Zoeterwoudse Raad bijeen BOSKOOP ACTIEVE BEZORGER VRIJDAG 27 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 DE PROVINCIE WIL GEEN UITGANGSWEGEN OP PROVINCIALEWEG Met grote voortvarendheid werden gisteravond in de raadsvergadering te Zoeterwoude belangrijke besluiten genomen in het belang der volks huisvesting. Alle raadsleden waren aanwezig. Bij de ingekomen stukken deelde de voorzitter mede dat de heer L. P. v. Harteveld op het aanbod van de ge meente voor een perceel grond, nu volgens de taxatie van de grond kamer gedaan voor de gestelde tijd van 8 april geen antwoord heeft ge- gegeven, zodat de koop niet doorgaat. De commissie ter bevordering van geordend zwemmen heeft nu een kos- tenbegroting en een exploitatie reke ning overgelegd voor het stichten van een zwemgelegenheid aan de Noord- Aa. De stichtingskosten bedragen 38.000.De totale jaarlijkse exploi tatiekosten met inbegrip van rente en aflossing bedragen ƒ4950.en het tekort word^ geraamd op 3725. Zonder discussiëren wordt met alg. stemmen besloten, dat de gemeente voor het tekort garant zal blijven. Door een grote aansluiting, twee kleine toegangen verloren. De voorzitter deelt mede, dat nu alle plannen voor de straataanleg, riolering enz. tussen Schenkelweg en Korte Miening gereed lagen als een donderslag bij heldere hemel de pro vincie he^ verzoek twee straat aansluitingen op de Prov. weg te mogen maken en de Asschuurbrug verlaagd te krijgen is afgewezen. Dit is te meer een tegenvaller omdat tegen het uitbreidingsplan, waarin deze uitgangen geprojecteerd waren, destijds geen bezwaar is gemaakt. Het Provinciaal Bestuur heeft medegedeeld dat de provinciale weg, nu deze toegang krijgt op de Rijks weg A4 een geheel ander karakter krijgt; het verkeer op die weg zal veel intenser worden, zodat de ge varen van wegen, die op deze weg uitkomen, te groot worden geacht. De voorzitter stelt voor om de plannen niet op te houden en de aanbesteding volgens de gemaakte plannen door te laten gaan. Ten spoedigst zal met een verte genwoordiger van het Instituut Stad en Landschap bij de hoofdingenieur- directeur van de Prov. Waterstaat een conferentie aangevraagd worden en alsnog getracht worden tot overeen stemming te geraken. De heer Van der Ploeg meent dat ir. Schut van S. en L. bij de samen stelling van de laatste uitbreidings plannen verzuimd heeft zich te over tuigen van de mogelijkheid tot aan sluiting. De voorzitter zet uiteen dat bij vroegere plannen geen bezwaren zijn gerezen. Door de aansluiting op de Rijksweg is het inzicht van de Prov. Waterstaat gewijzigd. Problemen. Als gesproken wordt over de moei. lijkheden, die reeds ontstaan door dat vanaf de Dr. Kortmannstraat geen materiaal kan aangevoerd wor den en dat het onmogelijk' is vanaf de Schenkelweg door de nauwe toe gang naast C. W. v. Leeuwen, ter wijl daar rioleringswerkzaamheden worden uitgevoerd op het nieuwe bouwterrein te komen, opperen de heren v. d. Ploeg en C. J. v. Leeu wen de mogelijkheid om gedaan te krijgen dat, zolang he£ verkeer nog niet over de Rijksweg' gaat, tij delijk een toegang te krijgen, of des noods een parallelweg te maken. De voorzitter wil eerst nog alles doen om de toegangswegen alsnog te krijgen als een vitaal belang voor het uitbreidingsplan. Ook deelt de voorzitter mede, dat de aankoop van de grond aan het grote Kerkpad niet is geslaagd. De heer W. Versteegen heeft op de aan bieding, nu gedaan volgens de nieu we taxatie, niet gereageerd. De heer Van Vliet heeft kennis ge komen van het bericht, dat bij ver vreemding van grond niet meer het advies van de grondkamer zal ge vraagd worden, waarop de voorzitter zegt, dat dit nog niet officieel is. B. en w. zullen, zo deelt de voor zitter mede, met de waterleiding commissie een bespreking voeren over de aanvoer van water; ook voor Geldermonde en de nieuwe woning complexen. Structuurplan komt op persconferentie tot klaarheid. De voorzitter acht de tijd aange broken dat het structuurplan van de ze gemeente in een persconferentie zal uiteengezet worden. Deze mededeling geeft de heer Van der Ploeg aanleiding voor te stellen in geheime vergadering te gaan. De voorzitter wil met de geheime zitting nog wachten tot een ander agendapunt, maar de R.K. fractie voorzitter stelt er prijs op nu reeds een geheime bespreking te houden, waarna de raad zich vijf kwartier in geheim hulde. Na heropening deeld de voorzit ter mede, dat de persconferentie mor gen te 11 uur zal gehouden worden. Aan de E.H.B.O. afd. Hoge Rijn dijk wordt de geraamde subsidie van elke afdeling groot 250. staan. Aan de heer M. W. Hoek te Lei den wordt garantie verleend in ver band met een op te nemen hypotheek ten behoeven van een door hem in deze gemeente te bouwen woning groot 17.500, zijnde 85 pet. van de stichtingskosten, verminderd met de te verwachten rijkssubsidie. De subsidie aan het B.A. wordt over 1955 verhoogd met 1795. Het Ambtenarenreglement wordt gewijzigd, het aantal vacantiedagen wordt van 14 op 15 gebracht. Bij een wijziging van de bezoldi gingsverordening wordt voor amb tenaren, die een rijwiel of bromfiets voor de uitoefening van hun dienst gebruiken een vergoeding gegeven van resp. 52.50 en 350. Aan het gemeentepersoneel wordt een uitkering ineens gedaan van 3 pet. B. en w. stellen voor afwijzend te beschikken op een verzoek van de gemeente-architect om verhoging van verplaatsingskosten. Voor de inrichting van zijn spreek kamer, te zijne huize, wordt een ver goeding van 200 gegeven. Aan de orde komt de vaststelling van het plan tot wijziging van het Uitbreidingsplan Dorp en van het „Recreatie-oord Meerburg". Bezwaren. Het laatste plan, waaromtrent geen bezwaren zijn ingekomen, wordt zon der discussie vastgesteld. Omtrent het plan-Dorp deelt de voorzitter mede, dat de Ned. Hervormde kerkvoogdij bezwaren heeft ingediend omtrent twee paden die te dicht bij de kerk en langs de zich daar bevindende graven zijn geprojecteerd. Ook was bezwaar gemaakt tegen het leggen van een straat langs de pastorie en wel omdat dit de rust zou verstoren van de studeerkamer van de pre dikant. B. en w. hebben het eerste bezwaar gegrond geacht en stellen voor de paden langs de kerk te laten ver vallen. Het tweede bezwaar achten b. en w. te zeer van persoonlijke belang om het algemeen belang tegen te gaan. Stilzwijgend gaat de raad met het inzicht van b. en w. accoord, zodat ook het plan-Dorp wordt vast gesteld. B. en w. vragen verhoging van het crediet voor het uitvoeren van wer ken aan de Schenkelweg. Het oude asphaltpad wordt vervangen door een tegen-tróttoir waarbij geen heg mee: zal geplaatst worden. Dc heer Van der Ploeg zegt met een lachje, dat we hebben kunnert zien dat het werk reeds is uitge voerd; het is een vreselijk kale vlakte geworden. Spr. betreurt het dat het laatste beetje groen, waaraan Zoe terwoude toch zo arm is, aan de Schenkelweg is' uitgeroeid. Bomen zullen aan de Schenkelweg ook niet gedijen. In de commissie van open bare werken is de wens toch te ken nen gegeven, dat de heg zou herrij zen. In een krachtig pleidooi voert spr. aan, dat in het Westland overal heggen^ langs de wegen groeien en wijst er op, dat het voor de kinderen een beveiliging is voor het gevaar van de weg. De voorzitter zegt dat de gemeen te-architect geadviseerd heeft de heg niet meer te herplaatsen en van automobilisten te hebben vernomen, dat de heg juist een gevaar is; door de openingen, die telkens ontstaan komen de kinderen plotseling, niet gezien door de bestuurders op de weg. De voorz. wil bij de behandeling van de begroting 1957 de" heb aan de orde stellen. Mevr. NeuwahlSanders spreekt haar bevreemding uit, dat de ge meente-architect in weerwil met de mening van de met Qiem gehouden bespreking in de commissie-vergade ring dit heeft geadviseerd. De heer van der Ploeg is veront waardigd, dat de aannemer van de riolering, de bestaande heg geheel heeft vermeld en stelt voor de kos ten van vernieuwing op de aanneem- som te korten. Bij de behandeling van het ont eigeningsplan Dorp deelt de voorzit ter mede, dat bezwaren zijn ingeko men van F. van Nierop, J. A. van Veen, Jac. Overdevest en het be stuur van de woningbouwvereniging, die zich.niet zozeer keren tegen ont eigeningen doch wel tot schadeloos stelling aandringen, zodat geen over wegende bezwaren zijn gerezen. Aankoop pad. Het voorstel van B. en W. tot aan koop van het pad van het Gesticht „De Goede Herder" voor de som van 4650,wordt aangenomen. Mevr. Neuwahl dringt aan op spoed tot het maken van de brug, c}e toe gangsweg opdat 1 september de school in gebruik kan worden geno men. De toestand ■yan de schoolloka len is onhoudbaar. De voorz. heeft vertrouwen in de Heide Mij. omtrent spoedige uitvoe ring .van de werken als de goedkeu ring van G-S. voor 't crediet is ver kregen. Het verzoek van A. S. Slingerland, Geerpolder, inzake aansluiting van zijn woning op het electriciteitsnet, in de vorige vergadering aangehouden, v/ordt toegestaan. Lang en breed wordt gesproken over het verzoek van P. van Bem- melen tot verlageh van het trottoir voor zijn woning. B. en W. stellen1 op advies van de gemeente-architect voor afwijzend te beschikken. Het voorstel wordt ver worpen met alleen de béide wet houders voor, zodat het verzoek is toegestaan. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten tot aankoop van grond van de Erven Gosschalk voor ƒ74.090, plus 10.000 afkoopsom voor be drijfsschade. Omtrent de aankoop van de grond van Jac. Overdevest wavan de goed keuring door G.S. was geweigerd, deelt de voorzitter mede, dat de nieu we taxatie, nu met inbegrip van een schuurtje is- bepaald op ƒ36.988.60 zijnde 10.955 voor aankoop van grond en ƒ26.033.60 voor bedrijfs schade. De aanvankelijke koopsom was 35.000,—. Voor de nu toelaatbare prijs wordt tot de koop besloten. Ook voor de aankoop van een woonhuis van mevr. Stadhouder te Vjight nabij de Nieu- wewegbrug is overeenstemming ge kregen en wel voor de som van 5000. Tot deze aankoop wordt ook besloten. Bij de gehouden aanbesteding van re brug bij het Korte Kerkpad was de laagste inschrijver 7450. De be groting was 5500, zodat de begro tingspost met 2000 wordt verhoogd. Bij de rondvraag merkt de heer van der Ploeg op, dat de wijzerpla ten bij de restauratie van de gemeen tetoren nu lager en wel onder de galmgaten zijn aangebracht. Spr. vindt dit ontsierend. Wethouder Kraan is van mening dat de wijzer platen zo goed staan. De voorzitter is het niet opgevallen doch meent dat Monumentenzorg wel tot deze plaatsing opdracht hebben gegeven. De heer Wesselingh vraagt of van gemeentewege nog een dodenherdên- king te verwachten is. De voorzitter zegt dat de gemeente zich zal bepa len tot het leggen van een krans bij de gedenkplaat die nu volledig alle namen vermeldt. Mevr. Neuwahl is niet tevreden over de gang van zaken van de schoolartsendienst. Dit met het oog op verklaringen nodig voor kinder uitzending. De voorzitter zegt op de vergadering van de commissie van toezicht geen klachten te hebben ver nomen.. Het hoofd van de school kan zich wenden tot dr. Verheul te Voor schoten. De heer van der Geest bepleit'het maken van een speelweide; deze is gepland op het nieuwe bouwterrein. De vergadering wordt te 11 uur ge sloten. Zoals bekend wordt op 29 april a.s. in de grote veilinghal te Wateringen een jongerenlanddag van de K.V.P. gehouden. Dit belooft een prachtige en massale demonstratie van de jon geren te worden. Aanvang om 2 uur 's middags. Naast korte redevoeringen van Jan van Zonneveld, professor Romme en Cor Kleisterlee vermeldt het pro gram een optocht met muziek, vlag gen e.d. en een gezamenlijke brood maaltijd. Om 7 uur is een cabaret-dansant onder leiding van André van Meurs en bal-champêtre onder leiding van Evert Castelein. De „Flierefluiters" verlenen muzikale medewerking. Einde om 10 uur. Bij deelname van 10 of meer zal met een bus worden gereisd. Kosten 1.per persoon. De K.V.P. zal na melijk de verdere kosten voor haar rekening nemen. Ieder geve zich vandaag nog op bij; Jan van der Geer, Schenkelweg, of Theo van Niekerk, Miening of Wim van Veen, Weipoort. BODEGRAVEN SCHOLENTOURNOOI VOETBAL. Sinds 1949 kent Bodegraven op Koninginnedag (of op 5 mei) de schoolwedstrijden. In den beginne werden deze door de voetbalvereni ging Esto georganiseerd omdat er op die dagen vaak weinig of niets te doen was. Later nam „Bodegraven" de organisatie over en sinds 1951 is de zaak in handen van „Vijfjaarlijk se" en Oranje-comité. De deelnemen de scholen zijn St. Willibrordusschool St. Jozefschool, Da Costa-, Verhoef- Rolman ep Openbare school. De wed strijden zijn steeds onveranderd het zelfde nl. hardlopen, eierlopen en stoelendans voor de meisjes; hardlo pen, touwtrekken en voetballen voor Voor de bezorging van de Leidse Courant te Boskoop vragen wij voor terstond een Aanmelden Adm. De Leidse Courant, Papengracht 32 - Leiden. (Advertentie) de jongens. Voor elk nummer is een medaille beschikbaar, terwijl 'n wis selbeker eigendom wordt van die school, welke het hoogste totaal be haald. Er zijn in de voorbije jaren derhalve 6x3 medailles uitgeloofd. Hiervan won de St. Willibrordus school er 12, terwijl deze school elk jaar winnaar werd van de wisselbe ker, zodat zij er reeds twee in eigen dom heeft. Bij de meisjes kreeg de Da Costasqhool de wisselprijs een maal in eigendom, terwijl de St. Jo zefschool in 1955 deze prijs .won. De puntentelling voor hardlopen en eier lopen is als volgt: van elke school lo pen 10 kinderen, die in volgorde van aankomst 4-3-2-1 pnt. krijgen. Bij de overige spelen wordt per spel 20-15- 10-5 punten toegekend, zodat maxi maal elke school 80 punten kan be halen. Maandag a.s. zal 't de zevende maal zijn. Wie wordt de gelukkige? Naar Nieuw Guinea Mej. F. Hil-? horst onderwijzeres aan de kath. jon gensschool zal per 1 mei de school verlaten. Op 17 mei a.. zal zij met de K.L.M. naar Nieuw Guinea vertrek ken, wat.r zij als onderwijzeres werk zaam zal zijn. HAZERSW0UDE Handbalvereniging „Rapid". De handbalvereniging „Rapid" hield in zaal Timmermans haar algemene le denvergadering. De voorzitter gaf een algemeen overzicht van het! sei zoen 1955'56 en kwam tot de con clusie dat over het algemeen geno men de vereniging zowel in ledental als financieel sterk staat. Het finan cieel jaarverslag werd zonder tegen werping goedgekeurd zodat de pen- ningmeesteresse een woord van lof iil ontvangst mócht nemen. Het jaar verslag van de secretaresse werd eveneens goedgekeurd zonder enige vorm van kritiek. Vervolgens kwam de bestuursver kiezing aan de orde. Aftredend wa ren mej. Tor, mej. Binnendijk, mej. A. H. van Dorp en d-e heren D. van 't Wout en D. Kuiper. Hiervan wa ren allen herkiesbaar mej. Tor, mej. van Dorp en de heren D. van 't Wout en D. Kuiper. Zonder enige stem ming werden bij acclamatie de na volgende bestuursleden gekozen: D. Kuiper tot' voorzitter, D. van 't Wout tot secretaris en tot penningmeeste- resse mej. C. Tor. Bestuurslid voor algemene zaken An ja van Dorp, jeugdleidster mej. A. H. van Dorp. Nadat na de pauze de rondvraag was geweest en verschillende kwes ties naar genoegen werden geregeld en beantwoord sloot de voorzitter deze zeer goed bezochte vergadering. LEIDERDORP INSTUIFAVOND In afwijking van het vastgestelde programma zal de instuif-avond van de r.k. Instuif „Jong Meerburg" niet op zondagavond maar op zaterdag avond plaats vinden. Als gast zal dien avond optreden de bekende goochelaar-manipulator Theo Lobman. Raadsagenda. De raad van Lei derdorp komt hedenavond om 8 uur in openbare vergadering bijeen. Be handeld wordt o.a. voorstel tot aan schaffing Van een sneeuwploeg; aan schaffing van een schrijfmachine, bureau en twee stoelen, voorstel tot verpachting van de Doesbrug; voor stel grondovername van de Chr. Nat. school in verband met de verbreding van de Hoofdstraat; voorstellen in zake uitkering ineens aan het ge meentepersoneel; voorstel inzake de bouw van het zwembad. DE KWAKEL Mutaties aan de fröbelschool. Op verzoek is eervol ontslag verleend aan de onderwijzeres mej. M. van Raaij uit Badhoevedorp, die benoemd is als onderwijzeres te Badhoevedorp. Met ingang van 1 mei a.s. is benoemd tot onderwijzeres aan de fröbelschool alhier, mej. T. M. van Duijnhoven uit Amsterdam. Reddingshaak aangebracht. Door de gemeente is deze v/éek aan het perceel Mgr. Noordmanlaan 50, een reddingshaak aangebracht óm even tuele drenkelingen te kunnen redden. NIEUWVEEN P.T.T.-nieuws. Het postkantoor van de P.T.T. zal met ingang van 1 mei a.s. 's avonds uitsluitend voor het publiek geopend zijn van half zes tot half zeven. Dit in tegenstel ling tot de dusver geldende, regeling waarbij het postkantoor van 6 tot 7 uur nam. geopend was. „Dito" vergaderde. Gisteravond hiel de biljartvereniging „Dito" haar ledenvergadering. De voorz. reikte de prijzen uit, die door de leden het afgelopen seizoen zijn gewonnen. De wisselbeker komt in het bezit van Th. Noteboom, die het kampioenschap der vereniging heeft gewonnen, ter wijl hij als persoonlijke prijs ont vangt een nieuwe biljartque. De 2e prijs ging naar J. Pietersen. De prijs voor degene die het hoogst boven zijn gemiddelde gespeeld heeft werd uitgereikt aan L. Kesting. 0UDE-WETERING Wet. Boys. Zondag a.s. kunnen alle voetballers komen kijken naai de laatste wedstrijd van het eerste (kampioens-)elftal. Dit elftal is n.l. het enige, dat speelt. De strijd wordt om half drie thuis aangebonden met Unitas L. 1. Op haar verzoek is aan mej. E. de Leeuw met ingang van 1 septem ber a.s. eervol ontslag verleend. Mej. De Leeuw was bijna 17 jaar verbon den aan de R.K. school voor l.o. St. Gerardus Majella. Nu U wat meer kunt doen. zoals: met de boodschappentas vol heerlijkheden thuis komen en ze dan allemaal verrassen met iets héél lekkers Cl», x vaker van roomboter genieten, een extra (lesje room nemen, meer van kaas profiteren, Een boterham met echte roomboter is op zichzelf al iets heerlijks. Trak teer daar nu eens op en - als er dan tóch roomboter in huis is - maak dan iets bijzonders van het vlees en de jus. Doe, als het vlees gebraden is, maar vóo'r U de jus afmaakt, een kluitje roomboter erbij. Ongelooflijk, wat een verschil in smaak- nóg meer gezonde melk drinken! Geen feest zonder room! Slagroom in de zondag-koffie, roompudding, vla met slagroom... Alle kinderen zijn dol op room en - naar ons beste weten - alle vaders ook. En hoe vlug tovert U. met zo n klein flesje echte room, iets heerlijks op tafel; dat eigenlijk beus zo duur niet is Wees nu gerust extra gul met die heerlijke Nederlandse kaas. Gun ze een dikke plak op het brood en maak nu en dan een warm kaasgerecht. Altijd een tractatie enhet gezond ste eten dat er bestaat. Publikati* N«d. Zuivclbure Het is de goedkoopste verzekering tegen ziekte. Kinderen móeten het hebben om gezond te groeien. Melk bij de broodmaaltijd, in de pap. in het toetje en een extra glas warme melk vóór het naar bed gaan. Dat is het recept om jong te blijven èn oud te worden

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6