Uitslagen kinderspelen Leiden De Russen snapten niets van de Britten Scherp OMGEVING Ned. Militair Elftal behaalde een verdiende 3-1 zege op Engelse ploeg per ireclor F. fl. M. Bernefeld Zilveren priesterjubileum Leids station: grote opzet onder een te kleine kap DINSDAG 1 MEI 1956 DE LEIDSE COURANT^ EERSTE BLAD - PAGINA 2 Pas tegen het einde hadden ze 't door Russische functionarissen hebben in particuliere gesprekken toegege ven, dat het lange tijd geduurd heeft voor maarschalk Boelganin en partijsecretaris Kroestsjef tijdens hun bezoek aan Engeland, iets gingen be grijpen van het Britse volkskarakter. Tegen de tijd, dat hun bezoek ein digde, hadden zij zich wat inzicht verworven en dat is wel gebleken op de persconferentie van vorige week vrijdag, kort vóór hun vertrek, toen Boelganin en Kroestsjef door vrien delijk, openhartig en luchthartig op treden een goede indruk maakten. Gedurende de eerste dagen van het bezoek werden de Russische leiders steeds weer in de war gebracht door de afwisselende houding van de me nigte nieuwsgierigen, waaruit nu eens enthousiasme, dan weer afkeer of KORTE golf De 23-jarige motorrijder J. Smulders, die woensdag j.l. in Den Haag met de Blauwe Tram in bot sing kwam, omdat hij geen voorrang verleende, is zaterdagavond in het ziekenhuis Westeinde aan zijn ver wondingen bezweken. Een felle bos- en heidebrand, die tussen Tilburg en Hilvarenbeek ruim 40 hectaren grond blakerde, vergde 3 uren lang activiteit van de brandweren uit Tilburg en Hilvaren beek; gisteravond 8 uur konden brandweerlieden en militairen, die ook ingezet waren, naar huis terug keren. De NOU Ned. Oppositie Unie, onder welke naam enkele oud-Wel - terianen aan de verkiezingsstrijd deelnemen, hebben steun gekregen van de Middenstandspartij, die zich bij hen heeft aangesloten. Op een overweg in de buurt van Apeldoorn is gisteren een 34-jarige inwoonster van Apeldoorn door de elektrische trein, komende uit Amers foort, gegrepen en gedood; de be-, stuurder van de trein werd op het station opmerkzaam gemaakt, dat er stukken dameskleding aan de loco motief hingen, waarna men op on derzoek uitging. Een 68-jarige Rotterdamse siga renhandelaar, die tijdens het week end afwezig was, ontdekte bij zijn thuiskomst, dat ongewenste bezoe kers een bedrag van f 2.400.bij hem uit huis gestolen hadden; de po litie speurt. De 18-jarige bromfietser J. Oos- terwouder uit Beemster is in de nacht van zondag op maandag met zjjn bromfiets in de omgeving van Purmerend tegen een boom gereden en op slag gedood. Het 2%-jarig dochtertje van de familie Thiel, die met het grindschip „Gustje" te Rhenen ligt, is zondag al spelende te water geraakt en ver dronken. Voor het diploma schoen verko per slaagden van de 149 candidaten 133, of 89 hetgeen 3 meer is, dan in 1955; er zijn thans 459 gedi plomeerde verkopers(sters) in Ne derland. De van de p. v. d. a. afgescheiden soc. unie heeft de c.p.n. telegrafisch verzocht besprekingen te openen om de arbeidersbeweging in Marxis- tische-Lenistische geest te hernieu wen. De bunker van Seys Inquart te Apeldoorn, die in de na-oorlogse ja ren een aardig inkomentje verschafte aan de Stichting '40'45, heeft zo zoetjes-aan de belangstelling van het Nederlandse publiek verloren; daar de Stichting '40'45 op haar vaste contributanten voortaan verder kan draaien, wordt de bunker niet meer opengesteld. Zestig jaren lief en leed hopen Theodorus Heijmans en Aleida Theu- nissen zondag a.s. te Groesbeek af te sluiten. Daar de feestelingen resp. 90 en 94 jaar oud zijn, zal de pastoor van Groesbeek met toestemming van de bisschop een stille H. Mis aan huis celebreren. POTLOOD en GEEST No. 541. Horizontaal: 1. dier, 7. me laatsheid, 9. officier (afk.), 11. gem. in Gelderl., 12. biersoort, 14. jongens naam, 15. uitroep, 16. voorzetsel, 18. gesloten, 20. stadje in It. Tirol bij het Gardameer, 22. adellijke titel in En geland (afk.), 23. gem. in Gelderl. 25. stengel. Verticaal: 2. lengtemaat, 3. plechtige gelofte, 4. bekende bos- en klimvogel, 5. drietal, 6. deken-pastoor ener kathedraal, 8. bijwoord, 10. voorzetsel, 13. dun tweesnijdend mesje, 17. oor logsgod, 19. aardrijkskundige aandui ding, 21. lied, 24. water in Friesland. Oplossing morgenavond. kille onverschilligheid voorhun be zoek bleek. Bij het bezoek aan Oxford raakte Kroestsjef kennelijk van streek door felle «uitlatingen van een vrouw in de menigte. „Waarom is zij zo boos, wat heb ik gedaan"? zo vroeg hij aan een Britse functionaris. Toen de ze antwoordde, dat de vrouw haar af keer van het communisme tooonde, wilde Kroestsjef zich in de menigte storten om met de vrouw te gaan praten. Er was heel wat overreding voor nodig om hem tot andere ge dachten te brengen. Ook de Britse nieuwsgierigheid naar Russische binnenlandse kwes ties en hun eigen particuliere leven irriteerde de Russische gasten. Zelfs in vertrouwelijke gesprekken met de Britse ministers toonden zij zich te rughoudend, zodra de campagne te gen de verheerlijking van Stalin ter sprake kwam. Naar in betrouwbare kringen ver luidt, is Kroestsjef bijzonder kwaad geworden om speculaties in de Britse pers over de vraag of hij een vrouw heeft en of zijn vrouw door Stalin naar Siberië verbannen is. Dit vond hij een onaanvaardbare grofheid je gens hemzelf en zijn zoon, die deel uitmaakte van de Sowjet-delegatie. Labour-afgevaardigde uitgejouwd. De Britse Labour-afgevaardigde Brown, die vorige week tijdens de Labour-lundh Kroestsjef zeer kwaad maakte door zijn interruptie, heeft zaterdag in Liverpool slechts met de grootste moeite een 1 mei-rede kun nen houden. Z\jn toespraak, die on geveer 25 minuten zou duren, kostte meer dan een uur. Hij werd door het gejouw en de interrupties een paar maal gedwongen te zwijgen. Toen hij verklaarde, dat het Russi sche bezoek zeer nuttig was geweest, werd hem toegeroepen: „U saboteerde dat bezoek", en toen hij er aan toe voegde: „Wij deden slechts onze plicht tegenover hen die achter het IJzeren Gordijn voor hun overtui ging moeten lijden", werd hem ge- Tito naar de Sovjet-Unie Te Belgrado is zondagavond offi cieel medegedeeld dat president maar schalk Tito van Zuid-Slavië in juni a^. op uitnodiging van de Sowjet- Russische regering en de opperste Sowjet, een officieel bezoek aan de Sowjet-Unie zal brengen. WARMOND EXCURSIE NAAR WALCHEREN Op uitnodiging van de heer A. C. Haarsma, jachthaven exploitant, brachten een zestal raadsleden een onofficieel bezoek aan de gemeente Koudekerke op Walcheren. Het doel van deze tocht was het bezichtigen van een aantal zomerhuisjes welke gebouwd werden op het terrein van het z.g. Sebena bos. Deze terreinen zijn eigendom van een Stichting van deze naam, welke in het leven ge roepen werd om Koudekerke, dat evenals geheel Walcheren, zwaar ge leden heeft door de inundatie aan het eind van de oorlog, te helpen zijn plaats als badplaats aan de mond van de Schelde weer in te nemen en zo mogelijk uit te breiden. In het bestuur van de Stichting Sebenabos hebben o.a. zitting een vertegenwoordiger van de Verenigde Bond van Ned. Aard appel handelaren (Sebena) welk een groot bedrag schonk voor dit doel, een lid van de stichting „Nieuw Wal cheren", de burgemeester van Koude kerke en een bestuurslid van V.V.V. Een daartoe aangekocht terrein, ge legen achter de duinen, werd bouw rijp gemaakt en in percelen ver kaveld, beplant en van paden voor zien, een en ander geheel overeen komstig de natuurlijke begroeiïng. De percelen zijn in erfpacht verkrijgbaar voor de bouw van zomerhuisjes. In totaal kunnen er 80 stuks gebouwd worden, waarvan er reeds 50 werden voltooid, terwijl de terreintjes voor de overige 30 reeds werden geboekt. Een aangrenzend terrein biedt nog mogelijkheid voor een totaal van 125 stuks. Met 3 auto's werd om 7 uur v.m. vertrokken vanaf het gemeente huis. In Koudekerke werd het gezel schap ontvangen door de burgemees ter der gemeente die op het ge meentehuis een duidelijke uiteenzet ting gaf van het doel en de opzet van het plan. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door de aan wezigen bestuurders een druk gebruik gemaakt. Daarna volgde een bezoek aan het Sebenabos. Dat een dergelijk gróóts opgezet plan voor de bouw van zomerhuisjes een enorme omzetver- groting voor de plaatselijke midden stand betekent, spreekt vanzelf, ter wijl hiermede tevens een belangrijke bijdrage geleverd wordt om het steeds urgenter wordende probleem van de recreatie op te lossen. Via Vlissingen keerde het gezelschap weer naar War mond terug na een geslaagde en zeer leerzame excursie. WASSENAAR BIJ INBRAAK 10 GOUDEN HORLOGES GESTOLEN. Zondagavond kwam de heer B, wonende aan de Groot Hoefijzerlaan bij zijn thuiskomst tot de onplezieri ge ontdekking, dat er in zijn woning was ingebroken. De inbrekers bleken het huis grondig te hebben door zocht. Behalve een bedrag aan geld van enige honderden guldens en enige waardevolle sieraden namen de ongewenste bezoekers 10 gouden hologes mee, die de heer B. op zicht had omdat hij een verjaardagsca deau voor zijn dochter wilde uitzoe* ken. De recherche stelt een onder^ zoek in. Geen voorrang verleend. Op de Rijksstraatweg bij de hoek van de Rust en Vreugdlaan werd zondag* avond de bromfietser L. S. uit Den Haag aangereden door een automo biliste, die geen voorrang verleende. De echtgenote van S. die achter op een duo zat, bezeerde haar rechter been en moest per ambulance-auto naar het ziekenhuis Bronovo te Den Haag worden overgebracht. Zowel de bromfiets als de auto werden be schadigd. Jongen stak onvoorzichtig over. Op het kruispunt Schouwweg-Groot HaesebroeksewegPapegaaienlaan werd de 15-jarige wielrijder J. R. uit Wassenaar, toen hij onvoorzichtig de weg overstak aangereden door een personenauto. De jongen kwam er met schaafwonden aan de handen nog tamelijk goed af. Auto reed motor aan. Op de Rijksstraatweg bij de Zijdeweg werd ■de motorrijder H. W. D. uit Den Haag aangereden door een personenauto, die te dicht langs de motorrijder pas seerde. De motorrijder en zyn vrouw, die op de duo zat kwamen te vallen. De vrouw liep verwondingen op aam het hoofd en werd overgebracht naar de St. Ursulakliniek. Na behandeling kon zij huiswaarts keren. Beide voer tuigen werden beschadigd. Aantrekkelijke wedstrijd met veel publiek Het Nederlands Militair Elftal, dat gistermiddag ter gelegenheid van Koninginne-verjaardag in de Leidse Hout tegen een elftal van het En gelse bezettingsleger in Duitsland speelde, heeft een verdiende 31 zege behaald, een zege die alleszins verdiend is ondanks de partijen in het veld goed tegen elkaar opwogen, maar de Nederlandse voorhoede wist zich veel meer kansen te scheppen en deze ook beter te benutten. Het is een frisse, vlotte wedstrijd geworden met levendig spel aan bei de zijden, dat door de talrijke toe schouwers er waren er zeker 'n goede 3000 ten zeerste kon geap precieerd worden. Het Nederlands militair elftal mocht dan al 'n en kele maal in technisch opzicht nog iets minder geweest zijn dan de te genpartij, het was toch duidelijk te zien, dat de spelers de laatste jaren stukken zijn vooruitgegaan. Die voor- Ier voor de tegenpartij had later kennen, miste daarna nog tweemaal een opgelegde kans, zodat het einde kwam met 3—1. Van een revanche van het elftal der Engelsen was dus niets gekomen. De wedstrijd werd uitstekend op geluisterd door het Pijperkorps van „Kunst en Genoegen", dat ook de volksliederen speelde en als geheel een bijzonder goede indruk maakte. uitgang was zeker ook merkbaar in de lichamelijke conditie der spelers, want tegen het einde van de wed strijd sjouwden ze nog even lustig als in het begin en van vermoeidheid was geen sprake, al zal de wedstrijd hun toch wel in de benen zijn gaan soonlijk heel veel gevraagd. Natuurlijk ontbrak Bosselaar in het Militair elftal, want hij moet mor. gen in het Nederlands elftal tegen Portsmouth spelen. Hij werd vervan gen door de algemeen-reserve voor de ploeg, Kiks (Amsterdam), die heel 'goede dingen liet zien, maar daarnaast ook dikwijls te veel pin gelde. Andere wijzigingen waren v. Veen (Ajax) op de spilplaats, die een voortreffelijke partij speelde, v. Gem er it (Rapid) op de linksbinnen- plaats en v. Eyk (DHC) als links half. In de eerste helft speelde het En gelse elftal met de wind mee, het geen ongetwijfeld een groot voor deel was, want de straffe wind stond van doel tot doel. Dat belette het Ned. Militair elftal echter allerminst om zijn partijtje mee te spelen, het geen na 20 minuten resulteerde in een doelpunt van Van Gemert, te danken aan zijn uitstekend doorzet ten (10). De kans op de gelijkma ker voor de Engelsen werd door kee per v. Dijk teniet gedaan, toen hij op het juiste moment uitliep, toen midvoor Pointer maar voor het in schieten had. Toch kwam kort voor de rust de gelijkmaker uit een goed schot van rechtsbinnen McCoy, die langs enkele verdedigers in de uiter ste bovenhoek doelpuntte (11). Na de rust hadden de Nederlan ders het voordeel van de wind en mede daardoor zijn zij bijna voort durend in de aanval geweest. Toch kwam de eerste kans weer voor de Engelsen na 10 minuten spelen, toen rechtsbinnen McCoy een vrijwel op gelegde kans grandioos miste door naast te schieten. Na een kwartier volgde weer een fanatieke aanval van de Nederlandse voorhoede, welke werd besloten door een hard schot van v. Gemert, doch de bal werd door een der verdedigers onder schept, kwam evenwel bij linksbui ten Janssen, die niet aarzelde keeper Bell kansloos te passeren (21). Tien minuten later verliet Janssen 't veld en werd vervangen door Maarschal- kerweerd (Zeist), die er even later in slaagde de voorsprong tot 31 te vergroten. Midvoor La Croix (GV AV), die zich deze middag als een goed doorzetter en gevaarlijk spe- Z0ETERMEER DSO—WARMUNDA 0—3. Of het te wijten is aan het feit, dat het degradatiespook DSO niet meer bedreigde, of dat de fut er uit was, feit is dat DSO de afgelopen zondag wel een zeer slechte wedstrijd gespeeld heeft. Ook het spel der gas ten was maar matig, zodat er niet veel te genieten viel. De 30 over winning van Warmunda was ten volle verdiend. Na een matige opening bleek al spoedig, dat Warmunda de sterkste op het veld was. Door een misser van de DSO-verdediging wist de mid voor van Warmunda het eerste doel punt te scoren (01). Warmunda kreeg door deze injectie meer moed en zette er enige vaart achter. Het gevolg was, dat tien minuten later de linksbuiten, al weer door een fout in de achterhoede, de voorsprong van Warmunda wist te vergroten (02). Na de thee kwam DSO iets meer opzetten, waardoor enige gevaarlijke aanvallen op het Warmunda-doel ontstonden. Helaas liet de schotvaar digheid veel te wensen over en be landden de schoten tegen paal en lat. Ruim twintig minuten na de rust kreeg de midvoor van Warmunda nogmaals zijn kans, doordat de links back van DSO bleef staan. Het der de doelpunt was toen zo voor elkaar (03). Met deze stand kwam het einde van 'n wedstrijd, die men maar het beste spoedig kan vergeten. DWO.Texas 50. Het bezoe kende Texas is met de kous op de kop huiswaarts gekeerd. Aanvanke lijk scheen het, dat Texas de sterkste van het veld zou worden. DWO had alle moeite de Texas-mensen van het lijf te houden. Met het verstrijken der minuten wist DWO zich aan de Texasgreep te ontworstelen en van dat moment af was het met Texas gedaan. Herhaaldelijk werd het Texas-doel onder vuur genomen, echter zonder succes. Kort voor rust wist DWO het eerste verdiende doel punt te scoren (10). Na de rust was het al DWO wat de klok sloeg. DWO leverde sterk spel, dat praktisch de gehele tweede helft van de wedstrijd op de Texas-helft gespeeld werd', met een sporadische Texas-aanval. Direct na rust wist DWO een doel- De prijswinnaars van de kinder wedstrijden op het terrein van de Zoeterwoudse Singel zijn: Meisjes 9 jaar. Groep 1: 1. Willy Vogel; 2. Nanna Zaalberg; 3. Marjan van Kan; 4. Elly Kramer; 5. Lenie Sirat; 6. Anneke Koet; 7. Gerda Duin dam; 8. Anneke Bont. Groep 2: 1. Joke Ravestein; 2. Ma rianne van Winkel. 3. Elly Bley; 4. Roby stuart; 5. Mieke Kieft; 6. Elleke Serdijn; 7. Nelleke van Varik; 8. Lia Sloos. Groep 3: 1. Joke .Segaar; 2. Tineke van der Mee; 3. Martha de Bree; 4. Suiuske de Klerk Wolters; 5. Remina Hid ding; 6. Ineke Burgerhout; 7. Mieke van der Mey; 8. Lydie Piket. Groep 4: 1. Carla Meyer; 2. Anneke Terwee; 3. Fietje Springer; 4. Hansje van Rosse; 5. Corrie van Vliet; 6. Beppie van Klaveren. 7. Hanneke Stolte; 8. Floortje Pierhagen. Meisjes 10 jaar. Groep 5:1. Mie van der Kwaak; 2. Elsje van Rijnhoven; 3 Ans van Dam; 4. Saartje Wielen; 5. Marijke Kapaam; 6. Ineke de Hol lander. Groep 6; 1. Hannie Kasler; 2. Ansje Keunen. 3. Corrie Stolwijk; 4. Anne- mieke van der Meer; 5. Greetje de Roode; 6. Elly Groenewegen. Groep 7: 1. Lenie Luiks; 2. José Hellinga; 3. Judy van der Tuin; 4. Selma Philips; 5. Narda van der Reyde; 6. Elly Guley. Meisjes 11 jaar. Groep 8: 1. Emmy Arnoldius; 2. Annie Ruis. 3. Rietje Nieuwenburg; 4. Mie Sierat; 5. Agnes Langezaal; 6. Hanny Bisschop; 7. Irene van Giraneken; 8. Sijtje de Koning. Groep 9: Igna Liebas; 2. Tineke de Jong. 3. Tineke Duindam; 4. Nel leke Griffioen; 5. Gorrny van Baarn; 6. Suus de Jong; 7. Hennie Pauw; 8. Ainnie Groenendijk. Jongens 9 jaar. Groep 9: 1. Hans Dreef; 2. Wim Kap; 3. Rini van der Zeeuw; 4. Winfred Karstens; 5. Dik- kie Honders. 6. Jan Koppelaar; 7. Lode Gijsman; 8. Gerard van de Wa ter. /vn Tv i. j Groep 10: 1. Robbie de Roo; 2. Her- punt te maken (2 0). Dat werd man van den Wijngaarden; 3. Cor i Boekweit; 4. Klaas Pietersen; 5. Danie Carree; 6. Eddy Moanlberg; 7. Wim Blom; 8. Jacques van der Berg. Groep 12: X. Hein van Vliet. 2. Wim Laman; 3. Henk Ginjaar; 4. Henny Duin; 5. Joop Hansen; 6. Kees On- vlee; 7. Rob Strietman; 8. Kees Mes- woude. Nico van de Hoek, Martie Kleyn, Freddie Montanus, Cor Duindam, Joop van der Meer. Groep 17 (meisjes): 1. Willy Riet- ker; 2. Cor Heymans; 3. Thea Delle- meer; 4. Dorothé Martijn. De raad van maatschappelijk en cultureel overleg te Leiden schrijft ons: Zoals u waarschijnlijk bekend zal zijn, herdenkt de rector F. A. M. Ber- neveld op 30 mei a.s. de dag dat hij voor 25 jaar de H. Priesterwijding ontving. In de jaren gedurende welke hij in Leiden woonachtig geweest is, beeft rector Bernefeld veel voor de Leidse organisaties betekend, als gees telijk adviseur of anderszins. Van daar dat in de laatstgehouden ver gadering van de raad besloten is, dit jubileum waardig te herdenken. In overleg met de rector is beslo ten om daartoe op vrijdag 1 juni a.s. des avonds om 20.30 uur, in de kapel van de eerwaarde zusters Carmeli- tessen door de jubilaris een Avond mis te doen celebreren, waarna in het Antonius-clubhuis gelegenheid geboden wordt om de rector geluk te wensen. Om iedere belangstellende de gelegenheid te bieden hierbij aan wezig te zijn, zijn de avonduren ge kozen. Het ligt in de bedoeling om de rec tor tijdens de bijeenkomst in het St. Antonius-clubhuis namens de geza menlijke Leidse organisaties een pas send geschenk aan te bieden, verge zeld van een oorkonde. Uw bijdrage kunt u hiervoor storten op giro 272010 t.n.v. de heer La van Veldhoven. Evenals vorige jaren roept het Comité 28 R.I. weer alle oud 28 R.I.- ers op om zich op 10 Mei a.s. in Dordrecht te verenigen om daar ge- zamelijk de gesneuvelden van het Regiment te herdenken. In het in tieme kerkje te Dubbeldam en bij het eenvoudige monument op het kerkhof van Dubbeldam zal de eigenlijke herdenking plaats vinden. Vooral nu 10 mei op Hemelvaarts dag valt verwacht het Comité vele oud Regiment genoten in Dordrecht te zullen ontmoeten. Het programma vangt aan te 10.30 uur v,m. met een praatje en een toetje! De aanmelding kan geschieden bij de secretaris van het Comité 28 R.I. de heer C. Hengst, Halleystraat 28, Den Haag. COLLECTE. De Leidse raad voor kinderuitzen ding organiseerde zaterdag j.l. een straat-collecte. Deze collecte heeft het zeer fraaie bedrag opgebracht van 2490.50. Bovengenoemde raad be dankt allen die aan dit succes heb ben medegewerkt. spoedig gevolgd door een derde goal van P. Hij dra. De DWO-ers konden er maar geen genoegd van krijgen, J. v. Steenderen verricht de hattrick (40). Dit was nog niet genoeg en toen maakte J. Hermus het vijfde doelpunt. Texas zag zelfs geen kans de eer te redden. Met deze overtui gende overwinning kwam het einde van deze wedstrijd. OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: bruine dubbele fiets tas; brui lederen ceintuur voor jas, rode port. met inh. 0.50, Lipssleu- tel no. 85, armbandje, springtouw, doublé kettingarmband, sjaal, (groen) herenrijwiel, dasspeld. Verloren; zwarte sjaal, licht bruin lederen tas, jongensrijwiel, zwarte linker dameshandschoen, das rood wit gestreept, rode step. blauwe step, bril' in étui. j Jongens 10 jaar. Groep 13: 1. Cor Cornet; 2. Adri van Leeuwen; 3. Co Sahaap. 4. Ernst Wassenaar; 5. Wim van Hove; 6. Herman Colenbrander. Groep 14: 1. Koos Tiele; 2. Jaap van Möyigaarden; 3. Theo Suohard; 4. Nico Reyneveld; 6. Coen Verkoop; 7. Hen nie Veldhuieen; 8. Theo Spek. Jongens 11 jaar. Groep 15: 1. Karl Huffchka; 2. Henk Nagtegaal. 3. Ge rard Kuisman; 4. Henny Regeer; 5. Sjaak de Wit; 6. Tonnie de Lange; 7. Koos Zeifcma. In groep 16 zijn de prijswinnaars;, Zoals wij vorige week reeds meld den is het Leidse station eindelijk ge heel onder de te kleine kap ge komen. De kap van het station had eigijlk groter moeten worden, maar er was geen geld meer. Wat de sporen betreft staan de za ken er beter voor. Door de twee perrons met aan bei de zijden sporen is Leiden opgewas sen tegen een in de nabije toekomst te verwachten groere frequentie van de dienst. In de eindtoestand zal de situatie aldus worden: Er komen 2 perrons, met aan bei de zijden sporen. Aan de oostzijde van het le per ron: aankomst en vertreik treinen naar Woerden. Aan de westzijde van het le per ron: (Stopsneltreinen naar Haarlem (de normale K-uursdienst met tus- sentreinen). Aan de oostzijde van het 2e per ron: Lokaalti-einen uit de richting Den Haag welke in Leiden teiugke- ren naar Den Haag. Aan de westzijde van het 2e per ron: alle overige treinen Den Haag. Tussen het tationsgebouw en le perron ligt nog een goederenspoor, terwijl tussen het le en 2e perron nog een extra middenpoor ligt voor de niet in Leiden stoppende treinen (voornamelijk D-treinen). Door de nodige wisselverbindingen i het, met behulp van de NX-bevei- liging echter mogelijk om in voor komende gevallen, de treinen langs elk ander gewenst perron te behan delen. Het 3e perron met het daarnaast liggende spoor zal dus niet meer ge bruikt worden. De hierboven beschreven toestand is nog niet geheel aanwezig. De tij delijke viaducten moeten nog opge ruimd worden, terwijl de ligging van he. spoor dat langs de Westzijde van het 2e perron loout op enkele plaat sen (buiten dat peri-on) nog gewij zigd moet worden. Dit spoor zal daar toe voorlopig buiten gebruik woi-den gesteld, zodat tijdelijk nog alle trei nen naar Den Haag langs de Oost zijde van het 2e perron zullen ko men. Dit zal ongeveer 3 maanden duren. Wat cijfers. Op het ogenblik zijn op het eigen lijke emplacement (zonder het goe derenstation) ongeveer 7200 m. spoor, 19 wissels en 3 Engelse wissel in ge bruik, waarvan 1800 m. spoor, 11 wissel en 2 Engelse wissels, tijdelijk, die op 22 april buiten dienst werden gesteld en daarna opgebroken. Op het voltooide emplacement zul len 10300 m. spoor, 27 wissels en 5 Engelse wissels liggen. Thans is 600 m perronfase beschik baar (waarvan 300 m tijdelijk, n.l. het 3e perron). In eindtoestand wordt dit 1200 m. In beide getallen is het rijwielperron (350 m fase) niet be grepen. Aan de Leidse Spoorwegwerken zijn, buiten de bovengenoemde spo ren, o.a. de volgende materialen verwerkt: Ruim 1 miljoen m3 zand (of ruim VA miljard kilogram). Ongeveer 50 miljoen kg grind. Ongeveer 200.000 peri'ontegels. Voor da onderdoorgangen: 15.000 ra3 beton. 2.200.000 kg betonstaal. 3.300 heipalen met een totale leng te van 50.000 m. Buurlspoor? Nog even ies over de aanduiding .lokaal treinen". De spoorwegen houden er rekening mee, dat als vrucht van de vele be sprekingen, in de toekomst een buurtdienst in de richting Haarlem wordt onderhouden. De treinen zou den o.m. in Warmond, Voorhout en Lisse stoppen. Burgerlijke Stand Geboren: Sybren zn van R. Brou wer en G. W. v. Houselt. Martinus Joannes Maria zn van J. Schoone en E. M. Appelman. Catharina Wille- mina dr van H. E. Koke en H. J. Moe ken. Erik zn van W. F. J. Tegelaar en C. Vrijbloed. Thecla Imelda Maria dr van L. M. v. Heugten en P. M. Ber gers. Christina dr van W. Witteman en A. Gortzak. Johannes Cornelis Ma ria zn van J. N. Volwater en C. A. v. d. Zwet. Mai-garetha Marijke dr van W. Kooie en C. Jansen. Thecla Alida Maria dr van A. C. Hekker en J. M. F. Wesselingh. Willem Lodewijk zn van J. Rietkerk en H. J. van Oosten. Sonja Barendina dr van A. B. van Winkel en M. Pynnake Overleden: M. van Kam oen, huisvr. van Hekker 74 jr. C. J. Klink, huisvr. van Koet 39 jr. F. Simons man 64 jr. G. van den Berg man 63 jr. H. G. Waasdorp zn 14 jr. P. Blansjee wednr 87 jr. H. Kaapaan man 75 jr. C. Hor- sting wed van Jansen 77 jr.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2