Minister De Bruin en dr. W. Schuijt spraken voor Rijnstreek K.V.P.'ers DE BRULLENDE BERG SENATOR Beroep van veehouders tegen uitbrei dingsplan door de Kroon verworpen VRIJDAG 1 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 In de Sint Josephzaal te Alphen a. d. Rijn hield de Statenkring Gouda van de K.V.P. donderdagavond een goed bezochte streek-bijeenkomst o.l.v. de kringvoorzitter, Gedepeteerde A. C. A. Deerenberg. Het woord werd gevoerd door minister A. C. de Bruijn die belast is met de P.B.O. en dr. W. Schuyt, wrn. secretaris van de inter nationale bond van Christen Demo- kraten. De avond werd omlijst door zang van het dameskoor „Gloria Deo" uit Leimuiden, dat optrad o.l.v. de heer Chr. A. v. d. Mark. Minister De Bruijn ging na, waarom wij in Nederland verschillende poli tieke partijen hebben. Zij vertegen woordigen alle een bepaalde stroming met haar eigen idee en principiële inslag. Dat is goed. Als uitvloeisel van onze demokratische gezindheid ook aanvaardbaar. Een eenheidspartij, die doet denken aan dictatuur, zou bij het Nederlandse volk niet passen. Het is ook goed te bedenken, aldus spr., dat wij, katholieken, in ons land een minderheid vormen, hetgeen leidt, om regeringsverantwoordelijkheid te kun nen dragen, tot samenwerking met andere partijen, op basis vaak van compromissen Bij zulk een samen werking is voor het resultaat vaak doorslaggevend de sterkte der diverse fracties. Mocht straks de K.V.P. als de sterkste partij uit de stembus ko men, dan krijgt prof. Romme van de Koningin de opdracht om een rege ring te vormen en hij zal dan zijn medewerkers zoeken op basis van zijn eigen regeringsprogramma. Principiële vraagstukken. Vervolgens belichtte minister De Bruijn enkele belangrijke programma punten van de K.V.P. en beklem toonde, dat het bij het staatsbeleid niet alleen gaat om onderwijs- en sociale vraagstukken, maar dat de wereld beroerd wordt door tal van an dere principiële vraagstukken, welke aan regeringsbemoeiïngen onderhevig zijn en ten opzichte waarvan de katholiek zijn eigen levensbeschou wing heeft. Gelijk de individuele katholiek in het leven van de dag tel kens voor principiële problemen wordt geplaatst, zo spelen in de lands- politiek dezelfde vraagstukken af. Tegen deze achtergronden is het voor een katholiek niet moeilijk te kiezen tussen Romme of anderen. Minister de Bruijn wilde, zo zei hij, geen kracht zoeken in het bestrijden van de andere partijen, maar zich be palen tot het principieel beleids pro gramma van de K.V.P. Dat is een Christelijk sociaal programma, demo- kratisch behandeld en vastgesteld, een volkspartij als de onze volkomen waard. Een eigentijds, dus een mo dern programma, waarin de behoeften van het volk, zonder conservatisme, volkomen beveiliging vinden. Spr. behandelde een aantal essen tiële punten uit het beginselpro gramma der K.V.P. en trok de con clusie, dat het katholieke volk vol vertrouwen zijn stem aan Romme kan geven. Dit advies gaf spr. behalve naar zijn persoonlijke overtuiging, voorts nog op aanbeveling van een niet katholiek pers- en partijorgaan, dat onlangs van de K.V.P. schreef, dat zij de laatste tien jaren het Neder landse volk ten zegen is geweest en zij de last der verantwoordelijkheid niet heeft geschuwd. Romme is de meest overtuigde, nooit aflatende verdediger van de op bouw van de P.B.O., waarin ons be drijfsleven naar Christelijke maat staven zal worden gegoten en hij is ook een strijder voor bezitsvorming vooriedereen. Een aannemelijker toe komstplan is nauwelijks denkbaar. PROF. ABBé HENRI RREUIL DOOR KONINGIN ONTVANGEN. H.M. de Koninigin heeft gistermor gen ten paleize Soestdijk in audiëntie ontvangen prof. Abbé Henri Bveuil uit Parijs en dr. P. Glazema, direc teur van de rijksdienst voor het oud heidkundig bodemonderzoek te Amersfoort. P.B.O. Breedvoerig heeft minister De Bruijn voorts gesproken over het doel de functie en de te verwachten resul taten van de P.B.O., welke resultaten zich kenmerken door geleidelijkheid. Nieuwe maatschappelijke verhoudin gen stampt men niet zo maar uit de grond. Over de resultaten van zes jaar arbeid in die richtng was spr. niet ontevreden. Veel lof had spr. in dit kader voor de mijn- en land bouwbedrijven, welke spontaan mee werkt hebben; enige reserve koester de spr. voor de industriële sector, waar de zaken niet zo gemakkelijk liggen, maar waar het langzaam maar zeker in de goede richting gaat. Spr. noemde de P.B.O. zegenrijk voor ons volk, zij biedt perspectieven, zij stimuleert de welvaart en leidt tot groter levensgeluk, waartoe^de K.V.P. als de grote promotor gerekend kan worden. Minister de Bruijn be handelde vervolgens een ander be langrijk punt van het beleidspro gramma der K.V.P., nl. bezitsvorming b.v. door beschikking over een eigen woning. Dat er niet meer gebouwd is en wordt, ligt niet aan de minister wederopbouw en volkshuisves ting, ir. Witte, maar vindt zijn oorzaak in het feit, dat er niet voldoende arbeidskrachten beschikbaar zijn. De taak van de overheid in dit kader is beperkt, want zij kan wel stimuleren ir ten aanzien van de uitvoering beslissen vaak buiten haar bereik liggende factoren en instanties, moei lijkheden die vaak zelfs van inter nationale aard kunnen zijn. De K.V.P. zal zich in elk geval blijven beijve ren voor snellere woningbouw, even als zij zich inspant voor het in leven roepen van een spaarregeling voor de jeugd en voor ambtenaren, met premie van de regering. Een desbe treffend concept-regeling is, voor wat de ambtenaren in dit geval betreft, reeds in studie bij het georganiseerd overleg. Het spreekt vanzelf, aldus minister de Bruijn, dat hierbij uitge gaan zal moeten worden van redelijke loonnormen, welke dan tevens be reikt zullen moeten zijn. Buitenland. Dr. Schuyt sprak over de buiten landse politiek. Hij toonde hoe vaak de binnenlandse politiek hierop af gestemd moet worden. De wereld situatie waarin we leven, dreunend van koude oorlog en ver weg zelfs van bloedige strijd, doet ons met enige angst vervullen. Wij denken terug aan de dagen van elf jaar ge leden, toen we goed beseften wat werkelijke vrede betekende. Wij vochten daarvoor gezamenlijk tegen de oorlog en waren vol vreugde en (blijdschap toen we werden 'bevrijd maar een werkelijke vrede is niet verkregen. Onrust, haat, opstand en oorlog vinden een voedingsbodem in de honger, armoede en misère waar in nog miljoenen mensen op de we reld leven en in wier toestand het communisme zijn bondgenoot vindt. Het communisme zoekt haar winst daar waar het westen zijn bescha vingszending heeft verwaarloosd. De beschavingszending ligt in de soli dariteit en hulpvaardigheid voor de landen in het oosten, waar de bevol king jaarlijks met miljoenen toe neemt, waar de gemiddelde leeftijds grens, door ellende, niet meer dan 30 jaar haalt. Dat zijn noodgebieden waar het westen spoedig moet hel pen om niet zelf ten onder te gaan. Het verheugt spr., dat de K.V.P. in haar programma 'heeft opgenomen de hulp aan die noodgebieden te rea liseren en een dergelijke actie geza menlijk te bevorderen in samenwer king met gelijkgezinde groeperingen in het buitenland. Vervolgens sprak dr. Schuyt over de kernenergie, die deze eeuw be heerst en die rijkdommen in zich bergt. De vraag is gewettigd hoe die zal worden verdeeld en aangewend. Zal zij ten voordele van het volk strekken of worden misbruikt ten nadele van de mensheid. In samenwerking, nationaal en in ternationaal met christen demokra- ten moeten deze krachten zo worden geleid, dat het voor ons allen beter wordt, zei, dr. Schuyt, die hulde bracht aan prof. Romme, die op de onlangs in Parijs gehouden interna- nationale conferentie de Europese controle op de kernenergie-rijkdom men heeft bepleit. Dr. Schuyt herin nerde evenals minister de Bruyn aan de a.s. verkiezingen, benadrukte ieders persoonlijke verantwoordelijk heid voor de stembusuitslag en de solidariteit beoefenend. De heer Hoonhout, secretaris van de Statenkring Gouda der K.V.P. te Gouda, deed tot slot van de bijeen komst een krachtig beroep op de aan wezigen om zaterdagavond in Lisse te gaan luisteren naar de heer Rom me en daarheen ook anderen mee te nemen, opdat het een massale in stemming moge worden met diens beleid. De heer A. C. A. Deerenberg sloot met een dankwoord aan minister De Bruijn en dr. Schuyt. Vlieger 12 dagen op ijsschots Toen de zestigjarige Canadese vlieger Carl Crossley, een vete- j raan uit beide wereldoorlogen, woensdagavond nabij de Pool- cirkel werd opgepikt, had hij twaalf dagen, met slechts een j veldbed en levensmiddelen, die hij uit zijn verongelukte vlieg- tuig had gered, bij zich, op een ijsschots met een doorsnee van drie meter rondgedreven. Hij maakte het puik en wist op eigen kracht de boot binnen te klimmen. Crossley verklaarde slechts gebrek aan drinkwater j te hebben gehad. DELFT BESLOOT TOT SUBSIDIE AAN KERKBOUW. De gemeenteraad van Delft heeft in zijn woensdagavond gehouden ver gadering, algemene richtlijnen vast gesteld voor het verlenen van bij dragen in de kosten van het bouwen van kerken. Aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente werd een sub sidie van 60000,verleend voor de bouw van de Maranathakerk in de Wippolder aldaar. Teneinde de be moeienis van de overheid met de in terne zaken van de kerk zo gering mogelijk te doen zijn is vastgesteld, dat de subsidiëring zal geschieden naar het aantal vaste zitplaatsen en wel met een bedrag van honderd gulden per plaats tot een maximum van 75.000.in totaal. H.A.L. BESTELT VRACHTSCHIP. Van de directie van de Holland- Amerika-Lijn vernemen wüj, dat aan de „Lübeeker Flenderwerke" te Lü- beck een tweede opdracht is gegeven voor de bouw van een vrachtschip van 7200 ton draagvermogen, voor oplevering omstreeks maart 1959. Dit wordt ongeveer een schip als de in oktober 1955 'bij deze werf be stelde „Kerkedyk" en het vierde van een nieuwe serie vrachtschepen van de z.g. „K-klasse". ,,.O3>Was. w. ffJEAlfl. CAL\ ALPHEN AAN DEN RIJN STATION AMSTERDAM/ SLOTERDIJK OP 3 JUNI NOG NIET GEHEEL GEREED. Door de langdurige vorstperiode in de afgelopen winter is aanzienlijke vertraging ontstaan in de bouw van het nieuwe station Sloterdijk te Am sterdam, waar met ingang van de zomerdienstregeling op zondag 3 juni de treinen zullen gaan stoppen. Het station is dientengevolge nog niet geheel gereed. RECHTZAKEN ONGUNSTIGE VERKEERSSITUATIE TE OEGSTGEEST OORZAAK VAN ONGELUK? Twee maanden gevangenisstraf vorderde de officier van justitie, mr. Hamelberg tegen een 53-jarigeOegst- geester, die hij schuldig achtte voor een aanrijding met dodelijke afloop op de Rijksweg bij Oegstgeest op 13 september 1955. De verdachte was met zijn auto uit de richting Den Haag gekomen en hij wilde rechtsaf de Endegeesterstraatweg inrijden. Hierbij had hij niet alleen rekening te houden met het verkeer achter zich, maar ook met achteropkomend en tegemoetkomend verkeer op pal naast de rijksweg gelegen rijwielpad. Volgens verdachte had hij eerst ge keken voor zich op het rijwielpad, maar niemand gezien en toen in de bocht nog naar rechts of hem soms een bromfietser achterop kwam. Toen hij weer voor zich keek zag hij in een flits kortbij een bromfietser. Op het laatste moment had hij nog uit alle macht geremd en het stuur naar links omgegooid. Een botsing kon echter niet worden vermeden. De bromfietser, de 29-jarige N. J. K. uit Den Haag, was volgens het sec tierapport van dr. J. P. Hulst op slag dood geweest. De verdachte vertelde dat het weer zo ongunstig was als hij zelden had meegemaakt. Er hingen donikere wolken in de richting Am sterdam en het had geregend. Het was 's avonds omstreeks half zeven. Wel 1500 keer was verdachte langs dit punt gekomen zodat hij er goed bekend was. Hij rijdt 30.000 km per jaar en had nog nooit een aanrijding gehad. Verdachte en zijn raadsman, mr. J. Fokma, meenden dat verd. wellicht de bromfietser niet had kunnen zien door een heg en borden die bij de weg zijn opgesteld. Dit werd beves tigd door een rapport van de ver- keersdeskundige J. Ph. Ph. T. Adjudant A. K. van de Rijkspoli tie uit Oegstgeest kon zich dat nau welijks voorstellen en de officier van RICHTLIJNEN VOOR ORGANISA TIES IN HET BOUWBEDRIJF. De stichting raad van bestuur bouwbedrijf, overkoepelend orgaan van de landelijke organisaties van werkgevers in het bouwbedrijf ter behartiging van de gezamenlijke be langen van haar leden, heeft in een circulaire richtlijnen gegeven naar aanleiding van de stakingen in het bouwbedrijf. Daarin wordt o.a. medegedeeld dat zoals bekend is, de besprekingen tus sen vertegenwoordigers van de werlc- gers- en van de werknemersorgani saties in het bouwbedrijf over de loonsituatie nog gaande zijn. Desondanks is er hier en daar op bouwwerken onrust ontstaan en zijn er zelfs wilde stakingen uitgebroken. Het spreekt vanzelf, dat de resulta ten van het organisatorische overleg dienen te worden afgewacht. Ook de werknemers dienen hiertoe de nodige discipline op te brengen. Mochten zij ergens het werk neer leggen, dan mag aan hen over de niet-gewerkte uren onder geen be ding loon worden uitbetaald. Onder de huidige omstandigheden is het meer dan ooit absoluut noodzakelijk het bindende besluit inzake aanzet en ontslag stipt na te leven; er mo gen beslist geen arbeiders worden aangesteld, die niet met goedvinden van de patroon hun vorige dienst betrekking hebben beëindigd. eksels! We vliegen recht op de berqtojiïA Wacht,ik zaleruitspringenen het toe. 7 Hik lande ómnefnietomhoogkr'jgen!^ \dr<jgen .'Voor mns dofwaar tikken! en het toestel de kam over Bij besluit van 13 februari 1953 heeft de gemeenteraad van Alphen aan den Rijn een plan vastgesteld tot herziening van het uitbreidings plan in onderdelen, regelende de be stemming in onderdelen van plm. 50 ha. gronden, gelegen aan de Hoge Zijde tussen de Hoorn en de Molen vliet,, zijnde het plan „West". Deze 50 ha. zeer goede cultuur gronden vormen een essentieel deel van de agrarische bedrijven van de landbouwers L. Vergeer, Gebrs. A. en W. van der Hulst, M. van Zwfe- ten en de Erven P. Oostdam. Indien het besluit van de raad tot uitvoering komt, zullen o.m. deze gronden aan hun oorspronkelijk agrarisch doel worden onttrokken en de genoemde bewerkers respec tievelijk gebruikers van de gronden zouden gedupeerd worden 5n het voortbestaan van hun bedrijven. De landerijen zouden volgens het plan „West" bestemd zijn voor nieuwe industrieën, voor sport- en speelvel den en voor woningbouw. De eigenaars van deze bedrijven hebben hun belangen aanvankelijk bepleit bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Dit college heeft niet temin het raadsbesluit op 2 maart 1954 goedgekeurd. Daarna zijn de heren in beroep gegaan bij de Kroon. De Raad van State voor de geschillen van bestuur heeft deze aangelegenheid behandeld in zijn vergadering van 29 februari 1956. De belangen van appelanten werd daarbij behartigd door mr. H. E. La Gro te Bodegraven, die van de gemeente door de secretaris der ge meente, de heer A. Veenhuysen, die in gezelschap was van de tegenwoor dige referendaris, chef le afd., de heer J. ConstancLse. Appelanten hadden o.m. betoogd, dat bij genoemd besluit niet ontze nuwd ziin hun bezwaren dat zij met hun gezinnen uit hun brood worden gestoten en voor hun de mogelijk heid om een ander veehoudersbedrijf te kopen en/of te pachten zo goed als nihil is; dat zij zeer zeker begrip kunnen hebben voor de gedachte dat het particulier belang moet wij ken voor het algemeen belang, doch dat naar hun mening het ook een algemeen belang is, dat veehouders- bedrijven in stand worden gehouden en niet worden opgeofferd aan plan nen van industrialisatie die toch niet. verwezenlijkt worden, althans niet binnen een redelijke termijn van 10 a 15 jaren, temeer daar de gemeente Alphen aan den Rijn voor haar uit breiding reeds buiten dit uitbrei dingsplan over ruim 100 ha. onbe bouwd land beschikt. Appelant Ver geer merkte op dat niet betwist is zijn verweer voor het college van G. S., dat na de bevrijding zich slechts één industrie in Alphen aan den Rijn heeft gevestigd en wel on der de zeer bezwarende omstandig heid, dat de gemeente Alphen a. d. Rijn aan deze industrie, die in Schie dam was gevestigd (bedoeld wordt Baronie), een krediet heeft moeten verlenen van plm. 1 miljoen gulden, tegen welke wijze van aantrekking van industrie door de regering waar. schuwend is opgetreden, terwijl er voorts nu reeds een groot gebrek heerst aan geschoolde en ongeschool de werknemers, hetgeen tot uiting kwam in een verbod van de burge meester tot het houden van een bij eenkomst in febr. 1954, dat ten doel had werknemers voor de Limburgse mijnen te werven; dat aan sportvel den en recreatiegebieden in Alphen 'in ruime mate is voorzien in welk verband o.m. wordt gewezen op Avifauna, de kanovijver,, - toekom stige zweminrichting. Verder betoog de de heer L. Vergeer, gelijk de overige belanghebbenden het in de zelfde geest deden, dat de opzet van het uitbreidingsplan „West" buiten sporig ruim is te achten, mede gelet op de grote oppervlakten die Alphen reeds in haar bezit heeft voor wo- justitie verzocht de rechtbank niet op de overgelegde foto's af te gaan, want foto's geven de verhouding niet goed weer. In dat geval stelde hij voor dat de rechtbank ter plaatse eens zou gaan kijken. De officier wees er voorts dp dat komend van de rijksweg de auto voorrang moest ge ven omdat de bromfietser zich op een voorrangs rijwielpad bevond. Hij vond dat verdachte geen blijk had gegeven van grove en onverschillige rijwijze, maar hij vond wel onvoor zichtigheid en onoplettendheid be wezen. Mr. J. Fokma daarentegen meende dat het hier een aanrijding betrof, waarbij noch de automobilist noch de bromfietser schuld hadden. De ver keerssituatie is daar niet goed en er bestaan plannen tot verbetering. Hij legde een brief voor van een Leids advocaat, waarin deze beschreef dat hij in een nagenoeg identiek geval nog maar juist een aanrijding had kunnen voorkomen. Hij had wel uit gekeken maar evenmin een brom fietser gezien. Het zou beter zijn als het rijwielpad een stuk terugging", moest de adjudant desgevraagd toe geven. Pleiter verzocht vrijspraak, subsidiair een boete. De rechtbank zal op 14 juni uitspraak doen. PATATKRAAMPJE WAS TE LANG OPEN. Overeenkomstig de eis veroordeelde de Haagse Economische Politierech ter een 48-jarige timmerman uit Sas- senheim tot 10,boete of vier da gen omdat zijn patatlcraampje op 8 oktober na 7 uur had geopend. Hij wist niet, dat hij onder de winkel sluitingswet viel, zei hij. Ook na de bekeuring was hij ermee doorgegaan. „Ik zou maar gauw sluiten", zei de rechter. ningbouw, bouwen van fabrieken en bedrijfspanden. Appelanten voerden voorts nog bezwaren aan tegen de onjuiste, althans niet in evenredig heid vallende tot de juiste waarden, vergoedingen. Bij besluit van 9 mei 1956 heeft de Kroon het beroep van appelanten verworpen, overwegende o.m. dat blijkens de stukken de gemeente Al phen aan den Rijn, gelegen aan goe de water-, weg- en spoorverbindin gen,, in aanmerking komt voor een regionale concentratie van de i.v.m. de groei der bevolking noodzakelijke industrialisatie. Voorts dat het op de weg der ge meente ligt voorbereidende maatre gelen te treffen ten einde industriële vestiging voor gegadigden mogelijk te maken; dat de gemeenteraad in dit licht gezien terecht gronden heeft bestemd voor industrieterreinen; dat, hoezeer ook is te betreuren, dat bij de verwezenlijking van het plan gronden van de appelanten aan hun tegenwoordige bestemming wor den onttrokken, dit_ toch i.v.m. het voorgaande niet kan worden verme den; nu, zoals blijkt,, elders in de gemeente geen gronden zijn te vin den, die eerder voor bestemming tot industrieterrein in aanmerking ko men, dan de gronden, welke daar voor in het plan zijn aangegeven; dat appelanten voor schadever goeding zich kunnen wenden tót de gemeente; het kan niet worden ge zegd dat het Alphens plan te om vangrijk zou zijn. Het bestreden besluit wordt door de Kroon gehandhaafd. Coöp. Boerenleenbank. Donder dagavond bield de Coöp. Centrale Boerenleenbank in hotel „Toor" een speciale vergadering ter verkiezing van bestuursleden. Deze taak werd in de jaarvergadering van 7 mei ver daagd, teneinde de drie centrale land bouworganisaties, op verzoek van de heer Jac. Rijlaarsdam, ruimere ge legenheid te schenken overleg met elkaar te plegen omtrent de kandida ten. Dit overleg, dat zich voorts ook heeft uitgestrekt tot het besuur der bank, heeft ertoe geleid, dat de ver kiezingen nu zonder noemenswaar dige cijferverschillen verlopen zijn volgens de aanbeveling van het be stuur. De bijeenkomst, die ook deze avond onder leiding stond van de voorzitter der bank, de heer B. Lemkes, werd door 65 leden bijgewoond. In de vacature, wegens om gezond heidsredenen bedanken van de heer J. D. v. d. Akker Nzn., werd gekozen mr. A. J. Meijer. De heer H. C. E. Kroft, die onlangs overleed, wordt opgevolgd door zijn zoon, de heer H. S. Kroft, terwijl de heer A. den Ouden, die periodiek aftredend lid was van de Raad van Toezicht, in die functie werd herkozen. Het advies van de heer C. M. Dee renberg om t.z.t. ook een midden stander kans te geven in het bestuur te komen, hetgeen spr. billijkte door er op te wijzen, dat de Boerenleen bank haar werkzaamheden thans in belangrijke mate ook uitstrekt tot ge noemde middengroep ,werd door de voorzitter wel in overweging geno men, echter niet zonder dat hij naar aanleiding hiervan beklemtoonde het specifiek agrarisch karakter der in stelling, hetgeen al reeds in de naam tot uitdrukking komt. De voorzitter deelde tot aangename verrassing der aanwezige leden mee, dat hun ook voor het bijwonen van deze speciale vergadering een pre sentje ad ƒ5.— zal worden uitge keerd. Per autobus naar Lisse. Gevolg gevende aan de oproep van de sec retaris van de Statenkring Gouda der K.V.P., de heer Hoonhout, orga niseert de pl. afd. van de K.V.P. te Alphen aan den Rijn zaterdagavond een autobustocht naar Lisse Voor deelname ad. f 1.25 per persoon kan men zich tot zaterdagmiddag 12 uur melden bij de heer L. v. d. Heuvel, koster de R.K. Kerk. Vertrek van de bus is gesteld op half zeven vanaf het Sinit Jorisplein. NOORDEN ZONDER BESTUUR GEEN FEEST. Woensdagavond werd in de zaal van Van der Weyden de jaarvergade ring gehouden van de Oranje-vereni ging. De voorz. de heer A. Voorn, sprak in zijn openingswoord zijn te leurstelling uit, dat er zo weinigen aan de oproep gehoor hadden gege ven. Het jaarverslag over de jaren 1954-55 werd ongewijzigd vastgesteld. De penn. bleek voor de vereniging ontvangen te hebben 871,54 en had uitgegeven 747.26, derhalve een ba tig saldo van 124.28. De boeken, die door de heren A. Kwakkenbos en H. Otto werden gecontroleerd, wer den in orde bevonden. Bestuursverkiezing: de heer J. v. d. Zwet was herkiesbaar en de heren A. Voorn en J. Otto, resp. voorz. en secr. waren niet herkiesbaar. Dit bleek een groot struikelblok te zijn. Ter verga dering was niemand, die zich be schikbaar wilde stellen voor een be stuursfunctie. Ook de beren Voorn en Otto waren niet meer over te halen, nog een jaar zitting te nemen in het bestuur. Ten einde raad werd er be sloten, de vergadering te verdagen naar volgende week woensdag. Indien dan nog geen leden voor een bestuurs functie te vinden zijn, ziet het comité van elke feestviering af. Aanbesteding De bouw van de R.K. Kleuterschool alhier, waarvan onlangs de aanbesteding heeft plaats gehad, doch de gunning werd aange houden omdat de laagste inschrijver nog hoger was dan de door het rijk beschikbaar gestelde bouwsom is thans aan de laagste inschrijver, de fa. A Kwakkenbos te Nieuwkoop ge gund voor ƒ87.450.—.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6