A DE LEIDSE BIOSCOPEN? Verkeersregeling Tijdschema van het bloemencorso tijdens bloemencorso op 5 mei RECHTZAKEN Scherp HUIBERS Communie-Geschenken Leidse Agenda kinderschoenen WAT BRENGEN ZATERDAG 21 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 HEEN 11.00 vertrek nabij Warmonderdam Sassenheim 11.10 Huize „Sassem", Burg. v. Sassenheim Sassenheim 11.28 Hoofdstraatkruising Prov.weg 3 Sassenheim 11.45 Hereweghoek Catharinalaan Lisse 12.03 Hereweghoek Vuursteeglaan (randweg) Lisse 12.16 Hereweghoek Veldhorststraat Lisse 12.19 Hereweghoek Oranjelaan Lisse 12.26 Hereweghoek Zwartelaan Lisse 12.38 Leidsestraathoek Hyacinthenlaan Hillegom 12.52 Leidsestraatvan den Endelaan Zuid Hillegom 13.04 Weresteinstraat-hoek Stationsweg Hillegom 13.11 Weresteinstraathoek Pastoorslaan Hillegom 13.22 Oosteinderbrug Hillegom 13.37 Rijksstraatweghoek Willincklaan Bennebroek 13.45 Bennebroekerdreef Bennebroek TERUG 15.00 vertrek Bennebroekerdreef Bennebroek 15.13 Oosteinderbrug Hillegom 15.25 Weresteinstraathoek Pastoorslaan Hillegom 15.33 Weresteinstraathoek Stationsweg Hillegom 15.45 Leidsestraatvan den Endelaan Zuid Hillegom 16.00 Leidsestraathoek Hyacinthenlaan Hillegom 16.13 Hereweghoek Zwartelaan Lisse 16.21 Hereweg-hoek Oranjelaan Lisse 16.24 Hereweghoek Veldhorststraat Lisse 16.38 Hereweghoek Vuursteeglaan (randweg) Lisse 16.56 Hereweghoek Catharinalaan Lisse 17.18 Hoofdstraatkruising Prov.weg 3 Sassenheim 17.37 Huize „Sassem", Burg. v. Sassenheim Sassenheim 17.53 Koffiehuis „De Uiver" Sassenheim 18.00 Eindpunt nabij Warmonderdam Sassenheim Voor het bloemencorse, dat gehou den wordt op zaterdag b mei, is door de rijkspolitie de volgende regeling voor het verkeer ontworpen: Verkeer dat de corso route van de Noordzijde nadert. Van 12.00 af wordt het verkeer op de Rijksweg 8 (Haarlem-Sassenheim) gestremd in Zuidelijke richting. Dit zal ongeveer duren tot 15.30 uur, de tijd waarop het Corso op de terugweg Hillegom en Bennebroek weer heeft verlaten. Van 10.00 uur af wordt te Heem stede het doorgaand verkeer via de van Merlelaan geleid naar Rijksweg 4 Amsterdam-'s-Gr avenihageHet Corso-verkeer wordt aldaar via de Zandvoortselaan doorgelaten in Zui delijke richting lang de Leidsche Vaart Van 12.00 uur af wordt voor ver keer dat val rijden van NieuAv-Ven nep naar Hillegom, de weg tussen deze twee plaatsen gestremd. Het per sonenauto-verkeer, bestemd voor het Corso, kan te Nieuw Vennep kiezen j tussen de richting Lisse en Benne broek. Het autobusverkeer wordt van Nieuw Vennep van 12.00 uur af ge leid naar Rijksweg 4 in de richting Sassenheim. Verkeer dat de Corso-route van de Zuidzijde nadert. Van 10.00 af zal het doorgaand verkeer, dat uit de richting van 's-Gr avenhage en zich begeeft in de richting Haarlem, wor den geleid via de Rijksweg 4 tot het viaduct Kruisweg, waar het langs Hoofddorp de richting Haarlem kan kiezen. Overigens is het Corso via de be staande wegen normaal te bereiken. In verband met de enorme drukte dient een ieder vooral tijdig aanwe zig te zijn. Verzoek aan de automo bilisten mede te werken dat er zo weinig mogelijk schade wordt toege bracht aan bermen en bermplanten. Lisse. Bussen PARKEERPLAATSEN SASSENHEEVL Dat gedeelte van de kom van de Gemeente liggende ten Oosten van de Rijksweg 8 (Park- laan en omgeving). LISSE. Bussen: Gemeentel. Sport park (Spekkelaan) en autobuspar keerplaats Keukenhof. Personenauto's: parkeerterrein Keu kenhof en onmiddellijk bij de Corso route, terrein ingang Vuursteeglaan. Verder alle zijstraten in de bebouw de kom ten Oosten van de Corso-rou te, aangegeven met parkeerborden. HILLEGOM. Parkeerterrein ach ter en tegenover „Treslong". BENNEBROEK—HEEMSTEDE Parkeerterrein Linaiaeushof tegenover ingang aan de glipperweg STRAF VOOR JOY-RIDING. Overeenkomstig het advies van de procureur-generaal bevestigde het Haags Gerechtshof het vonnis, waar bij een 19-jarige jongeman uit Hoog- made in eerste instantie was veroor deeld tot veertien dagen gevangenis straf. Hem was ten laste gelegd dat hij samen met een vriend op 19 no vember jl. wederrechtelijk gebruik had gemaakt van een andermans auto. Met de vriend achter het stuur was het met grote snelheid in de richting Leiderdorp gegaan, waarbij een fietser en een wandelaar ter nauwernood het vege lijf konden redden. De tocht eindigde met het zigzag oversteken van een brug, waarna de wagen tegen een boom botste, die volkomen ontworteld werd. De auto werd zwaar bescha digd en de vriend werd gewond. POTLOOD en GEEST Oplossing no. 525. Horizontaal: 1. brigadier, 8. eer, 9. neo, 10. Km., 11. sen, 13. do, 14. salon, 16. odol, 17. boot, 18. Meden, 20. Po, 22. tel, 23. vr., 24. Ede, 26. mee, 27. negentien. Verticaal: 1. bekromipen, 2. rem, 3. Ir, 4. adel, i. in, 6. eed, 7. Roosteren, 1-1. salet,, 12. Nobel, 14. som, 15. non, 1-9. Deen, 21. ode, 23. vee, 25. eg, 26. mi. Haarlemmerstr. 123 - LeideD In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Zie ook onze etalage en show- ruimte aan de Stille Mare. (Advertentie. m WINKELSLUITING OP 30 APRIL Het bestuur van de Leidse midden standscentrale adviseert de leden van de aangesloten organisaties om indien mogelijk op de nationale feestdag 30 april de bedrijven te sluiten. Vlagincident. Vanmorgen belden twee lieden aan bij een grote villa aan de Rijnsbur- gerweg, waarvan de bewoner de vlag ter nagedachtenis van Leon Jung- schlaeger half stok had gehangen. De twee knapen sommeerden de bewoner het nationale dundoek on middellijk omlaag te halen. Toen de man weigerde deze handeling te ver richten, namen zij het recht zelf in handen en streken de vlag, die in de tuin vlak bij de weg stond. De be woner had echter intusssen de politie gewaarschuwd, die nog juist op tijd kwam om het tweetal in te rekenen. Paard op hol. Gistermiddag is op de Nieuwe Bees tenmarkt een paard op hol geslagen. Het beest rende recht op twee vee wagens af, doch koos op het laatste moment de gulden middenweg en liep zich schoor tussen de wagens. Geen schade, alleen wat verwarring bij de schapen die de wagens bemanden en die het paard onmiddellijk tot het zwarte schaap van de familie hebben gekozen. KVP hield wijkavond in het Leonardushuis In het Leonardushuis aan de Haag- weg werd j.l. donderdag de eerste wijk-praatavond gehouden. De be langstelling was niet zo groot als het bestuur had gehoopt, doch de be langstellenden hebben met de Kath. raadsfractie als „forum" uitstekend van gedachten gewisseld. De bouwpolitiek was wel een van de voornaamste onderwerpen, doch onderwijs, sociale zaken en perso neelszaken waren niet minder belang rijk bij de discussie. Ook de houding van de Partij van de Arbeid ten op zichte van de, heer Rorrume werd uitvoerig besproken. De vergadering vond het te grabbel gooien voor de C.P.N. een teken van de uiterst linkse invloedenin de P. v. d. A. Bromfietstocht. Pas om tegen elf uur werd de bij eenkomst beëindigd, nadat nog was medegedeeld dat formulieren voor de Propaganda-bromfictstocht op He melvaartsdag verkrijgbaar zijn bij de secretaris, Zceterwoudceweg 120 GEVEILDEPERCELEN. Ten overstaan van Notaris W-. S. Jongsma te Leiden, is heden geveild: Huis met tuin en afzonderlijke bo venwoning Morskade 17/17a in bod: 10.800.koper; P. de Jongh te Leiden q.q. voor: 11.000,Huis en erf Koolgracht 13 in bod 600.ko per T. Beeuwkes te Leiden, q.q. voor 6.50.Huizen en erven Hof de Blauwe Klok 3 en 4 in bod 1.100. koper P. J. van der Klejj te Leiden voor 1.1.35. ZATERDAG De Speelgroep OKO. „Pa wikt Ma beschikt!". 8 uur nam. St. Anto- nius Clubhuis. 8 uur nam. „Tot Ieders Genoegen". Slot-feest- avond met bal na. 8 uur nam. Stads gehoorzaal. ZONDAG. De Speelgroep OKO. ,.Pa wikt Ma beschikt". St. Ant. Clubhuis 8 uur nam. Herwonnen Levenskrancht. Propa- ganda-feestavond. 7.30 uur nam. Receptie deken Haring. St. Lidwi- nahuis. 12 uur nam. MAANDAG. R.K. Bejaardenbond, afd. Leiden. Jaarverg. 3, uur nam. Militair Tehuis Mare. Kath. Werknemende Middenstand. Bijeenkomst. 8 uur nam. Gulden Vlies. Banketbakkersshow. Opening. 4 u. nam. Koffiekamer Stadsgehoorzaal. Abonnementsvoorstelling. R'dams Toneel: „Een bruid in de morgen", 8 uur nam. Schouwburg. DINSDAG Oud Leiden. Ir. J. J. Terwen over de vorming van Delft. De Lakenhal. 8 uur nam. Banketbakersshow. 26 en van 711 uur nam. Stadszaal St. Eloy. Adviesavond. 7.308.30 uur nam. Abonnementsvoorstelling. Rotter dams Toneel. „Een bruid in de mor gen. Schouwburg, 8 uur nam. WOENSDAG Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. 7 uur nam. Expoge. Bijeenkomst. Central, 8 uur nam. K.AJL St. Joseph. Optreden van de Gastspelers. De Burcht. 8 uur nam. Leidse Tuiniers- en Bloemisten vereniging. D.E.V. café Aniba. 8 uur nam. Banketbakkersshow. 26 en van 711 uur nam. Stadszaal. Zondagsdienst der Huisartsen. A.s. zondag 22 april zal de dienst worden waargenomen door dr Gaas beek, Jansen, Kortmann, Masten broek, Teeuwen. Dokster dienst Oegstgeest: dr H. Varekamp. Dienst der apotheken. De avond-, nacht en zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van zaterdag 21 april 13.00 uur tot zaterdag 28 april 8 uur waargenomen door de apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552; de Haven-Apotheek, Haven 18, Tel. 20085. cTe Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminaparic 8, tel. 36274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 2027 april zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Macoumba", alle leeftijden. Lido: „Eén keerde niet terug", 14 jaar. Luxor: „To cath a thief", alle leef tijden. Trianon: „Summer madnes", 18 jaar, Rex: „Duivels spel", 14 jaar. Op 24 april a.s. te elf uur zal de bisschop van Haarlem Joannes Pe trus Huibers, in de kathedraal te Haarlem een plechtige hoogmis cele breren in verband met de afschei ding van de bisdommen Haarlem en Rotterdam. De H. Mis begint te 11 uur en is voor ieder toegankelijk. De receptie, welke daarna gehouden wordt, is absoluut besloten en alléén toegankelijk voor de clergé. Aanleg waterbassin bracht vele vondsten boven water Bij de aanleg van een waterbassin op het terrein van de Emmaschacht vier in Schinnen zijn de laatste we ken historische vondsten gedaan. Zo zijn ongeveer 80 cm onder het maai veld enkele hoefijzers, been van een mens en een dier, een stuk lood, een ijzeren slagzwaard en talrijke scher ven van tegels gevonden. Dit was voor bouwkundig opzich ter Moers aanleiding om de stads archivaris van Heeren, drs W. van Hommerioh op de hoogte stellen. Na zich ter plaatse te hebben georiën teerd meende drs van Hommerich te mogen vaststellen, dat men hier te doen heeft men de overblijselen 'van een begraafplaats van een ruiter en zijn paard, vermoedelijk uit de laat-Romeinse tijd. Dit laatste valt op te maken uit de tegels, waarmee het graf was afgedekt: de zgn. tehu- la, de imbrex en de plate tegel, die in de laat-Romeinse en vroeg-Fran- kische tijd in gebruik waren. Reeds in 1948 werden de overblijfselen van een urn opgediept en bij de aanleg van het waterbassin zijn er evem eens vele scherven -van potten op- f;egraven. Ook troffen arbeiders on- angs op bijna drie meter diepte een nog in gave staat verkerend skelet aan, waarschijnlijk van een ree. Wel licht worden er in de komende we ken nog nieuwe vondsten gedaan, want de graafwerkzaamheden op het terrein van Emmaschacht vier zijn nog niet voltooid. A. H. BREIDT UIT. Het gehele aandelenkapitaal van de N.V. C. Keg's groothandel te Zaan dam is overgenomen door Albert Heijn N.V. te Zaandam. Het ligt niet in het voornemen het bedrijf voort te zetten, maar wel om de bedrijfs- RIJPWETERING Jaarvergadering Wit Gele Kruis. Bij de opening vroeg de voorzit ter, de heer Hartog, het gebed van de leden voor de geestelijk adviseux-, pastoor Lampe. Na hartelijke ver welkoming van pastoor C. Ouwen- dijk, dr. J. H. Posthuma, dr. Van der Werf en de leden, in grote getale aanwezig, bracht de voorzitter, voor-, uitlopend op het jaarverslag twee punten naar voren: het feit, dat we eindelijk weer een vaste wijkzuster hebben en de oprichting van het kleuterbureau. Uit het jaarverslag bleek o.a. dat 49 personen in het afgelopen jaar verpleging hebben genoten, waar voor 1583 bezoeken werden afgelegd. Tuberculose 15 patiënten, 143 bezoe ken; prenatale zorg 43 bezoeken; zui- gelingenbui-eau 30 inschrijvingen, aantal zittingen 25, consulten 27. In entingen tegen diphteritus, kinkhoest en tetanus 29; aantal huisbezoeken voor hulp en voorlichting 243. Kleuterbureau: sinds \de aanvang in november 4 zittingen, consulten 41, huisbezoeken 83. Zuigelingenbureau Jioogmade: in geschreven 22 kinderen; ingeënt 27; zittingen 24, consulten 159; huisbe zoeken 151. Kleuterbureau: zittingen 12; con sulten 150; huisbezoeken 127. Aan de gehouden moedercursus namen 38 belanghebbenden deel. Magazijnen. Aan 158 personen wer den in totaal uitgeleend 252 artike len. Uit bovenstaande opsomming kan de activiteit, van de vereniging wel duidelijk aan het licht treden. Ook financieel kan de vereniging thans tevreden zijn, zoals uit het ver slag van de penningmeester viel te constateren. Dr. Posthuma hield een interes sante causerie over de zorg voor het kind in de moderne tijd. Bij de verkiezingen werd het be stuur uitgebreid met 2 leden. Her kozen werden allereerst de heren: Hartog en Van der Wereld. Als nieuwe bestuursleden werden mevr. Van der Werf en de heer Van den Berg hartelijk welkom geheten door de voorzitter. gebouwen te Zaandam in gebruik te nemen ten behoeve van haar eigen bedrijf. Het personeel van C. Keg's gi*oot- handel wordt in de gelegenheid ge steld over te gaan in dienst bij Al- bert Heijn N.V. paar IN RUIM GEVALLEN Een zoontje van de familie Van B. H., woonachtig aan de Hogewoerd is gisteren bij het spelen op een schuit aan de Utrechtse Veer in het ruim gevallen. De jongen brak ?ijn rechterarm. - Casino. Ter afwisseling van de normale speelfilms een documen taire, die minstens even interessant is als de meeste van zijn gespeelde kunstbroeders. „Macoumba" heet dit product van Italiaanse oorsprong, dat een kleine expeditie volgt op haar tocht door een groot deel van Zuid-Amerika. De film dankt haar naam aan een magische dans, die door de negerslaven geïmporteerd werd en in onze tijd verboden is. De opnamen van een clandestiene dans partij in de jungle tonen dat dit be sluit zo gek nog niet was. Zeer in teressant zijn de opnamen van het uitvaren van de rieten vissersvloot op het hoogst gelegen meer van de wereld, een Boliviaanse incabruiloft en een adembenemende reeks beel den van de overtocht van een kudde door een rivier, die met vleesetende vissen doorspekt is. De opnamen in kleuren zijn bijzonder goed. Vooraf een aardige marionettenfilm en een Drachtig verslag van de tentoonstel ling „Wii mensen", die op het ogen blik in Amsterdam gehouden wordt. Toegang alle leeftijden. Lido. Nogmaals vraagt deze week een oorlogsfilm de aandaclit van de Lido-bezoekers en het is een film, waarin de hardheid van de oor log weer een duidelijk belicht wordt. Natuurlijk krijgt men hier weer zo'n markante episode voorgeschoteld, waarbij een blik geworpen wordt in het harde leven der partisanen Het begint met het neerschieten van een Amerikaans vliegtuig boven Italië, waarbij de piloot, majoor Steve Pitt, aan de Duitse patrouille weet te ontkomen. Daarbij wordt hij gehol pen door Nina, een jong meisje, dat deel uitmaakt van een partisanen- groep, bestaande uit een aantal ruwe klanten prachtige typen overigens tijd even edel willen zien, omdat zij voor hun oude roverspraktijken gaar ne hun vrijheid behouden. Majoor Steve wil gaarne naar zijn basis Corsica terug, maar dat gaat niet zo gemakkelijk en voorlopig sluit hij zich maar aan bij de guerilla- groep, zodat hij meedoet aan de over vallen-op Duitse wapendepóts en transporten. Dat het er daarbij dik wijls heet toe gaat, laat zich begrij pen. De uitbeelding van de heftige gevechten in het woeste landschap is uitstekend weergegeven. Als majoor Steve uiteindelijk geholpen door 'n bejaarde priester gelegenheid krijgt in een motorboot te stappen om naar Corsica terug te keren, laat hij een verliefde Nina achter, die hij eerst na de oorlog zal terugzienHet is een film vol spanning tot het einde toe en voor treffelijk gespeeld. Toegang K.F.C. 14 jaar. Luxor. De film „To catch a thief" brengt ons zowaar naar de Riviera, waar wij Grace Kelly ont moeten in een gezelschap, dat nooit de goedkeuring van haar prinselijke echtgenoot zou kunnen wegdragen. In de film wordt namelijk niet op beschaafde en wettelijke wijze ge stolen in het als casino gecamou fleerde speelhol van Monaco, maar via dakgoten en luchtkokers en met de hand. De film is van Alfi*ed Hitch cock en dit zegt de filmbezoeker genoeg. De dikke Alfred heeft als enige regisseur ter wereld kans ge zien het grote publiek bij het horen van zijh naam alleen de prettige voorgriezels over de rug te jagen. Hitchcock maakt het in deze film niet te bont; het verhaal is hoofd zakelijk aardig en de spelers zijn met zorg gekoZen. Vooral Cary Grant die de vaderlandse strijd niet al- slaat onder de hete Rivièrazon een goed figuur. Hitchcock heeft zich in deze film het brede Vistavision aan gemeten: een beeldformaat dat wel bij 's mans omvang, maar helaas niet zo zeer bij zijn filmische kijk op de zaken past. Men kan zich met „To catch a thief" echter enkele uren goed amuseren. Voor alle leef tijden. Trianon. In „Summer Madness" (Zomerzotheid) vinden wij het thema terug, dat in vele andere verhalen behandeld wordt, nl. van iemand, die er eens tussen uit trekt, ver van de ^ageliikse besjpmmeringen van zijn beroep en de druk van zijn omge ving; zich even laat gaan en daarna weer terugkeert naar de gewone tredmolen, maar met de glimlach van I de herinnering aan een heerlijke dwaasheid. Hier is het een niet meer jonge vrouw, een Amerikaanse, die haar spaargeld heeft benut voor een reisje naar Venetië Zij hoopt in haar hart, daar wat romantiek te vinden en zij vindt het ook. Wel is het niet wat zij zoekt en daarom verzet zij zich er aanvankelijk tegen en is zij teleurge steld, maar tenslotte geeft zij zich toch gewonnen. Het is maar een voorbijgaande „zomerzotheid", want zij houdt haar hersens toch voldoende bij elkaar om er tijdig een eind aan te maken. Behalve door het spel van Katharina Hepburn is deze film vooral aantrekkelijk door de prach tige opnamen van de Venetiaanse sprookjessfeer. Toegang boven 18 jaar. Rex. „Duivels spel", is o.a. het spel van de valse kaartspelers aan boord van een de raderboten, zoals deze een kleine honderd jaar gele den de Amerikaanse rivieren bevoe ren. Het is de inleiding tot een „dui vels spel" van allerlei intrige's, die beletten, dat twee jonge mensen, die van elkaar houden, elkaar kunnen vinden. Het geval speelt zich hoofd zakelijk af in de plaats Galena, waar het in die tijd niet erg pluis bleek te zijn. Toegang boven 14 jaar. LEDEREN SANDAAL met rubberzooi iBruin-RoodWit. Beige LEDEREN KINDERSCHOEN mei gesp en velersluiling en rubbeizool. Bruin I 22-23 2.95 "»ed I 24 - 27 3.75 28 - 31 4.50 32 35 5.50 LINNEN DAMESFLAT \Wil— Blauw - Rood 26 29 1.75 30 35 1.95 36 42 2.25 LEDEREN DAMESPANTOFFEL met cosy zool- in diverse kleurcombinaties 36 - 42 3.95 VROOM a OKFtCSflAIVlY

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2