DUINSTREEK Reclame-regeling voor zure tulpen vergde veel tijd 4-voudige werking... extta geneeskracht! Chefarine ,4 LMmÉÈrMm 22 MEI- EN TOCH EEN ZAAL VOL TULPEN IN HAARLEM WOENSDAG 23 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Alg. Vergadering Bloembollencultuur Zoals te verwachten was, nam op de vergadering van de Kon. algemene vereniging voor Bloembollencultuur, gisteren te Haarlem gehouden, de discussie rond de „zure tulpen" de meeste tijd in beslag. Er was een voor stel van het bestur om het handels reglement in die zin uit te breiden, dat er officieel een reclameregeling voor zure tulpen zou zijn. De nieuwe regeling houdt onder meer in, dat de koper het recht heeft een partij tul pen, waarvan 2 of meer zuur is, binnen acht werkdagen geheel te weigeren en aan de verkoper terug te sturen. Daarop aansluitend heeft hij een termijn van zes dagen om al leen de zure bollen alsnog naar de verkoper terug te zenden. De vergadering ging met die rege ling niet direct accoord. De afdeling Wassenaar wilde de behandeling van de kwestie zelfs nog een jaar uit stellen, omdat nog steeds niet vast staat, wat „zuur" feitelijk is. Boven dien meende de afdeling, dat de ziekte maar een seizoenverschijnsel is, De voorzitter noemde die argumen ten niet steekhoudend. Hij achtte het in ieder geval voor de rechtszekerheid het beste, wanneer er zo spoedig mo gelijk een regeling werd getroffen. Daarmede was vrijwel de gehele ver gadering het eens. Niettemin werden er verschillende andere bezwaren tegen het voorstel aangevoerd, onder meer het feit, dat verschillende ziekten op het „zuur" lijken en dat dus de koper alleen kan- uitmaken, of er inderdaad van „zuur" sprake is. De voorzitter atten deerde er toen op, dat de verkoper altijd een monster kan laten trekken uit de geweigerde partij, waarna vast gesteld kan worden, of de koper gelijk heeft. Sommigen afgevaardigden wensten dat de mogelijkheid tot herlevering moest blijven bestaan en anderen vreesden, dat de kopers misbruik van de regeling zouden maken, wanneer het vak met een ernstige prijsdaling te maken zou krijgen. De meningen kwamen tenslotte niet in alle punten tot elkaar, hetgeen ook wel bleek uit de stemming. Er werden 636 stemmen vóór de nieuwe regeling genoteerd, 580 tegen, terwijl er 16 blanco waren. Ook de voorstellen van de afdeling Katwijk betreffende het beursbezoek werden aangenomen. Er zal nu steeds een goede controle gehouden worden bij de ingang van de beurs, opdat alleen leden op vertoon van hun lid maatschapskaart binnen komen. Wie zijn kaart heeft vergeten moet 50 cent betalen. Ook tegen dat voorstel waren nog enkele bezwaren, maar het grote meerderheid schaarde de vergadering zich tenslotte er achter. De overige agendapunten konden vrijwel zonder commentaar worden afgehandeld. De rondvraag leverde nog een opmerking op over de keu ring op het open veld. Men was namelijk bevreesd, dat een controleur komend van een „ziek" veld de ge wassen bij anderen zou kunnen be smetten. De voorzitter meende dat er daaromtrent nu eenmaal geen alge mene regeling mogelijk is. Overigens was hij er van overtuigd, dat de con troleurs wel degelijk rekening hou den met besmettingsmogelijkheden. De gedachte om de minimumprijzen te verhogen tot-de kostprijs voor het binnenland meende de voorzitter sterk te moeten afwijzen. Op die LEERLOOIERIJ TE VLIJMEN DOOR BRAND VERWOEST Vannacht is de leerlooierij van de N. V. Van Wagenberg-Festen te Vlij men door een felle uitslaande brand verwoest. Het vuur, dat omstreeks kwart voor tien gisteravond is ont dekt. is bestreden door de brandweer van Vlijmen en 's-Hertogenbosch met negen waterstralen en vier nevel- stralen. Te half een 's nachts had men de brand onder de knie, doch de nablussingswerkzaamheden duurden nog tot hedenmorgen voort. De leerlooierij, waar 60 arbeiders en 40 man kantoorpersoneel werk vonden, en die een oppervlakte be slaat van 1600 m2, is op het ketelhuis en hef kantoorgebouw na, geheel uit gebrand. De brand moet ontstaan zijn, tij dens werkzaamheden die gisteravond in de fabriek werden verricht, waar bij zeer vluchtige stoffen gebruikt zijn. De schade is nog niet bekend, maar wordt geschat op enkele tonnen. 4 middelen tezamen werken nneller, krachtiger en langduriger. In de hele wereld wordt legen pijn en griep meer en meer een combinatie van middelen gebruikt. 0e 4 middelen van Chefarine „4" elk op zichzelf al beroemd helpen elkaar en werken daardoor bij zonder weldadig r»9"#P-Ge«ehllil -ant die word «lbe.Undd.elChet.ro*. (Advertentie) manier zou het surplusfonds over belast worden en zou men overal variëteiten kunnen gaan kweken, waaraan de markt geen behoefte heeft. Ten aanzien van het uitreiken van teelrecht aan beginnende kwe kers deelde voorzitter mede, dat deze kwestie thans in studie is bij het Landbouwschap. No. 517. Horizontaal: 1. alkalische aarde, 4. insect, 6. meisjesnaam, 7. ligplaats voor schapen, 9. oude reke ning (afk.), 10. Europeaan. 11. foei, 12. figuur in het kaartspel, 13. cirkel vormig baksel, 14. plaats, plek. 16. deel van de hand, 17. spoedig, 18. 'buts. 19. pers. voornaamwoord, 2Q. vrucht, 22. streek op de grens van N.Brab. en Limburg, 23. muzieknoot, 24. boterton, 25. rivier in Nederland. Verticaal: 1. reptiel, 2, schijn, voorkomen, 3. muzieknoot, 4. bedekt- bloeiende plant, 5. klein kind, 7. bij woord, 8. venster, 10. wiel, 11. oog opslag, 12. vogel, 13. ziekte in het koren, 15. zwaardvis, 16. part, 18. Europeaan. 20. voorzetsel, 21. hys- werktuig, 22. familielid, 23. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 516. Horizontaal: 1. arm, 3. oblie, 8. Ru, 9. opeens, 10. kwezel. 12. et, 13. ton, 14. de, 15. Lien, 17. land, 19. er, 20. ham, 21. A.D., 22. Kempen, 24. beroep, 26. ra, 27. Trees, 28. per. Verticaal: 1. Arkel, 2. ruf, 3. open, 4. bel, 5. Ie, 6. ineen, 7. Est, 9. ozon, 11. eter, 14. damp, 16. ieder. 17. lamp, 18. Donar, 20. hees, 21. abt, 22. koe, 23. ere, 25. re. Over een laat voorjaar gesproken het zal in de geschiedenis van de Kon. Algemene Ver. v. Bloembollencul tuur nog niet veel zijn voorgekomen, dat men op de 22ste mei een keu ringszaal vol tulpen had. Maar dins dag was dat toch het geval. Men schotelde de bezoekers een enorm sortiment voor, waaronder weer tal van nieuwe zaailingen en parkiettul pen. Met de narcissen was het uiteraard vrijwel gebeurd. C. A. v. d. Wereld, Roelofarendsveen, etaleerde wat dub bele en halfdubbele zaailingen met enige variëteiten die een dubbele cup hadden. Van G. Gerritsen en Zn., Voorschoten, was er een mooie jon- quille-zaailing. P. Schouten, Bever wijk, liet de geel-witte Hollandse Iris Maquette in prima kwaliteit zien, terwijl J. Eckhart, Uitgeest, de charmante Anemone St. Bavo liet zien zowel gemengd als in de soor ten purpurea en salmonea. Daarnaast toonde G. Hommes, Heiloo, de merk waardig gevormde rose gladiool Jet ty van Wavepen, die ontstaan is uit een kruising van een grootbloemige gladiool met een Colvillei. Fenomenaal beste tulpen liet de firma Gebrs. Segers uit Lisse zien. Naast de forse crême-gele Elso Eloff en de enorme Halcro exposeerde men de kloeke witte Maureen, een dei- beste witte tuintulpen die er vandaag- de-dag is en die met een getuig schrift eerste klasse werd bekroond. Eenzelfde onderscheiding was voor de zeer grote purperen Fulton. Deze collectie werd besloten met Asta Nielsen en Renown. Een goed ge vormde parkietverloping uit de rose Maria Dorothea werd naar voren ge bracht door Ed. Nieuwenhuis, Lisse, Naast de zeer bejaarde, maar nog al tijd mooie Zomerschoon, van Fred. Singer, Wijdenes, zagen we een uit stekende parkiet uit de rode Nardis van J. B. Lemmers, Anna Paulowna en de meer .bekende Red Parrot van L. v. Staaduinen jr., 's-Gravenzande. M. v. Waveren en Zn, Hillegom, bracht een flinke collectie nieuwig heden, waaronder diverse zeer goede, die opvielen door sterke bloem en aparte kleuren. We noemen o.a. de mahoniekleurige Gouverneur Stuy- vesand, de donkerpaarse Vera Lynn (andere naam verzocht), de bruin zwarte Prinses Tantarine, de abri- koosgele Amazing (andere naam verzocht) de vrijwel gitzwarte Black Pearl en de dubbele rose Simon Vestdijk. Een apart getinte Blue Aimabla-verloping naar voren ge bracht door P. v. Reisen en Zn, Voor hout en mooie gemengde zaailingen van Breeder, Darwin- en enkele late tulpen: grillig van vorm en bizar van kleur dat oranje met die groene stre pen. We zagen deze variëteit van Gebrs. Captein, Breezand, die er te vens een verloping van liet zien: een rode met groene strepen tn „vlam men". Golden Scheepers is een warm- geel getinte verloping uit John Scheepers van S. Westra, Warmen- huizen. De meerbloemige zacht-rode Madame Mottet zagen we van L. J. v. d. Lans, Abbenes. Groenland, rose met groene tekening gelijkt qua vorm veel op Artist. Deze tulp werd ingezonden door J. F. v. d. Berg, An na Paulowna, die tevens de fraai rode t.t. 75, enkele uitstekende dub bele rode variëteiten en de enkele Vilvora, donkerrood met witte rand, voor het voetlicht bracht. Zeer op vallend was de parkiet uit Breeder Tantalus, die Eugène v. d. Schoot, Hillegom, ten tonele voerde. De bloem is uitstekend parkiet. Van de zelfde firma zagen we een interes sante sport uit Golden Harvest onder de naam Scararpouch, een geel met bruinrode tekening. Heel opvallend. Er waren trouwens meer Golden Har vest-sports, die er zijn mochten. Om te beginnen de Golden Harvest-par- kiet van Dan. v. Egmond, Rijnsburg, met zeer grote, best gevormde bloe men. En van G. J. Leijien, Noord- wijkerhout, zagen we een donker bruine Golden Harvest-verloping en een donkerpurperen. Gezien de broei- kwaliteiten van de moedersoort kan men er een goede vraag naar ver wachten. Dan was er ook nog een dubbele Golden Harvest, n.l. van Willem Boon, Bovenkarspel en ook van deze sport mag men goede ver wachtingen hebben. Van P. Aker» Hoogkarspel, was er een verdienste lijke lichtrode parkiet verlopen uit een niet bekende tulp. Bijzonder de aandacht trok de Blue Parrot-selec- tie van G. P. Hulsebosch, Hillegom. Is de gewone Blue Parrot niet zo bijster mooi, hij is eigenlijk nau welijks parkiet! deze selectie is het terdege. Grillig gevormde bloemen op stevige stengels. Een selectie, waarvan men de vruchten spoedig zal kunnen plukken! De gewone Blue Parrot stond er ter vergelijking naast en het verschil kon men met een half oog wel zien. De vorstelijk mooie randtulp Kees Nelis werd ten toon gesteld door P. Bakker, Enkhuizen, die tevens enkele Marjoletti Barti- gon-zaailingen liet zien met Cordell Huil Max en Zomerschoon. De fraaie rode Glorious van L. v. Hensbergen, Noordwijkerhout, kreeg een getuig schrift van verdienste. Een mooie groep tulpen zagen we van Gebrs. Eggink, Voorschoten. Men vond daarin reuzen als Renown, Rosa Watts, Fulton en Golden Hind, naast de fraaie Bondstreet met aan de binnenzijde warm aronje bloe men, de forse Fancy Fair met de lange, slanke bloèm en verschillen de andere. John van Grieken, Bennebroek, bracht een oranje sport uit Northern Queen naar voren met Gold Rush en de warm getinte Breeder Karl May. Een tafel-vol-tulpen zagen we van gebrs. Mantel, Aven'horn. Men kon daarin verschillende interessante Coplarid-sports ontdekken, zowel licht als donker als purper en ook Rembrandt-sports uit deze tulp. Ver der weet zo langzamerhand iedereen op het Westelijk Halfrond, dat deze firma de grootste en de uitvoerigste collectie Rembrandt-tulpen en Bizar- ren teelt en men liet daar het nodige van zien. Naast 'vele bekenden ook enkele nieuwigheden. Onder andere Vauxhall, een sport uit Chameloen. De gewone tulpen ontbraken ook niet. We noteerden daarvan Great Beauty de rise, de oranje Choco, Dreaming Maid, Vera Lynn en de mooie 124/13. King of Parrots werd in goede conditie getoond door P. L. Warmerdam, Noordwijkerhout en van Gebrs. Slijkerman, Venhuizen, een witte tulp onder de naam White Bartigon. De mooi gevormde rode Kildare van G. H. Hageman en Zn, Heemstede, kreeg een getuigschrift van verdienste. Van dezelfde firma zagen we het grappige kleine tulipa- tje batalini Bright Gem. Een bloed rode sport uit Red. Champion bracht Piet Nijssen en Zn, naar voren als Fiery Parrot. Een zeer mooi getinte verpoling. De qua vorm en kleur zeer de aandacht trekkende viridi- flora-aanwinsten van D. W. Lefeber, Lisse, verdienen stellig een extra vermelding. We zagen o.m. de witte Angel met de groene strepen, de roodijgroene Pimpernel, de geel groene Cherrie en de witte Peter Pan met minder groen dan de zo even genoemde Angel. Van Ant. Nijs sen en Zn., Santpoort, zagen we de purperen late tulp Gulliver, de dub bele rode Dacy Cracked en de fraaie gele Lido. Een best gevormde rode parkiet onder de naam Royal Cham pion werd door K. Kooy, St. Pan- cras, geshowed. De opde parkiet Lac- titia was er van C. A. van Haaster, De Zilk. Sterk in het oog sprong de parkiet uit de bekende witte men- del Athleet van Bijvoet en Com Over- veen. De bloem is sterk parkiet en wordt gedragen door een sterke sten gel, zo te zien. Warnaar en Co., Sas- senheim, etaleerde de warmgele darwin Henry Ford de Tweede, de rode Flying Dutchman en de witte White Standard. Een trio, waar we wel meer van gaan horen. HILLEGOM Geb.: Yvonne Catharina Maria, d. v. C. S. Weijers en M. M. Hoogen- doorn; Petrus Theodorus Hermanus, z. v. C. B. de Groot en H. Geerlings; Catharina Johanna Maria, d. v. C. Peters en Th. M. H. Bon: Willem, z. v. P. Aangeenbrug en M. -Spaarga ren; Anne-Christine, d. v. K. Ph. van Ellinkhuizen en A. G. Toet; Diede rick, z. v. G. J. Molenaar en T. van der Schaaf; Bernardus Theodorus Maria, z. v. J. J. van der Salm en J. A. W. Streng; Theodorus Jacobus, v. G. P. Hulsebosch en A. Rijkelijk- huizen; Bernardus Joseph Maria, z. v. H. Warmerdam en C. M. v. Roo- den. Ondertr.: A. H. van der Zijden en M. Elderbroek; N. G. M. van Mil en M. C. Th. Nijssen; H. J. de Groot en M. C. Kleijn. Getr.: J. Kaptijn en C. Kops; P. van der Zwan en A. M. van der Eist; G. Ph. van de Heisteeg en W. Chr. Damen; P. W. van Haaster en J. Hè Uitendaal; C. A. van Rossum en H. M. Kuipers. Overl.: C. B. van der Klugt, m., 51 jaar. KATWIJK Geb.: Hendrik W. B., z. v. H. W. B. Koelewijn en L. Imthorn; Jacob, z. v. J. de Jong en D. Dijkhuizen; Maartje, d. v. L. Verdoes en A. Kuyt; Willem, z. v. A. de Jong en J. M. Roest; Hui- gina, d. v. H. de Vreugd en M. van Duyn; Leendert, z. v. P. Harteveld en KI. van der Bent; Jacobus D. L., z. v. L. N. Parlevliet en N. Ketting; Renée E., d. v. C. Botermans en M. van der Meij. Ondertr.: W. Smolders en J. van Duyn; C. van Duy ven voorde en J. v. Duyvenbode; P. de Jong en A, Ouwe hand;' C. Haasnoot en A. van Duy- ven voorde; J. Meij vogel en P. van der Bent; W. van der Bent en P. Noorlander. Getr.: J. Houwaard en A. van der Plas; C. K. Meijvogel en H. J. van der Spek; J. van der Bent en H. van den Oever; A. F. Hens en H. K. Cmvlee; W. Guyt en Tr. de Hollan der; A. van der Plas en M. Aande- wiel. Overl.: J. Ketting, 86 jaar; J. Schaap, 71 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN EERSTE STEENLEGGING DER R.K. SCHOOL. Gisteren had dan eindelijk de eer ste steenlegging plaats van de nieuwe R.K. school, welke na eindeloze moei lijkheden en correspondentie plus besprekingen met diverse autoritei ten kon plaats hebben, nadat enige geleden de aanbesteding had plaats gehad. De plechtigheid werd verricht door deken Haring van Leiden. Bij deze plechtigheid waren o.a. tegen woordig pastoor v. d. Vliet, pater Pa- tricius O.F.M. van het St. Willibror- duscollege, kapelaan Rozestraten, het voltallig Kerk- en Armbestuur, de Oudercommissie, de heer Priester, directeur van gemeentewerken, de architecten Van Oerle en Schrama uit Leiden, de heer Rozestraten, bis schoppelijk inspecteur, het onder wijspersoneel, de opzichter de heer Koers, de aannemer de heer J. van Rijn uit Katwijk, afgevaardigden van organisaties. Pastoor v. d. Vliet nam op het aangekondigde tijdstip het woord om enig uitleg te geven van deze plechtigheid. Vervolgens had de eerste steenlegging plaats door de deken; pastoor en andere autoritei ten kregen ook de gelegenheid een steentje te metselen. Allereerst dankte pastoor allen, die aan de uit nodiging om hierbij tegenwoordig te zijn, gevolg hadden gegeven, vooral de vertegenwoordiger van b. en w. voor de steun en heel de gemeente voor de samenwerking. Pastoor ver wees vervolgens naar het gebed bij de eerste steenlegging: „Verleen aan ons, die er U om vragen, dat wat wij thans tot verheerlijking van Uw naam beginnen, door de onverganke lijk vragen van Uw vaderlijke wijs heid tot een goed einde worde ge leid". Dat gebed slaat op 2 dingen, met Gods hulp van boven het dak er op, de kinderen er in om mee te helpen aan het heil van de Kerk. Na deze plechtigheid gingen bovenge noemde personen naar het parochie huis waar de koffie werd geserveerd. LEIUSCHENDAM Vereniging van bromfietsers. Vele bromfietsberijders waren bij Van Dongen bijeengekomen om een uiteenzetting te horen van de heer I. A. Deudoo die het initiatief had genomen voor de oprichting van een bromfietsrijdersclub voor Leidschen- dam en omstreken. Het is de bedöe- ling krachtig mede te werken aan het vergroten van de veiligheid op de weg wat de vereniging tracht te bereiken door het propageren van zelfdicipline en ridderlijkheid 'onder de bromfietsrijders zowel binnen als buiten het verenigingsverband. Het bestuur zal tevens plannen treffen r een kort veiligheidsparcours waarop alle bromfietsrijders hun kennis en rijkwaliteiten enz. kunnen tonen. Voorts bestaan planhen voor het organiseren van tourritten en speciale puzzle-prestatieritten waar bij het element „veilig verkeer" de boventoon zal voeren. Als contributie werd overeengeko men ƒ2,50 per half jaar met een in schrijfgeld van 0,50. Het secretariaat van deze nieuwe vereniging is gevestigd bij de heer A. C. Pruijs v. d. Hoeven, Veurse Achterweg 99. LISSE OUDSTE INWONER OVERLEDEN. De oudste inwoner van Lisse, de heer W. Groen, is op 95-jarige leef tijd overleden. NOORDWIJKERHOUT Tafeltennisnieuws. Voor liefheb bers van tafeltenni6 is er op woens dagavond een interessante wedstrijd te zien. Voor de promotie naar de overgangsklasse van de Ned. Tafel Tennisbond spelen dan in het Jeugd huis tegen elkaar de ploegen van Wilskracht uit Noordwijkerhout en Carbon uit Rotterdam. De aanvang is om 19.30 uur. Geboren: Andreas Leonardos Jo hannes, zn. v. L. Duivenvoorden en M. A. J. de Groot; Adrianus Marinus Cornelis, zn. v. J. van den Berg en G. J. Bouwman; Susanna Maria, dr. v. Th, H. Horsthuis en J. M. E. Versele- wèl de Witt Hamer; Anna Henriëtte Maria, dr. v. L. P. van den Berg en J. van Dorp; PetroneLla Maria, dr. v. P. J. van der Putten en M. J. Groe- newoud. Ondertrouwd: P. A. van den Berg, .30 jr. en A. H. Kortekaas, 27 jr.; P. F. Zwetsloot, 29 jr. en M. H. van dèn Berg, 26 jr. Getrouwd: J. P. Duivenvoorden en M. J. Hermans; G. F. J. Ruiter en M. A. van der Slot; C. N. Romijn en A. H. Heemskerk. A. Bronmeijer en J. M. Kerkvliet; J. J. van der Putten en H. Th. Witteman. Overleden: Petrus Zonneveld e. v.: T. Swart, 80 jaar. OEGSTGEEST Veilig Verkeer. Enige tijd ge leden heeft de oudste jeugd van de Oegstgester scholen, onder auspiciën van de plaatselijk vereniging voor Veilig Verkeer verkeerexamcn afge legd. Van de 219 aanmeldingen slaagden er precies 200. De onder staande cijfers geven resp. het aan tal ingeschrevenen en het aantal ge slaagden aan verdeeld over de zeven scholen, hr. school Hoge Mors 25 21, r.k. Jongensschool 2928, Kon, Julianaschool 3635, Montessori school 2623, Hofdijckschool 2620, Openbare school 4239 en Maria- school 3534. De uitreiking van de diploma's aan de geslaagden zal plaats vinden in een feestelijke bijeenkomst var» kin deren en ouders op vrijdag 1 juni a.s. in de grote zaal van het Patro naatsgebouw. Tevens zullen avond de aanstaande verkeersbriga- diertjes worden voorgesteld, terwijl de avond zal worden besloten met het draaien van een paar aardige films. VOORSCHOTEN Duivenvoordsche en Veenzijdsche Polder. In huize „Den Deyl" Wassenaar werd de vergadering van stemgerechtigde ingelanden gehou den, o.l.v. de heer A. van Santen, voorzitter, van de Duivenvoordsche- Veenzijdsche Polder. De rekening 1955 werd vastge steld in ontvangsten op 134.418,52, in uitgaven op 126.797,25, aldus een batig slot van 7.621,27. De commis sie belast met 't onderzoek, bestaan de uit de heren G. C. Koot en J. G. van der Hout uit Leidschendam, had den de boeken en bescheiden nage zien en verklaarden alles in orde te hebben bevonden. Hierna kwam de begroting 1956 in behandeling sluitende in ontvang sten en uitgaven tot een bedrag van 135.975,64. Nadat enkele posten nader waren besproken en inlichtingen waren verstrekt over enkele ramingen, werd deze begroting z.h.st. vastge steld. De omslag der lasten werd voor 1956 vastgesteld op 20,per h.a. Vervolgens werd met algemene stemmen besloten een geldlening aan te gaan van 110.000,met een looptijd van 20 jaren, behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Deze geldlening is nodig voor aflossing van de kasgeldlening, waaruit tot dusver de werkzaamheden van de verbetering van de primaire water gangen, het aanbrengen van kunst werken en enkele bijkomende wer ken zijn betaald. De machtiging tot het doen van af- en overschrijvingen op de be grotingsposten en tot onderhandse aanbesteding of uitvoering van wer ken in eigen beheer werden ver leend. Tot leden van de commissie voor onderzoek der in het volgend jaar af te leggen rekening werden be noemd de heren G. C. Koot en J. G. van der Hout en tot plaatsvervangen de leden de heren C. H. de Ruyter Hzn en D. Th. J. van der Wel. Tot voorzitter werd herkozen de heer A. van Santen en tot leden van het bestuur de heren J. Th. van dei- Laan en J. C. Bohemen. De heer W. A. A. J. Baron Schim- melpenninck van der Oije bracht aan de voorzitter en het bestuur van deze polder een woord van dank voor de vele werkzaamheden, die zij verricht hadden voor de verbetering van de waterhuishouding. Bij de rondvraag werden nog en kele punten besproken, o.a. in ver band met het gebruik van inlaatdui- kers en de beheersing van het wa ter. ZOETERWOUDE STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgers, die op de stemdag, 13 ju ni a.s., niet in Zoeterwoude verblij ven alsmede burgers, die wegens lichamelijke omstandigheden niet naar het stembureau kunnen gaan zoals zieken, slechtlopenden en aan staande moeders, zijn in de gelegen heid om een ander in hun plaats te laten stemmen. Deze ander moet zijn een naaste familielid of een, huisge noot. Zij, die hiervan gebruik willen maken, dienen vóór 30 mei a.s. een verzoek tot burgemeester en wethou ders te richten om bij volmacht te mogen stemmen, en wel op een spe ciaal formulier. Daar het van belang is, dat geen enkele stem voor de K.V.P., verloren gaat, verzorgt de plaatselijke afde ling van de K.V.P. een en ander voor deze mensen. In de komende dagen zullen de bestuursleden met de formulieren iedere wijk afgaan. Vriendelijk wordt verzocht hun alle medewerking te geven door terstond even een be richtje te zenden aan hun adres: C. Berg, Noordbuurt: Vliet, Vrou- weweg; L. v. d. Poel, Miening: Noordbuurt; A. Paardekooper, N-- buurt 25: Dorpstraat, Zwetkade; A. Berg, Westeinde: Westeinde, Verlaat- weg, Dr. Kortmannstraat, Stompw. weg; P. v. Bemmelen, Schenkelweg: Schenkelweg; A. v. d. Poel, Noord buurt: Zuidbuurt, Geer; P. Overde- vest, Watertje: Watertje; A. Noord man, Weipoort: Ommedijk, Weipoort; J. v. Diemen, Weipoort: Weipoort, Gelderswoude, Uiterdijk, Noord-A. Filmavond K.V.P. Op vrijdag 8 juni zal de Katholieke Volkspartij film draaien. Mr. Hans Velu, die eni ge tyd achter het ijzeren gordijn heeft vertoefd, wist daar beslag te leggen op enkele Russiche propagan da-films. Hij zal ons deze films ver tonen. Tevens zal een speciale K.V. P.-film vertoond worden. Evenals de propaganda-avond op 8 mei j.l. zal Op de nationale bloemententoon stelling in de Keukenhof te Lisse, wordt vandaag omstreeks half drie de 500.000ste bezoeker verwacht. ook die van 8 juni met mr Hans Velu en met film en muziek voor 100 slagen! RECHTZAKEN Nadat hij in eerste instantie was verooi'deeld tot 75 boete of 10 dagen en betaling van een civiele vordering van 11 wegens het veroorzaken van een aanrijding, was een 23-jarige Leidse student in beroep gekomen bij de Haagse rechtbank. „Ik voel me on schuldig", zo zei hij. De officier van Justitie dacht er anders over en eiste 100 boete of 20 dagen en zes maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. Met een gehuurde auto had ver dachte in gezelschap van een andere student uit Leiden Qp 14 juni 1955 op de Laan van Meerdervoort gereden. Hij was een stilstaande tram links gepasseerd en vervolgens weer naar rechts uitgeweken omdat er van de andere kant ook een tram naderde. Hierbij had verd. een aanrijding ver oorzaakt met een fietser. De officier van Justitie vond het een kardinale fout dat verd. de tram links had gepasseerd, want dat mocht daar in geen geval meende hij Een 22-jarige student uit Leiden, die bij verdachte in de auto had ge zeten, zei dat de auto te breed was om rechts te passeren. Zijns inziens was de fietser de schuld van de aan rijding, want deze had tussen de auto en vier fietsers in trachten te passe ren. De wielrijder, een 33-jarige ge meenteambtenaar ontkende dit ten stelligste. De auto was hem achterop komen rijden. Hij had de wagen voor de aanrijding zelfs niet gezien. Mr. A. Mout jr., de raadsman, merk te op dat de fietsers zich daar ter plaatse in het algemeen niet storen aan de regel dat men maar met zijn tweeën naast elkaar mag rijden. Hij verzocht zijn cliënt vrij te spreken. Uitspraak 5 juni. Wilt U iets weten? Vraag P. J. H. Wanneer een jongeman zijn dienstplicht heeft ver vuld, kan hij de loonbelasting van het laatste jaar dat hij gewerkt heeft in z'n burgerbetrekking, terugbetaald krijgen als hij dat aanvraagt? Antwoord: Die mogelijkheid is in bepaalde gevallen niet uitgesloten, aldus beslist een circulaire van het ministerie van Financiën dd 13/2/ 1954. U kunt u wenden tot de inspec teur der belastingen in uw woon plaats. Abonnee. Wat voor voeding moet men een verongelukt „kauwtje" geven? Antwoord: Als alle inlandse zaad eters kan men een kauwtje in goede conditie houden met gewoon wit- zaad, waaraan toegevoegd negerzaad, lijnzaad, hennepzaad, rupszaad of koolzaad en zo mogelijk onkruidza den. Een beetje blauw maanzaad en slazaad zijn gewenst. Men kan deze zaden in alle goede vogelwinkels krijgen, dus u kunt zich de moeite besparen deze zaden allemaal af zonderlijk te kopen. Als versnape ring zo nu en dan is een enkele meel- worm zeer gewenst. Groen voer mag niet vergeten worden. In de zomer maanden zolang deze te krijgen zijn, volop onkruid en graszaden. Dit laat ste is een goed en goedkoop voedsel en mag niet ontbreken. Liefst da gelijks vers plukken. Als minerale voedingsstoffen geve men schelpzand en fijn gewreven eierschalen. Vraag: Mej. v. R. Mijn rode glacé handschoenen zijn erg vuil. Wassen in benzine heeft niet gehol pen. Wat te doen? Antwoord: Zwarte en donker ge kleurde glacé handschoenen moet men niet zelf wassen, dat loopt meestal op een mislukkig uit. U kunt ze hoogstens inwrijven met'talkpoe der en opwrijven met dunne was in dezelfde kleur als de handschoenen zijn. Beter is echter ze naar een goe de chemische wasserij te zenden. Scheepsberichten AAGTEKERK 22 v. Sydney, 24 Mel bourne verw. AMELAND 22 v. R'dam, p. Texel n. Sundvall. ATJE RAYS 22 R'dam. AVERDIJK p. 21 Key West n. Houston. ALDABI 22 v. Santos n. Mon tevideo. ALMKERK 22 Port Said. AM- PENAN p. 22 Guardefui n. Belawan. AMSTELLAND 22 v. Montevideo n. San tos. ANDIJK 22 v. Antw. n. Lissabon. BANTAM 22 Bahrein. BORNEO 23 Tj. Priok. BUSSUM 23 Curacao. CINULIA 22 Curacao. CRANIA 23 Shellhaven. DUIVENDRECHT 20 Vlaardingen. DOR DRECHT 22 v. R'dam n. Birkenhead. DORESTAD 22 v. Buenos Aires n. Cura cao. ELIZABETH 22 v. Bombay n. Lon den. GAROET 24 Singapore verw. GOU WE p. 22 Finisterre n. R'dam. GROOTE BEER 22 v. R'dam n. Quebec. IBERIA 21 Ymuiden. INDRAPOERA 23 Tj. Priok. ISIS 23 Houston. JAPARA p. 22 Kp St. Vincent n. Port Said. KARIMUN 23 Dji bouti. KEIZERS WAARD p. 22 Gibraltar n. Eastham. KOPIONELLA 23 Napels. KOTA BAROE p. 22 Minikoi n. Belawan KARIMATA 22 v. Pt. Said n. Napels. KORATIA 22 Suez. MAASDAM 22 v. Halifax n. New York. MAASLAND 23 Las Palmas. MERWEDE 23 Freetown. MOORDRECHT p. 22 Socrota n. Kaap stad. PRINS WILLEM II 23 R'dam. PO LYPHEMUS p. 22 Keywest .n Houston. ROTTI p. 22 Aden n. Suez. RAKI 23 Singapore. REMPANG 22 v. East Londen n. Durban. SARPEDON 22 Dordrecht. SCHIE 23 Leixoes. SLOTERDIJK p. 22 Landsend n. New York. STATUE OF LI BERTY 22 v. Suez n. Mena al Ahmadi. STAD ARNHEM 22 v. R'dam n. Wabana SUMATRA 23 Calcutta. TEIRESIAS p. 22 Guardefui n. Djibouti. THEMISTO 22 v. Sorel n. Hamburg. WESTLAND 22 Las Palmas. WOENSDRECHT 22 Port Cardon. WONOSARI 23 Singapore.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2