RIJNSTREEK Bij het zilveren jubileum van Rector F. A. M. Bernefeld Scherp Raad van Ter Aar herdacht oud-burgemeester jhr. De Muralt WOENSDAG 30 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 In Leiden uitgebreid werkterrein gevonden Donderdag a.s. is het vijf en twin tig jaar geleden, dat rector F. A. M. Bernefeld, rector van het St. Elisa- bethziekenhuis, voorzitter van het katholiek schoolbestuur te Leiden, tot priester werd gewijd. Rector Bernefeld werd op 6 decem ber 1908 te Amsterdam geboren. Na aan het gymnasium in zijn geboorte stad gestudeerd te hebben, volgde hij de studies te Hageveld en War mond. Hij werd op 31 mei 1931 tot priester gewijd en was 2 jaar kape laan te Lutjebroek, \]/2 jaar kapelaan aan de parochie van St. Hildegardis te Rotterdam. In 1938 werd hij kape laan te Oegstgeest, waarna in 1939 zijn benoeming tot rector van het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden volgde. maakt. Het ziekenhuis heeft zich in zijn tijd aanmerkelijk uitgebreid. De capaciteit voor liet aantal patiënten groeide van 200 tot 360. Onoemelyk veel heeft rector Ber nefeld in het maatschappelijk en cha ritatief leven te Leiden tot stand ge bracht. Wij zouden echter niet in zijn geest schrijven indien wij niet wezen op de spontane medewerking, die hij van katholiek Leiden mocht onder vinden. N.V. „DE LEIDSCHE COURANT" In de heden gehouden aandeelhou ders-vergadering van de N.V. ,.De Leidsche Courant" werd de balans en winst- en verliesrekening 1955 goedgekeurd. Het dividend werd be paald op 8 pet. (v.j. 8 pet.). De af tredende commissarissen J. C. H. Boeren, W. A. van Harte veld on W. v. d. Meer werden herkozen. DE MELKSANER1NG Anti-saneerders kwamen bijeen. In verband met de komende melk- sanering hielden de anti-saneerders gisteravond in „Central" een bijeen komst. De vergadering, welke druk bezocht was, werd o.a. bijgewoond door een vertegenwoordigster van de afdeling Leiden van de Vereniging van Huisvrouwen en van de Ned. Chr. Vrouwenbond. Tijdens deze bijeenkomst, die onder leiding stond van de heer De Klei-, werd nogmaals het standpunt vai anti-saneerders, voor wie de vrijheid een groot goed is, uiteengezet. Aan de hand van elders opgedane erva ringen werd aangetoond, dat de ko mende sanering, welke ook vele huis. vrouwen in een dwangpositie brengt in de eerste tijd krijgt men een melkboer aangewezen ten koste gaat van de kleine bedrijven. Hoewel men in deze kring begrijpt voor een grote opgave te staan, zullen de niet aan sanering deelnemende bedrijven, zoveel mogelijk trachten de gehele stad in de melkleverantie te bestrij ken. Als kapelaan te Oegstgeest had hij al veel contactpunten in de Sleutel stad: Ihij was algemeen adviseur van de sociale verenigingen in Leiden. Zijn werkzaamheid in Leiden wordt het - best gekenmerkt door de zeg wijze: „doe wat uw handen te doen vinden". Zijn handen en meer nog zijn werkzame geest vonden in Lei den een uitgebreid werkterrein. In 1939 werd hij gekozen tot voor zitter van het r.k. Schoolbestuur. De oprichting van een school met ge makkelijk leerprogramma bracht de rector in contact met het jeugdzorg- werk. Als gevolg hiervan kwam hij tot oprichting van afdeling voor het Sint Francisca Romana-werk te Lei den, waarvan hij directeur werd. „Van het een kwam het ander-'. Het S.F.R.-werk deed op zijn beurt het belang gevoelen van een Mater Amabilis-school. Hij nam mede het initiatief tot een Sociaal-Charitatief Centrum, waarin het charitatief werk gecoördineerd kon worden; hij werd moderator van de raad van maat schappelijk en cultureel overleg, die op zijn beurt weer een vruchtbaar gesprekcentrum- voor de sociale en culturele organisaties is geworden. Uit het Sociaal Charitatief Centrum groeide de stichting „geestelijke ge zondheidszorg". Men kwam n.l. tot de overtuiging dat het socaal werk niet met vrucht gevoerd kon worden, indien daarnaast niet voorzieningen voor de geestelijke hygiëne getroffen werden. In dit verband hadden vooral het medisch opvoedkundig bureau en de katholieke sociaal-paedagogisohe schooldienst zijn belangstelling. In 1947 bewerkte hij de oprichting van het St. Agnes-lyceum. Hij was ook een van de ijveraars voor de or ganisatie van de katholieke vacan- tie-bezigheden. Rector Bernefeld is moderator van een aantal sociale organisaties. Als rector van het St. Elisabeth-zie kenhuis heeft rector Bernefeld zich vele vrienden en bewonderaars ge— POTLOOD en GEEST Horizontaal: 1. muzieknoot, 3. tel woord, 6. lidwoord, 7. hoofdingang, 11. trede ener ladder, 13. muzieknoot, 15. titel (afk.), 16. rivier in Duits land, 17. rivier in Italië, 18. muziek noot, 20. meisjesnaam, 21. soort kers, 25. foto, 27. ontkenning (Eng.), 28. Europeaan, 29. landbouwwerktuig. Verticaal: 2. voorzetsel, 3. gem. in N. Brab., 4. plaats in Engeland met een bekend college, 5. zot, 6. inhouds maat (afk.), 8. rund, 9. atmosfeer (afk), 10. houten schoeisel, 12. bo dem, 14. vaarwel, 15. meisjesnaam, 19. metaalhoudende delfstof, 21. soort onderwijs (afk.), 22. vreemde munt, 23. bolrond vruchtje (spreektaal), 24. lidwoord (Fr.), 25. rivier in Italië, 26. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 520. Horizontaal: 2. Soest, 6. ego, 8. ora, 10. walm, 12. leep, 13. as, 14. Eva, 1-6. es, 17. Weesp, 18. An, 20. Nes, 21. pa, 23. beet, 25. odol, 27. esp, 29. ale, 30. euvel. Verticaal: 1. Newa, 2. sol, 3. eb, 4. toe, 5. taps, 7. gas, 9. ree, 11. meent, 12. lasso, 15. vee, 16. Abel, 19. nes, 21. pol, 22. Alem, 24. Epe, 26. dal, ALPHEN AAN DEN RIJN Goede belangstelling voor de „Laura" De 9e Alphense (Riijwielvierdaagse, de Laura-rit te Alphen aan den Rijn begint te draaien. Nauwelijks enkele dagen nadat de inschrijvingsformulie ren met de nodige aanwijzingen her en der zijn verzonden, bereikte het bestuur een bemoeidigend aantal toe zendingen. Duidelijk merkbaar is ook de inte resse van politie-korpsen, hetgeen vooral te danken is aan het besluit van het Laura-bestuur om naast de gebruikelijk kortere toertochten (plm. 100 km. per dag) ook een langere prestatietocht (plm. 150 km. per dag) in te stellen. Na enkele jaren afwezig geweest te zijn op de Laura zal, naar wij verne men, dit jaar de Rotterdamse politie weer met tenminste 10 man aan de prestatietocht (groep A) deelnemen. Voorts zal voor het eerst in de historie van de Laura ook de Utrecht se politie van de partij zijn en wel met 212 man. De Zaandamse politie, die nog geen enkele keer haar kans om te genieten van het vele schoons dat de provin ciën Utrecht, Zuid- en Noordhollands aan natuurgenieting bieden, heeft la ten voorbijgaan, zal ongetwijfeld ook de negende Laura met een flinke ploeg uitrijden en zonder twijfel zal ook zij wel de prestatatietocht kiezen. Ook aan de deelname van de Haag se politie, die evenals haar Zaanse collega's tot d!e trouwste leden gere kend mag worden, behoeft niet te worden getwijfeld. De groepen komen dus reeds nu al op dreef. BOTSING DOOR ROEKELOOS RIJDEN. Op de Steekterweg te Alphen aan den Rijm, een onderdeel van de rijks straatweg Utrecht—Leiden, heeft een Eindhcrvense architect C. dinsdag morgen omstreeks 9.50 uur een ver wonderlijk begrip van weggebruiken gedemonstreerd. Dat zijn roekeloos en onverantwoord rijden en manoeu vreren nog slechts bij zeer grote materiële schade is gebleven, mag hem en zijn mede lotgenoot wel tot grote dankbaarheid stemmen. De Einhovenaar reed met een snel heid van 90 a 100 km. over de overi gens ook niet al te brede weg in de richting Leiden. Met vrijwel onver minderde vaart poogde hij een voor hem rijdende trekker met oplegger te passeren en zette zelfs door toen uit de tegenoverstelde richting een per sonenauto naderde, bestuurd door de heer P. H. v. H. vertegenwoordiger te (Heemstede. Deze reed in de rich ting Bodegraven, maar de Eind'hove- naar meende dat de auto van de heer H. voor hem uit reed. Pas op het allerlaatste moment zag hij zijn falen in. Hij remde zeer sterk maar zijn nog resterende remibaan was veel te kort voor zulk een vaart. Uitwijken was niet meer mogelijk, noch voor hem, noch voor de tegenligger. Beide auto's botsten toen met een hevige klap op elkaar, van neus tot neus. De ravage was heel erg. Het is ver wonderlijk dat de -beide bestuurders nagenoeg geheel ongedeerd uit de wrakken te voorschijn konden komen. De auto's moesten worden wegge sleept. Aanrijding. Omstreeks 6.45 uur vond in de Emma laan te Alphen aan den Rijn een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een personenauto, waarbij het onbekommerd linksaf- slaan wederom parten heeft gespeeld. Een vrachtauto, bestuurd door de heer P. Dull aard uit Rotterdam reed ov.er de Emmalaan, ter hoogte van de Scheepswerf de Vries Lentsch, in de richting Leiden. Achter deze wagen naderde een volkswagen, bestuurd door de heer P. W. de Graaf, bankemployé te Rijs wijk, met nog drie inzittenden onder wie mr. dr. G. van Reenen uit Leiden. Doordat de vrachtauto, ter hoogte van de Tolstraat naar de rechterkant van de straat ging rijden en afremde, verkeerde de bestuurder van de ach teropkomende personenauto in de mening, dat de vrachtauto werd ge parkeerd en. wilde met normale vaart passeren. Op hetzelfde moment even wel kwam de vrachtauto in beweging en zwenkte naar de linkerkant van de weg om de Tolstraat in te rijden. Ofschoon de bestuurder van de volks wagen krachtig remde, kon hij een botsing niet voorkomen. De personen auto werd aan de rechterzijde over de gehele lengte bschadigd; de vracht auto werd noemenswaard niet be schadigd. Ook deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De Postduivereniging „De Blauwband-' te Ailphen aan den Rijn nam aan dezelfde vlucht deel met 287 duiven. De eerste duif arriveerde om 12,34.44 uur, met een snelheid van 1005 meter -per minuut; de laat ste duif arriveerde om 13.20.50 en bereikte een snelheid van 91Ó meter per -minuut. Gebrs. de Wit 1, 5, 18, 23, 24, 33, 37, 51, 53; H. va-n Vegten 2, 19, 27, 36, 42, 43, 47; Joh. van Ofwegen 3, 13, 25, 53; Hasselaarde Vos 4; H. S. Mens 6, 9, 45; BauerKruiswijk 7,32.501 P. G. Borgers 8, 17, 30, 31, 38, 41, 46, 57; T. van Egmond 10, 22; B. Hooger- vorst 11,49; P. H. Goedhart 12, 14, 26; A. H. Balk 15; J. Hüogenes 16, 54; W. Beek 20; J. Landaal 21; G. v. d. Ham 40; S. Blaauw 51; H. Hooge- veen 56; G. v. Klaveren 26, 39; D. van Eijk 34, 36; H. v. d. Zwam 44; H. Lekx 55. Geboren: Cornelia Helena Pe tra d. van W. F. van Aken en L. N. v. Leeuwen; Johanna Maria d. van J. C. van Eijk en J. C. Thomas; An- dries Cornells z. van D. van Nieuw koop en Beligje Bouman; Johannes z. van F. Schaaf en B. A. de Kok; Cornelis z. van J. Pont en A. M. Ie Clercq. Ondertrouwd: Bartholomeus J. H. N. G. Doedens 29 j. en Wilhelmina P. A. M. van Vliet 26 j.; Bartholo meus G. Pijnacker 27 j. en Catha- rina P. Penders 25 j.; Pieter J. de Hertog 23 j. en Maria Chr. de Jong 24 j.; Goris Verburg 38 j. en Johan na R. van Eijk 26 j.; Cornelis Altona 55 j. en BerthaJ C'hr. Kurzbach 38 j. Getrouwd: Pieter van Donk en Jacomina Wolfert; Gerardus Entho ven en Johanna A. G. Arnoldussen; Jaques C. Straver en Maria J. Th. Venne; Johannes Haze en Magda- lena van Doom; Janetta J. Tatje en Klazina Bruné; Arie van Rijn Pietje Turkenburg; Otto C. van Hemessen en Aagje Rijneker; Joost Verduijn en Margje M. van Vliet. Overleden: Catharina E. Kerk vliet 80 j. wed. van A. van Engelen; Clazina A. van Dam 74 j., echtge note van J. Rietveld: Janna Koorn 63 j„ echtgenote van W. van der Schee. NOORDEN Postduivenvereniging „De Vooruit gang". Wedvlucht Pont Maxence. Afstand 351 km. De duiven werden gelost om 7 uur, aankomst eerste duif om 12.58 uur. Gebr. Oosterman 1--24'5611141516; D. v. d. Helm 3; A. van Leeuwen 912— 1317; A. van Koert 10. NIEUWE-WETERING JUBEL ROND „DOOR GUNST VERKREGEN" Maandagavond was het anders zo rustige dorp Nieuwe-Wetering feestjubel bij gelegenheid van het op tweede Pinksterdag behaalde succes op het muziekconcours te Ankeveen. „Door Gunst Verkregen" behaalde bij dit concours twee eerste prijzen met het hoogst aantal punten. Dit succes is te danken aan de leden van de muziekvereniging, die door hun ijve rige repetities zeer zeker tot dit suc ces hebben bijgedragen. Doch de leden en ook het bestuur dachten hier anders over en zo wensten zij hun •directeur,de heer Kouprie uit Lei den in de eerste plaats in deze hulde te betrekken, want zo werd gerede neerd, wanneer deze dirigent niet alles had; gezet om de leden datgene bij te brengen dat hen tot dit succes had gevoerd, dan zou de vereniging indet met dit mooie resultaat uit de bus zijn gekomen. Zo stond dan het gezelschap aan de grens van het dorp opgesteld om hun directeur een blijde intocht te bezor gen. De rollen waren nu eens een keer omgekeerd en achter de stoet van blijde muzikanten die met him nieuwe instrumenten vrolijke marsen liet horen, volgde een luxe auto waar in de heer en mevrouw Kouprie wa ren gezeten. Zij konden van dichtbij nu eens zien hoe keurig het korps marcheerde en overal langs de weg stonden de inwoners opgesteld om de heer Kouprie toe te wuiven. Nadat het dorp was gepasseerd kreeg ook nog een gedeelte van de bewoners van de ringvaart gelegenheid het muziek korps te -zien voorbij trekken. In het cultureel centrum aangeko men werden de leden met de dames en verdere genodigden in de grote zaal door de voorzitter, de heer M. Jansen met een woord van welkom ontvangen, waarna de heer v. d. Bijl onmiddellijk het woord kreeg om na mens de inwoners van Oude-Wetering zijn vreugde uit te spreken over het "behaalde succes, daarbij benadruk kend, dat dit succes voor een groot deel te danken is geweest aan de heer Kouprie en ook aan de leden zelf. Hij dankte de heer Kouprie voor zijn bijzondere muzikale prestaties en hij spoorde de leden aan op de ingesla gen weg voort te gaan. Namens de inwoners van Oude-We tering sprak de heer van Hartveld, die eveneens in welgekozen woorden de gevoelens vertolkten van het mee leven van de inwoners met hun ver eniging. Hij wenste de heer Kouprie bestuur en leden van harte geluk. Vervolgens sprak nog de heer Spring in 't'Veld namens de leden zelf. De spreker benadrukte daarbij de grote liefde van óe heer Kouprie voor de muziek en de bijzondere takt welke van hem uitgaat om met de muzikan ten om te springen. De heer Kouprie behoort, zo zeide de heer Spring in 't Veld, nog tot de oude stempel want het honorarium dat hij krijgt is zeer bescheiden. Van- Gisteren kwam de raad van Ter Aar bijeen onder voorzitterschap van burgemeester D. J. Hogcnboom. Na liet openingsgebed sprak de voorzitter een korte herdenkings rede uit naar aanleiding van het overlijden van oud-burgemeester K. W. L. de Muralt, welke rede door de raadsleden staande werd aange hoord. De voorzitter deelde mede, dat op 20 mei j.l. in Leiden overleed jhr. K. W. L. de Muralt, oud-burgemees- da3r dat het bestuur dank zegde voor ter der gemeente Ter Aar. Op 23 mei het initiatief van deze avond. I volgde in alle stilte bijzetting in het Als blijk van waardering bood hier na de voorzitter de heer en mevr. Kouprie een schitterende bloemen mand aan. De heer Kouprie dankte hierna het bestuur en de leden voor de hem ge brachte hulde. De gezelligheid was zo groot dat velen 'het jammer vonden toen de voorzitter het sluitingsuur aankondigde. De vereniging is thans geplaatst in de afd. uitmuntendheid.weg langs de noordzijde van Vermeld kan nog worden dat het in Leidse Vaart bij de Vijfgatenbrug. familiegraf te Utrecht. De voorzitter vond het begrijpelijk dat in deze openbare vergadering even stil ge staan werd bij het overlijden van deze oud-burgemeester die 38 jaren, van 1897 tot 1935, de belangen van deze gemeente heeft gediend. Naar aanleiding van het besluit uit de vorige vergadering tot het leggen van een fundering van een de I deelde de voorzitter mede dat van - daag goedkeuring was verkregen zo dat nu de officiële opdracht ver strekt kan worden. Het enige ingekomen stuk betrof een schrijven van het bestuur van de Noordeind- en Geerpolder inzake een bij haar ingekomen verzoek van enige bootjesverhuurders om het vissen langs het Kerkpad by Politie- Gisteravond is in het parochiehuis i i+ Joric" in oonfio 'n band met het feit, dat er steeds meer de bedoeling ligt op 16 juni a.s. een concert aan te bieden aan het gemeen tebestuur van Alkemade als dank voor de genoten subsidie. HAZERSWOUDE (H. R.) „St. Joris" in het Zwaantje 'n ver kiezingsvergadering gehouden, wel ke georganiseerd was door de afd. Hazerswoude in samenwerking met de afd. Koudekerk a. d. Rijn. Om kwart over 8 opende de voor zitter, de iheer Kouwenhoven, de ver gadering met de christelijke groet. Hij heette allen harteijk welkom on der wie pastoor C. Koene en de ka pelaan van de Groenendijk. De voorzitter zei, dat de K.V.P. het hier goed maakt, hetgeen te zien was aan het toenemende aantal le den, maar toch moeten we actief blij ven, vooral in deze verkiezingstijd. Zeer tot ongenoegen van het bestuur kon de aangekondigde spreker, de heer S. Z. Gras, niet komen, maar zij hoopten in de heer Langemeyer 'n goede plaatsvervanger te hebben gevonden. Als intermezzo speelde nu de heer J. Wesselingh Serenade „to Eileen" van Andersen en Joop de Boer 1ste Valse van Aug. Durand. Hierna sprak de heer Langemeyer over het onderwerp: „Waarom de K.V.P.?-' In het kort gaf spreker 'n overzicht van de politiek van de K.V.P. Het doel is: het vestigen van 'n christe lijke wereldorde. Als onderdeel hiervan: loonvor ming, P.B.O., bezitsvorming en zeer voornaam ook: de woningbouw. Tijdens de oorlog en ook daarna was 'n geleide loonpolitiek noodza kelijk, maar dit moet nu veranderen in 'n vrijere loonvorming. Reeds in 1953 heeft prof. Romme hierop aan gedrongen. De lonen moeten door de werkgevers en werknemers onder ling bepaald kunnen worden met 'n controel door de regering. Het hangt van de kiezers af of dit doorgang kan vinden. De Publiekrechtelijke Bedrijfsor ganisatie is voor ons van veel waar de. De'wet is er, maar moet nu nog werkelijkheid worden. Ze moet ook gericht worden op de kleinere bedrij ven. Als derde punt komt de bezitsvor ming. Het is niet de bedoeling dat we rijk worden, maar er moet 'n re serve komen om in geval van nood bij te kunnen springen. In diverse bedrijven is al 'n spaarsysteem; dit moet gestimuleerd worden. Vooral ook onder de jeugd. Daar dezen an ders vallen in 'n afbetalingssysteem. Het vierde en voornaamste punt: De woningbouw. Dit is het grote punt voor de verkiezing. Bij de K. V.P. staat dit probleem boven elk ander. De opleiding van bouwvak arbeiders moet gestimuleerd worden. Vooral door de leerlingen 'n vergoe ding te geven welke even -hoog ligt als het loon dat ze kunnen verdienen als ze na de lagere school direct zou den gaan werken. Na de pauze, waarin bonnen ver kocht werden voor het verkiezings fonds, werden door het koor van de L.T.M. en L.T.J. o.l.v. de heer M. G. L. de Boer enkele meerstemmige lie deren gezongen. Door enkele aanwezigen werden hierna vragen gesteld o.a. over de vrijere loonvorming. Inderdaad zijn volgens de heer Langemeyer de land arbeiders hierbij het grote probleem. Ze mogen niet naar de industrie ge trokken worden. Dit kan tegenge gaan worden door het tegengaan van de grote verschillen tussen de lonen. Dus blijft 'n controle noodzakelijk. Hierna speelde de heer J. Wesse- linkh 'n Mazurka en tot slot Joop de Boer Polonaise op. 26 van Chopin. De voorzitter dankte nogmaals de aanwezigen en deelde mede dat de bonnen voor het verkiezingsfonds 59.op hadden gebracht. Geboren:Arie zn. v. C. van Diggele en M. A. Dirkzwager; Cornelius Ma ria Joseph, zn. v. G. J. Groen en C. H. Kaptein. Ondertrouwd: C. Th. Kwakkenbos, 32 jr. en J. Meyer, 31 jr.; P. J. Has- sefras, 20 jr. en M. J. van Aalst, 19 jr. Getrouwd: L. Brak en A. A. Har- kes. A. Pardon en N. van der Bijl. 0UD-ADE Reis ouden van dagenHet comité voor de ouden van dagen heeft weer grootse plannen om evenals het vorige jaar de bejaarden uit de parochie een onvergetelijke dag aan, te bieden. Voor het echter zover is, komen dezer dagen enige afgevaardigden van het comité een beroep doen op de inge zetenen van Oud-Ade om allen in de gelegenheid te stellen door hun bij drage mede te werken tot het welsla gen van deze uitgaansdag. Het comité rekent op aller medewerking. gevist wordt zonder gebruik te ma ken van een bootje. Burgemeester en wethouders hadden hieromtrent geen voorstel doch legden de brief aan de raad voor. De voorzitter meende echter dat er verschillende redenen waren, nu dit punt toch ter sprake kwam, om een verbodsbepaling in de politie verordening op te nemen, o.a. oever bescherming, bescherming van de aanplant en de overlast die de vele kerkgangers hebben van de hengel stokken, terwijl de heer Uijttewaal hierbij sprak over de minder ge kuiste taal aan het adres van meis jes en vrouwen. De heer Koning vroeg zich af of het wel gewenst was de sport zo aan banden te leggen. Hij was hier niet voor. Nadat de raad had overwogen een gedeelte van het Kerkpad vrij te geven gaf de raad* tenslotte toch de voorkeur aan een algeheel verbod tot het vis- LEIMUIDEN BRANDWEERWEDSTRIJDEN Aan de brandweer wedstrijden in klasse vier die te Leimuiden werden gehouden op een terrein nabij het parochiehuis namen 17 ploegen deel. Negen ploegen waren gemeentelijke vrijwillige brandweer corpsen en 3 ploegen waren bedrijfsbrandweren en BB-ploegen. In en om het paro chiehuis was het een gezellige druk te. De prijzen die door de burge meester van Warmond werden uit gereikt kwamen bij de volgende ploegen. Vrijwillige brandweren: le prijs brandweer te Zoetermeer; 2e prijs brandweer te Melissant; 3e prijs brandweer te Oude Tonge. Bedrijfsbrandweren: le prijs Nu- tricia te Zoetermeer: 2e prijs Van Melle te Den Haag. sen vanaf het Kerkpad. Nu kwam het enige agendapunt aan de orde, n.l. het voorstel tot aan koop van 11918 m2 grond in het uit breidingsplan Langeraar voor de prijs van 12.500,in welke prijs begrepen het overbrengen cn in richten van de thans bestaande koe bocht. Met algemene stemmen werd tot aankoop besloten. In de rondvraag informeerde de heer C. van Vliet naar herstel van het hekwerk van de oude algemene begraafplaats en vroeg de heer A. Hoogervorst of het niet mogelijk was om de klaphekken op de Ringdijk op te rliimen in verband met de overlast die de vervoerders van groenten hiervan ondervinden. Hierna sluiting. VALKENBURG Jongetje onder schuivend hout Gistermiddag omstreeks twee uur geraakte de veertien-jarige Johnnie Terrée onder een stapel steigerhout, dat door nog onbekende oorzaak aan het schuiven was gegaan. Op het hulpgeroep van de kinderen, schoten omwonenden toe. Met gi'ote krachts inspanning wist de rijkspolitie, de heer Th. v. d. Aart, enige ogenblik ken de zware last op te heffen, zodat het slachtoffer er onder vandaan ge haald kon worden. Met een ernstige beenfractuur werd de jongen naar de Anna kliniek overgebracht. BLIKSEMINSLAG. Dinsdag is tijdens een hevig onweer de bliksem ingeslagen in een loods van die Zuid-Hollandsch Loonpak- kingsbedrijf. Een groot gat werd in het dak geslagen. Er deden zich ech ter geen persoonlijke ongelukken voor. Geboren: Adx-iaan Hermanus, zn. v. T. Botenmans exx J. Binnekade; Margaretha Hendrika Gerdina, dr. v. J. A. Binnendijk en C. A. H~ NOORDWIJK LENING VAN 100.000 AAN NJHC. Aan de provinciale staten van Zuid- Holland is door gedeputeerde staten het verzoek gedaan om hen te mach tigen tot het verstrekken van een geldlenirxg van maximaal 100.000 aan de Nederlandse Jeugdherberg- centrale te Amsterdam teix behoeve van de verbouwing Van een boerderij te Noordwijk tot jeugdherberg. BUS IN DE SLOOT. Bij het passeren van een ter lin kerzijde van de weg staande touring car geraakte ter hoogte van de grens Leimuiden-Rijnsaterwoude een auto bus van de firma Maarse en Kroon in de zachte berm van de Herenweg en kantelde xnet de linkerflank in de langs deze weg liggende dijksloot. De passagiers van de bus kwamen met de schrik vrij. Tegen beide chauffeurs werd door de politie procesverbaal opgemaakt. Een kraanwagen bracht de autobus weer op het droge. De materiële schade viel niet tegen. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage.) DE ZAAK ANNEKE BEEKMAN. De procureur-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden heeft vanmor gen geconcludeerd tot verwerping van de beroepen in cassatie van de dames G. M. L. N. van M. en E. M. van M. uit Bussxxm en C. B. uit Voor schoten, die door het gerechtshof te Amsterdam waren veroordeeld tot resp. 3, 6 en 2 maanden gevangenis straf wegens het aan het bevoegde gezag onttrekken van het Joodse meisje Anneke Beekman. De Hoge Raad zal op 19 juni a.s. ar- rest wijzen. W0UBRUGGE Ouden van dagen hadden uitgaans dag. Als eerste in de Rijnstreek maakten de ouden van dagen uit Hoogmade en Woubrugge dinsdag hun jaarlijkse uitstapje, op een kort onweersbuitje na. begunstigd door fraai zomerweer. In vier bussen ver trokken de 170 deelnemers omstreeks 9 uur naar Vlaardingen. Hier werd de koffie gebruikt in het Maashotel, vanwaar men een fraai uitzicht had over het drukke waterverkeer op de Maas. In de duinen van Hoek van Holland werd gezellig gepicnict, waarna velen een strandwandeling maakten of de pier opwandelden. Verder ging de tocht via Den Haag en Katwijk naar Noordwijk, waar in een restaurant op de Boulevard de thee gebruikt werd. Het voortreffe lijke diner werd genoten in Meyen- dell te Wassenaar. Burgemeester J. C. van Wageningen voegde zich hier bij het gezelschap. Namens alle deel nemers bedankten de heren Post en Metselaar uit Hoogmade en Wou brugge. Aan alles komt een einde en zo arriveerde men tegen half tien weer in zijn woonplaats, waar tal rijke belangstellenden op de been waren en de plaatselijke muziek korpsen de stemming verhoogden. Mede dank zij de goede leiding en de px-ima stemming is deze tocht weer voor velen een onvergetelijke geworden. Geboren: Maartje C„ dr. v. J. van 'Delft en M. C. de Best; Marrigje, dr. v. G. Weststijn en G. Weststeijn; Pe- tronella M. H„ dx\ v. G. P. van der Voorn en G. W. van der Geest; Klaas zn. v. J. Bontenbal en H. de Jong. Ondertrouwd: H. Stoof, 60 jx\ en J. A. Smits, 35 jr.; S. van Leijden, 26 jx\ en H. C. G. Zonneveld, 23 jr. iiimn Getrouwd: G. den Brave en C. I Hamilton. IJSSEL Brunt. J Beyrouth. Scheepsberichten ABBEKERK 30 Cebu. ADONIS 29 te A'dam. AKKRUMDIJK 29 v. Antw. n. New Ox*leans. ALBIREO 30 Tanga. AL- BLASSERDIJK 30 Le Havre. ALDERA- MIN 29 v. Aden n. Karachi. ALPHARD 29 v. Las Palmas n. Antw. AMPENAN 30 Penang. AMSTELDIEP 29 v. A'dam n. Philadelphia. ANNENKERK 28 v. Kaapstad n. Las Palmas. BONAIRE 30 Plymouth. CALTEX LEIDEN p. 29 Kp Bon n. R'dam. CALTEX NEDERLAND p. 29 Ouessant n. Vlissingen. CALTEX PERNIS p. 29 Azoren n. Curacao. CAL TEX ROTTERDAM 28 proefvaren. CAL TEX UTRECHT 30 Ras Tanura. DELFT p. Antigua n. Pt Cardon. DIEMERDIJK 29 Antw. DRENTE 30 Colombo. ESSO AMSTERDAM 29 v. Antw. n. Sidon. GOOILAND p. 29 Madeira n. Refice. GROOTE KERK 30 Beira. HEELSUM 29 Le Havre. ITTERSUM 29 Schiedam. JA PARA 28 v. Suez n. Belawan. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 29 v. Sura- baja n. Semarang. KEIZERSWAARD 29 v. Eastham n. Curacao. LARENBERG 29 v. Takoradi n. Freetown. MAAS p. 29 Kp Finisterre n. R'dam. MELISKERK 29 v. A'dam n. Port Said. OOSTKERK 30 te Fremantle. OUWERKERK 30 Port Swet- tenham. PRINS PHILIPS WILLEM p. 29 Wight n. Glasgow. ROGGEVEEN 29 v. Mahe n. Singapore. STAD MAAS SLUIS p. 29 Shetlandse cil. n. Narvik. TABIAN 28 v. Halifax n. New York. TROMPENBERG 29 v. A'dam n. Bremen. WAAL 30 Bougie. ZEELAND SSM 28 v. Leith n. R'dam. AEGIS 30 New York. AMELAND 29 v. Gefle n. Curacao. BAARN p. 29 Aruba n. Cristobal. BLOEMFONTEIN 29 v. Kaapstad n. Eastlondon. CIRRUS (weer- schip) 29 v. R'dam n. Atl. Oceaan. CLEO DORA 29 v. Curacao n. R'dam. DAPH- NIS 30 Curacao. FRIESLAND 29 v. New York n. Beyrouth. GRAVELAND 28 v. Rio Grande do Sul n. Rosario. GUI- NEEKUST 29 Dakar. KARIMUN 30 Alexandrie. KORATIA p. 29 Gibraltar n. Londen KOTA INTEN p. 29 Finisterre n. R'dam. LAAGKERK 30 Boulogne. LA- WAK 29 v. Port of Spain n. aapstad. MAASDAM 29 v. Nassau (Bahamas) n. Havana. NIEUW AMSTERDAM 29 v. R'dam n. New York. NOORDZEE 28 v. Kobe n. Seattle. ORANJESTAD 30 v. Hamburg n. A'dam. ORESTES 29 v. Pon ce n. Antw.; PENDRECHT p. 29 Oues sant n. Pt Said. SCHOUTEN 30 Mom basa. STAD DORDRECHT 29 v. Alican te n. R'dam. TALISSE 30 New York TAMO 29 v. St. Vincent n. R'dam. TERO 29 v. Buenos Aires n. Antw. TIBA 30 .Santos. TIBERIUS 29 R'dam. TOMORI 130 Suez. WITMARSUM p. 29 Flores n. Alexandrie n.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2