Volksbelang' bouwt 17 woningwet woningen aan de Groenendijk televisie DUINSTREEK De Bent krijgt verlichting JGTvoet Geen blijdschap om een dode mus Raadsel in Haarlemse melkfabriek Scherp uurwerkkliniek VRIJDAG 15 JUNI 1956 DE LETDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 GEMEENTERAAD HAZERSWOUDE De raad van Hazerswoude kwam gisteren in vergadering bijeen voor de behandeling van een belangrijke agenda. Uit een verslag van het bevolkings onderzoek op tuberculose is gebleken dat slechts 68,53 van de bevolking aan dit onderzoek heeft deelgenomen. Na een wijziging van het ambte narenreglement komt naar aanleiding van de benoeming van een schoon maakster voor het bureau gemeente werken op het dorp tevens de delega tie van de benoeming van amtenaren en werklieden aan de orde. De heer De Boer wilde deze be noeming aan de raad voorbehouden, aangezien de raad dan bij eventuele benoemingen gemoeid is, terwijl dit bij delegatie niet het geval meer is. De voorzitter zegt spreker toe in de eerstvolgende vergadering met een voorstel te komen. Onderwijskwesties. ©e aanvrage van het bestuur van de Ver. voor Hervormd schoolonderwijs op het dorp om medewerking voor de bouw van een nieuwe kleuterschol wordt toegestaan. De aanvrage van vorengenoemd schoolbestuur en van die van de be sturen van de R. K. Meisjesschool in 't Zwaantje en de Ver. voor Gerefor meerd schoolonderwijs op het Dorp om medewerking voor de aanschaf fing van leermiddelen voor het geven van verkeersonderwijs worden inge willigd. De aanvrage van het bestuur van de R. K. Meisjesschool in: 't Zwaantje om medewerking voor de bouw vau een noodlokaal voor het v.g.l.o.- ouderwijs is inmiddels door genoemd bestuur ingetrokken. Van genoemd bestuur werd een aanvrage om medewerking voor het herstellen van drie plafonds die ten gevolge van constructiefouten gevaar opleveren, ingewilligd. Het verzoek van het bestuur van de R. K. Meisjesschool in de Groenen dijk om medewerking voor de res tauratie van genoemde school werd verleend, voor zover het geen gewoon onderhoud betreft. Tot slot werd een aanvrage van het R. K. Schoolbestuur op het Dorp voor de uitbreiding van het gymnastiek lokaal met bergruimte voor toestellen kleedruimte en wasgelegenheid in gewilligd. Het voorstel van B. en W. om het grasgewas langs de Bentweg aan A. van Zanten te Hazerswoude voor de jaarlijkse pachtprijs van 60.te verpachten, onder voorwaarde dat- de vaart langs deze weg 2x per ja&r wordt gekroosd, werd aangenomen. Subsidie voor de muziek. Naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van de harmonie „Die Groene Hazeliere" om een sub sidie van 1000.stellen B. en W. voor een jaarlijkse subsidie te ver lenen van 100.zoals ook de mu ziekvereniging op het Dorp ontvangt. De heer L. M. de Boer breekt voor deze vereniging een lans door er op te wijzen, dat ook aan de muziekvereni ging op het Dorp subsidies van 500 en 250 zijn gegeven. Tevens heeft de gemeente een bedrag van 900 bijgedragen voor de aankoop van uniformen. De heer De Boer vindt toch dat een subsidie van 500 wel op zijn plaats moet worden geacht. De heer Kaashoek zegt, dat hij er vroeger ook a eens op gewezen heeft dat het geven van dergelijke be dragen consequenties met zich mee brengen ten aanzien van andere ver enigingen. Tenslotte wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. Het voorstel om aan het gemeente- personeel een 3 %uitkering over 1955 te verlenen gaat onder de hamer door. Nadat de voorzitter een korte uit eenzetting heeft gegeven waaruit de nazorg van de Cornelis Musius Stich ting te Leiden bestaat in verband met de aanvrage om subsidie van 11.15 per kind die de school voor buitengewoon lager onderwijs heeft verlaten wordt de gevraagde subsi die toegekend. Verlichting. Het adres van de bewoners van de Bent om een verlichting aan te bren gen in de Bent en wel speciaal in het gedeelte dat ligt tussen de wo ningen van de Wed. Qualm en de heer Q de Jong vindt in de raad een goed onthaal. De heer H. v. Rijn wees ook nog GANGETJE 12 - LEIDEN (Advertentie) De Haarlemse keuringsdienst van waren en de directie van een grote melkfabriek breken zich het hoofd over de vraag, hoe het mogelijk is geweest, dat dezer dagen een dode vogel in een fles met melk kon wor den aangetroffen. Van buiten was aan de fles niets van de onsmakelijke inhoud te zien, zodat al een groot gedeelte van de POTLOOD en GEEST No. 537. Horizontaal: 1. vaartuig, 5. vlaktemaat, 6. lage kandelaar met brede voet, 8. heden, 9. vaarwel, 10. familielid, 13. oude lengtemaat, 14. bijwoord, 17. telwoord, 18. onderaard se gevangenis. Verticaal: 2. bitter vocht, 3. ge wicht, 4. eikenschors, 6. gem. in N. Brabant, 7. vat met een hengsel, 8. voorzetsel, 11. telwoord, 12. vrucht, 15. flauw, 16. afgesloten bebouwd veld. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 536. Horizontaal: 1. hierom, 5. Po, 6. do, 7. Opa, 9. bes, 16. mee, 11. spier, 13. ent, 15. tor, 17. sap, 16. er, 21. na, 22. regént. Verticaal: 1. hop, 2. eg, 3. ode, 4. most, 5. pok, 8. amper, 9. Beets, 12. ster, 14. spa, 16. ore, 18. ant, 20. de. ipelk was gebruikt voordat het vogel lijkje ontdekt werd. Onmiddellijk werd de keurings dienst van waren gealarmeerd, die het kadavertje in beslag nam.. De direktie van de melkfabriek j acht het gebeurde onbegrijpelijk. Er i zouden twee mogelijkheden kunnen zijn: de vogel is bij het vullen op zettelijk in de fles gedaan of het diertje zat er voor het spoelen toeval lig in. De direktie wordt in de laatste mening gesterkt, door de omstandig heid, dat de vogel geen veren meer had toen hij werd gevonden, zodat kan worden aangenomen, dat de ve ren bij het reinigen van de fles, het geen met loog gebeurt, zijn opgelost. Overigens blijft het dan nog steeds vreemd, dat geen van de vier men sen, die tijdens het hele proces van reinigen en vullen van de flessen con troleren, iets van de vogel heeft ge zien. De keuringsdienst van waren, die er natuurlijk rekening mee moet ■houden, dat er in de fabriek sprake is van sabotage, onderzoekt nu, of het kadavertje steriel is. Geen overtuigend bewijs. Wanneer zich geen bacteriën voor blijken te doen, acht men bewezen, dat de vogel voor het spoelen reeds in de fles gezeten heeft. Is er wel sprake van bacteriën, dan is het diertje pas later in de fles te recht gekomen. Het tweede vraagstuk is in dit geval: op welke manier dit is gebeurd omdat vast staat, dat het dier te groot is geweest om zonder meer door de nauwe flesopening te vallen. In dit geval ook, is volgens de arts, onder wiens behandeling het Haarlemse gezin zich heeft gesteld, het gevaar voor typhus of para-ty- phus niet denkbeeldig. De aandacht van de pharmaceutische hoofdinspeceur te Den Haag is op de zaak gevestigd. OOGSTSCHADE DOOR HAGELBUI Vanmorgen omstreeks zes uur, is aan het jonge fruit en aan de ten vel de staande gewassen te Rilland-Bath grote schade toegebracht door een onweer met hagelbuien. De neerval, was echter zo plaatse lijk, dat op een bedrijf het gewas voor 80 tot 90 pet. vernield is. ter wijl andere bedrijven in het geheel geen schade hebben. even op de verlichting van de Loete. De gemeenterekening 1954 werd aangeboden met een nadelig saldo op de gewone dienst van ƒ27344,29 en een nadelig saldo op de kapitaaldienst van 303.169,22 terwijl de rekening van het Waterleidingbedrijf werd aangeboden met op de gewone dienst en op de kapitaaldienst gelijke in komsten en uitgaven. Aangenomen werd het voorstel om van de Bouwvereniging Volksbelang terug te kopen een stukje grond dat gebruikt wordt als toegangsweg naar de Lindelaan. (De heren F. Kaashoek, W. Sloot weg en L. M. de Boer werden be noemd tot leden van de commissie tot onderzoek van de gemeentereke ning 1954). De heer L. M. de Boer sprak over het voorstel van B. en W. om aan het Wit Gele Kruis Centrum te Lei den en het Kraamcentrum te' Alphen a. d. Rijn een subsidie te verlenen van 0.65 per verzorgingsdag. Hij meende, dat de gevraagde subsidie van ƒ1.toegestaan moest worden. Een subsidie van 0.65 is 't minimum om de genoemde verenigingen in het bezit te stellen van een provinciale subsidie. Het Wit Gele Kruis te Lei den kan met een subsidie van minder dan 1.niet draaien. Dit blijkt uit de overgelegde stukken. De voorzitter betoogde, dat uit de overgelegde lijsten is gebleken, dat er namen op voorkomen die de kos ten van de verzorgingsdagen wel ge heel zelf kunnen dragen. De heer De Boer maakt er een voorstel van om 1subsidie per verzorgingsdag te verlenen. Dit voor stel wordt met 6 tegen 5 stemmen verworpen zodat het voorstel van en W. word aangenomen. De heer P. D. C. Kriek, commies A ter secretarie wordt met algemene stemmen benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand en wel met in gang van 15 juni 1956. Woningbouw. Nadat de vergadering, ruim een uur geschorst is geweest wordt deze her opend. Aan de orde wordt gesteld het voorstel om aan de bouwvereniging Volksbelang een grond- en bouw- voorschot te verlenen voor de bouw van 17 woningwetwoningen aan de Groenendijk, alsmede om 5190 m2 grond over te dragen. Het bouwvbor- schot zal ƒ251.439,en het grond- voorschot zal 41.080,65,bedragen. De fa. B. P. Boers zal deze woningen bouwen. Nadat de voorzitter enige toelich ting heeft gegeven op het voorstel wordt besloten de dienst gemeente werken uit te breiden met een tech nisch ambtenaar Bouwkunde. De heer W. Slootweg zal het voor stel van B. en W. om de B. W.-kade en de Ds. v. d. Boschstraat als B.-weg aan te wijzen graag uitgebreid zien met de Gerelaan, Kastanjelaan en de Lindelaan. B. en W. die tegen deze uitbreiding geen bezwaar heben nemen dit voor stel over. Aldus wordt besloten. Het voorstel om van de heer H. Th. Heijker een gedeelte van de polder dijk, voor zover zijn eigendom, groot ongeveer 5780 m2 aan te kopen voor een totaalprijs van 8100,wordt aangenomen met de restrictie dat de definitieve koopakte eerst zal worden gepasseerd indien Gedeputeerde Sta ten het uitbreidingsplan hebben goed gekeurd. Het voorstel tot vaststelling van een nieuwe Algemene Politie-ver- ordening geeft de heer F. Kaashoek aanleiding enige opmerkingen te ma ken over de artikelen betreffende het dansen op zondag en het open zijn van de café's op deze dagen. De heren W. Wille en van Klaveren zijn het met het betoog van genoemde spreker eens. Na een langdurige dis cussie wordt een voorstel van de heer F. Kaashoek ondersteund door de heren W. Wille en van Klaveren, om het dansen op zondagen te verbie den in stemming gebracht. Dit voorstel wordt verworpen met 8 tegen 3 stem men. Een voorstel van dezelfde heren om de café's op zondagen te sluiten wordt met 7 tegen 4 stemmen verwor pen, zodat de nieuwe algemene po litieverordening zoals door B. en W. voorgesteld geacht wordt te zijn aangenomen. ALPHEN AAN DEN RIJN AUTOBOTSING. Doordat de autobestuurder M. v. E., wonende te Alphen aan den Rijn, donderdagmiddag bij het oversteken van het kruispunt Willem de Zwij- gerlaan/Karel Doormanstr. geen voor rang had verleend aan de heon van rechts naderende autobestuurder A. E. uit Rotterdam, ontstond een hevige botsing, waarbij beide auto's zwaar werden beschadigd. De bestuurders kwamen er met de schrik van af. DE KWAKEL Bedevaart naar Wittem. Zondag 15 juli zal van hieruit een bede vaart worden gehouden, ter ere van de H. Gerard us Majella naar Wittem in Limburg. Na de ontvangst aldaar, volgt de bijwoning van de H. Mis en geestelijke oefeningen, waarna plech tige processie in de kloostertuin. Ver volgens een bezoek aan het museum van kardinaal van Rossum, de Gul- perberg met Mariabeeld en het vre- desmonument op de Eijserberg. Kaar- ten a 11,verkrijgbaar bij de heer G. A. Hoogenboom, Kwakelse pad 22, alhier, tot uiterlijk 8 juli. Turnver. DWS. Zondag 17 juni s. zal bovengenoemde turnvereni ging haar jaarlijkse, grote sportde- monstratie houden op het terrein van de heer J. M. van Doorn aan de Bo- terdijk, medewerking verleent de plaatselijke muziekvereniging TAVE- NU. De demonstraties beginnen om 2.15 uur en staan onder algehele lei ding van de heer J. Huikeshoven. Handbal. Zondag speelt het le dameselftal een uitwedstrijd te gen Altior I in Langeraar. Aanvang van deze wedstrijd is 2 uur; vertrek per rijwiel om 1.15 uur. KOUDEKERK Gouden bruidspaar Op vrijdag 29 juni a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat het echtpaar P. BervoetsKinkel, in het huwe lijksbootje stapte. Bruid en bruide gom verkeren, na een langdurige ziekteperiode van de bruid, thans in blakende welstand. De bruid hoopt binnenkort 74 jaar te worden, de bruidegom is 72 jaar. Beiden zijn nog actief en werkzaam. De woning, Hondsdijk 17, blinkt u tegen. Ook de bruidegom weert zich nog dapper. Hij is vanaf zijn jeugd landarbeider ge weest en is steeds zijn beroep, trouw gebleven. Bovendien verzorgt hij reeds 20 jaar lang een hengst, waar mee hij de boerderijen afgaat. Om zijn werk te bereiken fietst hij twee maal per dag een uur. Van vitaliteit gesproken! Als omroeper was de heer Bervoets over geheel het dorp be kend. Vanaf de oprichting was de bruid een werkzaam lid van de Herv. Dameskrans „De Liefde Sticht", zo dat de kerk door haar breikunst me nig voordeeltje heeft genoten. Ook voor het muziekgezelschap Kunst na Arbeid" werkte zij vijftien jaar zeer actief. Het echtpaar zal vanaf vandaag, nu de bruidsdagen ingaan zeker veel belangstelling genieten. Het grote feest zal echter zijn, als de negen nog in leven zijnde kinde ren, met de 24 kleinkinderen het gouden bruidspaar komen gelukwen sen. LEIMUIDEN „Pro Ecclesia" voor C.A. Beuk De heer C. A. Beuk, die op 7 mei j.l. zijn zilveren jubileum vierde als lid van het Parochieel Armbestuur, heeft deze week bericht ontvangen, dat hem de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" is ver leend. Zondagmorgen zal pastoor Bij aankoop van een horloge vanaf 25,geven wij een Edelstalen horlogeband uit onze collectie CADEAU. LAGE RIJNDIJK 8. Deze aanbieding is alleen geldig op zaterdag 16 juni. (Advertentie) Hofstede deze onderscheiding aan de jubilaris uitreiken. L.T.B. HEEFT 'N VAANDEL. Al geruime tijd bestond bij ver- schilende leden van de afdeling LTB Leimuiden en omstreken het verlan gen een eigen vlag of vaandel te be zitten. Vorig jaar werd op de leden vergadering tot aanschaffing besloten en de keuze viel op een vaandel. Uit eigen kring kwamen enkele ontwer pen naar voren en het resultaat is geweest, dat opdracht gegeven werd tot het maken van een vaandel met een zinvolle uitbeelding voor de land- en tuinbouw. De kosten hieraan veihionden wa ren niet gering en konden niet uit de kas bekostigd worden. Hiervoor beeft het bestuur ook weer een op lossing gevonden. Verschillende vee houders hebben een schaap geweid en anderen steunden dit doel met een geldelijke bijdrage. Deze week is het vaandel gereed gekomen en de af deling kan zich verheugen in een kostbaar bezit. Aanstaande zondag zal het vaandel op#enigszins plechtige wijze aan de leden worden aangebo den. Alle leden en gezinsleden zijn uitgenodigd 's avonds 8 uur in het parochiehuis waar de geestelijk advi seur de wijding zal verrichten. NIEUWVEEN Duivensport. De P.V. „De Wit- pen" hield een wedvlucht vanaf Or leans over een afstand van 521 kon. De duiven werden gelost op woens dagmorgen te 6 uur. Door jhet zeer sleohte weer konden de duiven niet eerder gelost worden. Aankomst 1ste d"-if 14.04 uur. Snelheid 1ste duiV 1068.8 meter per minuut. Uitslag luidt als volgt: H. Burggraaf 1—7—8; C. van Leeuwen 2; BijlSpring in 't Veld 3. J. Hoogervorst 4—5; C. van Bemmelen 6910. TER AAR Voetbal voor ouden van dagen. Ten bate van de reis voor ouden van dagen zal de voetbalvereniging TAW een wedstrijd spelen tegen de voet balvereniging Nieuwkoop op haar terrein in Korteraar. Er wordt ge speeld om een v/isselbeker. De wed strijd wordt gehouden op zaterdag 16 juni des avonds om 7 uur. KATWIJK De zondagsdienst wordt waargeno men door dokter T. Lodder, Andreas- plein 2. KATWIJK AAN DEN RIJN diamanten jubileum in harmonie katwijk. De Harmonie Katwijk gaat 1 nov. a.s. het diamantenfeest vieren. Dan zal het n.l. 60 jaar geleden zijn, dat deze muziekvereniging werd opge richt. Het is niet altijd vooi de wind gegaan, doch een actief bestuur weet zich door moeilijkheden heen te slaan. Moeilijkheden zijn er immers om ze te overwinnen. In verband dan met dit feest waren gisteravond velen in De Roskam bijeen om plannen te smeden voor dit feest. Een comité van aanibeveling bestaande uit de heren dr. J. Bergman, dr. H. M.. Hueting, de raadsleden A. Wassenaar, H. J. Grim bergen, C. van Beelen en D. Nasveld had enige personen voor deze bijeen komst uitgenodigd. Opgemerkt zij nog dat van het gemeentebestuur een sub sidie van 6666 was ontvangen voor aanschaffing van nieuwe instrumen ten. Maar de bedoeling is, zo kwam men in de vergadering te horen, dat de vereniging gaarne in het bezit zou worden gesteld van nieuwe unifor m-en. De gelden hiervoor hoopt men van de burgerij te verkrijgen. In de bijeenkomst van gisteravond werd een werkcomité gevormd bestaande uit de heren dr. J. Bergman voorzit ter, E. van Wensveen 1ste secretaris, J. A Dekker, 2e secr., K. van Delft, penningm., dr. Hueting en H. J. Grim bergen, leden. Binnenkort denkt men opnieuw bijeen te komen en dan zal het werkcomité met definitieve plan nen komen. Aan de uitwerking hier van denkt men in de eerste dagen van juli te beginnen. We vernamen tevens dat de Harmonie reeds in het bezit van de nieuwe instrumenten is en dat deze zaterdagavond door burge meester H. Duiker aan bet korps of ficieel zullen worden aangeboden. De burgerij zal daarna van een muzikale rondgang met de nieuwe instrumen ten kunnen genieten. LEIDSCHENDAM Ook in Leidschendam een „baby kiezer". Het stembureau aan de Koningin Julianaweg heeft de eer gehad een baby als ingeschreven kie zer te mogen begroeten. Door toedoen en een niet volledige ponskaart is bet yan 'n defect aan de sorteermacbine op 8 maart 19'5ö geboren dochtertje van de beer H. Batelaan, directeur van het plaatselijk lichtfabriek, auto matisch op de kiezerslijst gekomen. Dienovereenkomstig is aan het kind een oproepiingskaart voor de verkie zing toegezonden. Het kind is op de arm van de ouders in bet stemlokaal verschenen verge zeld van een volledige televisie-ap- paratuur. Nadat de technische tele visie-dienst het nodige voor de op name had verricht, is aan de kleine bet stembiljet uitgereikt en terwijl de televisie actief was heeft de kleine met het potlood op een willekeurige plaats een kras op het biljet weten te maken. Zoals te begrijpen was het biljet ongeldig. Voor het kandidaatsexamen economie slaagde te Rotterdam de heer H. J. Tb. Medemblik. N0QRDWIJK DR. J. VAN NES AANGEREDEN DOOR EEN BROMFIETSER. Een 19-jarige landarbeider uit Voorhout kwam met grote snelheid op zijn bromfiets de Van Panhuys- straat af. Bij bet linksaf slaan op de Duinweg lette hij even niet op en moest sterk naar rechts uithalen. Dokter J. van Nes stond juist aan de kant van de weg met enkele men sen te praten en werd door de brom fiets aangereden. Hij viel met zijn borst tegen een betonnen paal en be kwam een gebroken en enkele ge kneusde ribben. De bromfiets kwam tegen een muurtje tot stilstand, ter wijl de bestuurder in een daarachter gelegen tuintje tuimelde. De verkeerspolitie stelde een on derzoek in. J. MARIJT 25 JAAR BU DE P.T.T. Op zondag 16 juni was het 25 jaar geleden, dat dê~ heer J. Mar ij t in dienst trad bij het Staatbedrijf der T.T.T. Als broekje van 15 jaar stapte hij toen parmantig het hulppostkan toor te Noord-wijk aan Zee binnen, in die tijd nog gevestigd in het huidige Hotel „Passage", om als telegrambe steller zijn loopbaan te beginnen. Er was toen nog een speciale „telegram- fiets" en daarop kruiste Jan van 's morgens vroeg tot 's avonds laat door bet dorp of nam hij de hoogten in „De Zuid" om de spoedberichten ter plaatse af te geven. Later volgde zijn aanstelling als adspirant-besteller, als hulp-besteller en in 1642 als besteller in vaste dienst. Zo vervulde de heer Marijt trouw en opgewekt zjjn voor de Noordwijkse gemeenschap belangrijke en vaak moeilijke taak. Want het werk van een brievenbesteller in oyize bad plaats met haar steeds wisselende be volking, haar enorme seizoendrukte, verspreide bebouwing en haar op duintoppen gelegen hotels en villa's is zeker geen sinecure. Sinds 1 maart j.l. bekleedt hij de functie van voorman, de hoogste graad in het Noordwijkse bestellers korps, dat de heer Marijt zag groeien van zeven tot dertien vaste bestellehs en vier hulpbestellers. klasse; F. van Graas 41 pnt. 2e klasse} N. J. Caspers 42 pnt. 3e klasse. In de koppel wedstrijd werden de koppels 2 en 5 winnaar met beiden 2 punten boven het gemiddelde. Te Haarlem slaagde voor het examen onderwijzeres (spoedcursus) mej. C. H. Tuite. J. E. P. Langendij_k is geslaagd voor het examen drogist. SASSENHEIM Kerkveiling. De jaarlijkse kerk- veiling wordt a.s. dinsdagavond ge houden in het KSA-gebouw. Ope ning der zaal 7 uur, aanvang veiling 7.30 uur. Geboren: Alphonsus Maria Anto- nius, zn. v. B. J. Lamboo en J B. Egberts. Ondertrouwd: W. J. van der Holst, 26 jr. en M. H. van der Meij, 27 jr.; J. J. Bel, 27 jr. te Voorhout en J. H. M. van der Zwet, 24 jr.; L. Luijk, 28 jr. en T. van der Niet, 33 jr.; J. P. Voskuil, 23 jr. te Oegstgeest en J. M. Kortekaas, 22 jr. Getrouwd: A. Damen en C. A. M. van der Meij; H. L. van Rijn en C. Th. van Dorp; H. P. Damen te Noord wij kerhout en M. A. W. van der Hoorn. Overledep: Johanna van Rijn wed. van: Lemmers, 93 jr.; Anto'nius Aloy- sius Hueber, 62 jr. WASSENAAR GYMNASTIEKZAAL VOOR CHR. SCHOOL. Namens de vereniging voor chris telijk nationaal schoolonderwijs is door architect Oud aanbesteed het bouwen van een gymnastiekzaal met ruimte voor toestelberging bij de chr. school „Den Deyl" aan de Middelweg, alsmede het verruimen van de fiet senbergplaats en het bouwen van een bergruimte voor de school. Wat de gymzaal betreft, de laagste inschrijver was de fa. P. de Kleer te Den Haag met 81.000,laagste op een na de fa. D. Nell, Wassenaar, met 81.000,—. Voor de fietsenbergplaats werd het laagst ingeschreven door de fa. Nell met 2406,Nieuw Vennep, met 4550,Wat de totale inschrijvings som voor de drie onderderlen teza men betreft was de fa. Nell de laag ste met 89.800, gevolgd door de fa. de Kleer met 94.000. De hoogste in schrijvingen voor alle drie de onder delen en voor het totaal kwamen van het Nat. Bouwbedrijf te Den Haag, dat inschreef voor resp. 101.350, 12.350, 9.906 en 117.225. GEVONDEN VOORWERPEN IN HET ZWEMBAD. In de enkele maanden, dat het Wassenaarse zwembad nu open is, zijn bij de administatie van het bad al tal van „gevonden voorwerpen" ingeschreven. Alleen al in de maand mei werden 15 badmutsen gevonden, 7 zwembroeken of -pakken, 3 bad handdoeken, 3 duikbrillen, 11 stuks sieraden als ringetjes, oorbellen, ket tinkjes, hangertjes en armbandjes, 4 kammen, een groot aantal kleding stukken hoofdzakelijk ondergoed, en verder tal van voorweren als zakdoe ken, fiets sleuteltjes, zeepdoesjes, haarspeldj es etc. Inlichtingen worden aan het loket gegeven. Beter wegprofiel en nieuwe riolering Op vrijdag 29 juni a.s. zullen B. en W. openbaar aanbesteden het ver nieuwen en het verbeteren van het wegprofiel in de Santhorstlaan de Zijllaan en een gedeelte van de Mid delweg. Enige tijd geleden heeft de raad voor dit doel een krediet be schikbaar gesteld. Wat de wijzigingen in het profiel betreft: er zullen in deze straten z.g. parkeerstroken bor den aangelegd. Dammen. In de competitie om het Wassenaarse damkampioenschap werden de volgende partijen gespee'd J. van DoornH. van Boxel 2—0; P. v. d. SchaftH. Kool 20; D. Veer manC. Kool 26; A. Vermeulen H. Bronkhorst 02; W. Steffhaan J. Mulder 6—2. De heer W. P. H. A. Rynders slaagde aan de Stichting voor Klinisch Hoger Onderwijs voor het semi-arts- examen. Geboren: Florien, zn. v. H. Boven hof en J. H. van Leeuwen; Johannes C. N., zn. v. C. J. N. Knijnenhurg en A. C. M. Seijsener; Adrianus J., zn. v. R. van der Hoek en J. C. Reith; Ma ria J. B. A., dr. v. L. A. Schoorl en J. W. A. Verhart; Hans A., zn. v. H. E. A. de Looij en G. A. Vagevuur. Maria A., dr. v. J. Bekooij en M. A. van Beek; Petrus J. M., zn. v. P. W. Westgeest en C. C. Knijnenburg; Bou- dewijn, zn. v. W. J.de Looij en L. van Galen; Cornelis A.', zn. v. M. A. van Veen en C. Hessing. Ondertrouwd: A. Broere en K. Krist; G. J. Hunterslag en M. W. Vrijburg; G. B. van Hoek en M. A. Boot; K. A. la Bree en P. J. Koop man. Getrouwd: T. C. Knijnenhurg en A. M. Raassens; J. P. Parlevliet en C. S. Oosterveer; W. J. van Veen en M. C. van Hemert; R. A. van den Bergh en C. M. T. Hartmans. jhr. H. E. van Weede en jlcvrwe S. A. de Beaufort; R. R. Tomczak en H. E. Bergwerf. Overleden: Willem Molenaar, 65 jr.: Maria S. Tinholt, 86 jr. Z0ETERMEER In het ontspanningsgebouw van de N.V. v. Nelle zijn aan bedrijf schauf- feurs de vakbekwaamheidsdiploma's uitgereikt. Bij de geslaagden zijn o.a. een aantal chauffeurs van Nutricia t.w. R. S. Hoogma, C. Opstal (Leid schendam), K. v. d. Graaf, J. Nets (Benthuizen), P. Jongskind, D. v. d. Graaf, J. L. Opstal, D. v. Hoeven, J. C. Heyboer. Waar geen plaatsnaam Schietver. „Blijf voor 't Land". 'genoemd, is dit Zoetermeer. Het Bij de laatste schietwedstrijd wer- J beste examen werd afgelegd door C. den de wisselmedaille's gewonnen L. Jansen (Leidschendam) die 28 van door; D. v. d. Hoonaard 41 pnt. le I de 30 punten behaalde.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2