Reis naar Nederland is voor de doorsnee- Iwan een zachtgekookt Russisch eitje De Cosa doet beroep op: menslievend Nederland 19-Jarige op hellend vlak door de justitie gestuit Eerste touristen gearriveerd SSSSSSS Toon poogde verklaringen van maats in „de soep" te laten lopen WOENSDAG 25 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Voor opname van kinderen uit Nederlandse gezinnen in Duitsland Een ieder jaar herhaald verzoek mist de aantrekkelijkheid van het niquwe. Het loopt daarom de kans iret minder belangstelling te worden bejegend ook al hebben zijn argumen ten niets van hun waarde verloren. Het zou jammer zijn als dit het lot v erd van het beroep, dat de Cosa ook ditmaal op de gastvrijheid van het Nederlandse volk doet. Want daar door zou het kunnen gebeuren, dat kinderen moetep worden teleurge steld. Nederlandse kinderen in den vreemde, die ernaar hunkeren hun vakantie in het vaderland te mogen doorbrengen. De Cosa is de commissie van sa menwerking, gevormd door organi saties van verschillende gezindten, met het doel Nederlandse kinderen uit Duitsland in de vakantietijd in 'n Nederlandise omgeving nieuwe ge zondheid te laten opdoen. Sedert en kele jaren zijn deze uitzendingen aan de gang.' De bleekneusjes uit 'n land, diat door de oorlog was verpletterd en waar de merendeels economisch zwakke Nederlandse ouders moeite hadden zich staande te houden, wer den vorige jaren hier liefderijk op genomen. Het aantal werkelijk onder komen kinderen in gelukkig geslon ken naar mate het economische le- ven in Duitsland zich herstelde. Maar als men de medische rapporten leest, welke worden opgemaakt over elk kind, waarvoor uitzending naar Ne derland wordt gevraagd, dan komt men ook nu nog onder de indruk. Het schrijnende tekort aan woon ruimten, de overbevolking van de scholen, het sombere leven in centra zoals bijvoorbeeld/ het Ruhrgebied, waar de zon wordt verduisterd door de rook en de dampen der opeenge pakte industrieën, werken schadelijk in op de lichamelijke en geestelijke ontwikkeling van de jeugd. Kinderen moeten zon en frisse lucht hebben ruimte en een vrolijke omgeving om zich gaaf te kunnen ontplooien. Daar ontbreekt het hen aan. Daarom hoopt de Cosa, dat er ook dit jaar een gro ter aantal Nederlandse gezinnen Avordt gevonden, bereid om zo'n mis deeld kind de vreugde te geven van een korte vakantie, waarin het zich kan herstellen en krachten opdoen voor de toekomst Dit werk van barmhartigheid heeft bovendien een nationaal aspect De ouders wensen niets liever dan dat hun kinderen Nederlanders blijven en hun vader land leren kennen en liefhebben. Het vorig jaar konden 253 in Duits land wonende Nederlandse kinderen naar Nederland worden uitgezonden. 239 pleegadressen waren beschikbaar, waarvan er 14 twee kinderen opna men. Helaas moesten er 31 kinderen worden teleurgesteld o. w. 9 katho lieke jongens omdat voor hen geen passend onderdak kon worden ge vonden (de voorkeur gaat nog steeds naar de meisjes uit) en 22 protestant se kinderen. Tot dusverre is het nog geen enkel jaar gelukt alle prote- standse kinderen in een geëigen/d milieu onder te brengen. Zonder hiervan het protestandse volksdeel een verwijt te maken mag gehoopt worden, dat dit voortaan in hulp vaardigheid niet zal achterblijven. Dit jaar is de uitzen/ding openge steld voor kinderen van 6 tot en met 13 jaar. Zij zuilen op 8 augustus a.s. m Nederland aankomen en op 29 augustus a.s. uit ons land vertrekken. Ook zullen er weer een tiental Ne derlandse kinderen uit Berlijn naar ons land rijzen. In verband met de hoge reiskosten is hun verblijf vast gesteld op zes weken nl. van 1 augus tus tot en met 12 september. Wie bij dit mooie, menslievende en vaderlandse werk wil helpen kan zich opgeven aan de Cosa te Arnhem telefoon 08300—24644 en bij geen ge- hoor 083073028, met opgave van gewenste leeftijd, geslacht en gods dienst. In verband met de hoge kos ten, aan de uitzending verbonden, zijin ook geldelijke bijdragen van har te welkom. Zij kunnen worden gestort op gi ronummer 275987 van Cosa te Arn hem. Nieuw te openen bedrijf werd prooi der vlammen In het levensmiddelenbedrijf van de heer J. Barben aan de Doelenstraat te Hilvarenbeek is gisteravond om streeks half tien brand uitgebroken. Het vuur is, vermoedelijk als ge volg van kortsluiting, ontstaan in het magazijn, waar het in de aldaar op geslagen voorraden levensmiddelen c-n textiel gretig voedsel vond. De vlammen grepen zo snel om zich heen, dat zij spoedig uit het dak sloegen. Na ongeveer één uur was de brand weer, geassisteerd door Tilburgse collega's, de brand in zoverre mees ter, dat het gevaar voor uitbreiding was geweken en de vlammen alleen nog in het magazijn moesten worden bestreden'. Het pand was juist verbouwd en zou in de loop van deze week worden heropend; mede hierdoor was een grote voorraad goederen in het ma gazijn aanwezig. De eigenaar was tegen brand ver zekerd en de schade wordt geraamd op ongeveer ƒ70.00 aan goederen,en 30.000 aan het pand. f 6.500,verduisterd „Een verbijsterend bedrag voor een jongen van 17 jaar" noemde gister middag de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam de ruim 6500 gulden, die de thans 19-jarige Am sterdammer in twee jaar tijds ten na dele van de eigenaar van verschil lende bakkerswinkels in de hoofdstad, had verduisterd en geheel had opge maakt aan vermaak. Wegens verduis tering, meermalen gepleegd, eiste hij tegen verdachte, die het hem te laste gelegde volledig toegaf, een jeugdge- vangenisstraf van één jaar. De jongeman had in juni 1954 de administratie op zich genomen van de bakkerszaak, waarvan het beheer na de dood van zijn vader op zijn moeder was overgegaan. De eigenaar van de zaak had r geen bezwaren tegen, dat de jongen in de avonduren, na zijn dagelijkse bezigheden, voor zijn moeder de boeken bijhield/en de kas onder zijn beheer nam. Allerkwalijkst. In twee jaar tijd, tot eind januari 1958, toen de ongeregeldheden werden ontdekt, verduisterde hij uit deze kas in totaal 6592. Het geld werd besteed aan uitgaan en aan het drinken van grote hoeveelheden 10 tot 15 glazen Vermouth per avond waren geen zeldzaamheid alcohol, hetgeen de officier van justi- Slordige voetganger veroorzaakt ongeluk Ramp-cyclus te Haarlem Op de rijksstraatweg in Haarlem- Noord nabij de Jan Gijzenbrug is om zes uur dinsdagavond een verkeers ongeluk gebeurd, waarbij vier per sonen min of meer ernstig werden gewond. Juist toen uit de richting Velsen twee motorrijders naderden, stak een 70-jarige voetganger de rij baan van de brug over. Beide motor rijders weken naar links uit, waarbij het achterste motorrijtuig het andere voertuig raakte, waardoor de bestuur der, een 31-jarige betonwerker en zijn 48-jarige duopassagier, beiden uit Haarlem, kwamen te vallen; zij lie pen zware verwondingen op. De rem- kabel van de achterste motor was tijdens het passeren gebroken en de bestuurder reed slingerend verder. Een uit tegenovergestelde richting naderende 41-jarige wielrijdster reed hij vervolgens aan; zij bekwam zwa re hoofdwonden. De motorrijder raakten tenslotte een links van de wegstaande autobus. Hij kwam te vallen en liep slechts lichteverwon dingen op. Alle gewonden zijn naar het St. bracht. Zakkendrager gaat twee maanden zakjes plakken De roem was te zwaar! De officier van justitie bij de Maastrichtse rechtbank heeft tegen een 23-jarige ijzervlechter uit Maas tricht vijf maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk, geëist met een proeftijd van drie jaar, wegens verduistering van een bromfiets te Borgharen en wegens oplichting te Maastricht van een tweede brom fiets Over verdachte is enkele maanden geleden in de kranten geschreven, toen hij te Eijs-witten een zakken- dragerskedstrijd won. Hij staakte daarna zijn arbeid als ijzervlechter en begon een vrolijk leventje te lei den. Om aan geld te komen verkooht hij zijn bromfiets, die nog niet was afbetaald, voor 175 en wist onder voorspiegeling dat de bromfiets voor rekening van zijn baas was, een tweede brommer in Maastricht te be machtigen. De advocaat uit Maastricht be pleitte clementie voor deze verdach te, die vóór zijn noodlottige zakken- dragersroem een steun was voor zijn moeder en zijn vele broertjes en zusjes. De rechtbank zal op 8 mei uit spraak doen. Sigarenindustrie ontvangt „de 3 pet" Het voortgezette overleg tussen werkgevers en werknemers in de si- garenindustrie heeft tot volledige Elisabeth-gasthuis overge- overeenstemming over de te nemen loonmaatregelen geleid. Aan de werkgevers zal dringend aanbevolen worden hun werknemers een uitkering-ineens van 3 procent te geven. 60 JAAR LIEF EN LEED Op zondag 13 mei viert het echt paar J. G. M. Marcus en K. Marcus- v. d. Pol, Trompetstraat 5 te Delft, zijn zestigjarig huwelijkfeest. PRINS BERNHARD OPENT „KUNSTZEE" TE WAGENINGEN. Op 2 mei zal prins Bernhard het nieuwe zeegangslaboratorium van het Nederl. scheepsbouwknudig proef station te Wageningen officieel ope nen. Dit nieuwe laboratorium is voor zien van een golfopwekker van spe ciale constructie, waardoor op labo ratoriumschaal golven of combina ties van golven uit alle mogelijke richtingen kunnen worden opgewekt. Zowel krachten .weerstand, voortstu wingscomponenten als bewegingen van het schip zullen nu kunnen wor den gemeten in golfpatronen, die een getrouwe copie zijn van de zeeën, die het betrokken schip op zijn route ge durende de jaargetijden zal ontmoe ten. Voorts zullen de lonen per 1 ja nuari 1957 met drie procent worden verhoogd, ongeacht eventuele loon- compensaties als gevolg van te ver wachten maatregelen op wetgevend gebied. Over drie procent uitbreiding van de secundaire arbeidsvoorwaar den was reeds eerder overeenstem ming bereikt. VLAGGETJESDAG IN VLAARDINGEN De feestelijkheden ter gelegenheid van het uitvaren van de Vlaardingse vissersvloot voor de haringvisserij zullen dit jaar worden bijgewoond door verscheidene officiële personen die betrokken zyn bij de haringvis serij. Zij zullen zaterdag 19 mei 's middags om half drie door het ge meentebestuur in het stadhuis wor den ontvangen. tie voor een jongen van 17 jaar, een kind nog, een allerkwalijkste tijd passering vond. Volgens verdachte was het vooral het verlies van zijn vader geweest en 't gebrek aan huis- selijke gezelligheid, die hem tot zijn daden hadden gebracht; met zijn moeder kon hij niet goed opschieten. Levensles. „Het is heel goed dat alles uitgeko men is voor verdachte", aldus de offi cier, die hoopte dat verdachte er voor zijn gehele verdere leven lering uit zou trekken. De verdediger bepleitte, in verband met het in militaire dienst moeten van zijn cliënt in augustus a.s., een gecombineerde straf. De rechtbank zal op 8 mei a.s. uit spraak doen. Vluchtelingen komen in Nederland bouwen Donderdagavond a.s. zal een groep van 15 vluchtelingengezinnen, die in Nederland zullen worden onderge bracht, op Schiphol aankomen. De groep omvat in totaal circa 50 per sonen, afkomstig uit vluchtelingen kampen in Griekenland. De vluchte lingen zullen op Schiphol worden ver-welkomd door de directeur-ge neraal voor de arbeidsvoorziening, ir. D. R. Mansholt en vervolgens doorreizen naar het opvangcentrum Horst-America, waarna zij,, na een omscholingsoursus voor de bouw vakken te hebben gevolgd, naar die gemeenten zullen gaan, die zich be reid hebben verklaard de vluchte lingengezinnen huisvesting en werk te verschaffen. SIAMESE OLIFANTJES IN AMERSFOORT Twee Siamese olifantjes hebben de verre reis van de oerwouden van Siam naar het dierenpark Amersfoort goed volbracht. Gistermorgen zijn de dieren, die 700 kg. per stuk wegen, uit het ss Zeelandia in Rotterdam in kratten op de wal gezet en vandaar op een trailer naar Amersfoort ge bracht. Het bleek nog zo eenvoudig niet te zijn de olifanten van de trailer in de verblijven in het park te krij gen. Er was een grote kraanwagen voor nodig om de dieren op de begane grond te brengen. Het dierenpark Amersfoort ligt midden in het bos Kirkhoven. Be halve over een verwarmd nachtver blijf, beschikken de dieren over een ruime dpenluchtmanege waar zij kun nen rondlopen. Kort geding over beslag op walvisschip In de korte gedingen, die de „Austral financiera comercial Sc.A.' en de „Sociedad maritima miraflores' beiden te Panama, tegen de zeven Noorse walvismaatschappijen aanhan gig gemaakt hebben om opheffing tê vragen van het beslag, dat deze vrij dag j.l. te Vlaardingen op de „Olym pic Challenger" gelegd hebben, zal dinsdag 1 mei vonnis komen. Het voorstel, dat de president van de Rotterdamse rechtbank gistermid dag aan het eind van de zitting deed, n.l„ dat beide partijen een cautie van een miljoen gulden zouden stellen, en dat dan zowel het beslag op de „Olympic Challenger", als het door de „Austral" gelegde beslag op de „Kosmos 3" (eigendom van de Noor se maatschappijen) opgeheven zou den zijn, werd door gedaagden van de hand gewezen. Twee vingers in A'damse broodpap De contactcommissie der samen werkende bakkerspatroons, gezellen- organisaties en coöperatieve bakke rijen te Amsterdam delen/mede, dat in Amsterdam geen overeenstem ming omtrent de sluiting op Konin ginnedag kon worden verkregen, zo dat afwijkende van het landelijk ad vies door een deel der bedrijven wel gewerkt zal worden en de winkels tot één uur geopend zullen zijn, ter wijl een ander deel der bedrijven volledig gesloten zal zijn. wisseling van toeristen tussen Oost „Ein bischen, a little", antwoordde chirurg in een ziekenhuis te Mos- en West. Onder hen bevonden zich gisteravond op Schiphol een eenvou- kou en heeft het veel te druk." de bekende Russische schaakmeester dig, doch- smaakvol geklede jonge j „Wat bracht u er toe speciaal Hol- j en jnevwlw Liliënthal. Op de foto vrouw en onder de groep van journa- i land uit te kiezen. Hebt u al andere -:-xJ—1J listen ging een zucht van verlichting I buitenlandse bezoeken afgelegd?" op. Zij hadden een half uur tevoren „Nee, ik ben nog nooit buiten Rus- tevergeefs gepoogd de" eerste tien land geweest, maar ik heb belang- van een Russische groep toeristen,- stelling voor Nederland." die met twee vliegtuigen gisteravond „Hoe kwam dat? Wist u iets van op Schiphol arriveerden, een vraag gesprek af te nemen. Bij de tweede groep van zeven tien toeristen, die fnet een toestel van de Sabena via Scandinavië op Schiphol arriveerden, bevond zidh dan bovengenoemde 28-jarige vrouw, die vriendelijk glimlachend in vloeiend Engels antwoordde: „Ik ben t^allerares". „Maakt u deze reis met uw man?" tNee, ik ben alleen. Mijn man is Kon. gezin genoot van „Hollandse Nieuwe" Koningin Juliana en prins Bern hard, vergezeld van de prinsessen Irene en Margriet, waren dinsdag avond in theater Gooiland te Hilver sum onder de toeschouwers bij de Snip en Snap Revue „Hollandse nieuwe" door Renee Sleeswijk. Deze voorstelling werd gegeven ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de sportvereniging van het koninklijk paleis te Soestdijk. De baten kwamen ten goede aan het erefonds voor oud-verpleegsters. Toen in de pauze de artisten aan de vorstelijke bezoekers werden voor gesteld, vroeg Willy Walden aan de Koningin of de voorstelling haar be viel. „Na de drukke dagen van het bezoek aan Amsterdam is dit een heerlijke ontspanning voor ons", ver klaarde de Koningin. BLIJFT TUSSENTIJDS ONTSLAG BLJ WETHOUDERS MOGELIJK? De clausule in de wet, die het toe laat tussentijds wethouders te ont slaan, werd in 1948 aan de wet toe gevoegd om blijkens het voorlo pige commissieverslag uit de Tweede Kamer de mogelijkheid te openen communistische wethouders bij be- stuurs moeilijkheden door minder re volutionaire te doen vervangen. Daar behoudens te Finsterwolde nergens in Nederland meer com munistische wethouders te vinden zijn, achten verscheidene commissie leden de clausule in de wet overbo- Holland af?" Rembrandt en kaas. „Ach ik heb van Holland wel iets gehoord, Rembrandt, tulpen en kaas!" Ook op de vraag hoeveel haar deze lange reis gekost heeft, antwoordde de lerares, die zeide les te geven spe ciaal in het Duits aan een universi teit in Moskou, openhartig. Het to tale bedrag was ongeveer tweedui zend roebel. (Circa 2009 in Neder lands geld). Weliswaar een hoog be drag, maar toch meende mevrouw Koubziakóva, zo heette ze, dat de ge middelde Rus zo'n bedrag voor een vacantie wel kan uitsparen, indien hij of zij het er tenminste vopr over heeft. Ter- verklaring vertelde ze, dat zijzelf-- als lerares een maande lijks inkomen heeft van 1300 roebel. De reis kost haar dus bijna ander- ziet men een deel van de groep toe risten in de ontvangsthal van het vliegveld. Vierde van links is mevr. Liliënthal. ter tegenóver, dat ook haar man een inkomen heeft, zodat zij deze vacan tie betrekkelijk gemakkelijk heeft kunnen bekostigen. Een half uur tevoren was met een KLM-toestel uit Praag de Russische reisleider Rogov van het Russische reisbureau Intourist met de eerste tien leden van zijn gezelschap op Schiphol geland. Hij fungeerde als tolk tussen hen en- de journalisten. En op deze wijze kwamen de laatsten te weten, dat zich onder de groep van 27 o.a. vier vrouwen bevinden, die de echtgenoten zijn van vier sècon- danten van Russische schaakmees ters, die meedoen aan het kandida- tentournopi in Amsterdam. Boven dien waren er nog twee" bekende Russische schakers in de groep, Flohr en Taimanow'eri anderen, die voor het sdhaaktournooi de groot- halve maand salaris. Daar staat ech- ste belangstelling hébben. Weer een „Osse»oep-zaak" „Deze mensen hadden een uiter mate gevaarlijke manier van opereren. Gemotoriseerd en gewapend trokken ze door het land om inbraken te plegen". Dit zei de officier van justitie bij de rechtbank te Rotterdam gister morgen in zijn requisitoir tegen een 33-jarige kapper. Na hem stonden zijn maats terecht, een 63-jarige koopman bijgenaamd „Arnhemse Nol", en een 44-jarige fabriekarbeider H. uit Oss, beter bekend als „Toon de soep". De officier eiste tegen de kaoper drie en een half Jaar zonder aftrek en tegen „Toon de soep" twee en een half jaar zonder aftrek. Ieder van de verdachten was een lange lijst van feiten ten laste ge legd. Sommige inbraken zouden zij samen gepleegd hebben en in die ge vallen schoven zij de schuld op elkaar, zoals bv. met de „kraak" die dig geworden, te meer, daar i_ j de kapper en Toon samen „gezet': kele gemeenten in Nederland de ge schapen mogelijkheid tot minder aan gename toestanden heeft geleid. Hoewel de leden over het algemeen de mening waren toegedaan, dat de gemeenteraad het aangewezen appa raat is om te beslissen over het werk van een wethouder, wilden vele com missieleden toch de mogelijkheid tot tussentijds ontslag van een wethou der aan zeer stringente bepalingen gebonden zien. EEN MAAND VOOR MEINEED Een 36-jarige vrouw uit Enschede is door de Almelose rechtbank ver oordeeld tot vier maanden gevange nisstraf, waarvan drie voorwaarde lijk. Zij had een onjuiste verklaring afgelegd over een vechtpartij uit angst voor een Enschedese bouwvak arbeider, die bij deze vechtpartij be trokken was; de eis was vier maan den, waarvan twee voorwaardelijk. De zaak tegen de arbeider, tegen wie vier maanden was geëist wegens uit lokking van meineed, werd voor na der onderzoek terugverwezen. iy, JAAR VOOR AUTODIEF De Almelose rechtbank heeft een 36-jarige machinebankwerker uit En schede veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf, omdat hij met een kennis in Enschede een auto gestolen had, die hij vervolgens trachtte te verkopen in Amsterdam. Toen dat niet gelukte, had hij de wagen ergens laten staan, maar de daarin aanwezige radio had hij voor zouden hebben in een garage even buiten Nijmegen in januari jl. Ieder van hen beweerde, dat hij de gehele nacht gewacht had op de ander, die tenslotte met een zak vol autolak, deurknoppen e.d. aangeko men was. Hetzelfde deed zich voor bij een diefstal van autobanden die van hun wagen waren versleten aan de Stadionweg in Rotterdam. Om niet van poging tot diefstal te worden beschuldigd zei „Toon de soep", dat hij, toen hij een ruit had uitgesneden van een woning deze expres hard had laten vallen, opdat hij met de kapper weg zou kunnen lopen om zoveel lawaai. OPENING K.L.M.-LIJN AMSTERDAM—WARSCHAU. Donderdagmiddag tegen drie uur is de Douglas DC-4 „Paramaribo" van de K.L.M. op de openingsvlucht Am sterdamWarschau op het vliegveld van Warschau aangekomen. De vlucht die de toestellen van de K.L.M. twee maal per week, n.l. op dinsdag en donderdag, naar en van Warschau maken neemt ongeveer drie uur en drie kwartier in beslag. SCHEEPSJONGEN VERDRONKEN 26 maal veroordeeld. „U denkt toch niet,-dat wij dit ge loven", zei de president. Arnhemse Nol, 26 maal veroordeeld, laatste maal tot zes jaar, ontkende iedere schuld, „mocht u me straffen, dan ten onrechte" zo bezwoer hij. „Toon" bleek acht maal te zijn veroordeeld, waaronder een straf van zeven jaar. De kapper had vier von nissen. Bij een verkeerskontrole werd de auo van Toon en zijn maat enige tijd geleden oók aangehouden. Aanvan kelijk reden ze door en na een achter volging door de agenten sloeg het tweetal op de vlucht. De kapper kon worden gegrepen en Toon werd de volgende dag gearres teerd, in de' auto werd een aantal van diefstal afkomstige voorwerpen gevonden alsmede hun „gereedschap". In de middagzitting heeft de offi cier van justitie tegen de Arnhemse Nol drie en een half jaar gevangenis straf geëist. Hij achtte medeplichtig heid aan diefstal en heling bewezen. Wilt U iets weten? Vraag: Rijtijdenboekje. Antwoord: Deze vraag is enkele maanden geleden zeer uitvoerig in óns blad behandeld. In t kort komt het rijtijdenbesluit, wat het ver plichtstellen van het boekje betreft, hier op neer, dat praktisch iederpen, die een wagen bestuurt, in het bezit van het 'boekje behoort te zijn; vra gensteller bestuurt een vrachtwagon en of deze nu geladen of leeg is, of hij nu in dienstverband werkt of niet, doet niets ter zake. Het rijtij denboekje is niet in de eerste plaats ter controle van arbeidstijden, als wel ter controle van de rijgeschikt heid van de chauffeur, die door te lang, te veel of te veel zonder rust te rijden het verkeer in gevaar kan brengen. Vraag: a. In verband met de ko mende vakantie had ik het plan op gevat een rondvlucht boven een stad of Nederland te maken. Kan dit al leen op Schiphol of is het op Ypen- burg ook mogelijk? b. Weet U wat paardrijden kost? Antwoord: a. Op het ogenblik wor den er vanaf Ypenburg geen rond vluchten gemaakt. Het ligt evenwel in de bedoeling deze te hervatte De 17-jarige scheepsjongen van het Rotterdamse motorschip „Arne", is wanneer het vliegveld „Zestienhc gisteren in Oberkassei bij Bonn te ven" bij Rotterdam gereed is. water geraakt en verdronken. De jon- j b. Informeer hierover b.v. bij c 60.verkocht. De eis luidde des-1 gen verloor zijn evenwicht, toen hij Leidse Manege, Kaiserstraat 13, Lei- tij ds twee jaar gevangenisstraf. bezig was de scheepswand te verven, den.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6