DE BRULLENDE BERG Blinden in congregatie van de Zusters van Liefde opgenomen Drie Haagse politiemannen voor de rechtbank 2 |aar geëist tegen echtpaar voor ernstige kinderverwaarlozing ASPRO* verdrijft de pijn Centrale Coöp. Boerenleenbank (Eindhoven) Willekeur bij vennootschapsbelasting WOENSDAG 9 MEI 1956 DE LEIDSE C TWEEDE BLAD - PAGINA 2 In de kapel van de Zusiers van Liefde van O. L. Vrouw van Barm hartigheid te Tilburg had gistermor gen een sobere maar roerende plech tigheid plaats. Voor het eerst in de geschiedenis van deze stichting van mgr. Zwijsen werden Dlinde zusters in de Congregatie opgenomen. Vier blinde en een slechtziende zuster tra den na twaalf ziende novicen naar voren om voor het altaar ten over staan van rector Vermeer en de al gemeen overste plechtig haar tijde lijke Geloften af te leggen. Sinds 1952 heeft de Congregatie de moge lijkheid tot intreden opengesteld van blinde en slechtziende meisjes, maar eerst enige maanden geleden verleen de Rome officieel verlof om deze als gewone leden op te nemen. De twee blinde zusters, die in mei 1952 haar postulaat begonnen, heb ben dus wel zeer lang geduld moe ten oefenen voor zij haar verlangen in vervulling zagen gaan. De slecht ziende zuster, die afkomstig is uit Nijmegen, is reeds enige tijd als frö bel-onder wijzer es verbonden aan de kleuterschool voor blinden van de Wijnberg te Grave. Twee der blinde zusters hebben in Grave en een te Maaseik in België bij de zusters van Liefde haar opleiding ontvangen. De vierde, die afkomstig is uit Hein- kenszand, koesterde reeds jaren het verlangen in te treden in het kloos ter, maar kon haar roeping eerst vol gen toen het besluit viel dat er voort- Over afbeelding en gebed: „Vrouwe v_an alle volkeren" De bisschoppelijke oommissie, be last met het onderzoek naar de authenticiteit van de verschijningen en boodschappen van de H. Maagd onder de titel van „Vrouwe van alle volkeren", heeft na ernstige overwe ging en herhaalde bespreking als haar eenstemmig oordeel uitgesproken, dat, gelet op de inhoud van de bood schappen zelf, gelet op de personen, die er het nauwst bij betrokken zijn, gelet ook op de omstandigheden, waaronder de gebeurtenissen plaats hadden, niets te vinden is, wat niet geheel op natuurlijke wijze kan worden uitgelegd en dat telkens nieu we argumenten de zekerheid ver schaffen, dat er niet de minste grond is voor de veronderstelling, dat hier een bovennatuurlijke oor sprong aanwezig zou zijn. In aansluiting op hetgeen wij reeds bepaald hebben in Ons schrij ven van 29 mei 1954, zien wij ons thans verplicht, ons besluit te hand haven, dat namelijk de beeltenis van de „Vrouwe van alle Volkeren" in het openbaar niet mag worden ver eerd. Tevens echter zijn wij ver plicht overeenkomstig canon 1399 ten vijfde van het kerkelijk Wetboek met ons volle bisschoppelijke gezag lan allen, geestelijken zowel als* le- *en, ten strengste te verbieden door het verspreiden van geschriften of door het houden van vergaderingen of op welke wijze ook de verschij ningen of boodschappen voor te stel len als zijnde van bovennatuurlijke oorsprong. aan ook voor blinde meisjes plaats zou zijn in de kloosterfamilie dei- zusters van Tilburg. Het ligt in de bedoeling dat de blinde zusters werkzaam zullen zijn in het blindeninstituut de Wijnberg te Grave, waar de gehele inrichting en omstandigheden aan haar handi cap zijn aangepast. Een der zusters volgt op het ogenblik een ulo-oplei ding in Grave samen met ziende kin deren uit het stadje. Zij hoopte dit jaar haar diploma te behalen. Het diploma steno en typen heeft zij reeds behaald en daar in geeft zij nu reeds enige tijd haar jeugdige lotgenootjes les. Geleid door een ziende en door haar zwak ziende medezusters gingen de blinde zusters gistermorgen op naar het altaar, waar zij het borst kruis en de ring ontvingen. Met hel dere stem lazen zij de im-braille ge schreven formule van de Geloften en met gezichten waarvan de vreugde en dankbaarheid af te lezen waren, keer den zij naar hun plaatsen terug.' Deze plechtigheid was voor de Zustefs van Liefde een mooie bekroning van het werk dat zij nu reeds bijna 75 jaar verrichten voor het blinde kind. („Tyd"). AMBTENARENCENTRUM OVER SALARISVERHOGING. Het bestuur van het ambtenaren- centrum meent, dat de algemene sa- larisverhoging die dit jaar zal wor den ingevoerd op basis van voor het vrije bedrijf toegestane loonmaatre gelen, terugwerkende kracht moet krijgen tot 1 januari 1956. Dit zou moeten worden bepaald onafhanke lijk van de datum, waarop overeen stemming over de salarisverhoging wordt bereikt. Het bestuur van het ambtenarencentrum heeft dit stand punt ter kennis gebracht van de voorzitter der centrale "'commissie voor georganiseesrd overleg in amb tenarenzaken. CASSATIE IN DE ZAAK ANNEKE BEEKMAN Gisteren zijn de cassatie-nota's bij de Hoge Raad ingediend betreffende de cassatie van de dames G. M. L. en E. M. van M. uit Bussem en C. F. B. uit Voorschoten, die door het gerechts hof te Amsterdam zijn veroordeeld tot resp. 3, 6 en 2 maanden gevange nis, wegens het aan het bevoegde gezag onttrekken van het Joodse meisje Anneke Beekman. De procureur-generaal zal op 29 mei a.s. conclusie nemen. Tegen ieder drie jaar geëist Driejaar gevangenisstraf met aftrek by Miller en Co., in een broodwinkel gistermiddag voor de Haagse recht bank geëist tegen twee gewezen hoofdagenten van politie, de 34-jarige T. van der S. en de 31-jarige W. J. Gedurende een lange reeks van jaren hadden zij zich schuldig gemaakt aan vele diefstallen, zowel uit panden als uit geparkeerd staande auto's. De officier van Justitie eiste drie jaar met aftrek tegen de 35-jarige gewezen agent van het Haagse poli tiekorps L. P. De president van de Haagse recht bank, mr. Van Gelein Vitringa, noem de het diep treurig, dat de politie mannen een blaam wierpen op het gehele korps. „Uw taak was de veilig heid van de burgerij te beschermen. In plaats van uw plicht te doen, werd u lid van het gilde van inbrekers. De twee hoofdagenten, die tege lijkertijd terecht stonden, waren vele diefstallen ten laste gelegd. Twee in braken, een aan de Rustenburgerweg en een aan de Tobias Asserstraat, werden in de dagvaarding vermeld. In praktisch alle gevallen was de buit gering. Verdachten erkenden o.a. ingebro ken te hebben in het huis van een lid van het Internationale Hof van Justitie. Tijdens de afwezigheid van de bewoners hadden verdachten op dracht op het huis te letten. Zo kon den zij gemakkelijk de woning be- tredèn. De buit was o.a. een aantal flessen drank. Ook werd gezocht naar geld. 37 Diefstallen. De president deed een greep uit de lange lijst van strafbare feiten. Van der S. pleegde 37 diefstallen, waarbij J. vaak betrokken was. Alles werd weggeroofd. Auto's werden opengebroken door middel van een zelf vervaardigd hefboompje. Van de inbraken noemde de presi dent die in het gemeentemuseum, de Gegeven te Haarlem 7 mei 1956. J. P. HUIBERS, Bisschop van Haarlem. PTT-kantine aan de Tobias Asserweg, Twee jaar gevangenisstraf met af trek heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Utrecht, mr. H. Bou- ma, gisterochtend geëist tegen een 33-jarige metaaldraaier uit Utrecht en tegen zijn 30-jarige echtgenote, wegens het zodanig verwaarlozen van hun kinderen, dat een daarvan is overleden en de ander overge bracht moest worden naar een zie kenhuis. Begin november .1. werd de arts A. Q. ten huize van het echtpaar ont boden. Hij trof daar de twee en half jarige Peter Otto in ondervoede toe stand aan. Het kind woog niet meer dan 9 pond. Hoewel het diezelfde dag naar 't kinderziekenhuis werd over gebracht, is het een dag later overle den. Ook een baby van negen maan den werd in ernstige toestand in het ziekenhuis opgenomen. De vrouwelijke verdachte gaf het haar ten laste gelegde toe. Zij was niet tegen haar gezin opgewassen ge weest en hoewel haar man zag, dat de boel verwaarloosd werd, had hij haar geen steun verleend. Van de andere kant had zij er in berust, dat zij slechts 10,a 15,huishoud geld van hem kreeg, terwijl zijn loon 70,a 80,bedroeg. De rest van het geld werd besteed aan afbetaling van in huurkoop gekochte goederen, zoals een bromfiets, een elektrische wasmachine, televisietoestel, enz. De politie, die op aanwijzing van de arts 'n inval deed, trof de slaap kamers in de woning van de verd. in verregaande toestand van vervuiling aan, speciaal die van de kinderen, waar de schimmel op de grond lag en het behang geheel loshing. Uit het verhoor bleek, dat het echt paar tochtjes per scooter ging ma ken en de zorg voor de kinderen aan een ander overliet. Een kind van vier jaar werd op een der tochten meegevoerd en moest de gehele weg voor op de scooter staan. Zowel de president van de recht bank, mr. De Visser, als de officier van justitie uitten op scherpe wijze hun afkeuring over het gebeurde. De man werd geschetst als een egocentrisch persoon, die alles voor zichzelf nodig had, o.p. kinderbijslag aan eigen kleding besteedde en graag gokte. Beide verd. werden in lichte mate verminderd toerekeningsvatbaar ge acht. Geadviseerd werd, hen voor waardelijk ter beschikking van de regering te stellen. „Een ernstige waarschuwing voor anderen, die aan het systeem van huurkoop meedoen en dure artike len kopen op afbetaling waardoor andere belangen van het gezin in ge vaar komen", noemde de officier van justitie deze zaak. Hij noemde de maatregelen, welke de regering inzake het huurkoopsys- steem zal treffen, strikt noodzakelijk. De opzet tot verwaarlozing bewezen achtend en de preventieve werking van deze zaak in aanmerking ne mend, eiste hij tegen elk der ver dachten twee jaar met aftrek. De beide verdedigsters achtten de opzet tot verwaarlozing niet bewe zen. Zij drongen aan het advies van voorwaardelijke ter beschikkingstel- linn te volgen. Uitspraak 22 mei a.s. De politierechter heeft gisteren te Amsterdam een stucadoorsbaas be boet, die zijn personeel bijna twee maal het toegestaan salaris uitbe taalde. Hij betaalde een gemiddeld week loon van 160 gulden. De stucadoorsbaas voerde aan, dat hij voor minder geld geen personeel kon krijgen. „Dan gaan ze net als het vorig jaar 13 weken staken." De rechter veroordeelde de stuca doorsbaas conform de eis van de of ficier tot 300 gulden boete. en aan de Rustenburgerweg. De pre sident noemde het laakbaar en diep treurig dat verdachten andere per sonen van de inbraak lieten verden ken. Op de lijst van in beslag genomen voorwerpen kwamen o.a. voor enkele fototoestellen, reisscheerapparaat, kij ker, sigaretten, sigaren, portemon- naies, flesjes parfum en dameshor loges. Alles werd bij nacht en ontij geroofd. Verontrustend. De officier van Justitie, mr. J. C. Maris noemde deze zaak verontrus tend voor de Justitie en het publiek. De verdachten, aldus de Officier, zijn in 1945 in dienst van de Haagse politie getreden, toen 700 mensen nodig wa ren. Het antecedentenonderzoek bij de aspirantagenten was in dat jaar summier, iets wat thans niet meer voorkomt. De verdachten hebben, al dus mr. Maris, hun taak als ambte naar en als mens verzaakt. Zij zijn zeer strafwaardig, aldus mr. I^aris, die tegen elk der verdachten drie jaren met aftrek eiste. Mr. A. S. Lissauer pleitte voor ver dachte van der S. en mr. L. de Groot voor verdachte J. Zij drongen aan op strafvermindering, zo mogelijk op een gecombineerde straf. Uitvoerig gin gen de verdedigers op de omstandig heden in, waaronder de diefstallen gepleegd waren. Fotografie. De gewezen agent L. P. had sinds 1948 verscheidene diefstallen ge pleegd en eigende zich o.a. uit afge sloten geparkeerd staande auto's toe een fototoestel, een scheerapparaat, een paraplu, dekeiis e.d. Verdachte zei o.a. tot deze diefstallen gekomen te zijn „door zijn liefhebberij voor fotografie". De verdediger, mr. J. Klazinga, be pleitte clementie. Uitspraak 22 mei. BOSBRAND BIJ BELFELD. In de bösstrook onder de Duitse grens bij Belfeld in Limburg heeft gisteren een bosbrand gewoed, ■waar bij 6 ha bos in vlammen opgingen. De brand liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien en mei) vreesde een herhaling van d^ brand van 1948 in dit gebied, waarbij 24 ha bos en heide verloren gingen. De brandwe ren van Belfeld, Venlo en Tegelen, die kort na vier uur toen de brand gesignaleerd werd, ter plaatse wa re, wisten met grote moeite te voor komen, dat het vuur oversloeg naar een complex van 12 ha bos. 'ASPRO' mag in Uw huis niet ontbreken. Want ASPRO' is het wereldbe kende familiemiddel tegen hoofdpijn, kiespijn, keelpijn, zenuwpijnen, koorts, verkoudheid of rheumatische aandoeningen. 'ASPRO' helpt de natuurlijke afweerkracht van het lichaam en blijft in zijn moderne verpakking, waarbij ieder tablet afzonderlijk is beschermd, altijd zuiver. Er dreigen moeilijkheden met be trekking tot de interpretatie van de zogenaamde achtste aanvullings be schikking op het besluit der ven nootschapsbelasting, waarin het ver minderd tarief is geregeld, namelijk van 20 procent, waarnaar de boeren leenbanken voor de vennootschaps belasting worden aangeslagen. Aldus zeide dinsdagochtend mr P. C. M. van Kampen, directeur van de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank te Eindhoven tijdens de alge mene jaarvergadering van deze bank, welke werd gehouden in de Philips-jubileum hal. „Nu heeft onze zusterinstelling' aldus vervolgde mr. van Kampen, „welke te Utrecht is gevestigd, zich gewend tot het ministerie van finan ciën en dit departement gevraagd naif een uitspraak hierover. Het antwoord is gedeeltelijk bevredi gend, maar ook voor een belangrijk deel onbevredigend. Bevredigend, in- zoverre dat, zoals wij hadden ver wacht, uitleningen aan kerken, scho len en verenigingen met als hoofd zaak een sociaal doel, niet als cre- dietverlening worden beschouwd. Zeer onbevredigend evenwel, inzo- verre uitleningen aan overheidsbe drijven wel als credietverleningen worden beschouwd. Erger is nog dat ditzelfde ook geldt niet alleen voor onderhandse uitle ningen aan de boerenhypotheekbank, maar ook voor pandbrieven van de bperenhypotheekbank en ook en dit zit' ons heel erg dwars voor door coöperaties uitgegeven obliga ties, voorzover deze niet ter beurze zijn genoteerd. Het is duidelijk, zo vervolgde mr Van Kampen, dat wij hiermede in grote moeilijkheden zitten ei. dat ons willekeur, welke in de desbetref fende beschikking van financiën tot uitdrukking komt, erg hoog zit. Dit is alles nog kersvers en eerst voor enige dagen hebben hiervan kennis kunnen nemen. Het zal naar onze mening wel verstandig zijn, hoe zeer de vraag rijst, of wij ons bij de ze uitspraak zullen kunnen neerleg gen, voorlopig daarmede rekening te houden en derhalve af te zien van dergelijke uitzettingen. Mr van Kam pen zeide nog, dat bij eventuele na vordering door de ficus hij wilde daar evenwel niet aan geloven en ook niet aan denken er nog rech ters zijn: want zonder twijfel kan over de volkomen willekeurige in terpretatie nog altijd worden gepro cedeerd. Sprekende over de nieuwe wegen in de spaarbankactiviteit, zeide spre ker nog, dat hier grote waakzaam heid is geboden. Het was naar zijn mening niet vanzelfsprekend, dat de spaargelden naar de boerenleenban- ten plattelande dan alleen de zuiver agrarische; in dit verband noemde hij het jeugdsparen van het grootste belang. Mr. van-Kampen merkte op, dat binnen afzienbare tijd het be- drijfssparen bij de boerenleenbanken zonder twijfel een bijzondere bete kenis gaat krijgen, indien zal wor den overgegaan tot de invoering van een premie-spaarregeling voor jeug dige spaarders. In de jaarrede van de voorzitter van het bestuur merkte de heer A. N. Fleskens uit Geldrop onder meer op, dat het jaar 1955 voor de organi satie in alle opzichten een topjaar was. De voorzitter vreesde evenwel, dat ten aanzien van lonen en prijzen niet de nodige zelfbeperking aan de dag wordt gelegd, dat vooral de landbouw en het landbouwcrediet- wezen in de hoek zullen komen te zitten, waar de slagen vallen, terwijl juist de landbouw en het landbouw- crediet wat prijs- en credietinflatie betreft het minst schuldig zijn. Het kan niet voortduren, dat prijsstabili- satie goeddeels verkregen wordt door dalende prijzen voor landbouw producten tegen prijsstijgingen el ders. In de aanvang der vergadering heeft mr P. W. H. Truijen uit Roer mond drie bestuursleden herdacht, namelijk de heren Th. P. H. Rutten uit Horst (L.), phr. mr F. J. M. van Nispen tot Sevenaer en mr H. F. van Haar en uit Lent (Gld.). BUITENGEWONE ALGEMENE VERGADERING KNBTB. Dinsdag 22 mei houdt de Katholie ke Nederlandse Boeren- en Tuinders- bond in de schouwburgzaal van het Casino te 's-Hertogenbosch een bui tengewone algemene vergadering. Deze vergadering zal hoofdzakelijk gewijd zijn aan de agrarische voor lichting. Na de openingsrede van de voor zitter, de heer C. G. A. Mertens, zal prof. ir. W. J. Dewez een toelich ting geven op het rapport: „Bijdrage tot herziening van de agrarische voorlichting in Nederland". N$ de pauze zal mr. T. Brouwer, algemeen secretaris van de K.N.B.T.B. enkele beschouwingen wijden aan de Sociale aspecten van de voorlich ting aan agrariërs. ONTVLUCHTE GEDETINEERDE IN AMSTERDAM GEGREPEN. De Amsterdamse recherche heeft gisteravond in de binnenstad de 27- jarige los-werkman J. S. uit Amster dam aangehouden, die 's morgens met een mede-gedetineerde uit de Haar lemse strafgevangenis was ontvlucht. De tweede arrestant is nog voort vluchtig. Aetherklanken DONDERDAG. Televisieprogramma's. VARA: 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Spiegel der kunsten. 20.40 U en Uw regering. 21.05" Rep. v. glas blazerijen te Leerdam. 21.30 Cabaret. HILVERSUM I, 402 M. 8.00, NCRV. 9.30 KRO. 14.00—24.00 NCRV. NCRV: 8.00 Nieuws en weerber. 15 Gram. 8.30 Mo: Vocaal kwart. KRO 9.45 Cello en piano. 10.10 Hoogmis. 11.45 Gram. 11.55 Bromfiets-rally. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.10 Pianoduo. 13.30 Metropole ork. en solist. NCRV: 14.00 Bondsdag. 14.45 Gram. 15.00 Radiophilharm. ork. 15.40 Gram. 16.00 Idem. 16.30 Strijk- -kwart. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Promenade-ork. en solist. 18.15 Sport. 18 30 Leger des Heilsmuz. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Bonndsdag. 19.50 Gram. 20.00 Radio- ikrant, 20.20 Koorzang. 21.05 Voordr. 21.20 Lenteprogramma. 22.00 Tijd- schriftenkron. 22.10 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws, 23.1524.00 Gram. AVRO: 3.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Idem. 9.30 Morgenwijding. 9.50 ken blijven vloeien. De bedrijtsresul- -Strijkkwart. 10.20 Gram. 10.50 Voor taten in de landbouw lopen terug en er zijn steeds grotere bedragen no dig voor de financiering van het landbouwbedrijf. Daarom kwam het de directeur voor, dat de banken er goed aan doen zich steeds meer in te stellen op het onttrekken van spaargelden ook uit andere milieu's de kleuters. 11.30 Gram. 11.45 Wen ken v. d. tuin. 12.00 Apeldoorn AVRO- stad. 14.10 Gram. 14.25 Int. voetbal- wedstr. NederlandIerland. 16.25 Gram. 16.40 Apeldoorn AVRO-stad. 17.40 Sportrevue. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Zigeunermuz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Cabaret. 19.25 Liohte muz. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Ni,euws. 20.05 Omr. ork. 21.15 Zangrecital. 21.40 Apeldoorn AVRO- stad. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws en koersen. 23.15 Act. of gram ,23.2524.00 Jazzmuz. VRIJDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.40 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 8.15 Gram. 8.25. Idem. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Idem. 9.35 Waterstanden. 9.40 Kamerorkest. 10.30 Morgendienst. 11.00 Altviool en piano. 11.30 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Surinaamse volksmuz. 12.53 Gram en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Metropole orkest. 15.00 Gram. 15.15 Voordracht. 15.35 Clavecimbel- recital. 16.00 Het maken van bloem bakken en de beplanting, caus. 16.15 Gram. 16.30 Blaasensemble. 17.00 Voordracht. 17.20 Vocaal ensemble. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.00 Stemmen van Overzee. 18.15 Muziek- ver. en mannenkoor. 18.35 Cabaret. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Rege ringsuitzending: 1. De algemene wo ningtelling. 2. Drs. A. W. H. J. Quaed- vlieg spreekt over Middenstandsvoor lichting (Rubriek verklaring en toe lichting). 19.20 Regeringsuitzending: H. A. van Luyk: Emigratiepraatje. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.30 De jeugd vliegt uit, hoor spel. 21.00 Mil. kapel. 21.25 Zand- zeep- soda, klankbeeld. 22.10 Orgel concert. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid. 23.3524.00 Gram. HILVERSUM H, 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Nationale werkersdag van de Partij van de Arbeici, rep. 7.38 Gram. 8.00 Nieuws. 8.1'B Nationale werkersdag van de Partij van de Arbeid, rep. 8.33 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Orgelspel. 11.10 Twintig vra gen. 11.35 Viool en piano. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram. 13.20 Promenade orkest. 13.55 Koersen. 14.00 „II Giuoco del Quadriglio", (Het Kaartspel) can tate. 14.25 Boekbespreking. 14.45 Vioolduo. 15.00 Gevar. programma. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Muz. caus. 17.40 Instr. trio. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Amus. muz. 18.45 Tot nieuw bestel verbonden, caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Dertig jaar geleden, caus. 19.45 Rotterdam Ahoy. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Clavecimbel voor dracht. 20.30 Benelux België, caus. 20.45 Voordr. VARA: 24.00 Lichte muz. 21.40 Klank beeld. 22.10 Buitenl. overzicht. 22.25 Rifcm. muz. VPRO: 22.40 Vandaag, caus. 22.45 Avondwijding. VARA: i.OO Nieuws. 23.1524.00 Gram.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6