RIJNSTREEK Scherp K.V.P.-propaganda-avond DINSDAG 15 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN R.K. MIDDENSTANDS VERENIGING Maandagavond hield de R.K. Mid denstandsvereniging in hotel „Toor" 0.1.v. de heer C. J. Winninghoff haar j aarvergadering. Medegedeeld werd, dat het bestuur het contract met mr. Meijer heeft vex-lengd voor het verstrekken van rechtskundige adviezen. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de zegel-actie ten behoeve van de afbouw van het altaar in de Sint Bavo, hetgeen de middenstand begin volgend jaar hoopt te verwezenlij ken als het jubileum wordt gevierd. 1.v.m. de instelling van het nieuwe Bisdom Rotterdam, waaronder de af deling ook als organisatie komt te ressorteren, zal nog worden bezien hoe het een en ander t.z.t. geregeld moet worden. Vermoedelijk zal het geschenk dan deels worden be stemd voor de Sint Bavo en deels De studieclub heeft haar cursus sen met succes besloten. In het najaar zal vermoedelijk een cursus B wor den gegeven. Men kan zich hierover vervoegen bij de heer IJ. J. Grim bergen. Gesproken werd over de politieke contactdag voor kath. middenstanders op 29 mei waarvan de kosten zeer laag zijn gehouden. Men kan zich voor deelname melden bij de secre taris, de heer P. C. M. v. d. Bosch, Conradstraat 39. De N.R.K.M. organiseert in october a.s. een reis naar Rome, waaromtrent de voorz. desgewenst nadere inlich tingen t.z.t. zal verstrekken. Bij de behandeling van het versla'g van de reklame-commissie bleek, dat het wenselijk is gedurende een alge mene actie, de individuele acties stop te zetten. De commissie adviseert tus sentijds, b.v. tussen juni en half juli een z.g. zomer-actie te voeren. Een Zaak-Schokking en „Haagsch Dagblad" Berisping van Tuchtraad De 'raad van tucht der federatie van Nederlandse journalisten, heeft inzake de klacht van mr. F. M. A. Schokking contra Sj. van der Schaaf en J. L. de Ru, de volgende conclu sies genomen: 1. Het onderzoek naar de feiten, waarop het bericht van het Haagsch Dagblad van 1 februari 1956 berust, is niet zonder behoorlijke journalis tieke zorgvuldigheid verricht; in de publicatie daarvan komt geen laak bare verdraaiing voor; evenmin ont breken gewichtige omstandigheden, die vermeld hadden moeten worden. De betrokkene De Ru, die zich hieromtrent te verantwoorden had, gaat derhalve voor de raad vrij uit. Hetzelfde geldt, wat dit onderdeel aangaat, voor de betrokkene Van der Schaaf. 2. De wijze, waarop tot de publica tie is overgegaan, geeft de raad even min aanleiding tot het uitspreken van een veroordeling. 3. Anders is het wat betreft de bij gedachten om tot openbaarmaking over te gaan, welke klaarblijkelijk bij betrokkene Van der Schaaf hebben voorgezeten en die hij in zijn „Ver antwoording" heeft uiteengezet. Door de publicatie van het gebeurde be treffende het droevige lot van het gezin Pino dienstbaar te maken aan een meer algemene critische aanval op de burgemeester van 's Graven- hage, heeft betrokkene Van der Schaaf gehandeld in strijd met de waardigheid van de stand der Neder landse journalisten, zodat de raad ge houden is onder toepassing van arti kel 5 van het tuchtreglement tot de betrokkene Van der Schaaf deswege een ernstige berisping uit te spreken. POTLOOD en GEEST besluit wordt echter nog in deze ver gadering niet genomen. Het financieel jaarverslag van de heer W. Hoogerwerff sluit met een batig saldo ad 165.53. De kascommissie wordt aangevuld met de heer Haverkamp. De periodiek aftredende bestuurs leden C. M. Deerenberg, P. C. v. d. Bosch en N. J. Verkleij werden bij akklamatie herkozen. Getracht zal worden de kern in stand te houden. Voor het volgend seizoen zal men proberen om pater Rembertus op een avond vóór in de week te krijgen. De g.a., kapelaan J. Schrama, sprak over de gevaren van het te grote ma terialisme. Industrialisatie in Rijnstreek. De heer A. G. van der Veen, directeur van het Economisch Technologisch Instituut, de E.T.I. te Rotterdam, iprak maandagavond in de recreatie zaal van de nieuwe Christelijke Tech nische school te Alphen a. d. Rijn over de industrialisatie-aspecten in de Rijnstreek. Dit onderwerp heeft de heer Van der Veen behandeld in het kader van het lager technisch onder wijs, vopr zeer velen die aan de uit nodiging gehoor hadden gegeven. De heer v. d. Veen ging bij zijn causerie uit van de wetenschap dat industrialisatie zonder voorafgaand technisch onderricht aan hen die dit moeten verwezenlijken een onvrucht. bare onderneming is. Ons land is een belangrijk industriegebied. Tot 1900 \vas Nederland hoofdzakelijk een agrarisch land. In de eerste 30 jaren nadien kwam hierin een kentering, die zich na de crisis- en oorlogsjaren sterker en sneller voortzette. Thans rekent men op 45 pet. van het natio nale inkomen uit de industriesector. Maar naar mate dit percentage toe neemt, brengt 't de konsequentie met zich mee, dat de onderwijsmogelijkhe den, daarmede gelijke tred houden. Een verblijdend teken noemde spreker in dit kader dat van de 60 pet. jongeren die een vervolgonder wijs in enige tak gaat volgen, er 37 pet. zijn toekomst ziet in het tech nisch onderricht; 23 pet. volgt ulo en 10 pet. middelbaar onderwijs. De heer Van der Veen bepaalde zich vervolgens tot het beeld dat on ze provincie biedt en merkte op, dat Zuid-Holland op het terrein van de industrialisatie wel een heel belang rijke rol speelt. In^deze provincie be vindt zich n.1. 30 pet. van de metaal industrie en de helft van de scheeps- bouwnij verheid. Deze industrieën vestigen zich in hoofdzaak aan verkeerswegen, en vaarwater en naar spr. dit aantoonde aan de hand van een kaart, zijn voor al steden met verkeersknooppunten geliefkoosde pleisterplaatsen. Wat de uitbouw van bestaande industrieën betreft noemde spr. 't cij fer 85 pet. Spr. besteedde vervolgens speciale aandacht aan de situatie in en de positie van de Rijnstreek, de randstad Holland en haar ligging. Leiden behoeft voorlopig van de ontwikkeling van Den Haag niets te vrezen en kan haar eigen expansie behoeften zelf opvullen tot een stad van enkele honderdduizenden inwo ners. Utrecht zoekt het in de richting van de Rijnstreek. Spr. acht het niet denkbeeldig, dat Alphen a. d. Rijn in een periode van plun. 30 jaren zou uitgroeien tot on geveer 70.000 zielen, maar hij stelde daarbij vast, dat Alphens ontwikkeling voorlopig nog alleen gelegen is in de uitbreiding van de bestaande indus trieën en bedrijven. Alphen is nog niet aan een volwaardige industrie-ge meente toe. De bevolkingsaanwas is nog te gering en bestaat in be langrijke mate op een normale be volkingsaanwas door geboorte-over. schot. Parencompetitie bridgeclub. Einduitslag Parencompetitie Alphen- sche Bridgeclub. A: 1. HorstWalraven 650.65; 2. ArlemanZijerveld 642.23; 3. Heinin gende Vos 628.69; 3. 4. Cars j ens— No. 512. Horizontaal: 1. kluchtig, 8. kleur, 10. de gouden bul (afk. Lat.), 12. vaartuig (afk.), 13. per expresse (afk.), 14. fcijb. figuur, 16. arbeids- eenheid, 17. japanse roos, 18. vlakte maat, 19. hoofddeksel, 20. na dato (afk.), 21. rivier in Engeland, 23. mount (afk.), 24. koningszoon, 26. banier. Verticaal: 2. rijksgrens (afk.), 3. vogel, 4. fijn aardewerk, 5. kleverige zelfstandigheid, 6. voorzetsel, 7. partij, helpers, 9. roei- of zeilwedstrijd, li. rand van een schip, 13. breinaald, 15. eer, 16 boom, 21. spoedig, 22. eind, 24. familielid, 25. afkorting van sele nium. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 511. Horizontaal: 1. rups, 4. Eger, 7. ren, 8. nier, 9. Alda, II. evenaar, 14. ink, 15. beneden, 19. Loes 20. Rome, 21. ben, 22. karn, 23. naar. Verticaal: 1. rand, 2. pree, 3. ser vies, 5. gala, 6. raar, 9. ankeren, 10. dak, 12. end, 13. beo, 15. blik, 16. Neer, 17. nona, 18. peer. 73 Doden bij scheepsongeval Volgens een bericht van de politie zijn zondag aan de Noordkust van Java, nabij Tegal, 73 mensen verdron ken waaronder vrouwen en kinderen, toen een vaartuig voor het maken van tochten met toeritsen, omsloeg. Het pleziervaartuig was slechts be rekend op een belasting met 40 pas sagiers, doch had, toen het ongeval ziah voordeed, honderd personen aan boord. Het overladen schip kenterde in de zware branding voor de kust. De kapitein en twee leden der be manning zijn in hechtenis genomen. Eerst even onder de douche Premier Boelganin heeft de Franse premier IMollet en zijn minister van Buitenlandse Zaken Pineau aan de vooravond van hun vertrek naar Mos kou een koude douche bezorgd. In een interview met het Parijse blad „Le Monde" wees de Sowjet-premier het Franse voorstel voor internationale ontwapening en een gelijktijdige her eniging van Duitsland van de hand. Pineau had dit voorstel, waaraan hij veel waarde hechtte, tien dagen geleden in de NATO-ministerraad verdedigd als een middel om de im passe in de 'betrekkingen tussen Oost en West te doorbreken. „De ontwapening en de Duitse een heid zijn twee afzonderlijke proble men", aldus Boelganin, „en het .eerste is op het ogenblik het belangrijkste, waarvan de oplossing geen uitstel gedoogt. Een koppeling van de Duitse kwestie aan de ontwapening kan niet worden gerechtvaardigd". v. Oort 612.53; 5. Meijerv. Wan- rooy 575.56; 6. mevr. Falkema—v. d. Linde 572.57; 7. v. Beestmevr. Stra- ver 554.92; 8. Bultmanmej. de Rhun 538.26. B: HartingStraver 645.20; 2. v. d. HelmNoordenbos 639.89; 3. Ko renSmit 630.37; 4. SmitVerwe gen 629.98; 5. BroekmanOttens 618.27; 6. BahlmanDriehuis 612.15; 7. v. Winkel jrZijverveld 580.12; 8. StarrenburgStehouwer 561.09; 9. Sluysv. Winkel sr 521.54; 10. v. EngelenZijerveld 521.37. C: 1. BosMeirik 690.42; 2. de JongLeeuwenhoek 659.30; 3. Kos terOudshoorn 652.77; 4. Kromhout Oskam 636.32; 5. dms Hooijer Starrenbui'g 573.34; 6. SprangZaal 569.03; 7. de HartogKroon 503.54; 8. TuynVisser 461.36. D: 1. DomburgVink 643.87; 2. v. d. Leedenmevr. Seppen 640.62; 3. OppelaarSeppen 611.55; 4. Joha Sakko 600.84; 5. Blomv. d. Hulst 586.44; 6. echtp. de Klerk 570.53; 7. JansonRijnburger 523.11. De nrs 1 en 2 van B. C. en D. pro moveren respectievelijk naar A. B. en C. De nrs 7 en 8 van A. degrade ren naar B. De nrs 9 en 10 van B. degraderen naar C. De nrs 7 en 8 van C. degraderen naar D. HAZERSW0UDE [GR.] 10-JARIG BESTAAN VERKENNERIJ Zaterdag begon het grote feest voor de Verkenners en Welpen van de St. Hubertusgroep met hun aalmoezenier, leiders en leidsters. Des avonds een welgeslaagd en op hoog peil staan kampvuur en 's nachts bivakkeren in tenten in een heerlijk frisse meinacht Zondagsmorgens het hoogtepunt: een H. Mis in de openlucht, opgedra gen door de aalmoezenier, en de scha re van de Sint Huibertus-groep aan dachtig mede-:biddend en mede-offe rend. Des avonds zou volgens de ont vangen aankondiging het cirkus „Hu- lus"" optreden in het parochiehuis. Met gevoelens van „Nou ja, 't is goed bedoeld, maar 't zal zo'n vaart niet lopen", betraden wij het paro chiehuis. Bij het binnentreden werden wij aangenaam verrast door de metamor fose, welke het interieur had onder gaan; het was geen parochiehuis meer, doch een echt cirkus, kompleet met piste tribune en orkestbak. Omweer- staanbaar kwam men in de „sfeer"' van het paardenspel. De cirkus-directeur, Jan de Jong uit Badihoevedorp, (vroeger leider in de Groenendijk en thans adviseur) opende, waarna een korps tamboers en trompetisten van de Verkennerij uit Leiden een muzikaal begin maak te, daverend hard, maar hart-,ver over end en keurig, hulde! Vlak daarna klaterde een enthou siast applaus op voor mevrouw Hulus (Clazien Vertegaal),- die gracieus, als een volleerd amazone, een nummer paardrijden weggaf, om van te water tanden. De awaar-gewieht-kampioen van de Verkennerij, Wim de Braban der, werkte en sjouwde met gewicht heffen. Gerard Scholtes trad op als fakir en vleide zich zonder mankeren op een puntige spijkerbed; een jonge welp werd meedogenloos in 'n zware kist gelegd en doormidden gezaagd, doch wist tot onuitsprekelijke ver lichting van de sidderende menigte weer levend te voorschijn te treden; een brullende leeuw werd in bedwang gehouden; een giraf, de grootste van de thans bekende wereld moest van wege z'n enorme afmetingen, gevoe derd worden met behulp van de lang ste, in de Groenendijk aanwezig zijnde ladder; een gevaarlijke slang werd met zoet getokkel op de fluit bezworen; een avonturier werd plots omringd door eenbende negers, in de pot gestopt en gekookt, om te wor den opgegeten en Nico v. d. Putten ontpopte zich als een rasechte snel tekenaar. Te midden van al deze adembene mende sensatie, zorgden de beide clowns (Dirk Wesselingh en Cor Zandbergen) voor de komische noot, waarvan het goedlachs publiek ge noot en zó onvermoeid werd gewerkt dat clown no. 1 (een oude rot in het vak) zich moest gaan temperen we gens hartkloppingen! Na de pauze zagen wij nog een schoon nummer paardendressuur van Joke de Jong, waarbij de „oude paar den" met ware doodsverachting, de listig uitgezette hindernissen namen. En mocht bij een enkel paard een lichte verwonding optreden, dan was daar de veearts om het euvel in de kortst mogelijke tijd te herstellen. Vergeten wij niet het cirkus-orkest dat hoog in de lucht gezeten of ge hangen, een fijn, toepasselijk mu ziekje weggaf. Kortom: een genotvolle avond, v/a ar bij wij ons alleen maar kunnen verwonderen over het feit, dat dit al les in eigen kring kon worden voor bereid en uitgevoerd. In de pauze een zeer waarderend woord van de heer Duindam uit Lei den en tot slot een begeesterende speech van de kapelaan, de aalmoeze nier van de verkennerij, die het mag nog wel eens gezegd worden met hart en ziel medewerkt om on ze jonge'ns, zoals hij zeide, te maken tot goede leden van Kerk en maat schappij. KOUDEKERK Uitgestelde raadsvergaderingDe spoedeisende vergadering van de ge meenteraad, die gisteravond zou plaats hebben, is tot nader order uit gesteld. TER AAR EERSTE AUGURKEN. Door de tuinder A. Vrijbloed te Nieuwveen werden vandaag de eer ste augurken aan de Centrale Vei ling aangevoerd. Dit is wel onge kend vroeg. Het vorig jaar werden de eerste augurken op 24 juni aan gevoerd. AARLANDERVEEN Zoals bekend wordt pastoor Jac. N. Omtzigt, die na een emotionele week vandaag naar zijn rusthuis in Rijs wijk is afgereisd, opgevolgd door pas. toor J. W. Kragtwijk, die tot dusver kapelaan was aan de parochie van de H, Willibrordus te 's-Gravenhage. De nieuwe herder zal zijn eerste parochie als pastoor vrijdagavond of ficieel betreden. Hij wordt dfes avonds om 6.30 uur aan de Ziendeweg verwelkomd en ingehaald door het kerkbestuur. In het dorp voegen zich bruidjes in de stoet en na tot de Vrijehoef te heb ben gereden keert men terug naar de kerk. Tijdens een kort plechtig Lof zal de nieuwe pastoor worden geïnstal leerd door deken L. H. M. Nieuwen- huizen van Alphen a. d. Rijn. Het comité van ontvangst ver trouwt erop, dat de parochianen tij dens de blijde inkomste van de nieu we herder, zullen vlaggen. DE MEIJE Propaganda K.V.P. Woensdag avond a.s. zal in café Michielsen door de beide afdelingen een propa- garida-avond gehouden worden. Spre ker is mr. van Breukelen uit Woer den. Ook niet-leden zijn welkom. KIEUWKOOP Poldervergadering. Gisteren werd in „Het Vliegende Paard" de jaarvergadering gehouden van de polder Nieuwkoop-Noorden, onder leiding van de dijkgraaf burgemeester P. M. M. van der Weyden. Gelezen werd het rapport van de commissie voor het nazien van de rekening 1955, getekend door de he ren G. Sanders en A. Hoogerwerf. Alles was in orde bevonden. Daarop werd de rekening vastge steld van inkomsten op 106.684.46, en uitgaven op 88.926.12. Batig sal do 17.758.31. Bij het behandelen van de begro ting ontstond een vrij langdurige dis. cussie over het voorstel van het be stuur tot het verdiepen van de Zui dervaart. Alle aanwezigen waren het er over eens, dat het verdiepen nood zakelijk was, doch over de wijze waarop, liepen de meningen uiteen en omdat de opzichter, de heer F. Pieterse, niet aanwezig was, moest het bestuur op meerdere vragen het antwoord schuldig blijven. Besloten werd met goedvinden van het be stuur een commissie te benoemen uit de aanwezige ingelanden om onder aanwezigheid van de opzichter dit punt nader te bezien. In deze commis sie werden benoemd de heren L. G. Kempers uit Alphen a. d. Rijn, A. C, Balvert, G. Sanders en H. A. van Velzen uit de Kwakel. De heer P. Kapteyrn polst de verga dering over het toekennen van een bijdrage voor het vernieuwen van zijn brug over .de Ziendervaart. Met het oog op de consequenties wordt hier niets voor gevoeld. De begroting voor 1956 wordt ver volgens goedgekeurd tot een totaal, bedrag van inkomsten en uitgaven van 108.361.31. De omslag wordt met 2 per ha. verhoogd. Tot leden van de commissie voor het nazien van de rekening over 1956 worden benoemd de heren W. v. Ca- pel, L. G. Kempers, C. den Hollander en tot hun plaatsvervangers de heren G. Sanders, A. Hoogerwerf en J. Wansinck. Machtiging wordt verleend tot het doen van de nodige af. en overschrij vingen op de begroting en tot het doen, voor zover gewenst van onder handse aanbesteding. Bij de rondvraag wordt nog ge sproken over de verlichting van de nieuwe Ziendersluis. Polder Nieuwkoop. Gisterenmor gen werd in Hotel „Het Vliegende Paard" een vergadering van stemge rechtigde ingelanden gehouden van de Polder Nieuwkoop, welke werd bijgewoond door 37 ingeladen die 242 stemmen vertegenwoordigden. De notulen werden goedgekeurd, even als de rekening over het dienstjaar 1955. Enkele voorstellen tot verlen ging van de erfpacht passeerden met goedkeuring van de vergadering de hamer. Hierna komt het voorstel van het bestuur ter tafel om in samen werking met de gemeente Zevenho ven over te gaan tot verbetering van de weg door het- dorp Zevenhoven over een lengte van 1600 meter waar van 1000 meter, in eigendom is der polder en 600 meter van de gemeen te. De totale kosten worden geraamd op ca. 50.000 welke gelijkelijk wor den gedragen, zodat dit voor de Pol der dus 25.000 ten laste van de re kening komt. De vergadering hecht hieraan zijn goedkeuring. Eveneens gaat men accoord met de ruiling van een gedeelte weg in de gemeente Ze venhoven, zodat de polder een aan eengesloten stuk in onderhoud zal krijgen. Deze ruiling zal tot stand komen na het gereedkomen van de vorengenoemde wegverbetering. Hier na volgt vaststelling van het ambte naren-reglement B. voor het perso neel in vaste dienst van de Polder. De vergadering verleent het bestuur tevens volmacht tot uiterlijk 31 mei 1957 een kasgeldlening op te nemen van ten hoogste 20.000. De vergade. ring gaat voorts accoord met het be stuursvoorstel om aan de Coöp. Ver eniging „Ons Belang" te Nieuwveen grond en/of water in erfpacht uit te geven voor de tijd van 25 jaren tegen een prijs van 0.20 per ca. De be groting voor 1956 werd vastgesteld met> een onveranderde omslag van 25 p. ha. voor binnendijks en f 8.33 per ha. buitendijkse gelegen eigen dom-men. Z0ETERW0UDE Melkcursus. De L.T.J. gaat een melkcursus organiseren. Deelnemers moeten minstens 16 jaar oud zijn. De ze week kan men zich opgeven bij - bestuur. LEIDSCHENDAM De Katholieke Volkspartij heeft met de a.s. Kamerverkiezingen in het vooruitzicht een laatste groot opgezette propaganda-bijeenkomst gehouden in het patronaatsgebouw. Voorzitter A. A. van Delft wees in zijn inleiding op de successen van de katholieke partij in Oostenrijk en op liet bereiken van het 400.0Ö0ste lid van de K.A.B. Zo het waar is, aldus spr., dat de grote gebeurtenissen haar schaduw vooruit werpen, dan meent hij dat de K.V.P. de a.s. ver kiezing met het volste vertrouwen tegemoet kan zien. Over het onderwerp „Wat wil de K.V.P.?" voerde het woord mr. K. T. M. van Rijskevorsel, lid van de Tweede Kamer, die allereerst een vergelijking maakte met de staat kundige verhoudingen van 4 jaar geleden met thans. Toen openbaar den zich vele moeilijkheden over het streven van de K.V.P. met gevolg het optreden van de groep Steenber gen, gevolgd door oppositie tegen deze groep door K.A.B. en St. Adel- bert met weer als resultaat dat de katholieke organisaties een eigen koers gingen uitstippelen. Heden mogen wij met voldoening constate ren dat de katholieke organisaties tot 'overeenstemming zijn gekomen. Ook de K.N.P. is ontbonden waar door de katholieke staatkundige een heid hersteld is. Dat neemt echter niet weg dat voortdurende bezinning steeds dringend nodig is. De door mr. Burger uitgegeven leuze; Met Drees vooruit met Romme ach teruit is volstrekt onwaar. Het mandement zegt ons dat wij moeten voortbouwen aan de christelijke maatschappij. Zijn formidabele on waarheid heeft *mr. Burger wel enigszins ingeslikt maar zijn mislei dende leuze is bij velen toch blijven bestaan. Met voldoening constateerde spr. dat de prot. Christelijke partijen het binnen de kamer en het kabinet voor het merendeel eens zijn met de beginselen van de K.V.P. doch een coalitie met 'de rechtse partijen 'geeft een te geringe meerderheid om de P.v.d.A. uit te schakelen. Het gaat echter niet over samenwerking met de P.v.d.A. maar om de brede basi^- politiek waaraan ook de christelijke partijen deelnemen. Bij de P.v.d.A. DE KWAKEL Handbal K.D.O. Het le elftal speelde op eigen terrein tegen de dames van Altior uit Langeraar. Dit was geen zware opgave en over het ai gemeen waren de Kwakelse dames steeds in de aanval. Na 4 minuten speien was het Tiny Vlasman, die 'de score opent door een stuiterbal, en gaf KDO zodoende de leiding (10). 6 Minuten later was het dezelfde speelster, die door een roiibal er 20 van maakte. Kort hierna wordt de stand 21 doordat de keepster van 'KDO een onschuldige bal opving, doch deze niet voldoende ondaf con trole kreeg, waardoor deze in het net rolde. 2 Minuten voor rust bracht Thea Voorn de stand op 31 door een mooie gooi in de linkse beneden hoek. Na de rust een offensief van Al tior, deze leverde ook een doelpunt op tn werd de stand na 3 minuten spelen 32. Eén minuut later echter maakte Thea Voorn er weer 42 van, door via de paal te scoren. De invalster Nelly de Kuijer deed een paar goede worpen, doch deze trof fen geen doel Overigens -meelde deze een voortreffelijke wedstrijd. Na 15 min. was het wederom Tiny Vlasman, die na een snelle rush van Si aan v. Diemen, de bal kreeg toe gespeeld, en haar kans benutte 52. Een minuut later ontbond er een misverstand in de verdediging va.i KDO. Hiervr, werd door Altior gebrui'k gemaakt, en zo kon cle ach terstand verkleind worden tot 53. Nog 2 minuten waren te speien toen -Tiny Vlasman door een laag schot de stand op 63 bracht, wa irmede het einde kwam. K.D.O. De A-junioren speelden op eigen terrein tegen Wilskracht 2. Zij slaagden er i'n de puntjes thuis te houden door de gasten met een 73 nederlaag naar huis te sturen. De B-junioren brachten het er heel wat slechter af; zij slaagden er zelfs niet in om de eer te redden. Zij togen naar Ambon in Amsterdam en ver loren met 60. R0EL0FARENDSVEEN Bridgeclub DVH. De uitslag van de onderlinge wedstrijd van vrijdagavond 1.1. was als volgt: 1. Echtpaar J. Koek 54 m.p., 2. echtpaar Muskens 41 m.p., 3. echt paar L. van Berkel 36 m.p., 4. echt paar J. van der Meer 33 m.p., 5. C. ,v. HaestregtE. Koek 33 m.p., 6. P. HuigslootW. Casper 32 m.p., 7. Ant. Koek-Mart. Bakker 24 m.p. W0UBRUGGE SLEEPBOOTJE OP HOL! Zaterdagmorgen zag men de heer T. van Luiing in grote haast langs de Comriekade fietsen, steeds roe pend: Heb je geen sleepboot gezien? Het sleepbootje Cor van het aanne mersbedrijf Gebr. van Luiing was, toen het gemeerd lag ter hoogte van De Dageraad, op eigen gelegenheid en pnbemand aan de haal gegaan. Keurig recht stevende het vaartuig een kilometer verder zonder brok ken te maken onder de provinciale brug door, dóch bij de bocht ter hoogte van de Hervormde pastorie ging het toch fout en eindigde -het tochtje tegen de walkant, waar de heer T. van -Luling zijn losgebroken vaartuig weer in bezit kon nemen. OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: armband van imitatie goud, sportriem, kano. Verloren: armband, zilveren broche, lederen kindertuig. Inlichtingen bij de postcomman- dant van de rijkspolitie. gaat het om de macht van de staat op 't economisch bestel en wil men meer belasting om de staat meer in vloed te doen geven. Spr. gaf hier van enige frappante voorbeelden o.a. het soda-project, Breeband, tegen stemmen tegen regeling van de grondprijzen. Vragen en debat. Uit de vergadering werden ver volgens een aantal vragen gesteld over de practische politiek. O.a. Nieuw Guinea, bezitvorming, te laag huurpeil en over de woningbouw. Vooral over dit onderwerp werd breedvoerig gesproken met gevolg, dat de vergadering de volgende re- solutie aannam: „De afdeling Leidschendam van de K.V.P., op 14 mei in vergadering bijeen, gehoord de noodkreten van hen die door de woningnood worden gekweld en van allen die doordron gen .zijn van de ontzaglijke gevaren welke het voortduren van de wo ningnood voor ons volksleven heeft, eigent de goede wil van 'de regering en de moeilijkheden waaxwoor zij zich gesteld ziet -bij de bestrijding van onze volksvijand no. 1, is echter van oordeel, dat de vx'ijheid van de burger om zelfstandig en eigenhan dig iii zijn persoonlijke woningnood te voorzien, veel meer dan tot dusver is geschied tot gelding en ontplooiing kan en dus moet wox-den gebracht, verzoekt het bestuur van de K.V.P. dit oordeel ter kennis te brengen van de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting". Met applaus werd deze resolutie ontvangen en het bestuur van de af deling zal deze onmiddellijk aan het partijbestuur van de K.V.P. doorzen den. Na deze veel tijd vragende wo ningbespreking gaf de heer Anton Toneman uit den Haag enige impro visaties op de piano waarna de bij eenkomst werd besloten met de ver toning van de K.V.P.-film „De Op dracht". Dilettanten speelde „Zijn Afgod". De Leidsendamse Dilettanten zijn zondagavond op de planken van de gx'ote toneelzaal van het patronaat verschenen ipet het toneelwerk „Zijn Afgod", een door J. v. d. Horst vertaald werk van R. en M. Pertwee. Het stuk geeft de geschiedenis weer van Sir Robert Rawley (Wim Zaat) die zich als leerling rijwiel hersteller in een denkbeeld had in geleefd, dat hij zich kon opwex-ken tot de hoogste stand in Engeland. Reeds op jeugdige leeftijd waagde hij de stap te ondernemen om zich zelf standig te vestigen. Het ging hem goed voor de .wind en enige jaren later liet hij enige fabrieken bouwen. Hij werd oen van de invloedrijkste machinefabrikanten. Met trots zag hij de Rawley-familie opklimmen tot de hoogste rangen van het land en zijn grootste glorie zou zijn dat zijn enige zoon zijn reputatie nog verder zou opvoeren. Maar met zijn zoon liep het falikant mis. In een oorlog werd hij als gedood vermeld. Na enige om deze zaak spelende inter ne geschiedenisjes, kwam het later uit dat de zoon niet gesneuveld was maar gedeserteerd en als een vage bond rondzwienf. Eindelijk kwam hij in het vaderhuis terug. Sir Rawley was hierdoor zo zeer in zijn trots aangetast, dat hij na een hevige woordenwisseling zijn zoon doodde. Deze geschiedenis werd op tamelijk bevredigende wijze ten tonele ge bracht. De dilettanten kwamen met vrijwel een geheel.xiieuwe bezetting. Wel hebben de spelex-s het stuk dat in het begin tamelijk langdradig is, in de volgende taferelengoed ver werkt en aan het slot mochten zij dan ook bij hex-haald open doek een hartelijk applaus in ontvangst ne men. Behalve Wim Zaat mogen wij een extra pluimpje geven aan Ida Kloosterman als echtgenote van Rawley, aan mej. en de heer Dudink, die het zij hun eerste optreden aar dig gedaan hebben. Ook mej. M. de Koning en de heer Schx-ader hebben hun best gedaan om de avond te doen slagen. N00RDWIJKERH0UT Mutatie bij de P.T.T. De heer J. C. van Velzen, postbeambte aan het postkantoor alhier is per 15 mei overgeplaatst naar het kantoor te Leiden. Hondenkeuring De door de wachtm. le kl. der rijkspolitie A. Serné afgerichte 3-jarige Tervuerse herder „Walter" verwierf op de keu ring in Bilthoven 't certificaat „Sur veillance-hond". Van de 8 ter keuring aangebrachte honden behaalden slechts 3 honden het diploma. Geboren: Antonius Nicolaas zn van E. G. van Dam en M. A. A. van.Kam- pen. Jacobus Petrus Wilhelmus zn van A. L. van EgmondC. Neder- stigt. Maartje Tineke dr van P. Bak kerC. M. Huismans. Johannes Cor nells Petrus Max'ia zn van M. C. J. AartmanM. H. A. van Stein. Ondertrouwd: J. A. van der Klauw 35 jr en W. Th. van den Berg 28 jr. Overleden: A. D. van Steijn 77 jr J. van Nieuwenburg 72 jr. M. F. M. Melker 79 jr. A. L. van Berkel 45 jr. M. van de Vorst 87 jr. J. van Dongen 63 jr. Z0ETERMEER K.A.V.-excursie. De K.A.V. heeft een excursie gemaakt, waaxwoor ruu eens geen reizen ondernomen behoef de te worden. Het bezoek gold dit maal de Nutricia-fabrieken. De be drijfsleider, de heer N. v .d. Brink, en de heren Kalisvaart en Hoefnagel hebben er voor gezorgd, dat de vele aanwezige dames een juist beeld kre gen van dit grote bedrijf. Nadat een verversing was aangeboden, gaf de heer v. d. Brink een uiteenzetting over de Nutricia-producten in het al gemeen en legde speciaal de nadruk op de baby-voeding. 90 pet. van de jn Nederland gefabriceerde babyvoe ding levert Nutx-icia en zij vindt haai* afzetgebieden in alle delen van c? werelcL

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2