Voorzitter zweeg nog over de kwestie diepzuigen Wees niet bang voor een stortbui! Gouden paar in De Engel DONDERDAG 17 MEI 1956 DE LEIDSE COU; DERDE BLAD - PAGINA 1 GEMEENTERAAD NOORDWIJKERHOUT Onder voorzitterschap van burge meester P. M. M. v. d. Weijden kwam de raad van Noordwijkerhout dins dagavond voltallig in vergadering bijeen. Bij punt 1 van de agenda inge komen stukken maakte de heer Blaauw een aanmerking op de notu len van de vorige raadsvergadering. Volgens spreker heeft de raad in die vergadering besloten, dat art. 11 van de bebouwingsvoorschriften behoren de bij de herziening van het uitbrei dingsplan, in dien zin wordt vastge steld, dat een woning met aangren zende bollenschuur, waar een tussen- bouw was aangebracht, aan elkaar mochten worden gebouwd Tot sprekers verbazing las hij in de notulen, dat dit alleen dan mocht indien b. en w. daar geen bezwaar tegen hadden. Op die manier kun nen b. en w. alle bouw van dit soort tegenhouden. En dat was niet de be doeling van de raad. Wethouder De Groot, die de thans bestaande redactie verdedigde, meende, dat aan het verlangen van de raad om de geprojecteerde bouw door de heer van Noort toe te staan, wel was voldaan. Maar de wethou der wilde niet zover gaan, dat b. en w. alle touwtjes uit handen zouden geven. De heer Blaauw kreeg van zijn me de-raadsleden niet voldoende steun om de notulen gewijzigd te krijgen. #Tot ambtenaren van de burgerlij ke stand werden in deze vergadering benoemd de commiezen ter secreta rie J. C. A. Benschop en L. Schuijt. De heer J. J. Bodar werd aange wezen om de ontvanger bij even tuele ziekte of ontstentenis waar te nemen. De raad voteerde gelden o.a. om de Dèlfweg, die voornamelijk door zware .zandauto's kapot gereden is, weer in bruikbare staat te bren gen. Ook werden gelden beschikbaar gesteld voor aankoop van meubilair voor het administratieve gedeelte van het raadhuis, maar in geheime vergadering wenste de raad nog wel over de details in bespreking te gaan. Aan de op iedere agenda voorko mende onbewoonbaarverklaringen werden in deze vergadering toege voegd de woningen Zilkerduinweg 32, Wassenaarseweg 2 en Westeinde 10. Naar de toestand van de woning Zilkerbinnenweg 20 zal een onder zoek worden ingesteld. Slechte toestand V.G.L.O.-school Het schoolbestuur St. Jozef yer- zocht de raad om medewerking tot het vernieuwen van de verlichting van de V.G.L.O.-school. De heer Janssen meende, dat er nog wel meer aan die school verbe terd zou moeten worden, dan alleen de verlichting. Naar hij meende te weten, had de inspecteur van het la ger onderwijs nogal klachten over de toestand, waarin de school verkeerde. De voorzitter zag het zo somber niet in, maar zo zeide hij, laten wij op dit verzoek alvast maar gunstig beslissen, dan valt het vervolg in ieder geval, voor wat de verlichting betreft, nog mede. De raad was van hetzelfde gevoelen. Omdat modernisering van 't zang onderwijs op de U.K. Meisjesschool geen luxe is, verleende de raad op een desbetreffend verzoek van het schoolbestuur, zijn medewerking daartoe. Herv. Kleuterschool aan de Viaductweg. Het onderwijs in al zijn geledingen gemeente de grond ruilt voor een strook, die de heer v. Haaster goed gebruiken kan. De behandeling van diverse ver zoeken om verkoop van grond ge schiedde in geheime zitting. Na heropening van de openbare vergadering besloot de raad om b. en w. te machtigen omtrent dit punt naar goeddunken te handelen. Subsidie voor zangverenigingen. Werd in de vorige vergadering voor de muziekverenigingen een subsidieregeling vastgesteld, in deze vergadering zag een subsidie-rege ling voor de zangverenigingen het licht. B. en w., die van mening zijn, dat het wegens algemeen cultureel be lang van muziekbeoefening volko men verantwoord is om aan zangver enigingen subsidie te verlenen, stelde de raad voor om dit subsidie afhan kelijk te stellen van het aantal leden der vereniging, de afdeling, waarin de vereniging op concoursen uitkomt en de medewerking, die de vereni ging verleent aan zanghuldes op Ko ninginnedag of andere evenementen. Deze subsidie-elementen in aan merking nemende komen b. en w. tot het voorstel om de „Echo der Dui nen" te de Zilk, de zangvereniging „Concordia" en het zangkoor van de Raad van Overleg een subsidie te verlenen van resp. 197,50, 160, en 175,—. Het zangkoor van de Raad van Overleg kreeg voor dit jaar, wegens aanloopmoeilijkheden 25,extra. De muzikale leden in de raad gin gen met dit voorstel volkomen ak koord en de minder-muzikale leden volgden hen in vol vertrouwen. Bij de rondvraag vroeg de heer Blaauw of b. en w. niet iets konden mededelen omtrent de stand van za ken bij de pachtopzegging door „Vee- nenburg-Elsbroek" (v. Herwaarden) van de gronden in de zanderij de Boekhorst. Er heerst zo zeide spreker een onrustige stemming bij de kwe kers, die op de gepachte gronden him bedrijf uitoefenen en die nu in zekerheid verkeren of zij in oktober hun bollen weer aan de grond kun nen toevex-tr ouwen. Verschillende malen heeft spreker het verwijt te horen gekregen dat de gemeente in deze niet voldoende actief is. Daar om drong hij aan op het verbreken van het stilzwijgen door b. en w. De voorzitter antwoordde, dat hij in dit stadium, zowel in het belang van de betrokken kwekers als in het belang van de gehele gemeenschap, in de openbare vergadering generlei inlichtingen omtrent de stand van zaken mocht verstrekken. Ook na herhaald aandringen van de :heer Blaauw bleef de burgemees ter bij zijn ingenomen standpunt. Riolering enz. aan de Herenweg. Ook in deze vergadering vroeg de heer Blaauw wederom hoever b. en w. gevorderd waren met de uitvoe ring van de plannen om de Heren weg te voorzien van riolering, trot toir en rijwielpad. Kennelijk had de voorzitter deze vraag voorzien en hij antwoordde, dat 29 eigenaren van aangrenzende percelen hun toestemming hadden verleend om de benodigde werken te kunnen uitvoeren. 12 eigenaren ech ter bleven bij hun bezwaren tegen de door de. gemeente voorgestelde af scheiding. Deze eigenaren worden nu Op 24 mei a.s. hoopt de weleerw. heer Antoon de Jong van de Sociëteit der Witte Paters van Kardinaal La- vigerie in het missiehuis Monteviot House in Jedburgh (Schotland) uit de handen van mgr. Joseph Gray, aartsbisschop van St. Andrews/Edin burgh, de H. Priesterwijding te ont vangen. De wijdeling is een zoon uit de pa rochie van St. Victor. Zijn eerste plechtige "H. Mis zal de wijdeling op 22 juli a.s. te 10.30 uur in zijn paro chiekerk opdragen. PRIESTERWIJDING J. v. d. KLUGT. steeds een goed hart toedragend, persoonlijk bewerkt. verleende de faad zijn medewerking aan een verzoek van de Ver. tot Stichting en instandhouding van Herv. scholen met de Bijbel in ver band met de inrichting van de kleu terschool en de beschikbaarstelling van een speelterrein, alsmede gelden voor de inrichting daarvan. Voor de aanleg van een trottoir langs de Hoogduinweg in de Zilk heeft de gemeente een strook grond nodig, dat eigendom is van de heer Th. G. van Haaster. Deze eigenaar staat de benodigde grond bereidwil lig af en de betaling gefechiedt prak tisch met gesloten beurzen, omdat de De heer Blaauw was echter met deze beantwoording niet voldaan. De oestand van de Herenweg is te gevaarlijk om niet alle krachten in te spannen om daarin verbetering te brengen. .Waarom zo vroeg spre ker is het niet mogelijk aan de westkant van de Herenweg de nodi ge voorzieningen te maken. B. en w. spreken wel van een niet verkregen medewerking van Ged. Staten maar de raad zou gaarne de gronden van die weigering weten. Wethouder v. d. Voet zegt, dat Ged. Staten bezwaar maakten tegen een verhoogd voetpad langs de hui- van de sociëteit, mevr. v. d. Weijden, Op zaterdag 26 mei zal de weleerw. heer Johan van der Klugt, wiens ouders op de Parallelweg wonen, uit handen van mg.r J. P. Huiibers in de Kathedrale Kerk van St. Bavo te Haarlem de H. Priesterwijding ont vangen. Op zondag 27 mei zal de neomist te 9.15 uur in de parochiekerk van St. Joseph zijn eerste plechtige IH. Mis opdragen. zenkant omdat daardoor de uitwijk mogelijkheden voor het snelverkeer verdwenen. De voorzitter gaf de heer Blaauw nogmaals de verzekering, dat b. en w. ter zake zeer actief blijven, doch zoals alles heeft ook dit zijn tijd no dig. Busdienst. De heer Duivenvoorde vroeg om een nauwgezet toezicht bij de bouw van de 40 woningen aan de Viaduct- weg, en de heer Meijer verzocht b. en w. contact op te nemen met de N.Z.H.V.M. om te bewerkstelligen dat de busdienst Noordwijkerhout Leiden met 3 bussen in plaats van met 2 bussen wordt gereden. De chauffeurs moeten thans veel te hard rijden om op tijd te zijn en ongeluk ken kunnen op deze manier niet uit blijven. Nadat de heer Ruigrok namens de buurtschap de Zilk zijn dank uit sprak voor de primeur van de nieu we straatverlichting bezichtigde de raad de nieuw aangeschafte ultra moderne roltrommelvuilnisauto en kwam deze openbare vergadering aan een eind. BEJAARDENSOCIETEIT VOORLOPIG GESLOTEN. Er op rekenend, dat het nu toch wel eens echt zacht voorjaarsweer zal worden en de bejaarden dan lie- een wandeling gaan maken, dan kaarten in de soos, heeft het bestuur van de bejaardensociëteit voorlopig de deuren gesloten. Doch dit is niet zo maar zonder meer gebeurd. Gis termiddag, de laatste keer, dat de dames en heren van 65 tot in de jaar in het gezellige zaaltje bijeen waren, is er een beetje feest van ge maakt. Achter de bestuurstafel ze- 1 telden buiten het voltallige bestuur In ons Nederlandse klimaat, met zijn plotse- linge weersveranderingen, zijn verkoudheid en keelpijn heel gewoon. y Neem daarom bij de eerste rilling of niesbui 2 'j\SPRO' tabletten, want 'ASPRO' helpt de natuurlijke afweerkracht van Uw lichaam, voorkomt verkoudheid en verdrijft de pijn. Door zijn unieke verpakking neemt U 'ASPRO' gemakkelijk mede in Uw portefeuille of handtas. beschermt U (Advertentie) VOORMALIGE KONING DER BELGEN BEZOEKT ENGELAND Ex-koning Leopold der Belgen, die momenteel een niet-officieel bezoek aan Engeland en Noord Ierland brengt is o.a. bij de Engelse eerste minister in Downingstreet no. 10 geweest. De foto toont de Engelse premier, Sir Anthony Eden (links) die de hand schudt van de voormalige vorst na het bezoek. de presidente van het katholiek sociaal-charitatief centrum, de maat schappelijk werkster, mej. Snelder- waard en haar assistente, mej. Schra- ma, alsmede de heren Reyneveld en v. d. Sleet van het comité Ouden van dagen. De heer Geerlings, voorzitter van het sociëteitsbestuur opende deze feestelijke sluitingsbijeenkomst met een korte terugblik op de periode, welke sedert de opening van de so ciëteit is verlopen en constateerde, dat de sociëteit blykbaar in een be hoefte heeft voorzien, want elke woensdagmiddag kon men in het jeugdhuis een vaste kern van goed 40 bejaarde dames en heren vinden, die zich kennelijk goed amuseerden met een praatje en een kaartje. Na dit korte openingswoord zong het kinderkoor van de R.K. Zangver eniging „Echo der Duinen" uit De Zilk onder leiding van de heer v. d. Steen een viertal liedjes, die buiten gewoon bij de aanwezigen in de smaak vielen. De voorzitter, bemer kend, dat de bejaarden zozeer geno ten van deze kinderzang, wist de heer v. d. Steen over te halen om nog wat te blijven met zijn jongens en meisjes en aan het eind van de middag nog maals op te treden. Ook dit 2e op treden werd een groot en welver diend succes. Na het eerste optreden van het kinderkoor werd koffie met gebak, aangeboden en kregen de mannen bovendien een sigaar. De heer en mevr. Dubois met hun helpsters zorg den er voor, dat dit intermezzo vlot verlièp. Vervolgens vertoonde de heer v. Paridon de film', welke hij enkele jaren geleden van de auto tocht der Ouden van dagen gemaakt heeft plus een geestig tekenfilmpje en een echt ouderwets Charlie Chap lin rolprent je. Moederschapsavond KAV. Nadat op dinsdag 35 ledien* van de KAV met de geestelijk adviseur een bedevaarts tocht naar Heiloo hadden onder nomen, vond op woensdagavond een „moedersohapsaivorud" plaats. De hoofdschotel van deze avond vormde een lezing van de zieereerw. heer Diepenbrock, pr. die over het moederschap sprak, uitgaande van het thema „Kinderkens' bemint el kander". Gods wetten de meeste voorschrif ten van wereldlijke overheden zijn terug te voeren tot het gebod van de liefde. Zo is hel huwelijk het sacra ment van de naastenliefde. Spreker toonde o.a. aan de verhevenheid van het moederschap en belichtte de be langrijkheid van de taak van de moe der. De voorzitster, mevr. v. d. Holst dankte na afloop de spreker. Uit de door haar gedane mededelingen stip pen wij het volgende aan. Op 22 aug. a.s. zal de jaarli.jkse uitgaansdag voor de kinderen zijn. Vóór 31 mei moet worden opgegeven welke kinderen zullen meegaan. De kosten zijn 3. voor de eer^e 2 kinderen en 2. voor het 3e en 4e kind. Op 24 september organiseert de KAV een brei-show. Een bijzonder aardig moment was de uitreiking van vaasjes met lelie tjes van dalen aan jonge moeders. In haar slotwoord deelde de voorzitster nog mede, dat i.p.v. mevr. Wessels, die wegens haar leeftijd afscheid moest nemen van het bestuur, als 2e voorzit ster was benoemd mevr. v. d. Slot Tesselaar. Mevr. Wessels werd harte, lijk dank gebracht voor het vele werk, dat zij voor de afdeling heeft verricht Een woord van nagedachte nis werd gewijd aan de zo plotseling overleden heer Linders, die als cor respondent voor de courant zo dik wij-Is de bijeenkomsten van de KAV bijwoonde. Deze geslaagde avond van de zo "bloeiende KAV, afd. Noordwij kerhout werd opgeluisterd door. een zangkoortje .o.l.v. me.j Nel. v. Eeden. Poldervergadering. Op dinsdag morgen werd in hotel v. d. Geest een vergadering gehouden van de stern gerechtigde ingelanden van de Hoo geveense Polder. De voorzitter, d( iheer G. A. Verdegaal opende de ver gadering en na de gebruikelijkfe wel komstwoorden werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en on veranderd vastgesteld. Vastgesteld werd ook de rekening van de polder over 1955 met als be drag van ontvangsten 15.052.43 en uitgaven 6.416.20, zodat een batig saldo saldeert van 8.636.23. Het salaris van de molenaar van N. O. polder werd met 100 ver hoogd. Tot leden van de kascommis- sie voor 1956 werden benoemd de heren C. J. Immerzeel, A. Langeveld en S. P. Pennings, tot plaatsvervan gers de heren W. v. Hage èn G. Vree burg. De voorjaarsschouw werd bepaald op 20 juni 1956. R.K. lagere tuinbouwschoolVoor het examen van de vierjarige cursus zijn de onderstaande heren geslaagd aan wie het diploma is uitgereikt: A. C. van den Berg; P. A. Damen, Voorhout; Th. de Groot, J. Th. van Kampen; L. J. W. Koelewyn; Joh. M. Meeuwenoord; C. J. Mens; M. G. Van den Nieuwendijk. Jac. J. P. Pen nings; Joh. Riuygrok, Sassenheim; Th. S. van Rijn, Noordwijk; W. J. Turen- hout; M. W. P. van der Vlugt, Voor hout; P. J. Warmenhoven; V. L. G. A. Warmerdam; Joh. Th. J. J. War merdam. M. C. J. Zandwijk, Noord- wijk. Waar geen plaatsnaam vermeld is, is dit Noordwijkerhout. Geslaagd voor E.H.B.O. Bij het door de Alg. Ver. voor E.H.B.Ö. ge houden examen hebben het diploma behaald de dames Alkemade-Stevefi- sluis, Rodenburg, Meeuwenoord, Koot, Wesseling, Zonneveld, v. d. Klugt en Warmerdam. Examinatoren waren dokter Bazuin uit Leiden en de cursusleider dokter van Praag. LISSE UITREIKING PENNINGEN AAN BLOEDGEVERS VOOR HET RODE KRUIS. Woensdagavond zyn alle bloedge vers voor de bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis in de veilinghal van de H.B.G. bijeen ge weest voor de uitreiking van de Land- steiner Penning. Deze penning krijgt men, wanneer men 5 maal bloed heeft afgestaan voor de transfusiedienst. Door dr. J. M. van Dijk, voorzitter van het Rode Kruis te Lisse werd een v/oord van welkom en dank gespro ken. Hij was verheugd dat in Lisse een zo grote deelname aan de bloed transfusiedienst gevonden wordt, waaruit blijkt dat men veel liefde voor de medemens bezit. Allen brengen graag dit offer. Aan niet minder dan 98 personen kon voov 5 maal bloedgeven de bekende pen ning worden uitgereikt. Die donors waren voor het verdere verloop van de avond te gast bij het bestuur van het Rode Kruis. Een tien tal interessante films werden ver toond over: Uw reddend bloed" en ,.Uw Rode Kruis pakt aan". Tot slot van deze avond werd een gezellig spel gekiend om enkele mooie prijzen. Medegedeeld werd, dat op 4 en 5 jurti te Lisse weer de half jaar lijkse bloedafname zal' plaats hebben. Vele nieuwe donors worden ver wacht! Geeft ujw bloed en redt uiw naaste! „De Luchtklicvers". Wedvlucht vanaf Vilvoorde (België), een afstand van 148 km. De vogels, 150 in par cours, werden om 8 uur gelost met kalme n.w. wind. Eerste vogel werd geconstateerd om 10.5.45 uur, snelheid 2060 m. per minuut. De laatste prijs- vlieger bereikte haar hok om 10.13.16 uur, snelheid 1939 m. per minuut. De uitslag was als volgt; comb. Schoone 1; W. v. Driel 2-5-8-11-13-17 —20—24!!; P. Bersée 3—15—22—26 30; A. van Diest 461823; C. Degger 7—16; G. Wijnhout 9. G. B. Roodewburg 10; H. Meijer 12; B. Ber- gersberg 14—21—27; G. C. de Lange 19; Th. Visser 2528; Jac. v. Loon 29. 0EGSTGEEST VROUWENGILDE GAF PRACHTIGE MARIA-AVOND Het bestuur van het Vrouwengilde had gisteravond een leuke avond ge organiseerd, die meer speciaal door vliet mocht dan ook velen bij de ope ning welkom heten, o.w. speciaal de afgevaardigden der afdelingen Voor burg, Leiden, Wassenaar, Warmond en Katwijk. Ook pastoor Looyaard was aanwezig. De presidente bracht hulde aan de organisatoren van deze avond en aan allen die op enigerlei wijze medewerking gaven speciaal aan het Leids Muziek-lyceum voor he* be schikbaar stellen van een 'ano en het afstaan van enige leerlingen. Hierna werden de verschillende programmapunten ten gehora en ten tonele gebracht. Tableaux vivants wisselden af met zang, pianospel en toneelstukjes. De kleintjes brachten het er keu rig af en een en ander zal wel heel wat inspanning bij de voorberc'ding hebben gekost. Vooral de tableaux vivants vielen erg in de smack en toen de jongste spruit van vijf maan den oud, als kindje Jesus zeer na tuurgetrouw „zijn rol" vervulde en schattige geluidjes voortbracht, moest men wel bewondering hebben voor de vindingrijkheid der dames, wier experiment volkomen geslaagd mag heten. Ook de toneelstukjes werden vlot en grappig voorgedragen en de hulde aan Maria deed weldadig aan. Bij het einde der avond dankte de presidente alle medewerkenden. Mejuffr. Weiter en mejuffr. Wand werden bloemen aangeboden, waarna men in dankbare en tevreden stem ming huiswaarts ging. OVERGANGSEXAMENS ZIEKEN VERPLEGING ENDEGEEST. Geslaagden voor het le overgangs examen: de zusters: I. H. Adrianus, A. M. A. v. d. Berg, M. Blokdijk, J. Brandi, H. P. Coenraad, N. v. d. Doorn, N. Duits, L. Etman, E. G. Harryson, S. Huisman, C. J. Kort- smit, C. J. M. Kraan, A. T. v. d. Kraan, C. F. W. Menig, M. de Munck, A. Pessy, Th. M. J. Pigmans, C. v. d. Sluis, W. Vis, E. M. Wildering, H. J. Sissens, S. Briggeman.en broeder D. Schekkerman. Geslaagden voor het 2e overgangs examen: de zusters: A. Biere, H. J. v. d. Bijl, T. A. J. de Geer-Boers, G. W. Gijbeis, J. H. T. Hurkmans, A. M. Keijzer, A. M. A. Lem, H. J. B. Over- mars, P. M. Ploeger, G. Schekker man, C. J. M. Schr ij vox's, H. C. v. d. Snepscheut, G. v. Urk, T. Veneme, E. L. de Vries. Broeders: H. Beekhuizen, P. E. Braams, C. J. Lagas, J. L. Rombouts, J. Westra. WARMOND TONEEL-HUWELIJK Woensdag a.s. zullen in de paro chiekerk in het huwelijk treden mej. Jo de Greef en de heer Herman Sercu, uit Ardooie, bij Thielt (België). Een toneel-uitwisseling tussen de vereniging „Doe omwel" te Ardooie en „St. Matthias" te Warmond in 1954 heeft tot deze gezamenlijke opvoe ring geleid. Mej. Jo de Greef is werkend lid van de Wai-mondse vereniging, de heer Sercu is werkend lid van de Ardooise club en zoon van de burge meester van die gemeente. De burge meester speelt zelf ook toneel, is re gisseur en voorzitter van de Vlaamse Kath. Toneelbond. Het huwelijk zal worden ingeze- de kinderen van de leden werd ver- I gend woensdagmorgen om half 10. zorgd. v De presidente, mevr. Staalv. Sant- Op 7 juni a.s .hoopt het echtpaar V. v. DiemenBieleveld, Neer weg 422, Lisse zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De heer Van Diemen v/erd geboren op 9 februari 1872 te Rijp- wetering en mevr. v. Diemen op 19 oktober 1882 te Rijnsaterwoude. De bruidegom was in zijn jonge jaren agent van de Leidse Broodfa briek. Later ging hij varen als knecht op een beurtschip, waarmee hij vele veemarkten bezocht. Toen hij zijn bruid leerde kennen, is hij naar de bollenstreek getrokken. Sindsdien heeft hij in de bollenstreek gewerkt en wel tot zijn 78ste jaar. Op deze leeftijd overkwam hem n.l. een onge luk. Hij werd aangereden door een auto en in een ziekenhuis opgenomen, waar hij 4 maanden verpleegd werd. Nu is hij echter bijna weer geheel hersteld en beiden genieten een goede gezondheid. Hun huwelijk werd gezegend met 5 kinderen, 1 zoon en 4 dochters, waarvan er inmiddels 4 getrouwd zijn. Een dochter is ingetreden in het klooster van de zusters „Onder de Bogen" uit Maastricht. Voor deze speciale gelegenheid krijgt zij enige dagen verlof, zodat het een echt fa miliefeest zal worden. De grote dag is 7 juni a.s. en begint met een H. Mis in de parochiekerk van de H. Engelbewaarders, waarna het feest in intieme kring gevierd zal worden.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9