Kwestie van kleedgelegenheden op sportvelden nog niet opgelost Technische school ondervond haar kunst in negatieve zin Rijksweg 4 A binnenkort aanbesteed Voorstel van sportverenigingen zal bestudeerd worden Gevaarlijke toestand in Haarlemse „Koepel' ZATERDAG 2 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Buit f 4.500,— De Technische School aan de Post j es weg te Amsterdam kwam gister morgen tot de ontdekking, dat de edele bekwaamheid, die in haar insti tuut onderwezen wordt, ook in nega tieven ain kan worden toegepast, want toen de directeur en leraren in de morgenuren de school binnengin nen vonden ze een technisch zeer kun dig bewerkte brandkast, waaruit 4000 verdwenen was. De inlbrekers hadden de kast, die in de directiekamer stond, voorover laten vallen en vanaf de achterzijde 'benaderd. Het gereedschap daartoe werd gevonden in de instrumenten- voorraad van de school. Men schijnt echter eerst naai* de weg van de minste weerstand gezocht te hebben, want zowel de kamer van de directeur, als de kamer van de administrateur waren geheel over hoop gehaald tijdens een kennelijke speurtocht naar de sleutels. School kreeg vrij. Deze speurtochten leverden echter ook een weinig kleingeld op, dat zich in deze kamers bevond en een kort bezoek aan de kamer van de concierge speelde de inlbrekers nog een school- spaarbus in handen, waardoor de tót opliep tot 4.&0O. De politie, die onmiddellijk een uitgebreid onderzoek begon, stuurde de leerlingen voor een dag naar huis. De inbrekers moeten wel zeer goed met de gang van zaken op de hoogte zijn geweest, want er had juist een Oranje-verenigingen te Venlo in congres Het vijfde jaarcongres van de fe deratie van Oranjeverenigingen in Nederland is vrijdagmiddag in het bondsgebouw te Venlo begonnen, on der presidium van kolonel M. A. Smeenk, die in zijn openingswoord voorstelde een telegram te zenden aan de Koningin, waarin het congres zijn aanhankelijkheid en trouw aan het vorstenhuis betuigt. Aan de gouverneurs van Neder lands Nieuw Guinea, de Nederlandse Antillen en Suriname werd een schrijven gericht, houdende het ver zoek tot aansluiting van de Oranje- Verenigingen bij de federatie. Op deze eerste congresdag werden beschouwingen gehouden over de wenselijkheid van overheidssteun en om een goede organisatievorm. Tot besluit van de middagbijeen komst werd een demonstratie gege ven van verschillende kinderspelen, die met geringe middelen in ver schillende festiviteiten kunnen wor den ingelast. De eerste congresdag is besloten met een gezamenlijk diner in „Nationaal", waarbij ook mr dr F. Houben, commissaris der Konin gin in Limburg aanzat. Het congres werd vanmorgen voortgezet. Commissie voor eenheid in de bouwvoorschriften De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft een commissie in gesteld, die zich zal bezig houden met de problemen rond de unificatie van de bouwvoorschriften in Neder land. De commissie, onder voorzitter schap van dr. ir. F. Bakker-Schut, hoofddirecteur van de dienst van wederopbouw en stadsontwikkeling van de gemeente 's-Gravenhage heeft donderdag haar eerste vergade ring gehouden. Verschillende instanties en instel lingen doen zich in de commissie vertegenwoordigen, o.a. het ministe rie van wederopbouw en volkshuis vesting, het Nederlands instituut voor volkshuisvesting en stedebouw, de bond van nederlandse architecten, de raad van bestuur bouwbedrijf, de hinderwet- en bouwtoezichtvereni- ging, de hoofdcommissie voor de nor malisatie in Nederland, de nationale woningraad, het katholieke instituut voor volkshuisvesting en de federa tie van chr. woningbouwverenigin gen. Voorts maken een aantal ge meentebestuurders deel van de com missie uit. Econ. onderzoek in bouwnijverheid Instituut opgericht In het gebouw voor bouwkunde der Technische Hogeschool te Delft is donderdag de Stichting Economisch Instituut voor de Bouwnijverheid op gericht. Tot directeur van de stich ting werd benoemd drs. A. Hendriks uit Amersfoort. De voorzitter van het curatorium, prof. ir. J. H. van den Broek, werd be noemd tot voorlopig voorzitter van het bestuur. Doel van het instituut is te komen tot een juist inzicht in en een goed gebruik van de bouw activiteit. De heer J. Dura Dzn., voorzitter van de Raad v. Bestuur Bouwbedrijf, wees erop dat een nieuwe periode wordt ingeluid, waarin het bouwbe drijf geruggesteund zal worden door wetenschappelijk onderzoek van al gemeen maatschappelijke waarde. De sterk overspannen vraag naar de produkten van ons bouiwapparaat heeft ertoe geleid, dat gestreefd wordt uit het bouwbedrijf te halen wat erin zit. schoolverkoop plaats gevonden, waar door er veel meer geld in kas was, dan doorgaans. Een tweede brandkast, in de kamer van de administrateur, had stand ge houden tegen de technische pogingen van de inbrekers. VALKENBURGSE GROTTEKENINGEN Onderzoek naar ouderdom. Vrijdagmorgen heeft abbé Henri Breuill, specialist op het gebied van de voornistorische grottentekeningen een bezoek gebracht aan de grot on- de ruïne van het „Kasteel van Val kenburg". In deze grot zijn in 1930 oude wandtekeningen ontdekt, die door de zorgen van de stichting „Kas teel van Valkenburg" in goede staat bewaard gebleven zijn. De tekeningen stellen voor jachtdieren en menselijke figuren. Tot nu toe was men steeds in onzekerheid over de tijd, waaruit deze tekeningen dateren. De stichting „Kasteel van Valkenburg" hoopt, dat het bezoek en onderzoek van abbé Breuill, die met veel belangstelling de tekeningen heeft bestudeerd, nader licht zal kunnen werpen op de ouder dom van deze grottekeningen. Prinses Irene over Benelux H. K. H. Prinses Irene heeft gister avond voor de radio een toespraak gehouden tot de jongeren, ter gele genheid van het feit, dat vijf jaar geleden de eerste Benelux-uitzending door de radio werd uitgezonden. Prinses Irene zeide: „In deze korte toespraak wil ik mij richten tot alle jonge mensen in Ne derland, België en Luxemburg, die op dit ogenblik naar deze uitzending luisteren. Ik geloof wel, dat wij al len er hoe langer hoe meer van door drongen zijn, dat onze landen en wij zelf niet zó maar langs elkaar kun nen blijven voortleven, maar dat we meer onderling contact en meer in ternationale samenwerking nodig hebben. Na het ontstaan en de ontwikke ling van de Benelux verteld te heb ben, besloot prinses Irene: Wat er van dit alles terecht zal komen, zal voor een belangrijk deel afhangen van wat de jeugd van Bel gië, Luxemburg en Nederland straks er toe zal bijdragen. Wij moeten be langstelling hebben voor wat hier gebeurt en het leren begrijpen. Daar om wil ik namens de Nederlandse jeugd zeggen, dat wij nu en later ons best willen en zullen doen om mee te helpen de idealen van de Benelux nog meer ingang te doen vinden." Ringvaart via „aquaduct" over de weg Zand uit Braassemermeer De A.N.W.B. bericht, dat op 12 juni a.s. de aanleg van de aarden- baan van de rijksweg 4a, Rotterdam -Ypenburg-Burgerveen (Amsterdam) tussen d© provinciale weg Leiderdorp Woubrugge en de Ringvaart zal worden aanbesteed, alsmede de ver legging van de Ringvaart en het ma ken van gewapend betonnen kunst werken onder de gemeente Woubrug ge en Alkemade. Naar de A.N.W.B. nader meedeelt houdt deze aanbesteding het belang rijkste bestek van de rijksweg 4a in. ,Het omvat o.a. de aanleg van een ze vental kunstwerken, waaronder een viaduct over de Rijpwetering en een tunnel onder de Zuidzijdevaart bij •Hoogmade. Voorts zal er een „aquaduct" wor den gebouwd, waar de Ringvaart die hiertoe tijdelijk zal worden ver legd over de nieuwe rijksweg wordt gevoerd, waarvoor in dit be stek de voorbereidende werkzaamhe den zijn opgenomen. Dit aquaduct be staat uit een grote betonnen bak, ter breedte van de Ringvaart, welke op pilaren rust. Eind van dit jaar zal met de eigenlijke bouw hiervan wor den begonnen. Met deze werkzaamheden zullen in totaal 1.450.000 m3 grond verzet wor den, terwijl 2.500.000 m3 zand moet worden aangevoerd, welke hoeveel heid uit het Braassemermeer moet •worden gezogen. -Voorts zal, in ver band met de slappe bodem, een cunet moeten worden gegraven met een diepte van 6 m., waar later de weg zal komen. Bij deze werkzaamheden, die eind ,1058 gereed moeten zijn, is ook de bouw inbegrepen van een zandsilo, ,op het punt waar de nieuwe rijks weg de provinciale weg LeidenRijp weteringOudewetering kruist. Langs deze weg komen in totaal drie zandsilo's, n.L nog één bij de Landscheidingsweg, en één bij de Oude Rijn. In afwijking van de gebruikelijke Waarschuwing tegen ontsnapte gevangene Het hoofd van het bureau crimine le voorlichting te 's Gravenhage, ves tigt de aandacht op de op 4 april 1956 uit een strafinrichting in Neder land ontvluchte Abe Haven, geboren te Leeuwarden 25 maart 1930, die zich sedertdien aan het plegen van misdrijven schuldig maakt. Het signalement van betrokkene luidt als volgt: Plm 1.70 m. lang, slank postuur, blond haar met scheiding rechts, blauwe ogen. De laatste tijd vervoegt Haven zich bij verhuurders van bromfietsen en huurt voor enige uren een rijwiel met hulpmotor, waarbij hij zich steeds van een gefingeerde naam be dient. De door hem gehuurde bromfiet sen worden niet teruggebracht. Indien Abe Haven wordt aange troffen, wordt verzocht onmiddellijk de plaatselijke politie te waarschu wen. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ver meld. Argentinië ms „Yapeyu" 9 juni. Australië: ss „Strathnaver" 7 juni; ms „Sibajak" 9 juni. Brazilië: ms „Eemland" 4 juni; ms „Urugay" 9 juni. Brits O.-Afrika ss „Le Bourdonnais" 9 juni. Canada: ms. „Westerdam" 7 juni. Chili: via New York 7 juni. Ned. Antillen: ms „Oranjestad" 5 juni. Ned. Nw. Guinea: ss „Sarangan" 7 juni. Nieuw Zeeland: via Engeland 9 juni. Suriname: ms „Bonaire" 5 juni. Unie van Z. Afrika ms „Edinburgh Castle" 9 juni en Z. W. Afrika. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. gang van zaken, zullen deze silo's wel ke het zand bevatten dat bij glad heid 's winters op het wegdek wordt gestrooid, niet na het ingebruikne- men van de weg gereed zijn, doch reeds tijdens de openstelling bedrijfs klaar zijn. De gehele rijksweg 4a moet zo deelt de A.N.W.B. mede voorjaar 1960 in gebruik worden genomen. Dit jaar belangrijk meer eieren In de periode van november 1955 tot met 1956 zijn in Nederland 81.970.000 eieren uitgebroed. Dit is ruim 20 miljoen meer dan tijdens de broedperiode van het vorige jaar. Dit verklaarde ir. J. G. Tukker van het Bedrijfschap Pluimvee en Eieren tijdens een te Utrecht gehouden jaar vergadering' van de Nederlandse Pluimvee-organisatie. Voorts deelde •hij medle, dat dit ja-ar belangrijk meer eieren aan de markt zullen komen dan het vorige jaar. V-oor de export voert Nederland momenteel samen met Denemarken, Zweden en Noorwegen een groot scheepse propaganda voor het ei in Duitsland. In deze propaganda zal ook het gevogeltje betrokken wor den. Evenals de voorzitter, de heer G. van Gaay, dit reeds in zij-n openings woord hadl gedaan, drong ook de heer Tukker aan op verhoging van de kwaliteit van de eieren en het ge- vogeltje. Slechts dan is volgens hem concurrentie met andere land'en mo gelijk. Baarnse watertoren liep leeg Doordat een dop van een der wa terleidingbuizen weggeperst werd, is de Baarnse watertoren geheel leeg gelopen. Vijfhonderd kubieke meter water stroomden weg. Een der bewoners van de Geer en - weg waarschuwde de politie d'at da-ar een kleine watersnood heerste. Het water bleek de polder in t-e stromen-. HAAGSE BB-HOOFDEN BLIJVEN AAN De wijlthoofden in de A-kring Den Haag van de Bescherming Bevolking, die om hun ontslag hadden gevraagd, blijven 'voorlopig op hun post. Na een openhartig gesprek met de kringraad hebben zij volgens een officiële mededeling besloten „de verdere beslissing over hun houding afhan kelijk te stellen van de ontwikkeling van het complex van oorzaken, dat tot hun aanvankelijke beslissing heeft geleid". Official DKW-Dealer voor Leiden en Omstreken: MAREL's Autobe drijf N.V., Rijksstraatweg 336-340 („Den Deyl"), Tel. 2545 (K 1751 WASSENAAR. Official DKW-dealer voor de Bollenstreek en Omgeving: BAKKER's Automobielbedrijf, Hoofdstr, 133. Tel. K 2532-7427. SASSENHEIM. (Advertentie). Gemeenteraad Voorschoten Gisteravond kwam de raad van Voorschoten in openbare vergadering bijeen. Op de agenda van deze ver gadering stonden vermeld de bouw van 107 woningwetwoningen, de bouw van de kleedgebouwen op het sportveldencomplexde inrichting van ruimten voor B.B. en dienst van Openbare Werken. Twee van deze be langrijke aangelegenheden werden van de agenda afgevoerd en kregen dus niet hun beslag. Dat was de bouw van de kleedgebouwen en de inrich ting van het verenigingsgebouw. De raad was voltallig. Na de opening sprong de heer Van der Hulst al direct op de ketting voor de agrariërs. Volgens 't uitbreidings plan zijn de volkstuinen gepland in de Zuid-Hoflandse Polder achter de Nieuw Voordorpstraat. Deze volks tuinen zijn gunstig gelegen in de na bijheid van woningcomplexen in de lage huurklasse. Dit uitbreidingsplan heeft ter visie gelegen en toen zijn geen bezwaren binnengekomen. Het gevolg van de aanleg van deze volks tuinen is, dat de heer J. P. Hooymans, Voorstraat 11, 3H h.a. van zijn grond moet afstaan voor dit doel. Bij brief heeft de heer Hooymans verzocht de ze grond te mogen behouden voor zijn bedrijf. B. en W. stelden voor ëfwijzend te beschikken. De heer v. d. Hulst betoogde, dat publicatie van zo'n uitbreidingsplan beslist onvol doende is. Men zou op deze manier elke avond de advertentiekolommen van het dagblad door moeten lezen om te kijken of er niets in staat, waardoor zijn bestaansmogelijkheid of bedrijf in gevaar komt. En wat prevaleert in dit geval de aanleg van de volkstuinen of de bestaansmoge lijkheid van een agrariër? De heer v. d. Hulst suggereerde de volkstuinen aan te leggen op de gronden gelegen onder de hoogspanningsdraden, waar toch geen woningbouw mag komen. De voorzitter antwoordde dat bij de publicatie de wettelijk voorgeschre ven weg is bewandeld. De ligging van deze grond is gunstig voor de volkstuinders en de mogelijkheid on der de hoogspanningsdraden is be zien. Hier ligt te weinig grond en trouwens op deze gronden komen toch wel aanvullende volkstuinen. In een zich ontwikkelende gemeente vallen vooral in het centrum slacht offers. Bij de stemming werd besloten in afwijzende zin te beschikken op het verzoek. Het werd 114. Tegen de heren v. d. Hulst, Fortanier, Bolle en De Graaf. Woningbouw. De bouw van de 107 woningwet woningen werd door de leden van de raad toegejuicht. B. en W. vroegen bij dit object nog een aanvullend crediet van 50.500.voor de aanleg van benodigd sanitair, waardoor de kos ten van dit object opliepen tot 1.920.797.—. De heer Van Eist vond 1 wastafel in een huis voor 10 per sonen te weinig. De heer Pels infor meerde hoeveel van deze woningen Een groot gebrek aan bewakings personeel is er de oorzaak van, dat in de Haarlemse strafgevangenis sinds geruime tijd ernstige ongeregeldhe den voorkomen. Naar eerst nu bekend wordt, is don derdag J.l. de toestand in „de Koepel" zo ernstig geweest, dat de directie tot twee maal toe om assistentie van de gemeentepolitie moest verzoeken. Om negen uur des morgens laaide de on tevredenheid opnieuw op. Gevange nen gaven hun ongenoegen over de behandeling te kennen. In een vlaag van woede wierp een van hen een volle ton van de derde ring maan* be neden, echter zonder een van de be wakers te treffen. In de algemene verwarring, die volgde, meende de directeur dat de rust niet meer anet het weinige pei'- soneel was te hei*stellen. De politie werd gewaarschuwd, maar toen korte tijd later de rust scheen weergekeerd, werd de versterking afgebeld. Een vechtpartij tusen twee gevan genen werd in de middag oorzaak van nieuwe onrust. Een bewaker, d'ie in het duel wilde tussenbeide komen werd door een derde delink went zo danig afgeranseld, dat hij zijn werk zaamheden niet meer kon verrichten en naar huis moest worden gestuurd. Na een hernieuwde oproep om poli tiële bijstand, verscheen 'n patrouille van tien man, onder leiding van een inspecteur. De lage salariëring is er de oorzaak van, dat men met een groot tekort aan bewakend personeel te kampen heeft. Een gevolg van de geringe bewa king is, dat de nieuwe rijksvoors- schriften, die de gevangenen meer vrijheid geven, niet ten volle tot hun recht kunnen komen. Dit wekt onte vredenheid bij de gevangenen, die een dreigende houding aannemen. An dere voorschriften, waarin het ara- gen van wapenen wordt verboden, blijven van kracht, zodat de cipiers in voortdurend gevaar leven. Als gevolg van de verwikkelingen van de laatste dagen, heeft opnieuw een van de lieden van het bewakend personeel zijn ontslagaanvrage ingediend, ter wijl een ander overplaatsing ver zocht. Wanneer zich in deze toestand niet spoedig veranderingen zullen voor doen, vreest men ernstige gevolgen. voor de Marine bestemd waren. Voorts vroeg hij om een soepele rgeling bij informeerde hij met hoeveel geld de huur omhoog zou gaan door de aan brenging van het sanitair. Voorts de overgang van gas naar electrici- teit. In deze huizen komt immers geen gas. De heer Dekker informeer de in hoeverre de industrie en rol meespeelt in dit woningcomplex en voorts informeerde hij naar de beste- dingsvorm. De heer De Graaff was een groot voorstander van het aan brengen van vlieringen in deze hui zen. De kostprijs zou daardoor niet aanmerkelijk stijgen. Beantwoording. Wethouder Schrama gaf op al deze informaties een duidelijk antwoord. De mogelijkheid voor het aanbrengen van meer wastafels is aanwezig. Hij wilde de bewoners echter de vrijheid laten dit zelf te bepalen. Van deze 107 woningen komen er 51 voor de Ma rine beschikbaar (het bouwvolume van de Marine is hierin verwerkt) en de rest komt ter beschikking van de candidaten van de woninglijst van Voorschoten. De huurprijs zal door het aanbrengen van het sanitair met 70 ct per Week stijgen. De bestedings -vorm zal onder de ogen worden ge zien. Er zal bekeken worden of dit onderhands of openbaar zal worden aanbesteed. De vlieringen zijn inder daad wel gewenst. De mogelijkheid zal worden bezien. Het aanbod van de industrie om in deze wijk een rol te spelen bij de woningbouw is prac- tisch nihil. Nogmaals zal geprobeerd worden de industrie hiervoor te in teresseren. Daarna werd het voorstel z.h.st. aanvaard en men hoopte alleen maar, dat de plannen tot deze wo ningbouw een snel verloop mogen hebben. Inrichting verenigingsgebouw. Thans kwam aan de orde de in richting van het Verenigingsgebouw. B. en W. vroeg een bedrag van 40.400.voor stoelen, tafels en de nodige andere voorzieningen. De heer Eysink Smeets informeerde voor welke activiteiten en gelegenheden het gebouw straks zal worden bruikt. Het gebouw vertoont in aan leg verschillende gebreken. Wat stelt het College zich voor? Wethouder v. Oosten wenste te antwoorden in be sloten vergadering. Hierop werd de vergadering 45 minuten geschorst. Na heropening werd dit''voorstel aange houden en teruggenomen tot een vol gende vergadering. Alleen een be drag van 1800.en 300.voor kapstokken en het aanbrengen van opschriften werd door de raad be schikbaar gesteld. Ruimte voor B.B. en openbare werken. B. en W. stelden voor de ruimten van de sousterreinen onder de etage woningen van de Raadhuislaan be schikbaar te stellen voor de B.B. en de dienst van Openbare Werken. 2 vertrekken zouden worden ingericht schilderswerkplaats en als tim mermanswerkplaats. Bovendien zou er achter het gebouw van. de etage woningen een gebouwtje komen met toiletten en als bergruimten voor bakfiets en ander materiaal. De raad was niet erg enthousiast. De gedeel ten van dit grote voorstel werden in gedeelten in stemming gebracht. Bij de inrichting van de twee lokalen voor een timmermanswerkplaats en schilderswerkplaats was de uitslag 9 voor en 6 tegen. De bouw van een semi-permanentgebouwtje buiten het sousterrein voor de berging van de toiletten en ander materiaal werd weggestemd met 13 tegen 2 stemmen. Op dit punt stonden de wethouders alleen. Stichting kleedgebouwen op hef sportveldencomplex. B. en W. sugge reerden het voorstel aan te nemen, zoals dat op 2 maart jl. in de raad was geweest. Het kon toen de meer derheid niet krijgen en werd van de agenda afgevoerd. Thans stelde de voorzitter voor dit voorstel aan te houden en af te voeren van de agenda vanwege een ingekomen brief van de beide sportverenigingen. De heer Fels vroeg of het reglementair was nu nog iets hierover te zeggen. Dit was niet het geval, maar de rondvraag gaf nog gelegenheid. De agenda werd daarna eerst afgewerkt. De gemeente zal een geldlening sluiten bij N.V. Slaven- burgs Bank ter grootte van 300.000.- Voor de brandweer zal een waterre servoir worden aangeschaft. Ontevreden. Bij de rondvraag kreeg de heer Pels gelegenheid zijn ontevredenheid te betuigen over de gang van zaken met de kleedgebouwen op het sportvel dencomplex. Thans 3 maanden na dato zal het voorstel weer worden afgevoerd. Dit betekent wederom vertraging. Er is overleg gepleegd met de sportverenigingen, het is in de commissie geweest. De P.v.d.A. wil de verantwoordelijkheid voor de ze vertraging niet dragen. De afwer king zal niet zo zijn, zoals wij ons dit hadden voorgesteld. Zijn fractie ver wacht een uitspraak en dient daarom een motie in. Spr. las de motie voor en diende deze bij de voorzitter in. Weth. Schrama die jaarna het woord kreeg deelde mede het met spreker niet eens te zijn. Het gemeen tebestuur had de brief van de sport verenigingen met veel sympathie ont vangen. De gemeente heeft nog geen gelegenheid gehad deze brief in be handeling te nemen en stelt daarom voor het voorstel van de kleedgele genheden even aan te houden. Z.i. zal dit geen geweldige vertraging bete kenen. De voorzitter las daarop de brief van de sportverenigingen voor. Rouwkoop wil tijdelijk genoegen ne men met verplaatsing van het oude gebouw van hun eigen terrein tot dat de definitieve oplossing er is en voorts boden de beide verenigingen aan het werk en de bouw zelf uit te voeren, wanneer de gemeente de ma terialen beschikbaar stelde. De heer Dekker zei daarop geschrokken te zijn van het schrijven. Hoe sympa thiek dit schrijven ook is. Er zijn nog meer sportverenigingen, die van de gebouwen gebruik gaan maken. Dit moet niet in eigen beheer worden uitgevoerd. U krijgt moeilijkheden met de aannemers. We kunnen thans wel inzien dat dit niet zal gaan. De heer Pels repliceerde, dat dit aanbod 1 minuut voor 12 kwam. Spr. geeft het college in overweging het voor stel thans aan de orde te stellen. De raad voelde hier niets voor. De mo tie werd door de gehele raad met uit zondering van de P.v.d.A.-fractie verworpen. 3 tegen 12. Prachtig resultaat zomerzegels, De verkoop van zomerzegels, eerste- dag- enveloppen en briefkaarten met etsen van Rembrandt verzorgd door de UW aan een stand in het postkan toor is een groot succes geweest. De opbrengst was ongeveer 200 hoger dan vorig jaar en bedroeg 1058.89. Schoolsport. De voorbereidingen voor de jaarlijkse schoolsportdag zijn begonnen met de voorwedstrijden voetbal en korfbal. De eerste voetbal wedstrijd tussen de Openbare School en de Geref. School werd door de eerste school gewonnen met 20. De tweede wedstrijd werd in verband met het onweer afgebroken met een stand van 10 van de Herv. School tegen de ds. Fortgensschool. De korfbal wedstrijden hadden het volgende resultaat: Openbare School Geref. School 8—0; Herv. School Ds. Fortgensschool 53. Gedurende dit weekeinde wordt de dienst der doktoren voor spoedge vallen waargenomen door dr. Th. J. Thies, Leidseweg 51, tel. 2520; voor wijkverpleegster Gezondheidscen trum, tel. ai 77. WARMOND Kath. Vrouwenbeweging.. De kath. Vrouwenbewegin, afd. War mond maakte dit jaar wederom een uitstapje. Op het programma stond o.a. vermeld een bezoek aan de KRO- stud'io te Hilversum. In de morgenuren om half tien vertrokken 36 dames met goede zin vanaf de baan met een speciale bus. Allereerst werd koffie gedronken op het terras van Schiphol. De dames konden hier volop genieten en het kostte gewoon moeite om de reis voort te zetten. Men arriveerde echter toch in Hil versum en er werd een bezoek ge bracht aan de KRO-studio, waai' een excursie werd gehouden. In de kan tine van de KRO-studio hebben de dames de lunch gebruikt. In de mid daguren werd de tocht voortgezet en in Loosdrecht gebruikten de dames een kopje thee. Langs geheel andere route werd de terugtocht aanvaard. In de Haagse Schouw hebben de dames eerst nog heerlijk gedineerd. Om 8.15 uur stapten iedereen weer op om huiswaarts te keren. Elkeen was zeer voldaan over de gezellige

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6