DUINSTREEK RIJNSTREEK DE BRULLENDE BERG Flinke drukte in de Bollenstreek DINSDAG 1 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 KATWIJK AAN OEN RIJN Dodenherdenking. In dezelfde geest als vorige jaren zal ook nu op vrijdag 5 mei a.s. de dodenherdenking plaats hebben. Om halft acht des avond zal de opstelling plaats heb ben op de Kerklaan. Voorop gaan de militairen van het Vliegveld, daar achter de andere deelnemers(sters). Aankomst te 8 uur bij het monument naast het gemeentehuis, alwaar in tussen ook de stoet uit Katwijk aan Zee is aangekomen. Een tamboer geeft te 8 uur een signaal waarna twee minuten stilte wordt in adht ge nomen. Vervolgens wordt een salvo gelost en speelt de kapel van het vliegkamp twee psalmen. De tam boers blazen de vaandelmars en de kapel speelt het Wilhelmus. Hierna de kranslegging en na deze plechtig heid gaat de stoet weer terug naar de kerkgebouwen om een herdenkings dienst bij te wonen. Jaarverslag K. en O. Het jaar verslag van de Groenteveilingvereni ging is verschenen en uit dit verslag blijkt dat de veiling, in weerwil van een lagere omzet van 167.980 dan in 1954 toch een goede beurt heeft gemaakt. Er is bij een omzet van 3.133.088 een bruto batig saldo van 80.279.61, welke bedrag het foestuwf voorstelt te bestemen als volgt: af schrijving gebouwen 6000, idem kisten- en kunstmestloods 2500, idem terreininventaris 41-85, idem geluidsinstallatie 962, idem kantoor- inventaris 1445.80, idem emlballage 59.205.81 en toe te voegen aan de reserve dibiteuren 6000De balans sluit met 'n eindcijfer van 482.290.01, Uit de balans noemen we als voor naamste cijfers onder activa: vastge legde middelen 256.249.91, vlottende middelen 117.128.43, en contante middelen 65.375.58, onder de activa: eigen kapitaal 30545.62, reserve dibieuise diibitauiren f 18.* vreemd kapitaal op lange termijn 115.161.20, idem'op korte termijn 286.645.02. Uit de exploitatiereke ning over het boekjaar 1955 noemen we als lasten: lonen en salarissen 56.037.74, onkosten f 57.007.55, in terest 3035.45; en baten: veiling provisie 131.421.79, embalagehiuur 52.879.68, bruto-winst kunstmest 4481.35, idem op bestrijdingsmidde len 7777.35. De aanvoer nam in ver gel ij kig met 1954 met 11 1/2% toe maar de omzet daalde met 4.8%. Hier uit wordt geconcludeerd dat de ge middelde prijzen der hoofdprodukten gedaald moeten zijn. De winststijging op de bestrijdingsmiddelen wordt in het verslag toegeschreven aan een vergroting van de omzet met 33%. maar de omzet in kunstmest daalde met 35 ton. De meerdere lasten aan ionen moeten worden toegeschreven aan loonherzieningen (verplichte loonronden en verhogingen). Het voordelig saldo voor de prijzenfonds oedrceg 55.941.40, het 7% afzetfonds 21.687.51. Het bestuur is voornemens voor de eerstvolgende vergadering voor t.e stellen bij de B. L. Bank een krediet aan te gaan van 350.000 gro tendeels nodig voor diverse verbou wingen, af te lossen in 35 jaren en wel 200.000 als vast krediet en Aetherklanken WOENSDAG. TELEVISIEPROGRAMMA'S. VPRO; 17.0017.40 Voor de kinde ren. AVRO: 20.00 Filmvar ia. 21.00— 22.00 Filmprogr. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte muz. 10.15 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Granl. 11.30 Omr.ork. en soliste. 12.30 Land- en tirinb.- meded. 12.33 Meisjeskoor. 12.55 Gram. en. act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.00 Bondsdag Bond Mannenvereniging. 14.45 Gram. 15.35 Clavecimbelrecital. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Orgelspel. 18.15 Kamermuz. 18.45 Spectrum van het Chr. Organi satie- en Verenigingsleven. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Nederl. volksliederen. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerork. en solist. 21.20 Flitsen van de Bijbeldag te Antwerpen. 21.50 Lichte muz. 22.15 Volksmuz. met comm. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.26—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00 AVRO. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVR O: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de huis vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwij ding. VPRO: 10.00 Schoolradio. AVRO: 10.20 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.30 Pianore cital. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.35 Orgel en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded.. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Kinderkoor en politie- kapel. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.50 Rege- ringsuitz. Rijksdelen overzee: Jeugd- uitz. „De brievenbus gaat open", cor- 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 respondentieclub o.l.v. Regina Zwart. Voor de jeugd. 18.45 Gram. 18.55 Pa ris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Koorzang. 19.45 Toneelbeschou wing. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. voor de militairen. 21.25 De antwoordman. 21.40 Amus,muz. 22.20 Radiojourn. 22.30 Sopr. en piano. 22.55 „Ik geloof, dat....", caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportrep. 23.20 Act. of gram. 23.30—24.00 Gram. ƒ150.00 in rekening-courant. Na het afkomen der bouwverginning zal dai met ceze werken wor l*m begonnen D. Minnee gehuldigd. De heer D. Minnee, Commandeurspad is reeds 60 jaren lid van de muziekvereniging Harmonie Katwijk. Dientengevolge viel hem zaterdag LI. de eer te beurt in de lijst van geridderden te worden opgenomen. Minnee was zaterdag middag ten gemeentehuize genodigd, waar hem door de loco-burgemeester, de heer Bloot, in tegenwoordigheid van de gemeentesecretaris en be stuursleden van de muziekver. werd medegedeeld dat hem de Eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons door H.M. de Konin gin was toegekend. Des avonds werd 'hem door de muziekvereniging te zijnen huize 'n serenade gebracht. De voorzitter, de heer J. J. Verhart, com plimenteerde namens de gehele ver eniging de heer Minnee met deze grote eer, het korps zette de muziek in met een pittige mars om te beslui ten met een „lang zal hij leven". Ook uit de burgerij had de lieer Minnee nog vele felicitaties in ontvangst te nemen. N00RDWIJKERH0UT 7e BLOEMENPUZZLERIT VOOR WIELRIJDERS. Voor de 7 e maal heeft de WV- Noordw ijkerhout zondag j.l. een puzzlerit voor fietsers georganiseerd. Ondanks het gure weer hebben 114 wielrijders aan deze rit deelgenomen overigens met meer succes van de samenstellers van de route dan voor henzelf, want de meesten hunner lie pen de straflpunten bij tientallen ge lijk op. De tooht, die de deelnemers maken moesten, voerde hen door de duinen, langs bloeiende bollenvelden en door Noordwijk aan Zee. In de route-be schrijving zaten heel wat voetangels en klemmen, zodat ook zij, die meen den goed gepuzzled te hebben op een gegeven moment moesten ontdekken, dat zij verkeerd gereden waren. Sleahts één deelnemer n.i. Jan van Paridon wist de rit strafpuntloos te ■beëindigen. Hij kreeg als beloning de grote wisselbeker voorlopig voor een jaar in zijn bezit Willy Bruines eindigde met slechts twee strafpun ten evenals Toos van Paridon. Na loting kreeg eerstgenoemde de dames- wisselbeker. Laatstgenoemde kreeg de eerste keus uit de 5 fraaie prijzen, die buiten de wisselbekers beschikbaar gesteld waren. Ook de heer W. de Groot uit de Zilk had slechts 2 straf- punten. Hij mocht als 2e uit de prij zen kiezen. De overige prijzen waren voor mej. J. v. Steijn, en de heren J. Th. Aartman en P. v. d. Zwart 3ie alle drie met 50 strafpunten de finish Bij de start kreeg iédere deelnemer ditmaal voor het eerst een mooie f ietswimpel, welke zij als herinnering aan deze goed geslaagde puzzlerit konden rneenemën. Na afloop heeft burgemeester v. d. Weijden, die tevens ere-voorzitter is van de VW, met enige toepasselijke woorden de prijzen uitgereikt. De voorzitter van de VW, dokter Van Praag heeft tot slot de deelnemers nog toegesproken. Z0ETERMEER LTJ. De LTJ heeft de laatste bijeenkomst van het winterseizoen, die in het parochiehuis gehouden werd een feestelijk tintje gegeven. Voor deze gelegenheid waren ook de dames uitgenodigd. Er heerste een echt opgewekte stemming en de vele aanwezigen hebben zich uitmuntend geamuseerd. De heren H. Jansen en P. Friggen hielden met hun vrolijke muziek de stemming er best in. De pauze werd benut om nog enkele spij kers met koppen te slaan. Zo werd tot tweede, voorzitter gekozen, de heer A. de Groot. Met algemene stem men werd besloten ook d!it jaar weel een dagje er tussen uit te trekken. Dit zal plaats vinden op 23 juli a.s. waarop men dan een 'bezoek zal gaan brengen aan „Ons Erf". De geestelijk adviseur kap. J. Hamers, heeft de voorzitter hartelijk dank gezegd voor het vele, dat hij voor de vereniging heeft gedaan en voor de nauwgezette wijze, waarop hij zich van zijn taak gekweten heeft. Het ligt namelijk in de bedoeling dat de voorzitter zijn plaats weldra aan een ander zal af staan. Na deze zakelijke besprekingen werden de feestelijkheden hervat Op beschaafde- en prettige wijze heeft men zich vermaakt, waarbij het slot helaas nog te gauw kwam., Jaarvergadering „De Goede Wo ning". Gisteravond hield de R.K. Woningbouwvereniging „De Goede Woning" haar jaarvergadering in „De Gouden Leeuw". Uit de diverse be sprekingen, die werden gehouden, bleek zonneklaar, dat 'de woning bouwvereniging alles in het werk ge steld heeft zelf tot bouwen over te kunnen gaan. In een bespreking met b. en w. is echter gebleken, dat uit het toegewezen bouwvolume 1954 '56 geen woningwetwoningen ge bouwd werden, omdat de vraag naar woningen voor bouw in de vrije sec tor en premiebouw groter was dan de toewijzing. In 1957 en mogelijk zelfs in dit jaar nog kunnen wonin gen gebouwd worden voor de bouw verenigingen te meer omdat in een der laatste raadsvergaderingen zulks pertinent toegezegd is. Doordat in de toewijzing van het bouwvolume ver andering gekomen is konden de plan nen, die destijds door de raad waren aangenomen, en waarin, dank zü de invloed van de K.V.P. degelijk reke ning is gehouden met de grote gezin nen, zeker niet in deze vorm gereali seerd worden. Teneinde het beschik bare volume zo vlug mogelijk te rea liseren, is door het gemeentebestuur voofgesteld, de huizen op naam van de gemeente te bouwen en deze dan na afloop aan de woningbouwvereni gingen over te dragen. De woning bouwvereniging zou echter wel wor den gekend in het opstellen van het bouwplan. De financiële toestand van de ver enig! ng is gezond. De exploitatie van de woningen aan de J. L. van Rijweg heeft tot en met 1954 een winstsaldo van 1786.45 voor blok A, en 998.74 voor blok B opgeleverd. De stijging van de exploitatiewinst is voornamelijk veroorzaakt door de algemene huurverhogingen gepaard gaande met een verhoging van de on- derhoudsnormen met 25 per woning per jaar. Het kassaldo per 31 december be-' droeg ƒ196.30. Het aantal leden be draagt nu 235. De vergadering, die wegens ziekte van de voorzitter onder leiding stond van de heer J. Moers, herkoos de bei de aftredende bestuursleden, de he ren J. Moers en G. P. v .d. Broek. Maar van bloemenzee geen sprake ALPHEN AAN DEN RIJN UITREIKING VAN ONDERSCHEIDINGEN. Tijdens een gezellige bijeenkomst in de cantine van N. Samsom N.V. heeft burgemeester Ed. C. Witschey van Alphen aan den Rijn zaterdag morgen, in tegenwoordigheid van hun echtgenoten en afdelingschefs, aan negen personeelsleden van ge noemde N.V. koninklijke onderschei dingen uitgereikt. De zilveren ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau werd verleend aan de heren J. H. v. Brussel, H. van Dongen, D. J. Groen hof, A. Groenendijk, J. Postihuma en in brons aan de heren D. Arlman, W. Dekker, C. Stapper en L. Zuidam. De heer W. Samsom, een der direc teuren sprak een kort inleidend woord waarin hij wees op het uitzonderlijk karakter van de bijeenkomst. Burgemeester Witschey herinnerde er aan, dat elke persoon in een be drijf, van hoog tot laag, zijn eigen verantwoordelijkheid draagt en mede hierdoor een belangrijke spil bete kent. Slechts met inspanninjg van alle krachten kan een bedrijf floreren. Deze gedecoreerden, welke allen een vermeldenswaardig jubileum achter rug hebben, zijn aan te wijzen als de lichtende sporen in activiteit en plichtsbetrachting, accuratesse, trouw en ijver in dit belangrijke bedrijf voor onze nationale economie. De heer Posthuma sprak mede na mens de anderen een dankwoord. De heer W. Samsom feliciteerde de gedecoreerden en zei de aan zijn medewerkers ten deel gevallen on derscheiding te willen zien als ere- blijk tevens aan het bedrijf. Als geschenk van de directie reik te hij aan de „grote negen" de draag- penning uit. De directieleden woonden de plechtigheid bij en leefden in har telijke bewoordingen met de onder scheiden werkers mee. B EN W. ANTWOORDEN RAADSLID SLOOTJES. In antwoord op de door het raads- i L. S. Slootjes gestelde vragen delen b. en w. mee, dat in 1955 te genover een afvoer van 140 gezinnen !:54 gezinnen zich hebben gevestigd. In 1955 zijn 129 woningen gereed gekomen en aan de woonruimte wer den 22 woningen onttrokken, terwijl er 90 woningen voor rekening van de gemeente en de woningbouwver enigingen voltooid en ingebruik zijn genomen. Van de na 1 januari 1953 voor re kening van voornoemde- instanties gebouwde en gereedgekomen wonin gen zijn 11 woningen in gebruik bij personen die geen normaal gezin vor men, t.w. in de Witte de Withstraat 3, de Surinamestraat 2, de Javastraat 1, de Pieter Floriszstraat 4 en in de Ruisdaelstraat 1. Zonder dwingende voorschriften zullen verzoeken om woningen met lagere huUr om te ruilen tegen wo ningen waarvoor meerdere huur be taald moet worden, zulks ten be hoeve van minder financieel draag krachtige gezinnen, geen of onvol doende effect sorteren. Tijdens de vorige raadsvergade ring hebben b. en w. teruggenomen hun voorstel inzake verdeling van het jaarlijks beschikbaar gestelde bedrag ad 1250.aan jeugdverenigingen. In voormeld voorstel was 1100. verdeeld. Er was intussen een kwes tie gerezen omtrent de vraag of de rest ad 150.— toegewezen kon wor den aan de Hobby-club, welke club een daartoe strekkend verzoek had ingediend. Het onderzoek van de vraag of deze club gerekend kan wor. den onder de aanduiding „jeugdver eniging" heeft het college het inzicht rijker gemaakt, dat de desbetreffende regeling terzake enige herziening en aanvulling behoeft. Ook is bij infor matie elders gebleken, dat het be drag dat de gemeente Alphen a. d Rijnvoor dit doel beschikbaar stelt, zeker niet te hoog geacht mag worden. B. en w. stellen thans een verho ging van dit bedrag in het vooruit zicht alsook de instelling van een adviesraad voor voorlichting en bij stand van het college voor de toepas sing van de in het leven te roepen regeling. In afwachting daarvan stemmen b. en w. iri dat ook de Hob by-club, overeenkomstig de gedach te van de desbetreffende commissie, deelt in de toekenning van subsidie en wel tot een bedrag ad 150. AFSCHEID VAN MEVR. HERBIG-HOFSTEE Aan mevr. G. E. C. Herbig-Hofstee is zaterdagmiddag tijdens haar af scheidsreceptie van de burgerij in hotel „Toor", ter gelegenheid van haar vertrek naar Zeist, een drie voudige onderscheiding ten deel ge vallen. Burgemeester Ed. C. Wit schey van Alphen a.d. Rijn decoreerde mevr. Herbig in tegenwoordigheid van haar echtgenoot en kinderen als mede van een groot aantal vertegen woordigers en vertegenwoordigsters van verenigingen, corporaties en in stanties met de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, haar verleend door de koningin. Voorts bood de burgemeester aan mevri Herbig de ere-penning van de gemeente in brons aan, terwijl zij die middag tevens ontving de ere penning van de Stichting Bevordering Bescherming Bevolking. Deze laatst genoemde onderscheiding werd haar uitgereikt door de directeur der SticK- ting, mr. L. Tilenius Kruythoff. Mr. Tilenius Kruythoff herinnerde in zijn korte toespraak aan de februari-ramp, toen mevr. Herbig in Alphen a.d. Rijn de eerste was die zich als noodwachtster bij de B.B. aanmeldde. Sedert dien had mevr. Herbig tal van waardevolle initiatie ven ontwikkeld. Haar aandeel in de leniging van de nood in de ramp gebieden was groot, inzonderheid haar leiding bij de hulpverlening aan Noord was de wind! Hij kwam guur cn koud over de vlakke bollenstreek aanwaaien en hoewel er ook nu nog niet van een overweldigende bloemenpracht spra ke was, trok er een enorme karavaan automobielen en motoren langs de wegen die door Sassenheim, Lisse, Hillegom, Noordwijk, e.d. voeren. Vooral zondagmiddag was het ouder wets druk, ook al lieten de fietsers verstek gaan. De politie had zich op een grote drukte voorbereid. Op vrijwel ieder kruispunt van enige importantie vond men de dienaren van Hermandad en mede daardoor liep het verkeer soe pel en vlot en deden zich nergens opstoppingen van betekenis voor. Op de Keukenhof hadden de be wakers van het parkeerterrein druk werk. Want een belangrijk deel van de auto's zette koers naar deze bloe- menshow. Massa's buitenlanders wa ren ook dit keer van de partij. Veel militairen uit de Amerikaanse zóne, terwijl ook Belgen, Fransen en Duit sers niet ontbraken. De kleurenpracht der bollenstreek zal de bezoekers van over de gren zen tussen twee haakjes niet zijn meegevallen. Want hoewel het nu mei is, is er geen sprake van een één juichende bloemenzee. De hyacin then zijn er na veel hangen en wur gen dan toch gekomen. Maar nietttemin is het nog altijd zo, dat de weersomstandigheden sterk moeten veranderen, willen de praal wagenbouwers het grote bollencorso, dat zaterdag a.s. door de streek zal trekken, over enkele dagen de man den met hyacinthen voor het opschen- pen hebben. Aan blauw en rose zal geen gebrek zijn, maar de heer Van Driel is met een aantal wagens van de tekenplank gekomen, die méér kleuren vragen. Wat de tulpen betreft: het is mo menteel Madame Lefeber, die zo hier en daar een plek vlammend-rood verft, plus enkele hoekjes tulipa Kauffmanniana en voor het overige is het vrijwel allemaal nog blad en knop. De dubbele vroege tulpen zou den binnen een paar dagen ook flink gaan kleuren, maardan moeten de temperaturen omhoog. Men ver wacht voor het overige wel, dat, wanneer het weer omslaat en imen warmte en zon gaat krijgen, dat dan ook vrijwel alles tegelijk in bloei zal vliegen endat men dus een kort bloeiseizoen heeft. En dat is iets, dat de horeca-bedrijven en de Keu kenhof nu liever nét niet hebben. Het is trouwens ook altijd riskant te gaan voorspellen in deze sector, om dat alles, maar dan ook alles door het weer wordt bepaald. Inmiddels is men in de H.B.G. te Lisse en elders in de streek druk bezig de laatste hand aan de corso wagens-van-stro te leggen om over enkele dagen zich uitsluitend te kun nen wijden aan het prikken en rijgen der bloemennagels. Maar voor het zo ver is, gaat U vermoedelijk nog wel het een en an der uit deze contreien vernemen! het geadopteerde Züidland werd ge waardeerd. In haar functie als pl. hoofd van de dienst sociale verzor ging in de kring Z.H.-3 van de B.B. en als hoofd van dezelfde dienst in de gemeente Alphen a.d. Rijn heeft mevr. Herbig veel stimulerend werk verricht, hetgeen vooral gezien moet worden in het kader van het moeilijke opbouwwerk in B.B.-verband. De B.B. is mevr. Herbig veel dank verschul digd. Als particuliere instelling heeft de Stichting B.B.B. als hulde voor het mooie werk, haar de ere-penning toegekend. Burgemeester Witschey wees op de kracht van het vele_ kleine. Er is op het terrein waar mëvr. Herbig zich bewoog ontzaglijk veel in samenhang en goede kameraadschap van alten die om mevr Herbig gegroepeerd wa ren, tot stand gebracht. Maar de lei ding, de stimulans die bij voorbaat het welslagen van de onderneming garan deerde, ging uitsluitend van mevr. Herbig uit. De staat van dienst welke op zoveel verschillende uitingen lig gen op sociaal, cultureel, charitatief en maatschappelijk gebied, getuigen van een niet te evenaren energie en van moeilijk te benaderen gemeen schapszin. De heer Ros, kringhoofd B.B. Z.H.-3 uitte zijn waardering met bloemen. Hij bood een kristallen vaas, rijk ge vuld met bloemen, aan. (9 De pl. afd. van de Ned. Kath. Bond van arbeiders(sters) in voedings- en genotmiddelenbedrijven „St. Joris" te Alphen a.d. Rijn heeft zaterdag avond in hotel „Toor" de jaarverga dering gehouden. Hiertoe waren ook de dames* uitgenodigd, omdat er om meer dan een reden feest werd ge vierd. De afdeling bestaat 10 jaar en als jubileumgeschenk genoot zij 'n leden winst van ruim 300 in het afgelo pen jaar. Men kon hierover tevreden zijn al is daarnaast alle reden om niet voldaan te zijn. Want zowel uit de mededeling van de voorz. de heer H. L. v. d. Heuvel, als uit het jaarverslag van de seer., de heer A. M. L. P. Ra- velli blijkt dat er een gerechtvaar digde kans is om het ledental dit jaar tot het dubbele op te voeren. Hiertoe zal dan een poging worden gewaagd, mede om een bijdrage.te leveren in het jubileum geschenk aan de lande lijke bond, die binnenkort 60 jaar bestaat. Naast de bereikte verbetering van de lonen werd met dankbaarheid ge memoreerd, dat. dank zij het vol houden van de bondsbestuurders, Alphen a.d. Rijn is her-klasseerd en van de 5e klas in de 3e is geplaatst. Het vertrouwen werd uitgesproken, dat de enkele nog achterblijvende bedrijven voor wat betreft de toe passing van de C.A.O., zich ook spoe dig zullen scharen onder hen die in dit opzicht zijn voorgegaan. In verband met de sterke toename van het ledental werd het bestuur aangevuld. Gekozen werd de heren H. Haus en J. de Gans. Met de gevoerde ledenwerf-actie won de afdeling een 15-delig thee servies, beschikbaar gesteld door de bond. Omdat alle leden hierin hun aandeel hadden bijgedragen, heeft het bestuur dit geschenk gratis verloot. Als winnaar kwam de heer Ravelli, de secretaris, uit de bus, wie het van harte werd gegund, omdat hij toch het leeuwenaandeel had in het be reikte succes. De heer H. Martens sprak namens het hoofdbestuur woorden van dank voor -de bijdrage der afdeling in de ledenwinst voor de bond en voor de KAB in het bijzonder, De heer Smits verzorgde het fees telijk gedeelte van de avond mét accordeonmuziek en enkele gezel schapsspelen. BODEGRAVEN KONINKIJKE ONDERSCHEIDING. Een' tweetal ingezetenen zijn ter ge legenheid van de verjaardag van H. M. de Koning begiftigd met een 'eer volle onderscheiding. Zaterdagmorgen ontving de heer N. Hoogendoorn in van burgemeester J. Croles de me dedeling, dat hem bij Kon. Besluit van 25 april j.l. was verleend de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Deze on derscheiding werd verleend inzon derheid op grond van zijn verdiensten voor het Ger. Jeugdwerk, waarvan hij 40 jaar leider was. De tweede inwoner was adjudant M. Verhulst van de Rijkspolitie te Bode graven. De heer Vermeulen, distr.com. mandant, deed op zfjn bureau te Leiden, aan de decorandus mededeling, dat hem was verleend de ere-medaille in goud. De uitrei king geschiedde onder hartelijke ge lukwensen o.m. in bijzijn van de burgemeesters van de onder het groepsbureau van de adjudant ressor terende gemeenten Bodegraven, Reeuwjjk en Zwammerdam. In Bode graven werd de gedecoreerde toege sproken door burgemeester Croles, die er een eresaluut in zag voor het gehete corps. De adjudant dankte, v/aarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. ERNSTIG ONGEVAL. De heer C. Verkerk was bezig werkzaamheden te verrichten aan een muurtje, terwijl zijn dochtertje van 7 jaar hielp de stenen op te sta pelen. Plotseling stortte de muur om en viel op het kind. De gevolgen wa ren verschrikkelijk. Het meisje kreeg naast enkele uitwendige vleeswon den een schelbasisfractuur, en ge broken arm en een gescheurde keel. In zorgwekkende toestand werd zij naar het Van Itersonziekenhuis ver voerd. Volgens de laatste berichten was er een kleine verbetering in haar toestand geconstateerd. Rayonwedstrijden E.H.B.O. In het Parochiehuis werden doorhet rayon Zuid-Holland IV van de B.B. selectiewedstrijden E.H.B.O. gehou den, waaraan werd deelgenomen door ploegen uit Oudewater, Hekendorp, Reeuwijk, Lange Ruige Weide, Zeg- veld-Kamerik en Bodegraven. De jury bestond uit dr. Bakhuyzen van de Brink, schoolarts te Alphen a. d. Rijn, dr. Nagel te Boskoop, dr. W. v. d. Giesen uit Woerden en dr. S. Beye te Boaegraven. De ploegen kregen een vrij eenvoudige opdracht te be handelen, die echter wel enkele las tige kneepjes had. De mening van de jury was, dat er aardig gewerkt was, hoewel vooral in het vervoer wel enige foutjes gemaakt waren. De Bodegraafse ploeg, onder leiding van. instructeur E. v. Waveren, stak ver boven de andere teams uit en won vrijwel onbedreigd. Het maximum van de te behalen punten was 220. Bodegraven zal deelnemen aan de wedstrijden voor het kampioenschap van Zuid-Holland. De uitslagen luiden: 1. Bodegra ven 217 pnt., 2. Oudewater 188 pnt., 3. Reeuwijk 180 pnt, 4. Lange Ruige Weide 169 pnt., 5. Hekendorp 157 pnt., 6. Zegveld-Kamerik 125 pnt. Te Utrecht slaagden dezer da gen de dames T. Verlaat en S. v. d. Poel voor het examen kleuteronder wijzeres. BOSKOOP Jeugdvereniging Postzegelverza melaars. Door de postzegelverza melaars werd zaterdagmiddag een bijeenkomst belegd om te komen tot de oprichting van een jeugdvereni ging. De heren A. C. v. Wilgen, P. Koster en C. Bulk, waren aanwezig om de liefhebbers te ontvangen. Dat hiervoor zo'n grote belangstelling- zou bestaan, hadden zij echter niet verwacht. Reeds 29 personen tussen de 10 en 17 jaar gaven zich op als lid. Verwacht wordt dat dit aantal in de komende weken nog wel hoger zal worden. Zaterdag 5 mei zal in de zaal var» de heer v. d. Tooren de oprichtingsvergadering worden ge houden en zal uit de jeugdige leden een bestuur worden gekozen. Één maal in de vier weken, de le zaterdag van de maand, zal dan een bijeen komst worden gehouden van 14 tot 16 uur, waar de heren W. Weerheim en F. van Wijk, -de jonge postzegel verzamelaars zal inwijden in de „ge- tieimen van het vak". Wanneer de jeugd hun bezit op de bijeenkomsten meebrengt zal de ge- zün woonhuis aan de v. Tolstraat 23 tegenheid tot ruiten groter zijn.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6