dat de tweede en laatste tijger weer in zijn kooi was, stond er om het circus een menigte van ongeveer 5000 mensen die hun eerste schrik hadden overwonnen, maar toch een eerbiedige afstand Lido. In de film „Liefde, die duur betaald wordt" krijgen we een triest beeld van de Parijse onderwe reld te zien. Het is het verhaal van de duistere wegen, die - door een bende inbrekers bewandeld worden om aan hun trek te komen. Zij wor den daarbij onverwacht geholpen door een jongeman, die geheel te goeder trouw aan zijn a.s. zwager vertelt, hoe men in de diamantslij perij, waar hij werkzaam is, arbeidt aan een kostbaar halssnoer.... Dat wekt de veroveringslust van de ben de weer op, maar de overval mis lukt en hij heeft voor beide jongelui rampzalige gevolgen. Als de diamant zetter weer vrij komt, wil hij weer serieus aan het werk gaan, maar hij kan geen getuigschriften overleggen. Hij valt dan in de bende terug, wordt handlanger van de politie en wordt als „verklikker" door zijn bendeleden uitgeschakeld. Weinig verheffends krijgen we in deze film te zien, waarom de KFC haar voor strikt volwassenen keurde. Luxor. De Italiaanse film „Moe derleed" zou men als we deze variant mogen gebruiken kunnen onderbrengen in het genre „Huil of ik schiet". Van het begin tot het eind moet men waden door een zee van narigheid, welke klotst tussen de kus ten van „het verleden achtervolgt haar" en „zij offert zich op voor het kind". De geschiedenis begint als een werelds jufje uit de puinhopen van een ontspoorde trein kruipt en zich ontfermd over een kindje, dat zojuist wees geworden is. Het weesje toont zich aanhankelijk, maar de overheid kan uiteraard niet toestaan, dat kin deren geadopteerd worden door da mes met een slechte reputatie. Ter- wille van het kind besluit de dame kan zij na drie jaar een bewijs van deeda/n^J^igen StMt "ietS vuiaen vuor de adoptie meer m de weg. In die degenen, die bereid zijn ervoor te fi.ri#* laar oaKanrt r.*. TiJ drie jaar gebeurt er zo het een en ander, dat samen gevat kan worden in „het verleden achtervolgde haar". Maar ze zet door. Helaas de ontroerde toeschouwer mag geen happy end meemaken. Met een bewijs van goed bedrag in de hand en een schaar van een woesteling in de hardstreek be sluit zij, dat het kind meer gebaat is met een andere toekomst, 'n Portie opgeschroefde sentimentaliteit voor personen boven 18 jaar. Trianon. „De man met de gouden arm" is weer één van die films, welke zich afspelen aan de zelfkant van de maatschappij. Wij worden de laatste tijd zó herhaaldelijk geconfronteerd met die zelfkant, dat het erop gaat lijken alsof de hele wereld uit niets anders meer bestaat dan uit zelfkan ten. Hier is het een morfinist, die pas een ontwenningskuur heeft meege maakt en met nieuwe moed in de maatschappij terugkeert. Helaas be vindt zich zijn maatschappij aan de bovengenoemde zelfkant; zij bestaat uit morfine-smokkelaars, clandestine hazard-spelers, nachtkroegperspneel e.d. Bovendien is de man gekluisterd aan een vrouw, die invaliditeit-simu leert alleen om, speculerend op zijn eergevoel, hem vast te kunnen hou den. Zij verijdelt zijn grote plannen om een nieuwe leven te beginnen. De film laat met psychologisch inzicht zien, hoe de man opnieuw verslaafd raakt aan de morfine, doch zich met behulp van een andere vrouw, die hem begrijpt, weer weet vrij te wor stelen, Een en ander onder dramtische omstandigheden. Het onderwerp om wat leven in de brouwerij te brengen de verslaving aan de morfine v.illigt de plaatsing van deze film in de rubriek „volwassenen", er wordt weinig geestelijke rijpheid ge vraagd om schildering van deze ont reddering in een menselijk lichaam te kunnen waarderen. Op zichzelf be schouwd is de psychologische ontle ding van het geval ontstellend juist en raak getypeerd, terwijl de samen stelling en opbouw van de film een groot talent verraadt; in 't bijzonder is buitengewoon goed gébruik ge maakt van het geluidselement om de spanning op te voeren en vast te hou den. Zoals gezegd: voor volwassenen. Rex. „Jacht op goud en ivoor" is een titel, welke spreekt voor zich zelf. Het filmverhaal voert ons naar het zwarte werelddeel, waar deze begeerlijke stoffen te vinden zijn voor vechten. Want er zijn meer liefheb bers en de jungle geeft zijn geheimen niet voor niemandal prijs. Dat is maar goed ook, want anders was er geen spannende film van te maken vol avontuur en romantiek. Voor 14 jaar. harmoniekorpsen kunnen een proe ve van hun bekwaamheid afleggen. Op 14 juli, van half zeven tot acht uur gaat de afgezant van Radio Luxemburg de vonk hoop bij vele dilettanten nieuw leven inblazen of een illusie wreed verstoren. Met het oog op de beperkte tijd n.l. kan hij niet iedere amateur zijn nummer laten beëindigen. Aan dit programma werken voorts mee: Joop de Leur, piano en de con ferencier: Bueno de Mesquita. Om acht uur gaat de microfoon open en worden van de prestaties van de Leidenaars band-opnamen gemaakt. Later wordt van deze opnamen een uitzending van een half uur ge maakt in de radio-rubriek „Waag uw kans", die elke zondag.door Radi0 Luxemburg van één uur tot half twee wordt uitgezonden. Zestig Nederlandse en Belgische steden dingen mee in deze competi tie. De Leidse uitzending zal plaats vinden op zondag 5 augustus. De Leidenaars, die tot in de hoogste re gionen zijn doorgedrongen kunnen in dit half uur hun eigen stem of in strument horen. He winnaar van Leiden wordt in het programma van 12 augustus bekend eemaakt. Deze winnaar mag meedingen naar de hoofdprijs van deze amateurs-com petitie. Daarnaast is een reis naar Luxemburg verbonden. Terloops zij gezegd^ dat impressario's en samen stellers van radio-programma's een bijzondere belangstelling voor de fi nalisten aan de dag leggen. Leidse Agenda ZATERDAG Van Cranenburgh en Heringa. Feestavond. Stadsgehoorzaal. 8 u. n.m. R.K. Instuif. Evert Castelein over: „Moderne dansen". 8 uur nam. St. Leonardushuis. Drum-band „St. Franciscus". Dona teurs-avond". „Nut en Vermaak" brengt: „Onno", toneelspel in drie bedrijven. St. Ant. Clubhuis. 8 uur nam. MAANDAG Raadsvergadering Stadhuis. 2 uur nam. Afscheid de heer De Jong. Dir. Gem. Reiniging. 11 uur v.m. Noorderstraat. K. en O. Rembrandt-film. Foyer Stadszaal. 8 uur nam. DINSDAG K. en O. Excursie „Rembrandt als leermeester". Lakenhal 8 uur nam. Viro. Bespreking met Unesco-comité Rapenburg 6, 8 uur nam. Credo Pugno. Bijeenkomst. Gebouw Chr. Sociale belangen 8 uur nam. Wit Gele Kruis. Jaarvergadering. Wijkgebouw le Binnenvestgracht. 8 uur nam. Biertap-wedstrijd. Stadsgehoorzaal. 2 uur nam. St. Eloy. Advies-avond. Chd. Soc. Belangen. 7.308.30 uur nam. WOENSDAG Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. Hedendaagse Beeldende Kunst. Ten toonstelling op de Burcht. Opening 2.30 uur nam. Maatschappij voor Ned. Letterkun de. Jaarverggadering. Academisege- bouw 10.30 uur. DONDERDAG. K. en O. Excursie Den Haag. Zeiss planetarium. 8 uur nam. VRIJDAG Opening uitbreiding Legermuseum door Prins Bernhard. Pesthuislaan: 11.30 urn- v.m. Tentoonstelling „Jeugd en Rem brandt". Opening. Boerhavezalen. 4.30 uur nam. ZATERDAG R.K. Instuif. 8 uur nam. St. Leonar dushuis. Verdi-orkest. St. Adelbert. Bedevaart naar de St. Adelberts-akker. Vertrek, van Sta tionsplein. 6.15 uur nam. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur ,nam. TENTOONSTELLINGEN. Tentoonstelling „Het Parijs van Jean Marot". Prentenkabinet dei- Rijksuniversiteit (Kloksteeg). Werk dagen: 2—5 uur nam. (Tot 16 juni). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 10—5 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don derdagavond 7.30—8.300 uur nam. Werk van Lode Sengers t.m. 17 juni, Pesthuislaan 6. Dagelijks van 106 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. zondag 17 juni zal de dienst worden waargenomen door de doktoren: Lahr, de Bruyne, Teeuwen, Verbrugge, Wijdicks Boktersdienst Oegstgeest: Dr. D. Held. Dienst der apotheken te Leiden en te Oegstgeest. Zaterdag 16 juni zijn des middags, 's avonds en 's nachts geopend voor het klaarmaken van spoedrecepten: apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48. tel. 21060; apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. Zondag 17 juni zijn van 's ochtends uur tot 's avonds 12 uur alléén ge opend: apotheek Tot Hulp der Menschheid en apotheek Oegstgeest. De nachtdienst wordt vanaf 24 uur weer waargenomen door apotheek Kok, apotheek Tot Hulp de Mensch heid en apotheek Oegstgeest,

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2