DUINSTREEK RIJNSTREEK Gemeenteraad van Leimuiden VRIJDAG 20 APRIL 1956 DË LEIDSE COURANT KATWIJK Raadsleden bezochten L.D.M. Op ■uitnodiging van de directie der N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, maakte de Katwijkse gemeenteraad, in gezelschap van enige hoofdambte naren, een excursie door het water wingebied der L.D.M. te Katwijk. Na een rondgang over de terrreinen en bezichtiging der installaties, verza melde men zich in de watertoren, waar de directeur der N.V., de heer dr. ir. P. C. Lindenbergsh een uiteen zetting gaf over de waterwinning, zo als die in de Katwijkse duinen wordt toegepast. KATWIJK AAN DEN RIJN SehUder viel van ladder. De heer J. Minnee, huisschilder van beroep, had het ongeluk tijdens zijn werk zaamheden van een ladder te vallen met het gevolg dat hij zijn linker pols brak. ~Gymnwtiekverienging in oprieh. ting, Sedert het nieuwe gymnas tieklokaal van die Otto baron van Wassenaersschool aan de Narcisstraat in gebruik is genomen, bestaat de mo- g-eljjijdheid. om te komen tot oprich ting van een gymnastiekvereniging. Naar wij thans vernemen heeft zich een comité gevormd met het doel deze oprichting' voor te bereiden. Dit comité stelt zich voor binnenkort nadere mededelingen omtrent zijn plannen te doen. Voor de liefhebbers van turnen en zaalsport een welkom bericht. LISSE GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: boodschappenmandje; glacé handschoen (linker); bruine herenschoen (linker); bruin kinder schoentje (linker); wieldop van Ford; ballpoint; blauw geblokte kin- derregencape; kinderportemonnaie van paraplu; kruis van rozenkrans; met inhoud; rode kindermuts; hoes huissleutel; étui met vulpen en pot loden. Verder is aan komen lopen: een hazewindhond en aan komen vlie gen een groen-gele parkiet. Verloren: damesrijwiel; zwarte motorhandschoen (linker); bruin kinderschoentje (linker); portefeuil le met inhoud; regencape; bankbil jet van 100,bankbiljet van f 25,zwarte portemonnaie met inhoud; wieldop van Volkswagen; bruine motorhandschoen; lichtgrijze tas m. gereedschap. Vermist: katertje. Geboren: Robert Bram z. van A. Vaneveld en E. B. Pot; Adrianus Anthonius Hendrikus z. van P. A. van Zonneveld en M. G. Hogervorst; Frans Albert Henri z. van H. J. F. L. Martens en M. O. C. Nijssen; Everdina Catharina d. van E. Tim merman en K. Koelewijn; René Hendrikus z. van P. Th. Beijk en M. G. Prickaerts. Ondertrouwd: H. C. Wolvers en J. C. van Lierop: N. L. Chr. van der Eist en J. C. var» Amsterdam; G. v. Graas en A. W. Trompert; Th. A. van Hulst en M. J. van der Meij. Getrouwd: A. J, van der Hoorn en A, C. de Klerk; P. N. Romijn en C. J. Klinkenberg; G. J. Rietkerk en N. P. M. Kroon; G. Spaargaren en H. Mijnders. NOORTWIJK SAMENWERKING VAN REDDINGS BRIGADE EN DE E.H.B.O.. BRIGADE. Reeds geruime tijd bestond er een gespannen verhouding tussen de E.H. B.O.-brigade Noordwijk en de Noord wij kse Reddingsbrigade. Plet zou niet juist zijn thans nog op de moeilijkheden en de achtergrond daarvan in te gaan, want naar wij vernemen zijn in een gecombineerde vergadering alle bestaande geschil len beslecht. Het was belöid en de goede wil der beide besturen heeft er toe geleid, dat men besloten heeft by alle evene menten van betekenis eendrachtig samen te werken. Deze voorbeeldige houding van twee verenigingen, welke beiden een taak ten behoeve van de mede mens vervullen, is ongetwijfeld de meest passende omlijsting van het zilveren feest, dat een der brigades binnenkort hoopt te vieren. AUTOBOTSING. In de bocht van de Gooweg, ter hoogte van „Caloroma", vond een aanrijding plaats tussen een vracht auto en een personenauto, merk Chevrolet. De bestuurder van de vrachtwagen, die uit de richting Noordwijkerhout kwam, hield vermoedelijk in de bocht niet voldoende rechts met het ge volg, dat de van de Voorstraat ko mende Chevrolet, bestuurd door een reder uit Katwijk, tegen het linker achterwiel van de vrachtauto op botste. Beide motorrijtuigen liepen ernsti ge schade op. De personenauto was aan de linkerzijde finaal in elkaar gedrukt, zodat het een wonder moet worden genoemd, dat de beide inzit tenden er nog zo goed afkwamen. De bestuurder van de luxe-auto bekwam alleen een bloedneus. De politie stelt een onderzoek in. Postzegelverzamelaars vergader den. De Vereniging van Postzegel, verzamelaars Noordwijk hield gister avond in café-restaurant „Flora" een zeer goed bezochte ledenvergadering. Opmerkelijk was het grote aantal jongelui, dat zich voor de philatelie bleek te interesseren. De voorzitter, de heer H. P. Heruer, opende met een woord van welkom, waarna de kwestie van de rondzen dingen aan de orde werd gesteld. Er nog altijd leden, die nalaten de rondzendingen binnen de vastgestel de tjjd van drie dagen door te zenden en haar soms wekenlang in hun bezit houden. Aan dit euvel dient een einde te komen, omdat daarmee het gehele rondzendverkeer in de war gestuurd wordt. In October van dit jaar hoopt de vereniging haar tweede lustrum op waardige wijze te vieren. De lus- trumcom-missie zal zo spoedig moge lijk haar plannen vorm trachten te ge. ven. Daarna ging men over tot de vei ling, waarbij de veilingmeester, de heer J, C. van der Voorts, de hamer hanteerde. Er bleek veel animo tot kopen te zijn, zodat alle kavels vlot van de hand gingen. Een attractieve verloting leverde voor menig lid een mooi zegel op. P.T.T.-nleuws. De heer J. Dul- lemond werd na ongeveer 1 y, jaar te 'e-Gravenhage als adj. inspecteur te zijn werkzaam geweest door de directeur-generaal benoemd tot in specteur der P.T.T. Rode Krats-colonne maakte excur sie. Een uit ongeveer 18 man be staande ploeg van de Noord wij kse Rode Kruis-colonne onder leiding van dr. Goudriaan maakte een ex cursie naar de bloedtransfusiedienst in het Binnengasthuis te Amster- ram, Dit bezoek stond reeds lang op het programma maar de grote be langstelling welke deze dienst alom in den lande heeft, was oorzaak dat de Noord wij kse colonne eerst nu aan de beurt was. Aanrijding liep goed af. Gister morgen vond op de Koningin Wilhel- mina Boulevard een aanrijding plaats, die voor het slachtoffer, de heer H. Lüsdhen, wonderlijk góed is afge lopen. Ter hoogte van hotel Hollander bagaf de reeds bejaarde heer Lüschen zich met zijn rijwiel op de rijbaan van de boulevard, juist toen uit de richting van het Palaceplein een be stelauto van een Noordswijkse expe diteur met een snelheid van 50 a 60 km. per uur naderde. Ter plaatse stond een auto gepar keerd en misschien daardoor merkte de heer Lüschen de bestelauto niet op, .net het gevolg dat de man door het motorrijtuig werd gegrepen. Hij werd een aantal meters meegesleurd en kwam onder de auto terecht. Nadat men het slachtoffer vanonder het voertuig had weggehaald, bleek dat h(j er tegen alle verwachtingen in, goed was afgekomen. De fiets werd totaal vernield. NOORDWIJKERHOUT L.T.M. EN L.T.J. SLUITEN HET WINTERSEIZOEN. Donderdagavond werd in de zaal van v. d. Geest een gezellige avond gehouden tot besluit van het afgelo pen winterseizoen. De voorzitter, de heer Toon van Moorsel, opende met gebed, waarna het L.T.J.-lied werd gezongen. Hier na heette de voorzitter de aanwe zigen hartelyk welken, in 't bijzon der de aalmoezenier kap. Truyens uit Hillegom, die voor het eer8t ken nis heeft gemaakt met het werk van de L.T.J. In de afgelopen winter is veel activiteit ontplooid. Zo is de hulp in geroepen van twee technische advi seurs voor de jonge boeren en voor de jonge bollenkwekers. Zo zal deze zomer o.a. een ziekte wedstrijd voor de jonge bollenkwekers worden ge houden. Er zij" vormingsavonden gehouden voor de afdelingsleiders. Er zijn besprekingsavonden gehou den met oudere bollenkwekers, waar door beter begrip voor elkaar is ont staan. Spreker wijst ook op de voor uitgang van het ulo en ambachts- onderwys in de bollenstreek. Helaas hebben velen geen toekomst in het bollenbedryf, waardoor zij zich dus in een ander vak moeten bekwamen. Forum- en ouderavonden zijn belegd om betere kijk op het werk te krij gen en de moeilijkheden van de jeugd op te vangen. Er is deze win ter hard gewerkt. Spreker wijst in dit verband op de nieuwe afd. Voor hout en herleving van de afd. Noord wijkerhout en De Zilk. Spreker riep de aanwezigen op het Diocesaan werk te blijven steunen. Spreker stelde voor zich met een schrijven te wen den tot de nieuwe bisschop, mgr. Jansen, om de dank te uiten voor ondervonden steun en tevens mede te deeln dat de bisschop ook op steun kan rekenen van de L.T.M. en L.T.J. Deze zomer zal er een jongeren- appel worden gehouden, georgani seerd door de jonge K.V.P. en de jeugd standsorganisaties, welke zal worden gehouden op 29 april a.s. te Wateringen in het veilingsgebouw. Ook zal er een sportdag worden ge houden, waarschijnlijk op het terrein van de Bisschoppelijke Nijverheids school te Voorhout. Na dit officiële gedeelte nam het feest een aanvang. En een feest is het geworden. Zang, voordracht en gezelschapsspelen wisselden elkaar af. Tussen dit alles werd er gedanst. De „Jolly Boys" zorgden voor de mu zikale omlijsting. Tenslotte volgde een grote verloting en vond de prijs uitreiking plaats van de deze winter gehouden schaatswedstrijd in De Zilk. DR. LUCAS VOOR DE K.V.P. In een matig bezochte ledenverga dering van de K.V.P. heeft de be lastingspecialist van de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer, Dr. Lucas, eerst in het kort de vraag „Waar blijven onze dure belastingcenten?" beant woord, vervolgejjs uiteengezet, wat door de K.V.P. in de nu bijna afgelo pen zittingsperiode van de Tweede Kamer is gepresteerd en tenslotte duidelijk gemaakt, waarom een ka tholiek niet in de P.v.d.A. thuis be hoort. Spreker stelde in het eerste deel van zyn betoog vast, dat volgens hem op de staatsuitgaven bezuinigd kan worden en de belastingen ver laagd kunnen worden. Men ronde cij fers vertelde dr. Lucas, welke enor me bedragen het rijk voor de ver schillende onderdelen van zijn taak nodig heeft, terwijl daarnaast voor steads hogere bedragen beroep wordt gedaan op 's rijks kas voor subsi diëring en bijdragen aan het particu lier initiatief. In het 2e deel belichtte dr. Lucas enkele onderdelen van het partijpro gramma 1956 en somde hij op, wat in de afgelopen zittingsperiode van het programma 1952 verwezenlijkt is. Tenslotte rekende spreker krachtda dig af met de doorbraakpogingen van de P.v.d.A., met de dikwijls niet juiste beweringen in de verkiezingspropa ganda van deze partij en ongemoti veerde beschuldigingen aan het adres van de K.V.P. Na een korte pauze beantwoordde dr. Lucas enkele actuele vragen en het begon naar aanleiding van deze vragen eerst recht een propaganda- vergadering in het zicht van de ver kiezingen te worden, maar toen moest dr. Lucas, die de gehele middag in de Kamer was geweest en zeer te recht nog voor de nacht weer in Rot terdam wilde zijn, helaas vertrekken. De voorzitter wekte na het vertrek van dr. Lucas de leden op om bij te dragen in het verkiezingsfonds. Bin nenkort zulten fraai uitgevoerde kwi tanties van ƒ0.10 tot ƒ2.50 voor dit doel worden aangeboden. Ook wees de voorzitter op de mogelijkheid van stemmen bij volmacht voor zieken en afwezigen. De formulieren hiervoor zijn verkrijgbaar op het gemeente huis en binnenkort ook bij de be stuursleden. Tenslotte werden twee films vertoond n.l. „Europa kijkt vooruit" en „Geschiedenis van een redding". De vergadering werd ge sloten met een gebed voor de ziele- rust van het onlangs overleden be stuurslid, de heer H. Hogervorst. Dodenherdenking en 5 Mei-viering. Van de zijde van het bestuur der Oranjevereniging vernemen wij, dat op de verjaardag van H. M. de Konin gin, maandag 30 april, 's morgens weer voetbalwedstrijden worden ge organiseerd voor jongensscholen. Aanvang 9 uur v.m. 's Middags hand balwedstrijden voor de meisjesscho len. Aanvang 2 uur n.m. Alle wed strijden worden gespeeld op het W- SB-terrein. 's Avonds om 7.15 uur weer de tra ditionele zanghulde door de school jeugd en door de samenwerkende zangverenigingen en koren onder leiding dit keer van de heer Postma. Op 4 Mei a.s. vindt de traditionele Stille Tocht ter herdenking van de in de oorlog gevallenen plaats. Om half acht vertrek vanaf de Dorps- ringweg. Na de tocht diensten in de verschillende kerken. Op 5 mei, de bevrijdingsdag, 's morgens om 8 uur kerkdiensten; 's middags om 3 uur Bloemencorso voor de kinderen, 's Avonds om 7 uur prijsuitreiking van het kindercorso en daarna (pl.m. half acht) demon straties door de R.K. Gymnastiekver eniging GIOS op het schoolplein aan de Langevelderweg. De Avondvierdaagse. Zoals wij u. reeds hebben gemeld zal Noord wijkerhout één van de plaatsen in Nederland zijn, waar op 6 t/m 9 juni de Avondvierdaagse van de Ned. Wandelsportbond wordt georgani seerd. Thans vernemen wij nader, dat er ook een Jeugd-Avondvierdaag se wordt georganiseerd voor jongens en meisjes van 10 t/m 13 jaar. De Jeugd wandelt per avond ongeveer 10 km. en de ouderen 15 km. De laatste dag (zaterdagmiddag) lopen de ouderen ongeveer 20 km. Ook is ons medegedeeld, dat er een comité van aanbeveling voor de Avondvierdaagse is gevormd, waarin zitting hebben gerromen burgemeester P. M. M. v. d. Weijden, vader-overste van de St. Bavostichting, dr. v. d. Spek, geneesheer-directeur van deze stichting, de heer K. A. van Praag, voorzitter van de V.V.V. en de heer Vlaskamp adjunct-groepscomman- dant der Rijkspolitie. Liefhebbers van de wandelsport kunnen zich om nadere inlichtingen wenden tot de heren E. Broug, Ko ninginneweg 43, L. Beniers, Haven dwarsstraat 21 en G. van Basten, Beatrixstraat 5. Mozaïeken uitgesteld. Het is de gewoonte om in het weekend van het bloemencorso tevens de streek vol te leggen met mozaïeken. Aanvankelijk zou dus het mozaïeken leggen plaats vinden in het weekend 2829 april. Daar echter het corso is uitgesteld zullen de mozaïeken ook een week later gelegd worden, dus in het week end 56 mei. Evenals in andere ge- men ten is er ook in Noordwijker hout weer een wedstrijd aan verbon den. Bloeinenpuzzlerit voor wielrijders. De jaarlijkse bloemen-puzzlerit voor wielrijders wordt niet uitge steld en gaat dus gewoon door op zondag 29 april a.s. Er zijn fraaie prijzen en voor iedere deelnemer een herinneringswimpel. Nadere inlich tingen en inschrijfformulieren ver krijgbaar bij mej. P. Horsthuis, Ko ninginneweg 28, tel. 228. WASSENAAR OUDE BOMEN WORDEN OMGEHAALD. Het gemeentebestuur heeft beslo ten, op de Groen van Prinsterere- laan en op het terrein achter de Berkheistraat een 45-tal bomen, in hoofdzaak beuken, te laten omha len, omdat zij zich in een zeer slech te staat bevinden. Er is lang gewikt en gewogen voordat dit besluit viel, omdat men in Wassenaar zuinig is op elke boom. Ook aan particulieren, die vergunning vragen tot het rooien van bomen wordt niet gemakkelijk deze vergunning verleend. De bomen die nu binnenkort val len zullen onder de houthakkersbij len, konden echter niet langer blij ven staan. Zij verkeren, ook al lijkt dat aan de buitenkant nogal mee te vallen, in verregaande staat van ver molming en leveren gevaar op. Het I is de laatste tyd enkele malen voor- I gekomen dat zonder sterke wind, bo men omvielen of dat er grote takken naar beneden kwamen. I Het gemeentebestuur heeft ten overvloede nog het advies gevraagd van ir A. Stoffels houtvester te Haarlem en de landschaps-adviseur ir H. Otto. Ook zij waren van me ning, dat de bomen niet langer ge spaard kunnen worden. Verwacht wordt, dat er in de na bije toekomst nog andere beuken het slachtoffer zullen worden van hun ouderdom. AFSCHEID VAN HET SPORTKEURINGSBUREAU. In het wijkhuis van het Groene Kruis aan de Heerenweg had gister avond een korte plechtigheid plaats, voordat de maandelijkse zitting van het Wassenaars bureau voor medi sche sportkeuring begon. Dr R. S. ten Cate, een van de vijf artsen, die voor dit bureau keuringen verrich ten, nam met een hartelijk toespraak je afscheid van zuster Sj. Terpstra, die in de afgelopen 4 jaren gefun geerd heeft als assistente van het bureau, en die haar werk zal over dragen aan zuster Riezebos. Dr. ten Cate herinnerde eraan, dat zuster Terpstra bijna 5 jaar geleden dit werk begon, zich afvragend, of het haar wel zo goed zou liggen. Zij heeft zich echter op voortreffelijke wijze van deze taak gekweten, tot frote tevredenheid zowel van de ge- eurden als van de keurende artsen. Als blijk van waardering van de Wassenaarse sportverenigingen die door enkele bestuursleden verte genwoordigd waren en van de art sen werd de zuster een fraaie plant en een boekwerk aangeboden. Dr. ten Cate herinnerde eraan, dat de gemeente Wassenaar het bureau sinds kort subsidieert. Het heeft daar door wat ruimere mogelijkheden ge kregen. Zo kon bijvoorbeeld dank zij de bereidheid van het Groene Kruis, een lokaal van het wijkhuis aan de Heerenweg beschikbaar ko men voor de sportkeuring. Dr. ten Cate verzocht wethouder Huibregtse, die van zijn belangstel ling blijk gaf, de dank van het bu reau voor de verleende subsidie te willen overbrengen. Woningtelling begint maandag. In Wassenaar zal a.s. maandag een aanvang worden gemaakt met de al gemene woningtelling. De gemeente is verdeeld in wijken en elk van die wijken zal in de loop van de komen de twee maanden bewerkt worden door een teller; er zijn 10 tellers aan gesteld, die maandag met de vragen formulieren op pad gaan. Tot controleur benoemd. De heer H. A. Moerkerken te Wasse naar, reeds lange tijd werkzaam ak conducteur op de lijn Den Haag- WassenaarLeiden van de HTM, is onlangs benoemd tot controleur bij deze maatschappij. Aanbesteding. Gisteren is na mens b. en w. in het kantoorgebouw van gemeentewerken aanbesteed het leggen van riolering in de Backers- hagenlaan en omgeving, met bijko mende werken. Er waren 9 inschrij vingen binnengekomen, de laagste van de fa. A. T. Stuifzand te Leiden met 209.500, de laagste op een na van J. Mens te Lisae met 210.000, de hoogste van A. v. d. Voorde te Amstelveen met 286.000.de hoogste op een na van de fa. Hulse- bos te Bloemendaal met 240.000. De gunning werd aangehouden. Geslaagd te Rotterdam voor het doctoraal examen economie de heer J. W. de Lange. Geboren: Johannes J. M, zn van C. P. van Egmond en H. J. Meeuws; Pieter, zn van P. Messemaker en M. J. van Leeuwen; Renee, dr van K. H. Knijnenburg en M. J. van der Schoot; Hans R., zn van H. C. Hen- kemans en M. L. Catx. Ondertrouwd: P. van der Molen en J. M. M. Bakker; A. van der Bent en A. Bremer; J. C. Rooijakkers en H. W. Kuijer; H. R. J. Wijenberg en J. G. Varkevisser; A. H. van der Ham en J. Hindrikx. Getrouwd: G. Bakker en J. H. Schouten; P. J. Bellekom en E. A. Schrama, L. C. Bosch ridder van Ro senthal en M. D. de Kroon; H. J. Weisenborn en J. C. M. Govaarts. Overleden: Eugene C. Anker, 82 jr; Jan W. J. van Doorn, 67 jr; Gesina F. Hoeven, 78 jr; Anna M. Hetem, 59 jr. ALPHEN AAN DEN RIJN Bromfietser verleende geen voor rang. De heer J. B. werd donder dagmiddag toen hij op zijn brom fiets in zuidelijke richting de De Smethstraat uitreed en geen voor rang verleende, aangereden door de motorrijder J. de B. De bromfiets werd vrij aanzienlijk beschadigd. De motor noemenswaard niet. Geen per soonlijke ongelukken. De bromfiets is verzekerd. Verkeerszuil gesneuveld. De autobestuurder M. C. K. uit War mond heeft donderdagmiddag de verkeerszuil In de Pieter Doelman straat (hoge. zijde) omvergereden, toen hU, komende uit de Juliana- straat in zuidelijke richting, links de PJ>.-straat inreed Al rijdende zocht hij naar een ijzerhandel. Op het moment dat hij de bocht nam, ontdekte hij wat hij zocht op de hoek van de beide genoemde straten. Hij had toen te weinig aandacht ge schonken aan het sturen en botste tegen de zuil. De schade wordt door hem vergoed. K.A.V. Ook de dames van de K.A.V. hebben woensdagavond hun krachten gemeten in de St. Joseph- zaal op 't gebied van kaarten en sjoelen. De uitslagen waren. Kaar ten: 1. mevr. Verdegaal, 3164 p., 2. mevr. de Jong, 2963 p., 3. mevr. Cap- tein 2962 p. Sjoelen: 1. mevr. Haus, 177 p., 2. mevr. Strijk 149 p., 3. mevr. Witjes, 115 p. Wedstrijdleider: A. F. de Korte BOSKOOP Bomenzoeker vond water Teen de bomenzoeker W. de H. met zijn bromfiets de plank voor een kwekerij waar hij bomen meende te kunnen kopen, over wilde rijden, berekende hij de afstand niet juist waardoor hij naast de plank in de diepe sloot te recht kwam. Gelukkig kon hij zich zelf redden. Na zich van droge kle ren te hébben voorzien werd het werk voortgezel doch de bromfiets was niet meer op gang te krijgen zodr.t de „gewone' 'fiets ztji; diensten weer moest bewijzen. Gdboren: Herbert Cees, zn. v. S. J. Vermeul en C. Hoogendoorn; Wil helmus Johannes, zin. v. W. J. Streng en A. C. Smits; Johanna, dr. v. J. Koetsier en I. J. Erkelens. Wilhelmina Christina, dr. v. C. A. van der Heij den en Th. E. Ravestein; Alida Ma rijke, dr. v. N. van Gemeren en M. Griffioen; Ronald Ryan, zn. v. J. van den Bosch en D. Heideman; Cornelia, dr. v. H. Hoogerbrug en A. Hoogen doorn. Getrouwd: H. J. van der Laar en H. Th. van Lint, J. G. van Gelderen« en A. G. Koopman. GEVONDEN VOORWERPEN. Muntbiljet, broche, ballpoint, brui ne portemonnaie, .zwarte glacé dames handschoenen, paar lederen tuinwan- ten, paar blauw-gele jongenshand- schoenen, armbandje met bedeltjes, herenpolshorloge, zakdoek, groene dames glacé handschoen, ketting, sleutel, drooglijn, kinderfiets, huis sleutel, halsketting, pet met bontrand, tabakspijp, rozenkrans in étui, groen jongensjack met ritsshiting, spons- rubberzadeldek voor rijwiel. Inlichtingen bij de politie. RIJNSATERWOUDE Bazar. Op zaterdag 21 april wordt in het Nutsgebouw een bazar gehouden ten bate van de Remon strantse kerk te Oudewetering, wel ke kerk ook in deze plaats verschil lende leden telt. De bazar is ge opend van des nam. 3 tot 11 uur. Des avonds om zeven uur is er een poppenkastvoorstelling. De toegang is gratis. De attracties zijn verder aantrekkelijk, mooie handwerken, babygoed. kindergoed, bijbels en boeken liggen er voor de kopers ge reed. NIEUWKOOP Geboren: Agnes Barbara Silvia, dr. v. A. H. Koster en M. C. Fakkel. Ondetrouwd: H. M. de Groot, 27 jr. won. te Zevenhoven en M. H. Ver- hage, 26 jr. Overleden: A. Vink, echtgenoot van: M. van Trigt, 84 jaar. HAZERSW0UDE Geboren: Marianneken Maria Adriana dochter van A. P. Straathof en J. C. Koot. Hendrika Pieternella d. van J. de Groot en C. M. van den Akker. Cornelia Anna Elisabeth d. van H. L. van Teylingen en C. H. C. Noordman. Adrianus Johannes zoon van Th. A. van der Ploeg en A. F. van der Voorn. Ondertrouwd: Jan Swjeb 34 j. en Willempje van Rooyen 33 j. R0EL0FARENDSVEEN Veender- en Lijkerpolder (buiten de bedijking). In hotel „De Vier Heemskinderen" kwamen donder dagavond be6tuur en ingelanden van bovengenoemde polder bijeen. Voor de vergadering werd de reglemen taire verkiezing gehouden van twee bestuursleden. Hierbij zag de heer J. Th. v. d. Meer zich herkozen, ter wijl in de vacature W. J. Straathof (leeftijdsgrens) de heer Th. Hoogen- boom Hubz. zich met grote meerder heid gekozen zag. Namens het pol derbestuur sprak voorz. E. Elstgeest hierna een kort woord ter opening der vergadering, richtte een bijzon der woord van welkom tot Alkema- de's burgemeester E. J. M. Kolfscho en en memoreerde voorts de intrede van de ruilverkaveling in de polder, de restauratie van de Mopmolen en de herdenking van het 40-jarig ju bileum van secr.-penningmeester. Penningm. Jac. van Berkel gaf in een uitgebreid overzicht van het fi- nantieel resultaat over het afgelo pen jaar weer. De geraamde uitga ven bedroegen 38.258,77 en de wer kelijke uitgaven 29.781,23. De ge raamde inkomsten 38.258,77 en* de werkelijke inkomsten 35.553,07, al dus een batig saldo van 5.771,84. De begroting 1956 werd op inkom sten en uitgaven vastgesteld op een bedrag van 22.402,88, waarbij te vens machtiging werd verleend tot af- en overschrijving onvoorziene uit gaven en tot uitvoering in eigen be heer of bü onderhandse aanbeste- VEBBOND VOOR VEILIG VFRKBRR Geeft op alle borden acht die in Uw belang i(jn aangebracht. ding van werken en leveranties. De polderlasten werden verlaagd van 30.— ot 25.— per ha. In de commissie tot nazien der re kening werden benoemd N. P. Bak ker, A. H. Verdel en G. Koek Pz. en als plaatsvervangend P. Bakker, E. J. van Ruiten en P. Klein. Machti ging werd voorts verleend tot het aangaan van een kasgeldlening of een e.v. vaste lening. Hierna kwam in bespreking het voorstel om over te gaan tot verbetering van de Zuid kade. Dit zal gedeeltelijk ten laste komen van Rijnland (50 met dc mogelijkheid van eer. extra subsidie van 20 De plannen hiertoe zijn in een vergevorderd studium. Het be drag ten laste van de polder zal dan ongeveer op 14000,— gesteld kun nen worden. Na enkele bespreking onderstreepte de vergadering de noodzaak hiervan en ging aldus met verbetering Zuidkade welke zal bestaan uit ophoging en verbreding accoord. Het voorstel tot over dracht van het gedempt gedeelte wa ter in het Zuideinde van Roelof- arendsveen aan de gemeente Alke- made voor de som van 1.—, ont moette nog enkele bezwaren van belanghebbende neven-eigenaars. Burgemeester Kolfschoten gaf een uitvoerige toelichting en sprak tevens over de aan te brengen inzitten nood- zakkelijk voor enkele bewoners om hun bedrijf per as bereikbaar te ma ken. Het ligt geenszins in de bedoe ling om deze extra-kosten in liet be lang van deze partikuliere bedrijven ten laste van de gemeente te nemen. De algemene gedachte was hierna dat dit een kwestie was om te be spreken tussen gemeente en betrok kenen, en stemming over dit voor stel geen zin had, waarna tot over dracht van dit perceel werd beslo ten. ZOETERWOUDE EINDLES LAGERE LANDBOUW SCHOOL. Donderdag werd de openbare eind- les gehouden in de lagere land bouwschool te Zoeterwoude. Om streeks half elf opende de heer Smeet, voorzitter van de commissie van toezicht, deze bijeenkomst. Het hoofd der school de heer van Vliet, overhandigde ir. Scheepers een lijst met- diverse onderwerpen, die de leerlingen hadden bestudeerd. Deze zooht er enige uit en nu spra ken de jongens enkele minuten over het bepaalde onderwerp. Zowel de inspecteur als de heren uit de vergadering stelden na die inleiding enige vragen. Daarna feliciteerde rector van dei- Hoogte de leerlingen en hun ouders met deze voor hen zo mooie en blijde dag, de bekroning van 4 jaar school gaan. Hij dankte ook de leraren de heren v. Vliet en Krijgsman voor hun toe gewijde en enthousiaste lessen. Het hoofd der school zelf sprak een kort felicitatiewoord aan leerlingen en ouders, maar wenste de ouders ook geluk met zulke jongens die in die 4 jaar getoond hadden karakter te hebben. Daarna sprak de heer van Leeu wen als voorzitter van de kring Lei den een gelukwens. Ir. Buch, directeur van de *land- bo'uwwinterschool te Voorhout, deed een beroep op de ouders zo mogelijk hun zoons nog meer onderwijs te doen volgen en zou in de loop van de zomer hen komen bezoeken om over deze zaak nog eens rustig te praten, een dankwoord namens de leerlingen. Daarna sprak de leerling H. Verbey De geslaagden zijn: Ad. v. d. Bosch, Zoetermeer, G. v. d. Bosch, Stomp- wijk, W. Broekhuizen, Hazerswoude, Alb. v. d. Geest, Hoogmade, P. van Haastert, Hazerswoude, Arie dc Jong, Hazerswoude, Bart Koot, Leid- schendam, Ant. Koot, I-Iazerswoudc, W. Kraan, Zoeterwoude, L. Onder water, Zoeterwoude, O. Onderwater, Stompwyk, Adri. Paardekooper, Zoe terwoude, W. v. Tol, Hoogmade, H. Verbey, Hazerswoude, Nico v. Vliet, Zoeterwoude. De raad van Leimuiden kwam bij een onder voorzitterschap van bur gemeester Bakhuizen. Aanwezig wa ren alle leden van de raad. Er was een schrijven van Ged. Staten, waarbij de begroting voor het jaar 19565 goedgekeurd teruggezon den wordt. Goedgekeurd zijn de besluiten tot aankoop van gronden ten behoeve van de verbreding van de Heeren weg. Deze gronden zijn aangekocht van mevr. de Wed. Bernard en van de Vennootschap onder firma P. L. Zwetsloot. Daarna doet de voorzitter mede deling van de processen-verbaal naar aanleiding van de opneming van kas en boeken bij de gemeente- entvanger, de administrateur van het woningbedrijf, de penningmees ter van de Technische Dienst en de ambtenaar belast met het beheer van de diverse kassen ter secretarie. Aan de heer J. Bakhuizen wordt met ingang van 1 mei a.s. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking als ambtenaar van de burgerlijke stand. De voorzitter doet daarna mededeling van een schrijven inge komen van de heer A. Dreef, wonen de aan de Dorpsstraat, waarin deze zich er over beklaagt, dat het hek hem toegezegd in verband met de verbreding van de Kerklaan, nog steeds niet is geplaatst. De raad is de mening toegedaan, dat het hek zo spoedig mogelijk geplaatst moet wor den. De heer Dreef is bereid geweest grond af te staan voor de verbreding van de weg. De gemeente is met deze toezegging gebaat en nu moe ten de gedane be'often zo spoedig mogelijk worden ingelost. Aan de heer Dreef zal een en an der megedeeld worden. De secretaris deelt" mede dat in de Leidse Courant een stuk heeft ge staan van de heer Leeflang. Deze is de mening toegedaan, dat een door hem ingediend adres door de raad niet voldoende is beke'-en. De raad, die van het in extenso door de voor zitter voorgelezen adres voldoende kennis heeft eenomen, is de mening toegedaan dat hieroo niet behoeft te worden teruggekomen. Opbrengst collecte. De huis- aan-huis collecte voor Simavi is weer een groot succes geworden. De op brengst was 231,33.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9