Schoon afscheidsgeschenk aan vrienden van Lode Senqers RIJNSTREEK Zilveren feest van „Huize St. Willibrord" te Wassenaar WOENSDAG 23 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Expositie in atelier aan Pesthuislaan Iets van mildheid van de lentezon, die huis en omgeving aan de Pest huislaan in deze tijd beschijnt, vindt men terug in de werken van Lode Sengers, van wiens nagelaten werk in het atelier een expositie wordt ge houden. Een gang naar dit groene hoekje, waar een begaafd Leids schilder geleefd heeft en gewerkt, is in deze zonnige dagen zeer zinvol. Het atelier van de kunstenaar is nog precies als op de dag, waarop hij het verlaten moest. Een prachtige gelegenheid dus om zijn werk te be kijken op de plaats v/aar het leven werd ingeblazen. Het is een voorrecht voor de be zoeker door mevrouw Sengers, die het werk van haar mani als geen an der doorschouwt, te worden rond geleid. Juist door -haar toedoen neemt men mee een stukje van Sengers le vensblijheid, dat in de schatkamer der herinnering een ereplaats kan krijgen. Vrienden van Lode Sengers, voor wie deze tentoonstelling is be doeld, heeft zij hiermede «en schoon afscheidsgeschenk gegeven. AJIededogen is een karaktertrek, die het werk van Lode Sengers ken merkt. Medelijden met de verdrukte of eenzame mens. In de tentoonstelling van zijp na gelaten werk springt het dadelijk in het oog, omdat men hier een inzicht kan krijgen in het volledig oeuvre van deze begaafde Leidse kunstenaar. Men komt ook onder de indruk van Sengers' gevoel voor compositie, Zfjn schilderen was in hoge mate harmonieus. In zijn beste werk is de harmonie tussen „het verhaal" en de vormgeving het innigst. Maar dit wil niet zeggen, dat zijn werkprogrammatisch is; we bedoe len, dat de schilder met het voorop gezet plan om iets ,tc vertellen, zich voor zijn ezel plaatste. Sengers was verliefd op vorm en kleur; hij deed aan beeldende kunst, omdat hij het niet laten kon. Duidelijk blijkt dit uit de veelheid van technieken, die hij in de loop der jaren met wisselend succes trachtte te bemeesterenv Op de expositie, die tot 17 juni in zijn atelier aan do Pesthuislaan v/ordt gehouden, treft men bijvoor beeld prachtige fresco's aan, diep van kleur en meesterlijk beheerst. Frisheid en raakheid van type ring wist hij ook te bereiken met het beschilderen van de zachte zijde van hard-board met murale verven, mina van zijn veelzijdige technische beheersing. Maar dit was slechts één van de procedé's, die hij gebruikte, om aan zijn intenties vorm te geven. Sengers maakt gouaches en litho's, hij ontwierp mozaieken, vormde uit klei, schilderde op allerlei materiaal, zoals goud-leer, nat cement en hout. Een bijzonder effect wist hij te be reiken door tekenpapier met was en verf te „batikken". De tentoonstelling aan de Pesthuis, laan geeft een goede doorsnede van de stromingen, die door zijn leven gegaan zijn'. Ieder, die belangstelling heeft voor kunst moet deze expositie van een begaafde Leidse kunstenaar gaan zien. Dagelijks toegankelijk van 106 uur nam. Zaterdag en zondag 26 en 27 mei a.s. is de tentoonstel- DE KWAKEL maandag had een uiterst Spannend r>A Rr!cÏL<» nï i verloop, en na verwoede doch spor- bl4?r T ds vsr itieve s,ri-id waS het tcrulolte NieuW- efdeSJ' S koop, dat de fraaie beker in de wacht wist te slepen. Zaterdagmiddag werd begonnen met Nic. Boys adsp.—N.S.V. adsp. Na een spannend gevecht wisten de Boys me"t 43 te zegevieren. Hierna tra den de Boys junioren aan tegen de N.S.V. junioren. Deze strijd werd met groot verschil door de Boys gewonnen Uitslag 101. Om zeven uur trad Nic. Boys 2 tegen Nieuwkoop 2. Aanvankelijk na men de Boys een 20 voorsprong, De geseling van Christus" en „Del ling gesloten. Eenzame" zijn opmerkelijke speci- Er is een beperkte kans tot aan- I koop. ALPHEN AAN DEN RIJN Voor het kandidaatsexamen werktuigkundig ingenieur slaagde de heer J. K. Pesman. BOSKOOP Gemeenteraad. De eerstvolgen de vergadering van de gemeenteraad is vastgesteld op vrijdagavond 25 mei a.s. te 8 uur. De voornaamste agendapunten zijn: De moeite, die de eerwaarde zus ters, het regentencollege, de bewo ners en het personeel van Huize St. Willibrordus in de Ridderlaan zich gegeven hebben voor een waardige herdenking van het 25-jarig bestaan van het huis is beloond; zij allen zullen lange tijd niets dan blijde her inneringen bewaren aan een stijlvol feest, waarmee een bewogen perio de in de geschiedenis van het huis werd afgesloten. Het nieuwe orgel een vijfstel paramenten, een nieuwe loper en een nieuwe verlichting in de prachtige kapel van het huis zul len de bewoners en de bezoekers van het huis blijven herinneren aan dit feest. Het feest begon zaterdagmiddag met een eenvoudige plechtigheid op het koor: rector Dr F. C. J. Holthui- zen zegende het nieuwe orgel, een geschenk van het regentencollege in en nadat de voorzitter van dit colle ge, de heer M. L. N. Laurey het aan het huis had overgedragen, werd het voor het eerst bespeeld door de or ganist, de heer J. C. Beuk tijdens een door de rector gecelebreerd lof. Voor meer wereldse jubelklanken zorgde 's avonds de muziekvereni ging Excelsior, die voor de ingang van het huis een serenade kwam brengen en die daarvoor door de heer Laurey bedankt werd met en kele hartelijke woorden en met een enveloppe met inhoud. Zondag* werd 's morgens een plech tige hoogmis uit dankbaarheid op gedragen in de kapel, en 's middags volgde er een drukbezochte receptie van het regentencollege en de eer waarde zusters in de feestzaal van het huis, die voor deze gelegenheid extra feestelijk was versierd. De de ken van Leiden, de hoogeerwaarde heer Haring kwam zijn gelukwen sen aanbieden en het gemeentebe stuur van Wassenaar was vertegen woordigd door loco-burgemeester dr J. Hazenberg, wethouder K. Hui- bregtse en secretaris K. v. Boeijen. Na-de receptie voor de genodigden volgde een receptie voor de huisge noten en toen de feestzaal zich ge vuld had met ongeveer alle bewoners van het huis, werden drie jubilaris sen gehuldigd door de heer Laurey: zuster Anselma werd verrast met een horloge, als blijk van grote dank baarheid voor de toewijding, waar mee zij 25 jaren werkzaam is geweest in het huis Technicus W. Jansen^ de grote Manus van alles in" het huis, ontving een geschenk in couvert en mej. Marie Over die een kwart eeuw de bescheiden maar onmisbare hulp in de keuken is geweest, Weeg een polshorloge. De heer Laurey sprak hartelijke woorden van dankbaarheid tot de Moeder Overste, zuster Eduarda en haar zusters en betrok in dit dank woord ook de voorgangsters van Moeder Overste, die op zuster Apol- lonia na, het feest bijwoonden: zuster Maria Regina, zuster Magdalena Ma ria, die thans provinciaal overste is van de zusters der christelijke scho- len en van barmhartigheid te Box meer en zuster Maria Adriana. De heer Laurey stelde de eerwaar de zusters een autotochtje in het vooruitzicht, door henzelf te bepalen wanneer en waarheen. Een comité uit de huisgenoten, be staande uit de heren P. L. Huibers, J. T. Bakx en P. Chamuleau kwam in het geweer. De heer Huibers voerde het woord, en wenste in de aller eerste plaats de eerwaarde zusters geluk met dit zil veren jubileum. Hij memoreerde het pionierswerk van de stichters van het huis, van wie alleen de heer Al kemade nog in leven is en noemde met ere de naam van de bouwmees- Spr. vertelde allerlei wetenswaar digheden uit de historie van het huis, liet de moeder-oversten de revue passeren, prak waarderende woor den tot rector Holthuizen en tot diens voorganger, rector Slijkerman, die nog in het huis woont. Zuster Euphemia kreeg een extra woordje van waardering en- een extra applaus van de aanwezigen. De huisgenoten hebben, ter gele genheid van dit zilveren feest, geld bijeengebracht voor enkele 'passende geschenken: een vijfstel paramenten, een betere verlichting van de kapel, een nieuwe loper in het middenpad en nieuwe gordijnen in de feestzaal. Aan zuster Anselma bood de heer Huibers een boekje aan en een brief uit Rome, waarin Z. H. de Paus haar Zijn zegen schenkt. Ook de beide andere jubilarissen kregen een geschenk en bovendien mej. J. M. Simons, de enige bewoon ster, die het huis 25 jaar lang trouw gebleven is. De feestmiddag werd besloten met een plechtig Lof in de kapel. Uitstapje ouden van dagen op 11 juli. Het comité „Autotocht Ouden van Dagen",, dat ieder jaar een uit gaansdag voor Wassenaarse bejaar den organiseert, heeft besloten, op 11 juli a.s. een bezoek te brengen aan Ouwehands Dierenpark in Rhenen. Het rekent bij het verwezenlijken voorstel tot aankoop van een per ceel land ten behoeve van de wo ningbouw; voorstel tot herziening van de presentiegelden aan de leden van de stembureaux en aankoop van het schoolgebouw aan de Kerkstraat van de Vereniging Plaatselijk Nut en tot het treffen van enkele voorzie ningen aan dit gebouw. Land voor woningbouw. In het vastgestelde uitbreidingsplan Goud se Rijweg Oost II is het daarin ge legen weiland aangewezen voor wo ningbouw. Met het oog op de nood zaak tijdig over bouwgrond voor de volgende jaren te kunnen beschik ken, is het wenselijk thans tot aan koop van deze grond over te gaan. De onderhandelingen hebben er toe geleid dat met de eigenaar over eenstemming is bereikt nadat door beide partijen een taxateur was be noemd. Het totaal aantal op dit ter rein, groot 3.51.90 H.A., te bouwen woningen bedraagt 130. Wanneer tot aankoop wordt besloten kan Boskoop voorlopig weer even vooruit met de woningbouw. AANKOOP SCHOOLGEBOUW. Ingevolge raadsbesluit wordt het onderwijs, hetwelk in de kleuter school aan de Kerkstraat vanwege de vereniging Plaatselijk Nut werd gegeven, onder auspiciën van het ge meentebestuur voortgezet sedert 1 januari 1956. Over eventuele overna me van het gebouw zouden nadare voorstellen volgen. Het schoolgebouw met grond en inventaris is inmiddels door twee taxateurs aangewezen door beide partijen, geschat op 20.000.en de waarde van de inventaris op f 2609 in totaal dus op 22.609.De ver eniging Plaatselijk Nut is bereid voor deze prijs te verkopen. Volgens een schrijven van de in- spectrice van het kleuteronderwijs, kunnen enkele veranderingen en 'verbeteringen, het schoolgebouw, al thans voorlopig redelijk aanvaard baar maken voor de huisvesting van ongeveer 80 kleuters. Het aanbrengen van de noodzake lijk geachte veranderingen en verbe ringen zullen een uitgaaf vergen van gadering door de talrijke aanwezige leden een hartelijk welkom toe te roe pen, waarna hij een kort overzicht gaf, hoe het staat met het gepachte viswater. Hieruit bleek dat „De Bra sem" de goedkeuring .au de Kamer van Binnenvisserij neeft verkregen,, voor de pachting van een mooi stuk viswater, circa 3 km lang. Daarnaast is de hengelaarsvereniging ook ech ter een tweetal stukjes kwijtgeraakt, daar geen goedkeuring op verkregen werd. Ook de peurvergunningen kwamen ter sprake, maar uit de uit eenzetting van de voorzitter bleek wel, dat er maar weinig van deze vergunningen worden uitgereikt. Dan volgde een bespreking hoe, wanneer en hoeveel viswedstrijden dit seizoen zullen worden georgani seerd. Op 1 juni zal er 's avonds direct al een viswedstrijd worden gehouden, en vervolgens iedere maand één wed strijd tot november. Verder werd besloten om traditie getrouw, ook dit jaar weer een vis wedstrijd te organiseren, ten bate voor de reis Oudén van Dagen, waar aan iedereen aan mee kan doen. Deze wedstrijd werd voorgesteld op zater- juni a.s. Er zal een beroep ge daan worden op de inwoners van Ter Aar, om prij®en beschikbaar te stel len voor deze viswedstrijd. Verder zal in juli een viswedstrijd worden ge houden voor de 3 scholen in Ter Aar onderling. Hiervoor zal een beker be schikbaar gesteld worden, voor de school die de meeste vis vangt, en prijzen voor de schooljeugd zelf. Er wordt gerekend op de medewerking van het onderwijzend personeel. Om mee te werken om de visstand zoveel mogelijk op peil te houden, werd besloten alle gevangen vis bij wedstrijden weer terug te zetten in het water, zodra ze gewogen zijn. Ook de snoek die de lengte van 50 cm. niet kan halen, moet weer terug ge zet worden. NIEUWKOOP Verdieping Ziendevaart. Dijk graaf en Heemraden van de polder Nieuwkoop en Noorden hebben aan het Aannemingsbedrijf van A .Ver sloot te Bodegraven aanbesteed het uitdiepen van de Ziendevaart vanaf het Mallegat, wat de ingang is naar het Plassengebied tot de Meijebrug bij Zwammerdam voor de som van 17000. De lengte bedraagt 2135 me- Het werk zal ongeveer 2 a 3 maanden in beslag nemen. De vaart zal niet worden gestremd, althans zo min mogelijk. De gemiddelde diepte zal worden 2.23 meter. Vermoedelijk zal nog deze week het werk tot uitvoering komen. Het uitdiepen geschiedt met een dragline Met het toezicht is belast de opzichter van de polder de heer F. Pieterse te Noorden. NIEUWVEEN NIEUWKOOP WINT PINKSTERTOERNOOI Ook dit jaar kan hef bestuur weer terug zien op een zeer goed geslaagd Pinkstersportfeest. Het weer werkte goed mee en de belangstelling van het publiek was zo mogelijk nog groter dan vorige jaren. Het pro gramma werd op de gestelde tijden vlot afgewerkt en de verschillende wedstrijden werden op de meest vriendschapelijke wijze 'gespeeld. OUDE-WETERING Ma duif had inwoning van moeder poes Toen de heer B. zondagmorgen zijn duiven wilde voeren bleek, dat een kat zich in het hok bevond. Geens zins overtuigd van de goede bedoelin gen van de ongenode gast maakte de heer B. zich op om het dier snel te verwijderen. Poeslief deed zich echter kennen als een waardige tegenpartij, die het veroverde gebied slechts zeer ongaarne afstand. Uit een wolk van kattenhaar trad B. echter als over maat" na de rust kwam Nieuwkoop winnaar te voorschijn en het eerste goed opzetten en slaagde de ge- werk was de duivenstand aan een vaarlijke middenvoor er in de balans nauwgezette controle te onderwerpen, weer in evenwicht te brengen. Bij ™r:~ mum Vooral het programa van Pinkster- I v. d. Post. het nemen van strafschoppen toonde Nieuwkoop zich de sterkste, en kwam in het bezit van een mooi balletje. Tweede Pinksterdag om een uur traden Nic. Boys I en Nieuwkoop I in het veld. De Boys hadden niet minder dan vier invallers, en stonden dan ook voor een zeer zware opgave. Na een slechte wedstrijd met legio ge miste kansen aan weerszijde wist Nieuwkoop uiteindelijk met 2-0 te zegenvieren, nadat .de Boys zich de weelde hadden veroorloofd een pe nalty te missen. Hierna trad N.S.V. I. uit Noorden in het veld tegen de grote onbekende tegenstander Z.V.V. uit Zwammer dam. Ofschoon N.S.V. technisch mis schien de meerdere was van Z.V.V. kon ze 'het togen het grotere ent housiasme niet bolwerken. Vooral de zeer sterke achterhoede van ZVV met de oud Alphen keeper Goed- hardt aan het hoofd bleek voor de jongens uit Noorden een onoverko melijke hindernis. Met 2-0 wonnen de Dammennaren. Om half vier was er een handbal- competitiewedstrijd tussen de junio ren van D.T.S. en Altior. Ook hier werd verwoed om de overwinning gestreden. De D.T.S.-dames zege vierden uiteindelijk met 21 en wis ten zodoende hun ongeslagen leiders positie te handhaven. Hierna kwam de finale NieuwkoopZ.V.V. In deze strijd toonde Nieuwkoop zich duide lijk de meerdere maar stuitte geregeld op de prima achterhoede van Z.V.V. Deze kon de aanhoudende druk ech ter niet weerstaan en moest tweemaal capituleren. Aangezien keeper Koe hein van Nieuwkoop zich slechts een maal liet verrasssen, kwam ook Nieuwkoop I in het bezit van een pracht beker. 's Avonds speelden de veteranen van N.S.V. tegen de Boys veteranen. Ook hier weer een en al spanning. S.V. nam een 20 voorsprong, maar kort voor tijd wist Piet Nijttewaal gelijk te maken. Z0ETERW0UDE De raad komt morgenavond om 8 uur in spoedeisende vergadering bij een. Op de agenda staat voorstel van b. en w. tot verhoging van het krediet voor het maken van straten en riole ringen in het gebied van de Schenkel- weg en Korte Miening en de onder handse aanbesteding van deze wer ken. Aan de serviceschool van de Lu- casfabrieken in Birmingham (Enge land!) slaagde voor het certificate .Vehicle electrical equipment" H. A. Wie schetst echter zijn verbazing toen de heer B. niet minder maar méér dieren telde. In een der duiven nesten bevonden zich naast twee jon ge duiven een drietal pas geboren poesjes! Zorgzaam werden deze dier tjes naar een wat rustiger omgeving gebracht en thans toont de moeder geen enkel interessse meer voor de duiventil. TER AAR PINKSTERTOERNOOI KDO. Met ideaal sportweer en onder grote belangstelling heeft KDO 2e Pinkster dag een voetbaltoernooi gehouden, dat in alle opzichten als goed geslaagd kan worden beschouwd. Als eerste traden aan de elftallen van KDO en RKAV uit Aalsmeer. Hier bleek al dadelijk dat KDO de zwakkere was, na met de rust een 10 achterstand gehad te hebben werd met 30 ver loren. Vervolgens kwam de elftallen van RKDES uit Kudelstaart en SMC uit Amsterdam in het veld, hier bleek het elftal uit Kudelstaart de sterkte, zij wonnen met 30, en plaatste zich zodoende in de winnaarsronde. Ter afwisseling vond er nu een handbal wedstrijd plaats tussen de dames van KDO en van „Uithoorn". De dames van Uithoorn gingen snel van start cn binnen 4 minuten hadden zij reeds een 2—0 voorsprong, doch toen was het totaal met hen gedaan, en was het een en al KDO wat de klok sloeg. Binnen enkele minuten was deze ach terstand weggewerkt en toen de rust inging 'hadden de onzen reeds een veilige 62 voorsprong. Na de rust werd nog 3 maal door onze snelle voorhoede gescoord, zodat deze ont moeting door onze dames met 9—2 werd gewonnen-. In de verliezersronde won KDO van S'MC met 43, door 2 doelpunten van J. v. d. Vlugt, een van M Verhoef en één van C Zaal (penalty). In de winaarsronde won DES van RKAV met 41, na met de rust reeds een 30 voorsprong gehad te hebben. Het 2e elftal speelde haar laatste com petitiewedstrijd tegen TOG uit, zij wonnen deze ontmoeting met 21. MARKTBERICHTEN. WOERDEN, 23 mei. Kaas. Aan voer 34 partijen. Ie Kwaliteit 1.56 2.05; 2e kwal. 1.89—1.95. Han del flauw. Veemarkt. Aanvoer 191 biggen. Notering 5570, handel redelijk. 223 lammeren, notering 6080, han del redelijk. VINKEVEEN, 21 mei. Groente. Andijvie 37t-50; postelein 916; ra barber 1015; spinazie 1525; stoof- sla 17 cent per kg.; bloemkool 3077; komkommers 2052; sla 716 cent per stuk. bospeen 4952; radijs 69; peterselie 6; selerij 28 cent per bos. g Gevraagd net meisje voor huishouding en win kel. Banketbakkerij Th. Rood. Haarl.str. 244, Lei den. tel. 20416. de plannen natuurlijk weer op globaal 16.000. de medewerking van de ingezetenen, I Het laat zich aanzien> dat het g?_ die hetzij door het beschikbaar s e - bouw n verscheidene jaren als len van een auto, hetzij door een gel-1 -i.i»,,* delyke bijdrage ongeveer 300 be jaarden een prettige dag kunnen be zorgen. Evenals verleden jaar is het centrale punt, waar alle aanmeldin gen, zowel van ouden van dagen als van autobezitters genoteerd zullen worden het informatiekantoor van de VW Wassenaar bij de heer Hoo- geveen, Kerkstraat 71, tel. 3608. Bij dragen kunnen worden gestort op gironummer 33.45.30 ten name van de Rotterdamse Bank, kantoor Was senaar, met vermelding „ouden van dagen". Omdat het rijden met lange stoe ten auto's steeds grotere moeilijk heden oplevert, heeft het comité, waarvan burgemeester dr S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen ere-voor- zitter, en de heer J. J. M. Wiegman voorzitter is, besloten het te ver wachten aantal van 100 auto's te splitsen in vier groepen van 25, die elk mét politiebegeleiding de tocht naar Rhenen zullen maken. Onder weg zal elke groep in een aparte ge legenheid een koffiepauze houden. Woningtelling vordert gestadig. Vier weken geleden is in Wassenaar begonnen aan de algemene woning telling 1956 en ongeveer de helft van alle Wassenaarse gezinnen hebben nu bezoek gehad van een van de 10 tellers. De opgedane ervaringen stemmen tot voldoening over de wij ze, waarop de ingezetenen hun me dewerking verlenen. Het komt al leen nogal eens voor, dat een tellers terug moet komen, omdat bij zijn eerste bezoek niet alle gegevens be kend waren. De tweede helft van het werk der woningtelling zal een nog vlotter verloop hebben, als inder daad iedereen ervoor zorgt, de gege vens over de huishuur, de leeftijden en de beroepen van alle huisgenoten e.d. bij de hand te hebben. Chr. School Den Deijl krijgt gym nastieklokaal. Namens het bestuur van de vereniging voor christelijk nationaal schoolonderwijs te Wasse naar zullen de architecten A. J. Go- dron en ir H. E. Oud op 13 juni a.s. in het openbaar aanbesteden het bouwen van een gymnastieklokaal bij de christelijke lagere school „Den Deyl" aan de Middelweg. De aanbe- g Gevraagd bij 2 dames flinke hulp in de huishou ding. genegen in de winkel te assisteren, niet beneden 22 jaar. Fa. M. P. D. Lek, Haarlemmerstr.' 257. ter van het huis, ir W. Wouters, die steding zal om 11 uur plaats hebben wel bij de plechtigheid aanwezig was. 1 in Deylerhuis, naast de school. kleuterschool gebruikt zal moeten worden. Nëog afgezien van het vin den van een geschikte plaats zal voor het eerst niet tot de bouw van een nieuwe openbare kleuterschool kun nen worden overgegaan, temeer niet, omdat nieuwbouw na de totstandko ming van de verbeteringen, niet di rect urgent zal zijn. Er zijn nil. nog een groot aantal kleuterscholen, waarin kleuters on der veel ongunstiger omstandigheden zijn gehuisvest dan thans in het schoolgebouw aan de Kerkstraat. Deze scholen gaan, wat urgentie be treft, voor nieuwbouw, uiteraard voor. Een en ander geven b. en w. aanleiding voor te stellen tot het aanbrengen van de aangegeven ver anderingen en verbeteringen aan het schoolgebouw te besluiten. KOUDEKERK Poldervergadering Hogewaard. De ingelanden van de Hogewaardse polder kwamen in Hotel v.'-Egmond, onder voorzitterschap van de heer R. Dorrepaal jr. bijeen. Na een kort openingswoord van de voorzitter, bracht de heer N. P. Slegtenhorst rapport uit, namens de commissie tot nazien der bescheiden, over de reke ning 1955. Daar «alles in de beste or de was bevonden, werd deze vastge steld. De inkomsten waren 928,51 en de uitgaven 791,38, zodat er een batig saldo is van f 137,13. De heren N. P. Slegtenhorst, P. G. J. Smit en J. v. d. Salm werden, evenals het vorig jaar wederom be last met de controle der bescheiden. Hierna kwam de begroting voor 1956 aan de orde. Deze sluit op een bedrag van inkomsten en uitgaven van 684.66 bij een aanslag van 3.per h.i Bij de rondvraag kwam wederom het polderpeil ter sprake. Overwo gen werd om dit met 10 cm. te ver lagen," gedurende de zomermaanden. Er werd evenwel geen besluit geno men. Verscheiden huishbudelijke za ken vroegen nog de aandacht, en hierna sloot de voorzitter met een woord van dank deze geanimeerde vergadering. g Gevraagd jongensrij- wiel in goede staat, voor leeftijd 7 a 8 jaar. Brieven met prijs onder letter K; R. Paauw. Kantoorboek handel, R.A.veen. g Aangeb. Singer hand en trapnaaimachine in luxe tafeltje. Prima werkend. Verkoop met gar. Haagweg 172a, Leiden, tel. 25510. g Schoolbanken. Te koop aangeboden grote partij schoolbanken a 2,per stuk, ook geschikt voor tuinbanken. Fa. H. de Bol ster, Overriin 8. Leiden, Sloop- en Handelsbedrijf. g Aangeboden Simplex damesfiets met kinder bankjes. Gevraagd kinder fiets. Willibrordlaan 28. Oegstgeest. g Dames! Uw oude hoed weer als nieuw. Wij ver vormen naar het nieuwste model. C. de Groot-v. Eg- mond. Haarl.str. 145-147. Leiden. Huur bii ons uw bruidstoilct. tg Alles op gebied van schuimrubber en schuim- plastic in de speciaalzaak Mare 70. Schuimplastic speelgoed. badcommode. afdruipmatjes, onderzet ters. vatenkwasten, tocht- band. Schuimplastic onder Uw traploper, geen Stof,, glijdt niet. onverslijtbaar 40 ct. p. st. *g Woningruil Den Haag Leiden of Oegstgeest. Aan geboden Den Haag vrij huis, ben. 2 kamers, keu ken. boven: 3 kamers, tuin met schuur. Br. onder no. 592 bureau van dit blad. tg Te koop aangeboden: tweeling kinderwagen bij A. v. Veen. Kerkstraat 20, Wassenaar, tel. 3020. tg Aangeboden heel huisje huurprijs 6.in ruil Ivoor een groter. Hogere huur geen bezwaar. Br. onder no. 597 bureau van kelens, ongehuwd, 73 jr. 1 dit blad. 531ste STAATSLOTERIJ 4e kias - 2e njst HOGE PRIJZEN 10.000 20346 5000 2972 21741 2000 15507 1500 6693 1000 3351 4380 4906 6094 9486 11792 11850 18569 f 400 2600 10750 15087 15341 16921 17203 18232 19115 200 3622 4123 5216 6076 6353 6385 6388 6463 7788 7980 8877 S9Ü9 9960 10201 10599 11490 13720 14397 14797 14965 15646 15887 17622 17958 18083 20865 PRIJZEN VAN ƒ80.—: 1089 139 144 225 355 367 624 736 776 2084 102 187 218 222 230 256 355 363 419 586 835 941 3376 501 510 540 542 553 568 593 607 628 670 731 864 921 938 4163 203 285 312 473 483 685 728 751 865 911 983 5014 052 071 092 330' 512 615 728 758 781 821 934 6371 782 858 953 7147 179 182 183 315 389 703 733 8010 029 109 125 349 410 422 438 483 602 800 978 8126 209 261 331 473 665 719 735 821 938 10073 277 309 313 365 438 475 806 966 11011 033 064 249 272 351 380 509 575 657 693 904 906 953 1016 028 073 113 165 183 195 197 224 283 298 315 323 338 387 423 427 456 471 489 500 505 515 540 542 564 580 608 654 675 711 723 731 732 746 760 805 827 829 831 857 960 971 974 990 2027 030 054 062 085 086 092 094 112 125 138 144 150 174 208 231 240 255 276 293 301 335 345 353 430 450k 471 477 480 490 5139 519 525 569 585 610 615 618 690 699 704 707 766 824 827 828 841 846 848 869 3019 037 063 084 090 141 170 204 228 232 247 248 251 258 329 344 387 393 413 421 451 480 485 543 554 560 584 590 602 643 659 663 669 687 688 708 725 752 796 809 831 836 889 920 935 950 951 958 959 983 4004 017 052 063 087 124 131 185 191 219 236 296 317 349 358 377 390 410 427 460 479 504 505 507 529 546 554 595 606 628 641 6-18 «64 701 711 713 726 730 761 766 774 784 855 856 935 948 996 5008 065 117 132 192 222 241 250 264 276 293 324 351 404 416 434 469 483 494 495 499 502 505 575 595 638 648 658 660 690 718 719 729 734 755 789 805 831 342 893 914 958 976 6000 6033 111 134 139 161 172 178 186 236 244 321 355 405 424 435 468 501 597 682 699 710 718 725 748 754 785 814 835 856 865 882 S86 928 933 940 961 977 984 7009 079 140 226 251 291 303 304 374 442 47b 524 579 588 647 675 689 739 775 782 801 847 859 868 874 922 990 994 8918 031 045 078 195 226 266 324 354 361 384 426 437 431 490 491 577 591 609 666 707 769 812 S30 841 916 918 921 971 0061 080 289 296 308 350 360 361 397 412 424 426 432 5S3 5S7 608 645 699 728 740 753 765 805 S17 832 855 880 891 971 983 10011 087 138 210 211 213 220 221 224 255 262 269 272 315 325 332 337 411 416 466 477 485 510 511 532 536 539 655 710 717 760 796 807 827 S43 S70 879 892 893 928 947 979 993 12014 051 109 188 333 338 806 822 917 940 961 18058 236 237 482 522 606 642 697 746 788 892 947 988 14048 064 224 274 327 391 422 469 623 670 713 723 748 774 841 871 948 982 15098 126 196 211 237 282 296 375 377 385 417 485 491 515 584 596 744 874 16321 330 433 444 763 17022 180 267 304 320 355 376 578 657 722 821 18104 193 231 356 362 386 467 594 642 788 965 19030 033 111 192 269 274 315 358 383 453 472 667 690 818 840 861 953 961 20032 072 198 235 242 291 331 433 500 510 545 575 596 807 955 21169 319 522 574 CEN 11012 032 066 070 109 136 164 166 206 225 266 299 305 328 333 372 420 432 437 457 480 493 495 511 534 623 659 664 672 720 749 790 821 829 863 998 12040 207 214 225 235 305 310 330 373 376 383 386 462 465 470 538 605 618 629 645 682 714 725 737 857 870 872 002 922 931 936 981 985 991 996 18016 061 078 094 100 157 159 165 182 197 204 217 260 280 287 313 375 406 428 433 436 488 502 571 629 636 343 683 692 705 710 734 756 S03 809 855 940 058 14008 020 025 030 109 122 138 147 166 187 244 265 279 280 291 331 439 449 482 553 640 643 700 760 773 808 853 860 914 945 15036 061 109 118 125 129 157 163 164 178 191 194 223 244 261 292 295 307 311 314 328 339 373 402 463 466 488 513 590 597 610 658 692 708 719 751 756 769 777 797 813 834 843 864 875 890 917 968 970 995 16034 047 050 076 119 134 196 265 325 334 335 378 436 449 464 479 487 574 592 599 628 635 «51 656 688 696 697 897 905 948 936 968 990 17009 028 051 055 067 126 141 173 184 223 228 230 232 307 328 334 347 367 446 520 550 552 555 558 560 579 603 604 649 659 742 865 878 880 886 928 933 18058 076 '192 095 115 135 159 168 188 214 234 242 283 307 309 339 343 407 425 429 441 458 477 479 494 565 566 621 740 749 771 818 822 823 850 855 869 872 894 932 19019 091 106 155 166 180 199 271 319 366 386 397 447 459 490 566 723 731 735 815 832 837 843 876 879 972 994 20054 133 135 230 244 309 325 335 337 352 370 390 417 439 451 473 532 565 581 623 643 646 699 728 729 784 736 737 765 780 826 844 846 872 922 930 941 959 976 21020 031 113 115 137 170 199 207 219 225 229 258 351 363 429 -136 457 500 545 571 582 595 611 641 700 724 742 775 778 792 805 809 814 846 852 904 925 975 Nieten: bijvoegen 13090. g Verloren een pr. bruine herenhandschoenen op de Weipoortseweg. Terug te bezorgen bii C. C. v. Leeu wen. Weipoortseweg 69. Zoeterwoude. g Te koop: vrij huisje, Warmond, 2 pers. Alleen voor zelf be woning; aan water gelegen. Te bevr. Den Haag. tel. 559580. g R.K. meisje, 19 jaar, zoekt vlotte vriendin, uit beschaafd milieu. Br. no. 4386 bur. van dit blad. g Sparta alsoin hekend om zijn solide uitvoering eri mooie afwerking. Ook deze staan steeds in voor raad bij de dealer Valk. a. d. H. Schouw. Voorscho ten. Vraagt catalogus of inl. tel. 25191-K 1710. g Brillen. J. A. Verheul. Haarlemmerstraat 86. er kend opticien levert u elk gewenst montuur en gla zen. Automatische sliipin- richting. Ruime sortering. Ziekenfondsleden krijgen gewone korting. g Het huwelijksgeluk van U beiden begint met een foto van „Pijl" uit Leiden. Laat ons ook 'n mooie re portage van uw huwelijk maken. Foto Pijl, Haar lemmerstraat 108. Telef. 24889 g Nieuwe rijwielen koopt u bij een vertrouwenszaak dus bij Joop Nieuwenhuis. b.v. R.S. Stokvis. Senders. Marepoort. Simplex, enz. en reeds vanaf 2,50 per week. Korte Mare 6. Tel. 26857.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3