EM DUINSTREEK 22444 Volkswagen met vier personen te water in Alphen aan den Rijn dinsdag 22 mei 1956 de leidse co;.:p eerste blad - pagina 3 Inzittenden wisten zich te redden Voor de familie S. J. Roodbot, wo nende te Goutum een dorpje bij Leeuwarden, die per volkswagen op weg was naar Gouda, dreigden de vooruitzichten op een paar prettige Pinksterdagen, welke men in de Pij- penstad voornemens was door te brengen, ernstig te worden verstoord, toen de auto in de nacht van zaterdag op zondag in de gemeente Alphen a. d. Rijn \rerongelukte en met vier inzittenden te water reed. De heer S. J. Roodbol reed met de volkswagen, waarin zijn echtgenote en twee kinderen, een van vier en een van 1 jaar zaterdagavond tegen twaalf uur over het Goudse rijpad te Alphen a. d. Rijn in de richting Gouda. De bestuurder passeerde met grote snelheid de brug die in de ge noemde weg ligt, toen zijn wagen plotseling begon te „zweven". De heer Roodbol raakte toen de macht over zijn stuur kwijt, de auto slin gerde wat over en weer op de weg raakte een boom in de berm, die af knapte, waarna de auto zich in de nabij de weg lopende sloot stortte. De kinderen welke op de achter bank hadden liggen slapen vielen door de schok hiervan af en kwamen terecht op de bodem van de snel met water vollopende auto. Het kind van vier jaar richtte zich weldra op, doch dit was niet mogelijk voor het kind van 1 jaar, dat spoedig geheel onder het modderwater lag. Het duurde nog wel enige tijd voor het echtpaar zichzelf kon bevrijden teneinde vervolgens de kinderen op het droge te brengen. Gelukkig bleek geen der personen ernstig letsel te hebben opgelopen, evenmin heeft de jongste van de inzittenden enige nadelige gevolgen van het modderbad overgehouden. De heren A. v. Dam (Poedel) en J. C. Rooijmans die het eerst op de plaats van het ongeval kwamen heb ben de drenkelingen naar café ALPHEN AAN DEN RIJN TWEE JUBILARISSEN BIJ PONSIOEN EN ZN. In een uiterst gezellige sfeer 'wer den zaterdagmorgen twee personeels leden van het Technisch Installatie bureau Ponsioen en Zn. te Alphen a. d. Rijn in hotel „Toor'" gehuldigd. Het waren de heren J. M. de Heij, die 40 jaar dienstverband herdacht, en A. Spaan, die gedurende 25 jaar bij de firma gewerkt heeft. De feestdag werd ingezet met een gezongen H. Mis in de kapel van het Sint Josephpension, waarbij van elk der jubilarissen een zoon diende en de patroons, de heren J. G., G. J. en A. J. M. Ponsioen met assistentie van enkele personeelsleden de gezangen uitvoerden. Na het ontbijt sprak allereerst de heer J. G. Ponsioen die het een dag vol dankbaarheid noemde voor de patroons om twee trouwe jubilarissen te mogen gelukwensen en voor de jubilerenden dat ze dit feit mogen beleven. Vervolgens richtte spr. zich tot de oudste jubilaris, de heer J. M. de Heij, die hij in de goede zin des woords het manusje van alles in het bedrijf noemde. Hij is de man, die werkelijk van alles verstand heeft. Door zijn serieus, vakkundig en be trouwbaar werken alsmede door zijn prettig optreden heeft hij in de klan tenkring van het bedrijf een niet te miskennen goodwill gekweekt. Als stoffelijk blijk van waardering bood spr. namens de directie een doublé, automatisch werkend pols horloge met kalender aanduiding aan. Van de heer Spaan zei de heer Ponsioen dat hij met zijn 25 jaren als jubilaris een trapje lager staat, maar dat hij om zijn bijzondere kwa liteiten als vakman en ijverige en stipte werker bij geen ander in het bedrijf behoeft onder te doen. Hij is in hoofdzaak de man van de on derhoudswerken vooral als het om centrale verwarmingsinstallaties gaat. Als een vertrouwd en bekwaam vak man wordt hij in de grote bedrijven, zaken en bij instellingen gaarne ge zien en gewild. Ook de heer G. J. Ponsioen felici teerde de heer de Heij en sprak zijn bewondering uit over diens vitaliteit. Spr. schetste hem als een zeer bij zondere en prettige medewerker en waardeerde vooral diens stimulerend voorbeeld voor de jongeren in het bedrijf. Spr. roemde vervolgens de werklust en de nauwgezetheid van zijn werknemer Spaan. Kapelaan Schrama feliciteerde de jubilarissen, de patroons en allen die bij het bedrijf betrokken zijn en noemde het een grote weldaad dat de verhoudingen tussen werkgever en werknemer van dusdanige aard zi.in in hetzelfde bedrijf, dat men ge zamenlijk en voltallig aan dezelfde dis kan aanzetten om een personeels- jubileum luister bij te zetten. De heer H. G. M. v. Leeuwen ver tolkte het medeleven van de collega's en bood de heer de Heij twee Pullman rookstoelkussens aan en de heer Spaan een tafelkleed. De echtgenoten van de jubilarissen kregen ook van het personeel bloemen. Mede namens mevr. de wed. Pon- sioen-Noordman die de feestelijke bij eenkomst bijwoonde sprak het jongste directie-lid, de heer A. J. M. Ponsioen woorden van gelukwens tot de jubila rissen. De heer De Heij dankte namens zijn jubilerende collega voor de ver rassende huldiging en de geschenken. „Winkel aan de Steekterwcg ver-1 voerd, waar ze van droge kleren en I verversingen werden voorzien. Later bracht de inspecteur van politie, de heer N. G. Groothuyse, de hevig ge schrokken familie per auto naar de plaats van hun bestemming in Gouda. De verongelukte personenauto is ernstig beschadigd en moest worden weggesleept. Gelet op de omstandigheden en de aard van het ongeval is het verwon derlijk dat dit nog zo gunstig is af gelopen. NIET MEER TOT BEWUSTZIJN GEKOMEN. De 65-jarige mevr. J. v. d. Schee Koren, die enige tijd geleden door een duizeling werd bevangen en van haar fiets viel, is tijdens de Pinksterda gen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waar zij werd opgenomen, zonder tot bewustzijn te zijn geko men, overleden. ZILVEREN PTT-JUBILEUM. De heer J. Hoorn, monteur eerste klasse, speciaal belast met de draad omroep van de PTT, wonende in de Witte de Withstraat 70 te Alphen den Rijn, die ongeveer 14 jaar verbonden is geweest bij de Leidse gemeenteliijke radiodistributie en daarna is overgegaan naar de PTT toen in 1945 de radiodistributies zijn overgegaan naar de overheidsdienst, herdacht vrijdag zijn 25 jarig jubi leum. Ter gelegenheid hiervan werd hij zijnen huize hartelijk gehuldigd door de directeur van het telefoon- district 's-Gravenhagc, ir. A. D. J. Urbanus, die na veel complimen- teuse woorden de gebruikelijke gra tificatie onder couvert overhandigde. Voorts bood ir. Urbanus het zilve ren insigne van de PTT aan. De directeur was vergezeld van de heren H. v. d. Toorn, chef buiten dienst en H. A. Roelofs, chef sectie noord buitendienst en van de chef dienst-kringleider, de heer W. H. Klijn te Alphen aan den Rijn. Na mens de collega's spraken de heren J. J. v. Gemeren en J. Doeland die van de jubileum-commissie enkele huismeubelstukken aanboden. Polder Kerk en Zanen. De stemgerechtigde ingelanden van de Polder Kerk en Zanen te Alphen a. d. Rijn hielden o.l.v. de heer M. Vis ser, poldermeester en wnd. voorzit ter hun jaarvergadering. Tijdens deze vergadering moesten een voorzitter en twee poldermees ters worden gekozen. De heer J. D. v. d. Akker Nzn. heeft om gezond heidsredenen als bestuurslid en voorzitter bedankt. De wnd. voor zitter releveerde dat de heer Van den Akker 30 jaar bestuurslid is ge weest en 16 jaar voorzitter. Vooral de 16 jaren voorzitterschap zijn niet de gemakkelijkste periode van de heer v. d. Akker geweest. Daarin vielen de oorlogs- en bezettingsja ren met alle bijzondere bemoeiingen en schaarste aan brandstof voor de bemaling, de verdedigingswerken in de polder gaven hun moeilijkheden voor de waterhuishouding. Na de oorlog was het herstel van oorlogs schade, de rioolwaterzuivering en de verwezenlijking van het uitbreidings. plan der gemeente Alphen a. d. Rijn welke zaken heel in het bijzonder de aandacht van de voorzitter opeisten. Een van de grote verdiensten van de heer v. d. Akker noemde de wnd. voorzitter diens stimulans en mede werking aan de totstandkoming van de rioolwaterzuiveringsinstallatie die tot veler voldoening een feit is ge worden. In de verre toekomst zul len de ingelanden hiervan profite ren. Met de beste wensen voor de gezondheid van de heer Van den Akker nam de vergadering afscheid van de scheidende voorzitter. Namens de commissie voor het na zien der rekeningen over het afge lopen jaar brachten de heren L. Ver geer en A. J. Th. M. Korver verslag uit. De rekening werd in orde be venden, en de penningmeester ge dechargeerd voor zijn beheer. Bij de behandeling der begroting kwam naar voren dat de polderlas- ten voor dit jaar werden verlaagd met een gulden en gebracht op 8,per h.a. De nieuwe kascommissie werd samengesteld uit de heren P„ v. d, Meer, P. N. de Kwaasteniet en G. de Bruin. Plv. zijn de heren N. v. d. Akker JDzn., J. W. Streefkerk en A. v. d. Hulst. De vergadering gaf het bestuur machtiging tot begrotingswijziging, Tot slot werd de uitslag van de ver kiezingen bekend gemaakt. In de vacature van de heer J. D. v. d. Ak ker Nz, werd met 122 (6 blanco) stemmen de heer M. Visser tot voor zitter gekozen. De periodiek aftre dende heren J. J. Oostdam en C. v. Vliet werden met respectievelijk 117 (8 blanco) en 118 (7 blanco) stem men herkozen. Geboren, dr van J. Snel en S. E. van den Dool; Lena, dr van M. Stap per en J. v. Leeuwen; Cornelis Leo- nardus zn v. H. B. Aartman en C. M. v. cL Kleij; Petrus Johannes ,zn van L. v. Donk en B. v. d. Steeg; Marti na Petronella, dr v. A. Schuurman en M. K. Schellingerhout; Geoffry Armand Cornelis, zn van C. V. O. W. Kok en M. M. D. v. Kempen; Ro bert, zn v. W. J. Mulder en H. Buis; Barend, zn van B. Dam en J. G. E. Koogerwaard; Gijsbertus Cornelis Maria, zn v. P. J. Wolvers en E. J. v. d. Laan; Maria, dr v. P. v. d. Veer en J. v. Braak; Aria Cornelia, dr v. P. J. v. Egmond en N. Koetsier; Ja cob Cornelis, zn van H. C. de Rijk en M. H. Waardenburg; Jozefa Adriana Maria dr v. W. J. M. de Hey en C. M. F. Broekhuizen. Ondertrouwd: Jilles Spek 29 jr en Maria v. Wilgen 20 jr; Jan Johannes Walrave 29 jr en Neeltje v. Keeken 28 jr; Bastiaan de Wit, 67 jr en Ma ria Verboom 61 jr; Wilhelmus J. Wortman 28 jr en Ernstina H. B. de Groot 22 jr; Wilhelmus Bezuijen 24 jr en Geertruida A. den Hartog 23 jr; Cornelis v. d. Berg 25 jr en Cla- zina M. de Smits 22 jaar; Teunis var Laar 24 jr en Maartje v. Leeuw c 21 jr; Cornelis A. Eikelenboom 2 jr en Cornelia M. Hofland 22 jr. Getrouwd: N. v. Iperen en E. S. A v. d. Velden; C. Wiegman en E. M van Hellemond. Overleden: Hendrik J. Boot 67 jr; Nicolaas Zwaneveld, 74 jr; Sara A. NIEUWE-WETERING CONCOURS-SUCCES. Op het groot nationaal concours jor harmonie en fanfarekorpsen te nkevecn, gehouden op 2e Pinkster dag, behaalde „Door Gust Verkre gen", in de eerste afdeling fanfaren in de concertwedstrijd een eerste prijs met 320 punten en in de mars- wedstrijd een eerste prijs met 56 punten. Dit was het hoogste aantal, dat in dit concours behaald werd. In R0EL0FAREHDSVEEN Rijshouwer 69 jr echtgenote van A. d«e wedstrijd behaalde zij de derde Verruijt; Agatha Stolwijk 82 jr, wed. Prüs van het concours. Op verzoek van D. Rijsdanv Willem v. d. Schee, van het concourscomite werd het 65 jr; Alexander v. Tuijl, 41 jr; Jo- concert met een kleine concert door hanna M. van Wijk, 87 jr, weduweD-G.V. besloten, van W. van Zanten. ALKEMADE Geboren: Geertruda A. d. v. J. C. Wisse en A. M. van Hameren. Ge- rarda H. J. d. van C. W. Castelij n en J. van der Veer. Ondertrouwd: A. A. van Egmond en E. P. Neijman. J. P. van der Meer en P. C. C. van Ruiten. A. A. Jonk man en A. F. Wesselman. Gehuwd: C. J. Th. van Klink en C. P. van Dijk. H. van Akkeren en M. C. Straathof. M. A. N. Opdam en A. Remmerswaal. W. Turk en A. P. van der Hoorn. NIEUWKOOP W Voorafgegaan door een gezellige feestavond, welke zaterdagavond in Paviljoen Plaszicht werd gegeven en waar de conferancier Michel Swart- senburg en de accordeonist S. de Ko ning er de stemming best in wisten te krijgen heeft op 2e Pinksterdag de W.S.V. „Noord-Zuid" 't wedstrijd- seizoen geopend. Deze eerste keer gold het een attractiewedstrijd voor zeil- en motorboten, waarvoor vele deelnemers aan de start kwamen. Langs de randen van de plas had men op verschillende plaatsen stok ken verborgen getooid met een vere- nigingsvlag en daaraan een bosje kaartjes van verschillende kleur. Het doel van de wedstrijd was zoveel mo gelijk verschillende kaartjes te vin den en zomogelijk volledige series van vier kaartjes te vormen. De zeil boten kregen een tyd van 1uur toegemeten. Begunstigd door het stralende weer, werd het een gezel lige wedstrijd, die daarom zo actrac- tief was, omdat de deelnemers over de hele plas moesten kruisen en hier Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraalexa men Nederlands Recht: mevr. J. Re- nardel de LavaletteSoet te Den Haag, mej. S. Russchen te Wassenaar en de heer A. Kalff, te Wassenaar. Geslaagd voor het candidaatsexa- ïr.en Nederlands Recht: de dames C. A, Kramer te Wassenaar en S. M. 't Hooft te wolle en de heren A. P. R. Jacoboviets Szeged te Den Haag, P. Verkade te Den Haag, R. J. Kijlstra te Velp, J. K. G Meijnen te Harder wijk, B. T. Verhoeven te Den Haag, A. F. E. Hensen te Rotterdam, P. G. I. Folders te Den Haag, J. H. P. A. Loeff- te Rotterdam, N. A. van GeJli- cum te Amsterdam, K. H. Huisman te Finsterwolde, Tj. H. Boonstra te Katwijk aan Zee, L. P. Galema te Ha- Raadsvergadering. Donderdag i ren. M. N. G. Pek te Den Haag en 24 mei a.s. komt de raad van Alke- A. C. M. Dupont te Rotterdam, made des avonds te 8 uur in open-l bare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: voorstel tot het op nieuw voorlopig vaststellen van de herziene rekening van het grondbe drijf 1954. Voorstel tot uitkering 3 pet. over 1955 aan gemeenteperso een crediet voor de vervanging van de in de bermen van de Oranje Nas- saulaan staande ijzeren bescher mingspaaltjes. Voorstel van b. en w. tot het (opnieuw) bepalen dat een neel. Voorstel tot aankoop van herziening van het uitbreidings-plan- Veender en Lijkerpolder het ge-1 in-onderdelen met betrekking tot de dempte perceel water vanaf Vei-1 gronden van de buitenplaats „Lee- lingbrug tot eindpunt Zuid-Einde, j vliet" in voorbei'eiding is. Voorstel Aankoop gronden aan Oud-Adese- van b. en w. tot verkoop van bouw- laan en Binnenweg te Rijpwetering) terrein in het plan „Leevliet" aan de voor e.v. woningbouw. Onderhandse (woningstichting „Warmunda" ^r"nr- verpachting tuinland. Voorstel tot"4"° K w ""v,o,,r het verlenen van een voorschot aan r.k. schoolbestuur „St. Gerardus" te Oude Wetering voor een aan de school verbonden vakonderwijzeres. Idem Voor ste! van b. en w. tot onbewoonbaar verklaring van een tweetal wonin gen. Voorstel van b. en w. tot het verstrekken van een geldlening en tot verhoging van het jaarlijkse sub- .74JUUCII vaiwuiuuiwijttiw. i- w aan r.k. kerkbestuur te Oud-Ade voor sidie aan de stichting tot bevordering beschikbaarstelling gelden ingevolge van geordend zwemmen in de ge art. 50 kleuteronderwijswet voor I nieente Warmond. Benoeming var stichting van een noodlokaal alsmede een gemeente-secretaris met ingang aanschaffing van leermiddelen. Idem jyan^l _augu_stus _1956. B^enw. beve- bestuur r.k. kleuterschool „St, zef" te Roelofarendsveen voor aan leg verwarmingsinstallatie en verbe tering lichtinstallattie, idem aan r.k. kerkbestuur St. Petrus Banden Roe lofarendsveen voor aanleg centrale verwarming en diverse voorzienin gen in r.k. meisjesschool, idem aan bestuur Chr. Nat. Schoolonderwijs te Oude Wetering voor aanschaffing van trapnaai mach ine alsmede ver nieuwing van vloeren in 3 lokalen aan de Chr. school te Oude Wete ring, idem aan bestuur r.k. school St. Gerardus te Oude Wetering voor aanschaffing van verduisteringsma teriaal en een lichtscherm voor het filmonderwijs. Verzoek van de be sturen van een vijftal kleuterscho len om ingevolge art. 75 kleuteron derwijswet een voorschot te beko men over 1956 per lokaal en per kleuter. Bezwaarschrift hondenbelas- j0.]len ter benoeming aan: 1. F. Twaalf hoven, commies-chef ter gemeente door volop gelegenheid kregen van ting- Vaststelling begrotingswijzigin- de mooie natuur te genieten. De eer ste prijs viel ten deel aan de heer Snoep met 73 punten. 2e en 3e prijs gingen na loting naar de heren Groen en P. Muller en de 4e en 5e prijs eveneens na loting naar de he ren J. H. v. d. Putten en F. Venker. De prijzen bestonden uit luxe voor werpen en rookartikelen. gen 1955 en 1956. In de Mariascholen, Noordeinde 191, alhier slaagden dezer dagen voor costumière de volgende kandidaten: Tony Bakker, Adrie Dobbe, Riet Klein, Ria v. d. Meer, Door Pouw, Corrie v .d. Meer, Rita Verhaar, Columba Volwater, Nel Warmerdam, Lyda v. d. Salm. secretarie, afdeling algemene zaken te Berkcl en Rodenrijs. 2. M. M. B. Pieterse, commies A chef ter gemeente-secretarie afde ling Algemene Zaken te Warmond. ST0MPWIJK NOORDWIJK JONGEN BIJ VERKEERSONGEVAL ERNSTIG GEWOND. Zaterdagmiddag vond op de Pic- késtraat een verkeersongeval plaats, waarbij een jongen ernstig aan het hoofd werd gewond. Gezeten op zijn fiets hield het 9-jarig zoontje van de fam. Salman zich vast aan een boom. Juist op dat moment, dat een auto bus van de NZHVM passeerde, wilde de jongen wegrijden. Vermoedelijk verloor hij toen zijn evenwicht en viel voor het achterwiel van de bus. Ern stig aan het hoofd gewond, bleef de jongen op straat liggen. Dr. Goudriaan verleende genees kundige hulp. Met een zware hersen schudding en een gebroken bovenarm is het kind naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht. Hoewel zijn toestand aanvankelijk hoogst ernstig scheen, vernamen wij. dat deze zich thans vrij gunstig ont wikkelt. De politie stelde een onder zoek in naar de oorzaak van het on geval. Geb.: Arthur Th., z. v. E. J. Zins- zer en E. E. Syckel; Adriana Alb., d. v. M. A. Wijnands en J. J. Brama; Astrid, d. v. A. G. Schoordijk en C G. Cox; Siloya M., d. v. J. Q. Beu- gelsdijk en W. P .v. Duin; Ferdinand W., z. v. P. v. d. Brink en C. E. de Rooze; Nicolaas J. H., z. v. L. A. Janson en A. C. Winters; Alida, d. v. H. Kranenburg en Fr. Barnhoorn Johanna E., d. v. J. J. Glasbergen en C. M. Steen voorden; Adriana F. M., d. v. B. Pleij en P. A. v. Egmond. Ondertr.: W. F. Taffijn en J. G. v. d. Deijl; L. P. Smeltink en A. G. Th, Raaphorst; H. Ph. Smit en P. de Graaf. Getr.: J. v. Duin en J. v. d. Wiel. Overl.: Johanna A. v. d. Berg, 85 jaar, wed. van A. Caspers. N00RDWIJKERH0UT Dr. Visser sprak voor De Instuif. Vrijdagavond heeft dr. Visser, die ge durende bijna 25 jaren predikant der Gereformeerde Kerk is geweest en thans godsdienstleraar aan het R.K. Meisjeslyceum te Leiden voor de jongelui van De Instuif gesproken over zijn overgang naar de Rooms Katholieke Kerk. Het was een ongemeen boeiende en uiterst leerzame lezing en voor de leerlingen van het Lyceum in Leiden is het een voorrecht zulk een gods dienstleraar te hebben. Jammer en onbegrijpelijk is het, dat van de ruim tweehonderd Instuif - leden er deze avond zo weinig kwa men luisteren. In het wellicht de omstandigheid, dat dr. Visser reeds eerder als spre ker was aangekondigd en hij toen door bijzondere omstandigheden ver stek moest laten gaan, dat 'zij deze interessante avond misten? HILLEG0M Drumbands-concours Nadat op de prachtige Tweede Pink- sterdam de elf drumbands, die aan het concours van de R.K. Bond van muziekgezelschappen in Zuid Holland deelnemen, zich bij Treslong hadden opgesteld, werd om twee uur het te ken gegeven van de afmars en trok ken ze langs verschillende wegen naar het wedstrijd-terrein, het „Con- cordiaveld" aan de Brouwerlaan. Langs de wegen waar een der korpsen zou passeren stonden de mensen op gesteld en in de Brouwerlaan was het een geweldige belangstelling. Ook op het terrein was de belang stelling buitengewoon groot en het jubilerende „Crescendo" kan tevre den zijn met dit begin van de jubi leum-wedstrijden. Ook de Bond van R.K. Muziekgezelschappen kan tevreden zijn over deze „dag dei- drumbands" waarvoor nu voor de eer ste maal méér belangstelling is ge toond dan dat er in het verleden voor bestond. De wens van de voorzitter van „Crescendo", de heer Fr. Out, dat vanwege deze grotere belangstelling voor de drumbands, men zal kunnen zeggen dat in dit opzicht „In Hillegom de victorie" begon, is ten volle vuld. Het was een „drumbanddag" die in alle opzichten is geslaagd. D9S uit Aarlanderveen wist beslag te leggen op de wisselbeker, met het hoogste aantal punten, n.l. 76 en be haalde daarmede tevens een eerste prijs. Eerste prijswinnaars waren ook, „Canite Tuba" uit Lisse met 76 pnt. „St. Laurentius" Voorschoten, met 72 pnt.; „Pius X" Poeldijk, 71 pnt.; „Arti et Religione" Langeraar; ,.St. Caecilia" Loosdjuinen, 68 pnt; en met de hakken over de sloot, precies met het aantal punten dat men moest behalen om in aanmerking te komen voor een eerste prijs, n.l. 64 punten, „St. Matthias, Warmond en „St. Gregorius, Kwints- heul. „Excelsior" uit Noordwijk en „Canite Tuba" uit Lisse, behaalden met 60 punten, ieder een tweede prijs. Om volledig te zijn, zij nog venmeid dat de eerste prijswinnaars alle in de derde afdeling thuis behoren en dat „Excelsior" Noordwijk in de tweede afdeling en „Canite Tuba" uit Lisse tot de le afdeling behoort. Het Hil- ligomse „Crescendo" nam deel aan de wedstrijd buiten mededinging. WARMOND Gemeenteraad. De raad komt dinsdag 29 mei a.s. des namiddags 8 uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: Ingek. stukken en mede delingen. Nader prae-advies van b. en w. met betrekking tot de aankoop van een zgn. roltrommel vuilnisauto. Prae-advies van b. en w. met betrek king tot het beschikbaar stellen van MOTORRIJDER EN BROMMER IN BOTSING. Zaterdagmiddag heeft er een bot sing plaats gehad tussen een brom-' fietser en motorrijder dicht bij de garage van PiJL Toen de bromfiet ser H. links af ging, reed de motor, bestuurd door Z. uit Leidscendam, tegen hem op. De heer H. had een gat in het hoofd en de motorrijder liep een lichte hersenschudding op. De voertuigen werden zwaar beschadigd. WASSENAAR j SUBSIDIE ZANGVERENIGINGEN. Verleden jaar voor het eerst is een subsidie van 300,toegekend aan zangverenigingen, wier prestaties op een verantwoord cultureel peil ston den. De r.k. zangvereniging „Stella Maris" en de gemengde zangvereni ging „Bel Canto" kwamen voor deze subsidie in aanmerking. Naar aanlei ding van een verzoek om subsidie van twee andere verenigingen, het chr. dameskoor „Euphonia" en het Was senaars Mannenkoor en een adres de federatie van zangersbonden hebben b. en w. de subsidieregeling opnieuw bezien. Thans wordt aan de raad voorge steld, niet alleen op de culturele pres taties te letten, maar aan alle plaat selijke zangverenigingen een subsidie toe te kennen van 5,per lid per jaar. De vier genoemde verenigingen hebben tezamen 147 leden, zodat voor 1956 moet worden uitgetrokken een subsidiebedrag van 735, VALKENBURG Mooi succes. Op het 2e Pink sterdag gehouden muziekconcours te Zeist behaalde de plaatselijke har monievereniging een eerste prijs met het hoogste aantal punten dat er be haald kon worden n.l. 380 in de ere- afdeling met lof van de jury. Des avonds werden de directeur, de heer de Zwart en de leden gehuldigd. De heer C. de Bruin sprak namens de'burgemeester, welke momenteel nog niet in de gemeente is. Voorts sprak nog het raadslid S. Poot. Val kenburg kan met voldoening neerzien op dit mooie resultaat. Z0ETERMEER DWO 1Flamingo's 24. Na de aftrap, was Flamingo's direct be heerser van het veld, maar DWO wist zich langzaam tc herstellen. Iedereen verwachtte in deze periode een doelpunt van DWO, maar tot ieders verbazing nam Fl. na een prachtige combinatie de leiding 10. DWO liet zich niet ontmoedigen maar helaas tippelde men telkens weer in het buitenspelvalletje. Dat het 11 werd was te danken aan een handsbal in het beruchte gebied. J. Hermus gaf de keeper het nakijken. Fl. rok hierna van leer. Doelman Kamps was steeds op zijn plaats, maar kon toch niet verhinderen, dat eenmaal zijn doel doorboord werd. 21. DWO trok de touwtjes wat strakker en iedereen juichte reeds toen v. d. Bosch een doelpunt maak te, maar dit werd op advies van de Fl.-grensrechter geannuleerd. Het spelpeil zakte en voor rust kwam er geen verandering meer in de stand. Na de thee kwam DWO met een ge wijzigde opstelling, dat echter geen verbetering bleek te zijn. De achter hoede, die erg verzwakt was kreeg het hard te verduren en Fl. maakte er dan ook 31 van. DWO zette al les op alles, maar vele schoten wer den gemist, zelfs voor een leeg doel wist men niet wat inschieten was. Toch wist men tien minuten voor het einde de stand op 32 te bren gen. Iedereen hoopte, dat het nog een gelijk spel zou worden, maar op het allerlaatste moment maakte Fl. nog een doelpunt 42. Met deze stand kwam het einde van de wed strijd der gemiste kansen. TEltF. (Advertentie! Er zijn enkele bezwaarschriften in gediend tegen herzieningsontwerpen van de uitbreidingsplanen „Brem- horstlaan" en „Raaphorstlaan". Om dat het b. en w niet mogelijk is, bin nen de daarvoor gestelde termijn hun standpunt ten aanzien van deze bezwaren te bepalen heeft het col lege de raad voorgesteld, de beslis sing over deze uitbreidingsplannen voor ten hoogste 3 maanden te ver dagen. Dat betekent, dat de plannen in ieder geval voor 27 augustus as. dor de raad behandeld moeten wor den. Waterleiding in buurtschap „De Pan". De gemeente Katwijk heeft het voornemen de woningen in de buurtschap „De Pan" bij de Katwijk- se weg, op de Katwijks-Wassenaarse grens, van waterleiding te voorzien. Katwijk is bereid, ook zes Wassenaar- se woningen op de waterleiding aan te sluiten als Wassenaar een bedrag van ƒ3000,in de kosten bij draagt. B. en W. stellen de raad voor, deze ƒ3000,— beschikbaar te stellen uit het fonds voor onrendabele uitbrei dingen, waarover het waterleiding bedrijf beschikt; aansluiting op de watereliding van Wassenaar uit zou beduidend duurder zijn. Nieuwe terreinen voor woning- en bedrijfsbouw. Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad een krediet gevraogd van ƒ618.500 voor het aanleggen van straten met riolering en gas-, water- en elektri citeitsleidingen op het terrein ten noord-oosten van het kanaal naar de Haven. De straten zullen aansluiten bij die, waarvoor reeds eerder een krediet beschikbaar werd gesteld, en die thans worden aangelegd. B. en W. achten het raadzaam, bijtijds te zor gen voor bouwrijpe grond, met het oog op de gewijzigde woningbouw- contingentering. VOORHOUT Spreekuur burgemeester. Iedere vrijdagmorgen tussen 11 uur en 12.30 zal er voor de inwoners gelegenheid zijn om burgemeester P. M. F. Smol ders te spreken. Ter voorkoming van teleurstellin gen wordt een ieder verzocht zich zoveel mogelijk aan bovengenoemde tijden te houden, tenzij dringende of spoedeisende zaken afwijking nood zakelijk maken. Marktberichten LEIDEN, 22 mei. Vette varkens. Aanvoer 267 vette varkens. Gros siersvarkens 1.621.65; slagersvar kens 1.65—1.69, zeugen 1.451.50 handel flauw. Afloop slecht. 14 nuch tere kalveren 40—50 per stuk, per kg. levend 1.10—1.25. ROTTERDAM 22 mei. Vee. Aan voer 5549 stuks vee, waarvan 1160 vette koeien, 1151 gebruiksvee, 95 vette kalveren, 291 graskalvercn, 1094 nuchtere kalveren, 803 varkens, 70 biggen, 95 paarden, 88 schapen of lammeren, 676 weide/zuiglammeren; 26 bokken of geiten. Prijzen vette 3.30—3.50, 2.90—3.20, 2.80—2.90; vette kalveren 2.903.10, 2.70— 2.90, 2.402.70; graskalveren 525 400300; nuchtere kalveren 70 60—53; varkens 1.75—1.73—1.70; biggen 655550; slachtpaarden 2.80—2.46—2.26; schapen 130— 115100; weide/zuiglammeren 85 —75—60; kalfkoeien 1225—980—750 melkkoeien 1225980750; vare koeien f 900775650; vaarzen 900750600; pinken 625500 400. Handel: vette koeien aanvoer gro ter handel rustig, prijzen als vorige week; vette kalveren aanvoer klei ner, handel tamelijk, prijzen als vo rige week; graskalveren aanvoer als vorige week, handel rustig, prijzen als vorige week; nuchtere kalveren aanvoer kleiner, handel willig, iets stijver in prijs; varkens aanvoer iets kleiner dan vorige week, handel aanvankelijk goed, afloop minder, iets stijver in prijs, zouters boven notering, zware varkens 166—168. moeilijk te plaatsen; biggen aanvoer kleiner, handel kalm, iets stijver in prys; slachtpaarden aanvoer iets kleiner, handel lui, prijzen als vori ge week; schapen aanvoer als vorige week, handel heel rustig, iets lager in prijs; weide/zuiglammeren aan voer grote, handel rustig, prijzen als. vorige week; kalfkoeienaanvoer iets ruimer, handel slecht, prijzen van vorige week met moeite te handha ven; melkkoeien aanvoer iets ruimer handel slecht, prijzen idem, idem; vare koeien aanvoer als vorige week handel heel kalm, prijzen idem, idem vaarzen aanvoer gewoon, handel stil, prijzen idem, idem; pinken aanvoer gewoon, handel heel stil, prijzen idem. BODEGRAVEN, 22 mei. Kaas. Aanvoer 35 partijen. Eerste soort 1.982.10; tweede soort 1.90' 1.97; eentra 2.15. Handel flauw. 1 TER AAR, 21 mei. Groente Peu len 1.20-2.30; kassn ij bonen 2.002.50 idem stek 1.501.80; andijvie 0.35 C.56. postelein 0.090.26; waspeen 0.40; rabarber 0.120.14; witlof I 0.57; idem II 0.42; spinazie 0.130.25; prei 0.65; tomaten 1.70 alles per kg.; sla A C.08—O.lö; idem B 0.070.09. idem C 0.04; bloemkool A 0.650.85; idem B 0.33—0.61; idem C 0.18—0.35 alles per stuk; radijs .060.07 per bos; stoofsla 0.701.40 per kist; aardbeien 0.70 1.00 per doosje. ROELOFARENDSVEEN, 21 mei. Bloemen. Pytrethrura I 1.03—1.32; idem II 5687. Lathyrus 1649; oChilleis 1.701.90; Anemonen 21 36; Dohornicum 814; Trollium 10 19; Tulpen lang 3157; idem kort 15 31; Irissen 2643 per bos; Am. An jers 2132 per stuk. Groente. Aardbeien ingelegd 65 75; iderri 2 ons doos 851.05. idem afw. 47—71; kropsla I 9.00—.17.00; idem II 5.00—10.00 per 100.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3