Halverwege de agenda vond de Alphense raad een pleisterplaats voor haar discussies verhulst DONDERDAG 3 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Nadat de voltallige Alphense ge- meenteraad woensdagavond in een snel tempo tot ongeveer de helft van de uitgebreide agenda was genaderd, achter zich latende een groot aantal voorstellen betreffende allerlei school- zaken, vond men een brede pleistcr- plaast bij het voorstel tot verhoging met 157.00 van het krediet voor het doortrekken van de Prins Bernhard- laan tot het Rietveldse pad. Het aanvankelijk plan ontmoette tot dusver enkele malen tevoren reeds een herziening wegens tijdens de uitvoering ontdekte noodzakelijke voorzieningen. Men heeift de voor gaande tegenvallers nog wel geaccep teerd, maar dit voorstel deed, naar veler mening, de deur toe. Het meest was men erover teleurgesteld, omdat wat de nieuwe wijzingen inhouden. Het onderdeel van het voorstel be treffende de wijziging van het Haze- Drie gewonden bij gasontploffing Gistermiddag omstreeks één uur heeft zich een ernstige gasontplof fing voorgedaan in een boekhandel met woning aan de Nassaulaan in het centrum van Bussum. Drie personen, de twee zoons van de eigenares en een arbeider, raakten hierbij gewond en moesten naar het ziekenhyis wor den overgebracht. In de winkel met woning worden verbouwingswerkzaamheden uitge voerd. Reeds de gehele morgen had men een gaslucht waargenomen. Eén der zoons van de eigenares, mevr. K., stalde een onderzoek in door met een brandende lucifer langs de gasbuizen te gaan en hij vond in een daarvan een lek. Zijn lucifer ging eohter uit en zijn broer stak daarop een tweede de fatale lucifer aan. Onmiddellijk volgde een hevige ontploffing, vermoedelijk van onder de vloer opgehoopt gas. Met enorme kracht werd de vloer, die in stukken brak, omhoog gedrukt. Balken en planken vlogen naar alle richtingen. De trap werd vernield, muren ontzet en ruiten verbrijzeld. Aan het meubi lair werd door de rondvliegende brokstukken ernstige schade toege bracht. Naar wij vernemen zyn er plannen m voorbereiding om te Rotterdam te komen tot een hofmeestersschool, waar toekomstige hofmeesters voor de Nederlandse koopvaardijvloot een afgeronde opleiding van enige maan den kunnen ontvangen. Deze school zal vermoedelijk gevestigd worden in de Kauwenhoffstraat. Reeds is overleg gaande met het gemeentebestuur van Rottterdam, dat zeer sympa thiek tegenover deze plannen staat. Gistermiddag heeft de 2-jarige Piet van E. in de tuin van de ouder lijke woning in de Houtrijkstraat te Amsterdam kans gezien een houten deksel van een afvoerput op te lich ten. Het kind viel voorover in de 60 cm. diepe put. Nadat de moeder het jongetje, dat bewusteloos was, er uit had gehaald, is het naar het Ju liana ziekenhuis overgebracht. HEIDEBRAND BIJ SMILDE. Op het grondgebied van de ge meente Smilde is gistermiddag een complex woeste heide, groot ongeveer vijf hectare, in vlammen opgegaan. De brand ontstond tegen drie uur, doordat op een nabij gelegen perceel heide afgebrand werd voor ontgin ning. Mede door het krachtig optre den van de brandweer van Smilde werd het vuur gelocaliseerd tot de door het veld lopende tankgracht, die destijds door de Duitsers is aange legd. Dank zij de gunstige windrichting was het mogelijk een verderop gele gen groot complex heide en denne- bos te behouden. Omstreeks vijf uur was de brand weer het v uur meester. Eelgische vrouw in Nederland gestraft Hielp haar man ontsnappen De Asser politierechter heeft woensdag een 34-jarige vrouw uit Bassevelde, echtgenote van een op 2 mei 1955 uit het strafgesticht Norg ontsnapte Belg overeenkomstig de eis, veroordeeld tot een gevan genisstraf van drie maanden met af trek van voorarrest (bijna zeven- we ken). Verd. gaf toe, dat zij de ontsnap ping van haar echtgenoot, die nog een detentie van ongeveer 1 jaar te goed had, zorgvuldig had voorbereid. Zij was samen met haar zwager, die een auto bestuurde, de groep gedeti neerden op de terugweg uit de kerk achteropgereden. Het achterportier werd opengedaan en de Belg, die in gebukte houding uit de colonne liep, sprong meteen in de toen snel weg rijdende auto. De Belg bevindt zich nu nog steeds in vrijheid in het Bel gische plaatsje Bassevelde. Enkele maanden geleden ging zijn vrouw naar Nederland om een be zoek af te leggen bij haar zuster. Nauwelijks was zij de grens over of zij werd gearresteerd. veldplantsoen, waarmede 92.00 ge moeid is, achtten de spr. wel vrij hoog en .nutteloos, enerzijds om dat de weg straks toch volgens het oorspronkelijk plan doorgetrokken wordt langs de spoorlijn naar het Rietveldsepad, zodat het doorgaande verkeer dan niet meer het Hazeveld zal kiezen. Anderzijds achtte men b.v. een uitgave van 32.000 voor het sparen van enkele bomen, niet ver antwoord. Laat de bomen maar ver-, plaatsen en als dat nu niet meer kan, gooi ze op de brandstapel en dan kan het gedeelte waar de bomen staan wel bij de weg getrokken worden, zodat het Hazeveldplantsoen dan niet ge wijzigd behoeft te \yorden, aldus meende b.v. de heer Gesman. Dezelfde sipr. wilde ook een garan tie hebben, dat het rijk zijn gedeelte bijdraagt. Hij vindt ook beter de vij ver in tact te laten. Op die plaats een zandbank aan te leggen lijkt hem een ootizaak voor gevaarlijke situaties voor de jeugd. De heer Duin kon de gang van zaken evenmin waarderen. Hij hekel de vooral de wijze, waarop die uit voering van dit 'belangrijke werk voortgang vindt en met naime wees hij op de telkens weer opnieuw naar voren komende verandering in het plan. Als het gaat om een technische uitvoering, dan is het toch gebruike lijk dat men plannen maakt, die een afgerond geheel vormen, vóór men een aanvang neemt met de uitvoering. Hier wordt nu gewerkt volgens een soort improvisatie-systeem en geeft aldus blijk van een tekort aan inzicht van wat met het werk samenhangt. Ook het criterium dat dit alles een tijdelijke oplossing is, woog bij spr. zwaar. De heer Slootjes was het volkomen eeps met de heer Duin. Wijziging van het Hazeveld is weggegooid geld, ter wijl dan nog de beoogde uitweg voor het verkeer naar de rijksstraatweg RECHTZAKEN OUDE VRIENDEN „Theo, doe je me dat aan dat je hier moet verschijnen", zo begroette de Haagse Politierechter mr. Gelder man een nachtportier uit Leiden. „Ja, zegt u het wel, het is een schande", beaamde de verdachte. „Wij hebben vrolijker ogenblikken in ons leven samen doorgebracht. Enfin, we zul len zien dat we dit te boven komen", vervolgde de rechter. De portier moest terecht staan om dat hij op 7 december j.l. met zijn bromfiets op de Stationsweg te Lei den had gereden terwijl hij onder drankinvloed verkeerde Het waren geen 12 borrels, zoals in de verklaring staat, meende verd. De rechter ging eens aan het reke nen eerst dit café, toen dat, daarna de verjaardag van je zuster en hij kwam tot de conclusie, dat Verdachte 12 üur achtereen op pad was geweest langs alcoholrijke bronnen. „Als je één borrel per uur had gedronken dan zouden het er al twaalf zijn ge weest en ik zie jou er niet voor aan dat je een uur tegen borrel aan zit te kijken", zei de politierechter. De verdachte vond dit ken.nelijk een logische redenering, want hij dong niet verder af. De bloedproef had een alcohol gehalte van 1,45 pro mille aangetoond. „Het is de eerste keer, ik ben nog nooit veroordeeld", verdedigde de portier zich. „Dat tref je dan, dat je bij mij terecht staat", antwoordde de rechter. Na een eis van 30'.boete of 15 dagen werd verdachte veroor deeld tot 10.boete of 2 dagen. Verdachte verdween vriendelijk groe tend. DE WRAAKZUCHTIGE „Ik heb uit wraak gehandeld. Ik moest een boete van 15.betalen en m'n a.s. zwager wilde me dat niet lenen", zei de 20-jarige A. B. uit Lei den bij de Haagse politierechter, waar hij samen met zijn 22-jarige vriend een betonwerker, eveneens uit Lei den, moest verschijnen omdat hij zijn zusje en zijn a.s. zwager had be stolen. Op 19 januari j.l. haden zij met een bijl een kast opengehakt en hadden de kleren van het zusje weg genomen, evenals een scheerapparaat, een veiligheids-scheerapparaat, een vulpenset, een polshorloge en een doos sigaren van de a.s. zwager van B. De jongens ontkenden iets van het horloge te weten. De reeds vaker veroordeelde B. liep nog in een proef tijd. De betonwerker had een blanco strafregister. De rechter raadde de betonwerker aan om de vriendschapsband maar gauw te verbreken. B. werd overeen komstig de eis veroardeeld tot een week gevangenisstraf, de betonwer ker kreeg 20.boete of 10 dagen en 'n week voorwaardelijke gevangenis straf met drie jaar proeftijd. DE SCHEIDSRECHTER „Je bent me een mooie vredes- stichter. Het middel van jou is erger dan de kwaal", constateerde de Haagse Politierechter, mr Gelderman, in de zaak tegen de 24-jarige werk tuigkundige P. E. v. d. L. In een café aan de Hogewoerd te Leiden had verd. op 24 december tussenbeide wil len komen toen hij dacht dat twee mannen ruzie hadden. Hij sloeg hierbij echter een van de vechters bazen zodanig dat deze bij de eerste klap bewusteloos viel en met een ge broken neusbeen in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Achteraf bleek dat de mannen helemaal geen ruzie hadden gehad, maar wat stoei den. V. d. L. kreeg 50.boete. niet ideeaal is. De weg zit al vol kronkels en dan komen er nog een paar bij als de weg via het Hazeveld wordt geleid. Spr. blijft eihij dat men beter nu meteen recht op het doel kan afgaan, n.l. de weg langs de spoor- l aan door te trekken. Hij twijfelt niet aan de 50% vergoeding van het rijk niet in de gemeentekas zal komen. Als dit waar is kan de gemeente dan de afbraak van de betreffende wonin gen ook niet in het totaal-plan be trekken en straks 50% goedkoper nieuwe woningen zetten? Deze vraag stelde de heer Slootjes n.a.v. de opmerking van weth. Van den Berg, dat bedoelde huizen (aan het einde van de Visserstraat) de doortrekking direct volgens het oor spronkelijk plain, in de weg staan. Toch erdoor. Weth. v. d. Berg zette nader uiteen welke oorzaken tot deze gang van zaken hebben geleid. Hierbij bleek dat het geen onkunde betreft van enige instantie, maar puiur onmacht omdat ook rijkswaterstaat wel een vinger in de pap heeft en deze in stantie tussentijds met de noodzake lijke veranderingen op de proppen is gekomen. Hij weersprak de mening dat het allemaal weggegooid geld zou zijn. Wat niu gewijzigd wordt ten dienste van de tijdelijke afvoering van het verkeer, behoudt zijn nut en dienst ook in de periode daarna. Met de aanleg van parkeerruimte kon niet eerder rekening worden ge houden. De weth. van openbare wer ken zei voorts dat hij eer waardering dan opmerkingen had verwacht. Wat van het vijver zal worden is nog niet definitief bepaald. Vermoede lijk toch wel een zandbak. Voorts moet er naar gestreefd worden het groen, waaraan de gemeente vrij arm is, zoveel mogelijk te behouden. De heer Honout vindt een zandbak in het plantsoen een gevaar en boven dien niet fraai. Hierna werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Bij het voorstel tot verbetering van een gedeelte van de Korteraarse weg, onder die gemeente Ter Aar, in aan sluiting op het weggedeelte dat door die gemeente wordt verbeterd, gaf de heer Verdonk, het Aarlamderveens raadslid aanleiding zijn vreugde en dank uit te spreken, dat eindelek een einde zal komen aan een gevaarlijke situatie. Kritiek. Opnieuw heeft de heer Slootjes, onafh. kath. voor de nodige spanning gezorgd, in welke pikante sfeer hij dit keer ook de wethouders van de ge meentelijke bedrijven en van de openbare werken, de heren Deeren- berg en Van den Berg betrok, om dat hij de overeenkomst kritiseerde die getroffen is tussen de directeur van de water- en lichtbedrijven en de directeur van gemeentewerken met betrekking tot het uitnemen van grond uit het gasbedrijf. Het gaat hier om een totaal bedrag van 25600 voor een oppervlakte terrein van plm. 2560 m2 tegen een vergoeding van 10 per m2. Dit terrein is nodig voor de doortrekking van de Prins Bern- hardlaan, waarover in de voorgaan de discussie sprake was. B. en w. zijn van mening, dat het hier industrieterrein betreft, dat thans doorkruist wordt door een weg en dat hiervoor een vergoeding van 10 per m2 redelijk is. Voor mij staat het vast, aldus .de heer Slootjes, dat de directeur van de water- en lichtbedrijven zake lijker aangelegd is dan de directeur van gemeentewerken en het valt mü tegen dat de wethouder van open bare werken zijn collega van de be drijven daarin zo ter wille is geweest. Op zijn minst hadden wij toch mo gen verwachten, aldus nog steeds de heer Slootjes, dat hij de eis gesteld zou hebben om het kantoor van de bedrijven, dat een vreselijke sta in weg zal zijn over de noodzakelijke terreinafscheiding wordt in bedoeld voorstel nog niet gesproken te laten verdwijnen. Zoals de zaken nu staan huldig ik, zei de heer Slootjes, "net standpunt dat men hier had beho ren te volstaan met de formele prijs van 1. De heer Slootjes zeide respect te hebben voor de leiding van de direc teur van de water- en lichtbedrijven, maar meent dat hij de winst maar uit het bedrijf moet halen en niet moet trachten zijn bedrijf rendabel te ma ken ten koste van wegenaanleg die naar sprekers mening primair is. De prijs had zeker niet meer dan 5 a 6 gulden mogen zijn! Tot slot verzocht spr. het college het desbetreffende voorstel ter nadere bestudering terug te nemen. Gelukkig huwelijk. Weth. Deerenbeng kon de wijze, waarop de heer Slootjes van leer was getrokken tegen de beide directeuren en de wethouders van die diensten, in het geheel niet waarderen. Gelet op de wijze waaorp de heer Slootjes heeft gemeend te moeten ageren, be treurde weth. Deerenberg, dat de voorz. van de raad hem de wet houder het v/oord verleent om de heer Slootjes te beantwoorden. Hij zei dan ook niet erg veel waaruit de heer Slootjes veel wijzer is gewor den. Wel was hjj bereid het misver stand uit de weg te nemen, dat het hier een „onderonsje" betrof van de beide directeuren. Bij een dergelijke overeenkomst, welke financiële con sequenties voor de gemeente of van enige dienst meebrengt, komt toch al tijd nog de commissie van financië te pas. Hij bevestigde het standpunt van het college, dat de prijs voor der gelijke grond normaal is. Weth. Van den Berg, die hierna aan het woord kwam, nam het wat hurao- ristischer op. Hy vond het jamimer, Ogen op steeltjes - Toen hij me zag in ZO'N modieuze regenmantel. En dat gezicht, toen ik zei dat ik hem- gevolgd was in zijn VOOR- KEUtf. voor VERHULST! Daar is een collectie regen mantels zó exclusief, dat ik hiermee een volle stap met zevenmijlslaarzen vóór ben. De voorkeur verdient Verhulst. Den Haag - Grote Markt 19 [Leiden - Breestraat 103-10Ï t/o bet stadhuis (Advertentie) dat de heer Slootjes tracht te stoken in een gelukkig huwelijk. Het is een kwestie van vest- en broekzak. De heer Geerlof nam het recht streeks op voor de directeur van de bedrijven en verklaarde dat Alphen zich gelukkig mag prijzen met zo'n man. De voorz. maakte hier na kort en bondig een einde aan de disoussiën, nadat hij nog even had gewezen op het grote verschil tussen volwaardig industrieterrein waar dwars door heen een weg wordt aangelegd en wanneer het gaat om waardelose „rooi-lijn-gronden" van particulieren en dergelijke. De heer Slootjes wenste aanteke ning dat hij tegen is. Subsidie jeugdvereniging. In antwoord op enkele opmerkin gen van raadsleden, betreffende de subsidiëring van jeugdverenigingen, deelde de voorz. mee, dat de Hobby- kliub, waaromtrent de kwestie was gerezen, het verzoek om voor subsi die in aanmerking te komen, aan b. en w. had gericht. Hierdoor is het misverstand ontstaan en de vraag is toen gerezen of de gemeente zonder meer maar elke willekeurige klub moet gaan subsidiëren, zonder dat t^oren vast komt te staan of zij vol doen aan het begrip: jeugdvereni ging. Ook de sportverenigingen vra gen subsidie en dit onderdeel is al enkele malen ter nadere bestudering verdaagd. Deze kwestie is nog steeds in onderzoek. Een en ander heeft in tussen wel toe geleid dat de gemeente naar een nieuwe vonm van subsi diëring van jeugdverenigingen moet gaan uitzien. Een voorstel ter zake kan de raad binnenkort tegemoet zien. De raad besloot met algemene stem men tot het aangaan van een geld lening op schuldbekentenis, ad 1 mil joen, koers 100, rente 3 per jaar, op te nemen op 1 juli 1Ó56, af te los sen in 40 gelijke jaarlijkse termijnen. Tevens machtigde de raad het college een gelijk bedrag onder dezelfde voorwaarden op te nemen, zonder de gelegenheid en de noodzaak daartoe zich voordoen. Tot het laatste is de suggestie uitgegaan van de commis sie van bijstand voor de financiën, aldus deelde weth. Nijiman mee op in formatie van de heer Duin of de kas- stand en de 'behoeften zulks recht vaardigen. Tot slot ging de raad in comité, ver moedelijk voor het bespreken van de bebouwingsplannen in het centrum in besloten zitting. werkgebied-„aan de Meerburg" mocht vieren. In de namiddag was er receptie in het wijkgebouw waarvan Vele een dankbaar gebruik maakten. Dank zij de zorgen van enige da mes werden de gelukwensen, bloe men en cadeautjes van de leden aan geboden, w.o. een lederen werktas, een vulpencombinatie, een reisklokje en zelfs een klein radiotoestel. Het was voor zuster Germana, die met de moeder-overste en zuster Eustachia aanwezig waren een glo riedag in haar wijkgebouwtje aan de Meerburg. Naast het jubileum van zuster Germana bestaat naar wij verne men de afdeling van het Wit-Gele Kruis ook 25 jaren. Moge deze mijl paal voor het bestuur een aanspo ring zijn, tot grote ijver en activiteit in het belang van de volksgezond, waaraan nog wel wat zal kunnen worden verbeterd. De KRO-film. De Kath. Actie verzorgde gisteravond een KRO-film- avond in het parochiehuis. In tegen stelling met het vele mooie, wat de KRO ons steeds biedt, was dit een mislukte avond, de belangstelling was gering, maar ook de voorstel ling liet veel te wensen over. De mu ziek was te hard, het gesproken woord onverstaanbaar en de film werd te vlug gedraaid. Wil men de film ook als een reclame zien, dan zal de KRO aan dit middel meer aandacht moeten besteden. ZOETERWOUDE FEEST VAN DE ARBEID. Het jaarlijkse feest van de, arbeid was dit jaar door de organiserende Raad van Overleg uitgesmeerd over drie dagen. Bij de zegening der voer tuigen op zondagmiddag was een groeiende belangstelling te constate ren. Kapelaan Kaptein smeekte over vijftig auto's, tractor, vele scooters en brommers en hun bestuurders Gods zegen af opdat de mens deze voertuigen mag gebruiken tot lof van God en tot 't geluk van lichaam en zipl. Dinsdag was er voor de avondmis niet de interesse die men verwacht te. Zal het platteland te traditioneel zijn om het nieuwe verschijnsel: avondmis te accepteren? Het avondfeest werd gisteravond gehouden. De toneelvereniging „In Liefde Bloeiende" speelde het kluch tige blijspel „Sproetenkopje", een pretentieloze variatie op het veroude, ovehbekende assepoester-thema, een moderne versie van de draak uit de oude doos. Geen problemen, geen ge kwelde karaters, alleen maar jolige schimmen die in komische verwik kelingen geraken. Enfin, het was een doorgestoken kaart; maar geluk kig geen diepzinnige achtergronden. Beter een klucht die er niet om liegt- klucht te zijn, dan een afstands dra ma waarin op bespottelijke wijze de controversen van deze grootse tijd uit de doeken gedaan wordt. Onder de kundige regie van mej. Mank werd dit simpele spel op even simpele wijze voor het voetlicht ge bracht. Het is goed merkbaar dat de leden van „In Liefde Bloeyende" winnen aan toneelvaardigheid. Er wordt met meer souplesse over het toneel bewogen, het reageren op de zaal wint aan natuurlijkheid en de dialogen worden ook echt dialogen. Articalestie, stembuiging en gelaats expressie zijn eisen waar al heel be hoorlijk aan voldaan wordt. Alle spelers, stuk voor stuk, speelden hun rollen vlot en aardig. Speciale ver melding verdient de prestatie van de heer Mank sr., die kort voor de uit voering een speler verving en op fraaie wijze zich door de moeilijkhe den heen sloeg. „In Liefde Bloeyen de" heeft met dit stuk en met het getoonde spel veel succes geoogst bij de ennthousiaste zaal. echter grote kosten verbonden voor voorafgaande berekeningen enz. De ze kosten komen voor rekening van de Polder als de gemeenschappelijke bemaling niet door zou gaan. De vraag werd gesteld of de be staande bemaling van de Meerpolder capiciteit genoeg heeft om de 137 ha van de Geerpolder mee te bemalen. Hieromtrent wordt de mening uitge sproken, dat het gemaal van de Meerpolder deze bemaling er nog wel bij zou kunnen helpen. Er wor den echter mededelingen gedaan waaruit blijkt dat de in Meerpolder gemeenschappelijke bemaling niet gewenst wordt. In dit verband wordt aangedrongen medewerking te ver lenen aan eventueele plannen voor ruilverkaveling om zodoende van een groot plan ook voor deze zaak een oplossing te vinden. Samenvoeging met een andere pol der wordt niet mogelijk geacht om dat de economische toestanden buiten de bemaling zozeer ongun stig zijn dat van gelijkschakelen met I een andere polder geen sprake kan zijn. De voorz. spreekt zijn grote waar dering uit voor de grote medewer king van de ingelanden inzake het verbeteren van de tochten, die nu bijna over de geheel lengte machi naal zijn uitgebaggerd tot een dieper profil. De voorzitter zegt dat deze medewerking het bestuur moreel heeft gesteund en geprikkeld tot be hartiging van de belangen van de ingelanden. Het jachtrecht wordt voor de tijd van 5 jaren verpacht voor de som van 90.per jaar aan de heer A. J. J. Duynisveld. Dodenherdenking. Op vrijdag 4 mei a.s. zal, om acht uur, na de kerk diensten die om zeven v uur begin nen, een plechtige kranslegging plaats hebben bij de gedenksteen, die vorig jaar in de voorgevel van het raadhuis is aangebracht. Op deze wijze zal weer de gedach tenis geëerd worden va:n hen, die voor onze vrijheid hun leven hebben gegeven. Paard verdronken. Toen de landbouwer H. Buys uit Geldenwoude met paard en wagen vanaf de Noord- buurtseweg de Schoutenbrug naderde, schrok het pajard van een tegen lig gende autobus en ging achteruitlopen, waardoor een wiel van de wagen over de hoge schoeiing ging met als ge volg dat de wagen in de vaart kantel de en het paard meetrok naar het diepe water. De bestuurder kon bytijds van de wagen springen, doch men kon niet voorkomen dat paard verdronk. Op de soheepwerf van' die 'heer H. J Westhof werd het cadaver en de wagen opgehaald. BODEGRAVEN Tennisklub. Nu aan de Oranje laan een tweetal schitterende tennis banen zijn aangelegd vergaderde de ingesluimerde Bodegraafse tennisklub om weer op gang te komen. Voor zitter M. Bosschart opende en gaf voor de vele aanwezigen een over zicht van het wel en wee sinds 1953. De gemeente zag graag, dat de banen door een vereniging zou worden ge ëxploiteerd. Het huurbedrag is 1'050. Het bestuur had een begroting opge maakt, die aangaf, dat de contributie 25 tot 27.50 moet bedragen; voor een huisgenoot 5 minder. Voor de juniorenleden zijn deze bedragen resp. 15 tot 17.50 en ook 5 minder voor elke andere huisgenoot. Voor de vaststelling van deze bedragen is ge ïnformeerd bij omliggende gemeen ten. Van r.k. zijde werd gevraagd om ook op de nieuwe banen te spelen (en ook op zondag). De voorzitter wilde hieraan medewerken, mits werd aan gesloten bij de Bod. Tennisklub. Voor onderverhuur werd niets gevoeld. Het dagelijks bestuur zal de zaken verder afwerken. NIEUWVEEN Door het bestuur van het Ver bond voor Veilig Verkeer te Utrecht, is tot consul van dat Verbond voor de gemeente Nieuwveen benoemd, de gemeente-secretaris, de heer J. J. Ro- ZOETERWOUDE- LEIDERtrORP Gisteren was het voor zuster Ger mana, de wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis de dag waarop zij haar 25-jarig kloosterjubileum in haar Gistermorgen werd de vergadering van stemgerechtigde ingelanden ge houden. De rekening over 1955 werd vastgesteld aan inkomsten op 7561.20, uitgaven 7458.61, saldo 102.59. Nog te innen lasten f 136.10. De voorzitter, de heer J. C. Groe- newegen uit Zoetermeer, hield voor de behandeling van de begroting eni ge beschouwingen over de oorzaken van "de zware polderlasten. De kolen- prijzen voor de zuiggasinstallatie van het gemaal zijn weer gestegen en de I grote sneeuwval in het begin van dit i jaar maakte veel malen noodzake- lijk. De wegen, ter lengte van 4 k.m., j vragen veel onderhoud; in het afge lopen jaar waren hiervoor de uitga ven 1800.—. De dijken die rond de gehele pol der liggen vragen dringend herstel, zodat deze post onderhoud is ver dubbeld. Het saldo van het vorig jaar is van 900.teruggelopen tot 100.Al de zware uitgaven moe ten gedragen worden over 137 H.A. De begroting wordt aan inkomsten en uitgaven vastgesteld op 7758.94 en de omslag wordt daarbij bepaald op 42.per h.a. (vorig jaar 37.00) Er worden ernstige besprekingen gevoerd over de zware lasten. De mogelijkheid tot overdracht aan de gemeente Leidschendam en Zoeter- woude van het gedeelte weg die ver binding geeft tussen beide gemeen ten, wordt overwogen zij het dan met een jaarlijkse bijdrage van de polder. Het toenemende steeds zwaardere verkeer zal op den duur zulke grote eisen aan dit weggedeelte stellen, waaraan de polder niet zal kunnen blijven voldoen. Mocht dit niet mo gelijk zijn, zullen de bijdragen van deze gemeenten, die nu elk 250. zijn, verhoogd moeten worden Te meer omdat in dit traject nog twee bruggen liggen, die wel kortelings vernieuwd zijn, doch waarvoor nog een flink bedrag aan rente en aflos sing moet worden uitgetrokken. Wederom wordt gesproken over een lozing in de Meerpolder door middel van een duiker onder de Buurmans watering. De grote uitgaven voor de bemaling, zo verwacht men, zouden dan wel licht lager zijn. Hierbij wordt gespro ken over het verkrijgen van een sub sidie vopr het maken van de kunst werken, nodig voor de communicatie. Om deze subsidie aan te vragen zijn Aetherklanken Televisieprogramma. NTS. Nationaal Programma. 13.5015.00 Onthulling Nationaal Monument op de Dam. 19.40 Film- progr. IS.5520.45 Rep. Dodenher denking. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 KRO. 13.45 Nationaal Program ma (herdenking gevallenen). 15.00 KRO, 19.15 Nationaal Programma. 20.30—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weer ber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.05 Liederen uit de Franse Folklore. 10.20 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Piano en orgel. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Wij vrouwen van het land. 12.40 Gram. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nws. 13.20 Gram. Nationaal Programma: 13.45 Rep. Onthulling v. h. Nationaal Monument op de Dm te Amsterdam, door H.M. de Koningin. KRO: Pl.m. 15.00 Schoolradio. 15.30 Franse chan sons. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor Intermezzoo: gram.) 17.40 Koersen. 17. 45 Hobo en piano. 18.05 Prome nade ork. en soliste. 18.55 Toespraak door prof. Romme. 18.00 Nieüws. Na tionaal Programma: 19.15 Herden kingshymne 19401945. 19.40 Her haling van de onthulling van het Nationaal Monument op de Dam te Amsterdam, rep. 20.00 Stilte. 20.02 Wilhelmus. 20.04 Omr. ork. KRO: 20.30 Kamerork., Omr.koor en solist. 21.05 Gram. 21.30 Verkeersvlieger, een mooi beroep, caus. 21.40 Gram. 21.50 De Brief, hoorsp. 22.45 Avond gebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO. 13.45 Natioonaal progr. (Herdenking gevallenen). 15.00 AV RO. 16.00 VARA. 19.15 Nationaal Programma. 20.30 VPRO. 21.00 VARA 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de.vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolra dio. VPRO: Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Gram. 10.55 Orgelspel. 11.20 Voordr. 11.40 Mezz-sopr. en piano. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Mer ded. of gram. 13.20 Gram. Nationaal progr.: 13.4515.00 Zie Hilversum I. AVRO: 15.00 Dameskoor. 15.22 Voordr. 15.45 Strijkkwart. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Muzikale caus. 17.40 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Orgel spel. 18.45 Tot nieuw bestel verbon den, caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Gram. Nationaal progr.: 19.15 —20.30 Hilversum I. VPRO: 20.30 Toespr. en voordr. 20.45 Rembrandt- herdenking. VARA: 21.00 Groot koor en radio Philharm. Ork. 21.55 Bui- tenl. weekoverz. 22.10 Gram. VPRO: 22.40 Vandaag, caus. 22.45 Avondwij ding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6