Tijdelijk gebouw voor katholieke middelbare school in Lisse Scheep K.V+P.-forum te Voorschoten RIJNSTREEK Vader ontvoerde zn dochtertje DINSDAG 12 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Bij schrijven van 9 mei 1956 heeft het bestuur van de Onderwijssticli- ting „St. Bonaventura", te Leiden, zich tot de raad van Lisse gewend met het verzoek het verleende rente loos voorschot van ten hoogste f 25.000 te verhogen tot 100.000,zulks met het oog op de financiering van de kosten van een voorlopig gebouw. Genoemd bestuur verzoekt het hoge re voorschot onder dezelfde voor waarden te verlenen als waaronder het eerste voorschot is toegestaan. In verband met dit verzoek merken B. en W. op, dat voorlopige huisves ting van de H.B.S. in het scholencom plex van de parochie St. Agatha op grote praktische moeilijkheden bleek te stuiten, reden waarom het bestuur thans voorkeur geeft aan de plaatsing van een tijdelijk gebuw, waarvan de kosten blijkens bovengenoemd verzoek worden geraamd op rond 75.0Ö0, Ook het voorsohot voor de finan ciering van de kosten van een nood gebouw dient naar de mening van het college renteloos te worden verstrekt, doch niet langer dan tot het tijdstip, waarop de rente uit het rijkssubsidie kan worden betaald, omdat vanaf deze datum de kosten van huisves ting onder subsidieverband van het rijk kunnen vallen. Vanaf dat tijd stip dient naar de mening van B. en W. een rente in rekening te wor den gebracht berekend naar 3x/i pet. KATWIJK AAN DEN RIJN GEZELLIGE AVOND MET GEZINSZORG ALS MIDDELPUNT Velen hadden aari de uitnodiging gehoor gegeven om te komen luis teren naai- een lezing met lichtbeel den over gezinszorg. De club van ge- repatrieerden zorgde voor 'n muzikale omlijsting in Indische stijl, terwijl de acrobaten met him fantastische toe ren de spanning en tevens de gezel ligheid verhoogden. Onder de vele aanwezigen waren pastoor v. d. Vliet en pater Cardiaan van het Missiecol lege. Mevr. de Graaf sprak een wel koms- en openingswoord daarbij dank zeggend aan zovelen, die aan de uitnodiging gehoor hadden ge geven. Mej. van der Ploeg uit Den Haag, vertegenwoordigster van de Diocesane vereniging voor Gezins zorg zeide blij te zijn hier te mogen spreken over dit mooie werk, dat, PP gezet in N. Brabant en Limburg ook in de andere provincies zo'n op gang had gemaakt. Toegelicht met films gaf mej. v. d. Ploeg uitvoerig uitleg over de opleiding van de ge zinsverzorgsters, het eerste en mooi ste sociale werk in Nederland. Nadat het muziekgezelschap zich voor de tweede maal had laten horen en een daverend applaus hadden geoogst nam pastoor v. d. Vliet het woord, die van deze gelegenheid gebruik maakte om er op te wijzen, dat het in deze parochie, waar vogels van diverse pluimage wonen, zo nuttig en noodzakelijk is, om wederzijds, parochianen en gerepatrieerden con tacten te leggen, kennis met elkaar te maken. Verschillende middelen wer den hiervoor door de pastoor genoemd en de humor, zoals we van die pas toor gewoon zijn, ontbrak ook hier bij niet. De muziek liet zich nog en kele malen horen, beloond door da verend applaus, de acrobatische toeren door een club gerepatrieerden brachten veel spanning en nadien ook veel applaus. Meisjes, die nadere inlichtingen wensen 'over de gezinszorg kunnen zich wenden tot mevr. Grimbergen, Duinstraat 41. POTLOOD en GEEST No. 533. Horizontaal: 1. wijfje van het edelhert, 4. jongensnaam, 7, gem. in Drente. 9. rand, 11. bijwoord, 12. gem. in Gelderland, 13. insect, 14. lidwoord (Fr.), 15. gem. in Zeeland, 16. hoekbalkon, 17. voorzetsel, 19. stok met voettrede. Verticaal: 1. uitroep, 2. godin v. d. vrede, 3. klinknageltje, 5. kalkgrond, 6. geraamte, 8. deel van een huis, 10. bloedhuis, 13. vogel, 15. wrok, 18. deel van de bijbel (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 532. Horizontaal: 1. Sem, 4. spant, 9. tree, 11. aria, 12. eender, 13. ka, 14. rite, 15. te, 17. s.o., 18. nn, 21. ra, 23. eten, 25. Ee, 27. vierde. 28. trio, 30. keer, 31. stand, 32. erf. Verticaal: 1. ster. 2. ereis, 3. men tor, 5. part, 6. ar, 7. nik, 8. taal, 10. Ede. 16. entree. 19. neder. 20. Beis, 22. Avon, 23. eek, 24. nerf, 26. ert, 29. ia. per jaar. De gehele of gedeeltelijke aflossing van het voorschot zal moe ten plaats vinden, zodra door voor noemd bestuur over het van rijkswe ge toe te kennen subsidie over het jaar 1957 kan worden beschikt. Voor de plaatsing van het noodge bouw dient het bestuur uiteraard de beschikking te hebben over een bouwterrein. Het is niet gewenst de grond naast „Mariënthal" hiervoor te gebruiken, omdat er nog geen plan voor de definitieve school is en dus niet de kans mag worden gelopen, dat bij de .bouw hinder van het tij delijk gebouw wordt ondervonden. Naar de mening van B. en W. komt hiervoor in aanmerking een gedeelte van een perceel gelegen aan de le Poel laan, hetwelk van de erven Zijp zal kunnen worden gekocht en op korte termijn voor het beoogde doel beschikbaar kan komen. De benodig de grondoppervlakte kan worden ge steld op pl.m. 3000 m2 (50 bij 60 •m2). B. en W. stellen voor genoemd terrein aan bovengenoemd bestuur voor de tijd van 5 jaren te verhuren tegen een prijs van 750,per jaar, ingaande op 1 september a.s. Bovengenoemde huurprijs is gesteld op 5 pet. van de aankoopkosten van de grond, aangezien het perceel van zelfsprekend van gemeentewege voor het beoogde doel niet verder bouw rijp zal worden gemaakt. RECORD BIJ KERKVEILING MET OPBRENGST VAN ƒ17.394,50. De kerkveiling van de St. Agatha- parochie, die gisteravond in de vei lingzaal van de HBG gehouden werd, een groots succes geworden. Na af loop kon pastoor Van Zuylen mede delen, dat men ruim 17.000 had bij eengebracht. De veilingzaal was druk bezet, toen de heer Delen een openingswoordje sprak, waarin hij dank bracht aan de HBG, die deze zaal beschikbaar ge steld had en tevens aan allen, die meegewerkt hadden om deze grote partij bijeen te krijgen. De eerste nummers werden vlot geveild, maar de stemming begon pas echt te wor den, toen een doodgewone fietspomp I opbracht. Zoals gewoonlijk wa ren weer de meest uiteenlopende ar tikelen aanwezig. We zagen sigaren, taarten, worst, een keukentrap, gaas- bakken, diverse ponden paling, die gemiddeld voor 30 van de hand gin gen. Een koppel kuiken werd geveild voor 36. Na afloop van de veiling, met de daaraan verbonden verloting, dankte pastoor Van Zuylen allen voor dit prachtige resultaat. Een daverend ap plaus ging op toen hij de eindstand bekend maakte 17.394.50. Dit is een nieuw record bij de kerkveiling, en ruim 4000 gulden meer dan verleden jaar. SERVICE-STATION VAN KAMSTEEG Kamsteeg's Automobielbedrijf N.V. te Oegstgeest, heeft al enige tijd po gingen gedaan van de gemeente nabij het Shell-station aan de Gladiolen- laan zoveel grond bij te kopen, dat het mogelijk zal zijn ter plaatse met gebruikmaking van de „Shell"-grond, een service-station te bouwen. Genoemd bedrijf is, zoals bekend, Volkswagen-dealer en werkt ten deze ook nauw samen met de Shell. Er zal o.m. een show-room en een kleinere reparatie-inrichting komen. Aanvankelijk hebben b. en .w. ge meend ten deze een afwijzend stand punt te moeten innemen, maar later hebben b. en w. nadat, 'n schematisch bouwplan was voorgelegd, en hierop de instemming van het Instituut voor Stad en Landschap was verkregen, na gepleegd overleg met de commis sie ad hoe inzake de vaststelling van het uitbreidingsplan en de comm. voor openbare werken deze opvat ting gewijzigd. Gelet op de wijze van bebouwing en de verregaande mate waarin met de verkeers- en andere gemeentelijke belangen, rekening is gehouden, zijn b. en w. met de ge noemde commissie tot de slotsom ge komen, dat tegen de geprojecteerde wijze van bebouwing geen bezwaren bestaan. Tot deze meningsvorming heeft mede bijgedragen, dat de tiging van het bedrijf, zowel uit plaatselijk als uit streekoogpunt be zien, van groot belang is en de fei telijke situatie al zo is, dat het Shell- station er staat en niet meer zal ver dwijnen. Kamsteeg's Automobielbedrijf NV. heeft desgevraagd een prijs van 25 per m2 geboden en is verder bereid daarenboven nog een bijdrage te lenen van 11.000 in de kosten van de aanleg van de Parallelstraat naar het HBG-terrein. Volgens een zo nauwkeurig moge lijke opmeting zal 1186 m2 nog kun nen worden verkocht, zodat bij ver koop de opbrengst vermoedelijk 40.650 zal bedragen. Raadsvergadering. De raad komt bijeen vrijdag a.s. te 8 uur. Op de agenda staat o.m.: Voorstel om mede werking te verlenen i.v.m. de bouw van een gymnastieklokaal bij de Ned. Herv. school; Alsvoren ten behoeve van de bouw van een rijwielberg plaats bij de Ned. Herv. school; Voorstel om de nodige medewerking te verlenen voor de aanschaffing van speel- en ontwikkelingsmateriaal ten behoeve van de Kleuterschool, par. H.H. Engelbewaarders; Voorstel in zake subsidiëring van avondscholen; Voorstel inzake het geven van straat namen; Voorstel inzake onbewoon baarverklaring van enkele wonin gen; Voorstel inzake aankoop van diverse percelen grond in de omge ving van de Laan van Rijckevorsel; Voorstel inzake verkoop van grond aan de Gladiolenstraat; Voorstel in zake beschikbaarstelling van grond en het verlenen van een voorschot m. de bouw van een noodschool t.b.v. het middelbaar onderwijs; Voorstel tot verhoging van het kre diet voor de uitbreiding van het sportpark. NOQRBWIJKERHOUT Geboren: Cornelis Franciscus Jozef, zn v. H. P. Hogervorst en G. S. Vo gels; Maria Theresia Francisca, dr. v. H. P. Hogervorst en G. S. Vogels; Leonardus, zn. v. J. van Stijn en A. M. H. Koelewijn. In Den Haag is mej. T. Pijnacker geslaagd voor onderwijzeres. Zij is opgeleid door de r.k. Kweekschool. RIJNSBURG Voetbalwedstrijd. Onder grote belangstelling werd gisteravond op het oude voetbalveld aan de Rijns- bugerweg, het zogenaamde Witte Hek voor de tweede maal een voetbalwed strijd gehouden tussen de bakkers en banketbakkers van Rijnsburg. Daar 14 dagen geleden deze heren de wed strijd moesten staken met een 0i eindstand, zodat geen van beide de wisselbeker, geschonken door de heer P. Ravensbergen gewonnen had, deden zij gisteravond hun best om hem deze keer machtig te worden. Doch al waren beide doelen menig maal in gevaar, er waren geen schut ters die scoorden zodat deze wedstrijd beslist moest worden met het nemen van penalty's. De banketbakkers wis ten toen de beker in de wacht te sle pen NOORETWIJK Geb.: Anna H., d. v. H. K. Lanting en G. C. de Jonge; Abraham, z. v. A. Vonk en R. A. M. Grotenhuis; Aart, z. v. A. Smits en A. G. M. van Rhijn; Johanna A. G., d. v. J. v. Dijk en P. Brama; Petronella A. G., d. v. Th. P. v. d. Meer en A. J. Slats; Ja cobus M„ z. v. J. L. Wijnands en E. J. Kuipers; Wilfridus A. H., z. v. Joh. de Haas en A. M. de Haas; Wil- helmina J. M., d. v. W. G. B. Derk- sen en Chr. A. Verweij; Ronald H. C., z. v. H. A. Willemse en L. Ha- gens; Johannes H. C., z. v. F. Veen en M. Th. Stuijvenberg; Pieter L., z. v. J. Haasnoot en N. F. v. Duin; Pie ter L., z. v. J. v. d. Weerd en J. C. Ditmarsch; Elisabeth N., d. v. J. van Delft en M. W. Wallenburg. Ondertr.: B. P. Lancel en Fr. v. d. Tang; Th. B. F. Kret en M. J. Steen voorden. Getr.: L. P. Smeltink en A. G. Th. Raaphorst; P. Star en D. Cramer; L. C. Ammeraal en M. v. Weverwijk; P. J. Brombacker en P. E. Binnen- dijk, ZOETERMEER GESLAAGD FESTIVAL Zaterdag heeft Zoetermeer in het teken van het Festival gestaan. Nadat te twee uur het festival offi cieel geopend was en de erewijn aan geboden, werd met de afwerking van het programma begonnen. Het Volks onderwijs Kinderkoor uit Zoetermeer onder leiding van de heer G. Graaf land opende het programma. Helaas was er niet veel publiek. Achtereen volgens traden op Het Hervormd Zangkoor uit Zoetermeer, De gem. zangvereniging, Zang en Vriendschap uit Moerkapelle; het dameskoor Vox Jubilans uit Zevenhuizen; het Fan farecorps Crescendo uit Bleisiyijk; de Harmonie Paul Kruger uit Den Haag: de gem. zangvereniging Vocos uit Zoetermeer. het R. K. Fanfarecorps Godsdienst en Kunstzin uit Berkel; Chr. Harmonie Concordia uit Bos koop en de Harmonie uit Hazers- woude. In de loop van de middag werd de publieke belangstelling allengs beter en 's avonds was er inderdaad flinke belangstelling voor de deelnemers van houdend 10 knotten witte katoen, duimstok, lichtblauw kindervest, rood met witte strepen, donkerblauw ga bardine regenjas, rood geblokte sjaal, donkerbruin gelakte damesrijwiel, reserve wiel met band (rood) 550X16, wieldop van Buick, verkeersdip 1 oma bruin lederenherenportemonnaie in houd 16 a 17 gulden en twee speldjes mercedes en B.M.W., grijze dubbele fietstassen, lam, kenmerk inkeping linkeroor. Zoetervieerse Meerpolder. De stemgerechtigde ingelanden van de Zoeteirmeerse Meerpolder hielden hun jaarvergadering in De Gouden Leeuw. Bij de vaststelling van de rekening over 1955 bleek bij een ontvangst van 13.882.72 aan uitgaven te staan 11.450.16. De vergadering hechtte zijn goedkeuring aan de begroting over 1956 ten bedrage van 18699.94 nadat besloten was de hoofdelijke omslag per ha. van 20 te brengen op 22. Het bestuur werd gemachtigd tot het doen van de vereiste af- en overschrijvingen en tot onderhandse aanbesteding van werken in eigen beheer. Tot leden van de commissie van onderzoek werden benoemd de heren A. L. v. Santen, G. L. de Groot en G. v. Staalduinen, tot plaatsver- Laatste Berichten Het paviljoen Rotterdam in de Ahoyhal bleek vanochtend te klein om alle bouwvakarbeiders te bevat ten, die gevolg hadden gegeven aan de opi-oep van de contactcommissie om in vergadering bijeen te komen. Het beéluit werd genomen de sta king voort te zetten. De bouwvakarbeiders in Amster dam zullen evenwel moi-gen hun werk hervatten. Het actiecomité, dat vanmorgen werd gevormd, zal in functie blijven. Het zal de te volgen gedragslijn van de Amsterdamse bouwvakarbeiders terzake van het georganiseerd overleg over de lo nen bepalen. De Haagse stakende bouwvakarbei ders hebben er voorlopig van afge zien om in de binnenstad te demon streren. Omstreeks het middaguur verzamelden ze zich in de buurt van de Houtrusthallen om daar op een der terreinen een protestdemonstratie te gaan houden. Daar zouden zij ver der bespreken wat zij gaan doen. De staking onder de bouwvakarbei- ders in Groningen duurt nog voort het Festival. Zonder een der deel- vangende leden J. J. v. Schie, W. L. J jraa„. aipemeen'karak- nemende verenigingen te kort te Olsthoorn en G. Spruit. De twee at-en draagt een vrij algemeen karak doen, vermelden we het optreden van het R. K. Fanfarecorps Godsdienst en Kunstzin uit Berkel, dat onder lei ding van dir. W. J. A. v. Leeuwen een prima concert ten beste gaf. Op gemerkt zij echter, dat dit corps on langs op een concours te Hillegom een eerste prijs verwierf in de klasse uit muntendheid. De beschermheer burgemeester mr. N. Vernède en zijn echtgenote gaven in de middag blijk van hun belang stelling. Na afloop van 'net Festival werden de prijzen or.der de deel nemende verenigJngen verloot. De eerste prijs 100.ging naar de gem. zangvereniging Zang en Vriendschap uit Moei-kapelle; de 2de prijs 50. naar de Harmonie uit Hazerswoude en de 3de prijs naar de Chr. Har monie Concoi-dia uit Boskoop. Uit financieel oogpunt bezien is het Festival een succes geworden. Al leen zaterdag al werden 2000 be talende toeschouwers toegelaten. De exploitanten van de vermakelijkhe den hebben goede zaken gedaan. Het ware te hopen, dat volgend jaar een reprise van dit Festival plaats vond, maar dan zonder attracties, zodat we werkelijk van een muzikaal festijn kunnen spreken. OOGST VAN DE STRAAT Gevonden: 2 Lipssleutels, groene kinderportemonnaie inhoud 1.50. herenrijwiel, muntbiljet 1.zijden Overl.: Margaretha A. v. d. Plas, sjaal. 65 jaar, ongeh. 1 Verloren: Witte butagasfles, pak in- Gisterenavond hebben de bezoe kers van het r.k. Verenigingsgebouw een zeer geslaagde en interessante Forum-avond van de K.V.P. meege maakt. Het Forum, bestaande uit gedeputeerde A. C. A. Deerenberg, drs. W. K. N. Schmelzer, lid van het partijbestuur, mr. V. G. M. Marijnen, Kamerkandidaat en de heer A. I. J. Maas voor sociale vraagstukken, heeft de vele afgevuurde vragen des kundig en op duidelijke wijze weten te beantwoorden. De vele aanwezigen waren er dan ook van overtuigd een welbestede avond te hebben gehad. deze offers zijn het hele volk ten goede gekomen. Nu de wereldmarkt prijzen niet gunstig zijn voor het veehoudersbedrijf is men bang dat daar de klappen zullen gaan vallen. De heer Marijnen wees er echter op dat de motie Mertens in de Kamer tot uiting heeft laten komen dat de boer op een redelijke ondernemings winst recht heeft. De heer Schmelzer gaf inlichtin gen op enkele vragen die verband hielden met de Kolen- en Staalge meenschap en de Europese samen werking. De K.S.G. die feitelijk uit de nood geboren werd heeft thans reeds gezorgd voor een grote ge meenschappelijke markt, de grote stijging van de kolenprijzen heeft in feite plaats gevonden voordat de K.S.G. in werking was, sindsdien is de stijging minder sterk. De voorzitter van het Forum, drs. J. R. E. Eysink Smeets deelde nog mee dat door de burgemeester geen vergunning was verleend om voor de Forumavond reclame te maken door gebruik van een geluidswagen. De heer Deerenberg kreeg vele vragen op woningbouwgebied te be antwoorden. Hij bleek geen voor stander van de bouw van houten wo ningen, omdat deze niet doelmatig zijn gebleken maar wilde ze aan vaarden als tijdelijke vervanging van ki-otwoningen, de levensduur zou dan 10 jaar moeten zijn, aangezien daarna ook de woningnood zou zijn opgeheven. De nieuwe premierege ling voor woningbouw van minister Witte is er op gericht de toekom stige huizenbezitter zelf de premie in handen te geven, waardoor er meer zekerheid bestaat dat de pre mie wordt gebruikt voor het doel, waarvoor ze is ingesteld: de minder draagkrachtigen in staat te stellen zelf een huis te bouwen. De bemid delingsorganen zijn er om de nodige bijstand bij de bouw te verlenen, maar zullen niet zelf gaan bouwen. Voor een huurverhoging, die men in K.V.P.-kringen noodzakelijk acht voor oude woningen, is men alleen te vinden, wanneer de betreffende woning ook inderdaad goed woonge- rief zal bieden, voor een huurbelas ting bestaat weinig belangstelling. De heer Maas werd de vraag voor gelegd of men met het verlenen van ovei-heidssubsidies op 'allerlei rein wel op de goede weg is. Hij meende dat de tijd vraagt om een complex van organen en voorzienin gen. Het maatschappelijk leven moet zich bovendien kunnen ontplooien, door verlichtingen op fiscaal terrein kan geen voldoende oplossing ver- i Geboren: Adriaan H., zn. v. P. Fet- kregen worden, daar de kapitalen I ter en H. C. Schippers; Arie W., zn. v die nodig zijn te groot zijn. De heer J. van Duyn en J. L. Ouwehand; Wil- Marijnen viel hem bij door te zeg-1 lem, zn. v. W. van Rijn en K. v. Bee- gen, dat het particulier initiatief len; Cornelis A. M., zn. v. C. L. van BOUWVAKARBEIDERS STAKEN. De bouwvakai-beiders te Voorscho ten hebben vandaag evenals hun Haagse collega's het werk voor één dag neergelegd bij wijze van protest. Geboren: Gabriëlle Leonarda d. van W. A. Matze en K. E. Warnaer; Yvonne Cornelia d. van W. Rietber gen en A. M. Franken; Petrus Jo hannes z. van P. J. Kregting en M. A. P. Nelissen; Patricia Robertha d. van J. Makkink en E. Moritz; Marco Hermanus z. van J. C. Stikvoort en M. A. G. Jerphanion (geboren te Leiden). Ondertrouwd: Theodorus Hendri- kus Verplancke en Alida Helena van Brecht. Getrouwd: Jan Bethe, te 's-Gra- venhage, en Anneke Planje. KATWIJK door het verlenen van subsidies niet behoeft te worden aangetast, mits de subsidiegever maar niet op de stoel van de ontvanger wil zitten. De heer Deerenberg vond echter, dat men met het geven van subsidies op de ver keerde weg is en dat de vrijheid van de organisaties en instellingen wordt aangetast. In het geven van subsi dies zag hij menigmaal een vorm van stille nationalisatie. Er ontstond over dit punt een interessante discussie doch men werd het eens op de basis dat subsidieverlening alleen in nood zakelijke gevallen gewettigd is en dat er liefst geen rekenplichtigheid bij moet horen. In de land- en tuinbouw zijn zeker offers gebracht ten bate van de eco nomie van het land stemde de heer Marijnen met een vragensteller in, maar er moet niet vergeten worden dat ook andere bevolkingsgroepen offers hebben moeten brengen en al Kesteren en T. M. Aanhanen; Frank lin J., zn. v. J. Wilmot en C. Groene weg; Jacquelin M., dr. v. J. Guyt en M. Remmelzwaal; Nicolaas J.t zn. v N. J. Berghuis en A. Klunder; Adri aan, zn. v. A. Hortensius en W. Freke; Emiel, zn. v. T. van der Plas en J. Durieux. Ondertrouwd: H. J. Koekoek en H. Huisken; J. W. Vis en M. I. Baetens; H. W. van den Eijkel en E. Botermans C. Schaap en A. D. Durieux; Krijgsman en J. E. Mulder; P. Hoek en A. v. d. Oever. tredende bestuursleden, de heren A. tei"- L. v. Wijk en P. J. van Haastert wcr- Is °P sommige bouwerken van- den herkozen. mortëen het werk hei-vat, op andere werken, waar tot dusver nog doorge werkt werd, ligt nu het werk stil. Na gehouden bespreking werd be sloten de dijkweg, die in handen van particuliere boeren was over te dra gen aan het polderbestuur, die nu verder voor het onderhoud zal zorg j dragen. Mogelijkheden zullen worden I Kallinikos Macheriotis, archiman- gezocht de diikweg in betere conditiedriet van de Griekse Oi-thodoxe Kerk te brengen. De besprekingen worden te Londen, is maandagavond uit geleid door voorzitter A. M. Ammer- I Engeland gedeporteerd. Dit heeft 'n laan- j woordvoerder van de Griekse Or- j thodoxe Kerk te Londen bekend ge maakt. Een woordvoerder van het Britse ministerie van binnenlandse zaken bevestigde deze verklaring. De archimandriet is een Cyprioot van geboorte. RECHTZAKEN ROEKELOOS GEREDEN. Een besteller uit Rijnsburg moest terecht staan, omdat hij op 16 maart te Rijnsburg met zijn vrachtauto roe keloos gereden had. Terwijl op korte afstand een tram naar Leiden nader de, was hij met zijn vrachtauto de overweg opgereden en blijven stil staan, met gevolg een ernstige bot sing met deze tram. Over zeer grote afstand was verdachte door de tram meegesleqrd, en de kantonrechter vond het gelukkig dat het nog zó goed was afgelopen, waarin ver dachte die ten volle zijn schuld er kende, het mee eens was. De kanton rechter veroordeelde hem tot 20, boete of 8 dagen. Een auto die rammelde. Een vertegenwoordiger uit Voorburg, stond tex-echt, omdat hij op 14 maart op de Leidseweg te Voorschoten had gereden met een auto die hevig ram melde op de weg. Bij onderzoek bleek dat 3 veren geheel los waren, omdat de moeren ontbraken. Het O.M. die het een ernstige overtreding vond eiste 15,boete of 6 dagen. Uit spraak conform. Gele tram naar Den Haag kreeg zeven minuten vertraging. Een melkhandelaar uit Leiden, had op 8 maart zijn motoi-bakfiets op de tram baan op de Haarlemmerstraat ge plaatst, waardoor de tram had moe ten stoppen en zeven minuten ver traging gekregen had. Verdachte er kende de overtreding, hij had zich even verwijderd om zijn klanten te bedienen. Het O.M. die vond dat dit nogal lang geduurd had eiste f 10,- boete of 5 dagen. Uitspraak gezien de moeilijke situatie: f 5,boete of 2 d. Getrouwd: W. Smolders en J. van I politie binnen. BODEGRAVEN ERNSTIG ONGELUK Op de rijksweg nr. 17 ter hoogte van het benzinestation Puxfina reed een motorrijtuig met zijspan, gevolgd door een particuliere wagen en nog een motorrijtuig. De eerste motorrij der wilde onder het viaduct gaan schuilen en stuurde zijn voertuig naar rechts. Door de gladheid van de weg slipte de motor en 'n moment later vloog de auto er in grote vaart te^n- op; hetzelfde deed de volgende motor. De gevolgen waren verschrikkelijk. Alle motorrijders, 5 in getal, werden weggeslingerd. De auto werd ernstig beschadigd, evenals de motorrijtui gen. Twee motorrijders braken een been; vier kregen een hersenschud ding; terwijl een van hen een ernstige shock opliep. De vijfde man kwam er met ontvellingen- en schaafwonden goed af. Dr. v. Beek uit Bodegraven en 'n passerende arts verleenden eer ste hulp, geassisteerd door het Bode- graafse Rode Kruis. De gewonden werden overgebracht naar het v. Iter- sonziekenhuis te Gouda. De gladheid van de weg was mede veroorzaakt door de olie uit het wegdek, dat er onlangs was aangebracht. NIEUWVEEN ERNSTIGE VAL Zaterdagavond omstreeks 10 uur reed de 12-jarige padvinder Siem Splinter uit Langeraar, die deelnam aan een of andere wielerronde, met zijn vriendje over de O. Nieuweveen- seweg. Even voorbij de woning van de postedt. der rijkspolitie geraakten de sturen van hun rijwielen in elkaar, waardoor beide jongens kwamen te vallen. Op het hevig gegil kwamen enkele omwonenden te hulp en brachten het jeugdige slachtoffer dat uit een zijner benen bloedde, bij de Duyn; J. L. van Rijn en J. T. J. van der Berg; L. van Beelen en L. van den Oever; A. Haasnoot en K. van der Boon; J. Oudshoorn en W. Beste broer; H. van Beelen en J. Ouwe hand; A. Meijvogel en A. T. Duyven- bode. Overleden: C. van Duyn, 86 jr. wed. van; L. van Beelen. Hier bleek dat het rechterbeen aan de binnenzijde ter hoogte van de knie over een lengte van 10 cm. was open gescheurd, waardoor de spieren kwa men bloot te liggen. Nadat de ontbo den dokter v. Dongen de eerste hulp had verleend, werd Siem voor ver dere behandeling overgebacht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De dertigjarige Nederlandse eieren-expediteur John Heyn uit Oostzaan heeft gisteren getracht zijn vierjarig dochtertje Catherina uit Ita lië te ontvoeren. Samen met zijn broer wist hij in een der Milanese straten het kind te ontrukken aan het kindermeisje, waarmee het in gezelschap was. On middellijk v/erd de politie gealar meerd en door heel Italië klonk de oproep om aanhouding van de „ont voerders", die in een grijze Opel-re- kord met de Nederlandse nummer plaat RX 8558 de kleine Catherina mee naar Nederland trachtte te ne men. Aan de Ita'iaansZwitserse grens bij Pontechia."so werden de gebroe ders Heyn dan ook aangehouden en naar Milaan overgebracht. De gehele dag heeft de heer Heyn gisteren voor de Itliaanse rechters zijn rech ten op het kind bepleit. Tevergeefs. De arrestatie van de Nederlander is het gevolg van een huwelijks tragedie. John Heyn, die met zijn broer dikwijls voor zaken naar het buitenland reist, was jaren geleden in Milaan in contact gekomen met de dochter van een Ital-aanse zakenre latie. Hij vatte liefde voor het meis je op en in 1950 huwde hij haar in Milaan. Het bruidspaar vestigde zien in Nederland. Zij lieten zich een huis in Oostzaan houwen. Helaas leed het huwelijk we'dra schipbreuk. Er re zen moeilijkheden tussen man en vrouw, oie ten slotte zo groot wer den, dat men tot eer scheiding be sloot. Uit het huwelijk was in 1952 een dochtertje geboren. Hangende de echtscheidingsprocedure nam de vrouw van Heyn in 1953 het meisje mee naar haar ouders in Italië. De vader besloot daarop onmiddel lijk op zoek te gaan naar zijn doch tertje. Zijn bxoer, Gerrit Heyn, was reeds eerder naar Italië vertrokken om na ie gtan waai het kind ver bleef. Tenslotte hebben de Heyns blijk baar het kind in Italië gevonden en geprobeerc het weer naar Nederland terug te nemen. Nader vernemen wij nog, dat de echtscheidingsprocedu' e in een sta dium was gekomen, waarbij men kon nagaan dat het kind zeer waarschijn lijk aan de vsder za! worden toege wezen. De echtscheiding heeft echte;: nog niet plaats gehad. Z0ETERW0UBE Geb.: Anna Gertrudis Maria, z. v. Antonius Henricus van Dijk en Jo hanna Coi-nelia Maria Molenkamp; Johannes Petrus Maria, z. v. Johan nes Maria Christina van der Helm en Apolonia Johanna van der Drift; Anna Maria, d. v. Gerardus Antonius Rietveld en Anna Maria van Harte- velt; Margaretha Clara Maria, d. v. Marius Martinus Antonius Sep en Gertrudis Adriana van Kampen; Maria Johanna, d. v. Nicolaas Johan nes Romijn en Wilhelmina Theodora Alida van Leeuwen; Marianne José, d. van Martinus Bartholomeus Wil helmus van Hartevel1 en Theodora Martha Liesveld; Petrus Adrianus Hendricus Maria, z. v. Jacobus Theo dorus Romijn en Hendrica Clasina Maria van der Geer; Maria Bertha Jacoba Gei'arda, d. v. Leonardus Hendrikus Kerkvliet en Catharina Maria Opdam. Ondertr.: Robert van Slooten, 19 j., te Leiden, en Anthonia Theresia Berkhout, 18 j.; Martinus Cornelis Maria Vink, 24 j., en Jacoba Gerarda Turk, 23 j.; Cornelis Adrianus van Haastei*, 31 j., te Nootdorp, en Mag- dalena Johanna Maria Droogh, 24 j. Getr.: Henricus Cornelis Castelijn en Rosalia Elisabeth van der Poel; Gerrit Lekx en Anna Hulsebos; Cor nelis Hubertus Bakker en Maria Cor nelia Wilhelmina Paardekooper.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2