Jaarvergadering diocesane bond van bejaarden en gepensioneerden Verhouding tussen kath. bond en federatie is onduidelijk Comité Bevrijdingsdag ten onrechte beschuldigd GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN RIJNSTREEK op „SHELL BUTAGAS" DINSDAG 24 APRIL 1956 np t.ETDSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 In Den Burcht te Leiden Contact noodzakelijk De katholieke bond van bejaarden en gepensionneerden in de bisdom men Haarlem en Rotterdam, met een totaal van 10.230 leden, heeft van daag te Leiden zijn jaarvergadering gehouden, 's Morgens hebben de le den van de bond in de St. Lode- wijkskerk een H. Mis bijgewoond, die werd opgedragen door de gees telijk adviseur, pater A. van Dieren OP. Tegen elf uur verzamelden zij zich in de grote zaal van De Burcht, waar de voorzitter, de heer W. J. Hese- laers, het openingswoord uitsprak. Hij herinnerde aan de wijziging in de ouderdomsvoorziening, die door de Tweede Kamer is aangenomen en gaf uiting aan zijn tevredenheid met de verbeteringen, die dit in de fi nanciële positie van vele bejaarden brengt. Lang stond spreker stil bij de op richting van de Kath. Nationale Fe deratie voor bejaardenzorg. Spreker was van mening, dat deze federatie niet mag voorbijzien aan de talrijke activiteiten, die de thans 5 jaar wer kende katholieke bond van bejaar den en geoensionneerden heeft ont wikkeld. Hij memoreerde de stich ting van afdelingen en onderafde lingen in het gehele diocees, de op richting van talrijke sociëteiten in de parochies, die er aan medewer- Jaarvergadering r.k. bond van bejaarden De afdeling Leiden van de katho lieke bond van bejaarden en gepen sionneerden hield gistermiddag haar jaarvergadering in het Militair Te huis. Uitgebracht werden de jaarver slagen van secretaris en penning meester. Opgericht 20 december 1954 met 84 leden, telt de afdeling thans 218 leden. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen mevr. J. MandersVer meulen en de heren Th. Brouwers, L. J. Hen zing, J. M. H. Horikx en F. Th. Leicher. In de vacature Klein werd geko zen mevr. M. Franken—O verdijk. De aangekondigde filmvoorstel ling kon niet doorgaan en werd uit gesteld tot een volgende keer. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering gesloten. ken de geest van de bejaarden bezig ta houden. Nog steeds breidt de bond zich uit, aldus de voorzitter, het ka pitaal, waarmede een en ander tot stand is gebracht bedraagt méér dan 180.000. Het is dus billijk, dat de kath. federatie in aanmerking neemt wat er door en voor de bejaarden tot stand is gebracht. De voorzitter gaf de leden de ver zekering, dat het bestuur werkzaam en waakzaam zal blijven. In het jaaroverzicht maakte de secretaris, de heer F. Keesen, be kend, dat het aantal afdelingen in het diocees in één jaar tijd van 18 tot 33 is gestegen. Rijkssubsidie is aangevraagd, maar nog steeds niet verleend. Wel ontvangen 18 afdelin gen voor het sociëteitswerk van de gemeente subsidie tot een gezamen lijk bedrag van 28.000 gulden. Contact noodzakelijk. Tijdens de bespreking van het be stuursbeleid werd de kerkcollecte voor de federatie voor bejaarden zorg besproken. De kath. bond van bejaarden en gepensionneerden heeft n.l. aan de pastoors in het diocees een circulaire gestuurd, waarin werd meegedeeld, dat de kath. bond geen deelgenoot in deze collecte was. Het bleek tijdens de gedachten- wisseling, dat het verband tussen de kath. federatie en de kath. bond ook de voorzitter nog niet duidelijk is. De vergadering was van mening, dat spoedig contact met de federatie nood^akelnk is, om misverstanden uit de weg te ruimen. Mr. DE RUYTER DE WI LDT Reactie op onvriendelijke Leidse gemeenteraad Wethouder Van Schaik wist beter Het 5 Mei-comité heeft gereageerd op de onvriendelijke woorden, die in de Leidse gemeenteraad aan zijn ad? es zijn gericht Zoals hekend werd aan dit comité gebrek aan activiteit en initiatief verweten. Met name werd er door de vroede vaderen op aangedrongen, dat het comité éérst bij de burgerij om geld vraagt vóór het subsidies van de gemeente verwacht. Ook wethouder Van Schaik wist weinig mooie woor den" jjoor dit comité en sprak van 'n „ultimatum", dat hij had moeten stel den, alvorens hij een programma-be groting van het comité in handen had g< kregen. De voorzitter van het co mité, de heer Ph. J. de Ruyter de Wildt gaf ons gisteren het volgende ten overweging: Toen in 1952 het comité werd op gericht hebben burgemeester en wet houder Van Schaik tijdens een be spreking gezegd, dat het comité on der géén beding een beroep op de burgerij en het bedrijfsleven moet doen, alvorens de idee van de 5 mei viering zou leven in de harten der bevolking. De gemeente heeft nóóit ook dit jaar niet aangegeven, dat zij het moment voor financiële medewerking van de burgerij geko men achtte. Wethouder Van Schaik wist dit, al dus de heer De Ruyter de Wildt, en GEVESTIGDE PERSONEN E. C. M. Alkemade, Rapenburg 57; J. A. Berends, arts. Lijsterstraat 5; J. C. van Berkel, huishoudster, Lange Mare 65; A. Breimer en fam., ass-geoloog. Aalmarkt 15a; R. R. de Corte, Lammenschansweg 151; J. Trago-Duivenvoorden, Sumatra- straat 179: A. M. Duiindam, Rapenburg 19; M. G. T. van Dijk. secretaresse, Morsstraat 21; A. J. Engelbert van Be vervoorde, beroeps-militair, Hoge Mors- weg 11; A. F. M. Freriks, bedrijfsleider. Noordeinde 17; P. J. M. Geurts, kunst schilder, Breestraat 149; H. A. Gimbrère, text, technicus. Verdamstraat 60; A. G. H. Goebbels, Roodborststraat 39; G. Hak kenberg en fam, empl. conserven fabriek Lammermarkt 5; J. van Halm en fam., automonteur, Hogewoerd 150; G. M. J. Hensels. Noordeinde 50; P. J. M. van Heijst, arts. Herengracht 25; C. J. van Houten, astronoom, Plantsoen 51', A. H. Huibregtsen, Boerhaavelaan 47; L. J. H. Huisman, titulair commies N.S., P. C. Hooftlaan 1; B. F. Kluit, Roodborststr. 20; T. M. OudshoornLangerak, typiste. Hooigracht 109; H. Maas Geesteranus, Boerhaaveplein 47; H. J. Memelink en fam., hoofd, onderwijzer. Cobetstraat 66; E. K. Meiier, hulD in de huish., Boer haavelaan 13; L. Mic-emet. en fam., mon teur stalenmeubels. Vliet 41; E. de Mooij, dienstbode, Breestraat 68: M. C. Nib- belink. kantoorbediende, J. F. v. d. Lin- denport 10; W. van den Oord en fam.. verkoopster. Nieuwe Riin 50; W. van den Oord en fam., broodbakker, Groenesteeg 10; D. J. E. Otto, Stadhouderslaan 28; G. E. J. M. TheunissenSoranger, Jan Pesiinshof 1; G. L. Ravensbergen. kan toorbediende. Plantsoen 97; C. Sassen, beroepsmilitair. Oude Rijn 85a; H. Smit en fam.. schriifmach. monteur. Boer haavelaan 17; G. M. Swiersma. onder wijzeres, Riinsb.weg 183; J. E. Verleg, DM'-straat 35; P. L. de Vogel. Mariën- poclstraat 7; J. Wansink, militair, Ge- regstraat 16; D. J. Weertman, inventaris controleur, Spaarnestraat 7; P. J. J. Wirth en fam., luit. ter zee I KM., Ka- naalweg 81. VERTROKKEN PERSONEN J. M. BogaardsAlbers. de Sitterlaan 85, Rijnsburg, Trompetstraat 27; E. Alexan der, J. v. Goijenk. 1; Arnhem, Gabriël- straat 9; J. C. Bakker. H. Rijndijk 280, Horst, Meterikseweg 35; A. G. van Be- veren, Korevaarstraat 14, Amsterdam, A. Cuypersstraat 121 3h; L. R. Bruins en fam., Gasstraat 78. Goes, J de Moorstr. 29 H. A. Brujjn, Thorbeckerstr. 50, Amster dam, Sarphatipark 114 III; A. Crama en fam., Madoerastraat 23. Amsterdam, Fr. Naerebouthof 31 III; W. A. van Deth, Rapenburg 12. Bloemendaal, Heuvelweg 3; A. den Dikken en fam., Kanaalweg 81, Vlissingen, C. Buskenstraat 8; A. H. G. E. Driessen, Mariënpoelstraat la, Oegst- geest. Leidsestraatweg 3; J. van Dijk en fam., Vreewijkstrat 31a, Zeist, Ln. v. Cat- tenbroeck 32; J, E. ter Ellen, Haagweg 47, Amsterdam, Prinsegracht 470; K. Frenken en fam.. Pieterskerkstraat 20, Helmond. Schepenstraat 15; A. J. M. van Grootel. Leeuwrikstr. 13, Waalre, Eken- rooisestraat 12; S. Hardjoprakoso. Rijns- burgerweg 144. Amsterdam, Jekerstraat 69 II; A. A. E. Jansen. Noordeinde 50, Oegstgeest. Fred. Hendriklaan 27; E. A. Jansen. Breestraat 84. Woubrugge. Van Fenemalaan 6; M. E. W. H. Janssen, Rijnsb.weg 29a, Amsterdam, Nieuwe He rengracht 103; C. M. van LoonKrol. Haarl.straat 46. Amsterdam, Hoofdweg 198 hs.; T. de RaakVan Laar, Korte- neaerstraat 91, 'sGravenhage, Van Gogh-, Straat 110 II; B. R. M. van der Lande, Noordeinde 50. Oegstgeest, Fred. Hen driklaan 27; J. J. Matthijsse Aalmarkt 20, Rotterdam, Voorshoterlaan 30; J. van den BrinkNachtegeller, Potgieterlaan 6, Rijnsburg, Kwaadkersteeg 4; M. H. Ne- derlof. Rapenburg 12, 's Gravenhage, L. v. Meerdervoort 253a; P. Neleman, Hoge Morsweg 28, Rotterdam, Statenweg 82b; C. M. Noort. Rapenburg 59, Lisse, Ka naalstraat 196; W. Ossevoort en fam.. Bloemistenlaan 5. Groot-Brittannië; E. J. M. Overdevest. St. Jorissteeg 13, Voor schoten. Schoolstraat 44; M. W. van Pa ridon, Haagweg 160, Katwiik, Callaoweg 1; A. C. PlezierPorreij, Herensingel 5a Wassenaar, Oostdorperweg 119; P. J. de Raad, de Genestestraat 28, 's Graven hage, van Goghstraat 110 II; A. Romeijn, Warmonderweg 45. Beverwijk, H. Bur gerstraat 30; J. Roozendaal, Trompstraat 29. Den Helder, Buitenhaven 5; J. H. Ruiten en fam.. H. Rijndijk 104, Austra lië; H. A. Scheepens, Nieuwstg. 12b, 's Gravenhage, Tuinfluiterlaan 3a; L. Schönau. Rapenburg 57. Wadenoijen, Drumpt. Burg. Meslaan 4; Raden Aju Soeharni. Rijnsb.weg. 140, Indonesië; P. G. Steltenpool, Herengracht 31, Purme- rend, Weerwal 16; P. M. Verkruisen— Sijbrandij, Vliet 44, Rotterdam, 's Gra- vendijkwal 150e; C. H. van Dongen— Thoënes, Temminckstraat 1, Noordwijk, Langeveld 29; C. Verdoorn, Plantsoen 93, Papendrecht, Veerdam 31; J. Vervooren, Aalmarkt 18. Noordwijk, Wilhelminastr. 15: A. Verwey, Buitenruststraat 13. Utrecht, Mozartlaan 12; P. J. J. Vlasveld, Lage Rijndijk 28b, Rotterdam, Pr. Mar grietlaan 93b; M. van der Vlis. M. Moon- straat 69. Haarlem, Rijksstraatweg 58; J. C. de Vriend. J. Lievensstraat 25, Til burg, Heikantse baan 6; M. J. Wennink, Hooigracht 1127. 's Gravenhage, Era- musweg 201; A. de Weijer, Rijn en Schiekade 45. Utrecht, C. Evertsenstr. 3; A. E. Zijderveld, W. Rozenstraat 57, 's Gravenhage, Ln. v. Poot 15L had dit aan de raadsleden moeten vertellen. Een beroep op de burgerij zou trou wens dit jaar wel heel weinig weer klank hebben, want het merendeel van de bedrijven geeft die dag géén vrij. Het blijkt wel, dat de 5e mei geen fundering voor 'n soliede feest viering is geworden. Hoe verder Ne derland van de bevrijding vandaan komt, hoe minder de echo er van doorklinkt 5 Mei is méér „een schip- perdag dan een snipperdag" gewor den. Ultimatum? Wat betreft het „ultimatum" van wethouder Van Schaik; inderdaad heeft de wethouder in december van het vorig jaar bij het comité op spoed aangedrongen. Gemeentelijke molens malen langzaam. Het comité heeft toen onmiddellijk de plannen op sta pel gezet. Naar aanleiding van het grote succes van de puzzle-ritten het vorig jaar, heeft de heer Steinbach van de LJA enige nieuwe fiets- en wandelroutes ontworpen. Het was echter voor het overige moeilijk een programma vast te stellen, omdat het comité tot einde maart nog niet wist of de regering een vrije dag zou ad viseren of niet Intussen had het comité al contact gezocht met de wethouder van financiën, zonder deze echter thuis te treffen. De plannen waren op dat moment gereed. Na 'n telefoontje van weth. Van Schaik, die er aan herinnerde, dat de 5 mei-vie ring in zijn portefeuille thuishoort, kwam het comité dezelfde dag nog met de plannen Het is dus niet zo, aldus de heer De Ruyter de Wildt, dat het comité na door de wethou der te zijn opgebeld maar snel „iets in elkaar gegooid" heeft. „Toen wij gebeld werden, was alles al klaar". Er wordt gewerkt, hard gewerkt zelfs aan de vervolmaking van de B.B. Iedere avond bijna zijn blok- ploegen in actie om zich te bekwa men in de taak, die zij zich vrijwillig hebben opgelegd, maar waarvan zij weten, dat die taak in het belang van iedereen kan zijn, indien de nood aan de man komt en de overheid roept om te helpen. In de afgelopen week zijn van Wijk UI combinaties van de blokploegcv II en V en X en XI op een terrein aan de Burggravenlaan in actie ge weest om in een onderlinge kracht meting te zien hoever men reeds ge vorderd is met de zo noodzakelijke instelling op de taak, die van ieder lid wordt gevraagd. De Combinatie- ploeg X en XI onder leiding van blokhoofd Jan de Nie is als winnaar uit de strijd gekomen, waarvoor een woord van hulde. Er werd over het algemeen zeer goed gewerkt en na afloop werden de resultaten natuurlijk nog eens danig onder de loupe genomen. Het werd een gezellige bijeenkomst in het Prof je, waarbij de heer L. Zitman als wijkhoofd dank bracht aan de deelnemers voor hun werk. Ook het HBB, de heer S. W. Hagedoorn, bleef natuurlijk niet achter met goede wen ken en hij toonde als altijd zijn mede leven met het lang niet altijd ge makkelijke werk der BB-ers. Hij spoorde hen tevens aan op de inge slagen weg voort te gaan om de paraatheid nog hogerop te voeren. En de BB gaat onverstoord verder. Wijk V is op 24 en 27 april in actie op het terrein aan de Driftstraat, Wijk I op 27 april op het terrein aan de 5 meilaan. De oefeningen begin nen alle om 7 uur. Er zal weer ge kampt worden om de beste resultaten en de BB-ers zullen zich ongetwijfeld niet onbetuigd laten, in de hoop, dat door hun voorbeeld in het algemeen belang tenslotte nog meerderen zich geroepen zullen voelen de open staande plaatsen aan te vullen. En. er kunnen nog meer leden komen, want mutaties zijn er altijd en oudjek vallen af om plaats te maken voor i jongeren. Zegt dit U niets? Leidse Agenda Oud Leiden. Ir. J. J. Terwen over de vorming van Delft. De Lakenhal, uur nam. Banketbakersshow. 26 en van —11 uur nam. Stadszaal Abonnementsvoorstelling. Rotter dams Toneel. „Een bruid in de mor gen. Schouwburg, 8 uur nam. Bataven" Ouderavond. De Kleine Burcht, 8 uur nam. Kath. Bond van Bejaarden in bis dom Haarlem. Algemene Jaarverga dering. De Burcht. 11 uur v.m. WOENSDAG Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. 7 uur nam. Expoge. Bijeenkomst. Central, 8 uur nam. K.A.B. St. Joseph. Optreden van de Gastspelers. De Burcht. 8 uur nam. Leidse Tuiniers- en Bloemisten- vereniging. D.E.V. café Aniba. 8 uur nam. Banketbakkersshow. 26 en van -11 uur nam. Stadszaal. ARKA Gastherenavond dr. Ser.r» over Sociale zekerheid. Gulden Vlies uur n.m. Postzegelverzamelaars. Ki. Burcht 8 uur n.m. Kynologen Bijeenkomst. Zomer- zorg 8 uur njn. DONDERDAG St. Willibrordus. (Werknemers in Indus tr. bedrijven) Ledenvergade ring 8 uur nam. Chr. Soc Belangen. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. De heer Sipkes spreekt over „Corsica". Zoöl. Lab. Sterrewachtlaan. 8 uur n.m. Raad v. Maatsch. en Cult. Overleg Rectoraat. Hooigracht. 8.15 n.m. A.K.W.V. Bijeenkomst. In de Ver- giulden Turk 8 uur njn. Sociale Raad. Zr F Meybooun over „Voor en nazorg Geestelijk gestoor den". De Doelen 8 uur n.m. Dienst der apotheken. De avond-, nacht en zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van zaterdag 21 april 13.00 uur tot zaterdag 28 april 8 uur waargenomen door de apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552; de Haven-Apotheek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 3G274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 2027 april zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Macoumba", alle leeftijden. Lido: „Eén keerde niet terug", 14 jaar. Luxor: „To cath a thief", alle leef tijden. Trianon: „Summer madnes", 18 jaar. Rex: „Duivels spel", 14 jaar. DIEFSTALLEN IN TAL VAN PLAATSEN GEPLEEGD. Voor de arrondissementsrechtbank te Alkmaar heeft vanmorgen terecht gestaan de 25-jarige C. K. uit Utrecht, die bij vonnis van de recht bank te Maastricht van 14 maart 1955 ter beschikking van de regering was gesteld en thans in de St. Willibror- russtichting te Heiloo verblijft. De of ficier van justitie, mr. dr. J. Vellin- ga eiste een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek. Verdachte was er met een brom fiets van de inrichting te Heiloo van door gegaan en in de nacht van 12 en 13 augustus van het vorig jaar was hij er teruggekeerd. Hij had ten nadele van de stichting uit een geldkistje f 85,ontvreemd. Voordien had hij zich echter schuldig gemaakt aan diefstallen, o.a. in Amersfoort, Sit- tard, Maastricht, Den Haag, Hilver sum, Leiden en Oegstgeest. Grote geldsbedragen, auto's en andere ver voermiddelen waren steeds gewilde objecten van deze man. De raadsman van verdachte mr. A. Leesberg sloot zich aan bij het psy chiatrisch rapport van professor Baan uit Leiden, die adviseerde verdachte voon een psychotherapeutische behan deling te doen opnemen in de Van der Hoevekliniek te Utrecht. Uitspraak over veertien dagen. Laatste Berichten Mislukte roofoverval te Hoogkerk Indringers op alarm gevlucht In de'afgelopen nacht is een roof overval gepleegd op de coöperatieve boerenleenbank te Hoogkerk. Finan cieel succesvol is die niet geworden voor de beide gemaskerde indrin gers, die na een vechtpartij met de beheerder, de 55-jarige heer D. Sie- cama, diens echtgenote en zijn doch ter op de vlucht sloegen toen alarm gemaakt kon worden. De familie Siccama was reeds naai bed toen de heer des huizes onraad hoorde. Aanvankelijk dacht hij, dat zijn zoon laat thuis kwam. Hij vroeg of deze het was, doch op dat moment zag hij twee gemaskerde indringers in zijn slaapkamer. Deze sloegen er met een hard voorwerp op los. De heer S. wist uit bed te komen en naar het platte dak te vluchten om daar alarm te slaan. Daarop namen de indringers de vlucht. De beheer der en zijn dochter, die inmiddels was toegelopen, kregen lichte ver wondingen. De echtgenote werd zo danig aan het gezicht gewond, dat zij per ambulance naar het diacones- senhuis is gebracht voor behande ling. De politie heeft de zaak in on derzoek. BODEGRAVEN Geboren: Gerard, zn. v. H. Wolf Tridael; Johanna, dr. v. J. Bolander O ver es; Cornelia, dr. v. A. v. 't Hoog •Uithol; Gerarda, dr. v. H. de Kam perFortuin; Cornells H-, zn. v. H. Verhagev. d. Brink; Antonius, zn. v J. Wüstefeldv. d. Berg; Christina, dr. v. P. v. d. Sterrev. d. Akker. Ondertrouwd: L. v. Galen, 31 jr. en T. Zwijnenburg, 25 jr.; L. Piek, 25 jr. l fOoms, 24 jr.; T. Stolk, 30 jr tn Warnaar, 24 jaar. Getrouwd: C. J. Hoogeveen en C. de Korte; J. v. Galen en A. M. Kwak- kenbos. Overleden: Adr. v. Elderen, wed. van C. Tour, 78 jr.; L. v. d. Lage- maat, echtgen. van: J. Zaal 84 jr.; Henk de Groot, 11 jaar. BOSKOOP Ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan organiseert de Oranjever eniging „Boskoop" verschillende feestelijkheden. Het programma is als volgt samellgesteld: Feestavonden voor leden in het r.k. Ver. gebouw op 26 en 27 april en 1 en 2 mei, aanvangende te 20 uur. Opvoe ring van het toneelwerk „Wat en Ha'f Wat als Fimmaniakken" Maandag 30 april (Koninginnedag) 7.30 uur tot 8 uur: Reveille. Con cordia oostzijde en Excelsior west zijde van het dorp; 8 uur klokluiden; .45 uur uitreiking van ballonnen op de scholen; 9 uur afhalen van school kinderen door beide muziekvereni gingen; 10 u. aubaude door schoolkin deren voor het raadhuis; 10.30 uur optocht op korte afstand en daarna ballonnenwedstrijd. Terrein van op lating in Den Ham en Onderweg. Voor de verstkomende ballonnen zijn mooie prijzen beschikbaar. Hierna worden de kinderen naar de scholen teruggebracht; 1.45 uur tot 3 uur, van 3.15 tot 4.30 en van 4.30 tot 5.30 uur kindervoorstelling in het r.k. Ver. gebouw. Sprekende pop, clownerie enz.; 19 uur mars door de Harm. Excelsior" (westzijde); 20.30 mars door „Excelsior (oostzijde); 20 uur'in overleg met de Oranjevereniging een Oranjeavond georganiseerd door de Chr. Harm. „Concordia" in de Ger. kerk. Medewerkenden Wim v. d. Panne, orgel, de 12-jarige tromnet- solist Hans Gregoire, de Chr. Gem. Zangver. „Hosanna" en de Chr. Harm. „Concordia". VTL—ST. BERNARDUS 2—3. Als St. Bernardus de bal aan het rollen brengt is het direct VTL die de bal naar de Bernardus-veste mee neemt, doch de achterhoede is direct al in vorm. Het spel gaat op en neer aan beide kanten gevaarlijke momen ten. Na plm. 15 minuten een cor ner over rechts. H. Zonderop zet de bal hoog voor en met een ferme kop stoot weet de l.buiten H. Bors 01 te scoren. Als 5 min. later de gehele achterhoede van VTL voor vermeend buitenspel blijft staan, is het de l.bui ten H. Borst weer die met een kei hard schot de voorsprong tot 0-2 ver groot. Na rust direct VTL in de aanval, maar met v. d. Zwaan aan het hoofd weet de Bernardus-achterhoede stand te houden. Doch VTL weet er toch 12 van te maken. Uit een doelwor- steling weet midvoor J. Zonderop met een hard schot er 13 van te maken. VTL krijgt weer moed als er een te gendoelpunt gemaakt wordt 23. En als 2 min. voor het einde een penalty tegen Bernardus gegeven wordt, we gens ongeoorloofd aanvallen, denkt iedereen aan de gelijkmaker, behalve doelman J. v. d. Berg, die met een fraaie duik penalty weet te keren en de stand blijft 23. NOORDEN Zondag vierde NSV haar tweede lustrum, 's Morgens werd er voor de vereniging een H. Mis opgedragen met algemene H. Communie. Zondagavond werd er in de zaal van Maarsseveen nog een feestavond gegeven voor de leden en donateurs. Deze avond stond onder leiding van G. Vroonhof. In het bijzonder heette hij welkom de g.a., pastoor W. G. Buren. In z(jn openingswoord me moreerde spreker enkele voorvallen uit de afgelopen 10 jaar. Tevens bracht hij dank en hulde aan het bestuurslid A. de Jong, dat vanaf de oprichting in het bestuur zitting heeft. Vervolgens trad het cabaretgezel schap Snelleman op, dat spoedig een goede stemming in de zaal wist te brengen en menigmaal een applaus oogstte. Tot slot sprak de voorzitter van d" vereniging, de heer W. Fransen, 1 verzocht aan alle leden om hun volle medewerking. Marktberichten LEIDEN, 24 april. Vette varkens. Aanvoer 214 vette varkens en 12 nuchtere kalveren. Notering: gros siersvarkens 1,631,67, slagers varkens 1,651,68, zeugen 1,40 1,50. Handel slepend. Nuchtere kalveren geen notering. BODEGRAVEN, 24 april. Kaas. Aanvoer 23 partijen. Notering: eer ste soort 2,152,22, tweede soort 2,05—2,14. Handel flauw. ROTTERDAM 24 april Vee. Aanvoer 5295 stuks vee. Weektotaal 7330 stuks vee. 610 vette koeien, 1597 gebruiksvee, 1902 tbc-vrij, 70 vette kalveren, 303 graskalveren, 233 tbc- vrij, 2031 nuchtere kalveren, 99 var kens, 167 biggen, 136 paarden, 7 veu lens, 150 schapen of lammeren, 95 weide zuiglammeren, 30 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 3.10 3.34, 2.86—3.08, 2.70—2.80; vette kalveren 2.90—3.00, 2.602.80, 2.202.50; graskalveren 500400 300; nuchteren kalveren 6054 50; biggen 585045; slachtpaar- den 2.602.462.26; schapen 150 —120—100; lammeren 140—110— 90; kalf koeien f 1200—980—750; melkkoeien f 1200980750; vare koeien 900775600; vaarzen 875—725—600; pinken f 600—450— 357. Handel: vette koeien aanvoer als vorige week, handel kalm, ruim prijshoudend, prima's even boven notering; vette kalveren aanvoer iets meer, handel kalm, niet geheel prijs houdend; graskalveren, aanvoer als vorige week, handel goed, ruim prijshoudend; nuchtere kalveren aanvoer even korter, handel vlot, met stijgende prijzen; biggen aan voer ruimer, handel tamelijk, prijzen vooral niet lager; slachtpaarden aanvoer iets meer, handel lui, met staande prijzen; schapen aanvoer iets minder, handel flauw, niet geheel prijshoudend; kalfkoeien aanvoer flink, handel goed, prijshoudend; vare koeien aanvoer ruim, handel vlotter, prijzen constant; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel levendiger, prijzen wat sti ver. ROELOFARENDSVEEN, 23 april. Bloemen. Lathyrus 611,25, Ane monen 2438, Freesia's 2047, Blau we Druifjes 719, Dhoronicum 17 21, Tlpen: E. Eddy 4469, Crown Imperial 3154, Rose Copland 49 83, Golden Harvest 791,08, Moe derdag 7180, Bartigon 5073, Yel low Emperor 6976, Couleur Cardi nal 4155, Hillegardc 4451, Kleu renpracht 6072, Elisabeth 80—96, Golden Aga 70—76, White Sail 39— 66, v. d. Eerden 6070, Prunus 44 71, Picadilly 49—82, Elmus 70—78, Bonanza 41—73, Sonja 47—81, Olympiade 6574, Weber 3161, Wintergold 5071, Cordel Huil 71 94. John Gay 61—75. W. Pilt 60—78, Parkiettulpen 901,30, Dubbele tul pen 3061, Narcissen 8—14, Fortu ne 1216, Aetea 1527 ct per bos; Am. Anjers 1628 ct. per stuk; Vio len 1,702,00 per bak Groente. Kropsla 5,0014,00, stoofsla 12.0024.00 per 100; Aard beien I 1.702 40, idem II 3065. TER AAR, 23 aoril. Groente. Witlof 1 0.62—0.79, idem 2 0.49—0.61, idem stek 0.110.22, sninazie 0.75 0.85, postelein 0.860.94, glasandij- I vie 0.76, idem B 0.550.57, aardap- pelen 0.14, waspeen 0 230.32, idem 2 0.100.13, prei 0.460.57, idem dun 0.39, rode kool 0.09, rabarber 0.65, kassnijbonen 5.60, alles oer kg; sla A 0.12—0.17, idem B 0.07—0.12, idem C 0.050.08, bloemkool stek 0.21, alles per stuk; radijs 0.100.12, selderij 0.10, alles per bos; stoofsla 0.401.40, per kist. VINKEVEEN, 23 april. Groente. Rabarber 54 ct, sninazie A 5366 ct, idem A II 4142 ct, stoofsla 48 56 ct, waspeen A II 1922 ct, witlof B I 7077 ct, idem B II 60 ct, radijs 1116 ct, per kg; sla A 2023 ct. idem B 1216 ct, idem C 10 ct, per stuk. Hoofddepöt: VAN Mj.RI^N's Gascentrale N.V., Oegstgeest

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3