RIJNSTREEK Scherp Tegenvaller bij weg-aanleg in de Gnephoek RECHTZAKEN DONDERDAG 7 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN De jaarlijkse Provinciale Brand weerwedstrijden worden voor de klasse II en Ila dit jaar te Alphen a. d. Rijn gehouden en wel op de zaterdagen 16 en 23 juni a.s.f telkens aanvangende om 9.45 uur. Op de eerstgenoemde dag zullen 24 eenhe den proeve van bekwaamheid en pa raatheid afleggen, op de volgende oefendag komen 21 eenheden aan de beurt. De organisatie berust bij de ge meentelijke vrijwillige brandweer Van Alphen a. d. Rijn waarvan com mandant is de heer A. J. Th. M. Kor- ver, adjunct directeur van gemeen tewerken. De deelnemende eenheden krijgen als verzamelplaats het nieuwe par keerterrein naast het Nutsgebouw aan de Hoof straat, nader aangeduid: lage zijde-oost. Het.wedstrijd terrein is gelegen in Alphen-Oost, tussen de Van Lennep- traat en de Da Costrastraat, Nic. Beetsstraat en de Jan Luykenstraat, een terrein dat als parkeerplaats is bestemd. Een parkeerplaats voor de deelne mende brandweerauto's is ingericht aan de Jongkindt Coninckstraat en de Potgieterptraat, twee in oostelij ke richting in elkaar lopende brede straten. Berden zullen de rijrouters aangeven voor deelnemers en geno digden. Op de eerste dag worden om 9.45 uur op de verzamelplaats verwacht de brandweereenheden van Zöeter- meer, Leerdam, Gorinchem, Oegst- geest, Lisse, Rijswijk en Rotterdam I en II. Om 12.15 uur worden ver wacht, Dordrecht, Capelle a. d. IJs- sel I en D) Vlaardingen I en IT, Schoonhoven, Ridderkerk en Hen drik Ido Ambacht. Om 14.15 uur: Brielle I en n, Moerkapelle, Bos koop, Spijkenisse, Krimpen a. d. IJs- sel, Papendrecht en Voorburg I. Op 23 juni om 9.45 uur: Nieuw- veen, Leimuiden, Rotterdam Hl, Vlaar.dingen HI, B.B. A-kring 's Gra- venhage, Den Haag Rijks Automobiel Centrale, Groep I PTT, Den Haag en idem groep H. Om 12.15 uur: Oost- voorne, C. Jamin n.v., Rotterdam, n.v. v. d. Berg en Jurgens, Rotter dam, Bedrijfszelfbescherming Ned. Spoorwegen, te Leidschendam, de n.v. Rubberfabriek Rakker en Zoon te Ridderkerk, Frans Rijsdijk n.v. te Hendrik Ido Ambacht, n.v. Ned. Ka- belfabriek Alblasserdam en de n.v. -Dordtse Metaalindustrie „Johan de Witt", Dordrecht. De laatste groepen, welke om 14.15 uur op de verzamelplaats worden verwacht zijn: n.v. „Victoria" te Dordrecht, n.v. Betondak-Arkel, Go rinchem, n.v. de Vries Robbé en Co te Gorinchem I en II en Voorburg H. Als wedstrijdleider zal fungeren de heer J. P. van. Hoorn te 's Graven - hage, als jury Th. J. W. van der Sel te Rotterdam, voorz., H. Beoue, C. J. Blom en N. Huls te 'sGravenhage en G. A. Jansen te Utrecht. Het vorig jaar werd de wisselprijs behaald door de gemeente brand weer te Boskoop. Politie-sport. De athletiekcom- missie van' .de Politie Sportvereni ging „Alphen" (P.S.V.A.) organi seert a.s. zaterdagmiddag op het voetbal terrein „Alphen" achter het Bospark haar jaarlijkse sportont- moeting voor de Alphense gemeen te- en reserve-politie. De wedstrij den vang enom 14 uur aan en zullen bestaan uit kogelstoten, verspringen met aanloop, speerwerpen, 100 me ter hardlopen, hoogspringen met aanloop en hindernislopen 150 m.) Voor deelnemers boven de 35 jaar wordt een aparte klassering aange legd, behalve bij de technische nummers kogelstoten en speerwer pen. De oudste deelnemer krijgt al leen hierom al een prijs Inzet *is een wisselbeker van de ge meente. Puzzlerit. Voor de tweede maal in dit seizoen organiseert de Motor en Auto Club „Rijnland" te Alphen a. d. Rijn op disdag 12 juni een puzzle rit, in competitieverband. De lengte is 55 k.m., welke verreden wordt volgens het K.N.M.V.-regle- ment. De start is bepaald op 7—8 u. bij hotel „Toor". POTLOOD en GEEST No. 530. Horizontaal: 1. knip- werktuig, 6. gevangenis, 7. schraal, 8. ik (Lat.). 9. ontkenning (spreek taal), 10. grappenmaker. Verticaal: 2. werpspies voor de walvisvangst, 3. aanhangsel van een boek, 4. gevlochten koord, 5. brei naald. 'Oplossing morgenavond. OPLOSSING No. 528. Horizontaal: 1. bark, 5. paal, 8. firmant 11. noest, 13. engel, 15. iep, 17. Ie, 18. Pan, 20. v.e., 21. sisal, 25. eisen, 27. nederig, 29. nona, 30. stad. Verticaal: 2. af, 3. ring, 4. kroep, 5. pas, 6. anti, 7. at, 9. melasse, 10. Delhi, 12. speld, 14. nee, 16. Eva, 19. Niers, 22. teen, 24. snit, 26. Ida, 27. no, 28. ga. VEILIG VERKEER HEEFT NOG TE WEINIG LEDEN De heer D. Edzes, politie-verkeers- deskundige van het Verbond voor Veilig Verkeer te Utrecht is voor de Alphenaren geen onbekende. Hij ver toeft, sedert er in Alphen een afde ling van dit verbond is opgericht, on geveer acht jaren geleden op insti gatie van de vereniging „Alphens Belang", zo ongeveer driemaal per jaar in ons midden. Hij doet dan nut tig werk. Vertoont leerzame en te vens interessante films op verkeers gebied en praat over de zeer vele ver- keersvraagstukken, veiligheidsvoor schriften en over alles wat maar enigzins met verkeer en veiligheid te maken heeft, op boeiende en ondanks maken heeft op boeiende en aange name wijze ondanks de ernst van de zaak: het beveiligen van het verkeer, vaak op geestige wijze. Dat deed hij ook deze week weer in hotel „Centraal". De avond was georganiseerd door de plaatselijk" afdeling van het verbond. Het leden tal bedraagt een kleine 125. Een cijfer dat men veel te laag acht om twee redenen: de contributie bedraagt slechts 1,per jaar en is wellicht de laagste van alle verenigingen en om de belangrijkheid van haar doel stelling: de beveiliging van mensen levens. De heer A. v. d. Veen Meerstadt, voorz. van de pl. afd. sprak vanzelf sprekend in zijn inleidend woord over deze zaken. Hij deed dat zo enthou siast en op zo'n overtuigende wijze, dat men mag véfwachten, dat het ledental met sprongen omhoog zal gaan. Moge het waar zijn! Want niet alleen zij die een auto besturen horen in die vereniging thuis, maar de vei ligheid van het verkeer gaat iedereen aan, zodra men een stap buiten de deur doet. Hoe zwaar dit voor ieder een weegt illustreerde de heer Edzes met sprekende cijfers en vergelijkin gen. O. m. zeide hij dat na de laatste oorlog reeds meer mensen zijn ge dood door verkeersongevallen op de weg, dan tijdens de gehele oorlog. Alleen in ons land is het aantal ver keersongevallen het vorig jaar met 13.000 toegenomen m verhouding tot in het jaar 1954. 80%Van de verkeers ongevallen vindt zijn oorzaak in niet kennen van de verkeersvoorschriften Daarom organiseert het verbond overal in den lande cursussen in vei lig verkeer. Om dit streven te steu nen is 't reeds 'n dankbare taak om lid van het verbond te zijn. Maar alleen daarmee wordt het verkeer niet veiliger. Deelnemen aan de cur sussen is belangrijker! En in dit op zicht stelt Alphen aan den Rijn wel bijzonder teleur, zei de heer Edzes. Een gemeente als Alphen aan den Rijn, met zijn. ruim 20.000 inwoners (om precies te zijn 23.000, maar daarin is dan ook alles inbegrepen.) leverde voor de jongste oursus slechts vijftien cursisten op. Het had honder den kumien en moeten zijn. De films welke werden vertoond brachten de opleiding van verkeers- brigadiertjes in beeld. Na de pauze werden uit de niet al te veel aanwezigen, een aantal aktu- ele vragen gesteld, welke door de heer Edzes op begrijpelijke wijze wer den beantwoord. BODEGRAVEN Tragisch ongeval. De heer v. D, uit Rotterdam reed pp de Rijksweg' 17 tussen Den Haag en Utrecht. Op de hoogte van het Purfina station werd de heer v. D. plotseling onwel." Hij reed naar het station om wat bij te komen, maar het personeel van het station belde een arts op. Kort na de aankomst van dr. Ragag uit Bode graven overleed de heer v. D. tenge volge van een hartaanval. Het slacht offer werd vervoerd naar de aula van de begraafplaats te Zwammer- dam, waarna later overbrenging volgde naar Rotterdam. Hengelwedstrijden. Vele tien tallen leden van de Bodegraafse Hen gelsportvereniging hebben met groot enthousiasme het visseizoen ingezet. Eerst was er een karperwedstrijd in dc Goudse Vaart. De N.V. Turken- burg had een fraaie wisselbeker be schikbaar gesteld voor de grootste vis per wedstrijd. De heer J. Gorissen werd de gelukkige met een vngst van 2 vissen, te samen 116 cm. De heer Schakel bracht het tot 90 cm; derde werd de heer C. v. Dijk met 61 cm. en vierde de heer A. v. d. Oodenrijn met 46 cm. De vijfde en zesde plaats na verloting waren voor de heren J v. Dijk en N. Vink. Bij de tweede wedstrijd werden 17 karpers gevan gen. De wisselbeker was voor de heer G. v Dijk met een vis van 63 cm. Hij ving 3 exemplaren tezamen 144 cm. Overige winnaars waren de heren J. v. Dam 154 cm; F. v. Wijk 81 cm; N. Vink 55 cm en Rijkaart 41 cm. Een lid uit Den Haag was 's nachts om 1 uur van huis gegaan, maar had niets gevangen'. KOUDEKERK Personalia. Voor het diploma costumière is geslaagd mej. T. Star- reveld, en voor het diploma lingerie- naaien mej. D. Lekx, die onlangs slaagde voor -het diploma machine- schrijven. ~T £nze vroegere plaatsgeno'te, mej. T. de Ligny, le commies ter ge meentesecretarie te Gouda, is dezer dagen bevorderd tot hoofdcommies, aldaar. DE KWAKEL Geslaagd en benoemd. Voor on derwijzeres slaagde te Amsterdam mej. A. A. C. Lek. Zij is tevens in gaande Iheden benoemd als onderwij zeres aan de Mariaschool te Boven kerk. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente kwam woensdagavond in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van de heer C. W. A. Buijkx, wet houder loco-burgemeester. Na ope ning met gebed deelde de voorzitter mede, dat de heer A. Th. Brand gaarne het perceel grond, liggende tegenover de burgemeesterswoning, zou willen kopen: De heer Brand zou hierop een landhuis of een bunga low willen bouwen. Het stuk grond ligt al enige jaren ongebruikt en het zou goed zijn indien, hier een huis werd gebouwd en de tuin rond dit goed onderhouden 'werd. De heer Brand is bereid voor het perceel 3000,bte geven, B. en W. stellen voor hierop in te gaan. De raad be sluit dan met algemene stemmen het perceel grond voor deze prijs te ver kopen aan de heer A. Th. Brand. Op voorstel van B en W. wordt 125 vierkante meter water verkocht aan -de heer A. Remmelts voor vijf tien "jent per vierkante meter. Der rekening dienst 1953 werd daarna voorlopig vastgesteld met de volgende cijfers: gewone dienst: in komsten 487.461,61; uitgavenx 481:816,24; batig slot f 5.645.37. Kapitaal dienst: ink. 1.823.331,36; uitgaven 1.660.096,36; batig slot 163.235,17. Dé secretaris deelt nog mede, dat er op het einde van de dienst nog een groot bedrag te ontvangen was. Het netto batig slot van de dienst 1953 moet dan ook worden bepaald op 24.112,82. De heer Noordermeer vraagt, hoe het komt dat men zo laat is met het vaststellen der rekening. De voorzit ter deelt mede, dat er enige achter stand is ontstaan; deze wordt thans ingehaald. Voor eind juni a.s. zal t ook de rekening 1954 voorlopig vast- gesteld kunnen worden. Het onder zoek door het Centraal Bureau voor Verificatie heeft reeds plaats gevon den. De afwerking van de rekening 1955 welke dienst op 30 juni a.s. sluit, zal ook een vlot verloop heb ben. Alle voorbereiding om de af werking vlot te doen geschieden zijn reeds getroffen. De begrotingen dienst 1955 en 1956 worden daarna gewijzigd. Bij de rondvraag wijst de heer Tasseron er op, dat hij verwacht had dat B. en W. met voorstellen zouden zijn gekomen inzake de ambtswo ning van de burgemeester. Hij geeft B. en W. in overweging om eens na te gaan wat de oorzaak kan zijn van de scheuren in de binnenmuren in deze woning. Nu de woning niet be woond is, zou men de vloeren eens op enkele plaatsen kunnen opbre ken en een onderzoek instellen.' De voorzitter deelt mede, dat hij de heer Tasseron dankbaar is voor zijn opmerking. Hij zal in deze rich ting "een onderzoek doen instellen. De heer Tasseron zou gaarne zien dat er in den vervolge van de zijde van het gemeentebestuur meer aan dacht werd besteed'aan de vier-mei her denking. De voorzitter zegt zijn medewerking toe. Hierna sluiting. Kalslagerpolder. Onder voor zitterschap van de heer H. Schellin gerhout kwamen stemgerchtigde in gelanden van -de Kalslagerpolder in vergadering bijeen. De secretaris deelde mede, dat de commissie van drie de rekening 1955 heeft gecon troleerd en in orde bevonden. De commissie heeft de rekening vastge steld met de volgende cijfers, inkom sten 3915,11 uitgaven 6521,35, na delig slot 2506,24. Dit nadelig slot is ontstaan, .door de uitgave verband1 houdende met de ophoging van de kade langs de Drecht. De kosten van ophoging zijn ongeveer S 4000 ge weest. Besloten wordt ter dekking van deze kosten een geldlening- aan té gaan rentende 3i/£% per jaar af ie lossen in twaalf jaren. Aan de orde komt dan de begroting 1! (1^56. Na artikelsgewijze behandeling wordt de. zé in ontvansten en uitgaven vastge steld met 6428,20. De lasten vóór het jaar 1956 worden weer bepaald op 14 per H.A. Tot leden belast met de controle en de vaststelling van de rekeninL 1956 werden benoemd de heren J. de Vos, G. de Jong en S. N. Heemskerk. Tot plaatsvervanger werdt aan^e zen de heer J. Blanksma. De heer de Vos zou gaarne zien, dat als de kade begrint wordt, het grint met een rol ler wat wordt ingedrukt. De heer G. GEMEENTERAAD ALPHEN a. d. RI|N De gemeenteraad van Alphen kwam gisteravond bijeen, het was het beroepschrift van de firma H. Ruardy en zonen te Alphen a. d. Rijn tegen het besluit van b. en w. tot weigering van vergunning tot het bouwen van een varkensschuur, welk beroepschrift overigens niet was ingediend binnen de daarvoor gestelde termijn en het college de firma daarom niet ontvankelijk heeft verklaard in haar beroep, dat de heer Slootjes aanleiding gaf om het zijne ervan kenbaar te maken. De heer Slootjes kwam echter niet erg ver met zijn betoog, al was het nog net genoeg duidelijk geworden, dat hij het er niet mee eens was. De voorzitter gaf de heer Slootjes heel spoedig-nadat het raadslid van wal was gestoken, te kennen dat de zaak alszodanis niet aan de orde was en er niets tegen in te brengen was, daar gehandeld is volgens de wet. De Slootjes kon dit strakke vasthouden aan de letter van de wet maar ma tig appreciëren maar moest zich er uiteindelijk toch bij neerleggen, al ging dit merkbaar niét van harte. „Ook u heeft de eed van trouw aan de wet afgelegd", zei dé voorzitter. Kleuterschool. I.v.m. de bouw van een nieuwe 's-Molenaarsbrug over de Heijmans wetering moet het gebouwtje waar in kleuteronderwijs wordt gegeven aan de Woubrugseweg het veld ruimen. Hiervoor in de plaats komt een nieuwe houten gebouwtje, dat zal worden geslicht op de plaats waar thans het koetshuis staat van de villa van notaris Jhr. G. J. Stoop, aan de overkant van het water. Er zijn hiervoor twee aanbiedingen, één welke wij „Harlingen" kunnen noe men en één die aangeduid kan wor den met de naam „Verlaat". De eer ste oplossing komt 8925.de an dere 8425.bij elk der aanbiedin gen komen nog enkele kosten bij. Voor het eerste is zeven weken, voor het andere ongeveer 3 maanden le vertijd bedongen. Al deze gegevens kregen de raadsleden Gesman, Geer lof en v. d. Meent te horen op hun informatie bij de behandeling van het voorstel van b. en w. tot het be vorderen van een oplossing in de be- huizingsnood. Van antwoord dien den de weth. van onderwijs A. J. Dekker en de voorzitter van de raad, burgemeester Witschey. Welk van de twee oplossing gekozen zal worden is nog niet bepaald, zei weth. Dek ker, b. en w. hebben n.l. nog geen keuze gemaakt. De diénst van ge meentewerken zal de aanbiedingen technisch beoordelen en de beste zal worden gekozen, zei de voorzitter, die de mogelijkheid in het vooruit zicht stelde, dat er zelfs nog een der de oplossing in het geding zal kun nen komen. Voor een overbruggings mogelijkheid van de tijd dié verloopt tusen afbraak en opbouw. Onbewconverklaringen. Wederom prijkte op de agenda van de Alphense raad een voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een aantal woningen. Het zijn er dit keer twee in de Raadhuisstraat (de nrs 111 en 113) en vijf in de Emmalaan (de nrs 95, 97, 99, 101 en 103). De heer Gesman drong aan voor de bewoners zo spoedig mogelijkteen andere woning aan te wijzen, opdat deze slechte woningen zo snel moge lijk geliquideerd kunnen worden. De voorz. zeide, datde woningcom missie een desbetreffende opdracht heeft ontvangen maar de beschikba re woningvoorraad beheerst de al of niet spoedige oplossing van het ge- vaJ. Voorts deelde de voorz. n.a.v. een desbetreffende informatie van de heer Brokaar mee, dat indien het een saneringsgeval zou betreffen de ge meente een vervangingscontingent voor de bouw van woningen krijgt. Maar ook dit ligt thans weer anders, omdat nu de bouwcapaciteit van de gemeenten ten opzichte van de on bewoonbaarverklaringen en de sa- neringsgevallen, een belangrijke rol gaat spelen. Wegverbetering. Nu de gemeente Koudekerk a. d. Rijn enkele belangrijke verbeterings- werken van wegen en bruggen, o.a. aan de Gnephoek bij de grens van Alphen a. d. Rijn in uitvoering heeft genomen, Verplicht dit de laatstge noemde gemeente om de aansluiten de weg aan het Alphense gedeelte te verbeteren. Hieronder valt de om legging van een gedeelte van het tracé van de Gnephoek nabij de grens van de gemeente Koudekerk a. d. Rijn. Het aan te besteden werk voor dit projet is begroot op f 20.000. De laagste inschrijving bij de op 4 mei 1956 plaats gehad hebbende pu> blieke aanbesteding beliep 23.990 zodat de raming met rond 4000.— moet worden verhoogd. Zoals uit de besprekingen in de raad aan het licht kwam moet deze tegenvaller geweten worden aan het feit, dat dat in tegenstelling tot de aanvan kelijke voorstelling van zaken, de uitvoering van de weg-werken en die van de brug, aan verschillende ontvoerders moest worden opgedra gen. Het was vooral de heer Honout die met deze tegenvaller maar wei nig in zijn nopjes' was. Hij vindt dit bedrag bovendien abnormaal hoog, zo' hoog zelfs dat hij zonder meer zich niet verantwoord acht zijn stem hieraan te geven. De voorz. onderschreef zijn be zwaar, maar wilde van de heer Ho nout weten hoe 't dan anders moet gaan. De heer Honout gaf kort en bondig het antwoord: „als iemand te hoog is in zijn vraagprijs, krijgt hij het werk niet". De voorzitter verduidelijkte de zaak en wees erop, dat de gemeente Koudekerk a. d. Rijn ook in de moeilijkheden zit omtrent het onder houdstermijn. En wat kost vertra ging van uitvoering dan wel? Ook de industriën worden dan gedupeerd. Is het nadeel voor gemeente en in dustrie tesamen dan niet veel gro ter, wilde de voorzitter weten, die tot besluit begrip vroeg voor een besluit uit dringende noodzaak. De heer Gesman merkte op dat het juist is gezien, dat het werk ge splitst is. Technisch gezien is de ene aannemer geen specialist in brug- bouw en.de ander mist de speciali teit in wegenbouw. De heer Honout dacht dat het wel een pet nat was. Het zal voor elke aannemer tooh wel voor de eerste keer zijn, dat hij een bepaald bouw technisch object gaat uitvoeren, of dit wegenbouw, dan wel brugbouw of iets dergelijks betreft, maakt het volgens hem voor een aannemer niéts uit. Uiteindelijk heeft ook de heer Ho nout zijn stem aan dit voorstel niet onthouden. Verschillende besluiten. Tijdens deze vergadering kreeg de bijzondere school aan de Zaalberg straat haar filmstrookprojector, de katholieke kleuterschool aan de Pa radij slaan haar speellokaal, de ulo school aan het Sint Jorisplein haar schoolmeubelen, leer- en hulpmid delen. Ook de woningbouw kreeg zijn deel in de vorm van een onders- de Jong klaagt er over dat het water in de polder te laag gehouden wordt. De heer C. W. de Jong valt hem bij. Beide heren zouden het water pre cies op peil willen houden. De heer de Jong zegt dat de funderingen der gebouwen te lijden hebben vgn het lage water. De voorzitter zegt toe zijn best te zullen doen om het water op peil te houden. Hij deelt mede dat nu hij zijn eigendommen gaat verkopen, hij in het najaar als voorzitter zal moeten aftreden. NIEUWKOOP Begrafenisvereniging- St. Barbara. De begrafen'isvereniging St. Bar bara hield gisteravond in hét paro chiehuis haar jaarvergadering. Na opening en welkomstwoord van voorzitter H. Bos, las deze zelf no tulen en jaarverslag van de vorige vergadering aangezien de secretaris penningmeester, de heer J. Beuk, een dezer dagen de gemeente heeft ver laten. In het afgelopen jaar werd zes maal de hulp van de vereniging bij een begrafenis ingeroepen, 't Leden tal neemt nog steeds toe en de finan ciële toestand is gunstig. Het ziet er wel naar uit dat het vijf jarenplan, waarbij men zich voorstelde 200. per jaar af te lossen van de geleende gelden in verband met de oprichtings kosten vlot kan worden afgewerkt. De inventaris is nog vermeerderd met een rouwkamer ten behoeve van de leden in voorkomende gevallen. In de vacature J. Beuk werd met bijna algemene stemmen de heer W. J. de Jong in het bestuur gekozen. Er was nu gelegenheid om de rouw kamer te 'bezichtigen die een keurige indruk maakte. Tegen geringe ver goeding kunnen de leden in voorko mende gevallen hiervan gebruik ma ken. Als lid werd aan de financiële com missie toegevoegd de heer G. Kuyt. Sportvereniging „Nieuwkoop". In „de Hollandse Leeuw" vond de jaarvergadering plaats van de sport vereniging „Nieuwkoop" onder lei ding van voorzitter P. Veenboer. Deze vond in zijn openingswoord, dat alle elftallen het er in de com petitie heel behoorlijk hadden afge bracht. Het moreel van de spelers was dit jaar uitstekend geweest. De notulen en het uitvoerige jaar verslag van de secretaris K. C. Rom- men werden met applaus aanvaard. De heer Eijs, penningmeester, was ook tevreden, aangezien er in* ver gelijking met andere jaren een be hoorlijke kas is. Aan de hand van een schriftelijke verklaring van de financiële commissie bleek, dat deze de bescheiden van de penningmees ter in orde had bevonden. .De heren H. Hartman en A. Koeheim werden tot nieuwe leden van de financiële' commissie benoemd. Hierna was er bestuursverkiezing, waarbij de aftredende bestuursleden A. van Leeuwen, A. Kwakkenbos en A., Vork werden herkozen. Allen na men hun herbenoeming aan. Op 15 en 18 augustus a.s. zal het jaarlijkse sportfeest gehouden wor den. De heren A. van Leeuwen, L. v. d. Laan en H. Rijnbeek zullen even als vorig jaar de elftalcommissie vor men. De voorzitter legde toen aan de vergadering de vraag voor of men door zal blijven gaan met op zondag te voetballen of daarvoor de zater dagmiddag te kiezen. Het bestuur ii van mening, dat in de toekomst men algemeen op zaterdagmiddag zal gaan spelen en wenst nu de mening van de leden hierover vast te pol sen. Uit. de gedachten wisseling, die over deze kwestie ontstaat, blijkt dat de meesten er voor zijn althans voor lopig op zondagmiddag te blijven spelen. Men is er niet op tegen, dat er ook een zaterdagmiddag-elftal komt. Het bestuur zal de diverse sugges ties overwegen en later met voor stellen komen. Bij de rondvraag klaagt een der leden over de slechte toestand van het terrein. Het bestuur heeft dit ook al onderling -besproken. Restau ratie kost echter veel geld. De ver eniging kan dit zelf niet bekostigen. Men huurt het terrein van de ge meente en zal dan ook bij de raad aankloppen, ten einde financiële bij stand te verkrijgen om een en ander te kunnen financieren. Ook wordt genoemd, dat men eventueel de hulp van de K.N.V.B. zou kunnen inroe pen. Tenslotte is er nog een gratis ver loting, met een tiental prijzen. Hier na sluit de heer Veenboer, de in een prettige sfeer gehouden vergadering. Geslaagd. De heer P. van Eyk, schrijver ter gemeentesecretarie al hier is een dezer dagen in den Haag geslaagd vopr het examen gemeente administratie. ZWAMMERDAM Gemeenteraad. De Raad komt vanavond te 7.3-0 uur in vergadering bijeen. Agenda o.a. Gunning van de bouw van 3-1 woningen aan de Wi- thenluststraat. Verzoek van de ver eniging voor Ohr. Schoolonderwijs (Oranjesehool) om een vergoeding te mogen ontvangen over 1955 voor het betaalde salaris vakleerkracht nut tige handwerken (vak U) als gevolg van bijzondere omstandigheden. TER AAR Eerste nieuwe aardappelen. De tuinder J. van der Berg voerde aan de Centrale veiling de eerste nieuwe aardappelen aan. Koper was de Al phense groentehandelaar M. Krum- pelman voor 85 cent per kg. ALKEMADE Geboren: Gerardus Th. M., zn. v. H. Glanzevles en A. B. van der Pouw Kraan; Marinus J. M., zn. v. A. van Pelt en T. de Rijk; Johanna M., dr. v. L. P. van Klink en M. Vlasman; Henricus P. zn. v. P. F. Zwartjes en C. E. M. Huigsloot; Anna A/r., dr. v. W. N. van Klink en A. H. v. d. Hoorn; Theodorus M. M., dr. P. v. d. Broek en J. A. van Haes- trecht; Adrianus F. A., zn. v. J. B. v. Veen en E. P. M. Kalker; Gerritje A., dr. v. W. Los en C. Vlugt; Adrianus H., zn. v. J. van Heek en J. van Houten. Ondertrouwd: R. W. Turk en J. M. M. Feit Zoet. Getrouwd: A. A. van Egmond en J. P. Neijman; J. P. van der Meer en P. C. C. van Rutten. HAZERSW0UDE Geboren: Frans Jan z. van E. Brinksma en G. J.-Davelaar. Paulus Ignatius Michael z. van J. M. A. de Heij en A. J. Bezuijen. Jacob z. van A. van Aalst en C. van Tol. Teunis z. van J. van Veen en L. Burggraeve. Franciscus z. van F. Plasmeijer en C. Verhaar. Theresia Maria d. van C. Th. de Jong en A. M. Boek horst. Engelina Maria d. van G. de Ruiter en M. Th. van Leeuwen. Cor nells Maria z. van N. C. Th. Koot en E. G. M. de Jong. Margaretha Johan na Maria d. van G. P. M. Out en E. J. Hoogeveen. Franciscus Cornelis z. J. C. de Boer en B. M. de Jong. Ondertrouwd: J. M. van der Poel 31 j. en A. M. Stolwijk 27 j. M. C. Wortman 43 j. en W. A. C. M. van Beek 43 j. Getrouwd: J. H. Tummers 31 j. en A. M. Smits 26 j. J. C. van Leeuwen 35J. en J. M. Stolwijk 29 j. handse opdracht aan de firma J. Wieringen tot de bouw van 84 etage woningen na-bij de Koningin Juliana- brug aan de lage zijde, waarmode voor grond en bouwkosten totaal ruim 1 miljoen 400.000 gld. werd ge vraagd. De firma Handels- en Aan nemingsbedrijf Hanab n.v. te Oegst- geest krijgt de uitvoering van het verleggen van zinkers, kabels en buizen van de water- en lichtbedrij- ver^ in de Heijmanswetering, i.vm. de bouw van een nieuwe 's-Mole- naarsbrug aldaar (67.300.Voorts werden gronden verkocht voor wo ningbouw en gronden aangekocht o.m. ter verbreding vdn de Kerk- vaartsweg (Aanlanderveen). CHAUFFEUR REED MUSEUMPAAL OMVER. Omdat hij op 27 sept. 1955 als be stuurder van een vrachtauto na een aanrijding was doorgereden voordat zijn identiteit was vastgesteld moest een chauffeur uit Alphen aan den Rijn zich verantwoorden bij de Haag se Politierechter. De verdachte ont kende, h(j zou geen aanrijding hebben ^veroorzaakt. Als getuige werd ge hoord een 28-jarige mevr. A. W.-van D. uit Alphen aan den Rijn. Deze had vanuit haar slaapkamer op de Rijn kade gekeken en gezien hoe een vrachtauto met klei er op de heen weg naar de in aanbouw zijnde brug niet verder kon door een rek met wasgoed. De chauffeur had het rek weggezet. Even later was de auto teruggekomen. Ze had lawaai gehoord en was gaan kijken. Toen had ze ge zien hoe de paal van een hek vóór het museum stuk was gereden en hoe de chauffeur de paal weer op het voetstuk zette. Ze hoorde een metge zel van de chauffeur een lelijk woord zeggen. De chauffeur was gauw weg gereden. De verd. ontkepde niet, dat hij er vaak langs kwam met klei voor de nieuwe brug die de „brug der zuch ten" moest vervangen. De paal zou hij echter niet hebben geraakt. „Kom nou, waarom zette u dan die paal weer op het voetstuk. Doet u dat bij alles wat stuk is langs de weg", zei dé rechter. „Hoe kwamen dan die verf- schilfers van uw auto op die paal", informeerde de officier van Justitie. De rechter las een getuigenverklaring voor van een vroud die had gezien hoe de paal eerste heel was en nadat de auto was gepasseerd stuk. „En toch heb ik het niet gedaan", zei verd. „Het kan doodeenvoudig niet an ders of hij heeft het gedaan", vond de officier. „Hij is er na de aanrijding vandoor gegaan, maar men kan zich dat in Alphen aan den Rijn niet ver oorloven, want daar zijn de mensen nieuwsgierig en komen ze kijken". De officier vorderde 25 boete of 10 da gen. Conform de eis werd verdachte veroordeeld. ZIT ER EEN VRIJSPRAAK IN DE LUCHT? Maar liefst 2261 zou een bejaarde expediteur uit Alphen aan den Rijn ten onrechte hebben genoten van de noodwet ouderdomsvoorziening en omdat hij het memorandum hiervoor vals had ingevuld en met zijn hand tekening had bekrachtigd moest hij thans in het verdachtenbankje staan bij de Haagse Politierechter. De verdachte had geruime tijd on dersteuning genoten toen het de 31- jarige ambtenaar bij de gem. dienst van sociale zaken te Alphen aan den Rijn G. H. Z. was opgevallen dat ver dachte telkens grind vervoerde. De zaak bleek niet te kloppen want uit een onderzoek kwam vast te staan dat verdachte een eigen expeditie bedrijf had met drie man personeel. Voor de belastingen was verd. in 1953 aangeslagen voor 3000 inkomen en- hii had het betaald. Ter zitting vertelde verd. echter dat het .geval heel anders was. Zijn zoon was failliet geweest en daardoor had de zaak niet op zijn naam kun nen staan. Hij had zijn zoon weer op paard willen helpen en de verdien sten waren dan ook niet voor hem geweest maar voor zijn zoon. Voor niets zou hij hebben gewerkt totdat zijn zoon hem een loon had kunnen betalen. Toen had hij dit ook direct opgegeven en was de uitkering ge stopt. „Je hebt het in elk geval on gelukkig gedaan, maar misschien ga je strafrechterlijk vrijuit", zei de rechter en hij verwees de zaak naar de instructie voor een nader onder zoek.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2