Parijs ontving president Tito van Joego-Slavië MEER OVERLEG Modernisering van Spanje Moordpartij op Eoropeanen io Algerië Het verband tossen roken en longkanker Schoten in de kerk Soekarno is zenuwachtig Poujadisten betogen te Parijs Mannen met vrouwenhaar Candidaatstelling Tweede Kamer DINSDAG 8 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 IJ ET PROBLEEM VAN EEN ANDERE instelling van de Navo is onze lezers niet onbekend; wij heb. ben er naar aanleiding van de uit spraken van de Franse staatslieden Mollet en Pineau en van de Ameri kaan Dulles reeds vaker oVGr ge schreven. Het probleem is verleden week za terdag ook in de Noordatlanitische raad van ministers ter sprake geko men en daar heeft men het voorstel van Dulles aanvaard om een drietal ministers aan te wijzen, die zullen gaan onderzoeken, hoe er tussen de landen van de Navo nauwere samen werking op politiek en economisch gebied tot stand zou kunnen worden gebracht. Deze „drie wijzen", Lester 0 Pearson (Canada), Gaetano Martino (Italië) en Halvard Lange (Noorwegen), zullen de hoofd steden van de Navo-landen afreizen, om het standpunt van de diverse re geringen te onderzoeken. Voor wat ons land betreft, zullen zij in Den Haag een willig oor vinden, want mi nister Beijen heeft de instelling van dit driemanschap reeds een „geluk kige gedachte" genoemd. Men voelt hier te lande voor het denkbeeld, om een grotere .politieke en economische eenheid te vormen en men ziet in het voorstel om een systeem van on derling overleg op te bouwen, een bruikbaar en practisch begin. De be doeling is, dat geen enkele regering overgaat tot het doen van belang rijke stappen op politiek of econo misch terrein, waaraan internatio nale aspecten zijn verbonden, zonder daarover eerst met de andere ver- dragslanden van gedachten te hebben gewisseld. Vooral voor de kleinere landen is dit een zeer aantrekkelijk denkbeeld, maar ook de grote landen kunnen er hun voordeel mee doen. Reeds heeft men besloten dit nauwei-e contact te bevorderen door de raad van Navo- ministers vaker te doen vergaderen. Maar men moet daarmee niet vol staan; er zal een weg gevonden moe ten worden voor een permanent con tact, zodat urgente beslissingen niet zullen behoeven te wachten op de eerstvolgende ministersvergadering. Overigens heeft minister Beijen groot gelijk, toen hij waarschuwde voor al te ver gaande illusies op dit punt. Er is nog speling genoeg over gelaten, want vooreerst zijn de rege ringen vrij om al of niet overleg te plegen en vervolgens staat het hun na overleg nog altijd vrij om hun eigen zin te doen. Maar in de inter nationale politiek kan men beter stap je voor stapje vooruit gaan dan in eens een grote schuiver te maken. OMRINGD MET ALLE MOGELIJKE VEILIGHEIDSM AATREGELEN Emigranten tifdetyk apye&atgen Onder uiterst strenge veiligheidsmaatregelen is president Tito van Joego slavië gisteren voor een officieel bezoek van vijf dagen in Parijs aangeko men. Tito, die vergezeld is van zijn veel jongere echtgenote, reisde met een pantsertrein en stapte uit aan het kleine met vlaggen versierde station in het Bois de Boulogne, dat altijd dienst doet als men demonstraties of aan slagen vreest. De Franse autoriteiten herinneren zich nog levendig de aan slag van 22 jaar geleden in Marseille, waar koning Alexander van Joego slavië werd gedood. Het stationnetje was dan ook omringd door hele deta chementen politie in uniform en in burger. NAAR CORSICA. De voorzorgsmaatregelen, die voor de veiligheid van de Joegoslavische gasten zijn getroffen, zijn buitenge woon kras. Gedurende de laatste twee weken heeft de politie een on derzoek ingesteld naar alle Joego slavische emigranten, die in Parijs wonen. Tachtig van hen zijn voor de duur van het bezoek naar Corsica „verbannen" en 300 anderen schijnen bevel te hebben gekregen buiten Pa rijs te blijven in een gebied, waar zij onder voortdurende politiesurveil- lance staan. President Tito, gekleed in een lichtblauwe uniform, werd bij zijn aankomst ontvangen door president Coty. Na zijn aankomst op het Elysee onderscheidde president Coty zijn gast met de „medaille militaire", de hoogste Franse decoratie. Daarna Een volledige herziening van de Spaanse-economie en versnelde mo dernisering op allerlei gebied zijn de hoofdpunten van een plan dat gis teren aan generaal Franco is voorge legd. Het plan is gebaseerd op de Ame rikaanse economische hulp, waarvan men in Spanje hoopt dat zij zal wor den vergroot tot 200 miljoen dollar. Zes maanden lang hebben voor aanstaande Spaanse economen aan het plan gewerkt, dat voorziet in ver hoging van de produktie van staal, cement, elektriciteit en andere es sentiële benodigdheden. Er zullen grote investeringen nodig zijn en bui tenlandse hulp is daarbij onontbeer lijk. stelden de twee presidenten elkan der hun gevolg voor en verliet Tito het paleis om een krans te leggen op de gi-aftombe van de onbekende soldaat onder de Are de Triomphe. In een toespratk aan een diner dat door president Coty te zijner ere werd gegeven, heeft Tito gevraagd om meer „ongeduld" bij de behan deling van de ontwapeningskwestie en andere vraagstukken. Tito riep de mogendheden op om grote bedra gen, die aan bewapening besteed worden, te gaan gebruiken voor hulp aan achtergebleven gebieden. De gebeurtenissen in Rusland zul len ongetwijfeld het voornaamste punt van gesprek zijn tussen Tito en de Franse pi'emier Mollet en zijn mi nister van Buitenlandse Zaken, Pi neau. Over een week, van 14 tot 17 mei, zullen Mollet en Pineau een bezoek aan Moskou brengen en Tito gaat er de volgende maand heen. In NAVO-kringen zijn met name de op vattingen van Pineau met betrek king tot de „koersverandering" in Rusland niet zonder bezorgdheid ge volgd. Statistiek wijst naar de sigaretten De Britse minister van openbaar welzijn, Robert Turton, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat in tabaks rook twee kanker verwekkende be standdelen zijn ontdekt. De regering achtte het echter, bij de huidige ken nis over het verband tussen roken en longkanker, (nog) niet geschikt een nationale campagne tegen het ro ken te beginnen. Minister Turton verklaarde, dat in 1931 2.286 mensen aan longkanker zijn overleden, tegen 17.271 in het afgelopen jaar. Het aantal vrouwen, dat aan deze ziekte overlijdt, vormt sleohts een fractie van dit totaal. „De voorzitter van een ingestelde commissie van onderzoek heeft me degedeeld, dat statistisch gebleken is, dat er een onloochenbaar ver-band bestaat tussen het voorkomen van longkanker en het roken van sigaret ten. De verhouding van het aantal sterfgevallen aan longkanker bij ro kers en niet-rokers is twintig tegen één. Pijprokers lopen meer gevaar dan niet-rokéis, doch duidelijk min der, dan zij, die veel sigaretten roken. Er bestaan aanwijzingen, dat het ge vaar voor longkanker vermindert, naarmate rokers het roken opgeven", aldus minister Turton, die ook me dedeelde dat ongeveer twintig mil joen van de vijftig miljoen Britse burgers roken. Sir Ernest Kennaway, hoofd van de afdeling voor wetenschappelijk onderzoek van het „Royal Cancer Hospital" te Londen, heeft verklaard dat één vijfde gedeelte van de per sonen, die aan longkanker overlij den, nimmer heeft gerookt. Ongeregeldheden in Soerabaja In Soerabaja zijn bij ongeregeldhe den tijdens het weekeinde vier per sonen gedood. Volgens vandaag in Djakarta ontvangen berichten begon nen de moeilijkheden, toen gemeente arbeiders in een van de kampongs van Soerabaja huisjes gingen afbre ken, die de bevolking zonder toe stemming van het gemeentebestuur daar had neergezet. Een woedende hienigte gooide de arbeiders met ste- Overvallen aan de orde van de dag Gisternacht is ixi Algerië een 20- tal Europeanen vermoord bij aan vallen op boerderijen in het weste lijk deel van het departement Oran. Een stuk of veertig boerderijen zij a door de opstandelingen aange vallen en in brand gestoken. Volgens de laatste berichten zijn in de afgelopen 48 uur in Algerije 32 Franse militairen gesneuveld en 18 door de rebellen gevangen genomen. De opstandelingen verloren 256 do den en 105 gevangenen. Bij Tizi Ouzou ten westen van Al giers zijn acht inheemse militairen in een hinderlaag gereden. Zij wer den door de opstandelingen doodge schoten en met him auto verbrand. Twee jonge mensen die op een scoo ter een tochtje in de omgeving van Tizi-Ouzou maakten, zijn ontvoerd. In het noorden en westen van het departement Constantine hebben op- Tijdens de dienst in een Russisch- orthodoxe kerk in New York aan de vooravond van het Russische Paas feest is zaterdag op de in de kerk aanwezigen geschoten, waardoor een ordebewaarder de dood vond en vijf andere personen gewond werden. De politie vond in een kamer aan de overkant van de straat twee do zijn koges en vier lege hulzen. Aan genomen wordt, dat vanjiit het raam van deze kamer op de menigte in de kerk geschoten is. Mogelijk was de vluchteling-priester Florian Galdau of de voormalige Roemeense prinses Ileana, zuster van wijlen- koning Carol, die zich ook in de kerk be vond, het doelwit van de schutter. De gelovigen in de kerk geraakten in paniek, toen de schoten vielen. De man, die heeft geschoten heeft zich maandagochtend gemeld bij de officier van justitie in New York. Het is de 61-jarige Todurohi Sava. De man heeft bekend, dat hij met een geweer vanuit zijn kamer tegen over de kerk op de gelovigen gescho ten heeft. Naar de motieven wordt een onderzoek ingesteld. Klein jongetje maakte grote brand Het plaatsje Shimokawa op het Ja panse eiland Hokkaido is door een brand, veroorzaakt door de onbe dachtzaamheid van een zevenjarige, bijna geheel verwoest. Volgens de politie zijn meer dan 200 woningen en twee scholen door het vuur ver nield. Een persoon is omgekomen en de schade wordt geraamdi op drie mil joen gulden. De brand ontstond bij 'n „feestje" No. 508. Horizontaal: 1. overste in een klooster, 5. jongensnaam, 6. stuk stof, 8. voorzetsel, 9. visschuit, 11, landbouwwerktuig, 13. beet, 15. bier soort, 16. benedep, 17. keurig, 19. ver moeid, 21. afkorting van selenium, 22. vaartuig, 24. lengtemaat, 25. spoedig, 27. achting, 29. pottenbakkersaarde. Verticaal: 1. per expresse (afk.), 2. zeehond, 3. boom, 4. oude Egyptische zonnegod, 5. vrouw van Jacob, 7. vlies, vel, 8. heden, 10. bestelling, 12. tuchtroede, 14. aarden- of metalen vaatwerk, lö.lichaamsdeel, 18. plech tige gelofte, 20. aardsoort, 22. vis, 23. steen, 26. rijksgrens (afk.), 28. boom. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 507. Horizontaal: 1. stip, 3. test, 5. ode, 7. sloep, 9. pet, 11. smelt, 13. gas, 15. sta, 16. Borne, 18. esp, 20. teder, 22. een, 23. slijk, 24. Kent. Verticaal: 1. stop, 2. pol, 3. teems, 4. tent, 6. dos, 7. start, 8. Peter, 18. ego, 12. las, 14. Sneek, 16. bits, 17. Ede, 19. port, 21. enk. nen en stak de vrachtauto's, waar- ^at de zevenjarige zijn vriendjes had mede zij waren gekomen, in brand, bereid. Met oude kranten had hij De vijandigheden gingen over in een vuurtje gemaakt voor het „feest- ongeregeldhedeni, die duurden totdat maal", militaire politie werd ingezet. Er wa ren ook talrijke gewonden. Van de zijde van het paleis werd gisteren meegedeeld, dat president Soekarno „zeer nerveus" is in ver band met zijn bezoek aan Amerika, dat volgende week Maandag begint. Het is zijn eerste reis naar een wes telijk land. Soekarno is gistermorgen in Dja karta teruggekeerd van een bezoek aan zijn geboorteplaats Blitar op Oost-Java, waar hij zijn moeder be zocht en om haar zegen vroeg voor zijn op handen zijnde reis: Ook heeft hij een bezoek gebracht aan het graf van zijn vader in Djakarta. Daarna keerde Soekarno naar zijn paleis terug en kwam tot een neur- veuze uitbarsting. Hij zegde daarna alle afspraken voor die dag af. Ambassade in Djakarta „inoportuun" De Jndonesische regering beschouwt het vestigen van een Nederlandse ambassade in Djakarta op het ogen blik inopportuun, aldus heeft de woordvoerder van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken, Susuwito Kusumowidagdo, heden verklaard. Hij voegde hieraan toe, dat de re gering dit standpunt heden heeft me degedeeld aan de heer Hagenaar, „plaatsvervangend hoofd van de Ne derlandse diplomatieke vei'tegen- woordiging". Susuwito weigerde ver der commentaar hierop te geven. standelingen drie Mohammedanen ontvoerd en vier gedood. In Kabylië zijn acht Mohammeda nen door verzetslieden vermoord en vier rebellen bij zuiveringsoperaties gesneuveld. Een dertigtal verdachte personen is aangehouden en een hoe veelheid munitie buitgemaakt. In het Aures-gebergte zijn twintig verzetslieden door ordetroepen ge dood. De Parijse politie heeft maandag avond krachtig ingegrepen om te verhinderen, dat honderden Pouja disten in optocht de kerk van „Saint Louis des Invalides" verlieten, waar zij een H. Mis voor de doden van Dien Bien Phoe hadden bijgewoond. Verscheidene Poujadisten slaagden er evenwel in door de politie-afzet- ting te glippen. Zij renden naar het plein bij de Champs Elysées waar het standbeeld van Clemenceau, de Franse leider uit de eerste wereld oorlog, staat. Daar had een aantal Poujadisten onder leiding van een afgevaardigde naar de Nationale Vergadering een krans gelegd, waar na zij optrokken in de richting van de grote boulevard. De groep groeide snel aan met jongemannen die rie pen .Algerije is Frankrijk". De politie greep direct in en sloeg de betogers met gummistokken uit een. Ook de afgevaardigde, die zich getooid had met zijn rood-wit-blau- we sjerp, kreeg er van langs, hoewel hij riep: „U mag mij niet aanraken, ik ben afgevaardigde". Een drietal Poujadisten werd op- gé*pakt en naar gereed staande poli tieauto's gesleept. De anderen ren den de drukke Champs Elyseés op, achtervolgd door motorpolitie. Bij de Salie Wagram een vergader zaal bij de Champs Elyseés waren meer dan 2.000 politiemannen op de been. De Poujadisten hadden in de zaal een massabetoging voor Alge rije willen houden, doch de bijeen komst was door de politie verboden. De Londense pruikenmakers 3 beleven op het ogenblik een <i gouden tijd. Steeds meer man- nen in de Britse hoofdstad, en speciaal in Chelsea, schijnen te <i menen dat hun kansen bij de dames aanzienlijk stijgen als zij 1 een baard en snor bezitten. Het gevolg is dat de Londense prui- kenmakers overstroomd worden j met bestellingen voor bovenlip- en kinversiering. De ironie wil dat de baarden^ en snorren, die worden aange schaft om de mannelijkheid te 5 beklemtonen, gemaakt worden <j v van vrouwenhaar. Vandaag heeft de candidaatstelling plaats gehad voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer. In de kieskring Leiden zijn de vol gende lijsten ingediend: Katholieke Volkspartij: C.P. M. Romme; C. J. v. d. Ploeg; J. M. A. H. Luns; A.M.Lucas; Mej.J. Q. H. H. de Vink; Th. D. J. M. Koersen; H. W. van Doorn; Ch. J. I. M. Weiter; M. P. van der Weijden; A. C. M. Weijters; J. Groen; K. T. M. van Rijckevorsel; J. M. A. C. van Dongen; Mej. A. H. Nolle; F. J. H. Bachg; Th. M. J. de Gx-aaf; C. F. Kleistei-lee; P. C. W. M. Bogaei's; J. G. M. Delf- gaauw; W. J. Schuijt; Mej. W. M. W. van Lanschot; J. H. C. M. van Meer wijk; B. M. Smuldei's; M. P. A. Meis sen; A. P. Hilhorst; M. van der Himst G. A. A. M. Boot; Mej. G. H. M. Stringa; Th. Laan; H. J. Neefs. Anti-Revolutionaire Partij: J. Zijlstra; J. Algera; A. B. Roos- jen; P. Gerbrandij; E. P. Verkerk; J. A. H. J. S. Bruins Slot; A. W. Bie- wenga; C. P. Hazenbosch; H. van Eijsden; J. Fokkema; J. van Eiber.- gen; C.. van der Zaal; J. Smallen- breèk; B. W. Biesheuvel; Th. A. Ver steeg; L. W. G. Scholten; J. Meulink; G. A. Kieft; C. van Nierop; A. Veer man; J. van Baal; N. G. Geelkerken; A. van Santen; P. C. Elfferich; A. Warnaar; E. A. Polet; C. J. Woudsti-a; A. J. Dekker; A. J. Meijer; P. C. Monster. Christelijk-IIistorische Unie: H. W. Tilanus; H. K. J. Beemink; F. H. van de Wetering; J. J. R. Schmal; Jkvr. C. W. I. Wttewaall van Stoetwegen; H. Kikkert; C. Staf; Tj. Ki-ol; J. de Ruiter; W. J. A. Kernkamp C. J. van Mastrigt; M. R. H. Cal- meyer; F. van der Peijl; J. W. van der Linden; I. N. Th. Diepenhorst; D. F. van den Mei; Mej. E. A. Haars; A. J. Immink; D. Schouten; J. W. van Hulst; H. W. Vermaas; S. H. van Eij bergen; H. G. van Beusekom; C. van Dijk; Mej. I. J. H. Struik Daim; B. Buddingh; P. Boersma; J. W. U. Doornbos; D. van der Kwaak; H. K. van Minnen. Partij van de Arbeid W. Drees; J. A. W. Burger; H. van Sleen; G. J. N. M. Ruygers; N. Stxif- kens; J. Bommer; G. M. Nederhorst; H. Peschar; D. Heroma geb. Meilink; A. Vondeling; I. Baart; Th. J. Wes terhout; C. L. Patijn; H. B. Engels man; H. van Es; M. J. van Poelje; T. van der Marei geb. van der Meer; A. J. Jongeleen; H. B. Bouwman; E. Meester; J. P. van Praag; A. H. Ver meulen; G. Mentzel geb. van Aken; A. D. van Dijk; S. W. Hènry; Cbr. van Hofwegen; H. B. Jager; P. van Leeuwen; A. Schipper; C. A. van Gorcum. V.V.D.: P. J. Oud; H. A. Korthals; Fm den Hartog; A. Fortanier geb. de Wit; J. G. H. Cornelissen; H. F. van Leeu wen; G. Ritmeester; R. Zegering Hadders; J. M. Stoffels geb. van Haaften; E. H. Toxopeus; J. de Wilde; F. G. van Dijk; Mej. J. J. Th. ten Broecke Hoekstra; C. van der Linden L. R. J. Ridder van Rappard; F. Port- heine; J. Kruijsheer; A. Caljé; R. P. Cleveringa; P. Herweijer; A. van Vuure; J. Sonneveld; A. Boer; J. G. Th. Linssen; T. van den Berg Az; Mej. J. L. M. Toxopeus Pott; P. H. Smits geb. Witvliet; C. M. Hage; F. J. Hooftman; D. J. van Gilse. Nationale Unie (Algemeen Chris telijk) R. C. A. F. J. van Lissa Nessel; A. W. Colijn; J. M. E. M. A. Zonnenberg W. Broertjes; J. J. C. Muller; W. A. Veenhoven; Ben M. Koster; iR. A. Baron Mackay; G. B. M. van Etten, geb. SjoUkes; A. H. Grondel; W. Hey- man; H. P. Schaap; R. van Loo; A. G. Koops Dekker; E. G. O. Onnen; W. H. C. Schmitz; Mej. Eilers; A. A. M. Willems, geb. van Rooy; H. M. M. C. Lonnee, geb. Smeets. Staatkundig Gereformeerde Partij. P. Zandt; C. N. van Dis; D. Kodde; P. J. Dorsman; H. Fokker; M. A. Mie ras; H. van Rossum; J. Vermeulen Hz.; C. Smits; D. van der Ent Braat; E. du Marchie van Voorthuijsen; A. de Redelijkheid; A. J. Kersten; A. J. Schot; A. Vlasblom; P. van Woer den; A. Schouls; B. van der Graaf; W. F. Mulckhuyse; W. van Oostende. Geref. Politiek Verbond: L. P. Laxxing; J. G. van Oord; C. Smits; R. H. Bremmer; A. A, Basos- ki; P. A. C. Schilder; J. Wijnands; L. A. F- Godschalk; C. C. de Vries; E. J. Gróenevelt; H. Kooistra; W. Vree ken. Communistische Partij van Neder land: 1 G. Wagenaar; S. de Gi*oot; H. Gort zak; J. F. Reuter; J. Haken; M. E. Lips-geb. Odinot; M. Bakker; B. Brandsen; C. Borst; F. Meis; J. Meer- tens; S. J. Rutgers; J. F. Wolf; J. H. Pieëte; T. U. de Vries; E. Teeboom- geb. van West; G. Maas; B. Blokzijl; A. C. de Vries; T. Jager; H. van Wei zen; P. P. J. Metscher. Nederlandse Oppositie Unie. A. F. J. de Rosario, rmr. C. A. ba ron Bentinck, A. A. J. M. Radema kers, A. N. J. Web er geb. Gunne- weg, J. P. Huisma,, J. A. A. Tous- saint, J. Beckering Vinckers, J. W. Mentel, R. A. Jacobs, J. B. A. Too- lenaar, M. J. Sohalker, A. de Bruin, P. J. Galliard, C. H. Frijters, C. J. Schoonen, G. Menssink, E. van Pelt, M. Muller, D. Kramer Freken, G. W.' Voortman, J. K. Klijnoot, G. v. d. Ven, N. J. Grijpink, P. v. d. Hijden, W. A. W. Couwenberg, J. D. Gronin ger, L. Simón, H. Koekoek, A. B. Coenraats, C. J. H. Verwey. President Coty begroet maarschalk Tito te Parijs KANTONGERECHT LEIDEN. Aanhangwagen ging op de loop. Een bouwkiifidige uit Nieuwveen stond terecht, omdat hij zijn chauf feur uit Badhoevendorp op 31 maart met een vrachtauto met aanhangwa gen op de Breestraat alhier had laten rijden, waarvan de aanhangwagen niet beremd was. De koppeling was bovendien zo slecht, dat deze brak. Met grote snelheid ging de aanhang wagen op de loop bij de Vrouwen- steeg en reed tegen een bakfiets aan. Het O.M. vond het een wonder dat voetgangers niet door de losgeraakte aanhangwagen getroffen waren, en eiste 80 boete of 30 dg. en voor het ontbreken van een beremming 35 boete of 19 dg. De pl.v. kantonrechter mr. W. de Koning veroordeelde ver dachte tot 75 boete of 25 dg. en 25 boete of 10 dg. en wees vordering aan de eigenaar van de bakfiets tot een bedrag van 27.50 toe. Slechte leermeester. Een auto-instructeur uit Leiderdorp gaf'op 26 maart les in autorijden. In de Hoofdstraat te Leiderdorp ging het verkeerd, de auto zwenkte naar links en dan naar rechts, zodat de voetgangers angstig waren wegge vlucht om niet overreden te wordgn. Tenslotte was de auto over het rech ter trottoir tegen een paal aangebotst en tot stilstand gekomen. Het O.M. die zulk rijden meer dan ergerlijk vond, eiste 200 boete of 50 dg. De pl.v. kantonrechter mr. W. de Koning, die het een ernstig feit vond, veroor deelde verdachte tot 150 boete of 50 dagen. De president van Joegoslavië, maarschalk Tito is maandag met zijn echtgenote in Parijs aangekomen voor een bezoek aan Frankrijk. President Coty van Frankrijk was aan het station aanwezig om de hoge gasten te be groeten. Op deze foto zien we president Coty met maar schalk en mevrouw Tito op de trappen van het Elysee. WARMOND VERKIEZINGSBAL VAN J.O.-K.V.P. Op zondag 6 mei 1956 hield de J.O.- K.V.P. afdeling Warmond in hotel „De Zon" een verkiezingsbal als pro paganda voor de a.s. verkiezingen. Nadat de avond was geopend door „The Black Stars" nam de heer G. J. van der Kroft voorzitter J.O.-K.V.P. afdeling Warmond het woord. Hij heette alle aanwezigen van harte welkom in het bijzonder Wet houder Ver-geer, de heer A. A. Wil- lemsen en de heer L. Slingerland. Hij wees vervolgens op de belangrijkheid van deze avond i.v.m. de grote ver- kiezihgsslag over zes weken. De ver kiezingen aldus spr. zijn hierom be langrijk, omdat nu uitgemaakt moet worden, welke partij de grootste levensvatbaarheid heeft en omdat er zoveel katholieke belangen op het spel staan. De jongeren moeten het katholieke en het K.V.P.-belang naar buiten uitdragen en deze avond is georganiseerd om dit te stimuleren. Een andere reden van deze avond is i om de politiek eens van een andere zyde te laten zien dus niet bestaande uit langdurige vergaderingen maar op vriendschappelijke wijze. Hij hoopte dan ook dat deze avond de grondslag- zou leggen voor een sterke jongeren organisatie. Nadat „The Black Stai's" de benen wat in beweging had gebracht en de heer Adrie Westgeest met zijn confe rences de aanwezigen vermaakte, kon het bestuur een welkomstwoord rich ten tot de kringvoorzitter de heer J. Zonneveld en de voorzitter van de J.O.-afdeling Leiden, de heer van der Klugt, welke inmiddels waren bin nengekomen. Vervolgens kreeg wethouder Ver geer het woord, die het bestuur dankte voor de uitnodiging om op deze avond aanwezig te zijn. Hij achtte het ver-bahd tussen jongeren en ouderen van gi'oot belang. Propaganda maken is voor mij hier overbodig, aldus spi'eker, maar ik wil van deze gelegenheid toch even ge bruik maken de jongeren uit te nodi gen wat meer de gemeente-raads vergaderingen bij te wonen. Nadat er tussen de bedrijven door een veidoting was gehouden om de onkosten van deze avond te bestrij den, werd het woord gevoerd door het gemeenteraadslid, de heer A. A. Willemsen, over het onderwex-p: „Po litiek in een notedop". Dit verkiezingsbal, aldus de heer Willemsen, zou ik meer willen zien als een bevi-ijdingsbal omdat onze be vrijding elf jaren geleden plaats vond en laten wij sti-aks als wij de over winning hebben behaald nog maar eens een bal organiseren. De avond had verder door de zeer grote belangstelling ondanks het prachtige weer een zeer gezellig ver loop. De J.O.-K.V.P. afdeling War mond kan dan ook op een zeer ge slaagd verkiezingsbal terugzien. De heer H. de Graaf slaagde te Wageningen voor het prop. examen landbouwkundig ingenieur.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2