Burgemeester Bakhuizen nam afscheid van zijn derde gemeente: Rijnsaterwoude Verzoek Duinweg in Langeveld aan het verkeer te onttrekken SPORT DINSDAG 1 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Voor de kleinste der drie gemeen ten, Rijnsaterwoudewas de Konin ginnedag gekozen om afscheid tene men van burgemeester Bakhuizen. Desmiddags om drie uur werd de scheidende burgemeester afgehaald en door het dorp met vlaggen gesierd naar de raadszaal geleid voor de laatste buitengewone openbare raads vergadering. De burgemeester was in gezelschap van zijn echtgenote, doch ter, schoonzoon en de drie kleinkin deren. Zoals gebruikelijk werd de zitting geopend met gebed, waarna de voor zitter enkele warden wijdde aan de verjaardag van de koningin. Besloten werd aan de koningin een telegram te zenden van gelukwens en aanhan kelijkheid. De gemeentesecretaris las hierna het enige ingekomen stuk voor nl. eervol ontslag per 1 mei aan de burgemeester, met dankbetuiging voor de vele diensten aan de gemeen te bewezen. Voor de derde en laat ste maal constateer ik, aldus burge meester Bakhuizen, dat afscheid ne men buitengewoon moeilijk is. Het is werkelijk pijnlijk, zo vervolgde de burgemeester, afscheid te nemen van iets wat je dierbaar geworden is. De burgemeester sprak allereerst een dankwoord tot de wethouders voor de medewerking, welke hij 34 jaren had mogen ondervinden. Spreker memo reerde de onderscheiding, die hij wet houder Visser jl. zaterdag heeft mo gen uitreiken o.a. voor het feit dat hij 30 jaar de gemeente als wethouder heeft gediend. Hartgrondig dankte de burgemeester de gemeente-secretaris, de technische dienst, gemeenteperso- neel en vele anderen. Tenslotte maar niet het minst hartelijk gingen woor den van waardering en dank naar de raad, die in goede harmonie de laat ste jaren belangrijke besluiten had genomen. Kort geleden nog het besluit van restauratie van kerk en toren, dat met algemene stemmen werd aangenomen, Wethouder S. J. Visser bracht al lereerst dank aan de koningin voor de onderscheiding, die hij had ont vangen. De wethouder vervolgde ver der: U burgemeester kunt ook dank baar zijn, omdat U op 65-jarige leef- t-r? Rn«» een blakende gezondheid ge niet. De samenwerking tussen U en ons was altijd goed. Een opsomming van de gebeurtenissen is voor mij niet moeilijk aangezien ik 32 van de 34 jaar met U samenwerkte. Ik zal me echter beperken tot e§.n woord van dank. In dit woord van hulde en dank werd ook mevr. Bakhuizen en de kinderen betrokken, waarna de wethouder de bede uitsprak, dat het burgemeester Bakhuizen gegeven mag zijn nog vele jaren met zijn dier baren van zijn welverdiende rust te genieten. Als oudste raadslid noemde de heer N. Disseldorp de taak van de burger vader volledig geslaagd. Niet alleen in vreugde, maar ook in rouw toonde de burgemeester steeds belangstel ling. Het raadslid prees de goede eigenschap, dat de burgemeester steeds had gestaan boven alle partijen De gemeente-secretaris, de heer J. W. de Ren, noemde het een niet ge makkelijke taak voor de tweede maal afscheid te moeten nemen. Namens de ambtenaren dankte hij voor de pret tige samenwerking, waardoor veel tot stand is gekomen. Vele ontmoetingen aldus de heer de Ren, zijn samen voorbereid. Burgemeester Van Wageningen uit Woubrugge sprak namens de burge meesterskring van de naburige ge meenten, die prettige herinneringen bewaart aan de burgemeester. Hij noemde het een zware stap van het openbare naar het stille leven, maar de goede herinneringen zijn hierbij een grote steun De heren Samsom van N.V. Samsom uit Alphen en de heer Gijzel vap het Hoogheemraadschap Rijnland getuig den van hun genegenheid en dank. Het woord was nu aan de burge meester van Nieuwkoop, de heer M. P. v. d. Weijden. Na een humoris tisch woord volgde een ernstig woord van waardering en dank voor de col legialiteit, die burgemeester Bakhui zen steeds getoond heeft. Tot slot sorak de scheidende burge meester zelf. Hij betrok hierbij alle snrekers persoonlijk voor de hiuldt en dank aan hem en zijn echtgenote gebracht. Mijn ambtelijke levenswerk, aldus de burgemeester, is volbracht, en ik ben zeer dankbaar aan God die mij zo rijkelijk heeft gezegend. Receptie en feestavond. Des avonds van 7 tot 8 uur was er in hotel Het Rechthuis een receptie voor de bevolking. Maar een aantal burgers van Rijnzaterwoude waren van mening dat deze receptie een bij zondere receptie moest wezen. Alle ingezetenen waren uitgenodigd, maar niet voor een staande receptie. Men bood de burgemeester, zijn familie en verschillende genodigden een com plete feestavond aan. De heer W. Timmers zette uiteen, dat de bevol king behoefte gevoeld had een comi té te vormen tot afscheid, van de kleinste der drie gemeenten. In de hulde en dank die de voorzitter van het comité uitsprak betrok hij ook mevr. Bakhuizen. Als waardering gaf hij namens de bevolking een minia tuur haard, zoals deze in de woning is geplaatst. Spreker eindigde aidus: „Moge de warmte, die wij U toedach ten, symbolisch tot U uitstralen". Op recht hartelijk sprak hierna de heer T. Kinkel voor de goede zorgen voor al aan zijn moeder besteed. Als uit zondering op de regel bood hij aan mevr. Bakhuizen een attentie aan. Door de heer S. J. Visser werden hierna aangename herinneringen op gehaald in zijn functie al? secretaris van de fokvereniging Rijnsaterjvoude Vooruit en de kaasdagvereniging. Een originele vertoning van Thomasvaer en Pieternel werd opgevoerd door de plattelandsvrouwen in de personen van mevr. Behrend en mevr. De Rijk. De gehele ambtsperiode van burge meester Bakhuizen werd hierin ge memoreerd. Ds T. v. Soest belichtte allereerst de bijzondere steun, die de Ned. Herv. Gemeente had mogen ontvan gen van de burgemeester. Vooral de restauratie van kerk en toren waar toe is besloten, is te danken aan het doorzettingsvermogen van de burge meester, wat hij de kroon op het werk noemde. Na een persoonlijk dankwoord werd een foto-copy aan geboden. Namens het R.K. Armbe stuur werd het woord gevoerd door de heer J. E. Hartveld. Mej. B. v. d. Knijff uitte haar dank namens de Herv. meisjesver. Mevr. H. Kiebert Visser voor de steun die haar gezin steeds heeft mogen ontvangen en ten slotte l'Ami als oud-postcommandant der Rijkspolitie. Bijna alle sprekers lieten hun woorden van hulde en dank vergezeld gaan van een stoffe lijk aandenken. Vermeldenswaard is nog het bijzonder komisch optreden van de heer E. Behrend als jhr. Bra sem ter Woude, en de stemmige mu ziek van de heer W. v. Driel. die deze afscheidsavond omlijstte. Het was reeds half twaalf geworden toen bur gemeester Bakhuizen ontroerd dank bracht voor het gebodene. Wethouder kreeg koninklijke on derscheiding Zaterdag was het voor Rijnsaterwoude een grote dag. Het had de koningin behaagd om de heer S. J. Visser in verband met zijn 30-jarig wethouderschap te begifti gen met de gouden medaille verbon den aan de orde Oranje Nassau. De heer Visser is iemand, die zijn gaven heeft dienstbaar gemaakt aan het al gemeen belang. Naast wethouder is de heer Visser reeds lange jaren be stuurslid van de Boerenleenbank te Leimuiden en sedert meer dan 20 ja ren directeur. Hij is reeds meer dan 40 jaren de ijverige secretaris van de ijsclub Eendracht maakt macht, hij is voorzitter van de fokveevereniging Vooruit, bestuurslid van de L.T.B., lid van het R.K. Armbestuur, be stuurslid van de Grote Heilige Geest polder enz. enz. De heer Visser heeft dit alles kunnen doen omdat hu naast een helder verstand over een grote werkkracht en liefde tot de mensen beschikte. Velen waren dan ook in koffiehuis De Boer bijeen, toen de burgemeester, de heer J. A. Bakhui zen, de onderscheiding bu de heer Visser opspelde. De burgemeester fe liciteerde de heer Visser hierna met deze onderscheiding. Tal van sprekers voerden daarna het woord, om de heer Visser te fe liciteren. De heer De Ren deed dit als gemeente-secretaris, als secretaris van de Grote Heilige Geestpolder en als secretaris van het Merendistrict van het gewest Zuid-Holland van de KNSB. De heer Disseldorp sprak als nestor van de raad, de heer Grevel- dinger, hoofd van de Tech. Dienst, namens de gemeenteambtenaren. Ds Van Soest deed dit namens de Ned. Herv. Kerk, de heer Roemke sprak namens de Centr. Boerenleenbank te Eindhoven, de heer Van den Berg, dierenarts, sprak evenals de heer J. Th. Hartveld als vriend. De heer C. A. W. Buijkx sprak als collega-wet houder van Leimuiden. ALPHEN AAN DEN RIJN ONGELUKKIGE VAL Twee 18-jarige meisjes, F. K. en L. J. gingen maandagmiddag een ritje per bromfiets maken. Zij reden, de laatstgenoemde achterop, over de Raadhuisstraat en namen links de bocht naar de oprit van de Rijnbrug. Het ging nogal met een flink vaartje, toen plotseling het achteropzittende meisje van de bromfiets viel en met haar hoofd tegen een betonnen berm- leende eerste hulp en liet het meisje paaltje sloeg. Dr. Zwartendijk ver- overbrengen naar het Academisch ziekenhuis te Leiden. Het slachtoffer had een zware hersenschudding op gelopen. „Crescendo" in bollencoreo. De Alphense muziekvereniging „Cres cendo" heeft voor haar muziekcorps met tamboers een uitnodiging ont vangen om het a.s. bloemencorso in de bollenstreek met muziek op te luisteren. Doortrekking straten. In op dracht van het gemeentebestuur wordt sedert enkele maanden ge werkt aan de doortrekking van de Dr. Lovinklaan via het Stationsplein naar het Hazeveld. Het ligt in de be doeling om deze omleidingsweg van de rijksstraatweg LeidenUtrecht verder door te trekken en hem in de toekomst via het Hazeveld langs de spoorbaan door te trekken tot het Rietveldsepad om daar een aanslui ting te maken op de rijksstraatweg. Hoewel reeds de nodige voorberei dingen worden getroffen voor de doortrekking, zal de uitvoering van het laatste gedeelte nog wel geruime tijd op zich moeten laten wachten, aldus delen B. en W. mee aan de raad. Het via de Prins Bernhardlaan enz. buiten het centrum om te leiden weg verkeer zal, zolang de doortrekking naar het Rietveldsepad niet tot stand zal zijn gekomen, via het Hazeveld naar de rijksweg worden geleid. In verband hiermede dient de straat- en plantsoenaanleg van het Hazeveld te worden gewijzigd. Voorts dient de aanvankelijke nieuwe opzet van het Stationsplein te worden herzien en parkeergele genheid nabij de Stationsstraat te worden aangelegd. De kosten, welke aan de uitvoering van dit werk verbonden zijn, worden in totaal begroot op f 157.000. In dit bedrag zijn opgenomen de meerdere kosten voor het wijzigen van het Stationsplein, ad f 25.000. aanleg parkeergelegenheden 35.000, wijziging Hazeveld f 92.000, en wijzi ging plantsoen Hazeveld 5.000. Alphense bridgeclub. Parencom petitie Alphense Bridgeclub 10e ronde: Groep A: 1. Arleman—Zijerveld 540.85 2. v. Heiningende Vos 539.29 3. HorstWalraven 536.36; 4. Cars- jensv. Oort 514.12; 5. Mevr. Fal- kenav. d. Linde 482.30; 6. Meijer v. Wanrooij 459.46 7. Bultmanmej. de Rhoon Hertoge 457.31; 8. v. Beest Mevr. Straver 450.16. Groep B: 1. Harting—Straver 534.77; 2. Koren—Smit 524.84; 3. Smit—Ver wegen 523.50; 4. BroekmanOttens 516.56; 5. v. d. HelmNoordenbos 516.28; 6. BahlmanDriehuis 505.75; 7. v. WinkelZijerveld 505.12; 8. v. EngelenZijerveld 455.29: 9. Star- renburg,Stehouwer 450.44; 10. Sluijs v. Winkel Sr. 433.12. Groep C. 1. Bos—Meirik 568.21; 2. KosterOudshoorn 565.27; 3. de Jong Leeuwenhoek 553.36 4. Kromhout —Oskam 529.37; 5. Dms. Hooijer— Starrenburg 466.98 6. SprangZaal 459.31; 7. de HertogKroon 427.95; 8. TuijnVisser 401.75. Groep D: 1. DomburgVink 553.21; 2. v. d. LeedenMevr Seppen 544.78; 3. OppelaarSeppen 516.33; 4. Joha Sakko 504:34; 5.; Blom—v. d. Hulst 482.27; 6. Echtpaar de Klerk 443.41; 7. Jansen—-Rijnsburger 425.50. KOUDEKERK Mej. 'R. Kolderman, helpster aan de Kleuterschool is geslaagd voor de acte A Kleuteronderwijzers. BODEGRAVEN Schaaksimultaan. Mr. E. Mulder, een bekend schaker uit de Maasstad, gaf voor de leden van de Bode- graafse schaakclub een simultaan seance. Twintig deelnemers hadden zich achter de borden geschaard. Voorzitter T. Schier spr^k een woord van welkom en overhandigde hem een Goudse kaas. Het was reeds over tienen toen de eerste partij remise werd. Om half een werd de laatste partij beëindigd. De balans van deze simultaanwedstrijd was als volgt: gespeeld 20 partijen, waarvan 12 ge wonnen, 3 remise, 3 verloren. De winnaars waren de heren K. Veer man, K. Kuper en D. Smeele. Re mise behaalden de heren C. Zaal, P. IJdo, H. v. Os, J. Breekveldt, Q. Dor- repaal. Het percentage was dus ruim 72. Na afloop sprak mr. Mulder nog een kort woord, waarin hij dankte voor de vriendelijke ontvangst en z'n.waardering uitsprak voor het spel der Bodegravers, daar hij op 90 had gerekend, maar èen grotere te genstand ondervond, dan hij had verwacht. De heer J. C. Zaal slaagde dezer dagen te Amsterdam voor het vak diploma rijwielhersteller. Ondertr.: L. Nap, 23 j., en W. Boer, 23 j.; J. Mulder, 24 j., en J. Hoogen- doorn, 26 j.; C. Kaptein, 30 j„ en G. Honcoop, 21 j.; M. Kraan, 31 j„ en H. Miltenburg, 22 j. Getr.: A. Boeide, 28 j., en M. Wal raven, 25 j.; J. Schouten. 28 j., en J. Ruitenburg. 24 j.; P. Blanken, 39 j., en H. Nagel, 33 j. Overl.: A. Wolswijk, 60 j., echtg. van C. Muusers; C. Keijzer, 76 j., echtg. van H. v. d. Star; G. Spruiten- burg, 64 j., echtg. van J. Modder kolk. NIEUWVEEN NIC. BOYS 2 KAMPIOEN. Door een 40 overwinning op Olympia 4 uit Gouda is het de Boys- reserven wederom gelukt het kam pioenschap te behalen. Onlangs wis ten ze beslag te leggen op de titel in de 4e klasse A, thans behaalden ze het kampioenschap in de 3e klasse A. Een prachtige prestatie, temeer als men bedenkt, dat er vaak onder moeilijke omstandigheden gespeeld moest worden. Een reserve-team im mers moet steeds voor aanvulling zorgen van een eerste elftal, en aan gezien dit nog al eens voorkwam stonden de reserven vaak met een gebroken geheel. Hoe dikwijls ge beurde het niet dat vanwege het vroege vertrekuur er meestal geen leider mee kon, maar al deze moéi- lykheden werden in een zeer kame raadschappelijke sfeer opgelost en door de stuwende kracht van de aan voerder G. de Groot werd er aange pakt en gesjouwd met als resultaat bovengenoemd kampioenschap. Het zag er met de rust echter nog geenszins rooskleurig uit voor de Boys. Met de straffe wind in de rug ging de rust in met een magere 10 voorsprong dank zij een goed doel punt van M. v. Eijk. Na de rust ging het echter belangrijk beter. Met goed samenspel langs de grond werd de verdediging der gasten uit elkaar ge speeld. Eerst is het de rechtshalf die met een ver schot de keeper verrast, en daarna is het de middenvoor die tweemaal kort op elkaar het vijan delijke net laat trillen. Onder groot gejuich komt het einde van deze strijd met een 40 overwinning en kon het kampioenschap gevierd wor den, wat dan ook inderdaad is ge beurd. R0EL0FARENDSVEEN ZEILJACHT JE OMGESLAGEN. Maandagmiddag te half twee be leefden een drietal zeeverkenners 'op het Braassemermeer nabij het'Padde- gat enkele benauwde ogenblikken toen hun zeiljachtje door eep sterke windstoot kapseisde, en zij allen te water gingen, Dank zij de snelle hulp van de heren Jac. Kuiper en G-. Voor hout, die zich per roeiboot n&r de drenkelingen 'begaven, waren deze weer spoedig op het droge. Bij de heer Ant Otten werden de onfortuinlijke I jongelingen van droge kleren voor- zien. TER AAR PRIMEURS. Op Koninginnedag werden aan de Centrale Veiling weer een paar pri meurs aangevoerd, n.l. staraprinsesse- bonen en tomaten. De kweker J, Bloemberg voerde de prinsessebonen en tomaten aan, en de kweker M. Kleijn tomaten. De prinsessebonen werden gekocht door groentehandel Jac. v. d. Broek voor 5.80 per kg„ en de tomaten door groentehandel C. Bos voor 3.30—3.60 per kg. Gemeenteraad. De gemeente raad komt hedenavond om kwart voor 8 bijeen ten gemeentebuize. De agenda bevat 11 punten waar van de voornaamste zijn o.a: voor stel tot onderhandse aanbesteding van 1: het loggen van een tegeltrot toir langs de Aardenseweg; 2: het aanbrengen van een deklaag Oip het Kerkpad. Beschikbaarstellling krediet aanleg nieuwe straatverlichting Korte- naarseweg. Benoeming assistent ge meente-architect. Aankoop gronden uitbreidingsplan Langeraar. Z0ETERW0UDE Santa Lucia. De r.k. zangver eniging mocht zich weer verhagen oip grote belangstelling. Pastoor Bak ker woonde de uitvoering bij. De voorzitter, de heer P. van Velzen deed verheugende mededelingen; er zijn nu ook gehuwde damesleden en spr. hoopte dat dit voortieeld door velen zou gevólgd worden. Het kinderkoor is nu gegroeid tot 70. De vereniging blijft echter kampen met een tekort aan tenoren. Het programma werd ingezet m> het geestige nummer van Pierlala van Krelage. De directeur, de heer F. Cappendijk woekert met zijn be trekkelijk klein koor en tekort aari tenoren. Vooral de ritmiek blüft,#wat er ook verder iu het koor tekort komt, uitstekend hetgeen zo goed tot uiting kwam in Künstleben van J. Strauss dat zo heerjijk zwierig werd gezon gen. Zwölf Raimber van H. A. Steen was een moeilijke opgave maar koor en solist bleven uitstekend harmo- nieëren. Veel waardering verdient het Vollëndet ist das -grosze Werk van Haydn omdat het zo vreugdevol werd weergegeven. In het bruisende Sla venkoor werden de stacatos zeer goed genomen. Het was een goede uitvoe ring en het slagen lag op vele plaat sen in het goede accompagnement, dat de heer M. Opdam als steeds on danks het minder goede klavier weer heeft gegeven. De toneelvereniging van de KAB uit Warmond bracht na de pauze de klucht „De eenzame heer uit Shang hai". Na de inspannende beluistering van het zangiprogramma was deze tot veel lachen dwingende klucht een heerlijke ontspanning. NOORDWIJK Door de vennootschap „De Witte Raaf", Langeveld 17, is bij b. en w. eep verzoek ingediend tol on trek king aan hel openbaar verkeer van de Duinweg in het Langeveld. Dit verzoek werd gevolgd door een schrij ven van C. M. Nulkes, dat een ver zoek van dezelfde strekking in houdt. Deze verzoekschriften houden ver band met de omstandigheid, dat ver gunning is verleend tot afzanding van enkele percelen duingrond. Het vervoer van het afgegraven zand vindt plaats via de Duinweg en de Duindamseweg. In verband hiermede betoogt „De Witte Raaf", dat het zand- vervoer langs-de Duinweg last en hin der zal veroorzaken aan haar langs deze weg gelegen bollengronden en recreatie-oord; de heer Nulkes geeft te kennen dat behalve aan zijn bol- lenbedrüf schade wordt berokkend a. d. weg, daar verzakkingen zullen optreden, de afwateringsgreppels dicht vallen en afrasteringen zullen worden vernield. Bovendien heeft naar de mening van de heer Nulkes de openbaarheid van de Duinweg geen zin, daar een gedeelte van de weg geen openbare bestemming heeft. De vraag of het zandvervoer werkelijk schade of hinder zal be- rokenen aan de langs de Duinweg gelegen percelen is echter moeilijk te beoordelen. Indien er schade zal wor den veroorzaakt, dan betreft dit in de eerste plaats de Duinweg zelf. Deze schade zal voor rekening van onderhoudsplichtigen komen i.e. de gemeente Noordwijk. B. en W. kun nen in dit verband mededelen, dat de firma C. L. den Haan's Aannemers- en Handelsbedrijf, dat zich belast heeft met de afgraving van de gron den en het vervoer van het zand, zich heeft verbonden tot dekking van eventuele sohade een waarborgsom in de gemeentekas te storten. Het is dus in het belang van de vervoerder zodanige maatregelen te nemen,, dat de schade tot een minimum wordt beperkt. Aangenomen dat ook de aan de weg grenzende percelen sohade zullen on dervinden vragen B. en W. zich toch af, of hierin voldoende grond kan zijn gelegen, om de Duinweg aan het openbaar verkeer te onttrekken. De beoogde maatregel zal immers tot gevolg hebben, dat andere par- ST0MPWIJK Jaarvergadering L.T.B. In ver band met de lange agenda beperkte voorz. J. v. d. Bosch zich bij de ope ning tot een kort welkomstwoord en gaf direct de gelegenheid om de no tulen voor te lezen. Een van de L.T.B. ingekomen brief inzake de Landbouwschapsheffing, werd nader toegelicht, wat uiteindelijk hierop neer komt, dat voor de aftrekbepa ling de contributie voor 1.5.'56 be taald moet zijn. Het jaarverslag werd gevolgd door het kasoverzicht met een voordelig saldo van 437.33. Punt 6 van de agenda nam nogal enige tijd in beslag. De heren J. v. d. Bosch en F. v. Swieten waren aftredend. Alleen F. v. Swieten stelde zich her kiesbaar, terwijl J. v. d. Bosch, die sedert de oprichting van de afdeling de voorzittershamer gehanteerd heeft, meende, na 38 jaar voorzitter te zijn geweest, zijn plaats voor een jongere L.T.B.'er beschikbaar te stellen. Er zijn jongere leden genoeg, dus waar om moet een oude man blijver» zit ten? had J. v. d. Bosch zich afge vraagd. Ondanks enkele bezwaren uit de vergadering handhaafde de voor zitter zijn mening, zodat stemming nodig was. De secretaris v. Swieten werd met algemene stemmen herko zen. Nadat door het bestuur als can- didaat gesteld was C. v. d. Bosch Jzn., stelde de heer M. S. Onderwater uit de vergadering een tegencandi- daat ir» de persoon van P. v. d. Salm. Laatstgenoemde kreeg bij de le stem ming de meerderheid en was der halve gekozen. Nu volgde nog de ver kiezing van een nieuwe voorzitter. De pas herkozen secretaris F. v. Swieten mag nu voortaan de voor zittershamer hanteren. De 2e voorzit ter H. Jurgens was de tolk van de leden bij een korte huldiging van de scheidende voorzitter en boocj hem een kist sigaren aan en ook de mo gelijkheid de sigaren aan te steken, door deze sigaren vergezeld te doen gaan van een zilveren tafelaanste ker, verwerkt in het model van een paard. De heer B. G. Bles van het secre tariaat van de L.T.B., behandelde hierna het onderwerp „Wat voor zin heeft het Landbouwschap?". In het kort verduidelijkte spreker het ont staan en de doelstelling van het Landbouwschap .alsmede de huidige en toekomstige taken. Na deze rede kreeg men de gele genheid van gedachte te wisselen, waarby de grote problemen van melkprijs nogmaals beschenen wer den en wel zodanig dat er voor de eigenlijke rondvraag geen vragen meer over waren. Hobbyclub. Ir> Stompwijk ont brak nog steeds een mogelijkheid om de jongens van 12—17 jaar in een jeugdvereniging op te vangen. Dit kan nu veranderen, indien het door kap. J. Velthuyse genomen initiatief volledige medewerking ontmoet van ouders en jongens. Er zijn genoeg plannen, die alleen maar wachten op de jongens van 1217 ja.r. Woensdagavond a.s. om 7 uur kun nen de jongens kennis maken met de plannen door naar de jongensschool te komen, waar in het 5e klaslokaal de kapelaan en leiders aanwezig zul len zijn om de kennismaking te ver gemakkelijken en de plannen toe te lichten. N00RDWIJKERH0UT Successen op wlelersportgebied. Dat Noordwijkerhout meer pijlen op ha&r boog heeft op wielensportgebied dan alleen Arie van Wetten bewees op Koninginnedag onze plaatsgenoot Louis van Dam, die in Lisse de eer ste prijs, alsmede alle premies won in de wedstrijd op tourtietsen. Noch de Lissese favoriet, noch de kam pioenen van Noordwijk en Voorhout vormde een ernstige concurrentie voor hem. Arie van Wetten, die meereed in de Ronde voor race-fietsen, had met teveel pech te kampen. Een enkele pechtis voor v. Wetten geen handi cap. Daar slaat hij zich wel doorheen. Maar het pechduiveltje speelde hem in Lisse zoveel parten, dot een gun- tige klassering niet mogelijk bleek. VOORHOUT GEMEENTE BIEDT TEGEL-TABLEAU AAN Met de verbouw van het gemeente huis, nu alweer enkele maanden ge leden geopend, werd door het be stuur en leden der Coöp. Reiffai- senbank een groot gebrandschilderd raam aangeboden. Met de opening waren velen hiervan mede getuige. Ook het gebouw der plaatselijke C.R. bank, een buurman van 't ver bouwde gemeentehuis onderging in de afgelopen winter een verbou wing en is op zeer aantrekkelijke wijze naar de eisen des tijds veran derd. Het gemeentebestuur heeft ge meend hiervoor als gelukwens een blyvend aandenken aan te bieden. De aanbieding had gistermorgen in alle eenvoud plaats. Aanwezig wa ren het volledige bestuur en de Raad van Commissarissen van dc Coöp. Raiffeisenbank onder voorzitterschap van de heer B. P. Schn.il te en dr. A. W. Bots. Deze konden vervolgens verwelkomen waarn. burgemeester Kolfschoten, wethouder Borst en de heer J. W. v. d. Aardweg, gemeen- tesecr. Na deze verwelkoming begaf men zich naar het wachtlokaal van de bank, waar burg. Kolfschoten na mens het bestuur een tegeltableau van Sassenheims Blauw, hetwelk in één der muren was aangebracht, aanbood. Dit tableau, bestaande uit zes grote tegels, herinnert aan het( 50-jarig jubileum, dat de Raiffei senbank in het voorjaar van 1955 mocht vieren. 1 Mei-bridgedrive - Op 1 mei a.s organiseert de bridgeclub Voorhout een drive in caférest. „Boerhave", aanvang 7.30 uur nam. De baten ko men geheel ten goede aan de tocht voor ouden van dagen. ticuliere belangen worden geschaad, hetgeen uit de ingediende bezwaar schriften voldoende blijkt; doch af gezien daarvan merken B. en W. op, dat de Duinweg, die in totaal een lengte heeft van ruim 6 km., van oudsher voorkomt op de wegenleg ger van de gemeente Noordwijk en altijd een bijzondere betekenis heeft gehad voor het openbaar verkeer als verbindingsweg tussen de bad plaats en het Langeveld. B. en W. betreuren het dat destijds door Ged. Staten een gedeelte ter lengte van 858 meter aan het openbaar is ont trokken, waardoor de Duinweg -aan betekenis heeft ingeboet: dit neemt echter niet weg. dat het resterende gedeelte ter lengte van pl.m. 5600 meter voor het openbaar verkeer van niet te onderschatten belang is. De veranderingen welke zich ge durende de laatste jaren in het Lan geveld hebben voltrokken en de ont wikkeling, v/elke deze streek in de toekomst,te zien zal geven, eisen dat speciaal op het gebied van het ver keer voorzieningen worden getrof fen, welke de volledige ontsluiting van dit gebied mogelijk zullen maken. B. en W. zijn er van overtuigd dat ook -de Duinweg in het kader van deze voorzieningen een belangrijke rol zal gaan spelen en achten het dan ook niet verantwoord deze weg thans geheel of gedeeltelijk aan het open baar verkeer te onttrekken. Gemeenteraad. De raad zal don derdag 3 mei a.s. 's avonds te 8 uur in openbare zitting bijeenkomen voor behandeling van de volgende agenda: Krediet woningtelling: ver pachting teelland aan dc Lageweg; verpachting teelland in het Lange veld; verpachting consumptietenten sportpark; ingebruikgeving aan de Jan Kroonsweg; verhuur van grond aan de Emmaweg nabij hotel Marie- Rose; verkoop van grond nabij dc Emmaweg; aankoop van grond aan de Pickéstraat; aankoop van grond aan de Langevelderweg; verzoek onttrekking Duinweg aan openbaar verkeer; benoeming onderwijzer aan openbare lagere school; Krediet transportleiding van pompstation waterleiding. PAARDENSPORT DE KOERSEN TE DUINDIGT De uitslagen van de op zondag te Duin digt gehouden draverijen en rennen luiden: Draverijen: Princessprijs: 1. Uncle Sam (J. Zuy- derduyn) 1.29.4; 2. Umberto v. Oranje; 3. Urania. Toto w: 5.10; pl: 1.40 1.20 1.40; gek: 7.90; cov: 4.30. Gretchen H-prijs: 1. Ulrica B (W. H. Geersen) 1.31,5; 2. Theo Bascom; 3. Truusje L. Toto w: 1.30; pl: 1.20, 1.70, 4.20gek: 4.—; cov: 4. Primn Jay-prijs: 1. Quartus Sencer (Q. Raymnkers) 1.27.6; 2. Ronny Zora; 3. Rotecta. Toto w: 5.30; pl: 2.30, 2.—. 12.20; gek: 14.10; cov: 6.50. O'Bedelia-prijs: 1. Queen Bonnie (S. J. van Leeuwen) 1.25.8; 2. Sirona; 3. Rosa Gregor. Toto w: 7.60; pl: 2.50. 1.50, 3.50; gek: 5.—; cov: 4.70. Denenaprijs: 1. Sunny Boy <W. H. Geersen) 1.25.4: 2. Sorento; 3. Odyüe Spencer. Toto w: 2.—; pl: 1.20, 1.30, 1.60; gek: 2.30; cov: 3.30. Bonnie Scottprijs: 1. O Marijke (A. Th. Knijnenburg) 1.25.4; 2. Roland; 3. Quick Hollandia G. Toto w: 4.30; pl: 1.50. 1.70, 1.30; gek: 10.70; cov: 5.60. Rennen: Nanoukprljs: 1. Kandahar (A. W. van DUk) 2.02.2: 5 lengten 2. Clemenceau; 3. Nimrod. Toto w: 1 40 (stal); pl: 1.40, 2.20 gek: 3.50; cov: 3.60. Kinczemprljs: 1. Mangala (A. W. van Dijk) 2.08; 2. Sylvia; 3. Dream Star. Toto w: 4.— (stal); pl: 1.60, 1.40. 1.70; gek: 4.cov: 3.40. Rivaliteprijs: 1. Columbus (J. G. Nico- laas) 2.16,1; 2. Hidalgo; 3. Le Chevrcuil. Toto w: 2.10; pl: 1.10. 1.50, 1.40; gek: 4.10 cov: 6.60. Totale omzet 133.395. GEWICHTHEFFEN SPARTAAN WON VAN HERACLES Onder grote belangstelling heeft zater dagavond in dc Jacobazaal van ..Den Burcht" de LAC De Spartaan de steden- ontmoeting tegen Heracles uit Dordrecht verdiend gewonnen. De prijzen voor de beste prestaties waren voor M. Anneeze en J. W. Heetveld, beiden van De Spar taan. De totaaluitslag werd: De Spartaan 3.44; Heracles 3 20. Vermelden wU tot slot dat de jongste telg uit de Spartaan-familie K. R Brandt de uitslagen: 52.5-50-65 kg. wist te behalen. Met medewerking van de acrobatengrocp ,,De Sandows" o.l.v. de heer P. W. Brandt een zeer geslaagde avond. POSTDUIVEN Het Oosten (Lelden) Wedvlucht met oude duiven vanaf Roosendaal op zaterdag 28 april. In concours 175 duiven welke om 13.30 uur met N-wind werden ^elot. De eerste duif bereikte zijn hok om 14.48.07 en maakte een snelheid van 915.04 m. p.m. De laatste prijswinnaar om 15.01.14 u. met een snelheid van 776.,37 m. p.m. Uitslag: J. Roest 1. 9, 27. 31; J. C. v. d. Weele 2. 4. 11. 28. 33; R. Vreeburg 3. 22; J. van Wezel 5. 8. 18. 21, 35; H. v. d. Vecht 6, 7, 17; A. ter Haar 10, 12. 16. De Blauwband (Sassenheim) Wed vlucht op zaterdag met oude duiven v.a. Roosendaal 76 km. In concours 104 dui ven. gelost 1.30 uur. aankomst eerste duif 2.51,28. snelheid 937 m. p.m.; laatste duif 3.5.13, snelheid 807 m. p.m. Uitslag: C. v. d. Zwart 1, 20; C. Drost 2, 5. 16, 19; J. de Vreugd 3. 10. 24; L. de Ridder 4, 8. De Blauwe Doffer (Bodegraven) Wedvlucht met oude duiven van Roo sendaal, 64 km. In concours 83 duiven, gelost 1.30 uur, aankomst eerste 2,39.02; 936.70 m. p.m.; laatste 2.57.44; 733.08 m. p.m. Uitslag: Baas 1, 4.; Groenendijk 2; Dokkum 3; Staalduinen 5; Dokkum 6: Verhulst 7.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7