RIJNSTREEK Scheep Nieuwveen nam afscheid van burgemeester Bakhuyzen Niet besloten tot aankoop van een vuilnis-auto 65 Jaar in het huwelijksbootje Massa-moord in de Algerijnse bergen WOENSDAG 25 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN OEN RIJN Ernstig ongeval in droogcel Op de bovenste verdieping, de z.g. droogzolder, van de dakpannen- en kleiwarenifabrieken van D. van Oordt en. Co. N.V.. aan de Woubrugse- weg te Alphen vond dinsdagmid dag omstreeks vier uur een ernstig ■bedrijfsongeval plaats, waarbij de ge huwde arbeider J. Beuthoorn, wo nende in de Raadwijkstraat, zeer zwaar inwendig letsel heeft opgelo pen Nadat dr. J. Veenendaal de eerste hiulp ihad verleend is de man per zie kenauto overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden. Zijn toestand baart zorgen. Op de 'bovenste verdieping van de moderne dakpamnenfabriek waar zich de z.g. droog'cellen bevinden, was de heer Beuthoorn bezig niet vervoeren van de producten van en naar de droogruimte. Dit-geschiedt door mid del van z.g. liftwagens. Deze wagens hébben een eigen gewicht van onge veer anderhalve ton. Op 'het moment van het ongeval was de wagen onge laden. De heer Beuthoorn was juist bezig om de lege kar uit een der droogcellen te rijden. Niemand kan verklaren hoe het ongeval zich heeft toegedragen. Door onverklaarbare oorzaak is de kar welke door hem werd bediend omgevallen en kwam ongelukkigerwijze terecht op het bo venlichaam vap. de heer Beuthoorn. De gevolgen waren voor de man zeer ernstig. Zijn in- en uitwendige ver wondingen waren van dien aard, dat aanvankelijk voor zijn leven werd ge vreesd. In de loop van de afgelopen nacht is echter enige verbetering in zijn toestand ingetreden, alhoewel het gevaar nog niet helemaal gewe ken is. Naar wij vernemen is doör de di rectie, op verzoek van de politie, het bedrijf, voorzover het onderdeel be treft waar het ongeluk gebeurde in afwachting van het treffen van even tueel nodige en Mogelijke extra voor zorgmaatregelen, stopgezet. De meisjes van de V.K.A.J., de V.K.J.M.V. en de L.T.M. van Alphen a. d. Rijn en omliggende parochies, hebben dinsdagavond voor een pri meurtje voor de Rijnstreek gezorgd. Gezamenlijk organiseerden zij een modeshow. Een bijzonderheid hierbij was wel, dat een achttal meisjes van deze organisaties zelf als mannequin fungeerden. Show werd gelopen door de meis jes Riet Werneke, Corry Rooijmans, Hans van Engelen, Mien Broekhui zen, Greet Menken, Annie Captein, Tiny Ammerlaan en Willy Bosman. De show werd gehouden in de on langs gereedgekomen nieuwe boven zaal van hotel „Markx" aan de Ju- lianastraat, welke ruimte vanavond tientallen belangstellenden bevatte. De leiding van de avond berustte bij mej. Joke Boere, voorzitster van de Alphense V.K.J.M.V. Zij sprak een kort welkomstwoord en wees op het eigen karakter van de show-avond. In een vlot tempo toonden de ge noemde meisjes een groot aantal kledingstukken volgens de nieuwste mode, snit, dessins en van variabele prijzen, welke kledingstukken be schikbaar werden gesteld door de firma J. Werneke. Op vakbekwame wijze en vaak vermengd met gees tige kwinkslagen verzorgde de heer Hans Werneke de explicatie, waarbij hij een ovèrvloed van benamingen van kwaliteiten van stoffen, model len en fabrikaten naar voren bracht. De heer Werneke prees de Holland se fabrikaten, maar meende dat de ze nog onvoldoende variaties bieden om aan de vraag van het jonge meis deze show-avond tevens import kle- je te kunnen voldoen. Daarom werd POTLOOD en GEEST No. 528. Horizontaal: 1. moeder, 5. vervelend, 8. glooiing, 11. dienst meisje, 13. stok, 15. meisjesnaam, 17. en omstreken (afk.), 18. nauw, 20. jongensnaam, 21. spoedig, 23 de woonplaats van Abraham, 25. meis jesnaam, 29. gem. in N.H., 29. deel van de onderarm, 30. dakbedekking (Indonesië). Verticaal: 2. uitroep, 3. honing drank, 4. glijvoertuig, 5. mynheer (Eng.), 6. munt in Eng. Indië, 7. af korting van argentum, 9. vazal, 10. stap, 12. bosgod, 14. lichaamsdeel, 16. schraal, 19. grootste Italiaans alpen- meer, 22. foefje (Indonesië), 24. mak ker, 26. tussenzetsel, 27. bijwoord, 28. familielid. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 527. Horizontaal: 1. Schot, 5. als, 7. Ot, 8. uiig, 10. twee, 11. Dr, 12. Sien, 13. keu, 14. stel, 15. krem, 16. cel, 17. plan, 18. hé, 19. noot, 21. gnoe, 22. bij, 23. ree, 24. stern. Verticaal: 1. sop, 2. ct, 3. ouwel, 4. tien, 5. Ag, 6. serum, 9. i.e., 10. Tiel, 11. Deen, 12. stee, 13. krat, 14. schor, 15. kloet, 17. poos, 19. nn, 20. wijn, 21. ge, 22. br. ding getoond uit Engeland, Duitsland en zelfs Italië. Als bijzonderheid deelde de heer Werneke tot grote vreugde van de meisjes mee, dat besprekingen in vergevorderde staat zijn in de mode wereld om het maten-systeem der mate te herzien, dat vermoedelijk met ingang van de nieuwe herfstmo- de, meer dames confectie zullen kun nen dragen. Katoen is opnieuw modestof ge worden, zij het met diverse effecten, tengevolge van een zekere vorm van verfijning. Uiteraard werden jdeze avond uit sluitend móde-kleding-stukken ge toond naar de verlangens van het jonge meisje. Duidelijk is gebleken, welk een uitgebreide collectie een firma moet bezitten wil zij aan de grootst mogelijke smaken kunnen beantwoorden. Het behoeft geen betoog, dat het initiatief dat hiertoe door het bestuur van de V.K.A.J. werd genomen, door de meisjes op hoge prijs werd ge steld. De zeer grote, bijna algemene opkomst, toonde dit overduidelijk aan. Installatie kabouters. In de St. Josephzaal werden dinsdagavond ne gen nieuwe leden van de gidsenbe- weging geïnstalleerd, negen kleine kaboutertjes. Het ging er leuk en gezellig aan toe. De dansjes, spelletjes en liedjes „deden" de vijf en twintig kabou tertjes met elkaar heel grappig. Maar er waren ook ernstige momen ten, het gebed, de zegening van de nieuwe leden, wijding van de insig nes en groepsaanduidingen. De leiding van het geheel was in handen van de oehoe Lenneke Scheerder en de oebie Riet van Vel- zen. De installatie plechtigheid werd voorafgegaan door een aantal spelle tjes, rondedansjes, liedjes en gebed. Een korte ondervraging was nodig voor de nieuwe kaboutertjes om toe gelaten te worden tot het kabouter- hol. En natuurlijk gaven allen een goed antwoord. Aalmoezenier, kapelaan J. Schra- ma, zegende de kleintjes en wijdde de nog aan hun uniformen ontbre kende uiterlijke tekenen als kabou ter, waarna ze deze waardigheidste- i burg; sociëteit voor bejaarden; Oran- kenen ontvingen. Nadat ze de belof- jecomité; voorstel tot toekenning 1 te aan Maria aflegde, de Moeder der van de 3% uitkering over 1955 aan Gidsen, zegende kapelaan Schrama het gemeentepersoneel; credietver- de insignes. Er volgden aardige ver- strekking voor aanschaf van leerboe- tellingen met uitbeelding, liederen, ken openbare school; verzoek ont- toneelstukjes, rijmpjes, zowel voor slag E. A. Bloem als lid van de com- als na de pauze, terwijl de kabouter- sia tot wering van schoolverzuim; tjes een aardige verrassing hadden verzoek eervol ontslag C. v. d: Mo- voor de moeders. Behalve de ouders len als onderwijzer aan de openbare woonde ook deken Nieuwenhuizen school; wijziging overeenkomst met een deel van de avond bij. BODEGRAVEN Tafeltennis. De Kath. Tafelten nisclub „Sportief" organiseerde tra- ditionelè tafeltenniskampioenschap pen in het Parochiehuis. Jammer was dat de cracks J. Vermeij en G. Voor- douw niet meer van de partij waren. Hierdoor had de winnaar van de voorbije alleen concurrentie te duch ten van G. Walraven, die hij in een spannende kamp versloeg. Voor de vijfde achtereenvolgende maal kwam van Es in het bezit van de wisselbe ker. In de B-afdeling ging de strijd om de bovenste plaats voornamelijk tus sen A. Weerdenburg en N. v. Nie- kerk. Ten slotte zegevierde eerstge noemde. De uitslagen luiden: Afd. A: 1. A. v. Es 12 pt„ 2. G. Walraven 10 pt., 3. H. v. Schaik 8 pt., 4. M. v. Rossum 4 pt., 5. en 6. J. v. d. Bosch en G. v. Schaik 2 pt. Afd. B: 1. A. Weerdenburg, 2. N. v. Niekerk, 3. P. Veelenturf, 4. P. Jansen, 5. P. Jacobi. Voor de dames was deze keer geen kampioenswedstrijd georganiseerd. Voorzitter G Walraven reikte na af loop tijdens een gezellig onderonsje de prijzen uit. HAZERSW0UDE Twee reserve-poten. Bij de heer C. van Veen Tzn, Dorpsstraat 120, is een kipkuiken uit het ei gekropen, dat 4 poten heeft; het kuiken loopt op 2 poten terwijl de andere 2 poten er achter bengelen. KOUDEKERK Raadsagenda. De raad komt a.s. vrijdag in openbare vergadering bij een, 's avonds om acht uur. Op de agenda staat o.a.: Subsidies voor Chr. lagere tuinbouwschool te Rijns- Tijdens een bijzondere vergadering in café Leliveld heeft burgemeester Bakhuijzen afscheid genomen van hen waarmede hij twintig jaar op de meest prettige wijze heeft samenge werkt. De burgemeester en zijn echt genote werden even over drieën bin nengeleid door de beide wethouders, de heren Bos en v. d. Hoorn. De bur gemeester opende voor Nieuwveen voor de laatste maal de raadsverga dering met het uitspreken van het ambtsgebed, en verzocht daarna de gem. secr. dhr. J. J. Roovers, het Koninklijk besluit voor te lezen waar bij aan de burgemeester per 1 mei eervol ontslag werd verleend als bur gemeester van Nieuwveen. Hierna richtte de scheidende voor zitter zich tot die aanwezigen. Bij her innerde er aan hoe hij twintig jaar geleden in dezelfde omgeving als bur gemeester v/as geïnstalleerd. Hij zei hoewel deze dag moeilijk voor hem was, men toch niet in sombere stem ming mocht zijn. De verhoudingen met de gemeente ambtenaren en de raadsleden gaven daartoe geen enke le a'3<nleiding. Steeds werd er op de meest prettige wijze samen gewerkt en eventuele moeilijkheden opgelost De raadsvergaderingen hadden hem nooit slapeloze nachten bezorgd, zoals men dat in andere gemeenten wel eens meemaakt, Graag had spr. zijn functie nog enige tijd vervuld, maar er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan. De tijd van gaan was voor hem nu aangebroken we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Het was voor spreker een grote voldoening te mo gen constateren, diat er altijd deuren voor hem en zijn echtgenote zullen blijven openstaan. In dit verband herinnerde hij aan de woorden van Moeder Overste van Huize St Ursula om toch Vooral nog eens een bezoek aan de inrichting te brengen. Hierna dankte de voorzitter de secretaris in wie hij steeds een zeer grote steun had gevonden, de raads leden voor de prettige wijze waarop zij met hem de belangen van de ge meente hebben behartigd, de amb tenaren en het geirheemtepêrsooieel en de politie, die steeds op de juiste v/ij ze de orde in de gemeente wisten te handhaven. Als oudste raadslid sprak de heer J. Vreeken woorden van afscheid tot de burgemeester. Spr. memoreerde de installatie van de heer Bakhuijzen als burgemeester van Nieuwveen. Vervolgens dankte hij de scheidende voorzitter- voor dè altijd prettige wijze van vergaderen en het oplossen der verschillende problemen. Ook mevr. Bakhuizen v/erd door hem dank gebracht vóór de vele opofferingen die zij zich moest getroosten tijdens de afwezig heid van haar man. Namens de raad en het gemeentepersoneel bood spr. de burgemeester een wandbord aan. Hierna spraken nog ir. v. d. Helm, rijkstuinbouwconsulent ir. Schut, namens de Stichting Zuid-Hollands landschap: de districtsschoolarts dok ter Heil; dokter Nout; burgemeester Hoogeboom, namens de burgemees ters der omliggende gemeenten; Moe der Overste van Huize Ursula; de dir. van de Johannasstichting L. v. Vliet namens de ouden van dagen en de Nic Boys; dhr J. Baas namens volksonderwijs, en tenslotte de heer Tintel namens de rijkspolitie. Na het officiële gedeelte kwamen de raadsleden en gemeentepersoneel weer bijeen aan een gezellig diner dat de waardige afsluiting vormde van de ambtsperiode 'van dhr. J. A. Bakhuijzen als burgemeester van Nieuwveen. GEMEENTERAAD WARMOND Woubrugge, omtrent commissie bouw- en woningtoezicht en de ge meentewerken; voorstel tot onbe woonbaarverklaring van woningen; voorstel tot aankoop van grond van R. Dorrepaal c.c. ten behoeve van de volkshuisvesting; voorstel tot ont trekking van de brug aan de Gnep- hoek aan het algemeen verkeer. Schaaknieuws. De einduitslag van de onderlinge schaakoompetitie is als volgt: 1. winnaar van de wis selbekér, tevens kampioen 1956: J. Colijn; 2. J. C. v. Egmond, tevens een medaille; 3. N. Geerlof, tevens medaille. De wedstrijden werden ge speeld ten huize van de heer G. de Wit. Deze zag gaarne, dat velen zich nog voor deze mooie en opvoedende denksport opgaven als lid van de schaakvereniging. Geboren: Neeltje Johanna, dr van J* v. Harskamp en J. H. W. Ro man; Johannes Jacobus Adrianus, zn van J. M. Kraan en G. M. Bonte koe. Ondertrouwd: Jan Zweeris 24 jr en Cornelia Margaretha v. d. Ent, 22 j. Gehuwd: C. M. P. Kik en A. M. Voorma. DE KWAKEL PROGRAMMA KONINGINNEDAG. Het comité heeft voor Koninginne dag het volgende programma opge steld. De dag wordt begonnen met een H. Mis om 8 uur tot intentie van de koningin. Om 8.45 uur gaat het in optocht naar het feestterrein aan de Èoterdijk waar de kinderspelen worden gehouden. De plaatselijke muziekvereniging zal het geheel met een pittig stukje muziek opluisteren. Om 10.30 uur is de aubade. Daarna is er een ballon wedstrijd, welke ge houden wordt in samenwerking met de R.K. Bond van het Gezin. De kaartjes, die terug ontvangen wor den, kunnen tot en met 21 mei 1956 worden ingeleverd bij de secr. J. A. Vork, Mgr. Noordmanlaan 46. Om 14 uur is er een mooie filmvoorstel ling in zaal Leenders, genaamd „Jo- pie Slim". Om 14.30 u. beginnen de volksspelen en wel met priksleeën op de weg, voor café Leenders. Ver volgens op het veld van v. Doom aan de Boterdijk diverse volksspelen zoals ringsteken per kruiwagen, blindpaar leiden en tonknuppelen, prijzen naar deelname. Tpt besluit is er nog een speciale attractie in de vorm van een oliebollenkraam bij het feestterrein, de opbrengsten hiervan zijn voor een goed doel. Des avonds om 8 uur. word er nog een gezellig koninginnebal gegeven in zaal Leenders, om deze dag te beslui ten. Hiervoor raadplege men dé ad vertentie elders in dit blad. ROELGFAREKDSVEEN K.V.P.-Jongeren. Het bestuur van de plaatselijke afdeling van de K.V.P.-Jongeren verzoekt ons mede te delen, dat donderdag 26 april a.s. de jaarvergadering zal plaats vinden in de achterzaal van het Pancra- tiusgebouw. Op deze vergadering, welke om 8 uur aanvangt, is ieder die enige interesse heeft voor poli tiek van harte welkom. Bridgeclub D.V.H. De uitslag van de onderlinge wedstrijden is: 1. Echtpaar Muskens m.p. 43; 2. Echtpaar van Berkel m.p. 413. Echt paar van der Meer m.p. 41; 4. Alf. Koek—Leo Klein m.p. 36; 5. C. van HaestregtMart. Bakker m.p. 32; 6. Jac. TermeulenJan Bakker m.p. 31; 7. P. HuigslootW. Casper m.p. 28. Te Amersfoort behaalde mej. CL Koek de akte hoofdleidster kleu terscholen en schooladministratie. TER AAR Op 1 mei a.s. zal het vijf en zestig jaar geleden zijn dat het echtpaar D. van Vliet—J. H. Boer in het huwe lijk trad. Vermoedelijk zal het jonge paar toen niet gedacht hebben dat zij in het huwelijksbootje stapten yoor zo'n zeldzaam lange reis. De bruidegom is 86 jaar en de bruid 85 jaar. Dit zeldzame feest zullen zij vieren met hun zes kinderen en een Rebellen moorden dorp uit De Franse bladen „France-Soir" en „Paris-Presse" hebben dinsdag mel ding gemaakt van massamoorden, die de Algerijnse opstandelingen heb ben gepleegd t^en de bewoners van de vallei van de Soumman, die zich aan de zijde van de Franse autoritei ten hebben geschaard. Een honderd bergbewoners zouden zijn afgeslacht en drie dorpen met de grond gelijk gemaakt. Als een gevolg van deze moordpartijen zouden 300.000 Mo hammedanen uit de vallei wegtrek ken. De bladen spreken van een „Alge rijns Oradour". (Oradour is een plaats in West-Frankrijk, die ten tij de van de geallieerde invasie in Nor- mandië door de Duitsers werd uitge moord). De massamoorden begonnen in het weekeinde, toen verscheidene dor pen in het betrokken gebied, dat in West-Algerië ligt, van de Fransen wapens kregen om zich te verdedi gen. De bevolking van Tichi-Afmir en Sidi-Bou-Azza werd voor het meren deel vermoord. In Arbala en Ichaben werden alle mannen gedood. Vrou wen werden ontvoerd, of op afschu welijke wijze gedood. De opstandelingen, diede dorpe lingen in de vallei van Soumman aanvielen, hebben gebruik gemaakt van veten tussen de dorpen en tus sen de verschillende gemeenschap pen. Zij recruteerden op die manier helpers, die op verschrikkelijke wijze wraak namen voor vermeend on recht in het verleden. De voorzitter van de defensiegom- missie van de Assemblée der Franse Unie, Jean de Gouyon, heeft dinsdag te Parijs verklaard, dat leiders van de Algerijnse rebellen op een spe ciale school nabij Praag een opleiding hebben ontvangen in revolutionaire taktiek. Hij zei op een lunch aange boden door de Brits-Amerikaanse pers, dat de opstandelingen ook wa pens ontvangen uit Tsjechoslowakije. De Gouyon deed een beroep op En geland en de Verenigde Staten om hun invloed aan te wenden tenein de een eind te maken aan het bin nensmokkelen van wapens via de grens met Libye. groot aantal klein- en achterklein kinderen. Op 1 mei zal het aan de Kerkweg waar dit echtpaar woont en de 65-.iarige bruiloft hoopt te vie ren, wel druk zijn, want ongetwijfeld zullen velen buiten de familiekring ook van hun belangstelling blijk ge ven. De heer van Vliet heeft altijd de tuinderij beoefend. Na zijn huwelijk heeft hij verschillende jaren in het Westland gewoond. Maar het echt paar van Vliet kon toch Ter Aar niet vergeten en keerde weer terug naar de geboortegrond. Ook toen begon de bruigom weer met een tuinbouw bedrijf. Dit bedrijf wordt nu nog be werkt door zijn zoon. LEIMUIDEN Donderdag a.s. des namiddags te 3 uur zal burgemeester J. A. Bakhui zen in een buitengewone raadzitting afscheid van de gemeenteraad nemen. Deze vergadering zal worden gehou- hen-in de grote zaal van Café Snee- boer, Dokter Stapenseastraat. Des avonds zal van 6 tot 7.30 uur gelegenheid zijn voor de burgerij om van de burgemeester en diens echt genote afscheid te nemen. Deze recep tie wordt gehouden in Café Sneeboer alhier. In deze gemeente zal in begin mei a.s. een begin worden gemaakt met de Algemene Woningtelling 1956. Ondertr. Petrus L. Pijnacker 25 j. en Johanna Th. de Koning 23 j. Jo hannes N. Kempen 35 j. en Anna A. van Leeuwen 31 j. Geb. Theoaorus Simon zoon van J. Straathof en Wilhelmina A. N. van Rijn. Onder voorzitterschap van burge meester von Fisenne kwam de raad van Warmond in openbare vergade ring bijeen. Afwezig was met kennis geving de heer A. Schepers. Mede deling werd gedaan dat door Gede puteerde Staten was goedgekeurd de verkoop van bouwgrond aan de Swei- landstraat aan de heer N. Mol, als mede het door de raad genomen besluit tot verhoging van de subsidie aan de in deze gemeente bestaande muziekkorpsen. Door de gemeente was aan Oegst- geest verzocht over te gaan tot ver betering van de Abtspoelweg, één van de voornaamste verbindings wegen naar Warmond. Oegstgeest deelde mede, dat déze verbetering nog enige tijd moet blijven rusten. Het pleegt reeds geruime tijd over leg met de gemeente Leiden om te komen tot verbreding van de War- monderweg. De gemeente Leiden heeft echter medewerking gevraagd voor de aansluiting van de door de Kikkerpolder aan te leggen weg op het wegennet in de gemeente Oegst- geest. Van de uit een en ander voort vloeiende werken maakt de verbete ring van de Abtspoelweg een belang rijk onderdeel uit. Het overleg heeft nog steeds niet tot een definitief resultaat geleid. Er mag niet uit het oog worden verloren, dat met de uit voering van deze werken zeer grote bedragen gemoeid zijn. Aan de heer P. M. F. Smolders werd op zijn verzoek eervol ontslag verleénd uit zijn functies van ge meente secretaris, waarnemend ge meente ontvanger en ambtenaar van de burgerlijke stand wegens zijn be noeming tot burgemeester van de ge meente Voorhout. Naar aanleiding van het in de -vórige vergadering genomen besluit om de ijzeren beschermingspaaltjes te vervangen door betonnen paaltjes, stelde de heer van Rijn voor in het geheel geen paaltjes meer te plaatsen, daar deze volgens hem van geen nut meer zijn. In de volgende vergadering zal hierop nader worden terug geko men. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W.tot het afgeven van een garantieverbruik aan de Stede lijke Lichtfabrieken te Leiden voor aansluiting van het perceel van de heer A. Beugelsdijk aan het electri- sche net, waartegenover de heer Beu gelsdijk een gelijke garantieverkla ring zal afgeven aan de gemeente. In verband met de wijziging en aanvulling van de begrafeniswet welke vanaf 1 april 1956 de titel draagt van „Wet op de lijkbezorging" werden tot. gemeentelijke lijkschou wers -bengemd de heren dr. H. A. G. M. Walenkamp en dr. J. Venker. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot ruiling van grond met de heer Th. Leenen en het aanvaar den om niet aan de gemeente over te dragen grond, beide ten behoeve van de doortrekking van de Juliana- straat. Roltrommelvuilnisauto. Aan de orde kwam hierna het voor stel van B. en W. tot aankoop van een z.g. roltrommelvuilnisautó. De financiële commissie vond het moei lijk terzake advies uit te brengen, omdat voor de kósten geen reeële dekking aanwezig is. Wel is geraamd een verhoogde uitkering uit het ge meentefonds doch dit is slechts een raming en er bestaat geen enkele zekerheid, dat het gevraagde bedrag ook zal worden toegekend. De heer van Vliet meent, dat op deze gronden het zeer bezwaarlijk is goedkeuring aan dit voorstel te verlenen. Boven dien is hij van mening dat de raad geen voldoende inzicht heeft gekre gen van de verschillende mogelijk heden die er terzake nog bestaan. Hij mist een juist opgezet exploitatieplan, bezien uit verschillende aspecten van dit vraagstuk. Hij wil ook de moge lijkheid tot samenwerking met de ge meente Oegstgeest nader uitgewerkt zien, vooral wat de financiële zijde betreft. De heer Willemsen kan zich bii de zienswijze van de heer van Vliet volkomen aansluiten. Er zitten aan deze zaak voor de gemeente grote financiële consequenties en daarom acht hij het alleszins verde digbaar, dat. dit vraagstuk tot in al zijn bijzonderheden wordt bekeken. Voor hem is het nog de vraag of de aanschaffing van een dieselauto voor deliger is dan een benzing-auto. Of een o'vereenkomst met de gemeente Oegstgeest, ondanks de noodzaak tot aanschaffing van nieuw^ vuilnisem mers toch nog niet voor "de gemeente de gemeente zonder meer het lossen van munitie op de gemeentehaven toe moet laten. Dit gebeurt al gerui me tijd zeer ten ongerieve van dege- nenen, die aan de haven willen aan leggen en lossen. De voorzitter zegt, dat hij ter bevoegden plaatse reeds op dit ongerief heeft gewezen en ver wacht hierin verbetering. De heer Willen vraagt of het juist is dat ten behoeve van recreatiegebieden ook extra woning'contingent wordt toe gewezen, Hij meende dit in de laatst gehouden vergadering van V.V.V. beluisterd te hebben. De voorzitter zégt, dat met betrekking- tot de aan de gemeente te verlenen woningcon tingenten een geheel nieuwe rege ling is getroffen. Nog vraagt spreker of het niet mogelijk is het ooievaars nest dat altijd in het verleden veel bekijks had weer in dier voege te herstellen, dat de ooievaars weer in gezetenen dezer gemeente worden. De voorzitter deelt mede dat door hem reeds besprekingen in deze rich ting zijn gevoerd. BEGIN VAN BRAND Heden morgen werd een begin van brand geconstateerd in de woning, bewoond door de heer P. v. Leeuwen in het Oosteinde. Spoedig was de gemeentelijke brandweer ter plaatse doch zij behoefde niet daadwerkelijk op te treden. De brand bleef beperkt tot de schoorsteen. Als dirigent van de Warmondse Fanfare is benoemd de heer J. Ho- dong, Sergeant Majoor bij de Kon. Militaire Kapel te 's-Gravenhage. LEI0SCHENDAM De technisch ambt. Ie klasse der PTT de heer B. A. Hilferink te Lsid- schendam is ingaande 1 januari 1956 tot technisch hoofdambtenaar der PTT benoemd. KATWSJK Ondertrouwd: C. de Jong en E. Augsburg. Getrouwd: C. van Beelen en Kr. v. Duyn. B. Lammens en G. Volbeda. H. Brahmatewari en Th. van der Plas. Overleden: C. Hoek 60 jaar wed. van A de Vreugd. J. Tabak 57 j. wed. van H. Snippe. S. E. van Holst 72 jaar wed. van J. Plug. Scheepsberichten AAGTEKERK 24 v. Geelong n. Syd ney; AMOR 24 te Ackay; AMSTELKA- DE 25 nm. Priok; AXEWDIJK p. 24 n. Trinidad;CALTEX NEDERLAND (t) 24 te Antwerpen; DORESTAD p. 24 Azo- ren n. Ptacardon (t); DRENTE 25 te Surabaja; GAASTERLAND p. 24 Finis- terre n. Marseille; GROOTE KERK 25 te Port Said verw.; HERSILIA 24 v. Trinidad n. R'dam; KOTA BAROE 24 v. Southampton n. Lissabon; KRYPTOS (t) 24 te Spezia; LIMBRUG p. 24 n. Be- lawan; MAASKERK 24 v. Havre n. Ant werpen; MACOMA (t) 24 v. Napels n. Berre; OOTMARSUJ 24 te Antwerpen; PRINS ALEXANDERIE 24 v. Quebec n. Havre; REMPANG 24 v. A'dam n. Zuid- Af rika; SARANGAN p. 24 Finisterre n. R'dam; SORRH (t) p. 24 Cochin n. Mel bourne; ZUIDERZEE 23 v. New Orleans n. Yokohama. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage.) WELDRA VIJFDAAGSE WERKWEEK IN BELGIE? Een Belgische afgevaardigde op het congres van de „Internationale Federatie van Christelijke Vakorga nisaties van personeel in Openbare Dienst", dat dezer dagen in Amster dam wordt gehouden heeft vanmor gen de verwachting uitgesproken, dat vóór het einde van het jaar in België de vijfdaagse werkweek voor het overheidspersoneel zal zijn inge voerd. Tevens deelde deze afgevaar digde, de heer J. Buyens, mede, dat binnenkort de Belgische dagbladen niet meer op zondag zullen verschij nen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraalexa men Gen. II de heren J. M. Cassoute (USA), F. E. P. Cohen te Hensbroek, - - W. I. M. van Lam te Leiden, H. J. Warmond voordeliger is. Er zun nog Koek te Haarlem, J. Mokkenstorm verschillende andere mogelijkheden die de moeite waard zijn om bestu deerd te worden en daarom zou spre ker willen voorstellen het voorstel aan te houden. B. en W. kunnen dan nagaan of een van -de mogelijkheden voor Warmond voordeliger is als het thans ter tafel gebrachte voorstel. De voorzitter wijst op de moeilijkheden, die verbonden zijn aan een samen werking met de gemeente Oegstgeest welke moeilijkheden niet onderschat moeten worden. De heer Dekker heeft er geen bezwaar tegen het voorstel aan te houden om de zaak nog eens nader te bezien. Hiertoe wordt met algemene stemmen besloten. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. tot wijziging van de be groting betreffende bijdragen van par ticulieren in de verbetering van de Teijlingerkade, alsmede betreffende beloning van de concierge van het gymnastieklokaaL Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot aankoop van een Industrie stofzuiger ten be hoeve van het schoonhouden van het gemeentelijk gymnastieklokaal. De heer van Rijn wees op de verwaar loosde toestand van het lijkenhuisje. De voorzitter zegt een onderzoek toe. Verder vraagt de heer van Rijn of van 25 uur. te Schiedam, L. Rook te Delft, C. Th. A Rozestraten te Alphen aan den Rijn, J. Vaandrager te Leiden, J. Vermeulen te Seheveningen en J. A. Wolff te Katwijk aan Zee. Geslaagd voor het semi-artsexamen mej. M. J. de Koningh te Strijen en de heren H. M. Greebe te Leiden en S D. Senecof (USA). Geslaagd voor het artsexamen mevr. W. A. SwartBrwinsma te Den Haag, mej A. den Houting te Leeuwarden, mevr. W. v. d. Ende Snethlage te Oegstgeest en de heren A. J. M. van Grootel te Aalst (N. Br.), J. H. Meisner te Voorburg, I. Schnitzleh (USA) en A. Th. Schwei- zer te Leiden. LAKENHAL Ter gelegenheid van de uitgifte van de zomerzegels 1956, die dit jaar détails van Rembrandt-etsen verto nen, zijn in het Prentenkabinet dei- Rijksuniversiteit, Kloksteeg 25 te Lc den, de originelen tentoongesP waarnaar deze zegels vervaardig werden. Het geëxposeerde is te bezichtigt vanaf heden 10 mei op werkdagc..

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2