Plan uit particuliere sector tot leniging van woningnood Bloemendrive in Noordwijkerhout Voetballend Lisse vierde het kampioenschap van le elftal Haarlemse matje DINSDAG 24 APRIL 1956 r" DE LEirSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ACTIE IN HILLEGOM Aan de oproep van het voorlopig comité „Wij bouwen woningen" heb ben een behoorlijk aantal personen, die een aanvraag voor een woning bij het gemeentebestuur hebben in gediend, voldaan. Een honderdtal jongeren, dames en heren, vulde za terdagavond j.L de zaal van „Flora". Deze opkomst gaf reden tot tevre denheid, aldus kapelaan L. Verbeek, die deze vergadering leidde. Daarna gaf hij te verstaan, dat de nog steeds bestaande woningnood de aanleiding was geweest dat het co mité, waarvan hij zelf als voorzitter fungeerde en de heer G. F. Steen voorde de verdere verantwoordelijk heid had met nog enige jongeren, was gaan overwegen, of er geen mo gelijkheid was om iets te doen tot leniging van die noodtoestand. In Hillegom zijn nu, tien jaren na de oorlog nog 420 ongehuwden die om een woning vragen en 43Q gehuwden die in zulke bekrompen omstandig heden leven, dat een andere woning noodzakelijk is. Bij het huisvesting bureau is men ruim vijf jaar achter. Degenen die in 1951 een verzoek in dienden om een woning, krijgen nu pas een toezegging, dat er voor hun een woning ter beschikking komt. Er is geen enkel teken dat er spoedig verbetering in deze toestand zal ko men. Het comité was in staat om een plan ter tafel te brengen dat enigszins verlichting zal kunnen brengen en dat reeds geheel gereed ligt ter uitvoering als er nu maar voldoende personen mede willen werken en mede kunnen werken tot de uitvoering van dit plan. Het comité was in staat een huis aan te bieden, dat geheel schoon op naam van de kopers, een bedrag van 16.000,zal kosten. Deze huizen zijn modern gebouwd, hebben een bewoonbare oppervlakte van 53 m2. Er is een grote benedenkamer, keu ken, w.c. en hal, boven 1 kamer voor de ouders, een grote slaapkamer waar plaats is voor 3 bedden en een kamer voor 1 bed, tevens een badcel en daarboven nog een zolder. Ook zijn in de prijs begrepen 'n schuurtje achter de woning. Om tot de uitvoering van dit plan te komen zullen er zich vijftig gega digden moeten melden voor 1 mei 1956 en wel schriftelijk bij de heer G. F. Steen voorde, Leidsestraat 53, Hillegom. Deze personen zullen ter bestrijding van de eerste onkosten, het architectenloon, ieder een bedrag van 130,moeten afdragen. Voorts is er nog een moeilijkheid, als dit plan tot uitvoering wil komen zal er van uit Den Haag de nodige medewerking toe moeten worden verleend. Wel is het daarmede reeds zó gesteld, dat het comité er van overtuigd is, dat deze medewerking zal worden verleend, want, aldus spr., wij zouden met dit plan niet voor de dag zijn gekomen als wij niet de overtuiging hadden, dat de uitvoering ervan vrijwel zeker was. Zo is de grond waarop de huizen zullen ge bouwd worden door de gemeente aan gewezen, het terrein aan de noordzijde van de Brouwerlaan. Met de daarbij niet te passeren autoriteiten waren besprekingen gevoerd, de financiëring van dit plan was in kannen en krui ken als degenen die zich opge ven en dat moeten er vijftig zijn, al thans ongeveer vijftig, nadat het plan goedgekeurd is, een bedrag van 2600 storten als eerste afbetaling van 't door hen te betalen bedrag van de koopsom, ad 16.000. De bank, niet nader genoemd, verstrekt dus een bedrag van 13.670,als le hy potheek op ieder huis. Het eerste jaar is vanzelfsprekend het duurste. Dan zal men aan aflossing moeten betalen ƒ728,80. Dit bedrag wordt ieder jaar minder, tot men in het No. 527. Horizontaal. 1. Europeaan, 5. voegwoord, 7. jongensnaam, 8. grappig, 10. telwoord, 11. academi sche titel (afk.), 12. meisjesnaam, 13. biljartstok, 14. bij elkaar behorende voorwerpen, 15. dwergvalk, 16. af gesloten hokje, 17. platte grond, 18. uitroep, 19. aantekening, 21. een soort van antilope, 22. insect, 23. buitenhaven, 24. vogel. Verticaal: 1. zeepwater, 2. munt in Nederland (afk.) 3. ongewijde hos tie, 4. telwoord, 5. afkorting van ar gentum, 6. inentstof tegen besmette lijke ziekte, 9. dat is (afk. Lat.), 10. gem. in Gelderland, 11. Europeaan, 12. zeeuwse hoeve, 13. kist van lat werk, 14. hees, 15. kalkstok, 17. kor te tijd, 19. onbekende, 20. drank, 21. voornaamwoord, 22. broeder (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 526. Horizontaal: 1. rabarber, 9. bit, 10. Eli, 11. L.K., 13. goï, 15. Se. 16. ant, 18. lef, 20. goud, 22. Rijn, 24. Lier. 26. Nes, 29. teer, 31. li, 32. in, 34. leeg, 36. nap, 37. peen. Verticaal: 2. Ab, 3. big, 4. atol, 5. Be, 6. els, 7. riek, 8. plag, 12. knol, 14. Ier, 17. tuit, 19. fijn, 21. deel, 23. Nel, 25. reep, 27. sip, 28. kin, 30. ree, 33. na, 35. ge. laatste jaar, het 33e, een bedrag van 350,zal moeten voldoen, waarna het huis eigendom wordt van de koper. Na deze uitvoerige uiteenzetting werd er enige ogenblikken gepau zeerd. Er werden nog enige vragen be antwoord en daarna gaven zich, staande vergadering 9 gegadigden op. Met een herinnering aan de datum 1 mei a.s. waarop de inschrijvingen binnen moeten zijn, sloot kapelaan Verbeek de bijeenkomst. KATWIJK Raadsagenda. De agenda voor donderdagavond te 7.30 uur a.s. te houden vergadering van de gemeente raad vermeldt de navolgende pun ten: herstemming over het voorstel van de heren C. van der Plas, A. Wassenaar, H. Haasnoot en H. J. Grimbergen d.d. 28 maart 1956 tot het verlenen van een bijdrage ad 6000 aan de Harmonie Katwijk in de kos ten van vernieuwing van instrumen ten en eventueel stemming over het voorstel van burgemeester en wet houders dienaangaande; toewijzing van een perceel grond gelegen aan de Cantineweg, aan D. en L. Haas noot; verhuren van een perceel grond met opstal, gelegen aan het Duinpad, aan A. C. van Duijn; ver huur van een perceel duingrond, ge legen aan de zeezijde van de Boule vard tussen de Oude Kerk en het Vuurbaakplein aan P. C. Bloot, eige naar van het café-restaurant „De Zwaan"; verhuren van een pakhuis in de zanderij „De Ridder" aan L. Kruijt; verstrekken van een uitke ring ineens over 1955 aan het gemeen- tepersoneel; aangaan van een nieu we stroomleveringsovereenkomst met Leiden; verlenen van kredieten voor uitbreiding van de gas- en elektrici teitsleidingen t.b.v. de bebouwing ten zuiden van het Rotterdamsch Zee hospitium; bezwaarschriften van be woners van de Nieuwe Duinweg te gen de bouw van woningen langs de zuidzijde van die weg. Geboren: Johannes H. M. z. v. H. v. Paridon en J. M. Westgeest. Johanna d. v. W. Ros en A. de Mol. Adrianus z. v. C. T. van der Plas en J. Dijkhuizen. Pieter z. v. W. van Duyn en M. de Haas. Hester J. d. .v. J. van Wijk en J. Kraaayenoord. Lena J. d. v. C. van der Bent en N. Nijgh. Jacobus z. v. J. van Rijn en A. Zuyderduyn. Arie z. v. Nic. van Duy- venvoorde en A. A. Varkevisser. Johanna d. v. J. Schipper en J. van Duyvenbode. Willem z. v. W. Lugt- hart en J. B. van der Kuil. LEIOSCHENOSM Diaken-wijding. De weleerw. frater Kees Vreeburg van de Con gregatie van de H. Geest en van het Onbevlekt Hart van Maria heeft zon dag de wijding tot diaken ontvangen Quemoy beschoten Het eiland Quemoy voor de kust van de Chinese volksrepubliek, is voor het eerst sinds maanden zwaar beschoten door de kustbatterijen op het continent. Er vielen 348 granaten op het eiland. Twee burgers kwamen bij het bombardement om het leven en drie werden gewond. Voor het door de nationalisten be zet gehouden eiland Matsoe heeft een nationalistisch oorlogsschip bijna een uur lang een vuurgevecht geleverd met kustbatterijen op het vasteland. Redders in nood Meer dan honderd Oostenrijkers die op zoek waren naar slachtoffers van lawines, verkeren nu zelf in ge vaar. Zij zijn volkomen geïsoleerd door nieuwe sneeuwstormen, waar door opnieuw lawinegevaar is ont staan. Vanuit de lucht zijn de red ders voorzien van voedsel, dekens en geneesmiddelen. De redders, die zich op de Ziller- talberg bevinden, zijn op zoek naar acht toeristen zes Oostenrijkers en twee Duitsers die woensdag door een lawine werden bedolven. De weersomstandigheden maken het voor de twee beschikbare sport vliegtuigjes zeer riskant om drop pings te verrichten voor de reddings ploegen, maar niettemin is het reeds verscheidene malen gelukt. Een helikopter slaagde erin, met voorraden te landen bij de Berliner Hut, het hoofdkwartier van de red dingsploegen op de Berliner berg, maar het toestel kon tengevolge van de sneeuwstormen niet meer opstij gen. CIRCUSTENT OMGEWAAID De driemasttent van het circus Togni, het grootste van Italië, is zon dagmiddag tijdens een voorstelling te Foggia omgewaaid. Een felle rukwind trof de tent zo krachtig, dat de hoofdmast omviel. De tent zakte boven de toeschou wers in elkaar. Een van de clowns en twaalf toeschouwers geraakten gewond. Door een breuk in een van de tra liehekken ontsnapte een van de leeu wen, maar het circuspersoneel ving het gevaarlijke dier onmiddellijk weer op. De schade bedraagt enige miljoe nen lires. Het circus Togni kan voor lopig geen voorstellingen geven. uit handen van Z. H. Ex. Mgr. Cap stans Kramer O.F.M. De H. Wijding had plaats in de ka pel van het missiehuis te Gemert. Koorzanger in 't zilver. De heer M. de Groot heeft zondag zijn 25-ja rig lidmaatschap gevierd van het parochieel zangkoor „Laus Deo". Kerkelijk is dit jubileum gevierd met een plechtige H. Mis opgedragen door kapelaan M. Meiman met assis tentie van pater A. Belderok als dia ken en kapelaan F. Wüst als subdia ken. Het parochiaal zangkoor zong op verdienstelijke wijze de missa „Gra tia Plena van Refice. Na de H. Mis werd receptie gehouden waarbij be halve de geestelijkheid vele paro chianen hun gelukwensen kwamen aanbieden. 0E KWAKEL KDO—RODI 2—2. Het is KDO niet gelukt beide puntjes uit deze ontmoeting thuis te houden. Met het behaalde gelijk spel mogen zij dan ook dubbel en dwars tevreden zijn. Na de aftrap ontwikkelde zioh een over en weer golvend speL Beide doelen komen meerdere malen in ge vaar, maar tot doelpunten kwam het nog niet. Na ongeveer 25 minuten spelen komt KDO met een goed op gezette aanval en uit een rommelige situatie weet Henk Janmaat de bal te pakken te krijgen en te doelpun ten (10). Er waren nog 7 minuten voor de rust te spelen, toen de rechtsbinnen van RODI doelman v. Leeuwen het nakijken gaf en de stand in evenwicht braoht (1-1). Met deze stand trad ok de rust in. Na de thee zetten de mannen van KDO alles op alles, doch het juiste schot bleef uit. Na 10 minuten spe len beging rechtsback v. Rijn een overtreding juist in het strafschopge bied, de penalty werd benut en RODI nam de leiding (12). Ge prikkeld door deze onverwachte aohterstand speelden de KDO'ers voor wat zij konden. Een schot van Evert de Jong ging juist naast, ter wijl even later kogels van H. Jan maat en Frans Voorn juist over gin gen. Doelman v. Leeuwen redde op buiten gewone wijze een zeker doel punt door deze tot corner te verwer ken. In de laatste minuut kreeg KDO een penalty toegewezen en terwijl de doelman van RODI stond te sprin gen, schoot Verlaan de bal keihard naast. De penalty moest worden overgenomen en nu plaatste Verlaan zuiver in de rechter benedenhoek en bracht de stand op 22, waarmede het einde kwam. De A-junioren speel den op eigen terrein tegen RKAVIC. Zij wonnen met 31. Handbal KDO—NSV d 7—1. Dade lijk na het begin zetten de dames van NSV er een geweldig offensief in en hoewel zij met de sterke wind tegen speelde, gelukte het hun in de le mi nuut i-eeds de leiding te nemen (01). De KDO-dames, geschrok ken door de snelle start van de gas ten, trokken nu fel van leer en na 5 minuten spelen was het Tini Vlas man die de stand in evenwicht bracht (11). 2 Minuten later is het Thea Voorn die het vijandelijk net Dieven plunderden geldkist van slager Ruim f 12.000,buit Via een onbewoonbaar verklaarde verdieping van een huis in de Kolk- steeg te Amsterdam hebben dieven zich zondagmorgen-toegang verschaft tot de ernaast gelegen woning van een slager. Uit een geldkistje (dat werd opengebroken, namen zij het handelsgeld van de slager, 12.0<h) gld. en een gouden daimiespolshonoge mee. De dieven kwamen via een openstaande deur in het niet be woonde pand en bereikten over het dak daarvan de woning van de sla ger op de derde etage, waar niemand thuis was. DODELIJK ONGELUK IN R'DAM. Gistermorgen omstreeks acht uur is een bO-jarige loodgieter uit de Eer ste Miodeüandstraat in Rotterdam, op het kruispunt viaduct Rozenlaan- Goraelweg-Kodenrijsestraat met zijn fiets aangereden door een autobus van lijn in ernstige toestand werd hij naar het ziekenhuis Cooisingel vervoerd, waar hij korte tijd later js overleden. MET VALSE SLEUTEL INUEDROKEN. Door middel van een valse sleutel heaoen inbrekers zich tijdens aiwe- zigheid van de bewoners toegang verscnaft tot het huis van een koop man in de Burgemeester Meinesz- straat te Rotterdam. Vermist worden een bedrag van ƒ4200, een bandre corder, een koffer met textiel, een elektrisch scheerapparaat en twee dameshorloges. FOTOTOESTEL VAN ƒ8000,—. In het afgelopen weekeinde is in gebroken in de woning van prof. dr. A. C. S. van Heel aan de Prins Bernhardlaan te Delft. Men heeft zioh toegang verschaft door het inslaan van een ruitje van de serre. Alles in de huiskamer werd overhoop gehaald, doch zover als men heeft kunnen nagaan wordt niets an ders vermist dan een fototoestel ter waarde van ongeveer 8.000,De bewoners waren buitenlands. DODELIJK SPEL. Na het uitgaan der school waren enkele kinderen te Zaandam op een kolenauto geklommen. Toen de acht jarige Johanna Helweg van de rij dende auto wilde springen bleef zij met haar voet haken en viel voor over op straat. Met een gebroken halswervel en een schedelbasisfrac- tuur werd het meisje naar het zie kenhuis vervoerd, waar zij bij aan komst overleed. 312 Dames en heren hebben zondag deelgenomen aan de door de Bridge club „Het Juiste Bod" in samenwer king met de V.V.V. georganiseerde Bloemen-bridge-drive in de zaal van café-restaurant De Zwaan. Dit aantal had zeker nog ruim 100 hoger kunnen zijn, indien men in de onmiddellijke omgeving van De Zwaan over ruimte had kunnen beschikken. Nu heeft men zich helaas strikt aan de aan gekondigde sluiting van de termijn voor inschrijvingen moeten houden. Donderdagavond waren 312 inschrij vingen ontvangen. Met dit aantal was de zaal van café-restaurant De Zwaan vol. De talrijke bridgers, die zich vrijdag en zaterdag, ja zelfs zondag nog meldden, moesten worden teleur gesteld. Volgend jaar hoopt men weer in de zaal van hotel v. d. Geest weer over een flinke reserveruimte te be schikken, doch dit keer was deze zaal om zuiver zakelijke redenen niet be schikbaar. Deze 8ste bloemendrive, door de bridgeclub georganiseerd in het 11e jaar van zijn bestaan, is overigens weer een klinkend succes geworden. Organisatie zowel als technische lei ding waren weer in zeer goede han den, zodat de gehele drive vlot en in een zeer prettige sfeer kon verlo pen. De voorzitter van de bridgeclub, de heer C. de Winter, heette bij de aanvang van de drive de deelnemers namens zijn club hartelijk welkom en de heer B. v. a. Hoorn deed het zelfde namens de V.V.V. Deze laatste vestigde er vanzelfsprekend de aan dacht op, dat Noordwijkerhout niet alleen de bridgers maar ook de va- cantiegangers iets bijzonders te bie den heeft. De heer v. d. Hoorn reikte ook bij het einde van de drive de door de V.V.V. beschikbaar gestelde prijs voor het paar met de hoogste score van het geheel uit. De gelukkige win naar van deze fraaie prijs was het paar BaksWitte met 89 punten. De overige prijswinnaars waren: Groep Al: le pr. SchoutenHoots- mans; 2e pr. UiterstDegengard en 3e pr. KleinKoekoek. Groep A 1: le pr. BaksWitte; 2e pr. StarrenburgRijneveen en 3e pr. echtp. Versluijs. Groep B 1: le pr. Wendelgelst Goldsteen; 2e pr. Thijsen en partner en 3e pr. echtp. van BerkeL Groep B 2: le pr. SnoekOoms; 2e pr. heer Roos en partner en 3e pr. BruggenVeldhuijzen. Groep C 1: le pr. v. Velzen en partner; 2e pr. Neet en partner en 3e pr. echtp. v. Velzen. Groep C 2: le pr. TaubeProost; 2e pr. de GrootVisser en 3e pr. Ras v. Deursen. Groep D: le pr. Galjaart en part ner; 2e pr. echtp. Visser en 3e pr. M. BroekhuisZwanenburg. Groep D 2: le pr. NeijenhuisPen ning; 2e pr. VinkBohemen en 3e pr. de KoningPolal. Groep E 1: le pr. v. d. HartWee- zenaar; 2e pr. echtp. Wouters en 3e pr. echtp. Greve. Groep E 2: le pr. de Koning't Hart; 2e pr. v. d. Hulst en partner en 3e pr. de heer en mej. v. d. Vaart. Groep F 1: le pr. heren P. en C. Naarse; 2e pr. v. ZutfenMuller; 3e pr. echtp. Bijleveld. Groep F 2: le pr. de JongLeeu wenhoek; 2e pr. echtp. v. d. Batum en 3e pr. echtp. Verhey. Groep G 1: le pr. dames Huising v. d. Kallen; 2e pr. echtp. v. Straa- ten en 3e pr. v .d. BroekDonselaar. Groep G 2: le pr. ElzakSwart- senburg; 2e pr. BeukersBuijing. Groep H 1: le pr. M. eri J. Beijen; 2e pr. heer Neet en partner en 3e pr. SchaaremanMulder. Groep H 2: le pr. mevr. Vreeling en heer Dijkhuis; 2e pr. Westhofv. Wechem en 3e pr.' mevr. Nijzen en mej. Schogen. Groep J 1: le pr. echtp. Klijnoot; 2e pr. echtp. Eigenhuysen en 3e pr. dames BriggemanKeil. Groep J 2: le pr. v. Mastrigt Mensenkamp; 2e pr. de Jong en part ner; 3e pr. VisserBenning. Groep K: le pr. mej. Bodar en partner; 2e pr. mevr. Roukens en partner en 3e pr. HaitsmaMarij- nissen. De Amsterdamse Bridgeclub H.J.B. behaalde de clubprijs. In totaal don gen 8 clubs naar deze prijs. Niet alleen de prijswinnaars, maar alle deelnemers gingen tevreden huiswaarts, want zij hadden niet al leen een middag prettig gebridged, maar zij kregen ook nog allemaal een arm vol bloemen mee. Zaterdag zijn geslaagd te den Haag voor het examen typen (130 aansl. p. min.) de dames Jeanne War merdam, Nery de Klerk, Ans Zand bergen, Henny Broug en Hetty In der Rieden. Zij waren allen leerlin gen van de kath. Handelsavondschool alhier en werden opgeleid door mej. C. Mees. In de vacature van hóofdcom- mies-chef van de afd. algemene zaken ter gemeente-secretarie, ontstaan door het overlijden van de heer C. A. M. Linders, hebben b. en w. be noemd de heer H. B. Th. Overkamp, reeds in de rang van commies A op genoemde afdeling werkzaam. De heer L. Schuyt, adj.-commies op de zelfde afdeling is bevorderd tot com mies. N00RDWIJK ZILVEREN BESTAANSFEEST EERSTE HULP BRIGADE In de keurig versierde zaal van het deed trillen door een fraaie worp j Hof van Holland kwamen gister- (2—1). Een snelle aanval van de NSV-dames loopt op niets uit, daar de achterhoede van KDO geen enkel ri sico meer neemt en alles vlot af weert. Na 10 minuten spelen krijgt Sjaan v. Diemen de bal. Ook zij weet het heiligdom van NSV. te doorboren (31) en weinige minuten later is het dezelfde speelster die er 4—1 van maakt. Na de rust zijn de dames van KDO geregeld ver in de meerderheid. De enkele aanvallen van NSV zijn niet gevaarlijk en worden door de achter hoede teniet gedaan. Thea Voorn scoort tweemaal kort op elkaar en 7 minuten voor het eindsignaal weet Greet v. d. Rotten de stand op 71 te brengen, waarmede komt. avond de leden met dames van de Eerste Hulp Brigade Noordwijk bij een voor de viering van het zilveren bestaansfeest Onder de genodigden merkten wij op: dr. Niemeijer, Joh. W. Kragt oud-voorz., P. Schenkeveld ere-voorz., afgevaardigden vande N.R.B. en Wit Gele Kruis en van de zusterafdeling Katwijk en Voorhout. Met 'n kort welkomswoord opende de voorz. van de feestcommissie, welke zowel de receptie van zaterdag als deze feestelijke bijeenkomst tot in de puntjes heeft verzorgd, de heer J. C. v. Dam deze avond, hierbij de wens uitsprekend dat allen een ge noeglijke avond zouden hebben. In tussen hadden de Martini's onder lei ding van John Boelee, door hun vrolijke muzieknummertjes er reeds de stemming ingebracht, terwijl op succesvolle wijze Henk Steenvoorden als conferencier en humorist, mevr. Koeman-v. de Haak als zangeres en Amarco als goochelaar en parodist veel aan het succes van deze avond hebben bijgedragen. Maar ook de E.H.B.O.-leden lieten zich niet on betuigd, want in een keurige schets werd in samenspraak en zang het wel en wee van een kwarteeuw E.H.B.O. weergegeven, waarbij als hoogtepunt een huldelied aan de heer P. Schenkeveld, welke gelijk met de afd. ook in hét zilver stond. De voor zitter, de heer Th. Varkevisser greep gaarne deze gelegenheid aan. om de heer Schenkeveld de pionier en grote steun van de afd. te huldigen, waar bij hij hem als kleine waardering voor zijn werken een actetas aanbood. De heer Schenkeveld dankte voor de hem gebrachte hulde, doch wim pelde deze grotendeels af op allen die in de Brigade louter uit naastenliefde hebben medegewerkt en sprak hierbij de wens uit dat in de toekomst voor al de jongeren zich voor het mooie E.H.B.O.-werk zullen inspannen. Met een afwisselend en gevarieerd programma werd deze prettige avond voortgezet. Aan het slot dankte de voorzitter vooral de genodigden voor de betoonde belangstelling, de feest commissie voor haar prachtig werk en spoorde allen aan het doel van de E. H. Brigade te blijven steunen en propageren. BRAND IN KROTENKOKERIJ De Noordwijkse brandweer moet de laatste tijd' nogal eens actief op treden, nu weer voor een brandje aan de Lijnbaanweg, waarbij het dak van een loods afbrandde. Deze brand ontstond in de krotenkokex-ij van de heer de Mooy, tijdens afwezigheid der bewoners. De buren waarschuw den de brandweer, welke in een ommezien aanwezig was. Met veel moeite had intussen de heer Zuidhoek een vrachtauto naar buiten geloodst. Met enkele sti'alen werd de brand geblust. Vermoedelijk hebben kinde ren met vuur bij de loods gespeeld. Brommer onder auto. Op de hoek KerkstraatH. Geestweg botste een 21-jarige lakspuiter uit Katwijk tegen een juist passerende Ameri kaanse auto met liet gevolg, dat hij zo goed als geheel hieronder ver dween. Het was voor de brommer een geluk, dat de auto direct stil stond, zodat hij er met een enkel blessuur vanaf kwam. Na verbonden te zijn door dr. Goudriaan werd hij per taxi naar huis vervoerd. Na een zware competitie mocht Lisse het genoegen smaken om het kampioenschap te behalen. Na afloop van de zondag j.l. gespeelde wed- het^ einde strijd tegen SJC werden de spelers De damesjunioren speelden 1 uitgenodigd naar hun clubgebouw te een uitwedstrijd tegen DTS in Nieuw- komen. Hier werd hun een grootse veen. Zij verloren met 21. ontvangst bereid door een haag van RECHTZAKEN SCHENDING AMBTSGEHEIM El PUBLIKATIE VAN VERTROUWELUK DOCUMENT De rechtbank te 's-Gravenhage heeft de 26-jarige journalist J. D. hedenmorgen veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 14 dagen met een proeftijd van drie jaar en een geldboete van 60 gulden. De 43-jarige archiefbediende W. K. L. kreeg een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een geldboete van 40 gulden. L. die werkzaam was op het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat werd beschuldigd van het zich we derrechtelijk toeëigenen van een do cument, waarover hij uit hoofde van zijn functie als ambtenaar beschikte en dit ter inzage te hdblben gegeven aan de journalist. De journalist werd ten laste gelegd een docuiment te heb ben aangenomen, waarvan hij wist dat het van verduistering afkomstig was. Het betrof hier een brief van het ministerie gericht aan de koningin betreffende het deltaplan, die L. uit hoofde van zijn functie had moeten vermenigvuldigen. L. had een exem plaar aan de journalist verstrekt die er uittreksels van in zijn blad had gepubliceerd. DRIE JAAR GEEIST TEGEN 18-JARIGE INBREKER. Drie jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest heeft de officier van justitie bij de rechtbank te 's Gravenhage vanmorgen geëist te gen de 18-jarige assistent-steward Cornelis B. uit 's Gravenhage, die in oktober van het vorig jaar een tien tal inbraken had gepleegd. Tezamen met een vriend uit Am sterdam trok hij er 's nachts per scooter op uit om in te breken. Er waren B. slechts enkele inbraken ten laste gelegd. Alles wat de beide jongemannen voor hun (met rubber handschoenen bedekte) handen kwam, stalen zij mee. Zij werden gearresteerd toen zij op het Waterlooplein in Amsterdam probeerden de gestolen waar te ver kepen. Op het centraal station had den zij vier bontmantels ont- vreemd uit een winkel aan de Laan van Meerdervoort in Den Haag in bewaring gegeven. B. vluchtte na enkele dagen uit een inrichting in Amersfoort, waar hij was ondergebracht. Hij ging naar Den Haag, vond een baanje als loop jongen bij een wijnhandel, maar op de eerste dag, dat hij er werkte, ging hij er met 2400,vandoor. De vol gende dag werd hij gearresteerd aan de Duitse grens. Hij was op weg naar Wenen, welke stad hem zeer trok omdat zijn moeder een Oosten rijkse is. Er was nog 2100,o „Mijn vriend was zonder geld, ik had ook niet veel, we moesten toch leven", zei B. vanmorgen. „Maar dan niet op deze manier", vond de president. „Ik heb een blanco strafregister". Een rapport over B. meende, dat hij in een jeugdgevangenis, waar hij een vak kon leren, moet worden on dergebracht. Maar de directeur van de jeugdgevangenis te Zutphen had verklaard, dat hij in zijn gemeen schap jongens als B. niet wilde heb ben. De verdediger, mr. G. L. Schim v. d. Loeff zeide, dat B. een goed voor beeld is van de hedendaagse massa- jeugd. Pleiter vroeg zich af of een lange gevangenisstraf enig heil zou uitrichten. Hij vroeg een lagere straf en streng toezicht. De rechtbank zal over veertien da gen uitspraak doen. Op het TWEE MAANDEN VOOR EEN TIENTJE VAN DE HOSPITA. Negen en twintig jaar en dan al negentien veroordelingen. Dat wa ren de antecedenten van een Hille- gommer, die tien gulden uit de lin nenkast van zijn hospita had gesto len met wie hij oneigheid had gehad. Twee maanden gevangenisstraf met onmiddellijke gevangenneming eiste de officier van Justitie in de politie- zitting_ te Haarlem. Verdachte ging daar niet mee accoorcL Veel te zwaar was zijn oordeel. Maar politierechter mr Petersen schaarde zich aan de zijde der officier, zodat de delin quent conform werd gestraft. adspiranten met oranje-zwarte vlag gen. Men voelde zich nog wat on wennig tegenover de behaalde ere titel, vooral omdat men er na dit gelijke spel niet direct op gerekend had. Deze onwennigheid duurde echter maar even. Na enkele tientallen han den gedrukt te hebben, nam de voor zitter, de heer C. Strik, het woord en feliciteex-de de spelers van het eer ste elftal met het behaalde resultaat. Er zijn nog meer elftallen van de vereniging die mooie kampioenskan sen hebben en spreker hoopte, dat het voorbeeld van het eerste elftal op deze spelers stimulerend zou werken. De volgende spreker was de g.a., kap. Rijnsdorp. Hij memoreerde het kampioenschap van twee jaar gele den ,toen Lisse echter in de promo tiewedstrijden struikelde. Dit jaar bestaat de vereniging 35 jaar en kapelaan Rijnsdorp vindt dit kampioenschap een mooi cadeau aan de vereniging. De voetbalsport is veelzijdig. Zij biedt ontspaning aan vele honderden mensen en is tevens voor de spelers zelf een prachtig mid- del tot karaktervorming. Namens de K.N.V.B. werden geluk wensen uitgesproken door de heer Brinkman, terwijl de heer Duzee het woord voerde namens de afd. Lei den en tevens namens het districts- bestuur Katholieke Sportbond. Na dit officiële gedeelte, waarvoor grote belangstelling bestond van de zijde der supporters, werd aan be stuur en spelers van het le elftal een dinertje aangeboden, terwijl 's avonds voor bestuur en senioren-leden een feestavond georganiseerd werd. Ouderavond gidsen en kabouters. De gidsen en kabouters van de Maria-Goretli groep hadden zondag avond een ouderavond georganiseerd, waarvoor flinke belangstelling be stond. Zoals iedere normale kringbijeen komst werd ook deze avond geopend met het hijsen van de vlag en een gebed. Een der gidsen, Anneke Stokman, verwelkomde de ouders op deze avond en in haar vlot openings woordje zei ze dat de bedoeling van deze avond was om de ouders bekend te doen geraken met het werk van de gidsen en kabouters. Het programma omvatte een groot aantal schetjes en spelletjes, waarbij wel bijzonder in de smaak vielen het kienspel en de driekusman. Deze ge zellige en keurig verzorgde avond werd besloten met een fraai kamp vuur. Na afloop werden de horloges voor de seconde-loterij, waarvoor duizenden loten zijn verkocht, offi cieel opgewonden.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2