Het voorlopig Ned. verdiende 3-2 zege Elftal behaalde op Portsmouth DE BRULLENDE BERG .1 LENTE WATER Lenstra en Moulijn de beste, Appel slechtste in de voorhoede LFC verloor in de laatste minuten van Scheveningen-Holland Sport DONDERDAG 3 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 1 Koopal scoorde 2 maal De wedstrijd van het Voorlopig Ne derlands Elftal, gisteravond ten aan- schouwe van ongeveer 30.000 toeschou wers in het Feyenoord Stadion te Rotter dam tegen Portsmouth gespeeld, heeft geen daverende dingen te zien gegeven, maar het is toch wel een aahtrekkelijke wedstrijd geworden, welke bovendien door de Voorlopigen niet onverdiend is gewonnen. Niet onverdiend, omdat het Ned. elftal gedurende een groot gedeelte van de wedstrijd, vooral in de tweede helft in de meerderheid is geweest en omdat de aanvallen over het algemeen veel gevaarlijker waren dan die van de Engelse -gasten. Maar toch mankeert er iets in die aan val en dat betreft vooral de rechtsbui- lenplaats, door Appel bezet. Indicai hier een rappe doorzetter gestaan had, die dus over de nodige snelheid beschikt, dan zou de aanvalskracht ongetwijfeld groter zijn geweest. Bosselaar op de rechtsbinnenplaats werkte wel hard, maar zijn werk was niet effectief ge noeg. Liever zien we de Feyenoorder op de vleugel aan het werk en dan 'n keer met Schouten naast zich. Koopal deed heel goed werk. komt evenwel technisch nog veel te kort, al waren zijn twee doelpunten, vooral het laatste van uitste kend gehalte. Voor dit laatste en voor het eerst van de drie legde Abe Lenstra de grondslag en met Moulijn was hij een voortdurend gevaar voor de Engelse verdediging, 't Is toch zo nu en dan ver bluffend. zoals de oud-Heerenvener met de bal kan goochelen, met een onbegrij pelijke virtuositeit lost hij soms de moeilijkste situaties met gemak op en met een laconiek kopballetje stelt hij een medespeler in de gelegenheid een onberispelijk schot te lossen. Moulijn op de vleugel deed weer heel goed werk en hij was zijn tegenspelers rechtsback MacGhee en rechtshalf Gunter vele malen te slim af. De middenlinic. waarin Brooymans de Fortuna-speler Notermans uitstekend verving, en de verdediging, waarin Odenthal zich eveneens weer deed gel den. werkten over het algemeen weer als vanouds. Alleen dient Cor v. d. Hart We zien hier links Brooyi rechts Wiersma met tussen hen in de scheidsrechter J. Blitgen uit Luxemburg. zich te hoeden voor 'n zekere noncha lance, die soms wel eens noodlottige ge volgen zou kunnen hebben. Keepër De Munck tenslotte heeft goed werk laten zien, maar hij heeft het heel wat gemakkelijker gehad dan zijn col lega Uprichard in het doel van Ports mouth. De Engelse spelers waren technisch wellicht weer iets beter dan de spelers van het Voorlopig Ned. Elftal, maar cle 1 afwerking der aanvallen was toch niet' zo verrassend, dat daaruit een verdiende overwinning mocht komen. Over het al gemeen kan men nooit bepaald zien of een onbekende tegenpartij zich ten volle inspant, maar dat deze spelers, die za terdag een zwaar seizoen besloten met een 42 nederlaag wel zo'n beetje in vacantiestemming verkeerden en zich niet ten volle gaven lijkt ons heel aan nemelijk. maar dat zij zonder meer geen genoegen namen met een nederlaag, bleek wel duidelijk uit het feit. dat zij na een 10 achterstand gelijk maakten en daarna zelfs op fraaie wijze de leiding namen. Tenslotte moesten zij toch bui gen voor het sterkere -aanvalsspel der Nederlanders. DE WEDSTRIJD Het begin van de strijd gaf. afwisse lend aanvalsspel te zien. waarbij de aan val der Nederlanders het gevaarlijkst is, omdat er meer geschoten wordt. Voor lopig zonder succes, want Koopal schoot na 6 min. over de lat, vijf minuten later forceerde Appel een corner, even later kogelde hij hard over. Uit een voorzet van Appel loste Bosselaar een goed schot langs de grond, waarbij keeper Uprichard slechts kon redden door de bal weg te trappen. In de 13e minuut nam het Voorl. Ned. elftal de leiding, toen Lenstra de bal keurig doorgaf naar Moulijn en deze onhoudbaar inschoot (1Oi. Dadelijk daarop was het Ned. doel in gevaar, doch De Munck redde. Uit een goede combi natie tussen midvoor Robertson, links binnen Rees en rechtsbuiten Harris scoorde de laatste de gelijkmaker (1I». Er was toen 23 minuten gespeeld. Uit een vrije trap bij de cornerhoek zette Moulijn scherp voor doel, dc Portsmouth keeper miste de bal doordat deze over zijn handen ging. Lenstra ving het leer op en gaf een afgemeten pass naar Bos selaar. doch diens schot faalde volkomen, zodat de verdediging kon ingrijpen. In deze periode viel voorts het slechte plaatsen van Appel op, hetgeen hem zelfs een fluitconcert van het publiek be- zorgde. Keeper Uprichard kreeg voorts heel wat teruggespeelde ballen te vcr- werken, maar onveranderd kwam de rust. Na de hervatting waren de eerste tien minuten voolkomcn voor dc Nederlan ders. Koopal kreeg al dadelijk een klein kansje, doch de bal kwam juist naast het doel. De Engelse keeper kreeg daar na handen vol werk, niet in het minst weer door teruggespeelde ballen waar mee de verdediging geen raad wist. Mou lijn deed weer prachtig werk, doch Bos selaar schoot over. Lenstra was bijzon der actief en speelde met de bal, alsof hij hem aan een touwtje had. Appel brak daarna een keer goed door. doch zijn harde schot verwerkte de keeper cor ner cij na 10 minuten kreeg De Munck I eindelijk de eerste bal te verwerken. Na 17 minuten volgde een succesvolle aanval van Portsmouth via de linker vleugel. Linksbuiten zette keurig voor doel, waarbij De Munck waarschijnlijk beter gedaan had uit te lopen. Nu ging het leer aan hem voorbij en de verderop staande rechtsbinnen Gordon kopte fraai en onhoudbaar in tl2». De Voorlopigen gaven zich echter allerminst gewonnen, zetten aanval op aanval op en na 5 minuten had Koopal al eindelijk succes toen hij van rechts een harde kogel in zond. waarbij de keeper de bal op de doellijn stopte, doch liet glippen '22). Er moest nog 15 minuten gespeeld wor den, toen Brooymans wegens een bles sure uitviel en door Tebak werd ver- I vangen. Even later gaf Appel een goede I voorzet uit een corner. Lenstra gaf een I laconiek kopballetje voor de voeten van Koopal en deze knalde keihard in (32). Daarmee kwam ook het einde. AUTOMOBILISME NOG EEN SLACHTOFFER VAN DE MILLE MIGLIA John Heath overleden De 42-jarige Engelse coureur John Heath, die zondag jl. tijdens de Mille Miglia een ongeluk had gekregen met zijn HWM en daarbij gewond werd, is in het ziekenhuis van Ravenna overle den. De dodenlijst van de Mille Migla is thans tot zes gestegen. WEER ZES DODEN BIJ AUTORACE Een dag nadat de Mille Miglia in Italië zes doden en dertien zwaargewonden had gekost, werd in Mar del Plata bij Buenos Aires een dergelijke dodenrace gehouden, die totaal zes levens eiste. Tij dens de wedstrijden van de Premio automobielclub vloog een wagen uit de bocht en kwam in een groep toeschou wers terecht, Twee kinderen werden op slag gedood en 19 personen ernstig ge wond. Van deze gewonden zijn er reeds vier overleden. ZWEMMEN Nieuw Ned. record 3 X 10® m persoonlijk Tijdens onderlinge zwemwedstrijden van de zwemclub Merwede te Dordrecht heeft de 16-jarige Jan Jiskoot het Neder lands record 3 x 100 meter wisselslag persoonlijk verbeterd en gebracht op S min. 58,7 sec. Het oude record stond met 4 min. 1,6 sec. sedert 12 april van hel vorig jaar op naam van J. de Jong (LZO Leeuwarden). Voor de 100 meter rugslag liet Jiskoot 1 min. 14 sec. afdrukken en voor de 100 meter schoolslag en 100 me ter vrije slag 1 min. 34,3 sec. en 1 min. 10,4 sec. WIELRENNEN WARSCHAU—BERLIJN—PRAAG De eerste etappe van de wedstrijd WarschauBerlijnPraag leverde een Italiaanse overwinning op. Bruni won de rit over 110 km. welke rond Warschau was uitgezet, in 2 uur 39 min. 6 sec. en zijn landgenoten Cestari en Guglielmi bezetten resp. de tweede en derde plaats. Dc Nederlander Martin Wolf kwam ge lijk met vijf andere renners aan het eind punt. allen ln 2 uur 40 min. 25 sec. In het klassement bezette Wolf de 11e plaats daarna volgde het grote peloton. TAFELTENNIS GOOD OLD BAT DEGRADEERDE Het welhaast spreekwoordelijke ge luk. dat de oudste tafeltennisvereniging uit Leiden BA1 in bekerwedstrijden en in de promotie-wedstrijden steeds deed winnen en de vereniging in enkele jaren tijds over de gehele linie naar hogere re gionen voerde, heeft dit jaar wel heel erg duidelijk en hard de Kanaries de rug toegedraaid. Werd in januari het altijd zo sterke mevr. Schuch en mej. L. van der Werf, door het bestuur uit de competitie geno men. door gebrek aan goede mede-speel sters voor de ongetwijfeld nog steeds sterkste Leidse speelster mej. Tonny van Haasteren, gisteren werd het eerste he renteam na een tweejarig verblijf in de tweede klasse van de NTTB in de promo tie- en degradatiewedstrijd tegen het Goudse Vriendenschaar naar de derde klasse teruggewezen. Niemand had verwacht, dat het BAT- trio. bestaande uit B. Goosen, H. Wage naar en P. Brohm, na een zeer ongeluk kige competiite, ook nog de degradatie- en promotie-competitie op een zo'n slechte wijze zou eindigen. Ook het spel, dat in de laatste wed strijden werd vertoond was beslist van goed gehalte, maar hoe goed het spel technisch en tactisch ook bij BAT ver zorgd was, het enthousiasme van de run- ners-up Vriendenschaar was heel wat effectiever dan het uitgebreide arsenaal Het Zilveren Molen-toernooi Een talrijk publiek heeft gisteravond in de wedstrijd tussen LFC en Schev. Holl. Sport, voor de halve finale van het Zilveren Molen-toernooi, kunnen genie ten van een levendige en vlotte wed strijd. welke in een hoog tempo werd ge speeld. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd en wisten tot ver in de tweede helft cle balans in evenwicht te houden. Totdat het uithoudingsvermogen een woordje ging meespreken en bij LFC het tempo wat zakte. In deze periode wist SHS met twee doelpunten de strijd in haar voordeel te beslissen, waarmee zij wel iets teveel kreeg dan zij ver diende. maar voor LFC een ongetwijfeld eervolle nederlaag. In de eerste helft zagen wij twee ge lijkwaardige ploegen aan het werk, met de Kanaries gevaarlijker in de aanval. De SHS-voorhoede bezondigde zich nog al eens aan te ver doorgevoerd spel, waardoor de prima spelende LFC-verde- diging steeds kon ingrijpen. Na een kwartier kwamen er een paar gevaar lijke aanvallen op het Haagse doel. Een keer startte Heymans zeer goed door de verdediging, doch hij vergat de bal mee te nemen. Even later ontsnapte bet SHS-doel aan een groot gevaar toen tie bal vier maal achter elkaar werd inge schoten. maar steeds stond een verdedi ger verder succes in de weg. In technisch opzicht waren de gasten de meerderen. Vooral de balcontrole, het plaatsen en het opzetten van de aanvallen waren bij hen in goede handen.. De Kanaries speelden enthousiaster, waarbij men er nog rekening mede moet houden, dat zij met enkele invallers in het veld ver schenen. Na aanvallen over en weer kwam de rust met blanco stand. De tweede helft begon aanvankelijk met hetzelfde spelbeeld. De aanvallen golfden snel heen en weer, maar beide voorhoeden schoten óf naast óf hoog p.; 6. Hr en i over. Langzaam maar zeker kreeg SHS licht overwicht, mede dank zij dat LFC verzuimde het middenveld te be zetten. Dit leidde uiteindelijk tot de overwinning. Eerst was het midvoor Van den Oever, die een schot loste, n de bal kwam via de onderkant van de lat weer terug in het veld. Een door LFC wat nonchalant weggetrapte bal kwam bij de naar binnen gekomen linksbuiten Dekker, die doelpuntte (01). Vijf mi nuten voor het einde was het rechtsbin nen Kentie, die uit een snelle aanval van rechts keeper Massaar voor de twee de maal passeerde, waarmede tevens het einde kwam, zodat SHS zich in de finale plaatste. SCHOTLAND—OOSTENRIJK 1—1 De voetbalwedstrijd SchotlandOos tenrijk. welke te Glasgow is gespeeld, is in een gelijk spel 11 geëindigd. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. BRIDGE BRIDGECLUB VOOR R.K. „O.O" De uitslag van de gisteravond gespeel-, de bekerwedstrijd is geworden: Groep Zwart: 1. en 2. Hr en mevr. Bik en de Hr en mevr. Dolfijn, elk 39]/7 p.; 3. v. Haasterenv. d. Post 32 p.; 4. en 5. Dames Bik en DiebenVan Wijk, elk 29'p.; 6. ScheerenVan Zijl 28 p.; 7. en 8. De Boer—Piket en mevr, Werter Bonnet elk 27 p. Groep Rood: 1. Hr Qnmevr. v. Leeu wen 51 p.; 2. en 3. Dames de Roov. d. Stok en AbswoudeLamboo 50 p.; 4. JeusterWinkelmolen 46 p.; 5. Hr en mevr. Stuyfzand 43 p. Groep Groen: 1. Dames De Boer 53 p.; 2. Mevr. Schalks en mej. Werdmuller 46 p.; 3. Dames ZwetslootGoddijn 37 p.; 4. en 5. Dames BergersBarendse en dames Berge Henegouwen—Bik elk 36 van de BAT-spelers. Zeker, iedereen zou moedeloos worden als in een zeer felle wedstrijd de een na de ander net- en kantballen tegen zich kreeg. Ook Brohm werd moedeloos in een zeer fel gevecht met Den Hartogh en leed daardoor een verdiende nederlaag. Wagenaar speelde eveneens een goede wedstrijd, maar zijn spel is, door het absolute gebrek aan felheid beslist niet effectief genoeg, zodat het ook niet te I verwonderen valt. dat Wagenaar niet tot I winst kon komen. Van de vier winstpunten voor BAT, I waarvan één gescoord door Brohm, I scoorde Goosen. die met kop en schou- I ders boven alle spelers stond in deze I wedstrijd, drie punten en bleef daardoor 'I ongeslagen. Bij een stand van 54 voor I Vriendenschaar leden de Leidenaren na I een uiterst zware strijd in de derde game I een nederlaag, zodat de einduitslag 64 - voor Vriendenschaar werd. Gelukkig voor BAT behoeft het ze- i| ker niet de moed te laten zakken, want gezien het spel, getoond in de laatste wedstrijd en gezien de uitstekende toe- cl komst in de juniorenafdeling, is het wel PI zeer aannemelijk, dat BAT al het ver- loren terrein, verloren door een enorm r'| verlies aan goede spelers, binnen niet al j| te lange tijd zal weten terug te verove- l tafeltennissport i BAT in het bijzonder zijn ten alle tijden 1 welkom op de trainingsavonden nl. dins dag- en donderdagavonden van 8 tot 10.30 uur in de gymnastiekzaal van de R.K. U.L.O. aan het Vrouwenkerkhof te Leiden. ATTC 2 OP DE RAND VAN DE TWEEDE KLAS Het 2e team van de Alphense tafel- tennisvereniging boekte zijn tweede overwinning in de promotie-wedstrijden. Nu werd het Delftse Kitno 1 met 64 geklopt. In het begin zag het er donker voor de Alphenaren uit. Liefst met 30 kwamen de bezoekers voor te staan. Maar C. Verheul zorgde voor de omme keer hij klopte zijn tegenstander in een fraaie partij en achtereenvolgens wonnen D. Riemens en P. v. Gent (33). Toch gelukte het de bezoekers een voorsprong te nemen want C. Verheul werd geklopt door v. d. Klaauw. P. v. Gent en D. Rie mens brachten de stand op 53 en ook het dubbelspel werd een Alphense over winning. Speelt ATTC 2 volgende week gelijk tegen Cebusta 2 dan zijn de Al phenaren 2e klasser. Dat de nederlaag van ATTC 1 verleden week een vergissing was bleek in de wedstrijd tegen HBS 3. Jammer genoeg gelukte het ATTC niet beide punten thuis te houden, want met een 5—5 ge lijk spel moesten de Alphennaren genoe gen nemen. Dit is nu de 2e promotie- j wedstrijd van ATTC 1. Er moeten nog 4 f wedstrijden gespeeld worden. Volgende week speelt ATTC 1 tegen het Leidse Scylla 3. v. Gent 32 p. ...Iseigenaardigdirnens in tuin.mikt latmi-tnleresseenmisschien iemand.. Weeons!.'Vatzatde..ide... donkere massa tmSe brullende berg komt zón wr3ékvottooien!!...j- Jeroen, txh niet zo stom met dingen, w&rxgem terstond m hebt'M"ftdien hier'tbv- wehenikgxnkókent-i Wilt U iets weten Vraag: Route LangeraarNieuw- kuyk per rijwiel; wat zijn de kosten voor rijwielvervoer per trein van Alphen naar 's Hertogenhosch. Antwoord: Langeraar, Alphen, Bos koop, Gouda, Schoonhoven, Gori- chem, Woustrichem, Neer Andel, n Waalwijk, Drunen, Nieuwkuijk. De prijzen van het rijwielvervoer per trein zijn 1.— tot 40 km., 1.50 van 41 t/m 150 km., 2.boven 150 km. j Vraag: Betreffende 14 daagse tocht naar Londen. Antwoord: Bij elk reisbureau kunt u te kust en te keur uitzoeken. Vraag: Route Oud AdeVinkeveen, hoeveel km.? Antwoord: Oud Ade, Oudewetering, i Leimuiden, Uithoorn, Vinkeveen; af- j stand plm. 26 km. Vraag: Route LisseBergen (L.*)d hoeveel km.? Antwoord: Lisse, Leimuiden, Alphen Utrecht, Zeist, Driebergen, Doorn. Amerongen, Rhenen, Kesteren, Dru- ten, Wijchen, Grave, Cuyk, Boxmeer, fl Bergen; afstand 175 km. Vraag: Route LeidenVlissingen; hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Zoetermeer, Rot terdam, Dordrecht, Willemsdorp, Oudenbosch, Roozendaal, Bergen op Zoom, Goes, Vlissingen; afstand 185 I km. Vraag R. v. R. te D.: Dieet in H Jeugdherbergen. Antwoord: U schrijft niet welk I dieet en dit is zo moeilijk te zeggen: wij adviseren U te schrijven naai de Kath. Vacantie- en Jeugdhev- bergcentrale, Nachtegaalstraat 60. Utrecht. Vraag: Route LeidenHoenderloo OeffeitMaastricht; hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Alphen, Utrecht. Zeist, Woudenberg, Ede, Otterlo, Hoenderlo; afstand 120' km. Hoen- derlo, Woeste Hoeve, Arnhem, Nij- j megen, Cuyk, Oeffeit; afstand 60 km. Offelt, Boxmeer, Venray, Horst, j Maasbree, Roermond, Sittard, Maas-j tricht; afstand 120 km, door JEANNE BOUWMAN 38) „Voorzichtig?", lachte zij. „Maar John, je bezorgt mij een gevoel alsof ik door spoken achterna wordt ge zeten". „Ik wou maar, dat ik er zeker van was, dat die er niet waren", gaf hij toe. „Alles is de laatste tijd zo rustig geweest, omdat er toch niet gevist werd. Maar heb je op het water ge let toen wij het vaarwater oversta ken? De vis komt met hele scholen de rivier opzwemmen". „De recordtrek, waarvoor je bang was, zou de moeilijkheden verhaas- ten. niet?", viel Anne hem in de rede. Neumann knikte. Hij nam een vlak steentje en liet het over het water scheren. Hij volgde het herhaalde op springen ervan, alsof dit de meest belangrijke zaak van zijn leven was. Anne sloeg hem daarbij gaande, on bewust van de tederheid, die haar uit de ogen straalde. Aan het eind van zijn vlucht ge komen, verdween het steentje met een „ploemp" in de diepte. „Nikki, je betekent heel wat voor mij", zei John. „Ik hoe zo l dank je", stamelde Anne. „Nu ik wegga, moet ik het je zeg gen. Het is mogelijk, dat je hier niet meer bent, wanneer ik terug kom. In ben zelfzuchtig genoeg om te willen, dat jij weet, dat jij het meisje bent, dat ik bedoelde die dag, dat ik uit Crescent City terugkwam. Ik heb van het eerste ogenblik af, dat ik je zag geweten, dat jij dat meisje was. Nikki. dat zal ik nooit vergeten: die dans na afloop van de voetbalmatch in de Multnomah Club en hoe iedereen zo aardig tegen me was, omdat ik zoveel geluk op het veld had gehad. Ik zou als gewoonlijk niet gedanst hebben, omdat ik nooit een meisje kon vin den, dat in mijn smaak viel en het mij nu eenmaal is: alles of niet. Duke Lansing en ik stonden bij de ingang toen jij binnenkwam. Je keek heel ernstig. Dat zag ik met plezier. Ik was ziek van gichelbekjes. Je kwam die paar treden op, zag Duke en groette hem mei een vriendelijke lach. Nikki, het was voor mij alsof de zon opging! Daar was jij, alles wat ik .ooit gedroomd had verenigd in één meisje. En Duke kende je. Hij stelde ons aan elkaar voor en wist een dans voor mij los te krijgen, die hij aftroggelde van je geleider om dat ik een paar goals gemaakt had. Had ik dat van te voren geweten, dan had ik twaalf goals gemaakt! Toen ik je weer bij die vent had ge bracht in wiens gezelschap je was, stoof ik op Duke af om nader naar je te informeren en te vragen, waar ik je weer zou kunnen ontmoeten. Ik herinnerde mij je naam heel goed, maar ik had nog geen verband gelegd tussen de naam en de fabriek van je vader. Maar toen Lansing my zei, dat je de dochter was van Lucas Farns- worth, was het voor mij uit". ..Maar waarom?", hijgde Anne. „Nikki, begrijp je dan niet. welk verschil dat maakt? Ik een visserman en je vader de eigenaar van de con- servenfabriek, waarvoor ik ving? Ja, ik weet, we z;in in Amerika, waar_de_ zoon van de werkvrouw de prinses trouwt in de verhalen!"' Anne keek hem met toenemende verbazing aan. Zij was dus het meisje dat zijn leven inhoud had gegeven. En ze had dat nooit vermoed! Maar was- dat wel zo? Was zij er niet bang voor geweest het zichzelf te beken nen bang, dat zij zich andermaal vergissen zou? „En nu?" De woorden kwamen haar vanzelf over de lippen. „En nu?" Hij keek haar aan. „Nu ben ik weer net, waar je was die dag dat je van de Ahti sprong. Ik kon mij ogen niet geloven toen ik naar je keek en merkte, dat jij het was die ik in mijn armen hield. Het scheen geen werkelijkheid te kunnen zijn dat ik gelukkig genoeg geweest was je voor één kort ogenblik-in mijn armen te houden". Anne dacht aan dat korte ogen blik, aan het stormige water van de rivier, aan de veiligheid in zijn armen en aan het ontroerende blauw van de ogen. die de hare ontmoet hadden. „Ik ben nog ongerust", biechtte hij met een dikke stem op. „Je weet nu nog niet wie je bent Nikki!", riep hij haar angstig na, want ze was op gesprongen en als een hinde het be schuttende bos ingevlucht. In de blinde hollend, tot in het "diepst van haar gemoed getroffen door haar eigen interpretatie van wat John gezegd had, droeg Anne het be wustzijn vón twee verbazingwekken de feiten met zich mee. Ze hield van John Neumann; van Rob Crocker had ze nooit werkelijk gehouden. Ze werd in haar vlucht opgehou den dóór een dikke haag van haze laars. Ze boog met haar handen de takken opzij e« wrong er zich door heen om in een kleine kom terecht te komen, waar de grond met dicht gras begroeid was en die door een beekje in tweeën werd verdeeld. Anne ging in het gras zitten en staarde verslagen voor zich uit. Zij, die zich voor altijd van de liefde ge nezen waande, was zo spoedig weer in dezelfde fout vervallen. Kon zij op haar gevoelens vertrouwen? Mis schien was ze alleen maar wispel turig van hart en werd ze aangetrok ken door de eerste de beste magneet, die in de buurt kwam. Met volkomen eerlijkheid onder zocht zij zichzelve. Ze was door Rob Crocker gefascineerd geweest. Haar gevoel van eigenwaarde was bijzon der gestreeld geweest door de opval lende wijze, waarop deze charmeur aan haar de voorkeur had gegeven boven vele andere meisjes, die naar zijn gunst dongen. En ze had zo graag een eigen thuis gehad, waar zij alles eigenhandig kon verzorgen. Haar gevoelige natuur, nog geheel onbesmet door voox-bijgaande flirt- partijen, had gereageerd op de han dige toenadering door een ervaren man van de wereld bepx'oefd. Nu kende zij het verschil tussen de liefde voor een ideaal en die voor een man. „Nikki!", riep John. „Nikki, waai beix je?" Ze hoorde voetstappen aan het an dere einde van het struikgewas. Toen werden de takken uit elkaar gebogen en stapte John er door, liep over het gras en nam haar in zijn armen. „Nikki, vergeef mijn ongelukkige manier om de dingen te zeggen. Je hebt het niet begrepen, lieveling. Jij, jij bent degene van wie ik houd. Jij bent meer waard dan al de namen vaxi de wereld bij elkaar". „Maar je had gelijk". Anne verzette zich niet tegen de zalige troost van zijn armen. „Ik wist niet „Laat mij verder gaan met wat ik je zeggen wou", viel John haar in de rede. „Je weet nog niet, dat je in geen geval Anne Farnsworth bent. Daarvoor heb je alleen het getuigenis van Tom Farley. Als ik hem zou dur ven gelpven, zou ik je alles durven zeggen wat ik je zou willen zeggen" (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1956 | | pagina 10